Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)

Hozzászólások

(#351) Tersius válasza td (#348) üzenetére


Tersius
tag

Sajnos konkret megoldast nem tudok, de van ra valami egyszeru keplet, ugy remlik (ha nem mennek holnap valszambol reggel, bizisten megkeresnem neked).

Csinknel elegge kell tudni az ilyen eldugott kepleteket, mert kulonben igen nehez lehet a tema... (pl. szigorlaton harom csucspontbol szamold ki a haromszog teruletet. Ha tudod, mi az a (asszem) Heron keplet, akkor jo, mert 3 sor, anelkul viszont meglehetosen eselytelen)

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#352) td válasza Tersius (#351) üzenetére


td
senior tag

Ja, a Heron megvan, de ez nincs. Tuti valami mátrixalgebra!

Meg hallod ilyen, hogy gyártsak prímekből bűvös négyzetet...! A Coxeter az rendben van, de hogy prímekből hogyan lesz, na azt megnézném!

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#353) td válasza td (#352) üzenetére


td
senior tag

Találtam is egyet, belinkelem:

Bővebben: link

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#354) td


td
senior tag

Nem tudja senki pontosan, mi a különbség implementációs és specifikációs öröklődés között?

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#355) Morris


Morris
veterán

Hali mindenkinek!

III. év Műszaki menedzser Tavaszmező és persze a jó öreg TERMINUS kollégium!

:))

(#356) Hani


Hani
aktív tag

Helló!

Kis segítséget szeretnék kérni:
Csomóponti potenciálok módszerével, vagy hurokáramok módszerével kéne megoldanom ezt:

[kép]

Adott minden ellenállás, az Uq és az Ik is.


Ha valaki hozzá tudna szólni, megköszönném - holnapután Elektro vizsga, és szinte csak hasonló feladatok vannak.

Szerk: Ja, a középen található Ik nyíllal egy áramgenerátort jelöl a tanár.

[Szerkesztve]

(#357) Hani


Hani
aktív tag

Elsüllyed, pedig fontos lenne..

Ráadásul új kérdés: Hogy lehet, hogy kétfajta determináns-számolási módszerrel kétfajta determináns jön ki?

Pl van egy 3*3-as mátrixom:

1...-1....2
2....1...-1
-3....2....5


Ha a CSAK 3*3-as mátrixokra használható szabállyal számolom, akkor ugye (1*1*5) + ((-1)*(-1)*(-3)) + (2*2*2) - (2*1*(-3)) - ((-1)*2*5) - (1*(-1)*2) = 5 - 3 + 8 + 6 + 10 + 2 = 28. Ez asszem, helyes.

Ha al-determinánsokkal, akkor végigsakktáblázom a mátrixot:
(+)(-)(+)
(-)(+)(-)
(+)(-)(+)

Mondjuk az 1. sor szerint fejtem ki. Ekkor a determináns:
(+) 1*5 - ((-1)*2) = +7
(-) 2*5 - ((-1)* (-3)) = 7, de a ''sakktábla'' miatt -7 lesz
(+) 2*2 - (1*(-3)) = +7

Ezeket összeadva 7-7+7 = 14. Ami nem 28.
Mit csesztem el?

(#358) g@bo válasza Morris (#355) üzenetére


g@bo
nagyúr

nincs messengered?

(#359) g@bo válasza Hani (#357) üzenetére


g@bo
nagyúr


enjoy.

Bővebben: link


rendszerdet:28



(#360) csoqi


csoqi
csendes tag

Na csá!

RKK forever :DDD
ennyi, csá :C

hahó!!!! van bent valaki??? ... FAFFEJ!

(#361) Hani válasza g@bo (#359) üzenetére


Hani
aktív tag

Köszi.
Ez már majdnem jó, éppcsak ugyanazzal a 3*3-mas mátrixokra való képlettel számol, mint amivel nekem is kijött a 28.

Az a baj...

