Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Dark Souls sorozat

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:14:43

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) mad1 válasza nubreed (#400) üzenetére


mad1
veterán

Jaja mar 2 is van :DDD

Ne szemetelj ! = Steam

(#402) Kvelstadt válasza mad1 (#399) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Sen fortressbe ha feljutottál a tetejére akkor rögtön miután kiértél az épületből felmész egy lépcsőn és ott egy kis tszta terület egy összeégett hullával mellette pedig a terület szélén le van omolva a tető pereme. na ott ha lenézel ott egy kis erkély és a bonfire. oda le kell esni és kész.
A dobáló óriáshoz meg feltudsz jutni a és meg tudod ülni. ajánlott is mert ha bemész boss-hoz (oda is tudsz segítőt idézni human formába) még akkor is dobálni fog márpedig el leszel te foglalva mással.. :)
Kis érdekesség. a bossal egy tetőn kell majd küzdeni és nekem egyszer előfordult hogy addig vergődött a boss míg lelépett a tetőről és meghalt. Előfordulhat ilyen ebben a játékban. Egyik gargolyle is leesett egyszer a tetőről. :D
A nagy lovag után egy pár láda lesz meg még egy ellenfél. az csak ilyen mellékútvonal a fortress-ben.
Ja és jól látod new londoba nincs bonfire. Ott majd szuszra kell eljutni a boss-ig. Akkor jártál ott? Megvan mit kell használni hogy sebezni tudd a szellemeket? Bár elég egyértelmű de mi anno nem nyomtuk be mert azt hittük hogy csak pont dobott egy itemet a játék.

De ez amiről beszélni akarok olyan spoiler amit nem akarok ellőni hanem azt akarom hogy akkor lássátok tudjatok róla először mikor oda értek.

Ja meg megvan az aranyos páncél amit úgy szeretnél. Anaor londoba megöltem Laurtec-et és visszaszereztem a firekeeper soul-t. Annyi segítséget adok hogy majd mikor te is itt jársz és invade-elsz Laurtec világába azzal a szem itemmel nem lesz hp flaskád mert abba a világba nincs ilyen. Viszont majd humanity-vel tudsz életet tölteni. Én kettőt használtam el mert most sokat bambáztam.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#403) Kvelstadt válasza nubreed (#400) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én Banditát kezdtem és annak alap felszerelése a spider shield. :)
Ahhoz a patkányhoz meg egyértelmű hogy be kell menni, viszont így fordított sorrendben lehet bejárni a dephts-et ami tulajdonképpen hasznos tud lenni.

ja és javítanám két korábbi kijelentésem.
Az egyik A greataxe-al való legyezés volt. Ezt úgy képzeld el hogy lebírom meg minden de nekem is ugyanúgy üt mint neked. Minden fegyvernek van egy sajátos ütési-csapási stílusa. szóval nekem is földhöz csapja grartaxe-ot, és akkor is ha lenne pl 200str-em meg 200equip-em.

A másik dolog hogy a nevesített fegyvereket nem lehet elementál fegyverré kovácsolni. Bár lehet ez az egy pont kivétel de megkaptam a gargoyle halberd-et ami neve ellenére lehet fire divine occult stb.. Engem is meglepett.
Ráadásul lehet ebből lesz divine és fire fegyverem mert ugyan kisebbet sebez mint a greataxe viszont ütés után gyorsabban lehet vele újra ütni és hosszabb is az meg mindig jól jön.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#404) nubreed válasza Kvelstadt (#403) üzenetére


nubreed
veterán

Ez a két utolsó dolog, amit írtál nekem egyelőre még kínai, de majd belejövök, bár a nevesített fegyevereket értem. :) Jó lenne ha már eljutnék oda, hogy elementál fegyverré tudjam alakítani a fegyveremet.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#405) Kvelstadt válasza nubreed (#404) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ha nem tiszta valami szóljál és megpróbálom érthetőbben leírni.

Mad1 írt múltkor hogy milyen nehéz a greataxe és gondolom arra gondolt hogy amikor csap vele földhöz csapja mintha nem bírná. De ez a fegyver ilyen. Ha erősebb lesz az ember is ugyanígy fog vele csapni. S ere írtam hogy minden fegyvernek van egy csapási stílusa.
Pl van olyan halberd ami felülről csap de van olyan ami meg csak oldalasan csápol.

Én nem is szeretem a módosított fegyvereket főleg emiatt a betű elvesztés miatt. többet ér a str és dexx sebzés bónusz mint az hogy fire-t sebzek de pl 80% ellenfél immúnis a tűzre és még a bónuszt is bebuktam.
A divine fegyver amiből érdemes egyet készíteni az újjáéledő csontik miatt.
Én a fire fegyvert is csak azért csinálom mert van egy két boss akiről tudom hogy fáj neki a fire és meg akarom nézni hogy fire alapú sebzéssel mennyivel fáj neki jobban.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#406) nubreed


nubreed
veterán

Na a Depthset nagyjából kivégeztem, Gaping Dragon, Giant Undead Rat legyakva, megvan a kulcs Blighttown -ba. Blighttownról azt olvastam a neten, hogy igen nehéz. Tényleg így van vagy ez is relatív? Pl nekem a Catacombs (itt nem voltam sokat mert igazán gyengének éreztem magam hozzá, majd később megyek vissza) vagy a Darkroot Garden bizonyos részei is brutálisan nehéznek tűntek. Pl azok a hatalmas harcosok vagy azok a nagy kristály lények vagy mik, na ezek igazán kemények voltak. Blighttown milyen ezekhez képest? Ma indulnék el oda. Soul farmolásra amúgy jó hely ez? Tehát ahol viszonylag rövid idő alatt össze lehet farmolni több tízezer soult? Meg még egy dolog: a már játék elején is elérhető new londo ruinssal mi van? Mikor elmegyek egészen messzire a híd legvégére, ott jönnek valami szellemek, semmit nem tudok velük kezdeni, egyszerűen meg sem tudom őket sebezni, ezt hogy lehet megcsinálni vagy mi itt a trükk? Meg itt, new londo ruinsban van amúgy valami érdekes?

