Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) #40935168 válasza donzoli (#897) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én nem a fényerőről és az IS-ről beszélek, hanem arról, hogy egy erős szélben mozgó erdőt KÉPTELENSÉG olyan gyorsan egymás után fotózni, hogy azokkal a képekkel Te dolgozni tudj, mert a téma mozog. :)

Ilyenkor kell középre belőtt expóval 1 RAW-ból megcsinálni a 2-3 vagy több HDR alapot.

(#902) #40935168 válasza donzoli (#898) üzenetére


#40935168
törölt tag

Gyűjtök gyűjtök :)

Köszi a hsz-t.

Meglesz talán karácsonyra.

(#903) #40935168 válasza Dale (#900) üzenetére


#40935168
törölt tag

Szóval igen, az IS a kéz rezgését-mozgását szűri ki, nem a téma mozgását.

Ez a nem mindegy ;)

(#904) #40935168 válasza Monya78 (#899) üzenetére


#40935168
törölt tag

Erről beszélek én is, így kell.

Na nem mindig, mivel dinamikaátfogása kisebb, mint egy "igazi" több külön képes HDR-é. De amikor a téma mozog, lásd erdő, mozgó tárgy, rovar (mozog szintén) stb.. akkor ez a lehetőség marad.

Nincs akkora dinamikatartománya mint 3db -4, 0, +4 -es expókorrekcióval lőtt képn-3ek, de cserébe nincs bemoccanás, ugyanaz az alap.

Természetesen ha barlang mélyéről fotózol ki a végén lévő világosba, ami mögött nincs mozgó tárgy, akkor nemhogy lehet, KELL az állvány, és mehet (saccra) 3 expó:

1. -3, -4 fé alulexponálva, a kiégett, fényes bejárat előtűnik, minden más bebukik
2. 0 (normál) expó, itt kiég a bejárat, nem látszik az orrod előtt lévő falrész, a középrész valamennyire igen.
3. +3, +4 fé túlexponálva, itt kiég a teljes bejárat és az utánkövetkező szakasz is világos lesz, de cserébe a sötét, orrod előtt lévő rész gyönyörűen előjön.

Ezekből aztán az ember ügyesen okoskodik, ki milyen progival, lehet a középső alap (normál) képre rámontírozni a jól látszó bejáratot a kiégett helyére az egyikről, és a jól látszó túlexponált közeli alagútfalat a másik képről például, míg középrészen a kép helyes, és ollé, hádéerr. Nagy dinamikatartománnyal. :)

(#905) Gaskin válasza #40935168 (#887) üzenetére


Gaskin
aktív tag

70-200? Igen van. Bár mikor ez a kérdés így elhangzik egy canon fórumon,akkor ugye az ember biztos lehet benne, hogy ez csak az eladási, és tesztgyőztes "fehérkabátos" stabi nélküli canon hetvenkéccá-nak szól, mert ugye ő a sztár objektív. Ha kell ha nem, mindenki erre gyűjt, mert mindenki ezt veszi.. Na én azért árral szemben haladva 70-200-ból megvettem inkább a tamron fix 2.8-asát, és marhára nem bántam meg, mint ahogy jópáran voltak már így ezzel. A nagyobb fényerőből származó előnyöket felesleges volna ecsetelni. A cucc masszív, marhajók a képek, 77-es szűrőméret, rendszerint újságírónak néznek vele.. :) És igen, ismétlem magam,.. szerintem kurvajó...!! Szóval ajánlom mindenki figyelmébe. Jóval árhatékonyabb, mintha ezt a fényerőt Canon L-es obiból vennénk meg. Annyival pedig nem rosszabb.

(#906) #40935168 válasza Gaskin (#905) üzenetére


#40935168
törölt tag

Képet képet képet !!!

fotovilag.hu, kepfeltoltes.hu, flickr, valami linket adj pls ;)

Egy full felbontásúval is kibékülnék, tájképet pl max zoom-on..

