Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)

Hozzászólások

(#4701) Jhonny06 válasza subaruwrc (#4700) üzenetére


Jhonny06
veterán

Fizetni kell, de amúgy asszem nincs más. Korábban volt talán az, hogy ha harmadjára se sikerült, akkor csá, de ez nem biztos. :F

Viszont én is kérdeznék. Ez a 4 félév alatt 55 kredit csak az államiakra vonatkozik? Ha nincs meg, akkor szó nélkül csá? Nem az idén kezdőkre gondolok (hallgatói szerződés), hanem a korábbiakra.

[ Szerkesztve ]

(#4702) subaruwrc válasza Jhonny06 (#4701) üzenetére


subaruwrc
félisten

én most olyasmit találtam a tvszben hogy nincs limitálva ki mennyiszer veszi fel ( volt olyan a papíron aki 9-nél tartott .. ) de olyasmi rémlik hogy 3-jára 5k/kredit ha nincs aláírás 4-jére 6k/kredit 7jére és felette 7/ kredit

az 55kredit / 4 félév államiakra tuti vonatkozik, ha pont annyi van akkor esélyes az átsorolás költségesre, ha annál kevesebb akkor van viszlát, 60 felett pedig biztonság van.

(#4703) Jhonny06 válasza subaruwrc (#4702) üzenetére


Jhonny06
veterán

És ha költségtérítésesen nincs meg az 55? Vagy rájuk nem vonatkozik?

(#4704) subaruwrc válasza Jhonny06 (#4703) üzenetére


subaruwrc
félisten

erről a részéről nem igazán tudok kompetens infokat adni mert nem látok bele

a saját véleményem az hogy ők már az egészet fizetik amúgy is, talán ez rájuk nem vonatkozik, de érdemes inkább utána nézni vagy kérdezni valami megbízható személytől

(#4705) C^^ válasza Jhonny06 (#4703) üzenetére


C^^
őstag

Én úgy tudom, hogy ez a szabály független attól, hogy államis, vagy költségtérítéses vagy.

(#4706) #41635072


#41635072
törölt tag

Arról tudna avlaki infót nyújtani, hogy az esti képzés hogy működik NIK-en?
Kb mettől meddig, mely napokon vanank órák?
A tananyag nagyobb részét önállóan kell könyvekből elsajátítani?
Ilyesmikre lennék kíváncsi.
Esetleg akinek van tapasztalata, hogy pl nappalihoz képest mennyire szivatós.
Köszönöm az infót! :R

(#4707) gyenge47 válasza Jhonny06 (#4703) üzenetére


gyenge47
tag

Mindenkire vonatkozik, aki nem tud teljesíteni első 4 félév alatt 55 kreditet, annak nem is igazán van egyetemen a helye..

(#4708) baksa82


baksa82
újonc

Sziasztok!
Műszaki menedzser szak, távoktatásos infók kellenének a 6. féléves tárgyakról, hogy melyik könnyebb, rendesebb a tanár, stb. Tárgyak a híradástechnika, műszertechnika, projektmenedzsment, marketingkommunikáció, számvitel. Azért érdekelne, hogy melyiket vehetném fel előre 5. félévre. Cél a hamarabbi befejezés a 8 félévnél. Előre is köszi az infókat!! Ja és boldog karácsonyt mindenkinek!

(#4709) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

Találtam az egyéb szabadon felvehető tárgyak között pár különböző szintű német nyelvű kurzust. Valakinek van ezekkel kapcsolatba valami tapasztalata? :F Igazából azt terveztem hogy második félévben meg csinálom a német alapfokot, de nem tudom milyen a "szinvonal" ezeken...

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#4711) almost10


almost10
újonc

NIK-esek!!

