Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) guest válasza karib (#4) üzenetére


guest
veterán

Korrekt cég????????
pénzbe került az ügyfélszolgálat!!!!!
az eszem megáll......:((

prohardver vendég

(#102) guest


guest
veterán

Hát igen! Ilyen az, ha az ha egy cégnél nem értenek az eladáshoz (mi mennyi), termékmenedzseléshez (mi mit tud) és a garanciális (szervizes) problémákhoz egyszerre! Érdekes, hogy akiket én ismerek és egyszerre mindhárom témában otthon vannak, az egyik sem diplomás! :)

prohardver vendég

(#103) Dende válasza morzsa (#100) üzenetére


Dende
csendes tag

Kint olcsóbb? :) Ez csak annyit jelenthet, hogy idehaza nincsenek meg a kapcsolataid... :)
Egyébként nekem is volt egy DLTA307015 -ösöm és bizton mondhatom, sok mai vinyó elbújhat mögötte (másfél évvel ezelőtt a leggyorsabb hazai vinyó volt).

(#104) netchan válasza Dende (#99) üzenetére


netchan
tag

''A következő kérdés gondolom az lesz, hogy hol lehet ezeket beszerezni... )''

Nem, igazából aznap kellett mindkettő, úgyhogy most itt figyelnek mellettem, 1 év garral....

off:
Ezek a plextorok megérik az árukat. Járt nálam másolásvédett CD, amitől az Asus cdrom ill egy Pioneer DVD meghajtó teljesen megfeküdt. Plextor bátyó kb 3-4 percig elvolt vele miután beraktam, majd nekisett, és begrabbelte, mint a szél.
Ja, és volt eset amikor uccsó pillanatban leadott munkánál számított az a 24x-es írás :D

n


n

(#105) Dende válasza netchan (#104) üzenetére


Dende
csendes tag

Jajj... pedig hát :) Én adok el 2 év garival is...

(#106) karib válasza guest (#101) üzenetére


karib
addikt

PGSM fizetős ügyfélszolgálat: hát, ezt én sem tudom, hogy honnan szedték. Nem kell őket annyit hivogatni, a hibabejelentő pedig ingyé van (én inkább azt szoktam használni :().

Department of Redundancy Department

(#107) guest


guest
veterán

Hali!
Ma vettem Bluefishnél gf2 mx400/32-t, és megy.
A pultos ''cicus'' kicsit egyszerű volt, pedig végig mosolyogtam, mint a tejbetök. Lehet, h nem kellett volna? :)
Mindenesetre amint megsül a kártya, én is teleokádom ezt a jó kis topikot! :)
Üdv,
Csikin

prohardver vendég

(#108) morzsa válasza Dende (#103) üzenetére


morzsa
aktív tag

Olcsóbb volt augusztusban. Most... nem tudom.
Sajnos kiskerben vásárolok, és a FA-t sem sikerül mindig kivágni.

https://linktr.ee/wbteam21

(#109) Dende válasza guest (#107) üzenetére


Dende
csendes tag

Szia Csikin/Guest :)

Mennyiért vetted? Márkás volt?

(#110) guest


guest
veterán

hát igen : plextor író simán grabbeli a másolás védett audió cd-ket a saját programjával, de dögöljenek meg a másolásvédett CD-k, mert LEJÁTSZANI SEM LEHET ŐKET EGY CSOMÓ OLVASÓVAL SEM! :((

prohardver vendég

(#111) Dende válasza guest (#107) üzenetére


Dende
csendes tag

#105 Guest: No, csak azért, mert ahogy nézem, Bluefish-ben most ez a kártya nettó 14.692, de van olyan hely, ahol ugyanezt 13.480-ért megkaphattad volna. No mindegy :)

(#112) Dende válasza guest (#107) üzenetére


Dende
csendes tag

#105 Guest: No, csak azért, mert ahogy nézem, Bluefish-ben most ez a kártya nettó 14.692, de van olyan hely, ahol ugyanezt 13.480-ért megkaphattad volna. No mindegy :)

(#113) guest


guest
veterán

Csak röviden.

