Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)

Hozzászólások

(#6979) mepet válasza mtibee2 (#6978) üzenetére


mepet
addikt

Duális képzés: add el a lelked egy multinak egyből a középsuli után. Én gusztustalannak tartom, bár biztosan erősebb gyakorlati tudást ad... Csak az emberek nem a gyakorlati tudásért járnak egyetemre, hanem az elméleti alapozásért és a megfelelő szemléletmód kialakításáért. Szerintem ha 25 évesen diplomázol, pont lesz még időd elég gyakorlatot szerezni, kb 40 év. Akinek ahogy belép a munkahelyre egyből gyakorlati ismeretekre van szüksége, az bizony a szakmunkás. Őt majd ott be is tanítják 1 nap alatt. Még a technikus is elméletet tanul 1-2 évig, hogy utána legyen esélye megérteni, hogy a gyakorlatban mi és miért úgy van.

Én híradósként különösen örülök annak, hogy ez a két telekommunikációval foglalkozó jó nevű multi a Kandót támogatja. Viszont a duális képzést nem támogatom. Persze a duális szívás nem kényszer. Egyelőre. Aztán majd rájönnek a multik, hogy nekik jobb, ha már általános iskolában sem Petőfit, hanem mondjuk autóipari fémmegmunkálást kéne tanítani, lefizetik az államot és puff, leshetjük, hogyan válnak utódainkból rabszolgák... Tudom, ez az utópia durva túlzás, de én úgy érzem, egyértelműen ezen irányba tartunk.

ÓE: Duális és kooperatív képzés

Kíváncsi vagyok, nektek mi a véleményetek?

Hogy teljes legyen a kép: én sem duális, sem kooperatív képzésben nem vettem részt. Most sem tenném.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.