(#907) #40935168 válasza Gaskin (#905) üzenetére


#40935168
törölt tag

Viszont akkor a Te Tamron 70-200-ad is jó full frame-re, ergo a 450D-vel valójában az APS-C méret miatt ez egy 112-320-as obi :C

(#908) Szten Márs válasza #40935168 (#907) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Minden 70-200-as objektív kb 112-320mm ekvivalenset ad APS-C-n. Azok is, amik APS-C-re lettek tervezve (bár tudtommal nincs APS-C only 70-200-as, így a helyes megfogalmazás inkább: azok is, amik APS-C-re lennének tervezve), egyszerűen azért, mert minden objektívre a valós gyújtótávokat írják rá, nem az ekvivalenset.

(#909) Dale


Dale
aktív tag

Lenne egy memóriakártyás kérdésem... A gépemhez egy Sandisk Extreme III-as, Class 6-os, 4GB-os SDHC kártyát vettem, egyrészt mert "biztos jó gyors lesz", másrészt mert csomagban volt egy cuki kis SD kártyaolvasóval amit így mindig magammal vihetek a fotós kistáskámban. :D

A sebessége odaver, nagyon jó választás volt, bár leginkább csak akkor érzem amikor szépen lemásolom róla a képeket. Most vennék egy nagyobb kártyát (mondjuk 8GB-ost) és azon tűnődöm hogy a gépnek kell-e egyáltalán ez a sebesség, vagy egy Class 4-es, felirat szerint 15MB/s sebességű kártyával is ugyanúgy üzemelne még RAW sorozatfotózás esetén is? Vagy mindenképp ragaszkodjak a drágább Class 6-hoz? Ha a gyakorlatban csak annyi lenne a különbség hogy a képek átmásolása valamivel lassabb, az annyira nem zavarna (remélem), de vajon a fényképezőgép is megsínylené a sebességi visszalépést?

https://enginedesigns.net

(#910) #40935168 válasza Szten Márs (#908) üzenetére


#40935168
törölt tag

Körülbelül teljesen ugyanarról beszélünk.

[OFF]Annyi kiegészítéssel, hogy egyetlen 70-200-at sem terveztek APS-C-re. APS-C esetén lényegesen spórol a gyár a lencseméret csökkentésével is, ez a lényege (a gyújtótáv-korrekción felül) az APS-C-re készített obiknak.

Canon-nál az EF (fullframe) obik felmennek APS-C gépre is, gyújtótáv 1.6x szorzós ekkor. Tehát egy 70-200 csak full frame-en 70-200, amúgy 112-320. Előnye a vignettálás megszűnése, hiszen a lencse szélei kihasználatlanok, hátránya (ha az) hogy mondjuk egy EF 17mm nagylátóból kb. 27mm közepesen nagy átfogású lencse lesz, majdhogynem normál. A hordó hatás kevesebb viszont, a vignettálás szintén.

Kifejezetten APS-C-re készített, kisebb üveget tartalmazó EF-S Canon obik viszont nem mennek rá fullframe gépekre, mert a tükör beleverne az obiba.

Nikonnál a szorzó 1.5x, és APS-C-s lencsék felmennek fullframe vázakra is, a váz (elektronika) ekkor levágja a szélét (ami sötét lenne fény híján) és kisebb képet kapunk, de használható éppen, ha nagyon muszáj.

Sony szorzója 1.5, stb.. gugli akit érdekel.

[/OFF]

[ Szerkesztve ]

(#911) donzoli válasza #40935168 (#910) üzenetére


donzoli
aktív tag

ezt itt kb mindenki tudja, nem értem minek leírni.. :F

(#912) #40935168 válasza donzoli (#911) üzenetére


#40935168
törölt tag

Te dolgod.

(#913) majom2


majom2
senior tag

sziasztok,

ha visszanézem az elkészült képeket az lcd-n, akkor kb mennyi idő tellik el a "-›" gomb lenyomása, és a kép megjelenése között? remélem érthetően fogalmazok :) mennyire gyorsan lehet így viszanézegetni a képeket?

a fókuszálással szoktak problémák lenni? ki tudja használni a 450d fókuszrendszere a 2.8- és ennél jobb obikat?

köszi :)

(#914) #40935168 válasza majom2 (#913) üzenetére


#40935168
törölt tag

Szia,

kevesebb mint fél mp, tehát elég jó iramban léptethető nálam (RAW-ban fotózok mindig, ekkor a RAW-ba épített előnézeti kis jpg-t tölti be, tehát lehet hogy a kijelzőn ránagyítva jpeg artifact-os lesz 1-2 finom részlet, gépen tökéletes).

