Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Z0mbi válasza Motion_Blur (#1100) üzenetére


Z0mbi
senior tag

En a hasznaltat vennem es a kulonbozetert egy fasza uveget vennek ra. En speciel mindennel igy vagyok hogy egy jo allapotu hasznalt elonyben van a zsirujjal szemben mert azon mar nem bukok akkorat az elso napon :D)
Egyebkent en 90 ert vettem egy 450d-t egy honapja tavkioldoval, LCD foliaval obi nelkul 4000 expoval (megneztem a shutter counterrel ;) es a srac is ekorul mondta ugyhogy stimmel) es meg 3 honap gari is volt hatra (meg egy 2gb SD is jart hozza)
Az hogy mennyi van meg benne egy 15k ban azt csak a Joisten tudja. De 25-30k meg van benne... de akar a kovetkezonel is felmondhatja a szolgalatot. Probalj garisat talalni.

(#1102) Gaskin válasza Z0mbi (#1101) üzenetére


Gaskin
aktív tag

shutter counter?? Nagyhirtelen nem értem mi a működési elv..

(#1103) Motion_Blur válasza Z0mbi (#1101) üzenetére


Motion_Blur
félisten

jaja én is ezen a véleményen vagyok

megveszem 100k-ért a vázat + kitobit és 60-70k-ért hozzá egy 28-105 IS utazó obit

egyébként ha megadja magát a zárszerkezet, akkor gondolom kuka a váz :F

Gaskin: szerintem erre gondolt

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1104) johnjohn válasza Motion_Blur (#1103) üzenetére


johnjohn
addikt

Miért volna kuka ? 30 000.- körül van a zárcsere. Egy új váz drágább, nem ?

(#1105) Motion_Blur válasza johnjohn (#1104) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi, ezt nem tudtam.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1106) Z0mbi válasza Motion_Blur (#1103) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Igen a shutter counter utodjara gondoltam :) Es hogy kuka e a vaz... nos a lentebb emlitett 3x000 ft rol en 50-60000 rol hallottam ami az en esetemben 2/3 a a vaz aranak... amit mar meggondolnek...
En valszeg 10k alatti expoval vennem meg ha tehetnem. (legalabbis ezt a kategoriat, egy 40-50D-t mar 50k val is megvennek nyugodt szivvel :) )

(#1107) Motion_Blur válasza Z0mbi (#1106) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ebben 15k expo lesz, reméljük a legjobbakat :U köszi az infokat

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1108) máyköl válasza johnjohn (#1104) üzenetére


máyköl
veterán

Camera Kft. 65k-ért javít. Ebay-ről szoktak olcsón rendelni, majd beszereltetni valakivel, de ez kicsit bevállalós. Vannak indexen akik ezzel foglalkoznak, de nem hiszem, hogy 30-ból megvan egy zárcsere...
Te mire gondoltál a 30ezer alatt?

(#1109) johnjohn válasza máyköl (#1108) üzenetére


johnjohn
addikt

Zárcserére, 30-körül /30-40 000.- között/, nem alatt.Mikor, milyen gépen,hol, mennyi. Csurgó úr pl.

(#1110) máyköl válasza johnjohn (#1109) üzenetére


máyköl
veterán

Csurgó urat ismerem, de azt hittem, csak szenzortisztítással foglalkozik. :K
Mindegy, remélem sosem lesz rá szükség, hogy zárat cseréljek. :K

(#1111) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Sziasztok
Lehet hogy ez most nem tartozik ide de,,, indirekt igen :D
Allvanyt keresek..(a 450D hez)
Alltalam fontosnak tartott szempontok:
*Minnel kisebb legyen a szallitasi merete!
*~15k ban alljon meg az ara
*3d ben lehessen a fejet mozgani
*clips-es legyen a laba (tehat nem a tekeros
*es gyors befogasu legyen (azaz a fenykepezot csak ra tudjam pattintani a lapka segitsegevel amit elozetesen felszereltem ra)
*ja es mivel nem egy sigma 200-500 2.8 am van igy 2kg nal valszeg nem lesz rajta nehezebb cucc (ha meg igen annak orulni fogok es veszek megegy allvanyt :D)