Nekem van kisker boltom (nagyker is).
Néhány alapvető félreértésre világítanék rá:
-MINDENKI fizet ÁFA-t, a boltos is. Szó sincs arról, hogy ÁFA nélkül lehet vásárolni a nagykerekben.
- Garancia. A legtöbb vevő mindenféle földöntúli jelenségekről számol be garanciával kapcsolatban, még véletleül sem mondják meg konkrétan, hogy mi a pontos hiba. Másrészt sajnos (főleg AMD prociknál) a vásárló teszi tönkre a procit, vagy más alkatrészt (pl. lesarkazás), pedig felajánljuk, a díjtalan beszerelést, amit nem vesz igénybe. Lehet, hogy minden 17 éves user zseniális szakember, de ha én, a kereskedő teszem tönkre a cuccot, akkor én viszem a balhét. Ezért érdemes a boltban berakatni a cuccot. Ebből nem kéne presztizs kérdést csinálni.
- Harmadrészt. Valaki írta, hogy nem azt kapta, amit kért. Hogy lehet ez? Fizetésnél miért nem nézi meg mit vesz át?? Lehet véletlen tévedés is. Amikor bejön egy ügyfél hozzánk neki mi vagyunk az első, vagy második bolt aznap, nekünk viszont ő a huszadik vevő. Nem biztos, hogy minden telefonra, kérdésre, e-mailra emlékezni fogunk.
- Negyedszerre: valaki említette a törvényeket, amiker a kereskedőnek be kellene tartania a garanciával kapcsolatban. Tegye mindenki a szívére a kezét! Legális OP rendszer vana gépén?! Én még nem találkoztam olyan garba visszahozott géppel, amin rajta van a Win9x matrica az oldalán! Akkor miféle törvénykövetésről beszélünk? Elméletileg az ilyen gépet meg sem kellene néznem!

Üdv: Pali

prohardver vendég

(#114) guest


guest
veterán

Vita volt a garancia idővelkapcsolatban:

Én is szerzek be importból cuccot:
- OEM procira max 3 hónap a gyári!!!! garancia
- dobozosra 3 év (szintén gyári) gar van, ami a vásárlástól kezdve indul (persze a kinti vásárlástól kezdve)
Nekem itthon az OEM-re is 1 évet kell adni.
Miért nem adunk sokszor 3-5 év garanciát? Gondoljon bele valaki, hogy 3 év múlva lesz-e vajon SD-RAM, vagy 900-as Duron! Ha nem lesz (ami tuti), akkor mire cserélem majd ki? Adja vissza a pénzt? Milyen értékben? És ha a User visszakapja a pénzt, attól még em fog menni a gépe, márpedig ha nem lehet kicserélni a cuccot, akkor újat venni sem tud majd? Ilyen ütemű elavulás mellett kész öngyilkosság 3 év garral tartani cuccokat.


Üdv: Pali

prohardver vendég

(#115) guest


guest
veterán

Pali: Ne haragudj, de mi köze van a garanciális javításnak/cserének ahhoz, hogy legális progik vannak-e egy gépen vagy sem?!? Ez alapján akkor egy durva példával élve egy olyan ABC-ben, ahol lejárt szavatosságú termékeket árulnak, ott szabad a bolti lopás (hiszen ők is törvényt sértenek...)?!? Akkor aki hozzád visz gépet garancia-érvényesítésre, az gyalulja le a vinyót vagy tegyen fel pl. linuxot???

Egon

prohardver vendég

(#116) guest


guest
veterán

EGONNAK

Természetesen nincs köze a garanciának ahhoz, hogy legális-e a progi! Azért írtam ezt, mert volt aki verte a mellét a törvényre hivatkozva, hogy neki milyen törvényes jogai vannak, stb. Ha ennyire ismeri és be is akarja tartatni a törvényeket, akkor ne csak tőlem várja el, hanem saját magától is!! Ezért írtam azt, hogy egyrészt a vásárló mindennel al akar számoltatni minket a törvényre hivatkozva, de Ő maga sokszor százezres tételben használ illegális programokat.

Pali

prohardver vendég

(#117) BobMaster válasza guest (#115) üzenetére


BobMaster
senior tag

Bocs guest egy kicsit ferdítesz, meg kell védenem valamilyen szinten Pali-t.

Ha kőkeményen hangoztatjuk a törvény adta jogainkat, akkor nem felejtsük el, hogy a követeléseink mellett bizonyos kötelességeink is vannak.

