Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#887) #40935168 válasza Dale (#886) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nagyon jól komponálsz, tetszenek a képeid.

Ettől függetlenül, a kit obi képe nem éppen egy "hűde.." kategória, és a legtöbb flickr és hasonló (fotozz.hu, fotovilag.hu) oldalon ha nem is eredetiben, de sokkal nagyobban SEM láthatók a fotók, csak pici felbontásban (véleményem szerint a 800x600 nézni és véleményt alkotni nagyon jó, de objektív minőséget prezentálni teljesen alkalmatlan, ilyenkor csak eredeti méretű képet néznék max felbontásút, jelen esetben 12 Mpixel-est).

Egy jóbarátomnak van egy Alfa 200-as Sony-ja, rajta egy 18-55-ös Sigma-val. Annál jobb a Canon kit 18-55-öse, de nem sokkal.

Éppen a Balcsin vagyok, a kit 18-55-össel. Csináltam pár fotót, nappal is, este is, állványról. Még csak nem is teljesen tág blendével, hanem úgy 9-11 körül, mikor hogy, ISO 100-on. Így a kép a legélesebb, még szűkebb blendével már jönnek elő a hibák, tágabban pedig a rajzolata nem a legjobb. Tehát próbáltam a maxot kihozni belőle.

És hát na, nem vagyok elájulva a képélességtől, pedig LiveView-ban manuál fókuszt használtam pár helyen. De az obi minőségét mutatja az is, hogy pont ilyenkor, 10x-es nagyítás közben ha AF ráfókuszálok a témára a géppel, és NEM kapcsolok finomhangolás érdekében MF-re az obin, van annyi játéka (lötyögése) a gyári kit obinak, hogy a fókuszgyűrűn fordítok fél-1 mm-t kézzel és máris tűéles a kép. Mindezt úgy, hogy ugye a kit obi fókuszgyűrűjét nem lehet AF módban forgatni. De a holtjátéka enged annyit, hogy 10x nagyítás mellett nagyon távoli témára (55mm-en) már észrevedd, hogy 1mm-es lötyögésén belül hova is forgatod.

Szóval kaki :)

70-200-a van valakinek ? Megnéznék pár képet, 450D+70-200-al.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.