Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Dark Souls sorozat

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:14:43

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) MageRG válasza nem_tom (#1100) üzenetére


MageRG
addikt

A Dark Souls a környezet alapú történetmesélés egyik etalonja. Nincs hagyományos értelemben vett sztori.
Tárgyak leírásából, beszélgetésekből, vagy a terepet megvizsgálva jöhetsz rá dolgokra.
Azt még hozzá kell tenni, hogy a szereplők nem mindig mondanak igazat. (Vagy szándékosan, vagy mert őket is megvezették.)
Azt lehet tudni, hogy a világot melegítő tűz kezdett kihunyni, és az istenek valahogy meg akarták ezt állítani.
Az egyik kísérlet elég balul sült el (Izalith).
Végül Gwyn, a legerősebb, úgy döntött, hogy saját erejét feláldozva szítja fel a tüzet (a többi riválisát meg bezárta - vagy hogy ne akadályozzák, vagy más miatt).
Látszik hogy ez a megoldás is csak időleges, ezért Gwyn örökösei azt találták ki, hogy a tüzet folyamatosan, erős lelkekkel táplálják.
Itt jön a játékos a képbe. A végén újraéleszted a tüzet, ami tovább ég - ki tudja meddig - és Lordran tovább élhet. Az előholt átkot valószínűleg nem szünteti meg. :N
Amit nem magyaráz meg a játék, az élőholt átok, a humanity, meg az őskígyók szerepe.
Arra tippelek hogy igazából a kígyók kavarják a sz@rt.
Majd idővel nekivágok a DS 3-nak, hátha abból kiderül.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#1102) Šolaire válasza nem_tom (#1100) üzenetére


Šolaire
veterán

Szerintem tökéletes befejezés. Gondolkozz el rajta miért gyújtja fel magát a karakter. Ez a jó befejezés. A rosz hogy kisétálsz és nem gyújtod meg a mágját. A végén a stáblista alatt a nameless song az nagyot üt szerintem.

“Praise The Sun” \[T]/

(#1103) Redcaster


Redcaster
őstag

Kész, sztem végeztem ezzel a résszel... Ornstein és Smough kifog rajtam... Jelenleg Greataxe-ot használok, +3ason van, ezzel sebzek Ornsteinen 90 körül, de nagyon lassú. Drake Sword gyorsabb lenne, de azzal meg csak 30 dmg... Nem tudom mit csináljak :(

(#1104) MageRG válasza Redcaster (#1103) üzenetére


MageRG
addikt

Ornstein páncélja piszok erős, de kevés élete van, valamint gyengén védett varázslat és tűz ellen. Használj tüzes fegyvert vagy pyromancy-t.
Sunyulhatsz egy pajzs mögött nyílpuskával is.
Ha meg abszolút könnyű fokozatot akarsz, indíts mágust. Ornstein 2-3 soul speartől lemegy.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#1105) Šolaire válasza Redcaster (#1103) üzenetére


Šolaire
veterán

Próbálkozhatsz felhúzott lándzsával is ha jól emlékszem sen fortressben van egy azzal pajzs mögül is adhatol nekik. Ne add fel legélvezetesebb harc. Ne blokkolj sokat inkább hátrálj csipegesd le ornstein életét a dagi már nem lesz nehéz. Ha fordítva csinálod akkor ornstein a legvégén piszok kemeny lesz.

“Praise The Sun” \[T]/

(#1106) nem_tom


nem_tom
őstag

(#1101) MageRG & (#1102) Revan.: Fú, zsír. Most már akkor nagyjából megvan a sztori, eddig eléggé zavaros volt nekem. :D Bár, hogy őszinte legyek azt nem értem miért jó, hogy felgyújtottuk magunkat meg mindent. :D