Én is aláírtam a BSA (hurrá!) szoftver etikai kódexét. Értem ezalatt, hogy ha a vásárló nem vesz windowst a géphez, akkor nem kap windows-t a géphez, és nem pofozok életre döglött operációs rendszereket gyári CD és a gép oldalán lévő matrica hiányában. Ezáltal x összegű bevételtől elesek, de én a törvény szerint járok el. Más tészta, de akárkinek megmutatom az APEH próbavásárlásról készült jegyzőkönyvet is, ahol munkáltatói igazolástól kezdve a péntárgép kiskönyvéig mindent ellenőriztek, és mindent rendben találtak.

Pali arra akart célozni, hogy ha valaki bejön, hogy ''fagy a Windows'', akkor ő a szoftver etikai kódex értelmében nem köteles foglalkozni vele, ugyanis nem szabad tűrnie sem a jogosulatlan szoftver felhasználást. És a hiba lehet szoftveres és hardveres jellegű egyaránt. Mellékletként elmondom, hogy a helyzet jogtiszta szoftver esetén sem egyszerűbb, ugyanis MS nem ad supportot az OEM termékekhez, ezeket a feladatokat a forgalmazónak kell ellátnia.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#118) guest


guest
veterán

Pali: Mindössze arra céloztam, hogy a garancia az garancia, függetlenül a használt programok eredetétől. Más szóval: ha valamilyen Nálad vásárolt alkatrész elromlik (természetesen a garanciális feltételek megléte esetén), akkor annak megjavításáról/cseréjéről köteles vagy intézkedni; semmi köze hozzá a vásárló által használt progik ''jogtisztátlansága''...

Bobmaster: Azért én megnézem azt a kiskert, ahol nem zavarnak el a fenébe azzal a hibajelenséggel, hogy ''fagy a Windows''... Kizárt dolognak tartom, hogy Pali erre gondolt volna...

Egon

prohardver vendég

(#119) Adi válasza BobMaster (#117) üzenetére


Adi
senior tag

Miért, vagy olyan (használható) M$ termék, amihez ad supportot? :D

ldm start-reconf primary

(#120) BobMaster válasza guest (#118) üzenetére


BobMaster
senior tag

Egonom!

A topic eleje tájékán szó esett a kiszolgálás mikéntjéről.

Szerinted a ''fagy a windows'' ECDL-t végzett (és erre roppantmód domborító) power-juzereket hajtsuk el az anyjukba? A gép bekapcsolásakor az esetek 90%-ában meg tudom mondani, hogy harveres, vagy szoftveres jellegű a probléma. A hardveres azért csúnyábban domborít. Ilyenkor szoktam mondani, hogy hívják fel a barátjukat, aki ''ért hozzá'' és dobjanak fel egy korrekt rendszert, mert hogy a startgombig kilóg a sok systray ikon, az bizony nem ésszerű felhasználás.

A hardver cseréjére csakis szakszervíz jogosult papírt kiadni. Kérdem: szerinted meddig lehetne szívózni, a bizonyítsd be, hogy a hardver a sz*r, ha az igazolást én adom róla?

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#121) BobMaster válasza Adi (#119) üzenetére


BobMaster
senior tag

Van használható MS termék? :))

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#122) guest


guest
veterán

Inkább azt mondjátok meg, hogy ezek a hűtők megvédik-e az AMD procikat?
http://www.blacknoise.de
:D

prohardver vendég

(#123) Dende válasza guest (#122) üzenetére


Dende
csendes tag

Hozz egyet németből és megmondjuk :)

Egyébként elég szépnek néz ki, de láttam én már elég csillogó-villogó ventit, csak éppen a gyönyörködtetésen kívűl másra nem igen volt használható. Aztán lehet, hogy ezek jók... :)

(#124) Dende válasza guest (#118) üzenetére


Dende
csendes tag

Egon :)

Természetesen köteles intézkedni, de ha pl. csak a videókártyát vetted és nem jogtiszta a Windows-od, akkor nem a Te gépedben. Ha ezek után egy másik összeállításban megy és Te szépen megkéred a szervizest, hogy derítse ki miért nem megy a Te gépedben, akkor valószínűleg meg fogja csinálni, de ha követelő hangsúlyban adod elő... Persze nem feltételezem ezt rólad, csak vannak akik így próbálnak meg érvényesülni a ''törvény adta lehetőségeikkel'', amit mindkét oldalon illik betartani, mert Rád ugyanúgy vonatkozik, mint a kereskedőre.