Szoval eleg nehez ebbol a suskabol ilyet talalni... Regebben volt egy Slik Sprint em amit 2.5 eve vettem 14 rongye... most meg 23 ba kerul... en hulye meg eladtam az elozo gepemmel :@
A magassagokrol azert nem irok semmit mert majdnem mindegy... legtobbszor HDR miatt kell vagy panorama. esetleg makro (ha csak 110cm ig lehet kihuzni sem erdekel :D viszont azert nem 20 cm magas minit akarok)
Valakinek ottlete?
Cullman nanomax 220? (ez nem gyors fejes de ennyiert ha nem talalok akkor lehet hogy ez marad)

EH most latom hogy van egy allvany topic... na ha valakinek nem tetszik akkor az lecci rakja at oda :D
thx

[ Szerkesztve ]

(#1112) kiskornel


kiskornel
addikt

Múltkor az egyik kollégám rendelt szögkeresőt (olyan kínai fajtát), gondoltam csapjon hozzá még egy példányt, én is kérek már egyet.
Nagyon pöpec. Főleg az a funkciója tetszik, hogy lehet nagyítani 2x a kereső képét. Sokkal jobban látszódnak a kusza dolgok, ágak, nem odavaló tárgyak, stb.
Szvsz a 450D kukkerján sokat javíthat...

Nem ismertek viszonylag jó minőségű kukkerra szerelhető 2x-ezőt, ami nem szögkeresős?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#1113) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#1107) üzenetére


Motion_Blur
félisten

üdv, újra a klubban :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1114) Z0mbi válasza Motion_Blur (#1113) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Najs! :) Milyen uveg lett hozza vegul? Kitt? vagy csak vaz volt.. (lusta vagyok scrollozni)

(#1115) Motion_Blur válasza Z0mbi (#1114) üzenetére


Motion_Blur
félisten

18-55 KIT egyelőre :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1116) Gábor2010


Gábor2010
csendes tag

üdv. Tudna vki tippet adni azzal kapcsolatban, hogy az akku hamar lemerül. Másikkal szintén 40 képnél többet nem tudok készíteni. A töltőmmel lehet vmi vagy esetleg a géppel? 2 hete produkálja. Januárban 1* előfordult hogy lepárásodott a gép pedig vigyáztam. Rövidzárlat lehetséges a gépben?

450d

(#1117) máyköl válasza Gábor2010 (#1116) üzenetére


máyköl
veterán

Nekem 1× volt akkuproblémám, kb. 10 képet tudtam vele csinálni átlagban. Sz@r volt az akku, kuka. Vettem egy után gyártottat 3000.-ért, az nagyin jól bírja! :K Azért gyanús, hogy mindkét akkuval ezt csinálja, szerintem próbálj ki egy teljesen jól működő akkut vele... :K

(#1118) máyköl válasza Motion_Blur (#1115) üzenetére


máyköl
veterán

Gratu! ;)

IS-es vagy sima a kit? :)

(#1119) Gábor2010 válasza máyköl (#1117) üzenetére


Gábor2010
csendes tag

Köszi. Hétvégén veszek egy új akkut. Remélem tényleg csak az a baja. Ha mégis a gépnek lenne, hát... :W

450d

(#1120) Gábor2010


Gábor2010
csendes tag

Amúgy az után gyártott cuccok mennyire megbízhatóak? Néztem eBay-en markolatot + 2 akkut negyed áron. Megéri?

450d

(#1121) Motion_Blur válasza máyköl (#1118) üzenetére


Motion_Blur
félisten

IS természetesen :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1122) dionaea


dionaea
őstag

Sziasztok bocsa a láma kérdésért de gondban vagyunk itthon a 450 d vel. életlenek a képek a fókusz pont középre van állítva, és mégis életlenek eléggé. Halottam valamit hogy fókusz hibás némelyik. Ennek mi a jele, pontosan mit takar, és hogy lehet orvosolni garis a gép 3 hónapos. köszönöm a válaszokat

(#1123) johnjohn válasza dionaea (#1122) üzenetére


johnjohn
addikt

Tegyél fel egy képet, meglátjuk. Lehet, hogy bemozdul a hosszú záridő miatt, vagy valami hasonló.Ha hibás, szerviz !

