Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) waccamár válasza Gaskin (#700) üzenetére


waccamár
senior tag

ehh, nemtom :(
pedig én is venni akarom majd ilyet, eddig csak jó véleményt hallottam róla... garanciával nem lehet elintézni?

(#702) Cassidey válasza Gaskin (#700) üzenetére


Cassidey
senior tag

ez nagyon szomoru..

waccamar: keress regi 50/1.8-ast (I.) hasznaltan, az meg jobb epitesi minosegu volt.

(#703) Gaskin válasza Cassidey (#702) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Moderátor? A minap még tag volt Hölgyem nem? :)
Aztán persze addig feszegettem a cuccot (ha már megszorult), hogy már "szabadon fut". Igy legalább még van egy "recsegő/sercegő" manual fókuszom...

(#704) Papichulo válasza waccamár (#699) üzenetére


Papichulo
tag

Köszi! Hát nem olyan vészes,de nekem nem esik annyira kézre az Av gomb! Milyen az a Canon RAW kezelő szerintetek, amit a gép mellé adtak? Jó ,ha azt használom vagy érdemes beszerezni egy Lightroomot? Illetve a Lightroom kezeléséről hol találok valami jó leírást?

[ Szerkesztve ]

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#705) Cassidey válasza Papichulo (#704) üzenetére


Cassidey
senior tag

Mindenkepp erdemes a Lightroomot, azonnal megoldast kapsz a kepeid rendezesere is, es szinte mindent eltudsz benne vegezni ami szukseges lehet.
Leirast vagy videot en nem merek ajanlani, mert en is csak keresesi fazisban vagyok az Aperture utan, de talan madgie lesz olyan kedves.. :)

(#706) Tüzi válasza Gaskin (#700) üzenetére

Többek közt ezért jobb az 1.4-es. Az nem műanyag.

mod: bár igaz, pár külföldi oldalakon már olvastam ilyen hibát amikor az 1.8as meg az 1.4es közti különbség után.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#707) madgie válasza Cassidey (#705) üzenetére


madgie
titán

Hogy mi? Lightroom elsőre elég bonyolultnak tűnik, időt kell neki adni, mert nagyszerű program és az új, 2.2-es verzióval már jók a színek alapból Canon rawoknál is.

(#708) madgie válasza madgie (#707) üzenetére


madgie
titán

Angolul némi segítség, bár ez nem az alapokról szól...

[ Szerkesztve ]

(#709) Papichulo válasza madgie (#708) üzenetére


Papichulo
tag

Köszi a választ mindkettőtöknek! Én nem sokat szoktam utómunkázni a képeimet(azért van hogy megvágom vagy átrakom ff-be egy képem vagy retusálom egy kicsit),mert jobban szeretem a teljesen természetes képeket..Rawban fotózni azért akarok hogy jobb legyen a minőség meg a fehéregyensúlyt ha rosszul állítom be,még tudjam korrigálni.Nah szóval az ilyen dolgokhoz mennyire könnyen kezelhető a lightroom? Mit jelent az amit itt írtál madgie hogy a 2.2-es verzióban már jók a színek, a régiekben nem így volt? Bocsi a hülye kérdésekért,de fingom sincs a Rawról...

[ Szerkesztve ]

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#710) Cassidey válasza Papichulo (#709) üzenetére


Cassidey
senior tag

Az nem lesz bonyolult.:)
En vhol olvastam szurokrol meg meg par ilyen aprosagrol amikkel nem talalkoztam meg, es mikor eszembe jut h utananezzek, nincs idom, amugy meg elfelejtem.. :)

(#711) rumos14 válasza Papichulo (#709) üzenetére


rumos14
nagyúr

bár én ki nem állom ezt a katalogizáló kényszert a LR-ban, amúgy egy igen jó, könnyen használható, de nagytudású konvertáló alkalmazásnak tartom. egyfajta Photoshop light, kifejezetten konvertálási célokra, bár természetesen jpeg képeket is lehet "utódolgozni" vele.
én WB-t és fényviszonyokat állítani, vágni, élesíteni, pirosszemet eltávolítani szoktam vele. zajszűrésre vannak jobb célalkalmazások. amit hiányolok benne, az a torzítás korrekció.