Segítséget szeretnék kérni tőletek, jelenleg OE-RKK-n vagyok, de a szak amit választottam nem jött be, BME-ről lecsúsztam egy rajzalkalmassági miatt, így itt kötöttem ki, azért kezdtem el mégis az egyetemet, mert reméltem, hogy a színvonal hasonló lesz, de sajnos nem így volt, sorra írom az 5ös ZH-imat, és semmi kilátás nincs arra, hogy ha elvégzem, ezt a szakot, ezzel bárhol is el tudok helyezkedni. Így hát hallgatói szerződés ide vagy oda, mindenképp abbahagyom az itteni tanulmányaimat, és mérnöki informatikára fogok átmenni.
Itt jön a képbe a dilemma, hogy OE-NIK, vagy BME-VIK , ha nem történik valami drasztikus ponthatár változás, akkor a pontom elég mind a 2 helyre. NIK mellett az szól, hogy régóta C#-ba programozok. Viszont BME-n vitathatatlanul elismertebb.

A kérésem az volna, hogy kérlek írjatok pár szót az NIK-ről, hogy milyen kilátásaim vannak, ha elvégzem, mennyire leszek lemaradva BME-sekhez képest. + Ami a legfontosabb, mennyire laza az oktatás ? ( Mert RKK-n pár tárgy kivételével nevetségesen az.)

(#4712) Jhonny06 válasza almost10 (#4711) üzenetére


Jhonny06
veterán

Semennyiben. Maximum ha diploma alapján válogatnak álláshirdetésen, akkor lehet, hogy a BME-t előre veszik, te meg max a második leszel, de nincs színvonalbeli különbség, mindkettő versenyképes diploma. A NIK-en a C#-ot preferálják, úgyhogy az mindenképpen előny. A BME talán 1 fokkal nehezebb, de mindenképp inkább oda menj, ha el tudod végezni, az mégiscsak az "etalon" ezen a pályán. De mondom, a NIK is ugyanolyan jó.

[ Szerkesztve ]

(#4713) M@trixfan válasza almost10 (#4711) üzenetére


M@trixfan
addikt

"mert reméltem, hogy a színvonal hasonló lesz, de sajnos nem így volt, sorra írom az 5ös ZH-imat" Mert szerinted az a képzés színvonala, hogy milyen genyó egy ZH? Inkább örülj neki, hogy jól megy! Sajnos a BME-n az úgymond "elitképzés" nagy részét a nem magyarázás, nemtörődömség és nem egy esetben a rosszindulat adja teljesen feleslegesen. Az elméleti képzés miatt szakmát és innovatív szemléletet a BME-n biztosan nem kapsz, szerintem ilyen szempontból jobb az ÓE. Én mindegyik szakomat a BME-n csinálom és igazából nem érzem jól magam, csak nem tudok elszakadni, ebben van már a fiatalságom :DDD Ha ilyen felsőbb rangsorú helyekről van szó mint a BME és az ÓE akkor elárulom a második munkahelyeden a kutyát sem fogja érdekelni hol végeztél. Én már tudom, jópár barátom végzését és elhelyezkedését átéltem már :DDD

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#4714) Joey113


Joey113
csendes tag

Sziasztok!

Valaki nem tud esetleg segíteni abban hol találom meg a Barótis Matematika 3 távosoknak készült DVD-jét ?? Nagy szükségem lenne rá .. sajnos a kando.tk-n ami fent van azt nem lehet letölteni ...
Előre is köszi!

Üdv: Ádám

(#4715) AND1


AND1
őstag

Sziasztok,

szükségem lenne egy jó matekosra.
Szűrő: akinek nem gond a egyetemi matek 1-2, az írjon privit.
(természetesen honorárium fejébe)

köszi!

Egy régi PH-s.

(#4716) mepet válasza AND1 (#4715) üzenetére


mepet
addikt

2-3 éve még korrepetáltam ezerrel, de elfelejtettem már mindent. :D

(#4717) AND1 válasza mepet (#4716) üzenetére


AND1
őstag

Adj privátban egy e-mail címet is könnyen kideríthetjük :)

Egy régi PH-s.