[ Szerkesztve ]

(#1124) dionaea válasza johnjohn (#1123) üzenetére


dionaea
őstag

ok sajna a gép nincs itthon meg nem is a enyém. este felrakok képet, meg az obi pontos tipusát. thx

(#1125) duni84 válasza Gábor2010 (#1120) üzenetére


duni84
aktív tag

bocs a kései válszért. simán megéri az utángyártott akksi. nekem van 1 pár "phottix" ( 1080mAh, kb 80% az eredetihez képest, de darabja volt vagy 4 $ postával ) meg egy pár abszolútte noname ( ez már 1500 mAh "hivatalosan" és picit többet bír, mint a gyári, de ennek már 5.5 $ volt darabja :DDD )
markolattal használva őket párban majd 2000 képet lehet lőni egy töltéssel ( live view nélkül )

#metszéspontok

(#1126) Gaskin válasza dionaea (#1122) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Szeva! Én is szívtam ezzel.. Nézd meg a 836-os, illetve a 844-es hozzászólásomat.

(#1127) dionaea


dionaea
őstag

Itt van egy kép egy gyikról. Mindegyik kép ami ezzel a géppel és (canon ef100-300 4,5-5,6) obival készült ilyen homályos. Akkor is ha letámasztva készül a kép1/1000-en is.
Egy samsung compactal hasonlitgattuk és a samu éles képet készitett mig az melitett gép ehhez hasonlóakat.

A fókusz látó tér közepére volt állitva.

http://kepfeltoltes.hu/view/100422/gyik_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hol lehet a hiba?

(#1128) Scyber


Scyber
csendes tag

jo ár/érték arány

A legszebbdolog a GÉP!

(#1129) kiskornel válasza dionaea (#1127) üzenetére


kiskornel
addikt

Kapcsold be az autófókuszt:

több dolog sem stimmel. A kamera regisztrálta, hogy milyen üzemmódban, mit csinált (exif):

[PhotoME]
PhotoME version: 0.79R17 (Build 856)

[Overview]
URL: http://kepfeltoltes.hu/100422/gyik_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
File type: JPEG
File size: 746 KB
Creation date: 2010.03.25. 15:40
Last modification: 2010.04.22. 19:51
Make: Canon (http://www.canon.com)
Camera: Canon EOS 450D
Software: OS 450D
Dimension: 2848 x 4272 px (12.2 MP, 2:3)
Focal length: 300 mm (equiv. 487 mm)
Aperture: F11
Exposure time: 1/200"
ISO speed rating: 4096/37°
Program: Easy (Full auto)
Metering Mode: Default
White Balance: 8887
Focus Mode: Off (Manual Focus)
Image Stabilizer: 37375
Noise Reduction: Off
Flash: Flash fired, compulsory flash mode

Autómata üzemmódban nincs kiválasztott fókuszpont. Arra állítja az élességet, amelyiknél a legközelebbi tárgyat érzékeli, ami ez esetben valahol a fatönk lehetett.
Szerintem időközben még ki is kapcsoltátok az autófókuszt az obin...

Használd az A, Tv, M üzemmódokat. Ott szabadon választhatsz fókuszpontot.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#1130) dionaea válasza kiskornel (#1129) üzenetére


dionaea
őstag

Köszi igen a fene egye meg rosz képet sikerült feltöltenem. kapok mailban egy másikat ami elvileg jó lesz. Sajnos én köztvetitő vok. az öregé a gép. Lehet pár esetben az ő bénasága. Nemsokára küld képeket amik jó beállitással készültek és akkor azt is felttöltöm. bocsi

(#1131) Gaskin válasza kiskornel (#1129) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Logikus amit írtál, de van egy ilyen sor is az exif infóban; AF point Used: Centered

(#1132) Gaskin válasza dionaea (#1130) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Ne haragudj, de csak kérdezel, vagy a válaszokat is olvasod??

[ Szerkesztve ]

(#1133) dionaea válasza Gaskin (#1132) üzenetére


dionaea
őstag

elolvastam amit írtál anno. És nem csak kérdezek. Amikor én készitettem a géppel képeket végig próbálgattam a fókusz lehetőségeket és lehet az van amit Te is írtál.