Azért szeretném az al-determinánsokkal számolós (sakktáblás) módszert, mert nekem 6*6-os, 7*7-es mátrixom lenne. Amire meg nem jó a 3*3-as módszer.

Lineáris egyenletrendszert oldanék meg vele, és ezzel kell - nem jó sem a találgatás, sem a Gauss-elimináció, se más.

(#362) Hani


Hani
aktív tag

No, nincs senki, aki determinánst tudna számolni?
Pedig a Számítástudomány Matematikai Alapjai-n mintha lett volna róla szó... A példatárban néztem, de nincs ilyesmi.

Viszont a zöld Scharnitzky-féle lineáris algebra / vektoralgebra - könyvben benne van, csak az meg nincs nálam... szomorú.

Pedig direkt ezért (is) tettem fel itt a kérdést.

(#363) Hani


Hani
aktív tag


megyek aludni-UP
hogy reggelre ne süllyedjen annyira el.

Tényleg nem akar senki, senki determinánst számolni hajnali négykor?

Hajh..

(#364) Lortech


Lortech
addikt

:Y Hali, gyors segítség kéne. Fel kellett már venni a tárgyakat? Mert most olvasom az infókat a szabályzatban, és hát már végetért az előzetes tárgyfelvétel, a véglegesítés keddtől 8:00-tól csütörtök éjfélig lesz. Fel tudom venni ekkor is a tárgyakat, vagy kezdjek el izgulni és a neptun rendszergazdához fogalmazni a levelemet.
Meg leírhatná valaki, hogy hogy zajlik a beiratkozás. Mit kell vinni, meddig tart, mikortól lehet menni a TO-ba stb. Köszi.

Thank you to god for making me an atheist

(#365) Overlocker


Overlocker
veterán

Hali mindenkinek!
Érdeklődnék hogy milyen a mérnök-informatikus szak,asszem ez lesz a 2. év hogy indul?Véleményeket várok,mert ide szeretnék jönni,most érettségizem!Mennyire komoly a képzés,milyen szintű stb....?
Szerintetek mennyi lesz idén a ponthatár,vmit nem hallottatok?
115ponttal számolhatok?(tudjátok új rendszer)

[Szerkesztve]

(#366) tildy válasza Overlocker (#365) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem ugyanaz mitn régen a műszaki informatikus.
MAx kevesebb villanytanod van, méréstechnikád meg nincs is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#367) Overlocker válasza tildy (#366) üzenetére


Overlocker
veterán

műszaki /mérnök infon mire lehet számítani. Programozásból még elég szar vagyok ezért nem megyek ilyen progmatekra,de az infot naon szeretem.
Valami részletek a képzésről?-tudom tájékoztatóba fel van sorolva,de az nem ugyanaz.
Hol tudok elhelyezkedni mondjuk egy ilyen képzéssel?

(#368) tildy válasza Overlocker (#367) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát ha te azt hiszed hogy a progmat programozásról szól akkor rettentő mnagyot tévedsz.
Voltam ott is, hát abszolút nem:az full matek!!!
Hogy hol tudsz?
Elvileg bárhol.
Gyakorlatilag szerencsén múlik. Én épp munkanélküli vagyok 3. hónapja.
De előtte kb nettó 140et kaptam.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#369) Lortech válasza Overlocker (#367) üzenetére


Lortech
addikt

Én még műinfóra jelentkeztem, aztán időközben mérnök informatikus lett a nevünk.
Nem hinném, hogy sok változtatás lesz, ha lesz egyáltalán.
Én estin vagyok, és nincs túl jó véleményem az oktatásról. Ha újrakezdhetném, nem ide adnám be a jelentkezésemet első helyre. A következő évet már egy másik suliban fogom csinálni reményeim szerint. Nappali tagozaton is van néhány ismerősöm, ők azt mondják tűrhető.
Programozást ki lehet bírni, bár első félévben szinte csak ez van infóból, ami említést érdemel. Az, hogy az informatikából nagyon jó vagy, és nagyon érdekel, úgy általánosságban, az nagyon kevés. Nekem elvették a kedvem az analizissel vilanytannal, közgázzal. Későbbiekben biztos változik sokminden ezért sem akarok többet mondani erről, mert egy félév után nem írhatom le a sulit.