(#1103) Redcaster: Fú azzal én is sokat szívtam. Nehéz páncél és fejlesztett zweihander kombóval mentem ellenük. Mindig hátráltam és vártam az alkalomra, hogy támadhassak ami alig volt és a vége az lett, hogy kifogytam az estuss-ból és megöltek. Aztán a 20. próbára már elegem lett, egyszerűen fogtam és elkezdtem püfölni őket amennyire bírtam... persze azért próbáltam nem elpusztulni közben. Így végül összejött. A dagit hagytam hátra. Őt végül úgy tudtam egyszerűbben kicsinálni, hogy belemásztam a hasába konkrétan és onnan püföltem. Ott a kalapácsa nem nagyon ért el. Ez mondjuk eléggé veszélyes lehet, ha beadja a felugrós támadását. :)

(#1107) Šolaire válasza nem_tom (#1106) üzenetére


Šolaire
veterán

Egykor a sárkányok uralkodtak de elpusztították őket az emberek. Eljött az aranykor de történt valami az örök tűz lángja elkezdett kialudni mindenki élőhalott lett. A végén azert gyújtjuk fel magunkat hogy felélesszük ezt a tüzet és megszűnjön az átok. Youtube-on rengeteg lore van ha tudsz angolul akkor sok jo van köztük de persze ezek csak spekulációk. Ezért jó ez a game olyan mint a régi szerepjatek könyvek sokminden van a kepzeletedre bízva.

“Praise The Sun” \[T]/

(#1108) MageRG válasza Šolaire (#1107) üzenetére


MageRG
addikt

Nem "csak" emberek voltak. Van rá elég utalás, hogy minden "főistennek" saját népe volt, Nito-t kivéve (ő a holtak ura).
Ez megmagyarázná, hogy Artorias és Ornstein miért sok fejjel magasabbak egy embernél. (Egyébként O-t nagyon sebzi az Occult fegyver is, amik ugye az istenek és nemzetségük ellen készült.)
Nekem az jött le a sztoriból, hogy az emberek itt főleg ágyútöltelékek, de az istenek valamiért félnek is tőlük.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#1109) nem_tom


nem_tom
őstag

Tehát akkor itt mindenféle apróságból lehet összemazsolázni a teljes képet illetve ezen felül sok minden van az ember úgymond fantáziájára is bízva. Érdekes. :)

Egyébként ha tudnék angolul, nem magyarul játszanám a játékot. :D

(#1110) v450 válasza nem_tom (#1100) üzenetére


v450
tag

Van értelme meglévő karival előröl kezdeni, mert akkor nő a játék szintje. Most NG+ szinten vagy, NG+7 a végső szint. Bossnak elég sok hpje lesz és 2-3 hitelnek is. :D

(#1111) Šolaire válasza MageRG (#1108) üzenetére


Šolaire
veterán

Említik a játékban a tengeren átkelt óriásokat,meg a titokzatos törpét is. Egy biztos nagyon homályos a játék sztorija.

“Praise The Sun” \[T]/

(#1112) chungee


chungee
addikt

Estét!

Demon Ruins-ban vagyok. Se előre se hátra nem tudok menni. Illetve hátra igen, de az kín szenvedés :( Előre pedig nem enged be a kapun :( Erős fegyóim elkoptak :(

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1113) Šolaire válasza chungee (#1112) üzenetére


Šolaire
veterán

Hol jársz? Centipede démon?

“Praise The Sun” \[T]/

(#1114) nem_tom válasza chungee (#1112) üzenetére


nem_tom
őstag

Azon a kapun még nem fogsz tudni bemenni. Valahogy próbálj meg kijutni onnan és Anor Londo -ban tegyél rendet. ;)

(#1110) v450: Értem. Hát én inkább kezdtem egy új varázsló karit. Rohadt jó, eddig az első három bost elsőre kicsináltam vele. :D

[ Szerkesztve ]

(#1115) MageRG válasza chungee (#1112) üzenetére


MageRG
addikt

Eredj vissza mocsárba és keresd meg a nyikorgó vizimalom-szerűséget. Azzal tudsz a leggyorsabban kijutni.
Ha nem nyomtad el a cutscene-t amikor megkongattad a második harangot, már láttad hova kell menni.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#1116) Šolaire válasza nem_tom (#1114) üzenetére


