Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81) Rover623 válasza Never George (#80) üzenetére


Rover623
félisten

ezekután elég gáz ha valaki megint az árakkal fog jönni, hogy milyen drága!
Ez a lényeg...:C

primus inter pares

(#82) Sziszi1


Sziszi1
csendes tag

Szerintetek mennyire fogja megdragitani az utangyartott patronok arat ez a chip-es moka ?

(#83) hardy mester válasza Sziszi1 (#82) üzenetére


hardy mester
csendes tag

Sziasztok!
Sajna eléggé megdrágítja :O
Legalábbis úgy tünik [link] itt látszik.
Bár gyanús a 30 napos előrendelési időszak :Y

De előbb vagy utóbb olcsóbb lesz!
Ha valaki tud olcsó eredetit,akkor jelezze már hogy hol található!
Én a szineseket 2600 / db áron vettem.Hátha valahol olcsóbb.

(#84) Rover623 válasza hardy mester (#83) üzenetére


Rover623
félisten

2600HUF-nál sokkal olcsóbb nem lehet...nagykerára a kis patronoknak 2000+Á, vagyis 2400HUF.
Én mindenesetre maradok a gyárinál... :))

P.S.:
Inkább a papíron spórolok...2x50db GP-401 (Glossy Photo Paper) most csak 2K nettó...:C
Vmelyik köcsög nagyker/importőr/diszti megbontott egy nagy szállítmány ''bundlit'' és kiárusítottak egy vagon ''not to be sold separately'' feliratú papírost...:P



[Szerkesztve]

primus inter pares

(#85) Sziszi1


Sziszi1
csendes tag

Megrendeletem a nyomtatot, remelem lesz jobb ar is mint 1200HUF :U

(#86) t.r.b


t.r.b
csendes tag

Ez a nyomtatófej nincs a patronban és hamar tönkremegy téma nem nagyon állja meg a helyét. A Canon S500-as nyomim lassan 5 éve vettem, a mai napig kitűnően működik, és egyszer sem cseréltem benne fejet. Régebben elég sokat nyomtam vele, de mostanában egyre ritkábban használom, mert az új nyomtatók minőségével azért nem veheti fel a versenyt, így inkább a melóhelyen lévőt használom. Viszont az s 500-asom annak ellenére, hogy itthon mostmár csak 1-2 havonta használom, így sem szárad be, tökéletesen nyomtat ilyen kihagyásokkal is.

Végülis most megérett az idő a cserére, új masinát szeretnék, egy pixma MP800-as formájában. Sajna itthon még nem lehet kapni, legalábbis én nem tudok róla, hogy lenne. Ellenben itt van: [link]

az IP5200 -as mechanikájával és patronjaival, viszont kiegészítve egy diafeltétes scannerrel, amit szintén már régóta szeretnék.

Ha valaki esetleg tud helyet itthon is ahol beszerezhető, az ne tartsa magában.

trb

(#87) Mukky


Mukky
csendes tag

Egy gyors kérdést beszúrnék... én igazából a CD/DVD közvetlen nyomtatásai funkció miatt vásárlom éppen az IP 4200-ast a héten, és arra lennék kíváncsi hogy mennyire minőségi illetve mennyire eredményesen készíti el ezt a nyomtató? Teszem azt úgy nézki mint egy sima nem fotó lapra nyomtatott kép vagy ez függ a fényes és a matt felületű nyomtatható cd/dvd-ktől vagy pedig tényleg jó minőséget csinál matt-on és fényes cd/dvd-ken egyaránt, tehát úgy összességében mennyire használható ''profi'' szinten a közvetlen cd/dvd-re nyomtatási funkció?


+ még azt elfelejtettem hogy: ebből a szempontból mind1 hogy 5200R-et vennék vagy 4200-at ugye ? (úgy emlékszem csak az 5200R-ben van közvetlen cd/dvdre nyomás, a sima 5200-ben nincs azért írtam az R-et)

[Szerkesztve]

(#88) pardoc válasza t.r.b (#86) üzenetére


pardoc
tag

Origi patront használtál, vagy utángyártottat?