(#4718) Imy válasza Joey113 (#4714) üzenetére


Imy
veterán

Nekem van.
Privátban küldtem, hogy hol érsz el!

(#4719) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

az AUDMAX terem az óbudán van? köszi

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#4720) mepet válasza neil_mullen (#4719) üzenetére


mepet
addikt

Igen. Az Auditorium Maximum a legnagyobb, lépcsős előadó terem. Elég nehéz eltéveszteni. :)

(#4721) Imy válasza neil_mullen (#4719) üzenetére


Imy
veterán

NIK épületben, az első emeleten. A legnagyobb előadó.

(#4722) mepet válasza Imy (#4721) üzenetére


mepet
addikt

A földszintről is be lehet menni. Sőt ha 2 előadás váltja egymást, akkor általában a földszinten be, az emeleten ki.

(#4723) Imy válasza mepet (#4722) üzenetére


Imy
veterán

A földszinten hol?
Amúgy 1x voltam bent, akkor az első emeleten mentem be.

(#4724) Sweet Lou 6 válasza Imy (#4723) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

bemész, fel a lépcsőn, és rögtön jobbra meglátod, hogy egy kis lépcsőn kell felmenni a bejárathoz.

sweetlou6.wordpress.com

(#4725) gyenge47 válasza Imy (#4723) üzenetére


gyenge47
tag

Nik-nél amúgy van a bejárat közelében térkép is.

(#4726) Remus389


Remus389
veterán

szeretném megkérdezni

1. ha most utalok pénzt a neptunra az megérkezik holnapra?

2. ha egy vizsga most szombaton lesz, akkor pénteken délig lehet rá jelenkezni ugye?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#4727) #41635072 válasza Remus389 (#4726) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem valószínű hogy megérkezik, ált 3 nap minimum.
Igen, előző nap délig lehet vizsgára jelentkezni.

(#4728) Jhonny06 válasza Remus389 (#4726) üzenetére


Jhonny06
veterán

Előző nap délig lehet egy vizsgára jelentkezni, illetve lejelentkezni, igen. Ha most utalsz, az szerintem legkorábban hétfőn lesz ott, de holnap tuti nem. Ilyen esetben érdemes bemenni a TO-ra és ott elvileg van készpénzes befizetés, amit azonnal jóváírnak, legalábbis hallottam már ilyenről, én magam még nem próbáltam, szerencsére nem volt rá szükség. De előtte mindenképp hívd fel őket, mert mondom, nem tuti az információ.

[ Szerkesztve ]

(#4729) Xantomas válasza Jhonny06 (#4728) üzenetére


Xantomas
őstag

Nincs készpénzes befizetés.
Csakis utalással.

Ha most utalsz, legkésőbb du1-ig, holnap már ott lesz a pénz, mert 4 órán belül a számlán lesz, másnap reggel pedig jóváírják neptunban.
2013-at írunk, a bankon kívüli utalásnak is 4 órán belül teljesülnie kell.

(#4726) Remusz911

Utalj még ma, nagyon gyorsan, az előbb írt okok miatt.
Esetleg vedd fel a kapcsolatot, az intézményi titkársággal.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#4730) Jhonny06 válasza Xantomas (#4729) üzenetére


Jhonny06
veterán

FB-os OE-NIK csoportba írta valaki korábban, hogyha ilyen helyzet van, hogy nem tudsz jelentkezni vizsgára az utalás miatt, akkor a TO-n megcsinálják, hogy ne ezen múljon.

(#4731) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Üdv.! Passzív félév befizetésével van gondom. Passzív félévre a kérelmet beadtam, sikeresen el is bírálták, már csak be kell fizetnem a 2000 Ft-ot. Viszont Neptunban nem találom, hol kell befizetni, jól jönne egy kis segítség. Mikor kiíratom a tételt, csak a jelenlegi félévet tudom kiválasztani (2012/2013/1), de nekem a 2012/2013/2 kellene.

sweetlou6.wordpress.com

(#4732) neil_mullen válasza Remus389 (#4726) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

múltkor nekem egy nap alatt megérkezett a pénz neptunba, mondjuk én asszem délelőtt utaltam.

