Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

"ECC-t részlegesen támogató fedélzeti memóriát kapnak"

Ez mit takar? Hogyhogy csak részleges egy professzionális piacra szánt, és annak megfelelően árazott kártya?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2) Yany


Yany
addikt

Az "asztali RTX" az nem a GeForce? :U

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#3) b. válasza Yany (#2) üzenetére


b.
félisten

Én sem értem. Ezek Workstation kártyák.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#4) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Rossz a főcím. Helyesen: Bővíti workstation VGA-sorozatát az NVIDIA.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#5) Synthwave válasza b. (#3) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Attól még asztali.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6) HummeRC válasza Yany (#2) üzenetére


HummeRC
senior tag

Pár éve az Nvidia elhagyta a Quadro előtagot és helyette terméknevet csinált az RTX jelölésből.
Az asztali meg gondolom abból jött, hogy nem mobil széria, mivel laptopot is szerelnek "munka" kártyával.

Így lesz Quadro 4000 helyett, RTX 4000, RTX 4500, RTX 5000 az elnevezés. (Bomba ötlet Bájgúnár!!)

Mondjuk jó hülye logika, ha tényleg ezek lesznek a végső termékszámok, mivel már volt korábban RTX 4000 és RTX 5000 is, meg volt RTX A4000, RTX A4500 és RTX A5000.

Most meg kiadják ugyanazokkal az elnevezésekkel a friss kártyákat?
Tényleg nem tudnak mást kitalálni?

Ha egy normál vga ventije kettővel többet forog, akkor az már tuning és feltétlen jelölni kell. Itt meg generációk vesznek el ugyanazon névadás miatt? Nem logikus.

Amit #4 Acélfarkas javasolt, az szerencsésebb címadás lenne ennek a hírnek.

(#7) HummeRC


HummeRC
senior tag

"ECC-t részlegesen támogató fedélzeti memóriát kapnak"

Erről valami forrást, vagy magyarázatot kaphatok? Csak mert az Nvidia honlapján erről egy szó nincs, csak annyit írnak az új kártyák specifikációinál, hogy
"xxGB GDDR6 with error-correction code (ECC)"
meg
"Error Correcting Code (ECC) Yes"

Ebből nekem nem derül ki a részleges jelző értelmezése.

(#8) Dr. Akula válasza Synthwave (#5) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Kompromisszum: asztali workstation. :)

(#9) Yany válasza Synthwave (#5) üzenetére


Yany
addikt

Ja ééértem. Tehát tök szándékosan félrevezető a cím. Ezúton is gratulálok hozzá. -1

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#10) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ezek hatékonyabbak AI-hoz mint mondjuk egy 4090?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11) Busterftw válasza Apollyon (#10) üzenetére


Busterftw
veterán

Sokkal.

(#12) MasterDeeJay

Érthetetlen miért hagyták el a quadro jelzőt.

ECC meg eddig úgy volt hogy driverből leválaszható volt adott vram mennyiség amiben az ecc biteket tárolta. Nem kellett hozzá extra hardver mint a hagyományos ramok esetén ECC-nél.
Itt nem tudom ez a részleges mit jelent.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#13) Acélfarkas válasza MasterDeeJay (#12) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Amit leírtál, azt érti alatta.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#14) tibaimp válasza HummeRC (#6) üzenetére


tibaimp
nagyúr

+1! Ez kb. így van!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) ttt válasza Synthwave (#5) üzenetére


ttt
senior tag

Ezen analógia mentén akár "asztal alatti" lenne a megfelelőbb, mivel inkább oda vannak pakolva.
Minden esetre a workstation/munkaállomás helytálóbb továbbra is, mivel nem irodai vagy játék pc-be vagy még egyel feljebb; szerverekbe szánták.

