Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)

Hozzászólások

(#4901) Chosen válasza Khan13 (#4899) üzenetére


Chosen
addikt

Nem tudom mi ebben a buta. Nekünk senki nem mondott erről a DreamSparkról semmit, most tudtam meg, Google szintén nem sokat ír róla, hogy mégis milyen termékek elérhetők itt. Örvendek ha titeket felvilágosítottak erről, de nekünk egy szót sem mondtak.

[ Szerkesztve ]

(#4902) Khan13 válasza Chosen (#4901) üzenetére


Khan13
senior tag

Ha jól tudom, akkor csak NIK-eseknek lenne, mivel tanulási célra kerülnek fel a programok. A DreamSpark pedig MSDNAA néven nagyon régóta létezik. A butaság a kérdésben az volt, hogy teljes értékű-e a fent lévő Windows 8. Trial bárki számára letölthető hivatalos Microsoft oldalról, azt minek raknák ki külön ide? Butított verziónak meg megint semmi értelme.
Az, hogy milyen termékek érhetőek el egy iskola/egyéb intézmény számára DreamSpark vagy DreakSpark Premium alatt, az a Microsofttal való egyezségen és az intézményi DreamSpark adminon múlik, szóval erről túl sok információt nem fogsz találni. Gyakorlatilag minden jelen és volt Microsoft terméket elérhetővé lehet tenni.

(#4903) tkesy válasza Jhonny06 (#4900) üzenetére


tkesy
őstag

felénk az ilyesmit nem "reklámozzák"...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#4904) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Kandós Bsc-vel elvégezhető a BME Msc? Van értelme megpróbálni?

Sajnos a Kandós Msc-s tanterv, nagyon nem illik bele a műszer-automatikás szakirányba, kb csak a B-t cseréli M-re, de hasznos tudást nem sokat tesz hozzá. Nagyon olyan érzésem van, hogy híradósoknak és energetikásoknak lett kitalálva.

A legjobb az lenne, ha találnék valaki olyat, aki már próbálkozott ezzel.

Esetleg ha ez nem járható út, akkor hova érdemes Msc-re mennie egy beágyazott rendszerekkel foglalkozó villamosmérnöknek?

(#4905) fizzdani


fizzdani
tag

Üdv.

Valaki ismer olyan oldalt ahol NIK Szoftverfejlesztés szakirányhoz tartozó segédletek és anyagok találhatóak? Szétnéztem már pár helyen de nem találtam sehol. Vagy esetleg valakinek van hozzá anyaga? Privátban is jó.

Köszi.

(#4906) Khan13 válasza fizzdani (#4905) üzenetére


Khan13
senior tag

Tick oldalán? flopi.hu? OENIK DVD? Levelezőlista?
Hirtelen ennyit tudok mondani, sok sikert!

(#4907) fizzdani válasza Khan13 (#4906) üzenetére


fizzdani
tag

Köszi a választ. Tick oldalán fennvannak a diák, de én valamilyen előző évi mintazhra gondoltam, hogy mire számítsunk, és ilyet sehol sem találtam. :(

(#4908) tildy válasza CyberPunk666 (#4904) üzenetére


tildy
nagyúr

Kandos nem BSC-vel eleg sokan elvegezteka BME kieget, igen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4909) M@trixfan válasza tildy (#4908) üzenetére


M@trixfan
addikt

Sajnos más az MSC mint ami a kiegészítő képzés volt. Előbbi ugyanúgy darálás, utóbbi mindig egy szűkebb csoportos képzés volt. A tárgyak is külön voltak nekik, ötéves képzésben résztvevő hallgatók nem találkoztak a kiegesekkel. Szerintem sokkal könnyebben végezhető volt a kieg. Nem a buktatásra mentek rá nemtörődöm hozzáállással, hanem egy személyesebb képzés volt lényegében. Ismerek olyat aki aki a negatív top 10-ben szereplő Kecskeméti Főiskoláról jött és kiegen megszerezte a BME közlek ÉS gépész osztatlan diplomát. Elbeszélgetés alapján volt a felvételi és nekik külön voltak az óráik. Lenne olyan közlekes barátom aki kb. infarktust kapna, hogy valaki így mennyire meg tudta kerülni az egész BME gyilkolást. Óbudais BSC-vel, ha sikerül megírni a felvételit még jobban is járhat az ember a gyakorlati tudás miatt. Egyik barátom ismerőse is ha jól tudom így jött infó MSC-re. Amúgy szerintem a BME-t csak tönkretette ez az osztott képzés. Komolyan úgy érzem, hogy nálunk egy BSC-vel egyszerűen semmihez sem ért az ember. Ha annak idején én is a Kandóra megyek lehet sokkal előrébb lennék az életemben. Nem is az anyagiakra gondolok, hanem arra, hogy valószínű boldogabb ember lennék.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#4910) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Köszönöm, akkor ezek szerint érdemes belevágni :)
Féltem, hogy annyira másként tanulunk, hogy nem találnám ott a helyem.

