Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)

Hozzászólások

(#4201) Banderas29


Banderas29
újonc

Bocs sietségben kihagytam pár talán fontos dolgot, villamosmérnöki karon tanulok, a mintatantervben felvehető tárgyaim alapján első évre max 48 kreditet tudnék összeszedni....

(#4202) #41635072


#41635072
törölt tag

Előtárgyfelvétel után /szeptemberben/ szoktak még kiírni kurzusokat, vagy annyi marad, amennyit most is látok?

Másik kérdés: Digitális technikából van aláírásom, de nem mentem el vizsgázni bizonyos okok miatt. Zsomhoz jártam, de nem akarok vizsgakurzusos járni, hanem szeretnék bejárni majd 4. félévben órára Véznerhez pl. Gondolom a neptun nem fogja engedni, mert már van aláírásom. Valahogy ezt meg lehet oldani? A múltkor még el lehetett utasítani a beírt jegyeket, arra is gondoltam, hogy nem fogadom el, de most nem találom ezt a neptunban.
Aláírómappa volt a neve, csak eltűnt valamiért...

[ Szerkesztve ]

(#4203) gyenge47 válasza Banderas29 (#4200) üzenetére


gyenge47
tag

2 félév alatt nem sikerült 30 kreditet megcsinálni akkor onnantól fizetőssé válik a suli. 4 félév alatt kell 55 kreditet összehozni, ha az nem sikerül akkor van búcsú a sulitól. (legalábbis nappalin így van)

(#4204) C^^ válasza #41635072 (#4202) üzenetére


C^^
őstag

Ha kötelező tárgyról van szó, és elfogyott a hely, akkor biztos, hogy lesz még kurzus.

A másikra: nálunk fel lehet venni rendes kurzusra is, viszont akkor elveszik az aláírásod, illetve 3. tárgyfelvételtől többet kell érte fizetni, mint a vk-ért.

[ Szerkesztve ]

(#4205) #41635072 válasza C^^ (#4204) üzenetére


#41635072
törölt tag

A villany 1-et pl most vettem fel harmadszorra (ebből egy vk volt) és nem kelett fizetnem. (Bár ezek szerint akkor külön nézik az elméletet és a gykorlatot iylen téren).
Viszont gyakorlatot nem enged felveni, gondolom mert megvan az aláírásom.
Ezért gondolom, hogy digitet sem engedné.

[ Szerkesztve ]

(#4206) sziada5925 válasza #41635072 (#4205) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Harmadik tárgyfelvételért kell majd fizetned, kapni fogsz később értesítőt a határidőről. Vizsgakurzus esetén 3000Ft/kredit az ára.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Ádám

(#4207) #41635072 válasza sziada5925 (#4206) üzenetére


#41635072
törölt tag

Értem, és ha rendes bejárós kurzust vettem fel, az is 3K/kr?
Csak mert ha az drágább akkor felveszem vizsgakurzusra és ugyanúgy bejárok előadásra, meg gyakra is amit nem enged felvenni.
Gondolom az aláírás nem tűnik el, mert az a gyakorlathoz tartozik. :U

[ Szerkesztve ]

(#4208) #41635072


#41635072
törölt tag

Na, gondolkodtam. :DDD
Digitet szerintem fel lehet majd venni aláírás elvesztésével másik tanárhoz.
Villany gyakot nem engedi, mert ugye aláírással az teljesítve van, és csak az előadás tartozik a vizsgázhoz.

(#4209) Banderas29


Banderas29
újonc

Na marad a 28 kredit, mikor értesítik az embert ha fizetősbe rakják át? Esetleg egy félfinanszírozottat ki tudok könyörögni a TO-n?

(#4210) gyenge47 válasza Banderas29 (#4209) üzenetére


gyenge47
tag

nyáron kapsz levelet, to-n pedig hiába könyörögsz nem az ő reszortjuk. Dékánnak érdemes levelet írni, alapos indokkal adhat felmentést.

(#4211) sziada5925 válasza #41635072 (#4207) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Ha harmadszorra veszel fel félévközi jegyes tárgyat, akkor az 5000Ft/kredit. Vizsgatárgynál is 5000Ft/kredit, ha nincs aláírásod.

Banderas29: Nappalin nem veszik ennyire komolyan a dolgot, első éves ismerősömnek volt két félév után 15 kreditje és nem tették át fizetősre. Gondolom levelezőn sem ilyen kemények az első évben, mivel sok a kihulló.