(#712) madgie válasza Papichulo (#709) üzenetére


madgie
titán

A régebbi LR-ban "csúnyább" színek voltak alapból, például a bőrszín elég randa volt, vagy a vörösekbe belecsempészett egy kis narancs stich-et. A mostani, új 2.2 már tartalmaz az adott kamerához készített színprofilokat, ezért már eléggé rendben vannak a színek. Amúgy rengeteg más, hasznos dolgot is tud, például az átmenetes szűrők, szelektív korrekciók ecsetekkel (bőrhibák eltüntetése, lágyítás, stb)

Sajnos a torzításkorrekciót tényleg nem tudja, ezen kívül viszont szinte mindent.

(#713) madgie válasza rumos14 (#711) üzenetére


madgie
titán

"zajszűrésre vannak jobb célalkalmazások."

Való igaz, a célprogramok (Noise Ninja, Noiseware, Neat Image, Dfine...) jobban elbánnak a nagy zajjal, de a rawkonverterek közül a LR-nak a legjobb az alap zajszűrése, én például nem szoktam semmi mással zajszűrni az ISO 1600-as képeimet.

(#714) donzoli


donzoli
aktív tag

Sziasztok,
nézzetek át a találkozós topikba is.. össze kéne hozni valamit.. :)

(#715) Papichulo


Papichulo
tag

Köszi szépen a választ mindenkinek!

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#716) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Hali!

Honnan lehet letölteni a Canon Digital Photo Professional-t? Azt, ami a mellékelt lemezen is megtalálható. Mert a Canon oldalán is csak a ~60MB-os update-et találtam :(((

Előre is köszi a helpet!

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#717) ByB


ByB
addikt

Az időzítőt hol tudom beállítani? Egyelőre csak a 2 mp-es variációt találtam, a 10 mp-es variációnál elkezd exponálni a gép és nem hagyja abba... :D

(#718) kiskornel válasza ByB (#717) üzenetére


kiskornel
addikt

Az itt levő listában a legfelső ikonra állítsd. Az a 10mp-es kioldó, és egyben az infrás távkioldónak is az üzemmódja.
Te valószínű a 4. ikont választottad ki (legalsó). Ez sorozatfelvétel 10mp-es késleltetés után (a számmal a felvételek számát állítod be).

Kép kisebbre véve

[ Módosította: philoxenia ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#719) #27070592 válasza Motion_Blur (#716) üzenetére


#27070592
törölt tag

Ezt a faxságot, hogy csak az updater van fent a hivatalos oldalon...Már vagy 15 perce keresem máshol a régebbi verziót de mintha az is ki lenne irtva a netről...???

Ha az otthoni gépem közelében leszek (csak honap), felrakom a sajátomat csak adj egy linket hová.

canon you can (fuck :U )

(#720) Motion_Blur válasza #27070592 (#719) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi, de ne fáradj, már megtaláltam a lemezt :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#721) #27070592 válasza Motion_Blur (#720) üzenetére


#27070592
törölt tag

Nincs mit. De függetlenül attól hogy megtaláltad a saját lemezedet, a Canon-t nem menti semmi.

(#722) Gaskin válasza #27070592 (#721) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Azért nyílván van némi logika a canon féle elképzelésben. Az a progi, részben általánosan is felhasználható lenne, nem csak canon termékhez. Az ilyeneket pedig pénzért árulják ugye. A gyári cd egyszer ki lett fizetve, megkaptuk. Persze csinálhatnák azt, hogy pl a gyári sorszámhoz, vagy valami furfangos regisztrációhoz kötve mégiscsak elérhető lenne az alaprogi..

(#723) ByB válasza kiskornel (#718) üzenetére


ByB
addikt

Köszönöm! :R

(#724) NagyMesterB


NagyMesterB
tag

Milyen hideget bír ki a gép( vagy esetleg ezt mennyi ideig)

És hogy hogyan lehet ehez "hozzászoktatni"? Valahol olvastam olyat hogy a táskával együtt kell kirakni és akkor így lasabban hül le a szigetelés miatt. De tuti nem párásodik be? Vagy az csak behozatalkor? Akkor meg le kell rola szedni az obit és hagyni x ideig hoyg felmelegedjen? meg egyéb hülye kérdések :B

Lehet megmosolyogotató a fenti pár sor de nem szeretném tönkre tenni se a vázat se az obit, és mivel eddig úgy tudtam hogy az elektromos kütyük nem szeretik a hideget... de hát ezzel mégiscsak jó lenne kimenni :U

Válaszokat előre is köszönöm :)

Veszélyes lehet bemelegítés nélkül valaki más szemével látni a dolgokat.