Van olyan kai esetleg ebben az új (Bsc-Msc) rendszerben végigcsinálta ezt és tudna mesélni arról, hogy mire érdemes ráfeküdni a siker érdekében mielőtt átmegyek?

Ez a kiegészítő képzés már nem létezik?

[ Szerkesztve ]

(#4911) #41635072 válasza CyberPunk666 (#4904) üzenetére


#41635072
törölt tag

Biztos nem lehetetlen, a dekan fianak sikerult. :D
Gondolom ugy erdemes belevagni, ha nem csak az oran elhangzott minimumot, hanem a (ne adj Isten BME-s) konyvekben levo tudas egy jelentosebb reszet is elsajatitottad.
Kandos msc igazabol egyik szakiranynak sem szol, csak a kenyszer szulte. Nem egy temaban valo elmelyules, csak egy m betu tolal felesleges targyaknak koszonhetoen.
Mindenkeppen erdemes belevagnod, ha szereted amit csinalsz, ha nagyon nem menne akkor is abba lehet hagyni meg idoben.

(#4912) M@trixfan válasza CyberPunk666 (#4910) üzenetére


M@trixfan
addikt

Szerintem nem tudsz kieget csinálni, mert nem főiskolát végeztél hanem BSC-t. Azt nem tudom, hogy létezik-e még kieg képzés, de neked MSC-re kell jelentkezni a BSC után.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#4913) gabitoo88


gabitoo88
tag

Sziasztok következő lenne a kérdésem:
NIK-ra jelentkeztem mérnökinfósnak esti tagozatra.Estin hogy alakulnak az órák? Melyik napokon hány órától kb?

Tel.: 3630három343638

(#4914) Khan13 válasza gabitoo88 (#4913) üzenetére


Khan13
senior tag

Szia
1.) Fórumkereső
2.)link ;)

(#4915) gabitoo88 válasza Khan13 (#4914) üzenetére


gabitoo88
tag

Köszönöm :) Keresgéltem már több helyen is :) Mondjuk ezt az órarendet nem nagyon látom át igazából csak annyi érdekelt volna hogy hétfő-Péntek között vannak e az órák és hogy hány órától!

Tel.: 3630három343638

(#4916) C^^ válasza gabitoo88 (#4915) üzenetére


C^^
őstag

A piros folytonos kerettel rendelkező NEM MSC kódú tárgyak az estis tárgyak, ezen belül is az EG/1. sárga színű az első éves. Ezek tanári órarendek, leginkább tervezetek, szóval nem szentírás, max. következtetésre jó.

(#4917) gabitoo88 válasza C^^ (#4916) üzenetére


gabitoo88
tag

Köszönöm így már megértettem :)

Tel.: 3630három343638

(#4918) fizzdani válasza Khan13 (#4906) üzenetére


fizzdani
tag

Erről a flopi.hu-ról tudsz valamit? Véglegesen megszűnt vagy átköltözött máshová ?

Köszi,
Dani

(#4919) Imy válasza fizzdani (#4918) üzenetére


Imy
veterán

Google a barátod...

Az oldal tartalma törlésre került. Az elmúlt egy évben, aki akarta le tudta tölteni, amire szüksége van. A segédleteket kevesen töltötték le, a jegyzetek több embert ...

(#4920) #87896064


#87896064
törölt tag

Hali srácok!

Meg tudja mondani esetleg valaki, hogy a most folyó Matek II. előadásra, ami hétfő reggel szokott lenni, arra kötelező bejárni?? Mert én akárhányszor voltam bent nem jutott hozzám katalógus, most viszont valamiért letiltottak belőle, amit nem értek..

Üdv: J.

(#4921) CyberPunk666 válasza #87896064 (#4920) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Van katalógus és Baróti nagyon komolyan veszi, szóval a félév további részében ezzel a tárggyal sok gondod nem lesz.

