Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) tzoltan2197 válasza Dale (#1150) üzenetére


tzoltan2197
csendes tag

Köszi Dale!!!! Tökéletesen megoldottad a gondom.

(#1152) gaalati


gaalati
csendes tag

Eladósorba került a 450D-m 7D-re váltás miatt.
450D + 18-55IS + BG-E5 portrémarkolat együtt 140-ért vihető.
Persze akku, töltő, minden tartozék megvan.
Érdeklődni: 06 30 3567765

[ Szerkesztve ]

képeim: flickr.com/photos/gaalati :: Canon EOS 7D, 17-40 f4L, 70-200 f4L IS, 100 f2.8 Macro, 50 f1.4, 28-135 IS

(#1153) Cancer válasza Z0mbi (#1111) üzenetére


Cancer
senior tag

Ez lesz a te állványod:

Cullman Stativ Alpha 1000

Kevesebb, mint fél kiló, 37 cm a szállítási méret, 3D fej van rajta, clips-es a lába.
Az ára pedig 11,50 € Tehát még az elszabadult Euró árfolyam mellett is belefér a 15k-ba. :)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#1154) Cancer


Cancer
senior tag

Ha valaki tud olcsón (vs. drágán) eladó EOS 450D-t, az szóljon nekem!
Számla, doboz nem fontos, de az se baj, ha van!
Privátban keressetek!

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#1155) Z0mbi válasza Cancer (#1153) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Hehe koszi, mar keso :(
Vettem egy igen fura allvanyt... Fancier FT-6662A :D legalabbis ami a nevet illeti. Viszont 10k volt! :D es brutal jo. Viccen kivul szerintem a 30ks kategoriaba sorolnam. Jo van egy ket nyugje de taskaval, minden allithato rajta, gyors zar, gombfejet alulra is fel tudom rakni, 3 allasu terpesz :) tuske es gumi talpa is tud lenni, massziv es nem bukik orra egy nagyobb obinal se.
Szoval franko! :) most ugy is nagyon ra vagyok indulva a focus-stacking dologra ugyhogy ,...hat azt kezzel nem nagyon lehet (meg allvanyal is nehezen :D )

(#1156) petyusz87


petyusz87
csendes tag

Sziasztok egy ilyen gép vásárlása előtt állok (használt) és az eladó ad hozzá egy:
Sigma DC Canon 18-125mm 3,5-5,6 macro obi, ezt írta a hirdetésben.
Az lenne a kérdésem hogy mit tudtok erről az obiról, használható lesz-e általános célokra egy ideig míg nem lesz pénzem más obikat venni?
Remélem a kit obitól jobb gondolom egy 18-55-től használhatóbb vagy jobb a képminósége.

Ha lehet akkor mondanátok pár dolgot hogy mire kell figyelni a gépnél hogy mi jelzi hogy sokat volt használva meg ilyen dolgokról.

Kezdő vagyok a témában, a felhasználási terület kb mint egy hobbi fotós.

Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

AMD A10-6790K, GigaByte FM2 X88, 8 GB 1866MHz, 120GB Kingston Hyper 3K SSD, 1TB,+ 1,5TB + 2 TB +3TB. Monitor: Dell U2412M 1920x1200

(#1157) Gaskin válasza petyusz87 (#1156) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Szeva!
Már az egyik fórumtárs is megírta, hogy ilyenkor érdemes használni az eosinfo progit. Számítógépre nyomva a fényképezőgépet kiolvasható,hogy hány expó van benne. Nyilván nem rossz, ha annyi, amennyit a tulaj mondott :) Amúgy a photozone.de oldalon olvashatsz teszteket obikról. Ezeket az obikat is megtalálod ott. Mivel nagy zoom átfogású ez a sigma amit venni akarsz, így nem feltétlen lesz jobb a képminősége mint a kit obinak. De ez a teszteredményen is látszik.