Šolaire
veterán

El is felejtettem mit jelentenek a sárga kapuk de beugrott néha meg keverem is a részeket. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#1117) nem_tom válasza Šolaire (#1116) üzenetére


nem_tom
őstag

Hát én addig sajnos nem fogom keverni a dolgokat amíg nem lesz kész a DaS 2 magyarítása... ami kérdéses, hogy mikor lesz befejezve. :D

(#1118) Šolaire válasza nem_tom (#1117) üzenetére


Šolaire
veterán

Elvileg már készül. Én is el akarom kezdeni az első részt honosítva még nem játszottam.

“Praise The Sun” \[T]/

(#1119) nem_tom válasza Šolaire (#1118) üzenetére


nem_tom
őstag

Idézem a fordító legfrissebb közleményét róla: "Annyira, de annyira sokan érdeklődtök, hogy úgy éreztem muszáj lesz ide is leírnom, hátha valaki elolvassa, aki érdeklődik: Igen, készül a fordítás. Igen, fordítom a játékot. Nem, nem most fordítom. Igen, majd a Demon's Souls fordítása után látok neki. Valamikor nyár végéig szeretném, ha megjelenne, mert utána már nem fogok ráérni. Egyelőre csak a sima kiadást + DLC-ket tudom lefordítani, a Scholar of the First Sin-t sajnos nem. Igen, arra is lesz majd megoldás, csak várni kell rá. Van még kérdés? :D"

Forrás. 2016.04.24.

Úgyhogy sajnos ez a helyzet, várós lesz a dolog. Bár nem értem, hogyha már a 2/3 fordítás kész van (mert az már kész van), akkor ezen a ponton miért kell egy másik játék fordítására ráállni, de mindegy. :D

(#1120) Šolaire válasza nem_tom (#1119) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi olvastam már. Még jó hogy mindkét verzió megvan a steamen. :D

“Praise The Sun” \[T]/

(#1121) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok! Uj vagyok a játék világában. Nem rég kezdtem el a 3.részt. Nagyon tetszik de az én képességeimet bőven meghaladja. Esetleg tudnátok adni pár jo tanácsot a harchoz ill. a karakter fejlesztéshez?

(#1122) nem_tom válasza Šolaire (#1120) üzenetére


nem_tom
őstag

Talán valaki más majd jobban örül az infónak. Bár, ahogy elnézem itt rajtam kívül nem nagyon játszik senki magyarítással. :D

(#1121) ron8: Hali! Dark Souls 3 topicját tartom a legcélszerűbbnek számodra. :)

[ Szerkesztve ]

(#1123) Šolaire válasza nem_tom (#1122) üzenetére


Šolaire
veterán

Ne értsd félre örörülök :) csak pont előtte olvastam. Itt nincs spoiler gomb így nem írom le melyik a legjobb pálya a 3. Részben.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#1124) ron8 válasza nem_tom (#1122) üzenetére


ron8
senior tag

Bocsi azt hittem ez mindegyik rész topikja :).Thx

(#1125) Kvelstadt válasza nem_tom (#1122) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én is fogom tolni magyaritással az tuti csak a pc verzió otthon van meg itt most pc-m sincs hozzá.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1126) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Sziasztok!

Én a 3-ból látott videók alapján buzdultam fel, hogy ideje elkezdeni a szériát. Demon-t próbáltam még PS3-on, de az annyira nem jött be, meg ha jól tudom nehezebb is volt, mint a dark.
Szóval megvettem a játékot és láttam kell hozzá már most kieg cucc ( DsFix) , isten áldja a készítőket!!! Szóval azzal nincs is baj, átírtam a sort is, hogy rendesen menjen a magyarítás is, ha már van hozzá. Minden szép és jó lenne, de a játék intrója stb nem, de a börtönben már mikor mutatja ott vagyok, ilyen negyedképernyős a játék. Mit kellene állítanom és hol, hogy ez jó legyen? 1920x1080p 32bit

+ ebben a DsFix-ben kellene még valamit be vagy kikapcsolnom a rendes játékélmény érdekében?? Xbox joyyal tolnám!! Köszönöm előre is a segítséget és ha tudtok adni valami jó oldalt ahol tanácsokat stb láthat egy full kezdő, azt megköszönöm!!!