Ha most vagy elsős, akkor javaslom a facebook csoportot:
https://www.facebook.com/groups/304428666321285/

(#4922) subaruwrc


subaruwrc
félisten

jelképes összegért megválnék ezektől, kandós gólyáknak hasznos lehet
.

(#4923) mepet válasza subaruwrc (#4922) üzenetére


mepet
addikt

(#4924) Flojd


Flojd
csendes tag

Szép napot!

Egy érdekes kérdéssel fordulnék hozzátok, remélem valaki tud segíteni.
Jelenleg az új TVSZ szerint (2012), ami azokra vonatkozik, akik legutóbbi szeptemberben iratkoztak be vagy ezután fognak, van egy olyan rész, hogy elbocsájtják a szakról azt a hallgatót aki az adott képzésen (BSc) 12 félév alatt nem jut el az végbizonyítványig (Abszolutóriumig).
A kérdéses rész az, hogy ha valakinek már volt ugyan itt korábban ugyan ezen a szakon egy korábbi képzése, de arról pár évvel ezelőtt elbocsájtották, és következő szeptemberben újrajelentkezik, akkor az ott elvégzett aktív féléveket levonják ebből a 12 félévből??
Tehát példának, ha valakinek volt 7 aktív féléve ebben a képzésben korábban és újra szeretne jelentkezni ugyan ide, ugyan erre a szakra (és nem akkreditálja a tárgyait, hanem elölről kezd mindent), akkor neki 5 féléve maradna elvégezni a 7 féléves anyagot (ami nem lehet), vagy tiszta lappal indul és 12 féléve lesz a korábbiaktól függetlenül??
Azt tudom, hogy az államilag támogatott félévei kevesebbek lesznek, de hogy a felhasználható képzési idő mennyi lesz azt nem tudom kivenni belőle.

Van egy ilyen bekezdés is:
"Azon hallgató esetében, aki elbocsátást nyert és újra felvétellel ugyanarra a szakra került,
a teljesített kreditek elfogadása mellett (28.§ szerint), a 11.§ (3) bekezdés pontjait a következő
módon kell alkalmazni:
a) az elbocsátás előtti féléveket is figyelembe kell venni,
b) az új beiratkozástól kezdődően az akkreditált kreditek nélkül kell számolni a
krediteket"

Nem tudom mit érthetnek az alatt, hogy az elbocsátás előtti féléveke is figyelembe kell venni, mert a 11.§ (3) bekezdésben nincs semmi a felhasználható félévek számáról, csak kreditszám követelményekről..

Segítséget előre is nagyon köszönöm! :)

(#4925) CyberPunk666 válasza Flojd (#4924) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

újraindul nyilvánvalóan.

Akkor is ha beszámíttatod a tárgyaidat.

(#4926) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

sziasztok

Épület villamos hálózat felülvizsgálatról tudna valaki könyvet, elektronikus anyagot ajánlani?

(#4927) #41635072


#41635072
törölt tag

Van itt olyan, aki most csinálja tavaszmezőben az ÁMI-t?
Az érdekelne, hogy mikor és hol lehet leadni a ppt beadandót, illetve a .doc-ot is fel kell rakni a műszeres laptopra?

(#4928) mepet válasza #41635072 (#4927) üzenetére


mepet
addikt

Bugyjás?

(#4929) #41635072 válasza mepet (#4928) üzenetére


#41635072
törölt tag

Baka, de elvileg uaz vonatkozik mindenkire.

(#4930) mepet válasza #41635072 (#4929) üzenetére


mepet
addikt

Nálunk levelezőn Bugyjás kinyomtatott esszét kért. Azt le lehetett adni az utolsó előadáson. Ha jól emlékszem a távoktatásosoknak postán is el lehetett küldeni.
Szóval szerintem nem tudtam segíteni. :B

(#4931) gabitoo88


gabitoo88
tag

Sziasztok egy kérdésem lenne hogy OE-NIK Mérnökinformatikus AEA szakra ponthatár hogy fog valószínűsíthetően változni?Figyelembe véve jelentkezők csökkent számát a tavalyi évhez képest.Tavaly ha jól tudom 282-283 körül volt.

Tel.: 3630három343638

(#4932) Jhonny06 válasza gabitoo88 (#4931) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szvsz nem fog változni. Csökkenni legalábbis.

(#4933) gabitoo88 válasza Jhonny06 (#4932) üzenetére


gabitoo88
tag

Jelenleg 286 pontom van.Most próbálok javítani rajta emelt Infó érettségivel.Remélem 300 fölé nem megy :W :W

Tel.: 3630három343638

(#4934) Jhonny06 válasza gabitoo88 (#4933) üzenetére


Jhonny06
veterán

313 vagy valami ilyesmi volt a nappali, úgyhogy az esti tuti nem lesz 300 körül.