Üdv: Ádám

(#4212) patex13


patex13
újonc

Sziasztok! Távoktatós, műszaki menedzseres info 2 laborról tudtok mondani pár infót? Mit várhatunk, konkrétumokat tud -e valaki? Uyanilyen kérdéseim lennének adatbázisokról is, mert ott a tanár év közben csak rizsázott és semmi érdemlegeset nem adott le. Laboron mennyire veszi szigorúan? Előre is köszi!!!

(#4213) mepet válasza patex13 (#4212) üzenetére


mepet
addikt

Én villamosmérnöknek hallgatok ( :) ), de ha leírod a tanárok nevét, akkor lehet, hogy tudok róluk ezt-azt...

(#4214) #41635072


#41635072
törölt tag

A reghéten már csak személyesen lehet órarendet módosítani, vagy élni fog a neptun-rendszerben a "tárgyfelvétel"?

(#4215) mepet válasza #41635072 (#4214) üzenetére


mepet
addikt

Én úgy tudom, hogy nemsokára le lesz zárva az előzetes tárgyfelvét, és az igazi tárgyfelvétel a reghéten lesz. (ha nem így van, várom a helyesbítést.)

(#4216) sziada5925 válasza #41635072 (#4214) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Úgy tudom, hogy új kurzust már nem tudsz felvenni, csak az addig felvetteket módosítani.

Üdv: Ádám

(#4217) #41635072 válasza mepet (#4215) üzenetére


#41635072
törölt tag

Igen, pénteken vége lesz.
sziada5925: én csak leadni szeretnék majd egy tárgyat, de még nem vagyok benne biztos.
(majd még eldől, hogy nyáron mennyit sikerül rá tanulnom).
Viszont ha személyesen be kell érte fáradni reghéten, akkor inkább leadom most. :D

[ Szerkesztve ]

(#4218) sziada5925 válasza #41635072 (#4217) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Az jó kérdés, hogy leadni lehet-e, még nem próbáltam. Amit előbb írtam az sem biztos, csak beugrott, hogy hallottam valahol.:)

Üdv: Ádám

(#4219) donjohnson válasza sziada5925 (#4218) üzenetére


donjohnson
addikt

leadni is lehet meg még felvenni is rendes tárgyfelvételi héten. ez még csak az előzetes volt.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#4220) Jojo5


Jojo5
őstag

Sziasztok!

Most akkor a villamosmérnökire is kell emelt érettségi jövő év elejétől ?
:F

itt, csak az energetikai mérnököt írja... most akkor beletartozik a villany is vagy sem ? mert semmi konkrét sincs odaírva...

mert ha beletartozik, akkor még idén pótfelvételin jelentkeznem kell, ahol gondolom nincs nappalira meghirdetve semmi sem, illetve az átkerülés nappalira lehetetlen, pedig pontjaim alapján a nappaliban is benn lennék szerintem, csak még nem jelentkeztem mivel szakmát tanulok... :W

valakinek valami 5let ?

Köszönöm a segítséget!
Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#4221) Imy válasza Jojo5 (#4220) üzenetére


Imy
veterán

Hívd fel a KVK TO-t.
Igazából csak energetikát írnak nem villamos mérnököt.

Mondjuk engem meg az energetika érdekel (automatika sem rossz, ha valami programozási nyelvet jól tudsz, és akkor könnyebb az automatika)

(#4222) Jojo5 válasza Imy (#4221) üzenetére


Jojo5
őstag

én is ebben reménykedem, mert a pótfelvételin általában távot hirdetnek, ahhoz meg nem lenne sok kedvem, hogy perkáljak, hogy ha nappalin is bejutnék... viszont az emelt matekot így 2 év után letenni...

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#4223) Kiglerx válasza Jojo5 (#4222) üzenetére


Kiglerx
tag

Pótfelvételire ( a nyári felvételi) 95%-ban csak fizetős szakokat hirdetnek

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#4224) exxit


exxit
csendes tag

Sziasztok,
olvastam, hogy lesz változás a mérnökinfós tantervben. Erről mikor lehet pontos információkat megtudni?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#4225) Roliiii


Roliiii
aktív tag

Sziasztok, nekem az lenne a kérdésem, hogy konnektorokkal menyire vagyunk bent ellátva? Szoval az akkuidő menyire fontos? Illetve szerintetek elég lenne egy brazos os noti? :)

(Neumann kar)

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#4226) Khan13 válasza Roliiii (#4225) üzenetére


