Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) karib válasza nRu3 (#250) üzenetére


karib
addikt

Ha fogyasztóként vetted (nem Kispista Bt-ként), akkor 3 napon belül csereköteles. Ha csak a színe nem tetszik, akkor nem kell cserélniük, de ha bedöglik, akkor igen. Ha cégként vetted, akkor nehezebb a helyzet. Persze valszeg ők sem tudják pontosan, mi merre hány lépés, ezért nyugodtan lehet lobogtatni a fogyasztóvédelmi törvényt meg a jótállási jogszabályokat, akkor is, ha valójában nem minősülsz fogyasztónak :) Amúgy az egész szabályozás elég zavaros és rossz, de azért valamennyire használható.

Department of Redundancy Department

(#252) nRu3 válasza karib (#251) üzenetére


nRu3
addikt

Miért mi a különbség ha mondjuk kft-re vesszem vagy magán személy? mert én mindig az alkatrészeket a kft-mre veszem áfa miatt de eddig nem romlott el semmim szerencsére (kop-kop gyorsan)?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#253) corlagon válasza nRu3 (#250) üzenetére


corlagon
senior tag

Az a jótállás, 3 nap általában. A garanciát (1 év) törvény írja elő, a jótállást a cég vállalja, ha akarja.

(#254) iwu válasza karib (#251) üzenetére


iwu
addikt

itt kipukkant az ic, és azt mondták, nem rendeltetésszerű használat.
a spanom meg ''láma'' wolt, és hagyta magát leugatni.

ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#255) corlagon válasza karib (#251) üzenetére


corlagon
senior tag

Hö?
Fogyasztóként tökmindegy, hogy XYZ Bt. vagy Pista Bácsi vagy, minden jogszabályi védelem ugyanúgy megillet. Ha meg elromlik valami, akkor kötelesek cserélni a garanciális feltételek szerint (ált. csere ugyanolyanra, ha nincs, pénz v. beszámítás), ha még határidőn belül vagy.
Nyugodtan javítson ki, aki jobban tudja...

#254:
Na mostmár előveszem a törvényt...
Nem rendeltetésszerű használatnál nincs gari, de hogy kinek kell bizonyítania?

[Szerkesztve]

(#256) Den válasza nRu3 (#252) üzenetére


Den
veterán

akkor nincs rá kötelező garancia, hanemkülön kell megállapodnod a kereskedővel

www.simson4t.hu

(#257) Den válasza corlagon (#255) üzenetére


Den
veterán

már egy ideje csak magánszemélyeknek kötelező garanciát adni.

www.simson4t.hu

(#258) L3zl13 válasza karib (#251) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez a 3 napos cucc tévhit. Nincs törvény ami ezt előírná tudtommal.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#259) corlagon válasza Den (#257) üzenetére


corlagon
senior tag

Hát az marhára meglepne. Lécci linkelj be egy jogszabályi hivatkozást, ha lehet.

(#260) L3zl13 válasza Den (#257) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz annyi a különbség, hogy magánszemélyként szólhatsz a fogyvédnek, cégként viszont csak peres út van vitás esetben.

Aki hülye, haljon meg!

(#261) Den válasza corlagon (#259) üzenetére


Den
veterán

a mayarország.hu-n van jogszabálykereső pontosabb linket nem tudok.

Nem olyan meglepő ez, két cég szerződésben rögzítheti a grancia feltételeit, idejét, stb.

www.simson4t.hu

(#262) corlagon válasza L3zl13 (#260) üzenetére


corlagon
senior tag

A Fogyvédnek bárki szólhat, cégek tulajdonosa vagy tisztségviselője is, aki magánszemély.
Egy pontosítás: a garanciát csak ''fogyasztó'' érvényesítheti, aki a ''gazdasági vagy szakmai tevékenység körén kívül eső célból szerződést kötő személy''. Ettől még szvsz lehet olyan gazd. társ. is, akinek a TSZ tevékenységi körében nincs felsorolva kapcsolódó tevékenység (nem profi harvderes, kereskedő stb.)