(#1158) Z0mbi válasza petyusz87 (#1156) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Googliz a shutter count -ra es az elso talalat az EOS info-s lesz :) Azt letoltod, felrakod a windowsod ala es majd vasarlasnal a laptoppal mesz amire radugod a vazat (az USB kabelevel) es futtatod a progit! Tada...
Egyebkent hacsak nem vaszonkesztyuben tartottak a vazat vagy nem tobbezres fokusz sorozatokat csinaltak vele tavvezerlessel akkor a vaz itt ott kopva lesz ha sokat volt hasznalva ;)
Az obirol:
En vacilaltam hogy vegyek e egy olyan Sigmat (aszem ez OS is volt azaz kepstabis)
De aztan lemondtam rola es inkabb vettem egy 17-70 et :) Nagyon szeretem egyetlen hibaja a 17 mm en nagyra nyitva,.. de ennyi penzert mit var az ember (egyebkent 50 ert vettem egy majdnem ujat ;) ki lehet fogni)
A 18-125 meg mint minden mas nagyobb zoomatfogasu arra jo hogy ha utazol nem kell magaddal cipelni egy egesz arzenalt. Ez viszont a kepminoseg rovasara megy. Szerintem nem ez kell neked...a fennt emlitett Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC MACRO (becsuletes neven :D) nagyon jo. (ami meg egy hajszallal ennel is jobb es nem kerul sokkal tobbe az a tamron 17-50 je fix 2.8 on. De ez szubjektiv. Ill fugg attol mire akarod hasznalni. En speciel szeretek fetrengeni es makrot kesziteni errol - arrol anelkul hogy 100k -t ki kelljen adnom egy igazi makro obiert. Nos a Sigma ebben is jo 0.43 as nagyitasaval! :)
Nos igy ehgyomorra most csak ennyi jut eszembe! :)
Udv

(#1159) petyusz87 válasza Z0mbi (#1158) üzenetére


petyusz87
csendes tag

Köszönöm a segítséget progival kapcsolatban és a vázról írtakat alkalmazni fogom az eljövendölt gép vásárlásánál.

Az obi kapcsolatban is köszönöm az infókat letettem a megvételéről, a tanácsaitoknak köszönhetően meg a tesztek is tettek rá egy lapáttal a döntésemre.

Üdv Petyusz

AMD A10-6790K, GigaByte FM2 X88, 8 GB 1866MHz, 120GB Kingston Hyper 3K SSD, 1TB,+ 1,5TB + 2 TB +3TB. Monitor: Dell U2412M 1920x1200

(#1160) Peetboy


Peetboy
csendes tag

Üdv!
Canon 450d-m van. Azt szeretném kérdezni, hogy a végtelen záridőnél addig van nyitva a gép amíg nyomom. Azt nem lehet valahogy megcsinálni, ha lenyomom kinyit, ha újra lenyomom bezár?
Másik. Apunak van egy 50 mm 1.8-as M42 -es obija. Ehhez érdemes venni átalakítót? Ha igen chipest?
köszi :R

☎iPhone 5S☎  iMac 20"  ♛http://peetboy.uw.hu/♛ →http://www.flickr.com/photos/peetboy← Canon 450D

(#1161) Z0mbi válasza Peetboy (#1160) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Szia,
Amig nyomod igy van. De ilyen zaridoknel alltalaban ugyis a 2000 forintos tavkioldot hasznalom mivel nem celszeru megmozditani a gepet. Es a tavkioldo tudja 'zarni' az expo gombot ;)
M42 ot szerintem erdemes venni ha van tobb ilyen obid... amugy nem. Egy jo csipes kb 8000ft. Egy uj 50/1.8 meg 25 :) sokat nem sporolsz vele....

(#1162) #40935168 válasza Z0mbi (#1161) üzenetére


#40935168
törölt tag

Szia,

milyen távkioldó az a 2.000 Ft-os ? ;) Érdekelne. Akár még a dulpájáért is..