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#407) Kvelstadt válasza nubreed (#406) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Szerk: Most nézem milyen hosszú hsz lett megint. Bocs srácok. Ha túlmagyarázom a dolgokat szóljatok és megpróbálom rövidebbre fogni.

Na ez szép kis kérdéscsokor. :)
Szóval. Na ez Spoiler-es lesz de még így is lesz elég élményed szóval leírom mi merre.
Blightown. Annzira nem nehéz.
Inkább csak undorító ellenszenves b.zi hely. (bár én már a duke's Archive-t jobban utálom pedig ott semmi szopatós pályaelem nincs) Igazából az első felébe az a nehéz hogy fa tákolmányokon fogsz leereszkedni egészen az aljáig és ha leesel vagy lelöknek akkor halál. Haladj nagyon óvatosan. Rögtön az elején lesznek ilyen nagy dögök amiket szerintem nyíllal intézz el mert lesz ott egy létra rögtön az elején és ők nem tudnak felmászni szóval ott biztonságban vagy. És ezután is ajánlott majd ezt a taktikát használni hogy ha több ellenfél van távol egyre lőj rá nyillal mire odaszalad. aztán így tovább. egyedül nem veszélyesek de ha már ketten is rádszaladnak gondot okozhatnak.
Ebből a fehér virágú növényből amit az erdőben a az entek is dobnak meg a woman árus is érul vigyél magaddal mert lesz toxin és az marhára szedi az életed. Meg vigyél lila növényt is poison ellen mert blightown alja egy mocsár és mérgez. Ha lehet vedd meg a paptól a poison gyűrűt is mert így mérgezett leszel de legalább az nem fog annyira sebezni lefele.
Ha leértél a legaljára a fatákolmányokon akkor jobbra tarts először és ott lesz egy alagút a bonfire-vel. mire oda érsz szükséged lesz rá.
Ha ez megvan a bonfire-től jobbra lesz egy domboldal és ott lesz majd a boss. Félúton a a domb és a bonfire között pedig lesz egy másik fa tákolmány ami pedig kifelé vezet bligtown-ból.

Great Hollow & Ash Lake
Ha a lenti bonfire-től balra felé haladsz akkor pedig lesz egy nagy fa amibe ha bemész lejuthatsz great hollow-n (a fa belseje) keresztül Ash lake-hez. Ott szintén egy sokfejü hydra lesz mint az erdőben és ugyanúgy is kell megölni.
Ha pedig végigmész az ösvényen eljutsz a Stone dragon ig aki nem ellenfél viszont beléphetsz a covenant-jába.
Farkát levághatod, nem fog bántani viszont kapsz egy dragon fegyvert ami szerintem szintén nem hasznos de had legyen meg.
Ha elindulsz le ash lake-hez lesz rögtön az elején bonfire meg a legalján is miután kiértél a fából de még a stone dragon-ál is. Ja és a fában curse-os békák lesznek szóval curse ring meg óvatosság.

Catacombs az még kemény neked. főleg divine fegyver nélkül. Nem is kell még oda menned plusz igen, Blightown könnyebb.

Darkroot-ba a hatalmas harcosok csak akkor nehezek ha előttük megállsz és próbálod blockolni pajzsal az ütésüket. Ne tedd. maradj közel hozzá és mozogj mögé. Ott nem ér el, és úgy már nem akkora ellenfelek.
A kristálylények megint nem nehezek. Lassan mozognak és mikor támadni készülnek már lehet látni a mozdulatot hogy támadni fog és akkor mozogj messzebb. Nem tudom milyen fegyverrel nyomulsz de ne sorozd őket mert lehet mire menekülnél megüt. Ja meg itt is, maradj mögöttük.

Soul farmolásra a legjobb hely az darkroot garden-nek az része ahova a crescent-et kell berakni a nagy kapuba amit a kovácstól 20000soul-ért lehet megvenni.
ott vannak npc-k akiket leölni nem annyira egyszerü viszont ők adnak a legjobban soul-t. Nektek még egy kör fog adni több mint egy sintre elég soul-t.

New Londo ruins az ugyan elérhető de nem fontos még oda menned. A szellemek ellen be kell nyomnod egy itemet ami úgy néz ki mint egy ilyen imádkozó sovány fehér kéz. Már kapnod kellett útban lefelé. Venni is tudsz majd olyat meg dobnak is a szellemek de a nélkül ne menj oda. Ha benyomtad te is sebzed őket meg ők sem sebeznek rád akkorát plusz védekezni is tudsz.
Egy boss van a végén aki kötelező story szempontból de egyrészt kell hozzá egy gyűrű mert anélkül meghalsz instat másrészt van egy érdekessége ami igen megnehezíti.
A gyűrűt pedig Az erdőben kapod meg a boss-tól Sif-től a farkastól miután leverted.
Ja meg ott a Very large divine ember ami a sima fegyverekhez kell. Arról majd videót kell nézni mert elég kanyargós az út eljutni oda szóval nem kísérlem meg leírni. Vagy lehet elég egy térképet keresned neten.