Xantomas

én azt tapasztaltam hogy ez nem mindig van így, ha jól tudom néhány bank reggel "frissíti" a számlát. én például mindig kora reggel szoktam megkapni a pénzt, hiába utalták előző nap délelőtt...

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#4733) Jhonny06 válasza neil_mullen (#4732) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nekem soha nem ér oda másnapra a pénz, bármikor utalom.

(#4734) neil_mullen válasza Jhonny06 (#4733) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

lehet banktól is függ, de a múltkor én is meglepődtem hogy ilyen gyors volt...

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#4735) Xantomas válasza Jhonny06 (#4733) üzenetére


Xantomas
őstag

OTP-Erste (Neptun számla) nekem már ebben a félévben kivétel nélkül másnapra ott volt a pénz, ha előző nap du utaltam.
Amikor délután utaltam, akkor lutri. Ez általában a bankok terheltségétől is függ.

Viszont, ha még aznap, utalás után az ember felhívja Hegedűs Beátát, és látja a pénzt a rendszerben, akkor jóvá tudja írni.
Elméletileg, ha reggel utalsz, megérkezik kb 11-ig a pénz, felhívod, akkor ő jóvá tudja neked írni, és délig fel tudsz jelentkezni a vizsgára.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#4736) Vikt0r válasza Remus389 (#4726) üzenetére


Vikt0r
aktív tag

Ha írsz a tanulmányi ügyintéződnek, hogy utaltál és sürgősen kéne akkor amikor beér a pénz egyből jóváírja.

szerk.: este utaltam másnap reggel ott volt nekem is a számlán otp->neptun

[ Szerkesztve ]

(#4737) Remus389


Remus389
veterán

Megajánlott jegy elfogadása nem lehetséges, amíg van érvényes vizsgajelentkezése! van egy megajánlott jegyem, jeles ;]

na rámegyek hogy elfogad, erre a fenti dolgot írja ki

de nem vagyok bejelntkezve vizsgára :W igaz vizsgaidőpont van, a tanár kiírt jan 31.-ére is vizsgát

de én el szeretném fogadni a jelesem

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#4738) Remus389 válasza Vikt0r (#4736) üzenetére


Remus389
veterán

egyébként ráment a pénz, be tudtam jelentkezni

most ez a probléma (de ez egy másik tárggyal kapcs):
Megajánlott jegy elfogadása nem lehetséges, amíg van érvényes vizsgajelentkezése!

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#4739) Khan13 válasza Remus389 (#4737) üzenetére


Khan13
senior tag

Ezzel az a gáz, hogy tegnap minden megajánlott automatikusan elfogadásra került. Mikor lett beírva? Nézd meg a leckekönyved, hogy bekerült-e. Ha nem, akkor írj a TO-nak vagy a Neptun rendszergazdának.

[ Szerkesztve ]

(#4740) Remus389 válasza Khan13 (#4739) üzenetére


Remus389
veterán

ott be van írva, meg a zöld pipa is

lehet az a gond a tanár már beírta és a megajánlottat is megadta

igazából fogalmam sincs

mindegy írtam a TO-nak

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#4741) Jhonny06 válasza Remus389 (#4740) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ha van pipa, akkor megvan a tárgy, nem kell elfogadnod, az majd automatikusan megtörténik.