A tantárgyfelvételes dolog megoldódott :)

Thank you to god for making me an atheist

(#370) Overlocker válasza Lortech (#369) üzenetére


Overlocker
veterán

Közgáz,minek műinfo-n?Jobban járok ,ha a Debreceni Egyetemre megyek mérnökinfo-ra?
Pesten mennyire van lehetőség munkát vállalni Főiskola/Egyetem mellett?
Mennyi ösztöndíjra számíthatok?Milyen besorolások vannak kb?

(#371) Overlocker válasza tildy (#368) üzenetére


Overlocker
veterán

Thx ,a válaszokat.
Külföldön boldogulok a tudásanyaggal,milyen eséllyel kaphatok munkát külföldön?

(#372) tildy válasza Overlocker (#371) üzenetére


tildy
nagyúr

AZ a jó BMFben , hogy nagyon könnyen ki lehet jutni féléves erasmus képzáésre külföldre, emrt viszonylag kevesen jelentkeznek.
Én nem bántam meg hogy ott tanultam, szeptembertől ha midnen igaz felveszem a villmérnökit is.
Ösztöndíjjat nem tudom, de lehget 25-30K körül is kapni ha jól tanulsz.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#373) Overlocker válasza tildy (#372) üzenetére


Overlocker
veterán

A kooperatív képzés keretében?
Én DEBRECEN vs PEST-ben gondolkodok első helyre!
Ha pest koli,+vmi munka jó lenne!

(#374) Lortech válasza Overlocker (#370) üzenetére


Lortech
addikt

Hát azt én sem tudom, hogy minek műinfón...épp ezekkel volt bajom nekem is. (Bár egyszer még hasznos lehet, mondhatnánk, csakhát jobbszerettem volna inkább ahelyett az idő helyett infót tanulni)
Szerintem elképzelhető hogy máshol is lesz ilyen tárgyad..Ösztöndíjat nem tudom, esti tagozaton semmilyen juttatás nem jár (koli, ösztöndij, lakhatási támogatás).
Van elég sok lehetőség, de ha csak részmunkaidős, alkalmi/diákmunkát tudsz végezni, akkor nem fizetnek túl az biztos. Esti tagozatban gondolkozol? Mert nappali mellett nehéz lehet.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#375) Overlocker válasza Lortech (#374) üzenetére


Overlocker
veterán

Nappali,állami.

(#376) tildy válasza Lortech (#374) üzenetére


tildy
nagyúr

Minek műinfón?
Könyörgöm menjetek már el a BME-re vagy akárhova, közgét mindenütt tanítanak, matekot is, sőt a BMEn 3 év analízis van.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#377) tildy válasza Overlocker (#373) üzenetére


tildy
nagyúr

Én koop alatt volam kinn norvégiában.De általában 3.-4. évesek mehetnek ki, Tersiusékat kivéve másodikosakról alig tudok.
Koleszelhelyezés általában 90%-os, mondjuk az a jobb, ha minnél távolabb laksz pesttől, mert az sokat számít.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#378) Overlocker válasza tildy (#376) üzenetére


Overlocker
veterán

közgáz,annyira nem gáz számomra,csak nem értem minek ide.
Analyzis mit takar:F

(#379) Overlocker válasza tildy (#377) üzenetére


Overlocker
veterán

Gondolom megéri kimenni,nyelvtudás...Kapcsolatokat mennyire lehet ott kiépíteni?

(#380) Overlocker válasza tildy (#377) üzenetére


Overlocker
veterán

nyíregyházi vagyok.