(#125) borg315 válasza guest (#113) üzenetére


borg315
aktív tag

csak röviden..
- ''MINDENKI fizet ÁFA-t, a boltos is.'' a plafon megvan meg?
- pld procit veve, szereljem ki az alaplapot és vigyem be? vagymi? amúgy megnézem, hány szervizes földeli magát mielőtt cucchoz nyúl.. földelő karkötőről nem is beszélve..
- szálljál le a magas lóról b+.. képzeld, jópár embernek ez a hobbija, és a felhők között jár, ha kezébe kerül az, amire hónapokig spórol, nem fogja (sajnos) végignézni pld. hogy a cdrom be volt-e már szerelve, a házban van-e táp, meg van-e karmolva stb.. jééé, minő véletlen, pár kereskedő mintha ráérezne erre.. véletlen, ugye.. amúgy a 3 nap a TÖRVÉNYben rögzítve van, mint téves vásárlás. és hogy van-e értelme? lehet hogy összeakad az alaplappal, más hw-rel, és máris fölösleges. nem minden júzer van tisztában az esetleges inkompatibilitással, a kedves boltosok meg tartják a hagyományos, zéró segítőkészségüket (tisztelet a kevés kivételnek, mint mindig). btw a boltos meg azért van hogy kiszolgáljon. kb ennyi :(
- az ártatlanság vélelme mindenkit megillet. ha meg arra akarsz gyúrni hogy rábizonyítsd valakire h illegális a windóza (aminek az ára ~egy kereset fele és 1-2 éven belül elavul) akkor menj rendőrnek.
grrrrrrrrrrrr :(((

(#126) thord


thord
tag

Pali!
Nem mondanad meg, honnan lehet importbol cuccokat beszerezni?
Ha igen, akkor mail me:
emperor@gemini.ektf.hu
thord

(#127) borg315


borg315
aktív tag

még valami: lehet verni a bsa-s szerződésre, meg etikai kódexre (haha), de egy dolog világos: a rosszindulatú boltosok száma sokszorosa a rosszindulatú vevőkének. pedig vevőből jóval több van..

(#128) BobMaster válasza borg315 (#125) üzenetére


BobMaster
senior tag

Mindenki fizet ÁFÁ-t - elvileg igaz. Nálam mindenki. A művelet egyszerű: amikor a cuccot lehúzom készletről, a gép egy sima soros kapcsolatpn becsekkolja a pénztárgépbe a cuccot.
Mileőtt valaki processzort vesz külön, szokásom feltenni a kérdést, hogy milyen alaplapba lesz?. Erre pedig a válasz általában az, hogy nemtom, pentiumhármas. Ilyenkor szoktam kérni, hogy ha a gyártót és a tipust nem tudja megmondani (és akkor megsasolom neten, hogy milyen chipset), legalább a manualt hozza be. Erre is a válasz az esetek többségében, hogy olyat én nem kaptam, elveszett, stb. Felénk a felhasználó élhet azzal a lehetőséggel, hogy a nálunk vásárolt hardvert térítésmentesen installáljuk beleértve a csavarozást és a kezelőprogramok szerelését, ezáltal az ügyfél láthatja, hogy minden megy. Ha mégsem, én szívok vele. De direkt bíztatni szoktam az embereket, hogy ha már szemezik azzal a GeF2 Ti kártyával, akkor hozza be a mecsínt, futtatunk pár tesztet, kicseréljük kártyát, lefuttatjuk újra és ha elégedett a teljesítménynövekedéssel, akkor megveszi (szervíz ebben az esetben sincs.
Ha egy CD be volt már építve, annak oka van. Nem minden kereskedő tart külön csak a szervíz kedvéért egy-két komplett gépnyi anyagot szétszerelve. Ha megkapod az egy év jótállást, akkor semmi gond, amúgy mindent, mindig ellenőrizni , CD-t, kiskönyvet, kábeleket. Ha már addig spóroltál, nem hajt a tatár. Bővebben a ''Hogyan vásároljunk biztonságosan'' c. topicban irogattam.
A 3 nappal egy kicsit el vagy tévedve. A három napos pénzvisszafizetés csak abban az esetben érvényes, ha a terméket hibásan vetted, vagy ha a vásárlástól számított 3 munkanapon belül vált hibássá . Ekkor kérheted a cserét, vagy a pénzed visszafizetését.
Rendőrnek én nem megyek, van kettő is a családban. De egy kicsit mindenki nézzen magába.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#129) BobMaster válasza borg315 (#127) üzenetére


BobMaster
senior tag

Azért még véletlenül se vegyél Windows-t, mert egy-két éven belül elavul. Vegyél ugyanannyiért harvert, ami fél éven belül, vagy ha már ki tudod fizetni, akkor már rég lejárt cucc! Mondd, nem sántít egy kicsit ez a logika?