A fókuszrendszer szereti a nagy fényerejű obikat, hogyne ;)

2.8-as EF 70-200-ra vadászok, mellé egy EF 1.4-es 50mm fix.. Van nem egy helyen 450D-re tesztként felcsatolva 1.2-es 50-es fix (L-es), nagyon korrekt. Sztem AF-el nem lesz gondod nagy fényerőnél.

(#915) majom2 válasza #40935168 (#914) üzenetére


majom2
senior tag

ez jól hangzik, köszi szépen! :)

(#916) Ramius


Ramius
őstag

Üdv.
Kit objektíven hogy tudom a fókuszt végtelenre állítani?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#917) johnjohn válasza Ramius (#916) üzenetére


johnjohn
addikt

Tekered .

(#918) Ramius válasza johnjohn (#917) üzenetére


Ramius
őstag

köszi :U

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#919) Bendeboy


Bendeboy
csendes tag

Sziasztok!
A héten lettem egy 500D tulaj és keresem a gépemnek megfelelő topicot, de csak a 450eset találtam. Ha létezik az 500D-s topic megdobnátok egy linkkel légyszi?
Még nagyon amatőr vagyok fotózás terén ez az első dslr gépem és szükségem lenne millió infora és segítségre :)

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

...vége

(#920) #27070592 válasza Ramius (#918) üzenetére


#27070592
törölt tag

Csavarni is lehet. :D Vagy autofókuszt használsz. Mivel nincs távolságskála a tubuson (valószínűleg nagyon megnövelte volna a gyártási költségeket a szitafesték), járható út esetleg a liveview használata, pl a holdperemre vagy egy tíz-húsz kilométerre lévő köztéri lámpára elég jól lehet fókuszálni (éjszaka)

(#921) Stitch válasza Bendeboy (#919) üzenetére


Stitch
őstag

Szia!

Szerintem kevesen használnak itt 500d-t ezért nincs konkrét topik.

Ebbe a kettőbe nyugodt szívvel kérdezhetsz; Nagy Canon EOS topik, Azonnali fotós kérdések órája.

[ Szerkesztve ]

(#922) Gaskin válasza Bendeboy (#919) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Nincsen az 500D-nek topic? Hát nyithatsz éppen neki. Amúgy a kérdéseidnek egy részére igen jó eséllyel itt is kaphatsz választ, vagy már meg is lettek beszélve. Nyílván van metszete a 450-esnek meg a Te gépednek rendesen...

(#923) majom2 válasza Bendeboy (#919) üzenetére


majom2
senior tag

ha még nem olvastad el a kézikönyvet akkor mindenképpen kezd azzal. ne siesd el, próbálj ki mindent. szinte egy fél napot el lehet ezzel játszani :)
ha már túl vagy rajta akkor tárgytalan :)

(#924) Ramius válasza #27070592 (#920) üzenetére


Ramius
őstag

Köszönöm.

Nem értem johnjohn kollégának miért esett volna nehezére valami hasonlót válaszolni. Senki nem születik profi fotósnak. :U

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#925) Zoli bácsi válasza Ramius (#924) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

johnjohn kolléga is hasonlót válaszolt..csak röviden. :)
Láttam a kérdést én is, csak nem értettem, azt hittem valami bonyolultabb dolgot akarsz kérdezni, csak rosszul fogalmazol.
Canonom még nem volt, de az általam használt (Nikon, Pentax) kitobik 20-30m-től már végtelenre álltak, de 10m-nél is alig mozdultak vissza a végtelentől.
Legjobb módszer persze a kézzel végállásba való állítás, amit a fórumtárs tömören javasolt.
Arra figyelj, hogy az obi oldalán a kapcsolót állítsd MF (Manuál fókusz) állásba, mert a Pentaxon kívül úgy tudom, nem nagyon hasznos a kitobiknak, ha AF módban tekergetve vannak.

(#926) majom2 válasza Ramius (#924) üzenetére


majom2
senior tag

én sem egészen értettem a kérdést. MF-ba (manual fokusz) kapcsolod az obit és végállásig kitekered. ennyi.

(#927) majom2 válasza Zoli bácsi (#925) üzenetére


majom2
senior tag

ártani nem árt egyiknek sem a tekergetés, de ha nem kapcsolod át, akkor expo-kor az af egyből berántja máshová mert elkezd fókuszt keresni. magyarul nem lehet megúszni az átkapcsolást.