(#381) Lortech válasza tildy (#376) üzenetére


Lortech
addikt

Most mi a problémád? Az, hogy nem szeretnék közgázt tanulni, vagy hogy nem szívlelem az analízist? Az a válasz a minek kérdésre, mert a BME-n is tanítanak... :F
Hát jó, elhiszem, hogy nem tudom kikerülni sehol, ha ilyen diplomát akarok, nem mondtam egy szóval sem, de attól még nem kell, hogy egyetértsek vele, ugye?

Thank you to god for making me an atheist

(#382) EEdem_Dtx válasza Lortech (#374) üzenetére


EEdem_Dtx
csendes tag

Hogy miért tanul közgázt egy műinfos? Egyszerű. Nem polihisztorokat akarnak képezni, de egy diplomás ember, igenis legyen tisztába alapszinten a közgázzal. (másképp nem, papíron --> mivel nem azonos a számonkérés az infos tárgyakéval)

Arra törekedj, hogy igaz légy és ne arra, hogy igazad legyen. /Joseph Joubert/

(#383) Overlocker


Overlocker
veterán

Na,ne vesszetek má össze,inkább nekem válaszoljatok:)
Mijaza analyzis?

(#384) tildy válasza Lortech (#381) üzenetére


tildy
nagyúr

Bocs, így útólag olvasva nekem is durvának tűnik a hangnem pedig nem egészen úgy szántam.
Szóval igen, mi is szidtuk annakidején, hogy ezt miért tanítanak, amazt miért, de spec én sem a villanytant, sem a közgét nem bánom hogy tanították.
Mondjuk nekünk csak egy félév közgé volt, és elég lightos.
A legmókásabb az volt, mikor a tanárnő kiszámolta, hogy milyen jól jjárna a suli anyagilag ha a suli udvaron füvet termesztene, persze vigyorgott mindenki, és persze ő is modnta, ugye nem gondolta ezt senki komolyan?:)
Szal én szerettem közgére járni, tök logikus volt amit tanítottak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#385) Lortech válasza EEdem_Dtx (#382) üzenetére


Lortech
addikt

El voltam én a közgázzal, még érdekelt is sokszor amit tanultunk, nem ezzel van gondom. A részletekkel inkább, mert több féléven át jelen vannak ezek a tárgyak, és pl. most a közgáz 6kredit volt, míg a három infó tárgy együtt 8. Na meg kimondtad te is, a tudást igazából csak papíron szerzed meg, viszont a tantervben, kreditekben, időben, óraszámban ugyanúgy ott van mint a többi tárgy.

tildy: semmi probléma, én sem olyan ember vagyok, aki utál mindent, amit meg akarnak tanítani neki, és nem üdülni akarok járni fősulira, ha ez jött volna le..
Egyébként az összes közül a legjobb órákat Szabó Richárd közgáztanárom tartotta, egyetlen egy előadást sem mulasztottam. :)

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#386) sqaddy


sqaddy
tag

3.évf MM népszínház u. ..........
Sikerult a felevem :C

''Always look on the bright side of life''

(#387) tildy válasza Lortech (#385) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekünk még ugye nem kredites volt:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#388) EEdem_Dtx válasza Lortech (#385) üzenetére


EEdem_Dtx
csendes tag

Nálunk is furcsa a kreditezés, most jön a 4.féléves közgé tárgy, 3 kredit (de ezt már most leírhatjuk a megvan kategóriába)
Ezzel szemben Villtan2: 1 (azaz egy) kredit; Archi2: 2 (azaz kettő) kredit.

Más: NIK-en rettentően kevés kreditet tudsz felvenni, ha valamelyik ágon buksz, hisz minden épül mindenre.(nekem 13 biztos kredit eddig), tesóm meg szintén BMF-en BT szakon veszi fel a 6. féléves tárgyakat a 4.félévben, így kijön neki 36-38 kredit.