(#725) Tüzi válasza NagyMesterB (#724) üzenetére

Ha hirtelen viszed be hidegből szobahőmérsékletbe, akkor lecsapódhat a pára.
Annyi a titka, hogy miután végeztél, berakod a tatyóba, otthon meg nem veszed ki 1-2órát. Ha gondolsz a jövőre, akkor mielőtt hazaérsz, kiveszed a kártyát, így már dolgozhatsz is a képeken pl. Ha hagysz időt átmelegedni a gépnek, akkor nem fog lecsapódni a pára benne.

Amúgy én simán felrakom a hátamra otthon, kiérek ahova gondoltam, kiveszem a gépet, aztán katt. Végeztem, vissza, otthon zsák nyit, kártya ki, zsák becsuk. -10 -15ben sem vettem észre, hogy gondja lenne a gépnek ezzel...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#726) kiskornel válasza NagyMesterB (#724) üzenetére


kiskornel
addikt

A géphez adott leírás szerint:
Üzemi hőmérséklet: 0-40fok.
Háát. Ezt senki nem tartja be...
Kövesd, amit Tüzi leírt.

Bővebb felvilágosítást az objektívekhez tartozó leírásokban találsz (amit senki nem olvas el soha). Ott légmentesen záródó zacskókat javasolnak + várakozz, amíg a hőmérséklet kiegyenlítődik.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#727) pbalu


pbalu
aktív tag

Üdv!
Van valakinek tippje, miért csinálja azt a gépem, hogy pár száz expó után egyszer csak elkezdte így elnevezni a fájlokat: _MG.xxxx :F
Előtte rendesen IMG.xxxx volt....

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#728) kiskornel válasza pbalu (#727) üzenetére


kiskornel
addikt

EOS utilityben vissza lehet állítani. A következőket kell tenned:

Canon CD felinstallál
- EOS utility indít (csatlakoztasd a fényképezőgépet, és ált. ez indul el)
- Válaszd a Camera Setting / Remote Shooting menüpontot.
- Alul nyomd meg a Preferences gombot
- Válaszd a FileName fület
és itt van egy FilePrefix mező. Állítsd vissza Do not modify (download images)-re.

Remélem ez megoldja a problémádat.

kép1
kép2
kép3

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#729) pbalu válasza kiskornel (#728) üzenetére


pbalu
aktív tag

Alapból "Do not modify (download images)" álláson volt, hiába hagytam ezen, nem javult meg. Csak úgy tudtam jobb belátásra bírni, hogy megmondtam neki: mostantól IMG és xxxx számozástól indulj.
Így végülis most jó, köszi.

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#730) kiskornel válasza pbalu (#729) üzenetére


kiskornel
addikt

Azon gondolkodtam, hogy mi okozhatta ezt. A következő az elméletem.

bent a kártya. lőttél párat, mondjuk 100 db-ot.
aztán azt mondtad a gépnek, hogy kezdje előlről a számozást. Mivel volt IMG kezdetű, a többi képet _MG néven kezdte menteni.
Persze, ez csak egy elképzelés...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#731) Gaskin


Gaskin
aktív tag

A Samsungom akkor "művelt" ilyen file elnevezést, ha Adobe RGB-re állítottam át srgb-ről.

(#732) pbalu válasza kiskornel (#730) üzenetére


pbalu
aktív tag

Hát ezaz, hogy nem :)
Véletlenül se akarok a számozásba nyúlni, hogy később is tudjam hány expo van benne.

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#733) pbalu válasza Gaskin (#731) üzenetére


pbalu
aktív tag

Ez lesz az :K
A szinekkel babráltam, és most is Adobe-n van.

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#734) kiskornel válasza pbalu (#733) üzenetére


kiskornel
addikt

Tényleg! Most, hogy említve lett... Igaz! Hogy ez nem jutott eszembe. :W

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#735) pbalu


pbalu
aktív tag

Ha már Adobe: lehet azon segíteni hogy a Photoshop CS2 benyalja a RAW file-okat?
Én csak CS3 alá találtam plugint...

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#736) kiskornel válasza pbalu (#733) üzenetére


kiskornel
addikt

Megtaláltam a leírásban:

CS2-höz nem értek.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#737) KTTech válasza pbalu (#735) üzenetére


KTTech
veterán

Nem lehet segíteni. A CS2 túl öreg hozzá, nem támogatja az alatta futó Adobe Camera RAW. CS3 a minimum, amivel tudod használni (ugyanez a helyzet az új gépekkel, pl. az 5DmkII RAW-okat már nem támogatja a PS CS3-at támogató ACR, PS CS4 kell neki).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#738) NagyMesterB válasza Tüzi (#725) üzenetére


NagyMesterB
tag

(#725) Tüziés (#726) kiskornel

Köszönöm Szépen a válaszokat, ha minden jól ,megy akkor hétvégén ki is próbálom hogy bírja kint :)

Veszélyes lehet bemelegítés nélkül valaki más szemével látni a dolgokat.

