Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#446) p_adam válasza Plexicushio (#445) üzenetére


p_adam
addikt

Ez csak a Part 1, hol a többi? :)
Lassan kezdenek jönni a tesztek az R6-ról, az R5 egyelőre még béta státuszban van.

Az előnyök és hátrányok így néznek ki nagyjából:
+ állóképekre kb. mint az 1DX III LV, csak 12fps 20fps mechanikus helyett
+ FF 4k 60p videó
+ 1080p 120fps
+ nagyon jó IBIS (elektronikus is hozzáadható)
+ nagyon jó AF (minden módban)
+ nagyon jó ISO
+ dinamika is rendben van
+ 10-bit 4:2:2 belső felvétel
+ Canon színek
+ Canon ergonómia, finomított kezelés, forgatható kijelző
+ EF objektívek, adapter lehetőségek
+ tudásához mérten jó ár

- olcsóbb LCD, nincs top LCD, polikarbonát külső váz
- rolling shutter (lehet jobb, mint az 1DX III, ami cserébe nem melegszik túl)
- 20 perc körüli túlmelegedés a FF felvételi módban
- UHD miatt 1.07x crop
- gyenge crop mód (1.6x felméretezett 4k felbontású, nem 1.4x 1:1, ami logikus lenne)
- H.265 kódolás erőforrásigényes
- Micro-HDMI (wtf, bár a Sony is így nyomja, de legalább mini-HDMI volt korábban)

Az IPB-t én nem soroltam hátránynak, mivel a konkurencia nagy része is ezt tudja, a 20MP vs átlag 24MP szerintem szintén nem lényeges különbség, a dupla SD kártya meg a joystick, vagy USB-C folyamatos táplálás dolgokkal ugyanez a helyzet az előny fronton.

Inkább videó terén lett lefogva ez a kamera is, az R5 a melegedés és rolling shutter dolgot is képes megoldani a "normál" 4K felvételi módban és kinézetre az is jó (azóta már eltávolították, mivel hivatalosan béta) meg még 1.6x crop módban is kitűnő a minősége
Így az egy sokkal komolyabb "kettő az egyben" videós kamera (a szenzor pixelenkénti kiolvasása sokkal gyorsabb, mintha egy generációval újabb volna)
Majd a Canon Log 3 is bele fog kerülni még jobb dinamikával egy firmware frissítéssel, az R6-hoz nem ígérnek semmit (gondolom csak akkor javítanák, ha egyáltalán nem vennék az emberek, de ez nem valószínű).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.