Apropó, Bluetooth-osról hallott már vki ? Esetleg vakupapcsuba tehetőről ? (Távkioldó még mindig). Bluetooth-ost elsüthetném kézi telóval, vakupapucs pedig jobb hely mint az oldalsó gumit kihajtogatni, ami idővel elkezd majd lifegni meg minden baja .. (az én gumim még vadonatúj, érintetlen, 1x volt kihajtva, és szeretem, ha újszerű állapotú a gépem).

(#1163) #40935168 válasza #40935168 (#1162) üzenetére


#40935168
törölt tag

Egyébként halkan megjegyzem, az infravörös távkioldót tudom helyettesíteni a Logitech távszabályzómmal is :C

Vagy tudja a kódját, megnézem mindjárt.. vagy beprogramozom egy meglévő infrás távkioldóra, megtanulja a jelét és kész :U

(#1164) duni84 válasza #40935168 (#1162) üzenetére


duni84
aktív tag

nekünk pl innen van --> 5$

#metszéspontok

(#1165) Z0mbi válasza #40935168 (#1162) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Hat en hasznaltan vettem annyiert a Canon RS-60E3-t :) De ujonan 4xxx be faj. A 3th party cucc meg kb tenyleg a 2k kornyeken van. :) (nem drotnelkuli termeszetesen)

(#1166) realmadrid


realmadrid
aktív tag

Sziasztok, vennék újszerű 450D IS KIT gépet, kevés expóval, garival. Pesten. Ajánlatot privátban várok.

A sas nem vadászik legyekre

(#1167) cicoka68


cicoka68
csendes tag

Sziasztok!
Van egy EOS 450D és hozzá egy Tamron 28-75 f/2.8 XR Di LD ASPHERICAL [IF] MACRO obi.
Azt szeretném, ha közelebbről tudnék vele virágokat és egyéb dolgokat fényképezni.
Mi a véleményetek arról, ha vennék hozzá egy Soligor makróközgyűrű készletet?
Ha más megoldást javasoltok, azt is szívesen venném! ;)

(#1168) Z0mbi válasza cicoka68 (#1167) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Szemelyes velemenyem hogy a kozgyurube olt penzt inkabb tedd felre es kesobb vegyel egy makro obit (mondjuk a 105mm-eset)
A kozgyurukkel nekem mindig az a bajom hogy rontanak a blenden :( es akkor cseszhetem hogy 2.8 as az uvegem...

(#1169) newtone


newtone
csendes tag

Canon EOS 450D-t használok alap objektívvel kb. 1,5 éve, de a múlt héten auto fókusz problémám akadt.

Egy szobában erős lámpával világítottam meg a témát, nagyon sok képet ellőttem a lámpa közelében, és egyszer csak azt vettem észre, hogy a lámpával megvilágított témára lőve nem működik rendesen az AF, nem akart a motor megmozdulni, de a LED a keresőben felvillant. Természetes fényű tárgyra irányítva a gépet akkor még OK volt az AF, de később már az sem.

A beállításokat reseteltem, de nem változott a helyzet, a firmware-t nem frissítettem, mert biztos nincs ennek köze hozzá.

Bevittem a Camera Kft-hez, ott azt mondták, hogy 8eFt a javítás, tehát nem halt meg a gép vagy a obi, magyarán nem lehet nagy a gond. Most eléggé le vagyok égve, és nem tudok erre sem beruházni, :((( ezért ha vmi egyszerű a megoldás, akkor inkább megoldanám úgy.

Megoldásként a csatlakozók tisztítására gondoltam először, de az obit lecsavarva azok nem látszanak piszkosnak, és nem is tudom, mivel tudnám azt megtisztítani. Szerintetek mi lehet a probléma oka? Bármilyen megoldás érdekel.
Köszönöm.

