Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Másfél évvel a 400D után itt az új 450D.
[link]

Legnagyob előrelépésnek talán a 3"os LiveView et mondanám ami a 40Dvel ellentétben tud fokuszálni, tükörleengedés nélkül valamint azt, hogy végre a Canon is normális használható KITet csomagol a belépőszintü DSLRe mellé.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2) RedMantis


RedMantis
csendes tag

Üdv!

Az a 3"'-os LCD a felbontása miatt nem jelenít meg semmit élesen, tehát a fókuszálás csak saccra műkődik majd. Talán ott lesz a kép éles, ahol az élőkép nem látszik annyira életlennek.
Az eredeti KIT obinak sem volt semmi baja, ha egy normálisat fogott ki az ember. Miből gondolod, hogy ez jobb optikailag? Attól, hogy teljesen feleslegesen beletettek egy stabilizátort? 55mm-re szinte felesleges.
Én a képzajra leszek kíváncsi, mert abban már a 400D (és a 40D) sem hozta a Canontól addig megszokott alacsony szintet. Itt még több pixel ugyanakkora helyen = még nagyobb zaj, persze a pixelcsatába be kell szállni :)

(#3) Szten Márs válasza RedMantis (#2) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Fotóztam elég sokat kvázi mozdulatlan témát még 30mm környékén is, ahol 1/30 sec alatt volt bőven 1-2 Fé-vel a záridő, lehet, hogy neked nem kell a képstabi ezeken a gyutávokon de igen sok embernek jól jöhet, ez tény.
Egyébként minden objektíveket tesztelő oldal szerint élesebb + egy PH-s forumtárs tesztje a régi és új kitobi között: [link]

(#4) Dare2Live válasza RedMantis (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Az LCDben egyetértek, már a 400D LCDje se az élességéröl volt híres de ugyanannyi pixellel 3"on sanszosan ővé a megtisztelő messze legrosszabb helyezés.
De ha megnyugtat ugyanezt a "büdös szar" LCDt rakták a 40D/1Dm3ba is.
Persze így a LiveView funkció eléggé sokat veszít jelentöségéből.
..btw eközben meg Nikonék, Sonyék 4*nagyobb felbontású tűéles LCDket pakolnak az új gépeikbe.... legalább 40D fölött rakott volna vmi normálisat Canon az új gépeibe...

KITbe viszont nagyon nem értek egyet, egyrészt a korábbi kit pl ld teszt katasztrfális volt és az új sokkal jobb másrészt az a 2-3stop elég sokat számít, nemtudom megfigyelted e, hogy más mennyiségű a zaj iso400on mint iso3200on. :)

Több MP szintén visszalépés ez elég egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5) lesaux válasza RedMantis (#2) üzenetére


lesaux
veterán

Szten Márs kolléga végül is leírt majdnem mindent, amit szerettem volna, sőt volt olyan rendes, hogy az obitesztet is belinkelte, így nekem már nem kell. :)
Hétőn volt alkalmam egy éjszakát Londonban tölteni, és déltől éjfélig több mint száz kockát ellőttem. Állvány nem volt nálam, viszont a képstabis 18-55 annyira bevált, hogy szürkületben meg éjjel vígan fotóztam 1/4, 1/5, 1/8 stb. záridőkkel, sőt most, hogy visszanéztem a képeket, még 1/2-t is találtam köztük, kitámasztás nélkül, kézből.
Nem tudom, miért az az általános nézet, hogy képstabi csak telékbe kell. Jó szolgálatot tesz pl. egy gyéren megvilágított teremben, ahol nem lehet vakut használni, vagy a fent említett szürkületben, este.

(#6) adik válasza RedMantis (#2) üzenetére


adik
őstag

Attól, hogy teljesen feleslegesen beletettek egy stabilizátort? 55mm-re szinte felesleges.

+1 kontra. Szerintem igenis hasznos a képstabi akármilyen gyutáv mellett, ld szürkület, sötét helység. (Én lusta vagyok, nem szeretek állvány magammal cipelni.) Egyszer próbáld ki, beválik! :)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#7) orbano


orbano
félisten

na, ezt a gépet szépen kicsicsázták, a spot meteringért külön piros pont. a kijelzp tényleg kezd nevetséges lenni. mindegy én úgyis az 50D-re várok jövő ilyenkor :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#8) tsabo84


tsabo84
csendes tag

Sziasztok!

