Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)

Hozzászólások

(#901) Kephamos


Kephamos
addikt

HI!
Már írtam ide, de megint feltennék néhány kérdést, ugyanis nagy döntés előtt állok. Idén fogok felvételizni és nem igazán tudom, hogy hová menjek. Mindenféleképpen műszaki irányban szeretnék továbmenni. Gondolkoztam a BME-n, de oda valszeg kevés lesz a pontom. Kb. 112 pontra számítok. Amiket nézegettem a BMF-en az a villamosmérnök, gépészmérnök, műszaki infó és a biztonságtechnika. Ha bárkinek van valamiféle személyes tapasztalata (hogyne lenne, hülye kérdés :D ) akkor ne habozzon, ossza meg velem! Előre is köszönöm a válaszokat és a megértést! ;)

(#902) Zsoltee_D


Zsoltee_D
újonc

Hali!

Én jelenleg Debrecenbe járok mérnök infóra, de fontolgatom, h átmenjek hozzátok. Több kérdésem is lenne: milyen színvonalú a programozás a BMF-en? Ugyanis ez lenne a fő indokom hogy átmenjek. Itt debiben nagy az elvárás, de szar az oktatás. Röviden tömören :)
Pl olyan progit kellene írnom C-ben, ahol 3 gép van, 1 szerver és 2 kliens. A 2 kliens a szerveren keresztül játszik egymással sakkot. Nah mondom OK :) Akkor mit kell a programozóknak? :D
Szóval minden információt szívesen vennék. Köszi

(#903) Xantomas válasza Kephamos (#901) üzenetére


Xantomas
őstag

Én 112 ponttal megpályáznám a helyedben az Elte IK-t, mint Programozó informatikus.
Találkozhatsz a Mesterrel. Személyesen! :)

Véleményt csak akkor mondok újra a Kandóról, ha meglettek a féléves vizsgáim. :) Addig nem akarom felhergerni magam.
A Villamosmérnöki olyan, hogy tényleg kell hozzá fenék. Az első félévben le kell ülni, és tényleg begyakorolni a példákat villanytanból, és matematikából. (de ez eddig minden róka mondta már) Nem mese, bent nem fogod megtanulni, ahhoz túl aranyos pofijúak a lányok a műszaki managger szakon. :B
Gépészről, meg biztonságtechnikáról majd körbekérdezek. Van ott is pár ismerős.

[Szerkesztve]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#904) Kephamos válasza Xantomas (#903) üzenetére


Kephamos
addikt

Oké, köszi! Elte kolijáról nagyon sokat hallottam már. Ja, meg, ami még érdekelne, hogy milyen a kolihelyzet? Van sansz rá, hogy kap az ember, vagy ott is az a helyzet, mint másholh, hogy nagyon kevés a koli.

(#905) Kephamos


Kephamos
addikt

'P!

(#906) Tapsi válasza Kephamos (#904) üzenetére


Tapsi
addikt

Pont most épül egy új koli a józsefvárosi telephelyen, pontosabban diákotthon. Részletekért klikk: [link]

(#907) Xantomas válasza Tapsi (#906) üzenetére


Xantomas
őstag

Nap mint nap tapasztaljuk.
Nekünk azt mondták, hogy állítólag csak Keletisek számára. Nem mintha nagyon rá lennék szorulva, mint pesti.

Valahogy, nem érzem jóötletnek a kolit pont a cigányönkormányzattal szembe, a VIII. ker közepére építeni. Elég nekem az éjszakai afférok a Sulitól a Baross utcai megállóig vezető útszakaszon. Valahogy minden hónapban sikerült egy ''kitépem a szívedet ha nem adsz egy szél cigit'' emberkével találkoznom.

Tetszik még, ahogy a melósokkal próbálnak a delikvensek alkudozni, hogy mit vihetnek el az építkezésről, s mi az ami felesleg.