Khan13
senior tag

Az AudMax bőségesen (=minden szék alatt van), viszont a többi teremnél az a jellemző, hogy van két-három a falon és hosszabbítót kell vinni, beszéljetek majd össze.
Az aulában elég sok van az üvegfalnál, illetve van ha jól emlékszem 2x2 a bejárati lépcső melletti kis részen. Az emeleti folyosókon olyan 4-6db van egymástól távol, szóval hangsúlyozom, hogy valakinél legyen elosztós hosszabbító.
A milyen notebook kérdésre akkor tudunk válaszolni, ha megmondod, hogy konkréten mit szeretnél rajta. Jegyzetelni és programozni kb bármilyen jó, de szerintem a 15,6 képméretű az ideális (nem túl kicsi, és még cipelhető), de ha te mondjuk a 13-as netbookokhoz vagy szokva, akkor azzal is elleszel. (Van egy srác, aki azon programozik, már 3D a játéka, elmebeteg ember :D )

(#4227) Roliiii válasza Khan13 (#4226) üzenetére


Roliiii
aktív tag

Igazából acer 722-őt néztem 11,6-os, kicsi kompakt legyen, ez az apu-s dolog régóta mozgatja az agyam, illetve ennek a notinak normális felbontása van, 1366xXXX. sajna 3 cellás és 3-4 órát bírna.

Hát igen jegyzetelni, programozni, meg amire ott szükség van. Jó választás lenne?

[ Szerkesztve ]

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#4228) Khan13 válasza Roliiii (#4227) üzenetére


Khan13
senior tag

Szerintem az már nagyon kicsi képméret, hiába jó a felbontása. Ha láttál Visual Studiot akkor elhiszed nekem, hogy a 24-es monitoron felszabadulva érzem magam a 15,6-os laptopom után. Az én Fujitsu A531-em 4-5 órát bír, még sosem merült le, mert szembe jött valami konnektor. Én azt javaslom, hogy szánj rá +30-40 ezret és egy nagyobb méretűt vegyél, a diákra is könnyebb úgy jegyzetelni. Persze ha valakinek ilyenje van, az majd elmondja még a véleményét : )

(#4229) Kiglerx válasza Roliiii (#4225) üzenetére


Kiglerx
tag

Tavaszmező utcáról tudok nyilatkozni, igaz nem neumann kar, de hátha valakiben felvetődik ez a kérdés:

A nagy előadókban oldalt vannak konnektorok. Az értelmesebb diák elosztós hosszabbítót hoz, nem pedig önző pöcs mádon befoglalja a konnektort. A kisebb termekben pedig gyakorlati / labor órákat tartanak. Ezeken az órákon nem lesz szükséged laposra, bár laborokon van konnektor szarásig, nagyjából az összes elektronikai ketyerédet fel tudod tölteni, bár első szemesztertben laborba nem jutsz be, maximum, ha eltévedsz az órákra menet.
Véleményem szerint agy elsősnek az első félévben felesleges laptop, sőt, csak hátráltat az odafigyelésben / tanulásban. Okés hogy tök jó, hogy lehetne azon jegyzetelni, amit nem engedtek a középiskolában a tanárok, de felvetül a kérdés, hogy mit Villamosmérnök hallgatóként nézzük sorba:
Matematika? Ugyan, mire egy egyenletet bevinnél eltelt az óra 20%-a és totál lemaradtál
Villanytan? egy órán 20 ábra / kapcsrajz :)
Informatika? Talán, bár erre be se jártam igazából
Villamosipari anyagismeret? Közgazdaságtan? Ha laptop van nálad, akkor játszani fogsz rajta, és nem figyelsz oda, mert annyira érdekfeszítő az óra
Digitális technika? 90% rajz :)
A többi óra gyakorlat, itt ha előveszed a lapost, akkor megkérnek, hogy vagy tedd el vagy fáradj ki az óráról.

Második félévben bejön 1-2 tárgy, ahol van értelme a laposnak illetve szimulációs progikkal gyakorolni, jegyzőkönyvet írni, neten anyagokat keresni az óraközi szünetekben, de ismétlem, egy elsőévesnek első szemeszterbe felesleges a laptop, csak segít elbukni pár kreditet.

Amúgy a brazos a legjobb választás. Lenovo E325-s laposomhoz nem is viszek töltőt még az olyan napokon se, amikor bent vagyok az Egyetemen reggel 8-tól délután 5-6-ig, mivel a 8 órás akkumulátoridő bőven elég, mert úgyse minden órán használom. Bár ha lemerülnék, se lenne gond, mivel ez a típus kezd elterjedni Egyetemünkön, így könnyen találok olyat akinél esetleg van töltő :)

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#4230) Roliiii válasza Khan13 (#4228) üzenetére


Roliiii
aktív tag

Valamiféle digitális tananyag van/lesz?