Találtam egy jó kis 400D-450D összehasonlítást, a főbb újdonságok vannak összegyűjtve egy táblázatba....

Link:
[link]

Az oldal szerint áprilisra várható....

(#9) RedMantis


RedMantis
csendes tag

Én legtöbbször embereket fotózok. Ott a stabi nem segít, mert ezek az ádáz fotóalanyok folyton MOZOGNAK! :)
Nálam ezért nem lényeges a stabilizátor.
Színpadi képekél pedig, szintén a mozgás miatt, jobban járok egy olyan obival ami 2,8-on is éles képet ad. Persze ezek sajnos drágák, de ez van.

(#10) TeeJay


TeeJay
félisten

kár hogy már a belépőszintre is 12-15MP-t raknak APS-C méretre
szerintem bőven jó lenne belépőszintre minden gyártónál 10MP lehetőleg CMOS szenzorra
közép meg felsőkategóriában meg 12-14MP vagy fullframe érzékelőnél mégtöbb

az olcsó kitobi ígyis jó ha 10MP-t kitud szolgálni nemhogy többet :U
van egy tippem hogy pár év múlva itt is már 16-20MP lesz...
bárcsak ne így történne

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11) Dtomi válasza RedMantis (#9) üzenetére


Dtomi
őstag

Neked a 30D is gagyibb mint a 300D... :B ;) És még a stabi is szar...... :Y :Y

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#12) pacorro válasza RedMantis (#2) üzenetére


pacorro
aktív tag

Az új IS-es kitobi állítólag sokkal jobb optikailag, mint a régi.
A stabi meg nem rossz dolog - fókusztávolságtól függetlenül (legjobb persze, ha a vázban van :) ).

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#13) RedMantis válasza Dtomi (#11) üzenetére


RedMantis
csendes tag

Kb. 18e képet "belepaszíroztam" az utóbbi időben a 30D-be és még mindig állítom, hogy bizonyos dolgokban-helyzetekben-tulajdonságokban igenis gagyibb, mint a 300D. Persze van amiben jobb.
Ha már kötözködsz, akkor olvass pontosan. Nem szar, csak szerintem felesleges a stabi ilyen gyt.-on. Bár aki folyton sötétében fotóz kézből mozdulatlan dolgokat, annak biztos jól jön. Én ilyen képeket nem szoktam csinálni, így nekem felesleges.

(#14) Szten Márs válasza RedMantis (#13) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Pl miben szarabb a 30D a 300D-nél? :F

(#15) Dtomi válasza RedMantis (#13) üzenetére


Dtomi
őstag

LOL hanyagoljuk szerintem egymást a hülyeséggel.

IGNORE, BAN KICK

[ Szerkesztve ]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#16) RedMantis válasza Szten Márs (#14) üzenetére


RedMantis
csendes tag

Csak röviden, mert nem ide tartozik:
- alacsony ISO-n (Pl. 200) 300D-nél nincs zaj az árnyékos részeken még akkor sem, ha kicsit utólag kivilágosítjuk, nagytesó itt elvérzik.
- a zár hangja és "visszarúgása"
Van még pár ilyen dolog, de itt egy másik gépről van szó.

450D: A zajszintekre kíváncsi leszek, abban már a 400D sem volt valami jó.

[ Szerkesztve ]

(#17) Szten Márs válasza RedMantis (#16) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A zárhangra tippeltem volna. Mondjuk ettől még a két gép nem egy kategória - szvsz. De itt tényleg off, csak kiváncsi voltam.

(#18) Zoli2


Zoli2
aktív tag

450D: termékismertető magyar nyelven [link]

Szerintetek a Canon miért váltott CF-ről SD foglalatra?

(#19) St3venson


St3venson
tag

Sziasztok!

Jelenleg tervezek egy új gép beszerzését, és a 450d illetve az Sony A200 között megakadtam a döntési folyamatban. Lehet hogy még kicsit korai a kérdés, hiszen még nem is kapható. :) A sonyt nem kitobival gondoltam, hanem egy sigma 17-70 f:2,8-4,5 -ös objektívvel. Illetve szerintetek megéri e a kitobija helyett ezt megvenni?

Szívesen fogadom a véleményeteket, biztos segíti a döntésem.