(#739) #27070592 válasza NagyMesterB (#738) üzenetére


#27070592
törölt tag

Szerintem arra azért figyelj hogy ne hagyd sokáig egy helyben a gépet, pl ha éjszaka állványról akarsz bulb idővel fotózni, nulla fok alatt hajlamos szépen bederesedni a gép, ami nem egy kellemes dolog, elég nehéz megszabadulni tőle.
Ilyen körülmények között előnyösebb egy szigetelt váz.

De egyébként elég jól bírja a hideget, kivéve az akkut, nem árt ha van a táskában egy pótakku. Nekem is be kell ujítanom egyet, tudtok valami megbízható márkát a gyári pótakkun kívül, amit érdemes megvenni? És ha igen hol mennyiért? many thanx

(#740) madgie válasza #27070592 (#739) üzenetére


madgie
titán

Nekem még soha nem deresedett be a gép kint a hidegben, pedig néha két óra hosszat is -10-ben van a gép. Lehet az a titka, hogy gyalog megyek fotózni, és addig a tatyóban szép lassan lehűl a gép a tatyóban. Fűtött autóból előkapva, frissen állványra csapva biztos belepné a dér.

(#741) philoxenia válasza madgie (#740) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kis fizika. Ha a környezeténél melegebb egy tárgy, akkor nem csapódik le rá a környezetből a pára.... Mindig a hidegebb részekre csapódik le, ha az egész környezet eléri a hamatpontot, akkor mindenhová...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#742) waccamár válasza #27070592 (#739) üzenetére


waccamár
senior tag

pü. ment ;)

(#743) madgie válasza philoxenia (#741) üzenetére


madgie
titán

De a dér leszállhat rá :D

(#744) philoxenia válasza madgie (#743) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A levegőből hulló dara igen, de azt egyszerűen lerázhatod, vagy lefújhatod róla... :D
Persze a belsejébe az nem jut be. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#745) #27070592 válasza madgie (#740) üzenetére


#27070592
törölt tag

Én kb arra gondolam amire philoxenia is célzott, ha olyanok a körülmények akkor párásodhat vagy rosszabb esetben deresedhet, főleg állványon. Ha a nyakadban lóg és állandóan mozogsz vele akkor lehet hogy kevésbé. Nekem se volt még deres vagy párás a gép, de pl távcső elég gyakran ami ugye szintén sokáig áll egy helyben szinte mozdulatlanul. Ez egy szokott jelenség főleg éjjel.

waccamár: köszi

(#746) gardener


gardener
senior tag

Távkioldóból milyet érdemes választani?
Vezetékes, infra, radio-s, eredeti,utángyártott,stb? :F

(#747) kiskornel válasza gardener (#746) üzenetére


kiskornel
addikt

Én az RC-1-et és a vezetékes távkioldót rendeltem meg.

Az infrásnak az az előnye, hogy mindig kéznél van (nyakpántra rögzíthető). A vezetékesnek meg az, hogy a kioldó gomb van 1-1-ben emulálva rajt. Olcsók (5-10e Ft-ból megvan mindkettő).

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#748) KTTech válasza kiskornel (#747) üzenetére


KTTech
veterán

Nem mellékesen az IR napsütésben nem az igazi...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#749) stop válasza gardener (#746) üzenetére


stop
aktív tag

A vezetékesnél a gyári és az utángyártott között nincs jelentős pénzbeli különbség, tehát gyári szerintem.
Az infráról az előbb irtak.
A rádiósnál el kell döntened, hogy kiasználod-e, ill. megéri-e neked a kb 5 x-ös árat.
Ha csak azért kell hogy ne mozduljon be a gép, akkor vezetékes (és eredeti).

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#750) gardener válasza stop (#749) üzenetére


gardener
senior tag

ahm.
Köszi.

Kell egy vezetékes, a bemozdulás miatt.
Viszont kell egy infra is ,mert ha párommal nyaraláskor álványról fényképezkedünk,akkor elég nehéz megkérni a 70 éves német nyugdíjas mamit,hogy kéretik átugrani a távkioldó vezetékét! :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.