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#4231) Khan13 válasza Kiglerx (#4229) üzenetére


Khan13
senior tag

És Roliii:
A mondandód lényegével egyetértek, viszont aki elbukik kreditet laptop miatt, az magára vessen. Én a két félévem alatt 2 kredittel többet teljesítettem a kiírtnál, mert előre hoztam egy 4. féléves tárgyat :) Az olyan órákon, mint Kiss Mariann Makro illetve Mikroökonómiája, ott meg igazából netezés és játék közben ha tudsz figyelni, és a színes lapokat kitöltöd-megtanulod, akkor jó vagy, én úgy lettem első félévben hármas, másodikban majdnem ötös, hogy a laptopozás tartott életben :D Mondjuk mikro gyakorlaton aktívkodni kell, úgy meg könnyebb megtanulni. Matek előadásokon Vajda-féle Analízis olyan, hogy előre megkapjuk a diákat és nagyon jól lehet hozzá jegyzetelni, persze füzet vagy papír ettől még kell; Dimaton utólag kapjuk ki a vetített anyagot, így az jobban füzetes, a gyakok meg mindkettőnél természetesen. Fizika előadáson tilos az elektronikus kütyük elővétele, a néni utálja őket. Nálunk még AAO volt, nektek már Prog1, ott az előadáson diákhoz lehet jegyzetelni. IEA egy olyan óra, ami egyszerre nagyon érdekes és baromi unalmas. A tanár (Dr. Kutor László) nagyon érdekes dolgokat tud mondani és mutatni, nagyon segítőkész, viszont a diái csak képek, jegyzetelni kell, illetve korábbi jegyzeteket összeszedni. Ami a második félévet illeti, a folytatódó tárgyakra az igaz, ami az első félévben; PPT előadás diákhoz jegyzetelős + papírra egy kevés rajz, Villamosságtant a tanárnő nagyon érdekesen tartja, nagyon kedves, kerülj hozzá gyakorlatra! itt mindenképpen füzet, és mindent írj le amit mond, mert csak azt kéri vissza, semmi többet, teljesen korrekt, talán az egyik legjobb, kár hogy csak egy félévig tanít NIK-en. Digitális technika Túróczi-val az halál unalmas. Jóindulatú srác, csak még nem jött bele a tanításba, így ott laptoppal el lehet ütni az időt, de érdemes közben figyelni, aztán megtanulni a diákat.
Teszem hozzá én úgy jöttem NIK-re, hogy van bőven előtanulmányom szakközépből és OKJ-ről, meg önálló is, kezdő szintről nem tudok nyilatkozni. 8-10 tagú csapatból akikkel összeálltunk az elején, négyen maradtunk 100%-on, a többiek buktak, volt, aki szinte mindent.
A legtöbb tárgyhoz van segédanyag a kar vagy az oktató weboldalán, illetve vannak mindenféle NIK-es tudástárak tele az hallgatók összegyűjtött tudásával.

(#4232) Karana


Karana
újonc

Sziasztok! Csak szeretném megköszönni, hogy ennyire segítő készek vagytok, mert visszaolvasgatva egy csomó kérdésemre megtaláltam a választ. :R :) KVK szeptemberben jövök! :D :C

(#4233) #41635072 válasza Karana (#4232) üzenetére


#41635072
törölt tag

Csak nem egy újabb lánnyal gyarapodik az egyébként is népes KVK-s női tábor? ;]

(#4234) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

Sziasztok, engem is felvettek kvk-ra van valami amit tudnom kéne? golyatáborba érdemes menni? valami olyat is hallottam, hogy szeptember előtt tart a knadó előkészitőt/felkészítőt bizonyos tantárgyakból... igaz ez?
:R

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#4235) #41635072 válasza neil_mullen (#4234) üzenetére


#41635072
törölt tag

Szia!
Gólyatáborba érdemes elmenni.
Én nem vagyok túlzottan társasági lény, mégis szuperül éreztem magam, nagy élmény.
Főleg, ha Kobali is ott lesz. ;]

Van előkészítő, minden évben azt hallod a résztvevőktől, hogy szart sem ér.

(#4236) neil_mullen válasza #41635072 (#4235) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

Kobali? :DDD Kár hogy ilyen gyenge az előészítő, akkor muszály lesz magántanárhoz mennem...