(#16) Synthwave válasza Yany (#9) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ne nekem gratulálj, nem én írtam, de kiforgatni sem én kezdtem.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17) tibaimp válasza Synthwave (#16) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Azt nem értem, hogy egyáltalán, miért kell fikázni valaki munkáját.... :W , de biztos én vagyok a hülye...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) Synthwave válasza ttt (#15) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem. Azért asztali, mert nem mobilchip, és egy vamilyen számítógépházban/rackben lévő alaplap PCI Express foglalatába rakod, nem azért mert az asztalodon van a gép. A munkallomások általában desktop körítést kapnak.

A kákán is csomót keresők lelki integritásának megőrzéséhez elég lett volna egy "professzionális" jelzőt a címbe biggyeszteni az "RTX" helyére, és akkor talán nem került volna elő a nyaktiló sem.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#19) szmörlock007 válasza Synthwave (#18) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Ez így van de én sem értem mi ez a cím. Szerintem mindenhol workstation kártyánként hivatkoznak rá, legalábbis én még sehol sem hallottam ezekre, hogy "desktop RTX". Ezek porfesszionális kártyák, mint anno a Quadrok.

(#20) b. válasza Synthwave (#18) üzenetére


b.
félisten

Megsértődni nem érdemes szerintem ezen mert nem személyeskedés volt annak részéről akinek ez furcsa, egyszerű értelmezési kritika érte a címadást.
Különösen azért mert minden asztali Nvidia kártya ma már RTX , az Ampere sorozat óta,de nem minden asztali RTX workstation..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#21) Synthwave válasza b. (#20) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nyugi, nem vagyok viráglelkű, meg különben sem az én írásom, bár azt nem tagadom, a rossz szándék belelátása kicsit már fárasztó tud lenni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22) b. válasza Synthwave (#21) üzenetére


b.
félisten

jah rossz szándék abszolút nem volt mögötte az biztos. Egyszerű félreértés szerintem illetve szerintem ő így is helyesnek látta.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#23) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Segítek jobban megérteni a gyártók elnevezéseit. Ezekre nincs ráhatásunk, olyannyira nincs, hogy némelyik gyártó még külön dokumentumot is küld arról, hogy mit lehet írni, és mit nem lehet írni egy termék neve kapcsán. Például a felmerült "RTX workstation" vagy "workstation RTX" a nem kívánt részben van, egészen egyszerűen azért, mert az NVIDIA szerint RTX a termék neve és kész, nem workstation, hanem RTX csak. Mivel a gyártó ezt nagyon így akarja, így mi nem nevezhetjük át, mert jönni fog az e-mail, hogy írjuk jól a termék nevét, stb.

Elhiszem, hogy zavaró, de az NVIDIA például sok-sok dollárt öl abba, hogy a terméket úgy hívják, ami az igazi neve, és tényleg nagyon ügyelnek rá, hogy mi se nevezzük át tetszőlegesen, mert akkor nekik bajt okozunk. A fórumban hívhatjátok, ahogy akarjátok, ott nincs ebből probléma, nem szólhat le az NV, hogy RTX a neve.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24) Dr. Akula válasza Abu85 (#23) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nekik miért jó sok manit ölni abba, hogy összezavarják az embereket? :)

(#25) Abu85 válasza Dr. Akula (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudom és nem is érdekel. Az ő pénzük. De nekem követni kell a gyártók termékelnevezéseit. Ha nem követem, akkor úgyis át lesz írva később a hír, mert jön az e-mail, hogy nem jó nevet írtam.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) Acélfarkas válasza Abu85 (#25) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

'Professzionális RTX VGA-sorozatát' szöveg a címbe? Vagy ezért is rinyálnának?

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#27) Busterftw válasza Dr. Akula (#24) üzenetére


Busterftw
veterán

Lehetne irni magyarul, azt biztos nem kuldtek el a dokumentumban.

Akar a fenti hsz, vagy "munkaallomasokba szant RTX sorozat".
De hat ugye nem engem fizetnek, hogy kreativ copywriter legyek :D

[ Szerkesztve ]

(#28) Dragon3000 válasza Abu85 (#23) üzenetére


Dragon3000
veterán

Bővíti professzionális asztali RTX VGA-sorozatát az NVIDIA

Ebbe hol kötött volna bele a gyártó? Nem a termék nevében van benne, de mégis egyértelmű, hogy miről van szó. De bőven lett volna még lehetőség egyértelműbb címre.