[Szerkesztve]

Arra törekedj, hogy igaz légy és ne arra, hogy igazad legyen. /Joseph Joubert/

(#389) Lortech válasza Overlocker (#383) üzenetére


Lortech
addikt

Úgy látom senki nem mer erre válaszolni. :D
Hát én sem fogok, mert nem igazán vagyok kompetens a kérdésben. :C:U:O
Majd jövőre komolyabban veszem, és akkor visszatérhetünk rá. :)

Thank you to god for making me an atheist

(#390) Overlocker


Overlocker
veterán

Ja,különben BMF-NIK-re szeretnék jelentkezni,és már kevés az időm.
Villanytan nehéz?Baj ha eddig elektroinfot nem tanultam,kapcsolás stb??

(#391) Tersius válasza Overlocker (#390) üzenetére


Tersius
tag

Szerintem nem nehez, de aki sosem latott elotte meg olyat, az meg szokott vele kuzdeni.

Viszont en azt javaslom, hogy akar hova mesz, ne gyujtogesd az infot a felsobbektol, mert belednevelik a felelmet, es akkor minden nehez lesz!

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#392) tildy válasza Tersius (#391) üzenetére


tildy
nagyúr

Az a baj, hogy sokan ellazsálják az első félévet, ami szerintem egyébként a legkönnyebb a maga kb. 5 tantárgyával.
Tudom milyen amikor progmatra kerültem vidékről én is örültem, hugy huh végre szülőktől távol, haverok, buli, narancs.
Meg is lett az eredménye.
De a BMF-Niket nem bánom, sőt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#393) Loha válasza Lortech (#381) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem közgáz van már mindenhol, és általában annyira nem gáz... :)
Az analízis viszont kemény... :(

(#394) Overlocker válasza tildy (#392) üzenetére


Overlocker
veterán

''Tersius,kösz a tippet,nem hagyom magam megfélemlíteni:)''
''Az a baj, hogy sokan ellazsálják az első félévet, ami szerintem egyébként a legkönnyebb a maga kb. 5 tantárgyával.'' -ez igaz,szerintem ő lesz az első-->BMF-NIK?
Koli drága?Állítólag az állam most akarja emelni.:(((
Analyzis??

[Szerkesztve]

(#395) tildy válasza Overlocker (#394) üzenetére


tildy
nagyúr

A koli 8 ezer , de nálunk szerintem nem lesz emelés, mert máshol 5 ezer körül van/volt eddig.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#396) Hani válasza Overlocker (#367) üzenetére


Hani
aktív tag

Helló.

Összeraktam neked (meg esetleg más érdeklődőnek) egy leírást a BMF-ről, kifejezetten ahogyan ÉN látom.


Ezzel egyben valszeg pályázhatok a Prohadver eddigi leghosszabb Post-jára is.
Nem ez volt a cél.




No, BMF.

Szerintem jóval könnyebb, mint a BME, bár lehet, hogy sokat segít a dologban, hogy nem először hallottam a sok hülyeséget pl. analízisből / digitből / bsz-ből, stb.
Nem tudom, hogy mennyire fog megváltozni a jellege a BSC képzés miatt - gondolom, a tanároknak is kell egy-két év, míg teljesen beleszoknak.


Általában a tanárok korrektek, van köztük egy-két kiemelkedően jó, meg pár olyan is, akit legszívesebben csak fehér ingben, felravatalozva látnék, vagy esetleg valami múzeumban mutogatva. Na jó, ez durva, de van benne igazság.

Itt is rengeteget segíthet, ha jó csoportba sikerül (a csodás NEPTUN segítségével) feljelentkezni. Egy jó tanár / gyakvezér dönthet élet és halál közt.
Kifejezetten tudom ajánlani, hogy a tárgyfelvétel napján mindenféleképpen az elsők között legyél - ha elfogynak a jó helyek, jön szopóka és szívóka, a két barátnő ...
A lehetőségeket meg tudod nézni már a felvétel napja előtt, érdemes ekkor összeállítani az órarendet, a jelentkezéskor meg csak jelentkezni.