(#4935) gabitoo88 válasza Jhonny06 (#4934) üzenetére


gabitoo88
tag

Akkor szerinted 300 alatt lesz? Mennyire saccolnál?!

Tel.: 3630három343638

(#4936) mepet válasza gabitoo88 (#4935) üzenetére


mepet
addikt

Hirtelen aszittem a tandíj lesz 300.
Jól megrémültem. :B

(#4937) Jhonny06 válasza gabitoo88 (#4935) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szerintem kb. ugyanez.

(#4938) gabitoo88


gabitoo88
tag

Adja az ÚR :DDD

Tel.: 3630három343638

(#4939) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Bánkin remélem, hogy ha változik is a pontszán akkor 311-ről lefele.

(#4940) Laci.M


Laci.M
senior tag

Ki jön délután KIN-kupára??? Kin kupa idején ne kockuljon senki sem! :)

ÉXER A MŰSZER!!! (bocs a kiabálásért, de ezt halkan nem lehet ;] )

Aláírás

(#4941) mepet válasza Laci.M (#4940) üzenetére


mepet
addikt

Úgyfest nekem idén kimarad, bár itt van a szomszédban, úgyhogy lehet lenézek néhány üveg tömény erejéig. :D

(#4942) CyberPunk666 válasza gabitoo88 (#4933) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Szerintem a matematikai tudásodon kellene javítani, mert ennyi ponttal az elvégezhetőség az kétséges. Nem a kedved akarom elvenni, de egy műszaki képzésre nem bejutni a nehéz...

[ Szerkesztve ]

(#4943) gabitoo88 válasza CyberPunk666 (#4942) üzenetére


gabitoo88
tag

Tisztában vagyok vele.Ezt szeretném csinálni!5 éve érettségiztem azóta dolgozok.Most érett meg a felfogásom hogy belekezdjek a felsőoktatásba.Voltam nyíltnapon ahol a kiscsaj elmondta hogy bekerülni nem nehéz csak bent maradni az.

Tel.: 3630három343638

(#4944) CyberPunk666 válasza gabitoo88 (#4943) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Hasonló cipőben voltam, szorgalom kell sok és kitartás. Akkor menni fog. Sok sikert!

(#4945) gabitoo88 válasza CyberPunk666 (#4944) üzenetére


gabitoo88
tag

Köszönöm szépen :)

Tel.: 3630három343638

(#4946) Remus389


Remus389
veterán

nincs valakinek egy Mechatronika tankönyve kölcsönbe, eladásra véletlenül?

fontos lenne, BP területén persze

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#4947) hunterrop8


hunterrop8
csendes tag

Hali, lenne egy kérdésem.
Szóval, akik 2012 szeptemberében kezdtek, nekik ugye módosultak kicsit a szabályok. Ugye a képzést a kiírtnak a 1,5x-se alatt kell teljesíteni, illatve egy tárgyat csak 3x lehet felvenni. A kérdésem az, h ha egy tárgyat nem sikrül 3ból megcsinálni, vagy az időből kifutok olyankor mi történik?
Áttesznek fizetősre, és ugyanúgy folytathatom? Vagy kirúgnak, és újra kell felvételiznem. Ha igen, akkor ha újra felvesznek, akkor az addig teljesített tárgyakat akkreditálhatom, szóval maradnak? Vagyis onnan folytathatom ahonnét kirúgtak?
Köszi!

(#4948) randras válasza hunterrop8 (#4947) üzenetére


randras
veterán

Úgy tudom, ez a kettő külön dolog. A max. három tárgyfelvét és max. hat vizsga a két év alatt 55 kredit teljesítési kötelezettségi szabállyal párhuzamosan kirúgást eredményez, ami után nem tudsz akkreditáltatni, a másfélszeres szabály pedig a két félévente 30 kredit teljesítési kötelezettségi szabállyal párhuzamosan fizetősre átdobást eredményez.

(#4949) #41635072 válasza randras (#4948) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ez a max 6 vizsga/3 tárgyfelvét a régi motorosokra nem érvényes, ugye?

(#4950) Imy válasza #41635072 (#4949) üzenetére


Imy
veterán

Aki ennyi idő alatt nem tudja megcsinálni, nem érdemel diplomát... :(((

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.