Ma du., az egyik markolós farolt a sáron. Az az igazi nehézdrift. :R

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#908) tildy válasza Xantomas (#903) üzenetére


tildy
nagyúr

Jaja, csak nehogy aztán fél év után rájöjjön, hogy mégsem matematikus akar lenni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#909) tildy válasza Kephamos (#904) üzenetére


tildy
nagyúr

Régebben kb 90%os votl a kolis elhelyezés. Ami nem rossz:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#910) Xantomas válasza tildy (#909) üzenetére


Xantomas
őstag

Főként azért, mert míg KKVKF-ként futott, addig nem az volt a cél, hogy felvegyenek 1000 tanulót, legyen meg a fejpénz, és több mint a felét szórják ki, hanem már az elejétől tanítottak, nem csak gyorsan leadták az anyagot, hogy az alapján mehessen a rostaszűrés.
Nekem nagyon nem jön be ez a nagy hallgatói szabadság.

Most se olyan rosz a kolis elhelyezés, csak nagyon sokan bekerülnek akiknek tényleg csak arról szól az egész, hogy egy kis pihenés, jó lerészegedés, és messze a szülőktől azt csinál amit akar. Nem egy ismerősöm van aki reggelente 2-3 órát utazik, mert nem kapott helyet, albérletre meg nem igazán van meg az anyagi háttér. Pedig aztán a tanulmányi átlagra nem lehet panasza. Jövőre, talán már az ösztöndíjából is állni tudja az albérletet.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#911) Kephamos válasza Xantomas (#903) üzenetére


Kephamos
addikt

Na, van valami fejlemény?

(#912) Tapsi válasza Xantomas (#910) üzenetére


Tapsi
addikt

Most se olyan rosz a kolis elhelyezés, csak nagyon sokan bekerülnek akiknek tényleg csak arról szól az egész, hogy egy kis pihenés, jó lerészegedés, és messze a szülőktől azt csinál amit akar.

És ezt mégis hogy szűrnéd ki a kollégiumi felvételi alkalmával?
Sokan trükköznek vele, de ez megfoghatatlan, majd 2. félévben, aki jól tanul kap kolit, aki nem, az mehet albiba. Ilyen egyszerű.

(#913) tabaki. válasza Tapsi (#912) üzenetére


tabaki.
csendes tag

azért én ezt nem mondanám ki lehet kerülni, aki totálisan lexarja az mindig ujrafelvételizik és 5-6 évre megvan oldva az elhelyezése ............
Ismerek ilyet, de olyat is aki baromi rosszul tanul, ismeretség révén mégis kolis mert ugyebár diákok döntik el ki lehet kolis és ki nem ha meg nem akkor nekik is van beleszólásuk a hökösöknek v mittom én. A fejpénz dolog meg elég szar ügy de mondta a közg tanár hogy abból telik uj kolira meg épületekre hogy azok után akik az első évfolyamon rekednek illetve le..ják az egészet azok után felveszik a fejpénzt és abból rugdalóznak+ abból van szoc tám, ösztöndij állítom aKIN kupa meg az összes kolibuli meg ilyesmi is erre megy ki bár aki szorgalmas ugyis tanul de mégis nehéz ugy készülni hogy hajnalban végighánnyák a folyosót vagy behugyoznak a szobába esetleg az ablakon hánynak ki..............De azon nem gondolkodnak hogy ezekkel hogy lehet együtt tanulni? Csak az iskola jóhirét rontják....Bezzeg a BME-n miért nincs ilyen?

[Szerkesztve]

(#914) Tapsi válasza tabaki. (#913) üzenetére


Tapsi
addikt

Bezzeg a BME-n miért nincs ilyen?

Milyen? Mit gondolsz, ott nincsenek bulik? Érdekes módon én mindig rendesen tudok aludni a koliban a bulik ellenére is. Kihánynak az ablakon? Ez miben zavar téged? Nem a te szobádban csinálják. És összehányt folyosót sem láttam még eddig. Aki rosszul tanul, azt nem veszik fel a koliba, kivéve első félévben, hiszen akkor csak szochelyzet alapján döntenek. Csak jelzem, hogy az uj koli PPP beruházás keretében valósul meg, szóval az iskolának nem sok pénzébe kerül. Egyébként meg van 2 tanulószoba is pl a Terminusban, ott tökéletesn tanulhat aki akar. Nem kell mindig a szobában dekkolni.