(#928) #27070592 válasza majom2 (#926) üzenetére


#27070592
törölt tag

Ha végállásig tekered akkor tuti életlen lesz a kép, bármilyen zoomállásnál tovább lehet tekerni a fókuszgyűrűt a végtelenfókusznál. De ez szinte minden objektívnél így van.

Ha nincs jelölve a végtelen állás az objektíven akkor csak szemre lehet élességet állítani, a keresőn keresztül, esetleg lv-vel. Vagy autofókusz. Szerintem johnjohn kartárs is csak azért nem írta le ezeket mert máshogy nem igazán lehet, ez tök egyértelmű.

Ramius: Ha mndenképp a fókuszgyűrűt akarod nézni fókuszáláskor, jelöld össze a gyűrűt a tubussal végtelen állásnál, később azt tudod nézni. De mivel elég rövid úton jár a gyűrű, kurvára nem lesz pontos az eredmény. Meg hülyeség. Meg ott az af.

(#929) Bendeboy válasza majom2 (#923) üzenetére


Bendeboy
csendes tag

Már elkezdtem a kézikönyvet bújni de angol nyelvű :(((
valakinek van digitális magyar nyelvűje hozzá?

...vége

(#930) BLiNk3r válasza Bendeboy (#929) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

450D-hez van - már ha ez segít.

[ Szerkesztve ]

(#931) Ramius


Ramius
őstag

Én úgy tudtam eddig, hogy nem mindegyik obin a végállásban van a végtelen, ezért kérdeztem rá. Nameg azért, mert az af gyenge fényviszonyoknál nem az igazi.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#932) #27070592 válasza Ramius (#931) üzenetére


#27070592
törölt tag

Hát épp ez az...szinte semelyik objektívnél nem a fókuszgyűrű végállásnál van a végtelen fókusz, hanem a végállás előtt. Felteszem 450D-d van (különben minek írnál épp ide), szóval gyenge fénynél az LV segít (macerás, leginkább állvánnyal megy ha van rá idő) Azért a 450D fókuszrendszere elég távol van a "jó"-tól sajnos. Vagy a szemedre, optikai keresőre hagyatkozol és lesz ami lesz.
Ezen látványosan csak a fényerős objektív-fullframe pentaprizma páros segít.

(#933) majom2 válasza Ramius (#931) üzenetére


majom2
senior tag

én úgy szoktam h keresek valamit amire rá tud állni az af. szinte mindig van valami - ha nem is közvetlenül a cél mellett -, és akkor már megvan a fókusz. vagy ha mondjuk egy erdő közepén vagy ahol 0 fény van, akkor esetleg lw...

[ Szerkesztve ]

(#934) majom2 válasza Bendeboy (#929) üzenetére


majom2
senior tag

akkor kezd a 450d magyar leírásával. a funkciók 90%-a ugyan az lesz.

[ Szerkesztve ]

(#935) Bendeboy válasza BLiNk3r (#930) üzenetére


Bendeboy
csendes tag

Megköszönném ha feltöltenéd valahova, már ez is nagy segítség lenne.
Várom akkor a linket :)

...vége

(#936) Gaskin válasza Bendeboy (#935) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Nem nézed a leveleidet? Már tegnap elküldtem Neked egy linket rá...

(#937) Bendeboy válasza Gaskin (#936) üzenetére


Bendeboy
csendes tag

:C megvan , köszi!
(Ehez az acc.hoz egy régi címem tartozik, amit nem naponta olvasok)

...vége

(#938) gulylala


gulylala
csendes tag

Majdnem 2 hónapja vettem egy 450d-t.Egy Fotomarket-esboltban rendeltem hozzá Canon EH19L tokot(9360Ft volt az ár).Teltek a hetek és megjött másfél hónap után .Elállt a szavam amikor telefonban közölték hogy az új ára 11990Ft.
Mit szóltók hozzá lehet ragaszkodni a megrendeléskori árhoz vagy esetleg tudnátok olcsóbb alternatívát?