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#4237) #41635072 válasza neil_mullen (#4236) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ő volt a legnagyobb arc, igaz idén lediplomázott. Nélküle nincs GT. :)
Egész nap be van battyintva, ordibál és állatkodik. :DDD

Nem kell magántanár, teljesen felesleges, főleg az elején. Ha később úgy érzed nem megy, akkor elkezdhetsz járni.

(#4238) Kiglerx válasza neil_mullen (#4236) üzenetére


Kiglerx
tag

Magántanár? 1-2 sörért elég sokan elmagyarázzák azt amit kell :)

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#4239) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

ok, majd meglátjuk... viszont visszatérve erre az előkészítőre gondolom nem fizetős nem? kb. mikor is lesz, nehogy lekéssem mint a telephelyválasztást... :DDD

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#4240) #41635072 válasza neil_mullen (#4239) üzenetére


#41635072
törölt tag

De bizony fizetős és Óbudán van.
Hogy mikor lesz, arról majd jön egy levél.
Azt hiszem szeptemberben szokott lenni.

(#4241) Proci85 válasza #41635072 (#4240) üzenetére


Proci85
senior tag

Az előkészítő tényleg nem sokat ér cserébe jó drága.
Inkább órákon figyelj, jegyzetelj mint a gép, óra után menj oda ha valamit nem értesz. Menj a tanárhoz amikor fogadó órája van. Ha végképp nem jön a tudás, menj diáktárshoz vagy magántanárhoz.
Olcsóban megúszod és hatékonyabb.

(#4242) Tomics válasza neil_mullen (#4239) üzenetére


Tomics
addikt

előkészítő drága, cserébe nem ér semmit főleg ha kifogsz egy olyan tanárt aki még az esélyt sem adja meg a megértésre (tapasztalat)

PH! addikt since 2004

(#4243) donjohnson válasza neil_mullen (#4239) üzenetére


donjohnson
addikt

ez inkább felzárkóztató, nem is előkészítő. ha ezt előre tudom, akkor én se mentem volna rá feleslegesen. a középiskolai matekot ismétlik át veletek pár napban összetömörítve.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#4244) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

Tel Elek
Proci85
Tomics
donjohnson

köszi szépen fiuk a tanácsot, megfogadom. mondjuk az a vicc hogy a mostani tudásomon, lehet még a középiskolai matek is javítana ;]

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#4245) Khan13 válasza neil_mullen (#4244) üzenetére


Khan13
senior tag

és bárki másnak is, akit érint:

Ha matek előkészítőre van szükség, akkor javaslom, hogy a NIK-esre Vajdához kerülj be. Az is fizetős, de azt hallottam azoktól akik voltak, hogy megérte. Az Árpád gimnáziumban is tanít, így nagy tapasztalattal tudja előadni a középiskolás anyagot is. Akinek nála nem sikerül felzárkóznia, vagy elindulni a jó úton, az hagyhatja az egyetemet, mert nem fog menni.

(#4246) #41635072 válasza Khan13 (#4245) üzenetére


#41635072
törölt tag

Kandón első évben pl semmi szükség nem volt középsulis matekra és fizikára.
Én a gimibien mindkettőből fakultációs voltam amúgy mindkettőből.
Ezért is van olyan óra első félévben, hogy "Természettudományok alapjai" ami gyakorlatilag egy előkészítő ingyen és bérmentve. Ráadásul eléggé szájbarágósan, jó hangulatban telnek az órák.

(#4247) donjohnson válasza #41635072 (#4246) üzenetére


donjohnson
addikt

főleg Horváth Márknál :DD

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#4248) Kiglerx válasza donjohnson (#4247) üzenetére


Kiglerx
tag

Márk már bekeményít :) Minden TTA-n lesz dolgozat, mert elege lett, hogy mindenki lazán vette a tárgyat :)

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#4249) Kiglerx válasza neil_mullen (#4244) üzenetére


Kiglerx
tag

Amit Matek I és Matek II-ben hasznosítasz majd a középiskolai anyagból:
-összeadás, szorzás, osztás, kivonás, fejszámolás, egyszerűbb gyökök
-nevezetes sin, cos, tg ctg értékek
-függvényanalízis
-egyenes egyenlet
-koordinátarendszeres dolgok

Kis olvasnivaló: http://www.uni-obuda.hu/users/barotig/

Helyedben nyáron önszorgalomból, hogy ha gond lenne a matekkal, akkor kicsit barátkoznék az első ZH anyagával. Most még van idő rá :)

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#4250) Karana válasza Kiglerx (#4249) üzenetére


Karana
újonc

Ó.... szuper!! Ezeket én is elolvasgatom! :D Köszi! :D

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.