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#20) #27070592 válasza Zoli2 (#18) üzenetére


#27070592
törölt tag

Cf-ről Sd-re. Gondolom a Canon végeztetett egy piacelemzést a döntés előtt. Sd mert kisebb könnyebb olcsóbb elterjedtebb népszerűbb megbízhatóbb és mert Hello Kitty felirattal is kapható.

Dicséret illeti a Canont a nagyobb (jobb fogású?) markolatért, a nagyobb (világosabb?) keresőképért, a spotmérésért. Csúcsfény-prioritás sem hülyeség. Magyar menü??? Lol

Elfért volna a vázon egy dedikált MLU-gomb. Pentatükör helyett prizma.

(#21) Hydra SR válasza Zoli2 (#18) üzenetére


Hydra SR
addikt

"Szerintetek a Canon miért váltott CF-ről SD foglalatra?"

Azért, mert sokkal többen akarnak kompaktról 450D-re váltani, mint egy korábbi Canon DSLR-ről. A kompaktok meg leggyakrabban SD-t esznek. A vevő így jól érzi magát attól, hogy nem kell a fiókba tennie porosodni a rakás SD kártyát amit drága pénzért megvett (most meg már fillérekért is megkapná de az nem érdekes), hanem használhatja az új gépében is. 350D-ről és 400D-ről meg elenyészően kevesen fognak 450D-re váltani, följebbi kategóriákról még kevésbé. A beugrószint kategóriájában az okokat szinte mindig a marketingben kell keresni, nem a műszaki indokoltságban.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#22) orbano válasza #27070592 (#20) üzenetére


orbano
félisten

sőt, lehetne rajta még egy vezérlőtárcsa, tudhatna 5fpst és lehetne fullframe :) ez egy belépő dslr sohasem lesz rajta prizma :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#23) #27070592 válasza orbano (#22) üzenetére


#27070592
törölt tag

A második vezérlőtárcsa tényleg nem lett volna hülyeség. Filléres alkatrész, és a legtöbb felhasználó örült volna neki. Szvsz. Dehát ez egy marketing-váz. Vagyis kedves júzer, vegyed a 40D-t.

(#24) orbano válasza #27070592 (#23) üzenetére


orbano
félisten

nyilván. ha neked kéne megélned ebből, te sem csinálnál konkurenciát a drágább termékednek. ez van, el kell fogadni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#25) TeeJay válasza orbano (#22) üzenetére


TeeJay
félisten

hát megállhatnának a belépőszintű DSLR-ek 10megapixelen
Sony Nikon Canon elnökbácsiknak nem kéne megapixellázat indítani itt is :U
nekem tetszik hogy már a belépőcuccok is ilyen sokat tudnak
így már egyértelmű hogy ha gépet vennék az már csak DSLR lenne

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26) Dare2Live válasza RedMantis (#9) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Jol irod: Nálad egyaltalán nem fontos, mint: Eseményfotos.
És szóse róla sokkal többre értékelem/jük a 2.8at mint a stabi + 3.5-5.6ot ettöl még a stabi széleslátón is bazi hasznos az átlagogárnak aki pl nem eseményfotósként tengeti életét. :)

Egyébként nem olyan vészes egy 2.8on is éles 17-50 ára pl ott a Tamron 17-50 aminél pixelvadász kell, hogy legyél, hogy kihozd, hogy a 400Ks Nikor 17-55 élesebb.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#27) Hydra SR válasza Dare2Live (#26) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ha a fix gyútávot nem zárjuk ki, akkor ott az 50/1.8 ami még 2.2-n is pengeéles. Csak egy rendezvényen a fixek használhatósága elég korlátozott.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#28) #27070592


#27070592
törölt tag

Egyvalamit nem értek ennél a váznál. Meg a 40D-nél, mark III-nál sem. A canon 230 ezer pixeles lcd-t használ. Ez az össz pixelmennyiség, vagy itt egy pixelnek számolták az RGB három pixelét? Vagy lehetne akár 3x230 ezer azaz 690 ezer pixelről is beszélni?
Vagyis az újabb nikon vázakon lévő 921 ezer pixeles lcd valójában 3x307 ezer R, G, és B pixelt jelent?O...(It's a stupid little marketing trick to count the separate R G and B pixels)vakítás