Jöhet a következő kérdés! :)

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#408) Big Bopper


Big Bopper
tag

vazz ilyen mocsokállat játékkal rég játszottam, a második pálya elején ahova elvisz a varjú pofázott egy faszi mondom rácsapok párat erre az idióta megtámadott meg is ölt és ez az idióta játék elmentette most ahányszor megszületek a tűznél állandóan nekem támad esélyem sincs, ilyenkor mi a rákot kell csinálni :W

(#409) Kvelstadt válasza Big Bopper (#408) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Megtámadsz valakit aki csak beszélt hozzád és a játék a mocsok? :)
Persze hogy nem felejt el. Később lesz egy fickó akitől bűnbocsánatot vehetsz és akkor nem fog támadni tovább. Addig meg vagy kerüld el azt a helyet vagy öld meg mert nem fog magától lenyugodni. Lesz elég ellenfél a játékban szóval nem kell mindenkit megütni aki nem te vagy. :)
Egyébként igen. Ez egy nehéz játék. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#410) Big Bopper válasza Kvelstadt (#409) üzenetére


Big Bopper
tag

ja igaz akkor öljön meg egyszer, de ezt miért menti el nem értem
nem tudom megölni esélyem sincs kétszer tudtam eddig megütni legjobb esetben, elmenekülni se nagyon tudok lementem egy csigalépcsőn de utánam jött a genya :O

(#411) Kvelstadt válasza Big Bopper (#410) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Mint mondtam üldözni is fog míg nem veszel bűnbocsánatot vagy ölöd meg.
Ebben a játékban nem így működik a dolog hogy "megöltelek egyszer és már nem haragszom."
Ez Dark souls. Itt elég kevés dolog szolgálja a te javadat és azokért is meg kell küzdeni.
Vannak itt akik később tettek olyan dolgot ami miatt érdemes volt új játékot kezdeni. Te elég hamar megtanultad ezt a leckét szóval biztos nem tetszik de ennek örülnöd kell.
Egyébként ismered a játékot? Hogy mire számíthatsz vagy csak megtetszett és belekezdtél?
Mert ha a második eset él akkor szólok hogy nagy fába vágtad a fejszéd. Ami mégis megfoghat a játékban hogy ha szereted a kihívást mert marhajó érzés mikor ebben a játékban veszed az akadályokat.
Én meg már veterán vagyok itt szóval ha nekivágsz én segítek ahogy a többieknek is amiben csak tudok. Mert persze mindent én sem tudok még a most sem.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#412) Big Bopper válasza Kvelstadt (#411) üzenetére


Big Bopper
tag

Kösz lehet szükséges lesz. Nem ismertem, illetve hallottam hogy nehéz de nem tudtam róla semmit. Amúgy nem szoktam ilyesmivel játszani csak gondoltam kipróbálom, ha konzolról írtak át olyan rossz nem lehet.
De most felhúzott nagyon talán mára hagyom majd holnap újra próbálkozok. :D

(#413) Kvelstadt válasza Big Bopper (#412) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ne haragudj de ahogy elnézem nem csak "lehet szükséges lesz.". :)
Hagyd is pihenni egy napot. Ha holnap nem hagy nyugodni és nekimész megint akkor bizony berántott a játék szóval üdv közöttünk! :)
Egyébként az a tag a játék későbbi szakaszában úgy is megtámadott volna. Persze akkor már egyszerűbb lett volna leölni. Egyébként tanuld meg a kimozgást. lényegében gurulás. Ne csak védekezz míg át nem ütik a védelmed. meg figyeld ki az ellenfelek mozgását támadásait. Ne csapkodj ész nélkül. Várd ki az alkalmat a támadásra.
Nekem már vagy 5x akkora életem van mint neked mégis tegnap egy sima fáklyás zombi a felét lecsapta egy pillanat alatt mert rosszkor támadtam és lekombózott. Itt minden ellenfél igazi ellenfél, nem csak ott van hogy legyen valami a pályán.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#414) mad1 válasza Big Bopper (#412) üzenetére


mad1
veterán

Hali,hat kezdj 1 uj karit,Par perc es ott vagy ahol most letamadott a lovag,csak most ne usd meg. :N
Kesobb lesznek olyan fegyverek hogy 1-2 utes lesz,de nekem nem dropott semmit,szval nem is fontos megolni sztem.

Ne szemetelj ! = Steam

(#415) Kvelstadt válasza mad1 (#414) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én most megvártam míg lent new londo-ba nekem jön és nekem se dobott semmit. Még humanity-t sem.

Más:
Lassan vége a 2. végigjátszásomnak. Már csak a fő boss van hátra de előtte még fejlesztgetek dolgokat mert új játéknál megint elvesz ember-eket meg mindent amit itt megszereztem. Röviden a key itemeket.
Most úgy nézek ki hogy mindenem max-on van és van egy fejlődő divine great axe-om meg egy maxos occult great axe-om is amit majd akkor fogok használni ha már minden stat eléri a 40-et amit szeretnék és elkezdek majd faith-re adni. mert ugye az occult fegyver faith-re is kap sebzésbónuszt. de ez még nem most lesz csak alapanyag volt hozzá ezért megcsináltam.

New londo Boss most leszopatott. Nem tudom láttátok e már hogy az a boss fight hogy néz ki de lényeg hogy én igyekszem mindig a végére hagyni mert hosszú az út firelink-től addig a boss-ig ha meghalnék. de majd ha odaértek elmesélem ezt is hogy jártam most.
Ja és ha már meg lesz Quelaag soul-ja és eljutottok a boss fegyver kovácsig anor londo-ban nehogy chaoz blade-et csináljatok quelaag lelkéből hanem Quelaag fury sword-ot! Az alapból fire sebzésű fegyver és a két betüs sebzésmódosítót sem veszíti el mint egy hagyományos fire fegyver.