A tanárokról infók: niktanarok.fw.hu Bővebben: link - ezt NAGYON ajánlott nézegetni, ha jól választasz, átlag 2 jeggyel jobbat kapsz (ha ez mondjuk egy hármas, akkor már sokat számít.)

Első félévben általában automatikusan berakják az embereket valahova - erre érdemes figyelni és szükség esetén átpakoltatni magunkat, mert egy félév bőven elég ahhoz, hogy az ember életkedve elszálljon. (Ja, a tanulmányisokkal jó udvariasnak lenni, eléggé kicseszhetnek a néppel.)


A tantárgyakról találsz egy leírást a
Bővebben: link
oldalon, itt a bsc_tanterv_nappali.xls kell neked.

Hogy melyik tárgyat ki tanít, azt általában a Neptunon lehet megnézni,
ill. megbecsülhető a
Bővebben: link
alapján, itt a 9. oldaltól a részletes tantárgyleírásnál a ''tematika kidolgozója'' általában az előadást tartó jóember.



Egy-két szó a problémákról, tárgyanként:


Analízis I. / II.
Lineáris algebra
Valószínűségszámítás és matematikai statisztika
Diszkrét matematika I./ II.
Matematika szigorlat


Ezek egy csoportba tartoznak, bazi sok feladatot kell csinálni, és akkor átmész.A feladatgyűjteményt érdemes átnézni, az előadásokat érdemes lett volna látogatni. Gyakorlaton Vajda / Berta / Kárász urak nagyon ajánlottak, esetleg Csiszár Orsi, de akkor őt fogod bámulni, nem a gyakra figyelni.Ja, ő férjezett, nem érdemes próbálkozni.

Informatika elméleti alapjai - passz, ez nekünk még nem volt

Adatstruktúrák, algoritmusok, objektumok - ez sem, de ha Dr. Sipos
Mariann vagy Dr. Csink László tartja, akkor nem annyira lightos.


Fizika - ez kicseszés. Semmi értelme, de legalább nehéz. Feladatokat
csinálni, tonnaszám. A tanárok közül semelyiket sem tudom ajánlani, de biztosan csak a személyes rossz tapasztalat és a kudarcélmény beszél belőlem.
(úgy tudtam megcsinálni kettesre, hogy gimiben még indultam nemzetközi fizikaversenyen.. suxx. )


Villamosságtan I. / II.

Ezek nehezek, de korrektek. Sok feladatot kell csinálni, és jobb, ha érted a dolgokat. A tanárnő (Demeterné) korrekt, ha nem vagy pofátlan rendben lesz. Néha hajlamos ''elvi hiba - 0 pont'' -jelleggel javítani, bár ilyet még személyesen nem tapasztaltam.

Gazdasági és humán ismeretek
Közgazdaságtan I.
Közgazdaságtan II.
Vállalkozás gazdaságtan I.
Vállalkozás gazdaságtan II.

Ezek nem túl bonyolultak, mai napig nem tudok belőlük semmit, de átlag 4-es lettem. Közgáz I-II.-höz Szabó Ricsi az ajánlott - nála átmegy az ember, a vizsgától NAGYON NEM kelll félni.Meglesz.
Általában ha Kiss Mariannhoz mész, akkor tudnod kell a dolgokat, ha nem, nem annyira.

Jogi és államigazgatási ismeretek
Menedzsment

Passz, nem volt, menedzsmentet meg.. mindegy.

Bevezetés az informatikába
Easy boy. Asszem, Kutor László tartja, jó arc. A gyakorlaton alapvető dolgokat kell tudni (pl. office), érdemes ~ Ladányi urat választani, ha lehet.

Programozási paradigmák és technikák = PPT
Eléggé húzós, de tanulható, sok anyag van online. Csink úr tanítja,
érdemes lehetett volna bejárni (elég bizonytalan megfogalmazás, nemde?)