[ Szerkesztve ]

(#29) Abu85 válasza Acélfarkas (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pont a porfesszionális és workstation szavakat próbálják kerültetni, mert nem akarják, hogy ezek rá legyenek húzva az RTX-re közvetlenül a terméknév mellett, ugyanis az AMD a professzionális, illetve workstation szavakat nagymértékben használja a Radeon PRO sorozathoz. Az AMD-féle hivatalos PRO jelzés miatt van ez...

Logikus, hogy ezek professzionális és workstation kártyák, de az NV marketingjének a része az, hogy nem szabad összehasonlítás a konkurenciával. Ezért is ment a Quadro márkajelzés a levesbe, hogy csak az RTX maradjon, ami saját jelzésük, és semmi se ragadjon bele az emberekbe régebbről, hogy ezek professional kártyák. Ugyanis a PRO az AMD jelzése, és bármi, ami hozzá kapcsolódik, például "professional", azt megpróbálják a terméknév mellett kerülni, hogy még véletlenül se asszociáljon a vásárló a Radeon PRO sorozatra, aminek a nevében ott a PRO. A marketinges agy szerint így elkerülhető az is, hogy utánanéznek a tesztekben a teljesítménykülönbségeknek.

Ne próbáljátok megérteni a céges marketinget, úgy hülyeség, ahogy van, de egy csomó embert azért fizetnek, hogy ezt kitalálják, és emiatt ragaszkodnak ahhoz, hogy mindenhol azt lássák, amit az agyonfizetett marketingzsenik kitaláltak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) azbest


azbest
félisten

munkaasztali...

amúgy egy híroldalnak miért számít, hogy a gyártó mit akar? Nem fizetnek vagy nem küldenek többé hardvert? Ha reklám, akkor tessék kitenni az (X)-et

[ Szerkesztve ]

(#31) Yany válasza Abu85 (#29) üzenetére


Yany
addikt

Ez megint orbitális BS. Semmi köze az NVIDIA-nak ahhoz, hogy milyen nyelvi környezetbe ágyazod be, főleg, hogy tényeket közölsz. Először a nevével mentegetőzöl, utána meg, hogy mit "próbálnak kerülgetni". Ez nagyon infantilis, már ne is haragudj. Miért az NVIDIA-ra kened, hogy clickbait címet akarsz neki adni. Legalább lenne gerinced felvállalni ezt.

Röviden: tehát egy professzionális piacra szánt termék neve mellé "nem engedi" az NVIDIA, hogy odaírd, hogy "professzionális piacra szánt" és te, mint újságíró(??) asszisztálsz is ehhez egyfajta öncenzúrával és támogatsz egy multi vállalatot ebben a félrevezető megfogalmazás terjesztésében. Vagy... ami rosszab, hogy az támogat tédeg ebben, ami szerintem sértő feltételezés, ezért erre nem is gondolok. :U

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#32) Sundesz


Sundesz
őstag

Ha nem ez a címadás akkor fele ennyien nem kattintottunk volna ide. Én is többek között ezért léptmk rá a címre, de sejtettem, hogy szopatás lesz. :)

Hörcsög Powa'

(#33) B.Á.L.!.N.T válasza Sundesz (#32) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Mivel 8-án volt erről hír a videocardz-on. Ráadásul egy ilyen címmel:

"NVIDIA introduces RTX 5000 with 32GB memory, RTX 4500 24GB and RTX 4000 20GB ADA workstation series"

Így a srácok nem tudtak bevinni a f.szerdőbe. De ja ahogy megláttam a címet, rögtön tudni lehetett hogy clickbait :(((

[ Szerkesztve ]

(#34) Yany válasza B.Á.L.!.N.T (#33) üzenetére


Yany
addikt

Nyilván a videocardz-osok nem kapnak emailt az NVIDIA-tól, hogy jujuj, meg dádá. Egy ideje megfigyelhető (fLess, hol vagy?), de az utóbbi időben már rohamosan leamortizálódott a színvonal. Nagyon sajnálom ezt az egészet. Már nem csak tartalmilag, de formailag sem törekednek egy bizonyos szint fölött maradni. A legtöbb logout-os bekezdés már többet ér egy cikknek nevezett prohardveres copy-paste reklámnál (ld. pl TV bemutatók).