(#263) divot


divot
veterán

A nyugatinál egyszer én is vártam olyan félórát. Mivel ezen röpke idő alatt egy milliméterrel sem jutottam közelebb a pulthoz, ahol ráadásul még ketten álltak előttem, otthagytam a kócerját. Az igazán szomorú az volt, hogy közben legalább öt eladónak álcázott hülegyerek jópofizott hátul valami friss áruval. :(((

(#264) nRu3 válasza Den (#256) üzenetére


nRu3
addikt

Most ha pl: elromlik a vinyom és két hónapos viszamegyek a szervizbe, a számlán a kft-ém mint vevö szerepel ,és nem ugyanaz a szervizelési procedura jár nekem mint egy sima földi halandónak? most egy kicsit nem értem az egészet:F

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#265) corlagon válasza Den (#261) üzenetére


corlagon
senior tag

Rögzítheti, ugyanúgy mint egy magánszemély (Pista bácsi) és egy cég (Kékhalál Kft.) is. A lényeg, hogy a törvényi minimum alá nem mehet, semmilyen esetben! Persze a vevő javára el lehet térni a legtöbb esetben.

#264:
Ugyanaz kell, hogy járjon mindkét esetben.

[Szerkesztve]

(#266) corlagon


corlagon
senior tag

Este asszem végigrágok pár jogszabályt, mert idegesít, hogy nem tudom.
Mondjuk nem csoda, jogi tanulmányaimból leginkább különféle Nemzeti Sport-tudósítások és ''80 fillér a piros ulti'' szakkifejezések maradtak meg :(

(#267) anulu válasza [lAyCsI] (#244) üzenetére


anulu
félisten

részemről nagyon jóban vagyok velük, teljesen korrektek voltak velem mindíg. pl amikor alaplapot vettem, előtte hallottam, hogy van olyan kombó RAM-ból, amit a Gigabyte 7NNXP nem eszik meg. úgy mentem be hozzájuk, hogy vittem mind2 RAM-om. megbeszéltük, hogy otthagyom 1-2 órára a RAM-jaim, betesztelik, és ha OK, viszem a lapot. így is lett, mikor visszamentem mondták, hogy OK a cucc, hazahoztam, ment is! :)

ismerőseimnek/ismerőseimmel is ott szoktam az esetek túlnyomó többségében venni a cuccokat, és amikor bármilyen gáz volt (RAM, vidkártya, vinyó) nem problémáztak, kicserélték.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#268) [lAyCsI] válasza anulu (#267) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Akkor lehet hogy csak az én pofám nem volt szimpi nekik...
Na mindegy, ha van rá lehetőségem igyexem nagykerben
megvenni a cuccokat:)

-= No way back from Here =-

(#269) Guruka


Guruka
senior tag

Eddig nekem is csak pozitív tapasztalatom volt velük. :)

(#270) jherumit


jherumit
csendes tag

Fehérváriaknak ajánlom a bf-t, nekem eddig bejött (csak az a fránya raktárkészletük lehetne nagyobb)
viszont a mistr@lról inkább nem is szólok egy szót se :(

(#271) Mr.Skyline válasza jherumit (#270) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

engem a Mistralban eddig mindig át akartak ba*ni, de sose sikerült nekik! jah. és szerintem az árukészletük többsége meg csupa gagyi sz*rból áll. na ez az én szerény véleményem! Blufosban még nem vásároltam de nem is fogok:D na meg amúgyis megvannak a boltjaim mit hol kell venni...:C

[Szerkesztve]

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#272) boceeboy


boceeboy
tag

Az én kedvencem az ilyen boltokkal kapcsoaltban például egy memoria eladása!
Mondjuk 3-4 ezerrel drágábban árulnak egy márkásabb ramot,amire rávan ragasztva egy cimke hogy milyen márka!
Na és ezt ugye higgyem is el nekik!:(((

(#273) yaerius666


yaerius666
újonc

A szegedi Bluefish-ban vettem PC3200 RAM-okat, de otthon kiderült, hogy az egyik PC2100! Nem vagyok nagy hardver ismerő, úgyhogy könnyen bxsztak át!
Persze nem cserélik vissza, mert aláírtam a számlát és ezzel vége(m).
Ne vásároljatok itt!!!