Big Bopper Ha új karit kezdesz akkor az elején gift-nek a master key-t válaszd! az hasznos is nem úgy mint a többi cucc.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#416) Big Bopper válasza mad1 (#414) üzenetére


Big Bopper
tag

dehogy kezdek újat hagyjál már akkor fölöslegesen szoptam az első pályával :D
a játék hülyesége miatt nem fogom elölről kezdeni
közben rájöttem hogy lehet futni is de hát utolér ez bármit teszek
na majd holnap próbálkozunk még :DD

(#417) mad1 válasza Big Bopper (#416) üzenetére


mad1
veterán

Kezdjel csak ujat,mert annal a bonefire nal ad csak 10 hp uvegcset,Sokszor jol jon a dupla elet.
De hidd el lesz eleg szivatos resz a jatekban,neha azt kivanom hogy a masodik resz ne legyen ennyire kegyetlen xD.
En is ujat huztam ezmiatt es 5 perc alatt ugyanott vagy mint ezzel a kariddal,foleg hogy mar ismered az utvonalat.

Ne szemetelj ! = Steam

(#418) mad1 válasza Kvelstadt (#415) üzenetére


mad1
veterán

Arno londo ban az elso bonefirenal van 1 arany pancelos lovag,annak adhato a firekeeper?Ad hp flaska upgradet?

Ne szemetelj ! = Steam

(#419) Kvelstadt válasza mad1 (#418) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Minden firekeeper ad hp flaska up-ot ha adsz neki firekeeper soul-t. (Max +7 lehet az estus flask up ami első végigjátszásban majdnem meg is van ha a játék végén kivégzel egy kivételével minden firekeeper-t.) Vagy ha megölöd akko kapsz egyet de akkor kialszik a bonfire mint firelink-nél és ezeket nem tudod visszacsinálni mint majd azt.
Anor londo előtt visszamentél az asylum-ba? Van ott egy item amivel itt majd bejuthatsz egy mellék pályára ami barátságtalanabb mint anor londo de a soul meg a cuccok miatt mindenképp megéri bemenni.

2. részről amit eddig halottam az nem annyira tetszik mert vannak benne könnyítések. Már pedig a dark souls nem arról szólt hogy lekönnyítjük hátha többen megveszik. Akkor inkább ne legyen a 2. után több rész de ne casual-osodjon el.
Vagy maradjon meg a DS nehézség meg rakjanak mellé egy easy-t ami szerintem ki is heréli a játékot de had örüljön neki a casual játékos.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#420) Kvelstadt válasza Big Bopper (#416) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Az első pályán mi volt a szopás? Már azt értem hogy új a játék és szokni kell az irányítást stb, de ott a boss-on kívül semmi nehéz nincs. Egy boss meg nem is boss ha nem nehéz. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#421) mad1 válasza Kvelstadt (#419) üzenetére


mad1
veterán

Hat assylumba mar nem emlekszem hol jutok vissza,mar multkor is kihagytam ezt a reszt a cellamba sem mentem vissza.Ott ad egy itemet amivel a great demon kapu nyillik es ott kapom meg a lord vesselt-t?

Ne szemetelj ! = Steam

(#422) mad1 válasza mad1 (#421) üzenetére


mad1
veterán

Lord wesselt jo volna most megkapnom,anorba mert Sens fortress en visszamenni,nem a legjobb xD.
atneztem mindent,egyenlore ahova enged, nem talaltam meg.

[ Szerkesztve ]

Ne szemetelj ! = Steam

(#423) Kvelstadt válasza mad1 (#421) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Na itt kicsit összekavarodtak a dolgok.
Az asylumba visszamenést úgy értem hogy azután visszamenni miután a madár elhozott.
A fészkéhez kell feljutni amihez a liftből elérhető az út ha jókor ugrassz ki mikor visz felfelé. de keresek egy videót mert egyszerűbb mint leírni.
Great Demon kapu alatt mire gondolsz mert ez most nem tiszta nekem.
A lord vessel-t meg majd azután kapod meg hogy megölted anor londoba a boss-t. (szóval nyugi meglesz hamarosan :)
Ha megvan visszamész majd firelink-be és frampt levisz a föld alá, ahonnan elő bújt és oda lerakod a lord vessel-t, és innentől kezdve tudsz majd teleportálni a bonfire-k között. Az a hely ahova meg lerakod a lord vessel-t a leges legvégső bosshoz vezet de az nem fog megnyílni míg bizonyos boss-ok lelkét bele nem rakod a vessel-be. Szóval nem tudod idő előtt leverni a főboss-t. Meg egyébként sem hagyná.. :D

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#424) mad1 válasza Kvelstadt (#423) üzenetére


mad1
veterán

Great lord akart lenni a great demon kapu,sry elirtam.
Varom a vidit thxD

Ne szemetelj ! = Steam

(#425) mad1 válasza Kvelstadt (#423) üzenetére


mad1
veterán

Az asylumba visszamenést úgy értem hogy azután visszamenni miután a madár elhozott.
A fészkéhez kell feljutni amihez a liftből elérhető

Mikor hoz a madar el?meg melyik lift?van par xD

Ne szemetelj ! = Steam

(#426) Kvelstadt válasza mad1 (#424) üzenetére


Kvelstadt
veterán

szerk: Mikor hoz a madar el?meg melyik lift?van par xD
a játék legelején hozott el miután leverted az asylum demont-t. lehet elnyomtad a videót.
a lift pedig a linkelt videóban. :)

És great lord alatt kire gondolsz? :)
Itt a videó az asylumba vezető útról. Annyi hogy ő először leugrik egy tetőre item-ért de ugordgy majd le te is mert egy kulcs van ott ami hasznos az asylum-ban.
Asszem a rusted iron ring-et tudod megszerezni a kulccsal ami ara jó hogy mocsaras területeken ne ragadj bele a mocsokba hanem simán sétálhass a felszínén. Én akkor használtam ezt mikor lementem sen fortress aljára megölni a démonokat. Mert ott ugye nagyon sűrű trutymó van és a gyűrű nélkül nincs esélyed elmozogni a démonok elől.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#427) mad1 válasza Kvelstadt (#426) üzenetére


mad1
veterán

Koszi,igy mar teljesen tisza.
Depth ben volt az a voldo maszkaras npc,otolle vettem eddig a nyilvesszoket,de eltunt,ahogy elore haladtam.
Mashol hol tudok venni nyilvesszoket? undead burgban a kereskedo halott.