Ez az egyik akkor készült foto EXIF adata, ha esetleg ez bármiben segít.
[Camera]
Camera Manufacturer : Canon
Camera Model : Canon EOS 450D
Orientation : top-left (1)
X Resolution : 72
Y Resolution : 72
Resolution unit : Inch
Date modified : 2010:07:20 11:42:26
YCbCr Positioning : co-sited (2)

[Image]
Exposure time (S): 1/80
F-Number : 5.6
Exposure program : Normal (2)
ISO speed ratings : 400
EXIF version : 02.21
Date taken : 2010:07:20 11:42:26
Date digitized : 2010:07:20 11:42:26
Components configuration : YCbCr
Shutter speed (s) : 1/83
Aperture : F5.7
Exposure bias value : 0
Metering mode : Multi-segment (5)
Flash : Flash fired
Focal length [mm] : 20.
SubSecTime : 03
SubSecTimeOriginal : 03
SubSecTimeDigitized : 03
FlashPix Version : 01.00
Colour space : sRGB
EXIF image width : 2848
EXIF image length : 4272
Interoperability offset : 9506
Focal plane X-Resolution : 2136000/439
Focal plane Y-Resolution : 356000/73
Focal plane res. unit : Inch (2)
Custom rendered : Normal process (0)
Exposure mode : Auto (0)
White balance : Auto (0)
Scene capture type : Standard (0)

[Makernotes]
Macro : Normal
Selftimer : Off
Compression setting : Fine
Flash mode : Unknown
Drive mode : Continuous
Focus Mode : AI Focus
Image size : Large
Easy shooting : Manual
Contrast : Normal
Saturation : Normal
Sharpness : Unknown
ISO value : 16383
Metering mode : Evaluative
Focus type : Unknown
AF point : Unknown
Exposure mode : Program
Lens Type : 48
Focal length [mm] : Unknown
Focal length short / mm : 18
Focal units / mm : 1
White balance : Auto
Sequence number : 0
Firmware version : Firmware Version 1.0.4
Owner name :

[Thumbnail]
Compression : 6
X Resolution : 72
Y Resolution : 72
Resolution unit : Inch
Thumbnail offset : 9648
Thumbnail length : 7351

[ Szerkesztve ]

(#1170) kiskornel válasza newtone (#1169) üzenetére


kiskornel
addikt

Persze csak egy ötlet. A fókuszálás módját váltsd át "ONE SHOT"-ba. Pont a múltkor panaszkodtunk, hogy a követő módnak van egy kis tehetetlensége.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#1171) newtone válasza kiskornel (#1170) üzenetére


newtone
csendes tag

Igen, kipróbáltam mindhárom AF beállítással, de sajnos nincs különbség, nem megy az AF.

(#1172) duni84 válasza newtone (#1171) üzenetére


duni84
aktív tag

egyik irányba sem akarja tekerni a fókuszgyűrűt a motor? az én ilyen obim is "feladta" kb 1 éve, de az az óramutatóval megegyező irányba hajlandó elindulni, a másikba viszont semmiképp. nekem a camera kft 27 ezres ajánlatot tett javításra, így azóta is a polcon figyel az obi.

#metszéspontok

(#1173) Gogolak válasza duni84 (#1172) üzenetére


Gogolak
tag

Nekem is hasonló problémám van a kit obival.
Én szétszedtem és megtaláltam a hibát.
Egy flat kábel szakadás a fokuszgyűrű egyik irányba forgásának oka.
Ez a javítás kerül 8 ezer ft be a camera kft-nél.
Még én sem vittem el de valószínű elfogom.
A kábel vezet a fokuszgyűrűn lévő pozíció meghatározására szolgáló enkóderre.
Ha a kábel elszakad a gép azthiszi hogy a lencse totál kint van így kifele nem akarja tekerni.
Valójában szerintem ez Canon hiba.Nagyon rossz megoldás, mivel a kábel nagyon csunyán törik meg a gyűrű behuzásával.
Ha gondolod tudok képet küldeni...
Üdv