Imperatív, objektum orientált programozás
Haladó programozás

Ezeket nem tudom, nem volt


Vizuális, eseményvezérelt programozás - ez delphi lehet, nekünk
vizprog néven ment, egy gyakornok tartotta, aki azóta szerencsére
nincs. Nem tudom, hogy nektek ki lesz, érdemes Légrádi urat (őt akármikor
akármiből érdemes!) vagy Csapónét választani, ha lehet.

Programozási nyelvek II.
- passz.


Szoftver tervezés és technológia -ez asszem Tick úr tartja, meg kell
tanulni. De ha nem tudtad eddig ezeket a dolgokat, jobb is, ha tudsz róluk.

Szoftvertechnológia gyakorlat - ez Dr. Sipos Marianna, érdemes vele
jóban lenni, egyébként global szopás. Meg amúgy is.

Haladó algoritmusok - passz

Szoftver szigorlat
Na, ez érdekes. Van egy gyakorlati beugró (Pascal+C+Delphi+Java közül átlag 3), ezután egy elméleti kufirc. Nehéz, de ha megvan a gyakorlati beugró, nem kell újra megcsinálni ha bukod az elméletet. Az elmélet meg ugyan sok, de okés.


Irányítástechnika I.

Ez egy igen nagy adag ... hmm, különlegesség. Feladatok vannak és egy számítógépes teszt, a Movelex. No, a feladatokból kb. egyet csináltunk egész
félévben, ami nem olyan volt, mint amilyen a vizsgán kellett volna. A movelex meg ... hát, ha átnézed azokat a teszteket, amik addig voltak, akkor okés lehet. Mindenesetre nagyon nem érdemes az első alkalomra jelentkezni.

Irányítástechnika II. - passz, ez IC-programozás Assembly nyelven,
elég nagy rohadás lehet, de nem csináltam.


Digitális technika I. - szabvány digit I. oké, ha tanultál digitet a
BME-n, vagy logikusan tudsz gondolkozni.


Digitális technika II. - gyakorlati kufirc, nem annyira gáz. Tervezni
kell, vagy ismerni valakit, aki csinálta.


Elektronika I.
Elektronika II.

Feladatokkal megtoldogatott Movelex-es vizsga, nem egy álom, de annyira nem gáz. Az előadásra jó lett volna bejárnom.
Kóré László tartja, nem is rossz: ért hozzá és talán jól tanítja.


Digitális rendszerek I.
Digitális rendszerek II.

Ezek nem voltak.


Számítógép architektúrák I.
Számítógép architektúrák II.
Számítógép architektúrák III.

Korrekt oktatás, remek jegyzet (Hey mrjrm & Pogácsa! THX! ), sok, de
logikus. Meg kell tanulni, államvizsgára úgyis kell.
A tanár (Broczkó) rendes (pl. jegybeíratáskor ''Viszontlátásra,
köszönöm, hogy megtisztelt azzal, hogy tanult!''), de tudja, mire
mennyi pontot ad (3/4 óra reklamálás után adott 0.75 pontot (100-ból)-
persze ezzel még karó volt a srácnak). Egy másik tanár Koschek, vele
nehezebb a dolog. Mindketten tanítani fognak, nem választhatsz.


Processzorok utasításszintű kezelése
Operációs rendszerek
Informatikai rendszerelemek

Ezeket nem tanultam.


Számítógép hálózatok I.
Számítógép hálózatok II.
Számítógép hálózatok gyakorlata

Ez korrekt, a tanár (Tiszai úr) jó arc, képzett és Oktat. A gyakorlatot nem
tudom, ki tartja, érdemes előtte megnézni / utánakérdezni.


Adatbázisok

Tanulható, okés. a gyakorlatot két tanár csinálja, az egyik rosszabb, mint a másik, álmomban ne jöjjenek elő. Azt mondják. Személyes tapasztalatom szerencsére még nem volt velük, jó pár ismerősnek viszont annál inkább.

Adatbázisok kezelése
Kliens-szerver adatbáziskezelés
Intelligens rendszerek elmélete
Intelligens rendszerek gyakorlata

Ezek nekem bezony nem voltak.