(#915) Templ@r válasza Xantomas (#910) üzenetére


Templ@r
tag

Szerintem el vagy tajolva. Mar akkor is ez volt a cel. Gyakorlatilag a felvett elsosok kb 60%-at kiszortak az elso tanevben (1994). Persze a fejkvotat megkapta utanuk az iskola :)

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

(#916) Templ@r válasza tabaki. (#913) üzenetére


Templ@r
tag

Elarulom neked, hogy a kollegiumi bulikra (Klub104, KIN, KON, stb...) egy kanyi tamogatast sem kapnak a szervezok. A belepok, a fogyasztas es a szponzorok altal teremtodik meg egy ilyen buli anyagi hattere.

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

(#917) tabaki. válasza Tapsi (#914) üzenetére


tabaki.
csendes tag

jah hát ha te ott tudsz rendesen tanulni akkor jó neked, a bécsi uton ugy néz ki hogy beviszik a discmant és ugy tanulnak zene mellett, a kiabálásról nem is beszélve , én a bécsi utiról beszélek, a terminusba elég gáz bulik vannak... azért nem látsz ilyen dolgokat..

Aki rosszul tanul, azt nem veszik fel a koliba, kivéve első félévben, hiszen akkor csak szochelyzet alapján döntenek<---- szerinted.....

ismerek olyat aki már 4 éve a bécsi utiba dekkol és eddig 8 kreditet hozott össze minden évben ujrafelvételiznek kapják a szociális támogatást is? Nah erre mit mondaszz? Hogy csak a jótanulók kapják a szoctámot? (a szoctám nem tanulmányi eredmény után jár... az az ösztöndíj) meg sok módon meg lehet még kerülni különbenis 1-2 jó ismerős és már bent is vagy a koliba..........Ha elsős vagy akkor majd meglátod később, ha már felsőbbéves, csodálokzom hogy eddig nem jöttél rá hogy igy müködnek a dolgok.....

És szerinted ki ruház be? A Magyar állam? :D

(#918) tabaki. válasza Templ@r (#916) üzenetére


tabaki.
csendes tag

Jah bocs igazad van, a klub 104-et más suliba is hivják hangosítani ez utábn is pénzt kapnak ez a költségvetésük.....meg amit irtál..........

(#919) Xpod


Xpod
addikt

Üdv

Látom egy kicsit a koleszkról van szó. Azért 1-2 gondolatot hozzáfűznék, mivel a Bécsi úti koleszban és a Terminuszban is laktam. Ha az ember csendben, nyugodtan tanulni akar akkor a Terminusszal jobban jár, ott kevesebb a buli, illetve az is lent van az alagsorban, ami nem hallatszik fel az elsőre sem. A bécsi úton sok a hallgató, lehet tőlük segítséget kérni mindenben, de nyugodtan csak a szobába tudsz tanulni. A bulik alkalmával még a 2-on is lehet a zenét és az ordítást hallani.

Sajnálom, hogy jövőre lesz valszeg az utolsó KIN kupa. Tök jó buli.


Ja és még valami, hajrá Energetikások, csináljatok egy emlékezetes KIN-t.

Egy SZGTI-s Fehérvárról.


tabaki: legjobb tudomásom szerint a Klub104 egy országos szervezet, mely több főiskolán is jelen van az országban. Hallgatók szerveznek hallgatóknak bulikat.


[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#920) tabaki. válasza Xpod (#919) üzenetére


tabaki.
csendes tag

hát jah de gondolom, a bécsi uti bulikat a klub 104 bécsi uti tagjai szervezik bár akkoris tök mind1 ha nem
Miért jövőre leszz? Eléggé egyszinüvá vált az automatikások állandó győzelmei miatt?
:D

(#921) Tapsi válasza tabaki. (#917) üzenetére


Tapsi
addikt

Idézd azt a hozzászólásomat, amikor azt mondtam, hogy a szoctám a tanulmányi eredmény alapján van kiosztva. ÉS én is tudom, hogy vannak protekciósok, de nem ők a nagy többség, sőt. Ez mindenhol megvan, meg is lesz.