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#1127) vorosmarti válasza Brian_GT (#1126) üzenetére


vorosmarti
senior tag

Kapcsold ki az élsimítást (antialiasing).

(#1128) Šolaire válasza Brian_GT (#1126) üzenetére


Šolaire
veterán

Dsfix leírásában benne van hogy az elsimítás grafikai bugokat okoz. Kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#1129) Brian_GT válasza Šolaire (#1128) üzenetére


Brian_GT
őstag

Köszi mindkettőtöknek, megoldotta!!!

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#1130) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Mennyire kell az első két részhez erős hardware? :B

(#1131) AxBattler válasza Goblin12 (#1130) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem egy sima GTX750-el is repül 1080p-n.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1132) Šolaire válasza Goblin12 (#1130) üzenetére


Šolaire
veterán

Nem kell erős vas hozzájuk. Az első rész gyenge port rosszul fut minden konfigon arra ott a dsfix.
[link]
Brian_GT : Szívesen :)

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#1133) Redcaster


Redcaster
őstag

Ornstein és Smough fightnál feladtam az első részt... Szép volt, jó volt amíg tartott... Most jön a 2.

(#1134) Šolaire válasza Redcaster (#1133) üzenetére


Šolaire
veterán

Nagy kár :( mi volt a gond?

“Praise The Sun” \[T]/

(#1135) nesh20


nesh20
aktív tag

Sziasztok!
Sikerült beszereznem bontatlanul az alap játékot PS3-as változatát!
PS store-on nem érhető el maga a játék csak egy DLC - Artorias of the Abyss
Kérdésem az lenne, hogy ezzel a DLC-vel már teljesen olyan lenne mint a Prepare To Die kiadás?
Vagy a PTD kiadás mást is tartalmaz?

I am a Man of Fortune, and I must seek my Fortune.

(#1136) Kvelstadt válasza Redcaster (#1133) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ha a 2. Részben is lesz hasonló pl az elején akkor azt meg ott adod fel?
Ne érts félre, Nem fikázni akarlak. Inkább motiválni. Ha már idáig eljutottál akkor innen már ne add fel!
Nem lesz ilyen a 2. Részben, vagyis pont ilyen nem. :)
Ja meg azért se add fel mert ha ez most ilyen nehéznek tűnik akkor annál jobb érzés lesz mikor legyőzöd őket!
Én eleinte úgy csináltam hogy a dagi maradjon meg mert sz a könnyebb és féltem ornstein-től.
Végül neki mentem ornstein-nek is és nagyon nagy volt mikor végre kiismertem és elkaptam!

Bloodbornba ma voltam egy bossnàl aki mindig megölt mert most nem részletezem miért de csak fél hp-val lehet bemenni és úgy meg majdnem minden támadása one hit kill.
Meghaltam újra és újra míg végül már tudtam ellene mozogni és el is kaptam elég szèpen.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1137) MageRG válasza nesh20 (#1135) üzenetére


MageRG
addikt

Nem! Sose fogod 60 fps-sel futtatni. (PC master race FTW!) :D
Viccet félretéve: nincs különbség, ugyanaz.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#1138) Ry0K3N válasza Redcaster (#1133) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Ott hívd le segítségül sunbrót.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#1139) MageRG válasza Ry0K3N (#1138) üzenetére


