Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ...donor...

Hozzászólások

(#23) Andie válasza tütüke (#22) üzenetére


Andie
őstag

Üdv a topicnak és a kezdeményezésnek.
Ez elég különleges téma, igencsak megosztja az embereket tapasztalataim szerint. Elég ha példaként jómagam és kedvesem emlitem. Én még soha nem adtam vért, még ha lehetöség volt rá, akár itt cégen belül, akkorsem. Lehet kövezni. Párom, de főleg a huga meg hakell, hanem mennek. Ha lehetne, minden nap adnának. Nem érdekli öket se az, hogy utánna órákig szédelegnek, se a véraláfutásos kar, se a fertözésveszély (tudom, áá, nincs), se semmi. Párom egyértelmüen kinyilatkoztatta, hogy ha ö feldobja a talpát, nyugodtan szedjék szét, adják a szemét ennek, a fülét annak, stb.
Én már a gondolattól is borzongok. Nem, nem félelem ez, mint ahogy T. moderátorunk itt irta alant, jóltüröm a tüt, vettek már tölem vizsgálathoz vért nem egyszer, meg kaptam injekciót is párszor. Egyszeren attól berzenkedek, hogy halálom után feltrancsirozzanak, és egy halom húsként feküjdek a kukacok közé. Tudom, akkormár nemmindegy? Hát, igy élőként nem. Nekem.
Még mielött máglyán megégettek, az érem másik oldala : viszont a családomért, netán barátaimért mindent. Ha öcsémnek, páromnak, szüleimnek szüksége volna pl fél vesémre, stb, akkor gondolkodás nélkül feküdnék a kés alá. Vérröl nemis szólva.
De csak úgy, önszántamból bemenjek, alávessem magam egy ilyen veszélyes procedúrának, hogy kiszippantsák a csontvelömet, jókora fertözésveszélyt - és még nemtudjuk miket - elöidézve... hát elnézést, nem.
Már a vérrel kapcs is az az álláspontom, hogy nem véletlen van az bennünk, és nincs felkészülve a szervezet erre a folyamatos veszteségre. Oké, az ösember is meg-meg sérült, de sztem nem 3-4 decit havonta (vagy milyen rendszeresen csapolják manapság). De ez még oké. A vér újratermelödik relative gyorsan, bár higul ugye. Hogy aztán ez jóe nekünk, nemtudni, neme késöbb magas vérnyomás (a szervezet felkészül az újabb csapolásra) lesz a vége, stb. De hogy a csontvelö??? Természetes módon ugye az ember soha nem veszit csontvelöt - szóljatok, ha tévedek. Oké, hogy úgy terveztek meg minket, hogy szinte mindenünk reprodukálódik, hála a tervezőnknek, bárki is volt, de félek, a csontvelőveszteség - és pótlás még nem teljesen feltérképezett dolog...
Hangsúlyozom : ez az én véleményem, semmiféle tudományos vagy nemtudományos munka nemáll a háttérben, és abszolute nem rombolni akarom a topic morálját - sőt, emberileg kizárólag támogatni tudom! És elismerésem a bátraknak! :R

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ...donor...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.