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#130) guest


guest
veterán

Elöljáróban annyit, hogy boltban dolgozom...

Azért van itt a garanciánál egy érdekes dolog. A tisztelt User 3 MUNKANAPON belül hozhatja vissza a cuccot azonnali cserére, ha megdöglik. A kiskernek viszont 15 NAPja van (hétvégekkel, ugyebár), hogy elintézze a garanciát (ha nem ad cserealkatrészt). Mellesleg, ha jobban megnézitek, az Usert ezernyi törvény védi, de a kiskert nem igazán.
Amúgy pedig sokszor előfordul, hogy a boltos két hét után kicseréli a saját készletéből az User alkatrészét (főleg ha pont olyan cucc nincs raktáron), majd vár a nagykerre. Ennyi idő alatt azért szépeket lehet bukni egy alkatrész árán.
Már volt olyan emberke, akinek azt mondtam, hogy az 1.6 XP-je nem jött vissza időben, visszaadom a pénzét. Erre Ő: Látok ott egy 1.8-as XP-t, add azt. A válaszom az volt, hogy semmi gond, fizesse ki a különbözetet, csinálunk róla egy papírt, majd ha visszajött az övé, visszaadom a pénzét, Ő meg visszahozza az 1.8-as procit. Na, erre volt nagy felháborodás, hogy miért nem adom neki oda csak úgy a drágább procit kölcsönalkatrésznek. Hát elnézést, de azt hiszem, érthető, miért nem....
Itt megjegyzem, hogy vannak szemét boltosok, de elég sok akad a tisztelt vásárlók között is....

Zsolt

prohardver vendég

(#131) guest


guest
veterán

BobMaster: Én nem azt mondtam, hogy a fagy a Windows hibajelenséggel bekopogtatókat zavard el, hanem a tapasztalataimat tettem közzé, nevesül: a boltosok többsége ezt teszi... Ha Te tényleg ilyen pozitívan állsz a vevőkhöz, akkor le a kalappal... Kívánom Neked, hogy legyen sok forgalmad... De hogy folytassam: jártam én is már úgy, hogy vettem vhol egy vinyót, és a boltban nem ragasztották rá a címkét. Mit ad Isten, pár hét múlva bedöglött... Tudod, valamilyen szinten igazad van: tényleg meg kell nézni, hogy van-é rajta matrica, de csak azért kell megnézni, mert kis hazánkban a ''matrica-lemaradás'' mint jelenség igen-igen gyakori... Miért nem a tudtommal egyedi gyári sorozatszámot használják a boltok (legalább az olyan termékeknél, ahol van)??? Bármi más terméket veszek (TV, hűtő, elektromoskínaihátvakarókézikészülék, bármi...), érdekes mód nem kell egy kisebbfajta KERMI vizsgálatot csinálnom (teszem azt van-e rajta karc, stb.), hanem kifizetem, hazaviszem és használom... És a köztudottan ilyen viszonyok közepette még jöttök holmi etikai kódex-szel, hát tudod...

Egon

prohardver vendég

(#132) BobMaster válasza guest (#131) üzenetére


BobMaster
senior tag

A winyón én filccel szoktam megjelölni, hogy melyik bevételezésen érkezett. Oszt kész, ott van az egyedi SN. A 40 GB 7200-es Maxtoron, ami most a kezemben van, 362130523229, ez az ide és a tápcsatlakozóval szemben lévő oldalon található. A 2-3e Ft körüli dolgoknak már mind van egyedi szériaszáma!
A TV, hűtő, mosógép komplett eszköz, brand gépekhez hasonlítsd (abban nem buherálhatsz). Ha mosógépmotort vennél, az már alkatrész.

A BSA etikai kódex a törvényt idézi... én meg aláírtam, hogy betartom az abban foglaltakat. Ez rossz?