[ Szerkesztve ]

Ne szemetelj ! = Steam

(#428) Kvelstadt válasza mad1 (#427) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Talán a kovács is árul. de az a kereskedő nem tűnt el csak elköltözött.
Most ott van ahogy firelink felől mennél burg felé és van egy ilyen híd szerűség. ott van alul, szóval nem kell felmenni a lépcsőn oda ahonnan a bombás csonti dobál hanem lent át kell ugrani annak a híd akárminek az aljára.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#429) Kvelstadt válasza Kvelstadt (#428) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ja és innentől ha megölsz egy boss-t ő árulni fogja a páncélját, már amennyiben a boss viselt páncélt.
Én most mellékszálon ara hajtok hogy minden itemből legyen legalább egy. Még meg kell vennem vagy 5 set-et aztán mehetek következő végigjátszásra.

Eddig valami 80óra az eddigi két végigjátszásom de ebből a második valami max 30 körül lehet. Persze az első is azért csak 50 mert már ismerem a játékot. H nektek lesz 80óra az első végigjátszásban az teljesen normális.
Most vagyok valami 130. szint körül. Vit 40, str 40, dex 38 de ez még kap két szintet. endurance 65 de csak azért mert megköveteli a felszerelésem a nagy equip load-ot.
Ha megvan a 40dex akkor még adok vit-re mert az élet az 40-es stat után is nő tovább. Aztán elkezdek faith-re adni mert occult fegyvert is fogok használni ami skálázódik str és dex mellett faith-re is szóval nagyobb sebzést ki lehet hozni belőle mint egy sima fejlesztett fegyverből. Persze ha egy ellenfél immunis rá akkor tovább kell ütni de ez benne van a pakliban és ezért lesz más fegyverem is.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#430) D4v3 válasza Kvelstadt (#429) üzenetére


D4v3
őstag

Én most Anor Londoban vagyok, illetve átmentem a Painted World-be, nem tudtam, hogy nem ki-be járós hely, de nem baj már.
Black Knight Sword-el tolom már igen régóta, +4-es és kell még 2 shard, hogy max-os legyen. Ezt te mire cserélnéd a közeljövőben? Bár nagy gondom nincs vele, csak talán kicsit lomha.
Páncélból meg a stone giant set van rajtam illetve black knight shield. Ezeket mire fogom tudni majd cserélni a közeljövőben?

(#431) Kvelstadt válasza D4v3 (#430) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Jaja painted world az rabul ejt míg végig nem tolod. Én is így jártam egyszer hogy be mentem valamiért és ott ragadtam.. :D
A Bk sword-ot én is próbáltam és tetszett csak nem akartam most megtanulni harcolni a lomhaságával ezért mégsem használtam.
Nálam egy játék alatt 2 de max 3 fegyvercsere van. első a battle aze aztán egy átmeneti ami most is a great axe volt és végül a BK greataxe.
Mennyi str-ed van már? Mert a greataxe Bár húzni kell de ugyanazokkal a statokkal jobbat fog sebezni mint a maxos bk sword és egy picivel gyorsabban is lehet vele újra ütni. Viszont kell hozzá 32str.
Ezen kívűl ami gyorsabb az kevesebbet is sebez. De lehet nem ártana beáldoznod egy kis sebzést gyorsaságért cserébe. mert ugye gyorsabb fegyverrel hamarabb tudsz újra védekezni vagy mozogni ami elég fontos dolog.
Meg nem tudom milyen fegyverek jönnek be. Én pl nem szeretem a kis daggereket meg a marhanagy bunkókat sem. De a spear-ek bökdosése sem tetszik pedig vannak jók köztük.
Stone set az jó sokáig elég. De pl anor londoba meg kelett hogy kapd a black iron set-et. Én azt használom. Bár maxra kell fejleszteni hogy jobb legyen mint a stone és még akkor sem minden értékben jobb szerintem megéri lecserélni.
De anor londoba meg lehet majd venni a Giant set-et is ami a játékban a legerősebb fizikai védelemmel rendelkező set ha maxra fejleszted. Veri a Black iron set-et is. De nem sokkal és nekem most sokat számított hogy a Black iron picit könyebb tehát spórolok equip load-on.
De több set-et is fejleszthetsz különbüző helyszínekhez. nekem most van még a paladin set ami curse ellen véd, Meg most összeválogattam egy vegyes set-et ami másra nem jó csak ara hogy a magic ellen védjen mert a darkmon tomb-ban olyan magice-t kaptam hogy a 80magic resist-es pajzsomon meg a magic resist gyűrám annyit ért mintha full pucéron lettem volna.
A Black Knihgt shield-et meg ragaszd a kezedhez! azt el ne dobd! legjobb pajzs a kategóriájában és a nagy pajzsok közül is sokat ver a 95fire resist-jével meg ligtning is 65 ami szintén nem rossz.
Én folyamat abba megyek! nem Fogok most nagy pajzsokat használni mert az plusz edurance lenne ara meg már nem akarok adni.
Még egy Crest shield-et szerezz mellé a 80-as magic resistje miatt és akkor pajzsok kipipálva. Azt megkapod ha visszamés az asylumba. Ja mar pained world-be vagy. akkor már meg is van.