(#1134) kiskornel válasza Gaskin (#1131) üzenetére


kiskornel
addikt

????
Én a PhotoMe progit használom, és ezt látom:

[link]

Én meg ebben ezt látom: AF Point Selected: Not set

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#1135) Gaskin válasza dionaea (#1133) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Annó utánna olvastam. A center fókuszpont különbözik a többitől. Valami keresztszenzor vagy mi. Elméletileg jobb fókusz lehetőségekkel kellene bírnia mint a többi fókuszpont, ha nagy fényerejú obit használsz. Ha jól emlékszem akkor, ha F<=2.8. Ennek ellenére többen is szívtak vele, bár a probléma nem minden obi esetében szembetűnő, pláne az alapobinál. Illetve nyílván gőzöm sincs, hogy ez a gépek hány %-ánál jelentkezik ez. Mindenesetre a center fókuszpontot magában soha nem használom.

(#1136) Gaskin válasza kiskornel (#1134) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Én irfanview-ban néztem, illetve azzal irattam ki az exif infót. Abban szerepel amit írtam.

(#1137) Gábor2010 válasza duni84 (#1125) üzenetére


Gábor2010
csendes tag

Meg is jöttek az új akkuk, kettőt rendeltem (Phottix). Jól működnek eddig. ;)

450d

(#1138) dionaea válasza Gaskin (#1135) üzenetére


dionaea
őstag

Akkor ez alap gép hiba. Gyártónak a hozzá állását tudod esetleg, vagy nem foglalkoznak ilyennel. Szokd meg és kész alapon állnak hozzá? Egyik kollégámnak is ilyen gépe van és ő nem panaszkodott eddig még.
mondjuk madarat reptében akkor ilyen erővel el is lehet felejteni?
Nekem csak egy pro 815 öm van de rettentően zavarna ha nem tudnám a középső fókuszpontot rendesen használni.

Köszönöm a válaszokat :R

(#1139) Gaskin válasza dionaea (#1138) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Pro 815?? Nekem is az van, illetve ez előtt azt használtam. :) Bár annak a gépnek a fókuszálási problémái még 50* rosszabbak szerintem, mint ennek az adott esetben hibásan működő váznak. Püll. Nagy zoom-nál soha nem az lett éles amit akartam. Na de ez egy másik történet.Visszatérve az alap problémára. Az én vázamnál, míg az alap obit használtam, nem tűnt fel a probléma. Lehet jópár esetben ezért nem tűnik fel másnak se. Egyébként szervízben nem kérdeztem rá. Bár magam sem tudom miért nem. Pedig elég könnyű volt reprodukálni a hibát a 70-200-as tamronommal...
ui: A madarat nem kell elfelejteni, illetve ezért nem feltétlen. Én a felső fókuszpontot használom mindig. Tök gyorsan meg lehetett szokni, és azzal sem lassabb a gép.

(#1140) kiskornel válasza dionaea (#1133) üzenetére


kiskornel
addikt

A középső fókuszpontnak jónak kell lennie. Ha fókuszhiba van, az inkább az obikra jellemző. Bár megjegyzem a Canon obiknál nagyon-nagyon ritka a fókuszhiba, úgyhogy ez sem valószínű. Tévesztő középfókusszal meg használhatatlan a váz...

Én szerintem inkább a képkészítési technikátokkal lehet gond. A gépet be kell tudni állítani!!! Mikor megvettem a gépet én is körbementem a szerelőcsarnokon (félhomályos), és a kevés fénybe össze-vissza lövöldözgettem a kitobival. Amikor letöltöttem a képeket, először majd besz@rtam, hogy most rossz a váz? Vagy valami baj van.
Szerintem próbálj letámasztva csinálni pár képet napfényes időben (mert ez az obi arra jó). Használj A, Tv, vagy P üzemmódot, középső fókuszpont kijelöléssel. Minél tágabb rekesszel (A mód minél kisebb számérték).

Esetleg tölts fel azon képek közül is egyet... meglátjuk mi a helyzet.