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#35) B.Á.L.!.N.T válasza Yany (#34) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Tisztában vagyok ezekkel... csak most nem akartam ebbe az irányba menni a témával :)

(#36) Busterftw válasza B.Á.L.!.N.T (#33) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem nem, az Nvidia kuldte a sajto dokumentumot ph!-nak, hogy ezek a magyar szavak nem szerepelhetnek a cimben.

(#37) Dragon3000 válasza Busterftw (#36) üzenetére


Dragon3000
veterán

Érdekes ~5 hónapja még engedte az nvidia ezt a címet: Frissíti professzionális RTX VGA-sorozatát az NVIDIA

Illetve más oldalaknak nem korlátozta a címadást.

(#38) b.


b.
félisten

Mondjuk a legtöbb oldal valóban így hozta le, ahogy Abu mondta. RTX A4500 Ada generation és hasonló címekkel.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39) flexxx2 válasza Sundesz (#32) üzenetére


flexxx2
őstag

én az index képen láttam, hogy workstation, így nem is klikkeltem, de mikor láttam, hogy ennyi HSZ van rá, na erre már ment a klikk :)

(#40) Dragon3000 válasza b. (#38) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azért furcsa, hogy az nvidia a saját dokumentumában hivatkozik rá így: NVIDIA RTX professional graphics card, más oldalon is láttam hasonló címet, érdekes nekik nem ír emailt a gyártó :D

(#41) szabomihaly2 válasza Dragon3000 (#40) üzenetére


szabomihaly2
csendes tag

Abu elérése sokkal nagyobb, így őt nem veszik félvállról. :))

[ Szerkesztve ]

(#42) D55 válasza Abu85 (#25) üzenetére


D55
aktív tag

"Jön az e-mail, hogy nem jó nevet írtam."

Jó végülis érthető, az "ő gyerekük", még ha csak piszkos marketing okok is vannak a háttérben, illik tiszteletben tartani az ilyesmit. És természetesen akkor ők sem vehetik zokon, ha tőletek meg arról megy email ahányszor csak a roskadozó készleteken megy a siránkozás, hogy ők meg az áraikat nem írják még mindig jól:C

(#43) Komplikato válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


Komplikato
veterán

A keynote-on halál komolyan elmondták, hogy a pórnépnek otthonra kelleni fog a 2-4 kártyás A. I. mini workstation. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#44) Raymond válasza Komplikato (#43) üzenetére


Raymond
félisten

Melyik resznel mondtak ezt? En neztem es semmi ilyesmire nem emlekszek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A címadás témához csak ennyit fűznék hozzá:

Az NVIDIA által írt, hivatalos sajtóanyag (press release, amit ők küldenek ki az újságíróknak) ilyen címet kapott:

"NVIDIA, Global Workstation Manufacturers to Launch Powerful Systems for Generative AI and LLM Development, Content Creation, Data Science"

és így kezdődik (félkövérrel kiemeltem a lényeget):

"NVIDIA and global manufacturers today announced powerful new NVIDIA RTX™ workstations designed for development and content creation in the age of generative AI and digitalization."