(#922) Xpod válasza tabaki. (#920) üzenetére


Xpod
addikt

Igen, a Bécsi úti bulikat az ottani klub104-ek szervezik.

Azért lesz elvileg jövőre, mert a kolesz átépítik/felújjítják és állítólag magánkézbe kerül. Az új tulaj meg nem akarja engedni, mondván a diákok tanuljanak, ne bulizzanak hétközben.

Autómatikások állandó győzelmei? Ez érdekes, én úgy tudom, eddig talán 3-szor nyertek kupát.
(Nem tudom biztosra, de a kupanyerésben az SZGTI vezet, nem sokkal az energetikások előtt.)

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#923) tabaki. válasza Xpod (#922) üzenetére


tabaki.
csendes tag

azt nem gondoltam komolyan, én még elsős vagyok, nem azért irtam mert automatikás vagyok, hanem mert ők vannak elszállva magukkal 1-2 automatikás tanárral az élen ami a honlapon is fent van mármint az automatikások lapján...

a másik:
Én fenntartom azt hogy a szoctám továbbra sem ösztöndíj nemtudom hol olvastam, de így van...... épp azért nem mert, aki rosszabb anyagi helyzetben van annak nem tanulmányi eredmény után kell megitélni a dellát .. hanem épp ezért.. anyagiak miatt....Amugy honnan vetted hogy tanulmányi eredmény után van kiosztva? A lapon fel sem kell tüntetni a krediteket stb...

[Szerkesztve]

(#924) Tapsi válasza tabaki. (#923) üzenetére


Tapsi
addikt

Ki mondta, hogy ösztöndíj?

(#925) tildy válasza tabaki. (#923) üzenetére


tildy
nagyúr

:P

Ez nem teljesen így van, nézz csak rá a hipisekre:)(no offense)
Nembaj végre lehetek nem kukás csapatban is, bár az is nagyon jó volt (NIK)

Egyébként ma vágtak meg villanytan szigorlaton, és ha nem sikerült Novohnyval ledumálnom, akkor nem szigorlatozhatok vizsgaidőszakban, illetve akkor átkerülök Bscbe :O :O
Elvileg a mai volt az utolsó alkalom:(


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#926) Xantomas


Xantomas
őstag

Nem tudja valaki, hogy hol tudom megnézni, hogy a második félévben milyen tárgyakat tudok felvenni a villanytan I nélkül? Minden összejött, nem is rosz eredménnyel csak az nem.
Neptun nem játszik, mert most egy nagyon szép, magyar nyelvű lekérdezés kódja látszik, olyan tárgykóddal ami nekünk nem is volt.
Inkább az olyan tárgyakra gondolok amik újonnan jönnek be, tehát nem az előző I. alatt futóknak a folytatása. Tehát méréstechnika I., elektronika I. és társai.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#927) Templ@r válasza Xantomas (#926) üzenetére


Templ@r
tag

Nem akarlak elszomoritani Xantomas...
En mar vegeztem (meg nem kredit rendszerben), igy lehet, hogy tevesek az informacioim, de legjobb tudomasom szerint (sajnos) ugy van kialakitva a kredit rendszer, hogyha az alap (matek, villtan) targyak valamelyikebol ''buktal'', akkor a kovetkezo felevben mivel par targyat a ''bukta'' miatt nem lehett felvenni, nem tudsz annyi kredit pontot szerezni, hogy sikeres legyen a feleved - gyakorlatilag felevet kell ismetelned (persze ha azota nem vezettek be a keresztfelevet - de errol nem hallottam).