MageRG
addikt

Solaire-t semmi perc alatt agyonverik ketten, ráadásul a bossok HP-ja nő ha segítséget hívsz.
Ha meg elég ügyes vagy hogy szétválaszd őket, akkor elég ügyes vagy ahhoz is hogy egyedül leverd a két nagyarcút.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#1140) nem_tom válasza MageRG (#1139) üzenetére


nem_tom
őstag

Én nem ezt tapasztaltam. Legutóbb vittem magammal, ő mindig lekötötte valamelyiket, addig zavartalanul tudtam foglalkozni a másikkal. Aztán a végén ketten viszonylag könnyen szétcsaptuk a dagit. :)

(#1141) Kvelstadt válasza nem_tom (#1140) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nekem is egyszer mikor bevittem le is szedte ornstein-t de azután meg is halt.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1142) nem_tom válasza Kvelstadt (#1141) üzenetére


nem_tom
őstag

Akkor az enyém valami keményebb kiadás lehetett. Én párszor meghaltam akkor is ha velem jött, de ő egyszer sem. :D

(#1143) Ry0K3N válasza MageRG (#1139) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Hát nem szabad hagyni hogy ketten üssék. Az egyiknek hathatósan fel kell rá hívnia figyelmét hogy téged üssön. :)

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#1144) Hokunda


Hokunda
aktív tag

üdv, néztem néhány youtube videót az újról és így tettem egy próbát az első résszel. (Prepare to Die Edition)

Először is csak technikai kérdéseim lennének.

ad1: A kamerát nem lehet valahogy lockolni? Eszméletlenül zavar, hogy bármennyire is le van véve az egérintenzitás úgy ugrál a kép, mintha epilepsziás lennék.

ad2: Billentyűvel próbálom játszani - bár lehet nem fog menni - és valahogy a dodgeolás hihetetlenül lassú, de nem játékmechanikailag értem, hanem egyszerűen lenyomom a billentyűt és a karakter mintha másodperces késéssel érzékelné. A kis zöld sárkányszerűség (mégcsak a legelső bonfirenál vagyok) ahogy támad - ennek az ellenfélnek a movesetjét még elég egyszerű kiismerni - sima lenne elviekben, de a karakterem az istenért sem akar időben elugrani és remélem nem úgy kéne működnie a játéknak, hogy azért nehéz mert az elugrándozások idejét kell számítgatni állandóan.

(#1145) Šolaire válasza Hokunda (#1144) üzenetére


Šolaire
veterán

Jó tanács: Kontroller
dsfix [link]

“Praise The Sun” \[T]/

(#1146) nem_tom válasza Hokunda (#1144) üzenetére


nem_tom
őstag

Ha már billentyűzet, egér kombó feltétlenül javasolok egy mouse fix -et is. [link] ;)

(#1145) Revan.: Egyébként nekem személy szerint semmi bajom sincsen a bill + egér kombóval. Sikerült annyira beleszoknom viszonylag hamar, hogy egyáltalán nem érzem hátrányosnak. Bár azt hozzá kell tennem, hogy kontroller hiányában nem próbáltam meg azzal. Ki tudja, lehet tényleg jobb. Viszont nekem e nélkül is sikerült bármi gond nélkül elsajátítanom az irányítást. :)

[ Szerkesztve ]

(#1147) Šolaire válasza nem_tom (#1146) üzenetére


Šolaire
veterán

Szerintem kontrollerrel jobb. Persze játszható bill egér kombóval is csak nehezebb meg nagyobb megszokást igényel. Ha azzal toltad akkor le a kalappal :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#1148) MageRG válasza nem_tom (#1146) üzenetére


MageRG
addikt

Szintén zenész.
A PvE biztos nem nehezebb, de a PvP kontrollerrel valószínűleg előnyösebb.
Harcoltam pár arccal aki valami eszméletlen dolgokat nyomott (Keresztülsétált rajtam és hátbaszúrt. Zsinórban többször. :/)

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#1149) chungee


chungee
addikt

Estét!

Mi a frászkarika ez:F Bug vagy van jelentősége:F

(#1150) nem_tom


nem_tom
őstag

Jut eszembe egy kérdés. Katanát csak az árus megölésével tudok szerezni? Nem lehet valahol találni vagy venni?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Dark Souls sorozat
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.