(#89) terror 80


terror 80
csendes tag

nem tudja valaki hogy asus a7n8x-x alaplapon 3200+ bartonos atlon xp-t csak 3000_ig megy ha feljebb veszem visszaáll az előző beállításra

(#90) terror 80


terror 80
csendes tag

nem tudja valaki hogy asus a7n8x-x alaplapon 3200+ bartonos atlon xp-t csak 3000_ig megy ha feljebb veszem visszaáll az előző beállításra
:B :B :B :B :B :B

(#91) Rover623 válasza terror 80 (#90) üzenetére


Rover623
félisten

Szerinted csillagom, ennek mi köze van a Canon nyomtatókhoz...?;]

primus inter pares

(#92) t.r.b válasza pardoc (#88) üzenetére


t.r.b
csendes tag

Gyári patront használok, szerintem nem drága.

trb

(#93) t.r.b válasza Mukky (#87) üzenetére


t.r.b
csendes tag

A sima 5200-asban is van cd/dvd nyomtatás, nem csak az R -ben.
A nyomtatás minősége a lemezre elsősorban a lemeztől függ. Én Verbatim lemezre nyomtatok, és az a tapasztalatom, hogy egy matt fotópapírra normál minőségben nyomtatott képhez hasonlít a végeredmény. Tehát nem lesz olyan, mint egy fényes fotópapíron

trb

(#94) pardoc válasza terror 80 (#89) üzenetére


pardoc
tag

:F ??? :F
Szerintem ha gyári patront használsz, akkor nem :)) ;]

Node még a kérdésed sem túl értelmes.... :P



[Szerkesztve]

(#95) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni. Kinéztem magamnak ezt a nyomtatót. Lehet a neten fogom megrendelni. Azt szeretném kérdezni, kell-e még valamilyen kiegészítő a dobozban lévő nyomtatóhoz...akármi, hogy rögtön nyomtathassak miután kiszedtem a dobozból....vagy szükségem lehet valamire, amit a nyomtatóhoz nem adnak....vmiféle kábel, vagy akármi...

A másik, hogy ....elsősorban fotónyomtatásra... mit ajánlotok, milyen papírt érdemes venni bele ???? Az, hogy vízálló legyen az igazából nem érdekel, mert nem az eresz alá lesz, bár nem tudom, ez befolyásolja-e a nyomat kinézetét ??

Szóval hogy minél szebb legyen az anyag...de bizonyosfokú költséghatékonyság nem ártana... :U

Köszönettel :

Tp

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#96) t.r.b válasza Terapeuta (#95) üzenetére


t.r.b
csendes tag

Eddig egyetlen nyomtatóhoz sem kaptam a dobozban USB kábelt, feltételezem ebben a pakkban sincs. Szóval azt venned kell külön.

Ha szép nyomatokat akarsz, akkor az everyday megjelölésű olcsó papírokat felejtsd el, az Everyday HP Photo Papert pedig nagyon nagy ívben kerüld el. A Canon papírjai nagyon jók, de nem túl olcsók. Nekem a TDK 270 grammos Professional Photo Paper Glossy nagyon bevált, évek óta használom, és egy jó tulajdonsága, hogy nincs a hátulján semmi márkajel, mint a canon vagy epson papírokon.

Szabad levegőn sajnos idővel minden kép kifakul, a legjobb papíron is. A Canon a 4200-asban újfajta festékeket használ, ami hosszabb ideig megőrzi színhűségét. Ha fotóalbumban vagy képkeretben üveglap mögött tartod a képet, akkor viszont évtizedekig kiváló marad a kép.

trb

(#97) Terapeuta válasza t.r.b (#96) üzenetére


Terapeuta
őstag

Szia!
Köszönöm a választ!
Esetleg egy olyan kérdésem lenne, hogy mire készüljek fel, fotónyomtatásnál mennyi képet tudok csinálni nagyságrendileg (elsősorban A4 lesz, ha elég jó a minősége) egy patronkészlettel ??
Köszönettel:Tp!

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#98) pardoc válasza t.r.b (#96) üzenetére


pardoc
tag

Én úgy hallottam, hogy van a HP-nek valami spray-je, ami egyrészt fixálja a tintát, másrészt véd a kifakulástól. Gondolom jópénzért. :)

(#99) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Sziasztok!

Megvettem a gépet (IP4200)

Az vele a gondom, hogy nyomtatáskor keskeny hosszanti csíkok vannak a nyomaton. Először képnyomtatásnál vettem észre a hozzáadott 15*10-es képen, de az A4-es képen is látni hasonlót, csak halványabba (fürkészni kell a képet). PS-ből nyomtattam.

Mi lehet a baja...esetleg rosszul lett összeszerelve (a tesztnyomatot hibátlanul kiadta), vagy vigyem vissza ???

Mellesleg jó sötét képet csinál, jóval sötétebbet, mint a képernyőn...

Esetleg ha valaki tudna valamit, a segítségét megköszönném...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#100) Terapeuta válasza Terapeuta (#99) üzenetére


Terapeuta
őstag

Esetleg valaki ??? :O

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.