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#133) McJames


McJames
senior tag

BobMaster, de mísz vagy! Szegény Borgnak elmegy a kedve az élettől... :DD

OFF
Amúgy nem vagyok egy M$ fan, de érdekes, rengetegen szidják a Windózt. De kérdem én, ha ennyire sz*r, akkor miér' használják? Ott a Unix/Linux (szinte ingyér' - és még sok barátod is lesz...), ott a Mac (tutti kompatibilis, működik - igaz nem túl olcsó...) 'oszt, lehet csöndben maradni...
ON

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#134) Adi válasza McJames (#133) üzenetére


Adi
senior tag

Én szidom a Windowst, de Linuxot is használok. :) Használtam egy ideig Windowst is (munkahelyen kénytelen voltam), így még az erkölcsi alapom is megvan hozzá. :D

Linuxot azért nem használnak sokan, mert hiába vannak már az új, felhasználóbarát disztribúciók, sokakban még az az elterjedt kép él, hogy bonyolult telepíteni és használni, holott ez már régen nem igaz. No meg a Windowsnál megszokott gondolkodási sémák nem alkalmazhatók, így tanulni kell, de az meg büdös.

Személy szerint a meg sajnálom, hogy nálunk a Macek a megfizethetetlen kategóriába tartoznak, biztos, hogy csomó embernek a MacOS felülete remekül megfelelne, hiszen a Windows sehol sincs hozzá képest ''felhasználó-barátiságban'' (az más kérdés, hogy én hülyét kaptam tőle, mert parancssorhoz vagyok szokva :D). Az új BSD-alapú kernellel meg a MacOS X még stabil is.

ldm start-reconf primary

(#135) Nagyika


Nagyika
csendes tag

Sziasztok!
Egy picit a garis dolgokhoz szolnek hozza.
sajnos kiz hazankban szerintem nemcsak a boltosok ugyeskednek,hanem a vasarlok is.
Teny,hogy vevokent elvarhatod,hogy ne akarjanak atverni,de ez forditva is igaz.A bolt is elvarhatna,hogy azert mert megunod/jobb jelenik meg, nem teszed tonkre a cuccot es mesz vissza hoborogni,hogy csereljek be masikra(a fel evvel ezelotti arat nezve).
Sajnos sima haztartasi eszkozkkel tonkre lehet tenni ugy,hogy arrol az eletben nem mondja meg egy kisker szervize,hogy szandekos volt.
Tudom,hogy ez nem eleg indok arra,hogy egybol ugy kezeljen a boltos,mint egy bunozot.

Udv
Nagyi

(#136) borg315 válasza BobMaster (#128) üzenetére


borg315
aktív tag

''Mindenki fizet ÁFÁ-t - elvileg igaz. Nálam mindenki.'' ez igaz.. hehe.. csak kérdés, hogy ebből mennyi jut el az adóhivatalba.. hehe.. mindenki arra gondol, amire akar.. gyk. itt nem bobmaster úrról van szó, hanem úgy általában a miért-éri-meg-mégis-kicsi-haszonkulccsal-hw-tértékesíteni cégekről..
visszatérve bobmasterre: a júzer poliszid minimum dícséretre méltó, de azt ugye te sem gondolod, hogy ez az átlagos..
beszerelt cucc.. ''Ha megkapod az egy év jótállást, akkor semmi gond'' NEM mert NEM HASZNÁLT CIKKET VETTEM HASZNÁLT CIKK ÁRÁÉRT hanem használt cikket új áráért. plusz ugye áfafizetés sincs használt cikk után (ehhe). ja az ordítást ne vedd magadra, fwd blúfosnak ;)
a három napnál nekem rémlik olyan hogy téves vásárlás. amikor a kedves vevőnek nem tetszik a porszívó színe, vagy a lapja mégsem eszi az athlonxp-t. ekkor eredeti csomagolásban, minden tartozékával a kereskedő visszaveszi, vagy le lehet vásárolni, dunno, ilyesmi rémlik.
a provokációt pedig nem venném fel :)

(#137) borg315 válasza BobMaster (#129) üzenetére


borg315
aktív tag

hehe, csakhogy van linux, ami ingyenes, én hozza azt a teljesítményt.. (az egy dolog hogy bizonyos célokra használhatatlan.. win is..) sz'al ha mutatsz nekem ingyen hardware-t, a boltival egy kategóriás teljesítménnyel, tudod mit, igazad adok neked :)

