Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Minden ami a Cognac,Brandy, Armagnac, Calvados, stb.

Cognac története, cognac kategóriák, cognac kóstolás.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Topik, nyílj meg! :)

Volt idő, mikor számomra a mennyország kulcsát jelentette, egy palack Tequila. Aztán ahogy idősebb lettem, volt szerencsém a Vodka különböző válfajaihoz, váltottam házi pálinkára, illetve boltban kapható pálinkánkra, majd végül kikötöttem a Cognacnál. Egy kedves barátom jóvoltából jutottam életem első Martell VS cognacjához, melyet igen nagy élvezettel fogyasztottam el, kedvenc Apósom társaságában.
Ekkor kinyílt egy eddig általam nem ismert új világ, új dimenziók. :)
Mindenkit a kulturált italfogyasztásra biztatnék, a kevesebb néha több.
A cognac egy műfaj, egy zárt világba enged bepillantást, egy régi tradíció, melyet most már bárki élvezhet, már akinek ilyesfajta igénye akad.
Elkezdett érdekelni a cognac története, a kóstolás menete, az érlelési idők, a felhasznált szőlő fajták, a tölgyfahordó típusai, egyszóval minden.
Hasonló rajongásom alakult ki, a brandyk, és azon belül a Metaxa irányában, 12*-tól felfelé, egy igen finom blendet kóstolhat a vásárló.
Ami nekem egyenlőre a csúcs, a Metaxa private reserve, melyet jelenlegi keverőmester, Constantinos Raptis kevert tökéletesre, aki 1992 óta a Metaxa ház vezető keverőmestere.
Jelenleg épp az országban kapható legolcsóbb, XO minősítésű cognac várja a karácsonyt, hogy megkóstoljuk a családom társaságában.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#3) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Túl vagyunk a karácsonyi evés ivás, és az Andre Renard XO kóstolásán.
Nekem nagyon tetszik a cognac, viszonylag hosszú lecsengés a szájban, illata rendkívüli, komplex, elsősorban a hordó, illatos szőlőt véltem felfedezni, fűszeres, bourbon vanília, íze selymes, és rendkívül finom. Pohárban sokáig megmarad az illata, viszont túl közelről szimatolva, eltelíti az ember szaglószervét, lebénítva azt. Sokáig, apró kortyokban élvezhetjük igazán. Figyelemre méltó cognac!

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#4) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Andre Renard XO utolsó előtti pohár, a véleményem nem változott, pozitív minden szempontból.
Ajánlott cognac.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#5) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Megkóstoltam egy Martell VSOP, illetve egy Delamain Christmas XO-t.
Sikerült egyszerre, számomra is furcsa, de nekem valahogy a Martell jobban ízlett.
Egyszerre, illetve egymás után kóstolva is.
A Delamain kicsit vékonynak tűnt, kevésbe hosszú lecsengéssel, nem rossz, de nincs kimagasló véleményem róla.
Van egy palack Delamain Vesper is a polcon, azt még tartogatom valamilyen nagyobb eseményre, de ezek után félve bontom ki, igyekszem előítélet nélkül véleményt formálni.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#6) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Courvoiser XO.

Finom, selymes, pici mandula, szárított gyümölcsök, illata szenzációs...

Nagyon ajánlott.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#7) Dida104 válasza Dr.Zoo (#5) üzenetére


Dida104
tag

Szia!
Szerintem nyugodtan felbonthatod a Vespert, bár ízlés dolga, de én még nem találtam nála finomabbat. Tavaly, fekete pénteken sikerült szereznem elég jó áron egy Curvoisier Emperort, ami igen jó portéka. Viszont nekem a Vesper még ettől is jobban ízlik. Egy biztos, a Delamain konyakokban nincs az a krémes-vajas íz, ami a többiben megvan, nekem talán ezért jön be. Más, mint a többi, egyedi. Pale and Dry-om is volt, el is fogyott hamar.
Csak hogy ne legyen egyszemélyes a topic. :)

[ Szerkesztve ]

(#8) Dr.Zoo válasza Dida104 (#7) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia Uram!