Nekem irfanview-ben sem írta ki, hogy center fókuszpont volt kiválasztva, azt viszont igen, hogy manual fókusz módban volt.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#1141) dionaea


dionaea
őstag

Off igen a samu néha téveszt bár megszoktam igencsak és a nagy lcd n eléggé látszik hogyha van vmi gubanc a képpel, amúgy nagyon szeretem nekem elegendő on

Az igazság hogy én is azt gyanitom hogy fater nem tudja használni még. azelőtt fuji compact volt, ezt most kapta nemrég. előtte canon AE-1 et használt 30 évig. Annak a használata teljesen más tészta.Viszont Programautomatika módban is rosszak a képek elösször azt hitte a monitor miatt, de megnéztem Eizo monitorrommal és ott is baj volt.
Mondtam neki hogy szánjon rá pár 100 képet a tanulásra hátha kiismeri és ki derül hogy ő volt a ludas. Pedig tud fotózni cska a digitális kütyük...

(#1142) Gaskin válasza kiskornel (#1140) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Ha a többes szám nekem is szól, akkor csak annyit tudok a legnagyobb tisztelettel reagálni, hogy kérlek ne nézzél hülyének. :) Ha esetleg elolvastad a korábbi hozzászólásaimat (püll: 836,-os vagy 844-es), akkor már régen, meg most is leírtam, hogy a center spec(!!)fókuszpont egyértleműen hibázik az én gépemnél, ezért a fentit használom, vagy bármely más szélsőt, akkor éles lesz a kép. Nem hinném, hogy olyan pszicho betegségben szenvednék, amely azt okozza, hogy center pontnál beremegtetem a vázat, még letámasztott állapotban is. De külföldi fórumokon is panaszkodtak erre. Volt ahol mint típushibát emlegették. Persze hogy az e, nem tudom.. És ettől még egyáltalán nem használhatatlan a váz. Bár kétségkívül nem hibátlan. De ismételten mondom, hogy a 3 obimnál, egyedül a kitobinál nem érzékelhető a dolog, csak a nagy fényerejűeknél, és főként távoli tárgyak fotózásánál ordított a probléma. Bár a kitobi jóval életlenebb eredményt is ad! Egyébként emlékeim szerint pont már mi ketten is megvitattuk ez a dolgot. De ha nem nekem szántad a fényképezési "jótanácsokat" akkor vedd semmisnek a fent foglatakat, legalábbis részben. :)
Irfanview-ben nem írta ki?? Akkor neked mi van írva alulról számolva a 13. infó sorban? A flash bias felett??? Nekem ez: "AF point used: Center" Betüről betüre.

[ Szerkesztve ]

(#1143) dionaea


dionaea
őstag

sajnos a fókuszt nem tudom openda-val megnézni de azt hiszem ez auto fokuszos kép

http://kepfeltoltes.hu/view/100422/apu_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

thx

(#1144) kiskornel válasza Gaskin (#1142) üzenetére


kiskornel
addikt

Nos a képről: [link]

A többesszám dionaea és apukájának szólt! Az ő hsz-ére válaszoltam...

Ha nem jó a középső fókuszpont, akkor teljeséggel hasznáhatatlan mozgó témákra. Márpedig a váz arra alkalmasnak lett tervezve. (azt hiszem ezek csak tények...) :)

Vannak haverok a környezetedben, akiknek van Canon váza? Össze-vissza kombinálva az obikat, rendszereket, vázakat azért kideríthető, hogy minek van baja. És ha a váz a rossz, akkor én megjavíttatnám (garival meg főleg). Ha állandóan át kell rendezni One-shot üzemmódban félig lenyomva az nagy sukka lehet.

Persze semmi közöm hozzá, hogy, s miként használod a géped... viszont ez nem normális üzemmód és az ilyet nem kell elfogadni (csakhogy mindenki tudjon róla).

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#1145) Gaskin válasza kiskornel (#1144) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Na látod az nem jutott eszembe, hogy mozgó témára csak a center pont használható.. :( Amúgy ha rákeres az ember a "450D focus problem"-re neten, akkor elég sok találat jön rá sajna.. De kétségtelenül balfék voltam, hogy gari időn belül nem vittem vissza a szervízbe. Most olvastam, hogy volt aki ezzel a gondal gariban javítatta.
ui: 1000D-n próbáltam a center fókuszt a 70-200-asommal, ott jó volt minden. Szal igen, ez is bizonyítja, hogy nyílván nem jó valami a gépemben.