(#138) borg315 válasza guest (#130) üzenetére


borg315
aktív tag

zsoltnak, 1.6>1.8re cserélő júzerről: hehe van ilyen is :) aki felháborodik azon, hogy egy cseréről papír készül, nos az imo rontja a becsetlen boltos/becstelen júzer statisztikát ;)

(#139) borg315 válasza BobMaster (#132) üzenetére


borg315
aktív tag

kis csúsztatásnak hallatszik, vszleg nem szándékosan, de abból, hogy a bsa kódex idézi a törvényt, még nem lesz értékesebb, rangosabb.. továbbra is a szoftveróriások profitnövelésére létrehozott egyesülés által kiadott útmutató lesz.. jelentkezzen az, aki szerint a bsa azért lép fel ilyen erélyesen, mert annyira érdekli a jog, az igazságosság.. ehhe.. ettől ofkoz még bűnöző a szoftverkalóz, de a bsa etikai kódexének betartása azért nem azonos a törvény betartásával. több annál.

(#140) BobMaster válasza borg315 (#139) üzenetére


BobMaster
senior tag

Valóban, nem rangosabb, csak kifejezetten ezzel foglalkozik. De sokkal ésszerűbb ezt kilógatni egy számítástechnikával foglalkozó cégnél, mint beüzemelni egy könyvespolcot a teljes BTK-nak :) Az viszont nem igaz, hogy a BSA profitnövelő egyesület, inkább profitveszteség-csökkentő, ugyanis a ki nem fizettett szoftverek ellen lép fel, és nem marketingel a szoftverek mellett. Ugyanilyet a lemezkiadóknál RIAA-nak hívnak asszem. Egyfajta érdekvédelmi szakszervezet, de ha abból indulsz ki, hogy valamibe pénzt fektettél, és ebből minnél több profitot szeretnél kinyerni. Meg lehet érteni, de szeretni nem kell.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#141) LordX válasza McJames (#133) üzenetére


LordX
veterán

Mér használják a Vindózt?

Futtass mondjuk egy gémet Linuxon!
Ne Kvéket, vagy Civilisationt, olyat, ami nincs linux alá! (Kb. a játékok 90%-ából választhatsz)

De nem muszáj játék: e.g. CorelDraw?

(#142) BobMaster válasza borg315 (#137) üzenetére


BobMaster
senior tag

Maga a linux ingyenes, a CHS-től mégsem hozol ki full dobozos Suse-t ingyen. Mert a médiát és a supportot (gondolok itt a CD-kre, csomagolásra, könyvre, kitűre, matricára) ki kell fizetni. Gyakorlatilag nem tudsz ingyen hozzájutni elsőkézből: ha újságmellékleten szerepel, kell venned egy újságot. Internetnél telefonszámla, internetkapcsolat, rengeteg sávszélesség és idő (ami meg pénz, ugye).

Ebben a világban semmit nem adnak ingyen

Ha ezen a vonalon indulunk meg, akkor a GeF2 chipet ingyen odadom, csak fizess még 22 + ÁFÁt a médiáért, (esetünkben a kártya) és a supportért (driver CD). Hmm? Ja, de ha megbontod (a GeForce-hoz nincs Open licenszed) akkor ugrott a gari.

Nincsezígyjól.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#143) borg315


borg315
aktív tag

bsa: ami a veszteséget csökkenti, az növeli a nyereséget vagymi :) a kérdést lehet a bűn és lehet az eszköz szempontjából vizsgálni. a lányeg uaz: a törvény egy dolog, a bsa egy másik dolog.
linuxos dolog: lehet, hogy nem teljesen ingyenes, de a beszerzési költsége köszönő viszonyban nincs a windowséval. a gf2-es hasonlatod teljesen rossz, egyrészt a linux-szal kapcsolatos összes költség vége el sem éri a win bekerülési költségének töredékét sem, másrészt supportban pont' a linux erősebb (lehethogynincsinternet-ellenérvet a winxp tükrében inkábbne :)).. mind1.. a júzer úgyis wint fog venni, mert a linuxot nem akarja tudni használni. amíg nincs ''pnp'' linux, valami directx-kompatibilis cuccal, addig ezen a fronton nincs esélye..
lordx: a linux otthonra/játékra használhatatlan, céges/szervercélokra kiváló. a windows otthonra/játékra kiváló, céges/szervercélokra használhatatlan. ezvan. de az egyik ingyen van, a másik nem :)
bobmaster: továbbra is kíváncsi vagyok viszont a már beszerelt cd-rommal kapcsolatos véleményedre (új ár, áfa) :)