(#29) Allien válasza TeeJay (#25) üzenetére


Allien
veterán

A Pentax most fog kihozni egy ~14 megásat. :) Igaz, nem Sony lapkás, hanem egy "saját", Samsung-os CMOS lesz benne. Ergo, erre tart a marketing, meg, az Í dióta fogyasztói társadalom. Mert gépre költenek, "tudásra" meg nem. :) Kb olyan, mint ha otthonra vennél egy tánc cipőt, és azt hiszed, hogy ettől már tudsz is táncolni. :(

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#30) TeeJay válasza Allien (#29) üzenetére


TeeJay
félisten

igen néztem is hogy a Pentax 20D már 14MP CMOS érzékelővel készül
kíváncsi leszek lesz-e valami használható előnye egy 10MP Canon CMOS-hoz képest...
a 200D viszont jó hogy 10MP CCD érzékelőt kapott mert így a belépőszinten Nikon Sony mellett ők sem emelték tovább a megapixelszámot
én is elgondolkoztam hogy ha vennék fényképezőgépet akkor már inkább belépőszintű DSLR-t megéri venni és főleg Canon meg Nikon felé hajlok és nekem 10MP bőven elég legalább azok még nem csinálnak nagyon zajos képet meg a kitobi is úgyahogy kitudja szolgálni az érzékelőket :B
különösen tetszik most hogy Canonék és Nikonék is képstabilizátoros kitobit adnak belépőszintre :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31) TeeJay válasza Allien (#29) üzenetére


TeeJay
félisten

igen néztem is hogy a Pentax 20D már 14MP CMOS érzékelővel készül
kíváncsi leszek lesz-e valami használható előnye egy 10MP Canon CMOS-hoz képest...
a 200D viszont jó hogy 10MP CCD érzékelőt kapott mert így a belépőszinten Nikon Sony mellett ők sem emelték tovább a megapixelszámot
én is elgondolkoztam hogy ha vennék fényképezőgépet akkor már inkább belépőszintű DSLR-t megéri venni és főleg Canon meg Nikon felé hajlok és nekem 10MP bőven elég legalább azok még nem csinálnak nagyon zajos képet meg a kitobi is úgyahogy kitudja szolgálni az érzékelőket :B
különösen tetszik most hogy Canonék és Nikonék is képstabilizátoros kitobit adnak belépőszintre :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32) Monya78


Monya78
veterán

Optiform-os árlistában már szerepel a 450D-es gép...

Canon 450D body : 179.990 Ft. (Br)
Canon 450D body+ 18-55 3.5 - 5.6 IS: 199.990 Ft. (Br)

Mondjuk a DigiCam-nál is de ott egy kicsit drágább...

Létezik hogy a bejelentés után ilyen hamar meg lehessen venni? A többi gyártó újdonságai még sehol sincsennek...(mármint magyar árlistán)

(#33) werttzui válasza Monya78 (#32) üzenetére


werttzui
őstag

Raktáron még biztos nincs belőle csak kifizetheted és vársz egy hónapot sz.tem.

PENTAX

(#34) Dtomi válasza Monya78 (#32) üzenetére


Dtomi
őstag

Már csak azt nem tudom ki az aki ennyi pénzért 450D-t vesz és nem 30D-t

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#35) TeeJay válasza Monya78 (#32) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor drága lesz a Nikon D60 meg a Sony A200-hoz képest :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#36) ThufirHawat válasza werttzui (#33) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Márciustól lesz kapható, a Canon szerint. Canon ráadásul szokott csúszni kicsit... :U

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#37) ThufirHawat válasza Dtomi (#34) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Háááát... Azért a 30D-hez képest némi előrelépést jelent. Én például (ha szigorúan csak e kettő közül választhatnék) tuti 450D-t vennék. Amúgy meg a 40D a best buy 235e-ért.

[ Szerkesztve ]

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#38) Dtomi válasza ThufirHawat (#37) üzenetére


Dtomi
őstag

Én meg biztos nem :D igazi trágya marketing fos lett. Én asszem a 300D-t választanám helyette.... nemhogy 30D-t :Y

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#39) Szten Márs válasza ThufirHawat (#37) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hol tudsz 235 ezerért 40D-t?