(#274) nRu3 válasza yaerius666 (#273) üzenetére


nRu3
addikt

ügyes vagy, azért a ramon mindig van egy matrica ammin rá van írva a tipusa;)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#275) TomDog


TomDog
tag

Ezt olvassátokBővebben: link:C:Y:C

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#276) Lord Zero válasza nRu3 (#274) üzenetére


Lord Zero
addikt

vajon eszébe juthat-e vkinek ama roppant frappáns fondorlat, h kicserélje a matricát?
ááá, biztos nem, beszélek marhaságokat..

nem, mindegy

(#277) Dilikutya válasza Lord Zero (#276) üzenetére


Dilikutya
félisten

Amikor RAM-ot veszek, ösztönösen ignorálok mindent ami papír és rajta van :P Rögtön a chipeket nézegetem, azt nehezebb feltűnés nélkül meghamisítani ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#278) asimov válasza TomDog (#275) üzenetére


asimov
aktív tag

ultra lol! :))

''Two intelligent species live on Earth: Humans and Hungarians.'' (Isaac Asimov); -=SoG=-Khabbas

(#279) gaboooka


gaboooka
aktív tag

2005.02.19.- én vásároltam egy ABIT AV8 3rd- Eye alaplapot a budapesti Nagyenyed utcai Bluefishben.

2005.07.22- én meghibásodott- nem kezelte a videokártyát- majd 2005.07.23- án bevittem a gyöngyösi Chiperke 7475 Kft.(BF partner) által üzemeltetett üzletükbe (mivel itt lakom, és a pesti üzletben úgy tájékoztattak, hogy akármelyik üzletükbe bevihetem, ha probléma adódna).

Az alaplapot átvették, cserekészüléket nem biztosítottak, a garanciajegyen említett 15 naptári nap már letelt, és még nincs semmi előrelépés az ügyben, pedig már kétszer is érdeklődtem. Csak hitegenek, hogy ekkor meg akkor jön/lesz.

Na meg ma azt mondta a csóka az üzletben, hogy ''miért nem a nagykert b@sztatom, hogy nincs alaplap raktáron'' <-- ezt így szó szerint.

Mit tehetek ilyenkor?:(

(#280) Bird válasza gaboooka (#279) üzenetére


Bird
addikt

Tanulság: Messze el kell kerülni az ilyen ''profi'' KFT.-ket.... Mondjuk én biztos elküldtem volna melegebb éghajlatra ha nekem nyögi be a b@szogatni a nagykert dumát.... :(((

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#281) erdeya válasza gaboooka (#279) üzenetére


erdeya
senior tag

Panaszkönyv a minimum. A panaszkönyv puszta említése gyakran hihetetlen mértékű előrelépéseket eredményez.

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#282) Motion_Blur válasza gaboooka (#279) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ami neked hasznos lenne, sajnos semmit:( Elküldheted őket a picsába, de az csak neked lesz rossz. A vevő ki van szolgáltatva...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#283) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Én eddíg 2szer vásároltam a BlueFish-ben (Szfvári). Egy videokártyát és egy procihűtőt. 3 csóka van, abból az egyik a videokártyákhoz, a másik inkább az alaplapokhoz konyít valamit, a harmadikat eddíg még nem hallottam beszélni.:D Velem elég közvetlenek voltak, csak tudatni kell velük, hogy nem vagy teljesen hülye a dolgokhoz és akkor nem próbálnak átb@szni.

Garival még nincsenek tapasztalataim, remélem nem is lesznek;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#284) Integra


Integra
titán

én a déliben boltjukban vettem a proci hűtőm
unott, búval baszott flegma fejek, de mivel tudtam mit akarok, ezért különösebben nem érdekelt, megvettem, a hűtő meg jó
ha gépet akarnék venni, akkor biztosan nem ide mennék tanácsért

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#285) Motion_Blur válasza Integra (#284) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én mindenhova csak céltudatosan járok vásárolni. Nem hagyom, hogy rábeszéljenek valami fosra, inkább visszamegyek később, neten nézek róla teszteket/véleményeket. Most is így fogok gépet venni;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#286) gaboooka válasza erdeya (#281) üzenetére


gaboooka
aktív tag

El is kértem, de a válasz az volt: ''ott van...'' meg hogy lesz@rja ha írok is bele. :((

Most az ember mit kezdjen ezzel? Holnap is bemegyek, mert talán a főnök lesz bent. talán Ő értelmesebb.:O

[Szerkesztve]

(#287) erdeya válasza gaboooka (#286) üzenetére


erdeya
senior tag

Csak írj bele. Abból egy példány a fogyasztóvédőknek megy asszem.
Élj a jogaiddal, ha kevés is van belőle!!!!