Néhány példa a címadásra más oldalaktól:

TPU:
"NVIDIA and Global Workstation Manufacturers Bring New NVIDIA RTX Workstations"

Tom's Hardware:
"Nvidia Unveils RTX 4000, 5000 Workstation GPUs, Along with New Datacenter Card"

ComputerBase:
"Nvidia Ada Lovelace: RTX 5000, 4500 und 4000 halten Einzug in neue Workstations"

Az is vicces, hogy az NVIDIA egyik legnagyobb professzionális partnere a Leadtek ezeket az új termékeket még mindig Quadro sorozatba sorolja a Professional Graphics kategórián belül a hivatalos termékoldalon. Biztosan ők is csúnyán ki fognak kapni ezért.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#46) Abu85 válasza Yany (#31) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Van egy terméknév. Az NVIDIA azt szeretné látni, ha a terméknevet használnánk. Ennyire egyszerű. A terméknév pedig az RTX. És mivel ez egy igazolható terméknév, bármikor kérheti a cég, hogy nevezzük így a terméket, és kérik is.

Azt hozzá lehet költeni, hogy professzionális piacra szánt, vagy munkaállomásokba való, ezt engedik, de azt nem, hogy "professzionális RTX". Ezt onnan tudom, hogy már egyszer belefutottam. Kérték, hogy a jövőben kerüljem, mert csak RTX a termék neve. Egyelőre az "asztali RTX"-ért még nem szóltak.

Egyébként, ha clickbaitre mentem volna, akkor simán bevallanám itt, hogy az volt, hiszen az azt jelentené, hogy én nyertem, elvégre lekattintottátok. Nem szégyellnék ezen semmit, ugyanis a kattintások számítanak. :)

#36 Busterftw : A dokumentumok mindenkinek elérhetők. A gondot onnan tudom, hogy régebben így írtam meg egy címet, és arra reagálva utána írták, hogy a termék neve csak RTX. Ma is egyszerűbbnek tartanám odaírni, hogy professzionális RTX, de basszus nem tudom, ha az NV szerint a termék neve csak RTX. Ezért írtam most "asztali RTX-et". Lehet, hogy ez sem megy át a rostán, még nem tudom. Viszont ezen hiába akadtok fenn. Az NVIDIA tudja igazolni, hogy a termék neve csak "RTX", ti viszont nem tudjátok, hogy a termék neve "professzionális RTX". Ez van srácok, a gyártó nyeri ezt a csatát.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#47) MasterDeeJay válasza Abu85 (#46) üzenetére

Intel Arc teszt várhatólag mikor lesz?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#48) Yany válasza Abu85 (#46) üzenetére


Yany
addikt

"Egyébként, ha clickbaitre mentem volna, akkor simán bevallanám itt, hogy az volt, hiszen az azt jelentené, hogy én nyertem, elvégre lekattintottátok. Nem szégyellnék ezen semmit, ugyanis a kattintások számítanak."

Pontosan ezért nem fogom megújítani az előfizetésemet.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#49) azbest válasza Abu85 (#46) üzenetére


azbest
félisten

nem a neve, hanem jelző... ahogy a szar rtx esetén sem a neve a szar, hanem a jelző előtte.

Szomorú, hogy ekkora hatalma van az nvidiának, hogy a cikkek címét is diktálhatja. Fizetett hirdetésnél teljesen érthető,. hogy szó szerinti leírást követlenek meg a megkapott marketing anyagból. De ez nem hirdetésként lett lehozva.

Azért is vicces a cikk címén így fennakadni, mert a tartalmi részen és az alcímben is benne van, hogy professzinonális.

Pár évente visszatérő téma, hogy az ázsiai cégek azt hiszik, hogy megveszik a médiát azzal, ha hirdetnek náluk vagy ingyen példányt küldenek a médiának. Néha kicsit észhez térítik őket nagyobb elérésű, önérzetesebb tartalom készítők.

Például JayzTwoCents, miért nem tolja a raytracing kampányukat. [link]
Linus / Hardware Unboxed [link] majd később "bocsánatot kért" az nvidia [link]

[ Szerkesztve ]

(#50) Abu85 válasza MasterDeeJay (#47) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha lesz teszthardver.

#49 azbest : A gyártóknak joga van a termékeket úgy elnevezni, ahogy szeretnék. Ha az NV RTX-nek akarja hívni, akkor nekünk is úgy kell. Ez egy weboldal és nem hardverkeresztelő. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.