(#40) Dtomi válasza Szten Márs (#39) üzenetére


Dtomi
őstag

fotopest.fw.hu

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#41) ThufirHawat válasza Dtomi (#38) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Fene tudja. LV jó dolog, AF-el meg mégjobb. Nagy LCD jó dolog. Másfélszeres felbontás már érezhető különbség, bár nem vészes, és optika is kell hozzá... Az én nézőpontom szerint a 30D csak felépítésében jobb, de 2 évet a 450D is ki fog bírni, és végre normálisabb lett az ergonómiája is kicsivel.
A dologhoz hozzátartozik, hogy haragszom a Canon-ra a 30D miatt, mert igazából semmi érdemit nem változtattak rajta a 20D-hez képest. Ami meg alig változott a 10D-hez képest (bár sokkal többet, mint a 30 a 20-hoz képest). :O
Szerintem ezen kár vitázni, mert nagyon szubjektív. Meg aztán semmi köze az elkészült képek minőségéhez. Majd az első tesztekből úgyis sokminden kiderül.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#42) Monya78


Monya78
veterán

Ahogy jobban elolvastam a külföldi leirásokat, azt találtam hogy a LiveView-es AF csak contrast alapon működik, mint a kompaktoknál... :(

(#43) stop válasza ThufirHawat (#36) üzenetére


stop
aktív tag

e-bay-en mintha láttam volna már tegnap hirdetve.

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#44) stop válasza Monya78 (#42) üzenetére


stop
aktív tag

csak és kizárólag "full auto"-ban fog működni.
(((de akkor mééé illlyen gépet vesz vki??? :( ha ez kell neki, vagy "szolgáljuk ki" a népet)?))

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#45) mzeperx


mzeperx
tag

Szerintetek mikorra fog visszacsúszni az ára a 140-150 ezres tartományba (váz)?
Mert a 400d 130 ezres árához képest nem ad annyi pluszt, hogy 200 körül érjen......
Viszont pár dolog nagyon csábító benne, ahhoz hogy várjak rá.... (ahogyan ez lenni szokott :) )

:F

Sony Vaio FW31ZJ bevált... de nyugger már, most Asus G731GU

(#46) Zoli bácsi válasza mzeperx (#45) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Szerintem fél, max. háromnegyed év. Elég jó árakkal és szolgáltatásokkal jön a Sony ebben a kategóriában, na és a Nikon D60-ra is 150e. kjörüli kezdőárat ígértek kitben. Kénytelen lesz a Canon árat mérsékelni. Szerintem. :)

(#47) johnjohn válasza Zoli bácsi (#46) üzenetére


johnjohn
addikt

A Canon szerintem sz@rik rá, hogy más márkák ára hogyan alakul, így is veszik elegen, a magyar piac meg szinte mintha nem is lenne.
Ha számítana a magyar piaci szegmens, nem egy ilyen hulladék fusi cég lenne a márkaszervíz, mint a Kamera kft.
Érdekes, a Nikon nem Gipsz Jakab műszerésszel,és kft-jével kötött szerződést.
Valószínűleg akkor megy le az ára, ha majd kijön az utód, hiszen a 400D ára is csak most kezd igazán esni.
Amúgy meg igen jó gépnek tűnik az új Canon, a 400D is jó gép volt.

(#48) stop válasza mzeperx (#45) üzenetére


stop
aktív tag

Szerintem kb fél - egy év amíg megközelíti az elődje árát (mint általában).
A mostani 80 eFt különbség a rekám, a fejlesztési ktsg stb. miatt van.
+benne van a "türelmetlenség/kiváncsiság adó" :DD

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#49) #27070592 válasza stop (#48) üzenetére


#27070592
törölt tag

edigitalnál 210k a 18-55IS obival, ami egy igazi marketing-ár, tekintve hogy a váz és az obi külön-külön 187+45k azaz 232k lenne. Ha belekalkuláljátok a 18-55IS árát a 210k-ba, már elég jól hangzik. Mire ideérnek az első példányok március-áprilisban meg beindulnak a külföldi fikázós tesztelős fórumok, szerintem 200k alatt lesz a kit ára.

(#50) stop válasza #27070592 (#49) üzenetére


stop
aktív tag

Az ár tekintetében arra gondoltam, hogy ugyanbár az 'új' gép ára nagyobb mértékben fog csökkeni, mint a 'régi'-é, de amire tényleg megközelíti és/vagy elenyészővé válik a különbség árban az szerintem ez a fél-egy év kb.
külföldről általában egyébként is olcsóbban szerezhetőek ezek a cuccok be.

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.