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#288) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én egyszer vásároltam a blufishnél, a nyugatinál egy alaplapot, de semmi gond nem volt vele.Leszámítva azt hogy nem ette meg a geforce 6600 as videókártyámat, ami nem az ő hibájuk vlt mert biost kellet rajta frisíteni:DDD

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#289) gaboooka válasza erdeya (#287) üzenetére


gaboooka
aktív tag

Holnap - ha nem sikerül megegyezni- sor kerül arra is. :(
Én egy nyugodt ember vagyok, de ez már mindennek a teteje. :U

(#290) lesaux válasza gaboooka (#279) üzenetére


lesaux
veterán

Pont ugyanígy jártam én is, szintén a BF-ben
A 15 nap, amit írásban ígértek, már lejárt. Cserecucc nem volt. Jobbat venni és ráfizetni nem akartam, szarabbat ne adjanak. Mondtam, hogy akkor kérem vissza a pénzt. Azt ők nem adhatják, csak 30 nap múlva. Tudtommal ilyen 30 napos kitétel nem létezik.
Felhívtam a fogyasztóvédőket. Kiderült, hogy igazam van, de tkp. nem tehetek semmit, a bíróságon kérhetem a pénzem kifizetését. Az meg leghamarabb egy év.

Amit te csinálhatsz:
Ráfizetéssel vehetsz egy jobb alaplapot.
A panaszkönyvbe mindenképpen írjál be, akár a ''basztatós'' sztorit is, bár nem tudom, mennyire érdekli őket. Még esetleg az kéne, hogy viszel magaddal egy meggyőzőbb külsejű embert, aki az asztalra csap, ha hasonló stílusban beszélnek vele.

(#291) Integra válasza Motion_Blur (#285) üzenetére


Integra
titán

szerintem itt elég kevesen vagyunk határozatlan célközönség.
házat akarok most venni, csak rinyálok az árán, hogy megvegyem e vagy sem
a vége úgyis az lesz hogy fogcsikorgatva leperkálom a pénzt, de még keresem hol a legolcsóbb :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#292) gaboooka válasza lesaux (#290) üzenetére


gaboooka
aktív tag

Sajnálattal látom, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal. Ha nagyon felidegesítenek odacsapok én is. ;]:C

Remélem, hogy hamar pontot tudunk tenni az ügy végére.

(#293) mr.ki


mr.ki
aktív tag

Havernak akartam gépet összeállítani. Abit nf7 s alaplappal volt gondunk. Megvettük a konfigot és mikor összeraktuk úgy sikított az alaplap mint a vágási malac. NEM MŰKÖDÖTT A PROCI VENTIT ELLÁTÓ ÁRAMKŐR:F.Persze visszavittük 1,5 óra utazás árán (csak oda) és elmondtam a hibát. A szervizes csávó kételkedett a szavamban, majdhogynem kiröhögött.1 óra (!) tesaztelés után belátták hogy igazunk volt. Megkaptuk a másik alaplapot , de itt még nincs vége csak most kezdődik. Hazavittük összeraktuk 1 óra alatt, de most be sem akart bootolni. Egyből memóriára gondoltam de a gépemben sirályul ment. Ezután cserélgettük a memória helyeket az alaplapján, nem volt jó, ugyhogy másnsap megint futottunk egy kört. Ott 4 (!) óra teszelés után azt mondták hogy semmi gikszer nem volt a lappal.Remélem érzitek a paradoxont.

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#294) nomac


nomac
tag

Hi all!
Én tegnap vásároltam a bluef@szoknál(teréz.krt) egy samsung vinyót.
Természetesen rossz volt.Visszavittem.Bevették.Ellenőrizték.(Ha má a bios láttya!)
Visszadobdák.Lecsakkoltam a samsung progival.Kifagyott.Visszavittem.Ráfizetéssel akartam venni a 13k-s w helyett egy 14-ks ht-t.A rendszerük lefagyott.
3.nap Megyek be.Végül 16-ot hagytam ott egy másik samsung.ért.
Természetesen kértem az ellenörzését ,de a szervízvezető szabályosan kirúgott.(Előbb megkésdezte:''Hö mitakarsz'')Álítólag kinemlátott a munkából.
Elegem van ebből!De persze a mistral sem jobb!Semmivel sem!:(((:(((:(((