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

(#928) Xantomas válasza Templ@r (#927) üzenetére


Xantomas
őstag

Közben megtaláltam. Csak sokat kellett hozzá olvasgatni, meg összehasonlítgatni. Na igen, sok tárgy épül a villanytan I-re, de szerencsére fel tudok venni annyi kreditet, hogy a második félévre elég legyen. Persze ez csak akkor ha nem bukok egy vizsgát se.
Akkor lesz 31-9=22 kreditem. A második félévben fel tudok venni szintén 31-13=18 kreditnyi tárgyat. (min 15 kell)
Amit nem vehetek fel:
Elektro I. (ead + gyak) 4.
Méréstech I. (ead + labor) 4.
Villanytan II. (ead + gyak) 5.
Szumma 13 kredit.

Szóval épphogy fel tudok venni annyi kreditet, hogy mehessek a második félévre. Bár nem akarom erőltetni a villanykart. Nagyon nem megy a villanytan, pedig az 1. ZH után lelkiismeretesen végigcsináltam minden példát a példatárból a hálózatszámításhoz. Be is telt 1,5 spirál füzet. Az más tészta hogy teljesen rosszul fogtam fel a csomóponti potenciálos, és Millmann tételt, és sosem értettem, hogy miért más eredmény jön ki, mint hurok áramokkal, vagy Northon-Thevenin tétellel.
A pót elötti utsó nap verték belém, hogy máshogy kell megoldani. A sors iróniája, hogy mégis elrontottam, ezenkívül arról volt szó, hogy nem lesz mágneskörös példa... naná hogy mégis beletették.

Egy tárggyal se volt gondom, csak a villanytannal, minden más 3-4-5. De hát nekem kellett a Kandóra jönnöm. Vagy kihúzom a 3. félévet, és addigra elfelejtem amit rosszul tanultam meg, vagy folytatom tovább mint programozó tanonc a Neumanon, egy kis kitérés után.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#929) Templ@r válasza Xantomas (#928) üzenetére


Templ@r
tag

Ergo:
Utan nem tudod majd felvenni (amig nincs meg a villanytan): digitalis technika, villamosenergia-ellatas, stb targyakat ezert minimum felevvel tobbet kell majd jarnod = felevismetles. :Y

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

(#930) Xantomas válasza Templ@r (#929) üzenetére


Xantomas
őstag

Digitális technikát miért ne tudnám felvenni?
Amiket leírtam azokat nem tudom csak felvenni, mert kell hozzájuk a villanytan I. aláírás.
Utánna a harmadik félévben ismét fel tudom venni a villanytan I.-t és mellé azokat a tárgyakat amikhez nem kellenek a villanytanos aláírások (ill természetesen sikeres vizsga).

A HÖK-ösünk szerint is nagyon húzós ha a villanytan nincs meg, de mivel mással nincs baj, így éppen folyamatosan lesz annyi kreditem, hogy félévet kezdhessek.
Természetesen el leszek csúszva 2 félévet, de elvileg folyamatosan járhatok majd.
(Megjegyezték, erre igazából nem nagyon volt példa, mert aki ebből bukott, az többnyire másból is bukott, de a számok törvénye szerint a lehetőségem megvan rá.)

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#931) Xantomas válasza Xantomas (#930) üzenetére


Xantomas
őstag

Igazábol csak annyi a lényeg hogy ne kerüljek passzívra, mert ha igen, akkor megyek dolgozni. Ha meg dolgozni megyek, akkor ide vissza nem jövök. Annyira azért nem jön be az iskola és a felépítése. Bár nem sok helyről hallottam hogy olyan sok jót mondtak volna.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#932) tabaki. válasza Xantomas (#930) üzenetére


tabaki.
csendes tag

igen, ugy van ahogy irtad, de én nem előlegezném meg azokat a jegyeket meg krediteket (pl villany vizsga) amiket még meg sem irtam.... ha a matekod nincs meg akkor az automatikát meg talán mérés 2-t stb-t bukot szal mindazt ami a villany 2-re épül
de azért igy sem állsz vmi rosszul én elég sok embert ismerek aki nálad sokkal sokkal rosszabbul áll még nem tutod pótolni a matekot?