(#1146) Gaskin válasza kiskornel (#1144) üzenetére


Gaskin
aktív tag

A képről: Igen, amit bekereteztél, azt látom én is, erre is írtam az első hsz-ben, hogy logikus amit írtál. De ugye látod pár sorral alatta a belinkelt képen azt ami írtam ugyi? Mert ott figyel :) Bár tényleg mintha ütné egymást a két infó.

[ Szerkesztve ]

(#1147) kiskornel válasza dionaea (#1143) üzenetére


kiskornel
addikt

Ez mindenütt homályos. Persze a képfeltöltés.hu rendesen elrontja a képet. ISO100-on bizti nincs ennyi zaj az eredeti képen.
Ami első látásra kiszűrhető a dolgokból: picture style menüben ellenőrizni kellene az utólagos élesítést. Ha az 0-n van, akkor természetes, hogy homály fedi a képet. Ennél az obinál úgy látszik +2 sem árt. RAW fotózás esetén pedig mindig élesíteni kell utólag!

Így viszont nem látom, hogy mit kellene látnom (előbbre kellene lennie az élességnek? vagy hátrébb?). Sajna minden egyformán homályos. :((

Ilyesmi fókusz témák (kis pötty a kép közepén) nem alkalmasak sajnos az ellenőrzésre. :( Ha a fókuszpont mérete összemérhető a tárgyal, amire fókuszálsz, akkor sajnos megengedett, hogy tévesszen. Sőt! Még azt is meg szokták jegyezni, hogy nem teljes pontosággal van a kukkerban a fókuszpont kijelző alatt a fókusz szenzor. Lehet kicsit lejjebb/feljebb, de annak nagyon a közelébe kell lennie.
Pl. ágakkal körülvett madaraknál teljes csőd az autófókusz.

Tapasztalatom szerint az AI servo módot (amit most használtatok fókuszmód) tényleg csak mozgó témákra érdemes használni, mert van egy kis tehetetlensége. Beáll egy távolságra először, majd nagyobb mértékű változás esetén indul csak el újra a fókuszálás.

Itt van egy fókuszteszt. Ezt letöltve ellenőrizheted a fókusz pontosságát.
[link] De tartsátok be az ott leírtakat.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#1148) kiskornel válasza Gaskin (#1146) üzenetére


kiskornel
addikt

Jaja! Már én is látom. Igaz!

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#1149) tzoltan2197


tzoltan2197
csendes tag

Sziasztok, új vagyok itt, segítség kéne. Most jutottam el oda, hogy RAW-ba fotóznék. Beállítom a minőséget RAW-ba, de csak egy kb 2-3 Mb-os Jpeg file-ba ment. Találkozott már valaki ilyennel? Esetleg valamilyen beállítási hiba lehet? (Nem hiszem). Írjátok meg, van-e valami ötletetek, előre is kösz!

(#1150) Dale válasza tzoltan2197 (#1149) üzenetére


Dale
aktív tag

Szia! Milyen módba állítod a tárcsát amikor fotózol? Mert a nagyon automata módok csak jpegben mennek, viszont a P, M, Tv, Av, A-DEP módokban a fotók úgy kerülnek lementésre ahogy beállítod a képformátumoknál - első menü képernyő, Quality / Minőség (asszem, nem magyarul használom). Itt jobbra RAW vagy RAW + L ami a .cr2 kiterjesztésű RAW kép mellé lement egy nagy jpeget is. De ha az ikonokkal jelölt fotó módokat használod a tárcsán, akkor mindenképp csak jpeget ment. Kezdetben, ha tapasztalatlan vagy még, a P módot ajánlom mert akkor mindent megcsinál a gép magától mint az automata módokban, de RAW képet kapsz amit a számítógépeden könnyedén javítgathatsz, nem úgy mint a jpeget, szóval jó úton jársz. :)

Ha a P módba váltással sem oldódik meg a gond, írj ide, de látatlanban ez lehet a gond.

https://enginedesigns.net

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.