(#1174) Gaskin


Gaskin
aktív tag

Hi!
Egy kis tesztre szeretnélek megkérni benneteket. A szükséges cuccok; 450D váz, és egy nagy fényerejű obi. (F<=2.8!!) (amennyiben van, akkor teleobi)
Szóval pár képet kéne lőni egy távolban (lehetőleg magányosan) álló objektumra. Tipikus jó példa erre egy távoli gyárkémény. Persze egy nagy épület oldal is jó lehet. Szóval olyan kép kellene, amelynél csak center fókuszmezővel készült a kép, illetve még olyan amikor püll. csak a fentivel. A lényeg, hogy ne a center mező legyen az összehasonlító képeknél. Az egész igazából a center fókusz mező pontosságát volna hivatott ellenőrizni nagy fényerejű obi esetén "végtelen közeli" esetekben. A teszt némiképp szerencsésebb talán, ha telét használunk, bár egy ilyen fényerejű teleobi persze tudom nem olcsó dolog, és nincs ugye mindenkinek. Mindenesetre köszönöm annak, aki esetleg rászánja magát a tesztre. Amúgy én már jópár(!!!) váz/obi tesztelésén,és egy nagyobb szervizes tortúrán vagyok túl, és eddig az eredmények nem túl biztatók...
Elegendő lehet annyi is, hogy valaki megírja, hogy volt-e eltérés élességben, bár az még jobb lenne, ha elküldene 1-2 ilyen fotót.
Előre is kösz!

Jah! Tud esetleg valaki olyan szoftvert, vagy plugint, ami megcsinálja azt amit kb a Nikon féle D-light funkció tud egy "gombnyomásra"?

[ Szerkesztve ]

(#1175) Gaskin válasza Gaskin (#1174) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Lécci lécci! Jó lesz az olcsó "sztár obi" is, az 50mm 1.8 II is, csak segítsen valaki plíz. Kb 5 perc alatt megvan a teszt, és akkor már ki is elemeztétek a végeredményt, az élességet.
Thx!

[ Szerkesztve ]

(#1176) Cancer válasza Gogolak (#1173) üzenetére


Cancer
senior tag

A kép mindenképpen jó lenne...
Márcsak a többi kitobi tulajdonos szempontjából is. :)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#1177) Monya78 válasza Gaskin (#1175) üzenetére


Monya78
veterán

Szia!

Nem tudom hogy késő e? de egy 450d + efs60mm 2,8-as obit meg tudok nézi ilyen szempontból...

Én is kíváncsi vagyok rá...ezt a tulajdonságát még úgysem teszteltem

[ Szerkesztve ]

(#1178) Gaskin válasza Monya78 (#1177) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Szeva! Érdekelne, hogy mi sül ki Nálad egy ilyen tesztből. Bár sejtem az eredményt. :)
Thx!

(#1179) Monya78 válasza Gaskin (#1178) üzenetére


Monya78
veterán

Itt van a teszt végeredménye: [link]

Két kép tartozik mindenhez, egyik képen csak azt mutatom hol az aktív fókuszpont, a másik kép ahogy kijött a gépből mindenféle módosítás nélküli kép, ezt letöltés után nyugodtan lehet vagdosni, nagyítani stb...

Gyorsaságra nem volt különbség, viszont egyik képen mintha életlenebb lenne a nem középső fókusszal készített kép...

(#1180) Gaskin válasza Monya78 (#1179) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Nagyon köszönöm, hogy foglalkoztál a dologgal. A tesztképek frankók, a megállapításaid hibátlanok. A probléma csak annyi, hogy az általam várt eredmény; a center fókuszpont relatív pontatlansága, tapasztalataim szerint, csak nagy tárgytávolságoknál érzékelhető. Ezért írtam távoli gyárkéményt példának, bár tény, hogy ezt jobban is kihangsúlyoztam volna. Ha esetleg van lehetőséged, és főleg energiád még lőni pár képet távoli objektumra, akkor megköszönném. Egy távolabbi panelház oldala is frankó lehet. Nem baj ha nem töltöd fel a képeket. Már az is elég, hogy megírod, hogy volt-e élességbeli különbség a center, meg mondjuk a felső pont között. Én néztem eddig pár vázat+pár obit, és gyakorlatilag mindegyiknél volt. Kivétel egy régi 300D!
Üdv: G.