De itt egy kalkulátor amivel meg tudod nézni hogy a statjaiddal melyik fegyver mit sebez. Persze a kalkulátor minden fegyvert maxra húzottként jelenít meg, szóval a végeredmény sebzéseket látod amit a statjaiddal ki lehet hozni a max-os fegyverből.

Többiek!:
A linkelt oldalt nektek is ajánlom! Bár elveszi a felfedezés élményét, hogy köveket öltök bele fegyverekbe aztán rájöttök hogy nem is lett jó vagy kaptok mást ami alapból jobb.
De persze nem kötelező használni a linket.

Mikor én először játszottam még nem volt vagy nem ismertem az oldalt és max wikidotüon nézegettem a fegyvereket hogy mi lenne jó nekem. de ott skálázódási értéket szóval csak kb tudtam hogy a jobb betükkel valszeg jobban fogok járni.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#432) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Nekimentem tegnap a Hellkite dragon-nak. Nem szoktam egyébként megölni mert teljesen imba.
De gondoltam most elkapom. A legjobb fire resist-es cuccok voltak rajtam és olyan tüzet tolt rám hogy az 1600-as hp-m úgy verte le mintha 2es hp-m lett volna. De ha nem felülről fújt szüval volt esély védekezni akkor a tüze polla alatt leverte a staminám és utána volt végem.
Próbáltam én úgy is hogy leszaladgáltam a menedékbe de new game+ ban már van egy olyan jó tulajdonsága hogy ha nem foglalkozom vele folyamatosan akkor visszarepül a helyére és feltölti az életét. Szóval egy nulla a hellkite-nak.
majd ha meglesz a Viz bázisu pyromancy spell akkor nekimegyek megint de most nem idegelem vele magam tovább.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#433) Big Bopper


Big Bopper
tag

na megoldódott a dolog közben miután leölt vagy 20x ma is, egyszer felrohantam a lépcsőre ez az állat meg beleesett a szakadékba és kifingatta magát :D ezután kapásból lekaszaboltak engem is de már nem jött vissza a csávó :D
most már kezdhetek játszani komolyabban :)

(#434) Kvelstadt válasza Big Bopper (#433) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ja igen. Képesek az ellenfelek kinyirni magukat a nagy figurázás közepette.
Nem sokkal korábban írtam hogy nekem már két boss is volt aki lezuhant a bossfight helyszinéről.. :)
De akkor innentől csak csacsogj az npc-kkel hacsak ők maguk meg nem támadnak szó nélkül.
A kovácsot akihez majd eljutsz még véletlen se öld meg mert a legerősebb a kovácsok közül ráadásul a fegyverfejlesztések javát nála fogod tudni megcsinálni szóval élve több haszna van. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#435) nubreed válasza Kvelstadt (#407) üzenetére


nubreed
veterán

Köszönöm, a hosszú választ! Bocs, hogy nem írtam előbb, de nem volt időm, csak most. Purple mossból van nálam, jelenleg 7db de fehér virág aszem nincs, de majd megnézem az inventoryt. Már eljutottam Blighttownban az első bonefire -ig. Ezt a részt már kiismertem. De össze akarok farmolni annyi soult, hogy legalább 2 szintet tudjak lépni, mielőtt még lejjebb ereszkedek, hogy egy kicsit még combosabb legyen a karakterem. Most 8500 körüli soul kell a következő szinthez, ez mindjárt meg is lesz. Lehet, hogy az lesz, hogy vissza megyek a felszínre, vissza egészen darkroot gardenbe, hogy legyen minél több lila és fehér mohám. (Vagy a fehér, az virág, ami a toxikus mérgezés ellen véd?) Csak egyelőre nem tudom, hogy tudnék feljebb jutni, le jutni valahogy sikerült az első bonefireig de nem emlkészem a vissza útra... :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#436) Kvelstadt válasza nubreed (#435) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én mindig próbálom rövidre fogni de ez egy ilyen játék, hogy csak így tudok beszélni róla jó hosszan.
Igen a lila virág a méreg ellen jó a fehér pedig a toxic ellen. De a fehér a lényegesebb mert a méreg nem sebez annyira mint a toxic.
Szerintem innen már most ne indulj vissza. inkább próbálj lejutni. Ha leértél a fa tákolmányról indul jobbra a fal mentén és lesz egy alagút a második bonfire-vel. Ha vissza akarsz menni a felszínre akkor innen is egyszerűbb mint mint amerről jöttél. Lényeg hogy ha megvan a lenti bonfire, akkor kijössz a az alagútból és megint jobb felé menj és ott lesz egy másik fa tákolmány. azon menj fel és lesz egy ilyen liftszerű izé amivel menj fel. Ez után mindig csak menj egyre feljebb míg végül elérsz egy alagúthoz ahol vár rád 3 olyan behemót amik a lejövetelkor is köszöntöttek. de el lehet velük bánni egyenként.
Ha ez megvan átmész az alagúton ahonnan kilyukadsz valley of drakes-be ahonnan a kis fa hídon át bal kéz felől lesz egy ajtó amin keresztül new londo-ba jutsz onnan meg megint bal kéz felől megtalálod a liftet ami felvisz firelink-hez.
Aztán visszafelé is itt jösz de gondolom ez logikus.