(#933) Cav


Cav
csendes tag

Sziasztok!
A véleményetekre vagyok kiváncsi. Az RKK-s (könnyűipari mérnök szak) vagy a BGK-s (gépészmérnök szak) diploma keresettebb a munkaerőpiacon?

Köszönöm a véleményeket előre!

(#934) tabaki. válasza Cav (#933) üzenetére


tabaki.
csendes tag

üdv

Nyílván vannak nálam tapasztaltabb kollegák is de szerintem a gépésszel sokkal többre mész, hha felvesznek, nem tudom mennyi a ponthatár a gépészen,de az biztos hogy több mint az rkk-n bár nem kell hozzá ördöngős pontszám hogy felvegyenek, nálunk a Kandón már 87 pont elég. az RKK-n elég kihalt szakirányok vannak pl bőr meg ruhatervező vagy mi meg ilyenek aminek meg van értelme pl a minőségügyi azt kiszoritják a mérnökök viszont a gépész biztos h nehezebb leszz!

Üsszefogalava BGK-n sokkal szinvonalasabb az oktatás és egy gépész diplomával sokkal jobban el lehet helyeszkedni mint egy könnyüiparival de a tanulmányok is nehezebbek!

(#935) tototos


tototos
őstag

Hello!

Járt itt közületek valami A neumann-on mérnök informatikus szakra? Mert idén érettségizek és gondolkozom hogy bme vagy bmf. Szerintetek van valami különbség a képzésben?

(#936) tabaki. válasza tototos (#935) üzenetére


tabaki.
csendes tag

üdv a BME sokkal jobb mivel egyetem ennyi röviden,.
a Neummann is jó választás a BME nehezebb viszont ki lehet készülni mivel a programozás elég kemény dolog de a Neummann sem sokkal marad le tőlle hha elég pontod van és képesnek érzed magad akkor jelentkezz a BME-re 2. helyen meg a BMF-re.

A 2 között annyi a különbség hogy a BME elméletibb a BMF gyakorlatiasabb.....És a cégek jobb szeretik a BME-s diplomát

(#937) Kephamos


Kephamos
addikt

Na, a had- és biztonságtechnikáról semm tapasztalat?

(#938) Kephamos válasza Kephamos (#937) üzenetére


Kephamos
addikt

ÁP! :))

(#939) JoHnni válasza Kephamos (#937) üzenetére


JoHnni
senior tag

én anno arra a szakra akartam jelentkezni, aztán lebeszéltek róla mert állítólag nem lehet vele elhelyezkedni, igy lett bmf kgk műszaki menedzser szak.

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#940) Cav válasza tototos (#935) üzenetére


Cav
csendes tag

Én Neumannra járok mérnökinfó szakra 2. éve, és azt kell mondjam: elég kemény.
Első hallásra az h főiskola azt sugallja h könnyebb az egyetemeknél, pedig ez nem feltétlenül igaz. Pl közgáz bármelyik karának bármelyik szaka messze elmarad, pedig az egyetem. Tényleg elég komolyan veszik itt a tanítást, ezt bizonyítja h a támogatóik és partnereik között van a Nokia, Symantec, Microsoft, HP, sőt az Intelnek rendszertechnikai laboratóriuma is van nálunk. Ezzel együtt sajna elég nagyok a bukási arányok.
Az ELTE progmat nehezebb, a BME is nyílván, de utána a BMF-NIK jön általában.
Nem tudom annyival nehezebb-e a BME mint amennyivel többet ér a diplomája, de mindenesetre 1.helyre rakd be a BMEt.

(#941) Chili7 válasza JoHnni (#939) üzenetére


Chili7
őstag

Tesó!
Hanyadikos vagy? Én most végzem.
Ez a szak (projekt szakirány) egy nagy lósz@r tudást ad. De itt mondjuk 'távon' nem is ez, hanem a papír a lényeg

(#942) tabaki.