(#939) kiskornel válasza gulylala (#938) üzenetére


kiskornel
addikt

http://www.depo.hu/canon/eh-19l

Telefonáld végig a cégeket, hogy mennyiért adják valójában. Amúgy nem tűnik soknak a depo-s árakhoz képest.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#940) Gaskin válasza gulylala (#938) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Ezek a gyári kiegészítők azt hiszem csak a jó reklámnak köszönhetően adhatóak el ilyen árért.. Én fotós hátitatyót vettem nem sokkal többért a Electro W.-ben.. 17.9-ért kaptam egy CaseLogic slrc 5-öst. Frankó, igényes cucc. De tény hogy jól le volt árazva.

(#941) ujskodas


ujskodas
tag

Sziasztok!
Én nem értek így a fotózáshoz mint ti, de van egy 450 d-m,és egy hete 01-es hibakódot ír ki. Egy Tamron 70-300-at használok a kit-es objektíven kívül. Eddig nem volt semmi gond, de 180-300 közötti zoom esetén a fókuszállás megtörténik, exponáláskor viszont minden elsötétedik és jön a hibakód. Az érintkező teljesen tiszta, szerintem. 1-2 képet esetleg készít, aztán produkálja a hibát. Hívtam a Canont, de a kikapcs. bekapcs., akku kivét -en kívül nincs ötletük:(( Tudnátok segíteni??
Ha véletlenül volt ezzel kapcsolatos hozzászólás bocs, de korán kelek, nincs időm végigolvasni a topic-ot. De pótolom holnap este.
A gép egyébként 2 hónapos. A Tamron kb 7 éves, de nagyon keveset használt, 5 évig "pihent" a szekrényemben.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#942) kiskornel válasza ujskodas (#941) üzenetére


kiskornel
addikt

Ezt a cikket olvasd el! [link]. Több ötletem nincs...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#943) kiskornel válasza ujskodas (#941) üzenetére


kiskornel
addikt

Valahol még olvastam, ha az idegen obik későbbi kompatibilitási problémájáról (Sigma, Tamron, Tokina stb). Vagyis amikor megveszed még ok. Aztán a Canon fejleszti a progikat a vázon belül, és azok már csak a sajátjaival lesznek kompatibilisek. Talán még erre tudok gondolni.
Ekkor a megoldás a márkaszervíz -> software update (már ha van). Tamron, akkor a Bécsben van a legközelebbi márkaszervíz.
De majd nálam okosabbak talán hozzászólnak ehhez. Személyesen még nem találkoztam ilyen problémával...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#944) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,

használja valaki a Canon EOS Utility-t Win7 x64 alatt? Mert nekem nem megy a képletöltés meg semmi se, nem látja a számítógép a gépet. Xp alatt minden rendben.

üdv.

plata o plomo

(#945) ujskodas válasza kiskornel (#943) üzenetére


ujskodas
tag

Köszi, próbálkozok mindennel amit találok!

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#946) stevve válasza code1005 (#944) üzenetére


stevve
nagyúr

Én Win 7 (64 bit) használom és nincs vele semmi bajom, működik megfelelően. Nekem a Camera Window szórakozik, de azt úgysem használom. :)

(#947) code1005 válasza stevve (#946) üzenetére


code1005
senior tag

Ez biztató. Neked melyik verzió van fent az EOS utility-ből? A hozzá adott cédéről telepítettél vagy töltöttél le valamit hozzá?

üdv.

[ Szerkesztve ]

plata o plomo

(#948) Doom válasza code1005 (#944) üzenetére


Doom
aktív tag

Próbáltad egyszerűen a Win Explorerben letölteni a gépedről a képeket? Én így csinálom Win7 64bit alatt, és nem kellett hozzá semmilyen drivert feltennem. Csak rádugom USB-n a gépet, bekapcsolom, és magától felismeri, akár egy pendrive-ot.

(#949) stevve válasza code1005 (#947) üzenetére


stevve
nagyúr

Este megnézem, melyik verzió van fent belőle, de arról telepítettem, amit a 450D-hez adtak, ha ez előzetesen segít. :)

Doom:
Az a módszer is jó, de a raw nem megy át így, nem ismeri fel - legalábbis nálam.

[ Szerkesztve ]

(#950) code1005 válasza Doom (#948) üzenetére


code1005
senior tag

Persze, így megy rendesen, de én szeretném használni a remote shooting funkciót.

plata o plomo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.