Ha meg bemész az erdőbe ofc farmolj az entekből fehér virágot. (sajnos random hogy mikor melyiket dobják a 3 közül) akkor lehet érdemes lenne megvenned 20000soul-ért a kovácstól azt az emblémát ami nyitja az erdőben a nagy kaput. Vannak ott npc-k akiket ha leölsz, már szerintem első körbe is lesz 20000soul-od megint. Meg a kapu mellett meg kell ütni a falat bal oldalt és ott egy bonfire. tehát tudsz farmolni.
Lehet ezt már írtam neked is vagy olvastad te is mikor másnak írtam de inkább kétszer leírom..

8500soul? Az komoly! :D
nekem most valami 130000kell egy szinthez. Néhány boss már nem is ad annyi soul-t hogy lépjek belőle egy szintet.
Bár az is igaz hogy én már több mint 130. szintű vagyok és már 3. végigjátszásnál tartok.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#437) mad1 válasza Kvelstadt (#383) üzenetére


mad1
veterán

Ez a Twinkling titanite hol esik?anor londo ig nem talaltam 1et sem.

Ne szemetelj ! = Steam

(#438) Kvelstadt válasza mad1 (#437) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nézzél egy időjárás jelentést hogy hova mond twinkling esőt. :D Bocs de ez muszáj volt. :)
Egyébként duke archive-ba fog adni a játék néhányat plusz ott a crystal cave-ben a boss előtt lesznek ilyen kagylók amik vagy azt dobnak vagy puring stone-t. A boss leverése után pedig megjelenik egy bonfire szóval lehet majd twinkling-et farmolni
Vagy ha visszamész asylumba ott a nagy fészek felé vezető úton a boss terem után jobb kéz felől vany egy kis kiugró rész ahol van egy kisebb fészek. ott egy trade-es karakter aki itemekért cserébe ad mást. Pl ha adsz neki piros lila és fehér virágot akkor összesen 4 twinkling-el leszel gazdagabb. A trade pedig úgy műküdik hogy odamész a fészekhez és az elő opcióba kiválasztod az itemet majd rányomsz a drop opcióra. Ha ez megvan akkor kétféleképpen lehet végrehajtani a cserét. vagy leugrasz (persze csak miután aktiváltad a legközelebbi bonfire-t az asylumban hogy ne kelljen megint ide eljutni) és meghalsz vagy kilépsz a játékból majd vissza és ott lesz a fészekben a cserélt item. Én a leugrálást szoktam választani.
odamegyek a madárral majd a boss teremből jobbra van egy bonfire. Leülök hogy aktiváljam és aztán kimegyek. pakolok a fészekbe majd ugrás a mélybe. Ja de egyszerre csak 1 dolgot dobj a fészekbe mert úgy is csak egyet cserél ki.

itt egy kép a fészekről amit keresned kell meg a lista hogy mit trade-el. Az első oszlop amit te adsz a második amit érte ad.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#439) D4v3 válasza Kvelstadt (#438) üzenetére


D4v3
őstag

Valamint a crystal lizard-ok is dobnak fixen. Az elsőt könnyen össze is tudod szedni, ha visszamész a Taurus Demon előtti szintre és szétütöd a hordókat. Ilyen kis fénylő bogárszerű állatok, viszont pár mp után eltűnnek, úgyhogy gyorsan kell megütni őket. Ha eltűnik, akkor ki kell lépni/meg kell halni és újra ott lesz a helyén. A következő is egész könnyen összeszedhető darkroot garden--> darkroot basin közötti úton lefelé lesz.

(#440) Kvelstadt válasza D4v3 (#439) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Igaz. El is felejtettem a lizardokat. De az is igaz hogy azok random köveket dobnak de persze egy próbát megér.
A másikra viszont nem is emlékszem. Tudom melyik helyre gondolsz de nem emlékeztem már hogy ott mit ad a hulla.
Már a helyszíneket is úgy járom be ha valami nagyon szopós helyen van és nincs is rá szükségem akkor nem veszem fel. Ilyen pl a crystal cave-ben a blue titanite slab. Magic fegyverhez kell az meg tőlem messze áll és azért nem kockáztatok halált a láthatatlan úton.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#441) nubreed


nubreed
veterán

Feljöttem, visszamentem, összefarmoltam 20000 souls és megvettem a crest of astoriast, hogy ki tudjam nyitni azt az ajtót Darkroot gardenben és így egy csomó souls tudtam farmolni rövid időn belül. A lépcsőnél bevárom őket, ezek meg leesnek a szakadékba. :) Így egy csomó szintet léptem, és vettem jó pár dolgot ami hasznos, többek közt azt a fehér virágot. Vissza mentem Bligthtownba és lejutottam a legaljára a mocsárba, a bonefire is megvan. Itt amugy mit kell csinálni?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#442) D4v3 válasza nubreed (#441) üzenetére


D4v3
őstag

A tűztől jobbra van egy domboldal, ha ott bemész a bejáraton lesz egy boss meg még ez-az plusz egy jóval későbbi zóna bejárata is. Oda még ne menj át, hanem majd vissza a lifttel el undead parishba és ott sens fortress kinyílik majd.