Köszönöm szépen a hozzászólást, valahogy nekem is sikerült jó áron vennem a Vespert tavaly,
a Pale & Dry-t még nem sikerült megkóstolnom, a Martell XO izgatna igazán, de húzós az ára.
Idén én is tervezem a black fridayen bevásárolni... :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9) Dida104 válasza Dr.Zoo (#8) üzenetére


Dida104
tag

Martellt még nem kóstoltam, bár - többek szerint - az az igazi konyak. A Delamaint azért szeretem nagyon, mert finom szőlőíze van. Hasonló hozzá a Giboin VSOP, ami ár-érték arányban is nagyon jó, bár érezni rajta, hogy kissé fiatal (már majdnem azt írtam, hogy icipicit karcos, de nem az), viszont jóval olcsóbb.
Van egy konyak, amit - szerintem - mindenképpen érdemes megkóstolni, a Rémy Martin 1738 Accord Royal. Elképesztően komplex ízű nedű ez, gyümölcsös, mazsolás, vaníliás, fűszeres-tölgyes ízek kavalkádja és egy kis füstös aroma, ugyanis kiégetett tölgyfahordóban is érlelik. Mikor megkaptam, a felét "elnyalogattam", annyira ízlett.

(#10) Dr.Zoo válasza Dida104 (#9) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Most sikerült bevásárolnom, vettem egy palack Martell VSOP-t, egy palack Otard Baron VSOP-t, Campus VSOP-t, meg egy Metaxa 12 🌟.
Illetve egy készlet Cognac-os poharat...

A Remy Martin izgatja a fantáziám, illetve amit még megkostólnék, az ABK6 VSOP.

A Martell-t nagyon ajánlom.

Képek.:


[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#11) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Kicsit elhanyagoltam az írást, pedig ismét sikerült a gyűjteményt bővíteni.
Elfogyott egy 12* Metaxa, egy Camus Ile De Ré double matured, egy Camus VSOP.

Ami kiemelkedő, az Ile De Ré, igaz érezni ez egy viszonylag fiatal cognac, de a sós, vajkaramell utóíz, valami szenzációs.... :K

Néhány új kép.

Szerk: van egy kakukktojás a képeken. ;)

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#12) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ma sikerült jó áron beszerezni egy régóta a bakancslistán lévő cognacot.
Camus XO, 2015-ös évjárat.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#13) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ismét sikerült igen jó áron beszerezni egy Camus-t, most az Auchanban találtam a polcon egy darab Ile de Ré-t, 8000 forintot fizettem érte.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#14) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Valakinek vettem, aztán úgy hozta az élet, hogy nem tudtam odaadni.
Nem tudom, milyen lehet. Amit angolul sikerült kideríteni róla, az elég kevés, meg kellene kóstolni.
Majd sort kerítek rá, kíváncsi vagyok, hogy mit tud egy 8000 Ft-os XO brandy.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#15) Dr.Zoo válasza Dr.Zoo (#14) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Túlvagyok a Cortel kostolón, sajnos azt kell hogy mondjam, nekem nem ízlett.
Amivel össze tudom hirtelen hasonlítani, az a Metexa 12*, az viszont fényévekre van tőle, annyival jobb.
(Cortell 8000ft vs. Metaxa 12* 9700ft)
Egy fél üveggel megittunk belőle Zoli bácsival, a maradékot odaadtam a Faternak, aki elszopogatta. Szerinte kiváló. :U ;]

Más.

Idén black friday alkalmából, megleptem magam egy palack Henessy XO-val, tekintve, hogy a "sima" verzió 49eft körül van most, az 54eft-os 1 literes kiszerelés jó árnak tűnt.
2020 júliusában megyünk Kefalóniára, ha lesz az ottani duty free shopban akciós 12*-os Metaxa, azt hiszem veszek pár palacot. Ott ugyanis literest árulnak. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#16) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

2020.12.31.-én felbontottam a Delamain Vesper-t.
Zoltán barátommal kóstoltuk, krémes, tölgyes, vaníliás íze van. Igen finom párlat.

Már 3 éve szemezek egy Metaxa-val, név szerint az Angel Treasure-al.
Tegnap este megrendeltem, ugyanis már kb. mindenhol az országban 50 ezer felett van egy palackkal, de én találtam egy helyet, ahol 44.300 ft-ért házhozszállítás beadják a kapun.
Hogy mikor kóstolom meg, az jó kérdés.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#17) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Megérkezett... :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#18) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Új év, új kihívások.
Nemrég érkezett a gyűjtemény legújabb darabja.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Bővült a gyűjtemény, eddig valahogy az ízesített Rumok kimaradtak az életemből, de sikerült megkóstolni egy Red Leg Spiced Banana-t, ami egyszerűen zseniális. A banán mindent elsöprő illata és íze után rögtön jön a bourbon vaníliás íz, mindenkinek ajánlom figyelmébe.

A teljesség igénye nélkül, néhány újdonságot hoztam, az elmúlt 1,5 év gyűjteményéből.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.