(#1181) Monya78 válasza Gaskin (#1180) üzenetére


Monya78
veterán

Oké keresek távolabbi pontot...

Viszont ahogy tesztelem feltűnő volt a keresztszenzor (450d esetében csak a középső) és a többi vagy vízszintes vagy függőleges szenzor közötti fókusztalálási különbség...

csak vízszintes tájolású szenzort aktíválva, kontrasztalan vízszintes dologra fókuszálva nem talált élességet, oda vissza járt az obi...úgyanez volt a függőleges tájolású szenzor aktiválásánál kontrasztalan függőleges dologra fókuszálva nem talált élességet...

a középső kereszt szenzor kontrasztalan dologon így egyből megtalálta a fókuszt...

(Ezt nem csak fényerős obinál tapasztaltam)

(#1182) kiskornel válasza Gaskin (#1180) üzenetére


kiskornel
addikt

Én a következőt vettem észre. Van egy F5,6-os obim. Ha ráteszem az 1,5x TC-t, már F8-nak számít a fényerő.
F8-on elvileg meg már nem megy az autofókusz, össze-vissza kalamol. Aztán az egyik szélső fókuszpontra (jobb szélső) állítottam a fókuszt, és tökéletesen működött vele. Persze lassabban, mint normál esetben, de müxik! Tehát nem biztos, hogy a középső a legerősebb fókuszpont...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#1183) Gaskin válasza kiskornel (#1182) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Hát én már egy elég hosszas kálvárián vagyok túl. A problem ugye az általam már ismertetett: A center fókuszpont nagy fényerejű obi esetén a távolban félre (elé) fókuszál. Elvittem szervízbe. Gépváz be lett állítva a gyári beszabályzási procedúrával, illetve tipp még az volt, hogy a 70-200-as tamron obim a hibás. (Persze a fix50-esemmel is ugyanez volt a gondom, így nem nagyon akartam ezt elhinni) Na a tamron obi is átment külföldön egy gyári beszabályozáson! Persze a végeredmény ugyanaz lett...!! A center egy fos volt.. Visszavittem. A szervizben több próbálkozás, és kisebb tanácstalanság után, a váz hozzá lett állítva a tamron obihoz, így a tamronnal közel jó lett, de minden más nagy fényerejű obival szar.. Így a fix 50-est is hozzá állíttattam külön a vázhoz. Most már az is jó. Persze sok kereszt tesztet csináltam, más obikkal is. Megállapításaim:
- A tamron obinak gyakorlatilag semmi baja nem volt beszabályozás előtt sem.
- 2db 450D-vel a tapasztalatom; a center fókusz a távolba fókuszálva 2.8, vagy nagyobb fényerejű obival homályos képet ad.
- 1db 350D-vel a helyzet hasonló volt, bár az életlenség kisebb mértékű volt.
- 1db 300D-vel minden nagy fényerejű obi hibátlanul működött!
A tamron obival ha jól értettem a szervízes Srác szavait az a baj, hogy nincs felülete a géphez állításához! Így a vázat kellett hozzáálítani. Aztán az elállított vázhoz kell minden nagy fényerejű canon obit. A Canon obik frankón rákalibrálhatóak a vázra. A végeredmény: Minden cuccom jól műkszik, DE ha canon nagy fényerejű obit veszek, akkor hozzá kell állíttatnom a vázhoz. A kis fényerejűekkel gyakorlatilag nem észlelhető problem. Tamront, vagy más püll sigma obit nem merek már venni, legalábbis ehhez a vázhoz, pedig a cuccoknak valsz semmi baja, csak nem lehet egy vázhoz állíttatni őket ugye kishazánkban. :((
Persze nem kizárt, hogy vannak hibátlan 450D vázak. De szerintem nagy részük elbukik itt..
Megj: A Canon szervízben totál barátságosak voltak egész végig. Bár tuti únták már a fejemet.. A n-edjére már mintha hazamentem volna hozzájuk.. :) Dellámba sem sokba került a móka, bár a Szervízes is belátta, hogy itt tényleg valami gubanc van. Ő mondjuk kereszt tesztekre nem vette rá magát. Illetve kérésemre megnézte a tamronomat egy másik 450D-vel. Elmondása szerint ott is gáz volt a center távolsági fókuszálással.