Vállalati információs rendszerek

Ez korrekt, tanulható és általában teszt a vizsga. Logikus, kb 50
oldalnyi a jegyzet, pite.

Vállalati információs rendszerek modellezése
Döntéstámogató rendszerek

passz, nem volt.

Az informatikai biztonság alapjai I.
Ez eléggé gáz, nem jártam benn, csak vizsgáztam. Kiadott hozzá Hermann úr egy DVD-nyi anyagot, aztán kezdj vele, amit tudsz.


Az informatikai biztonság alapjai II.
Gondolom, hasonló.


Testnevelés I./ II.
Nem gáz, vannak választható dolgok, mint foci, kézilabda, röplabda, ilyesmi. Persze tán lovaglás / sziklamászás /sportlövészet / ... , mint a BME-n nincs, de talán van pár jóság még.

Idegen nyelv I./ II.
Nem jártam benn, nyelvvizsga kiüti.


Szakirányt talán a 3. félévtől lehet választani, érdemes megkérdezni a tagokat előtte, akik ott tanulnak.

Amennyiben van kedved külföldön tanulni, akkor tudsz menni Erasmussal pár helyre, ami jó, azt mondják, sokat profitálhat az ember.

Joj.

Asszem, nagyjából ezek vannak, amit érdemes tudni.
Ja, általános dolog, hogy szinte mindenhol érdemes reklamálni, de kultúráltan, csendesen, és néha nem sikerül. Pl. vállgazd-ból 3 hétig kunyeráltam 1 pontért.

Az előadásokra érdemes lehet bejárni, de nem mindig jut az embernek ideje / kedve rá.
A vizsgákhoz érdemes a tavalyiakat megnézni, ha van előtte konzultáció, bemenni.
Tiltott segédeszközöket nem szabad használni, de néha érdemes.
Használni kell az online jegyzeteket, sokkal jobbak, mint a nyomtatott könyvek.
Ha van feladatgyűjtemény, érdemes használni.

Más most éppen nem jut eszembe, de kérdezz nyugodtan.
Csak Kérdezz nyugodtan.


Hinye, ez elég hosszú lett.. bocs.

(#397) Csibi


Csibi
tag

Én is gondolkodom Bmf és Bme között. :F Sztetek mennyire nehéz bejutni?
Nektek milyen volt az érettségi/gimnáziumi bizitek? Az az igazság , h nem vettem túl komolyan a sulit :), de még sok minden függ az idei érettségimtől. Miután elvégzem (ha sikerül :B)a BMF-t akkor milyen munkalehetőségekkel számolhatok?

[Szerkesztve]

Megmondtam nektek hogy elhaggyuk a kispályát!!!:D

(#398) Hani válasza Csibi (#397) üzenetére


Hani
aktív tag

A bejutást nem tudom igazán, azóta változott.
De a munkalehetőségek korrektek - főleg, ha elkezdesz valamilyen projektben részt venni, 2.-os, 3.-os korod táján.

(#399) Lortech válasza Csibi (#397) üzenetére


Lortech
addikt

A ponthatárokat egyébként is elég nehéz megjósolni, nem is igen érdemes találgatni, idén a kétszintű érettségi miatt különösen nehéz lenne...
Mindenesetre a BMF-re valószínűleg egyszerűbb lesz bejutni, mint a BME-re, az előző évek tapasztalatai alapján.

Thank you to god for making me an atheist

(#400) tildy válasza Hani (#398) üzenetére


tildy
nagyúr

Tegyük hozzá, kell egy nagy adag szerencse is ahhoz hogy kifogj egy állást.
Én diploma után 1.5 hónappal már dolgoztam, de sajna csak 3 hónapot.
Febr. 6án pedig sajna a munkanélküli is letelik, pedig már 3 hónapja nem találok állást:(:O
Jaés ráadásul én még tdkztam is:(
Pedig milyen jó volt jól keresni, és értelmeset dolgozni, de úgy látszik valakinek nem jött be a pofám.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.