(#443) Kvelstadt válasza nubreed (#441) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Szép munka katona! Érik az előléptetés! :)
Az a leesnek a szakadékba nekem új. Én is oda szoktam velük táncolni a szélére de nagyon jól kell mozognom hogy leessenek. Néha rúgással sikerül lelökni őket.
Változz vissza human formába és akkor ott a bonfire közelében, ahogy jössz ki kicsit jobbra de még a száraz részen ha megállasz fog jönni egy gép által írányított invader azaz piros ellenfél. Azt ha levered az ugye egy humanity meg soul meg talán a set-et is megadja ami persze elég gyenge de elfér enni meg nem kér. Ha ez megvan akkor irány jobbra és ott a dobos fás részen felfelé és ott lesz majd a boss. Ja és ha human formába maradtál akkor az invader-t akit megöltél meg lehet idézni a boss előtt segítőnek.
Meg ha nem fedezted még fel a mocsárt akkor hajrá.
a bonfire-től balra egy nagy fatörzsben lefelé vezet az út great hollow-n keresztül ash lake-hez ami nem story helyszín de vannak ott is cuccok meg bonfire.
Vagy a kivezető úton ahol már jártál, ha nem mész teljesen fel akkor lesz egy másik út (jobbra tartva) egy olyan helyre ahol sok a toxic-os de megéri mert van ott valami item meg egy firekeeper soul is ami estus flask-et fog megint növelni neked.
Ha ez mind megvan akkor blightown pipa. A boss után lesz egy kisebb helység ahol ha jó helyen ütöd meg a falat akkor eltűnik és lesz ott is egy bonfire meg egy firekeeper aki olyan mint a boss volt, csak nem bánt. Itt még tovább is tudsz menni de az a demon ruins-hoz vezet és ha rám hallgatsz te oda még nem akarsz menni.. :)
A harangot meg fogod találni. ha megkongattad megnyílik sen fortress a következő helyszín.
ja és az fontos hogy a barlangban a tolyásokat cipelő fekvő-kúszó figurákat ne bántsd mert veszélyesebbek mint amilyennek látszanak..

(#442) D4v3
Te vagy az én mondandóm összefoglalója. :D

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#444) Big Bopper


Big Bopper
tag

:W de utálom ezt a játékot
az összes ellenfelet visszarakja a pályára ha pihenek a tűznél :W
amúgy hogy lehet normálisan lepauzálni a játékot?
a verebet meg lehet támadni valahogy? ;] idegesít ahogy ott üldögél engem meg szopatnak

[ Szerkesztve ]

(#445) mad1 válasza Big Bopper (#444) üzenetére


mad1
veterán

Nem lehet pausalni,leulsz a bonefirenal es akkor nem bantanak,de vannak olyan reszek ahol nincsenek mobok.
A madar egyfalyta repulo 2 allomas kozott,azt nem lehet megolni.
Amugy most en is pihentettem a jatekot,1 reszt nincs idom masreszt felqurt engem is xD.

Ne szemetelj ! = Steam

(#446) Big Bopper


Big Bopper
tag

ja varjút akartam írni :D
közben sikerült eljutni egy másik tűzhöz de itt nem tudom mi van, iszonyú erősek és tűzzel dobálnak a genyók a távolból közben rámtör 50 ellenség szemből
a temetőben meg állandóan megölnek a csontjóskák

mad1: köszi, én most kezdtem volna belejönni de megakadályoznak úton útfélen

[ Szerkesztve ]

(#447) Kvelstadt válasza Big Bopper (#444) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Lehet sokszor fogom még ezt leírni de ez a dark souls, ez ilyen játék. Ha nem rakná vissza az ellenfeleket mikor tűzet használsz nem lenne kit ütni és nehezebben fejlődnél. Pause meg nincs a játékban. Csak akkor vagy lejesen biztonságban ha a tűznél ülsz. Vagy ha olyan helyen megállsz ahol már tuti megöltél mindenkit. A boss-ok és néhány kisebb de erősebb ellenfél viszont nem respawnol ha egyszer megölöd.
Taktikusan haladj, várd meg míg dobnak a bombások majd szaladj át. vagy nyilazd le őket biztonságos távolból.
A temetőbe meg még ne menj. A végén van egy pálya a katakombák de az még nem neked való hely.
Nem lineáris a játék és nem szabja meg hogy merre menj ezért vanak olyan helyek ahova már bemehetsz csak nehézségi szint szerint nem ajánlott.
Ilyen a másik út is ami az első tűznél a fa mögött lefelé vezetne. Ott new londo ruins van de oda meg végképp ne menj.
A a jó irány ahol a 2. tüzet megtaláltad.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#448) Big Bopper válasza Kvelstadt (#447) üzenetére


Big Bopper
tag

:R Akkor feltápolom magam egy kicsit, utána haladok előre.
Íjat még nem találtam. :(

[ Szerkesztve ]

(#449) Kvelstadt válasza Big Bopper (#448) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Valahol fogsz kapni az elején de ha nem akkor az árusnál megveheted a közelben, ott ahol a bonfire felé mentél és jobbra van két spear-es tag és el van takarva egy lefelé vezető lépcső dobozokkal.

Más:
egy kis statisztika.
Megkezdtem a 3. végigjátszást. 142. szintű vagyok. str, vit és dex 40es. endurance marad 65ös. Most elkezdtem faith-et húzni mert az jó lesz az occult fegymohoz plusz az még ad a többi értékre is mint defense-ek. Nameg ha lesz elég faith akkor tudok majd miracle-ket használni ami sosem árt. Meg persze felhúzom a fire kesztyűt is és elég op kis warrior lesz ez.
Viszont itt már egy sima kis csonti is ha beszúr lekapja a 1600-as hp-m egynegyedét szóval oda kell figyelni.
meg már most 14000soul kell egy szintlépéshez szóval itt már tényleg nem lépek szintet egy egy bossfight után.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#450) nubreed válasza Kvelstadt (#443) üzenetére


nubreed
veterán

Nekem se esnek le mindig azonnal, néha kicsit ütni kel őket, hogy leessenek, vagy egyszerűen csak blokkolom pajzzsal az ütésüket és akkor úgy is leesnek elbb utóbb. Meg néha vissza hátrálnak a lépcsőtől és visszaindulnak az erdőbe, ilyenkor újra aközelükbe kell futni, de alapvetően működik ez a taktika, 1-2 perc alatt összejön 7000 soul.
A többit meg köszi, majd nemsoká hozzálátok. :)

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Dark Souls sorozat
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.