[ Szerkesztve ]

(#4742) #41635072


#41635072
törölt tag

Van itt olyan, aki átjelentkezett egyik szakról a másikra sulin belül?
Ha igen, akkor legyen olyan kedves, és írjon rám priviben!
Egy haveromnak kéne némi infó. :R

(#4743) Remus389 válasza #41635072 (#4742) üzenetére


Remus389
veterán

T.O.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#4744) #41635072 válasza Remus389 (#4743) üzenetére


#41635072
törölt tag

Köszi, de a szabályzattal és egyebekkel ő is tisztában van, saját tapasztalat kéne bizonyos dolgokban.
Pl mennyire ismerik el a tantárgyakat stbstb.

(#4745) Spet válasza #41635072 (#4744) üzenetére


Spet
addikt

Meg kell nézni a tantárgyleírást, hogy mit tanult az egyik helyen illetve mit tanítanak a másikon. Pl. az én barátom jelentkezett a környezetmérnökire a had- és biztonságtechnikai mérnöki mellett, mindkettő szakon tanítanak fizikát csak a környezetmérnökinél fénytan illetve rezgéstan is van így azt például nem sikerült elfogadtatnia.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#4746) #41635072 válasza Spet (#4745) üzenetére


#41635072
törölt tag

Igen, tudjuk a dolgok menetét. :)
Mint írtam jól jönne egy kis TAPASZTALAT, mert feleslegesen nem szeretne belevágni a srác.
Ezért érdekelné, hogy mire számíthat pár dologban.

(#4747) Spet válasza #41635072 (#4746) üzenetére


Spet
addikt

Sok rohangálásra papírmunkára, esetleges egy kis tanári elbeszélgetésre mielőtt elfogadnának/elutasítanának 1-2 dolgot :) .

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#4748) mepet válasza #41635072 (#4746) üzenetére


mepet
addikt

Én szakot még nem váltottam, csak tagozatot, telephelyet és szakirányt. Ha konkrétabban teszed fel a kérdést lehet tudok válaszolni.

Amit nem tudok:
-Lehet menet közben szakot váltani? Ha igen karon belül, vagy karok között is?
-Nem kell A lap és B lap? Tehát nem kell újból jelentkezni hivatalosan?

Amit tudok:
-Tantárgy elfogadás menete
-Egyes Kandós illetékesek hozzáállása az ilyen kérdésekhez
-Kérvények beadásának módja olyan formában, hogy el is fogadják

(#4749) #41635072 válasza mepet (#4748) üzenetére


#41635072
törölt tag

Igen, pont ilyesmi érdekelne, hogy:
- Korrektül át lehet vinni a megszerzett krediteket, vagy ha olyan kedvükben vannak akkor genyóznak, és könnyen pofára lehet esni akkreditáció ügyileg?
- Az általad említett hozzáállás milyensége.
- Ha a TVSZ szerinti minden követelmény teljesül, akkor biztos az átvétel, vagy ahogy a kocka esik?
:R

Spet: Szóval még tanári elbeszélgetésekre is lehet számítani. Ezek tudásszint felmérő jellegűek?
:R

[ Szerkesztve ]

(#4750) mepet válasza #41635072 (#4749) üzenetére


mepet
addikt

TVSZ szerinti követelményeknek teljesülnie kell. Ahhoz, hogy tutira elfogadják a kérvényt, pm-ben írok pár mondatot. :B

A tárgyaidat (amiknek a tematikája legalább 70%-ban fedi a helyettesítendőt), tudod akkreditáltatni akármelyik képzésben. Az akkreditációnak van egy egyszeri költsége (2 vagy 3ezer) + tárgyanként 1000Ft. Ez még akkor is így van, ha másik egyetemről jöttél volna, csak annyi a könnyítés egyetemen belül, hogy a tárgytematikáknak maguktól utánanéznek.
Esetemben kb. 40 tárgyat akreditáltattam, ebből 2 tárgyat nem fogadtak el, pedig el kellett volna fogadniuk, viszont 2 tárgyat pedig elfogadtak, pedig nem feltétlenül kellett volna elfogadniuk. :C

Tanári elbeszélgetéseket nem tudom honnan vettétek, én nem tudok ilyenről.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.