Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#805) lajafix válasza j.bravo (#803) üzenetére


lajafix
addikt

A sznobság az, amit nem tudsz megfizetni. Ha már van rá pénzed, akkor nem sznobság, hanem megérdemelt fogyasztás... :)

utóbbi 3 hét tapasztalata:
Ráspi alap KF 2007 : 2000ért igazán komoly/súlyos bor, csúszik, kicsit csíp hisz KF, mintha kicsit sok lenne a hordó benne.
Pálffy KF Köveskál 2009: 1600ért tukmálta rám az eladó, hogy aki szereti a KFt az meg fog lepődni: 3 napig ittam, annyira komplex volt, jó! Elsőre Pinot noirnak tűnt, második nap mégjobb lett, még dekantálni is érdemes lenne, másnap már kiszellőzött, a gyümölcsös jegyeket hozta. Rühellem hogy a Balaton parton vöröst telepítettek, először jó rizlinget meg a régi fehér fajtákat kellene nyomniuk de ez a bor ott van tényleg.
Breitenbach Furmint 2008 valami 1600 körül volt, teljesen OK alap furmint, illatos a kevés hárslevelűtől, mondjuk 14,5 a szesz, aki nem tudja mi az alkohol édesség az megtanulhatja. Szép szalmasárga, tükrös megjelenés, ízre persze nem túl bonyolult.
Demeter Frizzante Tokaj. Azt hittem Demeter Zoltán kísérletezik valami újjal, de nem D Ede Mádról követte el, száraz gyöngyözőbor, 2000 ért nem egy durranás, inkább ráfizetés.
A pécsi Cezar Rosé pezsgője (2500ért) keresztbe lenyelte illatban, ízben megjelenésben a fenti gyöngyözőbort.
Szászi E OR 2009: én hülye jókedvemben odaadtam az anyósomnak...
A szekszárdi Szeleshát 07es (vagy08) Cabernet Savignonja nagyon tetszett egy vendégségben a többi vendégnek, örültem hogy megvehettem a házigazdának, nekem sima CSnek tűnt, amit nem szeretek. De ittam ott egy nagyon finom, egri rajnai-olasz házasítást, nagyon tetszett.

Rock'n Roll

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.