(#295) nomac


nomac
tag

Nem kötelező végigolvasni:))de egy nagyon tanulságos esetet mondok el:
2003.08.14.-én vettem egy ti4200-őt a mistralban.(Váci út)3/4-ed évig jól is ment amikoris a venti beadta a kulcsot.
Visszavittem a váci úti szervízükbe a karit és mondták h 2 hét mulva telefonálhatok.
Telefonáltam a fickó mondta:''még két hét''
Kivártam három hetet és a faterral bementünk a kártyáért.Sorszámot vettem mint az sztk-ban majd hívtak(bár itt legalább látod a szervizes ténykedését).Megyek a csávóhoz aki szimplán közli:''A kártyát visszaküldtük a beszállítónak,de levásárolhatja az árát 16750ft ért)A KÁRTYÁT MÉG ANNO 40K-ÉRT VETTEM!Ezután a fater kezdett el vele veszekedni.Hasztalanul.Hiába kértük vissza a karit (mert későn jöttem rá a venticsere lehetőségre)az már állítólag a xyz lerakatán lehetett.
Mindent egybevetve 60k-t hagytunk ott a boltban,mert ügye az uj vga-hoz új táp is kellett.
Mistral=Bluefish
Bár amit ők csináltak az szimpla lopás?Nem tudom.
Mindenesetre elemnél komolyabb dolgot ne vegyetek ott!:(((:(((:(((:(((

(#296) Jégkokó


Jégkokó
veterán

nekem se az alaplappal se a procival nem volt komolyabb gondom.Igaz a procit doboz nélkül adták ugyan annyiért mint máshol dobozost hütővel ,de mind1

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#297) nomac


nomac
tag

najó akkor fel

(#298) AMD!4ever válasza nomac (#295) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Banyek! nem semmi! én szerencsére már régnem voltam a mistral se a blufis szervizében... lekopogom.
Pedig kisértem a sorsom,csomo mindent mostanába náluk vettem.
A legkeményebb az 52ezer forintos leadtek 6600Gt-m amit a mistrálba megmertem venni anno(sulinetes mondjuk)
Szerintem a hütö alapbol szar volt rajta mert nagyon melegedett vele a kari,nálam a vga venticsere alapdolog amugy, azota a kártyának semmi baja,és még elég jól tuningolható is Zalman vf700 van rajta. és már Vcormoddoltam is és tök jól birta.
Ugyhogy mákom volt???

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#299) Szabesz


Szabesz
őstag

Ez nem Blufos de hasonló :))
Vettem a 3t-nél egy Chaintech 7VLJ Deluxe alaplapot, hazaviszem összerakom, elindul, bebootol belép a Windows, alaplap sípol veszettül, majd levágja.... namondom újra :) kezdtem a BIOS-ban, figyeltem az értékeket: CPU 86°C Sys:52°C ... megyek lejjebb VCore 2,06V!, hát mit ne mondjak ilyen gyorsan még nem csaptam a főkapcsolóra :D Ház oldala levesz CPU borda megérint.. égetet veszettül :((
Másnap viszem vissza... sok a szervizelendő gép most nem tud(nak) vele foglalkozni... na mind1 ott hagyom... 2 hét múlva (kb) [mindennap hívogattam őket hogy hogy is áll] monta hogy tényleg rossz, de vissza kell küldeni a gyártónak (!) ami ugye a világ másik végén van...
1 hónapig ment ez a huzavona hogy: áh már holnap itt lesz a cserelap, dede holnap mostmár biztos... meguntam [persze hogy ez idő alatt pont eme bizonyos Chaintech lap ára csúszott lejjebb:(((] , és mondtam hogy kérek akkor egy ASUS A7-V600X-et (mivel ráfizetni nem akartam...)


[Szerkesztve]

¯\_(ツ)_/¯

(#300) nomac válasza AMD!4ever (#298) üzenetére


nomac
tag

1000-rel szorítok neked ugyanis a mistral pont attól a két gyártótól árul GT-t amelyek
HATALMAS selejtszériát produkáltak.:(
De persze lehet h jó.
Mióta van meg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.