Szal kissé elszomorító ez szerintem. Illetve az meg pláne, hogy a krézikönyvben azt írják, hogy a center fókusz az F2.8, vagy nagyobb fényerejű obikal pontosabb fókuszálást eredményez! Jah... (Bár kétségtelen, hogy csak ez kombinált szenzor az összes közül)

(#1184) Gaskin válasza Monya78 (#1181) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Igen. Így van ahogy írtad. Vannak függőleges, illetve vízszintes szenzorok is a 9 között. Egyedül a középső, ami mind a kettőt tartalmazza. Így egyedül a center lenne az, amit a vízszintes, illetve a függőleges texturizáltságú részletek egyike sem "szivat be". A többit attól függően, hogy ő milyen szenzor, már bizonyos képrészletek beszivatják. Lásd püll távoli redőny részlet fotózása egy vízszintes szenzort. Csak szenvedni fog, fókuszt nem talál.
Persze egy gépvázzal magasabban már azt hiszem mindegyik kombinált szenzor.

(#1185) kiskornel válasza Gaskin (#1184) üzenetére


kiskornel
addikt

Nekem a max 100mm/F2,8; Ki fogom próbálni. Én eddig nem tapasztaltam ilyent.

Ha még nem költöttél olyan sokat Canon obikra, jobban járnál, ha a Nikont vennél D-lighttal. ;]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#1186) Monya78 válasza kiskornel (#1185) üzenetére


Monya78
veterán

Vagy olyan canon vázat amiben van micro-adjustment állítási lehetőség...

Mégjobb lenne a olyan frimware-t kidobnának a 450D-hez hogy ezt is tudja...persze ez csak álom...

(#1187) kiskornel válasza Monya78 (#1186) üzenetére


kiskornel
addikt

"olyan frimware-t kidobnának a 450D-hez hogy ezt is tudja"...
Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy van egy csomó dolog, ami nem került bele cuccokba, és csak marketing miatt... merthogy vas szinten simán tudna fókuszáláskor matematikailag egy összeadást végezni.

Azért a 450D nem olyan rossz. Én szeretem...

Megj: Mostani fejemmel rá se néznék a Canonra. Full Frame-be (5DmII kategória) a nikon ugyanazon az áron 50 feletti fókuszpontot ajánl közel 40 keresztszenzorral... sokkal több vázon levő szolgáltatással. A pro lencsék közel ugyanannyiba kerülnek.
Szvsz ha nem buknék sokat a lencsék eladásán már húznék is át Nikonra.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#1188) Gaskin válasza kiskornel (#1187) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Hát nikon oldalon a vázban lévő support rész is elég frankó. Ilyen szinten jóval innovatívabbak. Lásd püll D-light. Aktív, és passzív módban. Elég jól HDR-esít, egy bombnyomásból. Nekem marhára hiányzik. Ugyanannyi pénzért, rendszerint többet tud egy nikon váz. Bár ezt akkor is tudtam, mikor a 450D-t vettem. Igaz akkor a színhelyességet Canon oldalon erősebbnek éreztem.

(#1189) Gaskin válasza Monya78 (#1186) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Asszem az én center fókuszomhoz inkább "Makro adjustment" kellett volna :) Hackelt firmware? Az A95-ösömhöz még volt annó. 450-eshez is jó lenne kétség kívül..

(#1190) Monya78


Monya78
veterán

Megcsináltam a távoli objektumos fókusz tesztet. A régi linkembe csatoltam...