tabaki.
csendes tag

Cső hát ahad és bizt technkiával jól jártál volna hha éppen irakban lennénk vagy amcsiban vagy a légióba készülnél :)
A müszaki menedzser jobb vmivel de az se nem közg se nem mérnök szóval.......Nah mind1 Hát a suli elég kemény, főlleg hogy én a Kandón már 2.odjára járom az elsőt de most legalább megvan minden csak a matek vizsgát kell még megcsinálni......Nem tudom a közgáz milyen nehéz de szerintem nincs értelme összehasonlítani mivel ott semilyen müszaki kar nincs ha jól tudom, a közg meg a müszakihoz képest semmi (kis tulzásal :) )
Viszont a Müegyetemről bukott hozzánk egy gyerek aki a matekot olyan szintre megcsinálta mint én (éjjel nappal tanulással) állitom 1-2 napot nézett bele ........

(#943) tkesy


tkesy
őstag

A napokban volt szerencsém meglátogatni a Tavaszmező u. ban lévő új épületett... (''G'') Hát nme semmi lett... :R
Viszont az F-17 az lol...
Ez a hogyan építsunk olyan termet, amiben ne tudjon puskázni a diák, + hogyan figyeljük meg figyeljük őket, annélkül hogy észrevennék mentalitás, hát..... :O :W
Komolyan mondom, már csak a személyre szabott videokamerás rendszer meg a hazugságvizsgáló hiányzik....

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#944) tabaki. válasza tkesy (#943) üzenetére


tabaki.
csendes tag

És az milyen volt amikor programozásból irtunk Schuszter meg kiment mert csörgött a telója és mindeki azt hitte hogy telefonálni megy ki.....Aztán visszajön irány a 13.sor v ilyesmi mindenki csk nézett gyereket kikapja aztán karó..........Persze nem telefonálni ment ki.. Megnézte a kamerát a portán h mizujs.......

(#945) SimS


SimS
senior tag

Üdv mindenkinek!

Holnap lesz a nyíltnap az infó karon és nagy valószínűséggel mennék oda, csupán egy bökkenő van: nem nagyon tudom hogy a Nyugatiból hogy a legegyszerűb / ,,gyorsabb'' oda eljutni :F

Szeretnék kérni valami útbaigazítást (akár privibe is jöhet) amit meg is tudok találni :R :)

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#946) tildy válasza SimS (#945) üzenetére


tildy
nagyúr

Felülsz a 6os buszra, , és leszállsz a nagyszombat utcánál. Onnét gyalog kb 5 perc. (Át kell menned rögtöna zebrán az amfiteátrum mellett (baloldalt) , majd látsz egy villamosmegállót, akkor már nem vagy messze, ott a bécsi úton kifelé kell még picit menned. )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#947) tildy válasza tabaki. (#944) üzenetére


tildy
nagyúr

Évekig nem puskáztam. (kb. 2 végéig).
PErsze szívtam is vele , mitn a torkos borz.
Nem tartom tehát rossz rendszernek azt, ami msot lett.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#948) tabaki. válasza tildy (#947) üzenetére


tabaki.
csendes tag

Hát igen! A rendszer nem rossz, főlleg hogy amiből puskázni lehetett az egyedül az anyagismeret, de a tanár sem gondolta komolyan hogy azt a heti 10 oldalt amit a füzetbe lekörmöltünk(már aki...) meg fogjuk tanulni amikor a mtekra meg a villanyra elég sok időt kellet fordítani+a porgramozás.......
Bár hozzáteszem a tanár mondta hogy puskázhatunk csak ne vegye észre :) szóval....

[Szerkesztve]

(#949) g@bo válasza tkesy (#943) üzenetére


g@bo
nagyúr

óbudán is cudarok a termek, az F1 se kutty... középen 2 kamera ( portán kukk ) szal át kell gondolni a puskázást, kis fecnik helyett a4-es lap... :DDD

(#950) Chili7 válasza tkesy (#943) üzenetére


Chili7
őstag

Miért nem lehet az F-17 ben puskázni? Szerdán tökéletesen sikerült egy A4-es lapról átmásolni a controlling dogozat kérdéseinek válaszait.
A tanári asztal és az utolsó padsor közt van vagy 5m szintkülönbség. Bármit kirakhatsz a padra, lentől nem látni!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.