Engem is meglepett: 300x300pixeles képek kivágva

Középső kereszt szenzorral:

Szélső szenzorral:

Távoli objektum + fényerős obi + középső nagyérzékenységű szenzor = pontatlan fókusz!!

Még jó hogy a közelebbi objektumoknál ilyet nem lehet észrevenni...

[ Szerkesztve ]

(#1191) Gaskin válasza Monya78 (#1190) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Köszönöm, hogy vetted a fáradtságot! Az eredmény pedig az amit vártam.. :(
Eddig 4db 450D eredményeiről tudok. Mind elbukott ezen a teszten..

[ Szerkesztve ]

(#1192) Monya78 válasza Gaskin (#1191) üzenetére


Monya78
veterán

Szóval nem érdemes fényerős telét rakni a 450D-re? :(

Pedig mostanában sokat agyaltam hogy egy Canon 200mm F2,8 fix obi vásárlásába belemenjek...

Újabb vázak is hozzák ezt a hibát? Mit tudsz róla?

[ Szerkesztve ]

(#1193) kiskornel válasza Monya78 (#1190) üzenetére


kiskornel
addikt

Nekem is hasonló eredmény jött ki... Majd otthonról csatolom a képet...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#1194) Gaskin válasza Monya78 (#1192) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Szeva! Van megoldás erre, csak szervíz kell hozzá. Hozzá tudják frankón állítani az obit a vázhoz. Az árat most nem tudom. Olyan jó 5ropira tippelnék. De rá tudok kérdezni.
Az újak is hozzák-e ezt a hibát? Hát ugye a 300D hibátlan volt. A 350D rosszabb. A 450D a legrosszabb.. Az 500, meg az 550D-be bele sem merek gondolni.. Bár ki tudja..

(#1195) kiskornel válasza Gaskin (#1194) üzenetére


kiskornel
addikt

Itt van a kért kísérleted. A négyzet alakú a középső pontos, a téglalap a felső.
Kb. ~4Mb, BMP-be van, hogy ne érhesse vád a ház elejét. Ua. beállítás, csak a fókuszpont változott.

[link]

Átalakítás meg sukka. Mi van, ha új vázad lesz?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#1196) Gaskin válasza kiskornel (#1195) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Thx! Itt is látszik a dolog, bár nem olyan erősen talán..
Ha más vázam lesz? Eleve csak akkor veszem meg, ha a boltban kipróbáltam,és átmegy a teszten. Csak két kattintás, és kész. :) Na eleve a 70-200-asom jó. Annak van nagy értéke. A fix 50-es, ami meg a vázhoz lett állítva, újrakalibrálást igényel. Bár az a cucc nem volt nagy pénz. A kitobi meg gyakorlatilag érzéketlen erre a dologra ugye, a kis fényereje mellett. Nekem csak ez a 3 cuccom van..
Amúgy a hozzákalibrálást azt hiszem normál esetben is meg fogom játszani ezek után minden új obinál. Nem hiszek én már a gyári beszabályozottságban sajna... A fix 50-esem "gyáriban" sem volt tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#1197) Gaskin válasza Monya78 (#1179) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Szeva! A Digital Photo Prof progiban, hogyan lehet megjeleníteni a fókusz kockákat? Az istenért nem találom. Vagy lehet régi verziót használok?

(#1198) Monya78 válasza Gaskin (#1197) üzenetére


Monya78
veterán

Szia!

Gyárilag a 3.3.0.0-ás DPP-t kaptam a géphez, abban még nem volt ilyen menü.
Most 3.8.1.0-ra upgradeltem ebben már ott van a view/af point menü-ben. Persze több hasznosabb változás is van a régihez képest, érdemes kipróbálni.

(#1199) Gaskin válasza Monya78 (#1198) üzenetére


Gaskin
aktív tag

MegaThx!

(#1200) KennyONE


KennyONE
aktív tag

Sziasztok!

Hamarosan én is veszek egy ilyen gépet és azt szeretném megkérdezni hogy nem tudtok olyan boltot ahol lehetne szerezni olcsón makró objektívet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.