(#144) LordX válasza borg315 (#143) üzenetére


LordX
veterán

A céges/szervercélokra gondolom számítástechnikai cégre gondoltál, mert mondjuk a kis titkárnő/könyvelő/takarítónő/megatöbbi (amiből 1 épületben van 1000 db) az xy cégnél nem Linux alatt fog dolgozni, mikor még telepíteni sem tudja a Kindózt sem (sőt, kezelni...). Csak használni. Akkor pedig Windows, és a rendszergazda telepíti. És akkor már hülye lesz az a rendszergazda nem WinNT/2k/XP Server-t rakni hozzá szervernek...

Szóval a legnagyobb cégeknél is Kindóz megy, hiába sz*r, mert a Microsoft jobb supportot ad, még ha drágább is.
És itt nem lesz ingyen a Linux, mert senki nem supportál ingyen. A Linuxnál a support van pénzér', a Kindóznál pedig hogy megkapd a médiát, a support ára a telefondíj (izé, zöld szám, ergo az is 0).

Ha annyival jobb lenne a Linux, akkor már régen többen használnák, mint Windowst.

(#145) LordX


LordX
veterán

Hm, sorkizárt?

(#146) Adi válasza LordX (#141) üzenetére


Adi
senior tag

Mutatok én neked akármit Linuxra, ha előbb mutatsz nekem egy olyan, élesben működő Windows servert, aminek az uptime-ja eléri a Prohardverét. :) 283 nap lesz, másfél óra múlva. :D

ldm start-reconf primary

(#147) Adi válasza LordX (#144) üzenetére


Adi
senior tag

Ez az rendszergazdás érvelés nem jó. Ha Linuxot használnak egy cégnél, arra még inkább igaz, hogy a rendszergazdának kell telepítenie és karbantartania - a usertől pedig csak egy dolgot kell elvárni: hajlandó legyen a hosszútávú előnyökért elvetni az addig megtanult windowsos sémákat és máshogyan gondolkodni.

Persze erre sokan nem hajlandóak, mert az emberek kényelmesek, és inkább szívnak a Windowszal, minthogy kicsit szenvedjenek olyanért, ami később lesz jó, folyamatosan.

A Microsoft supportot nem ismerem, de a 2-MSINFO-ról már sok rosszat olvastam. Erről mesélhetne valaki, ha van több infója róla. Linuxnál mindenesetre remek supportot találsz a hálózaton ingyen (a hozzáférés díjáért), a dobozos verzióban pedig pont az kerül olyan ''sokba'', hogy adják mellé a támogatást.

Ha már Mordor, akkor Billg a ''gyűrűt'' maga dobta vissza a tűzbe: csak itt a végzet hegyét úgy hívják, hogy Windows és Office XP licenszpolitika. :D

Halkan jegyzem meg, hogy kicsit elkanyarodtunk a kezdeti témától, de én ennek csak örülök, mert az új látogatók is rögtön megtudják a főlapról, hogy hol nem tanácsos vásárolni. ;]

ldm start-reconf primary

(#148) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Legjobb, hogy már közünk nincs a Bluefishhez :))

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#149) BobMaster válasza borg315 (#143) üzenetére


BobMaster
senior tag

Ha valami csökkenti a veszteséget, az nem növeli a nyereséget.

Elmagyarázom, de nagyon figyelj, mert ez a hét nagyon hülyére sikeredett és a napi 5 óra alvástól csöppet nyűgös vagyok, tehát csak egyszer mondom el. FULL OFFTOPIC!

Az adózást most tekintsük semmisnek.

Nyereségnek nevezzük adott termék vagy szolgáltatás beszerzési és eladási ára közti különbséget. Példa: veszel egy almát 20 Ft-ért és eladod 25 Ft-ért, akkor a nyereséged 5 Ft és nem 25 !!! Szolgáltatás esetén (legyen falfestés) a nyereséged csak relative 25 Ft, ugyanis a szolgáltatás elvégzéséhez előzetesen tárgyi eszközökbe fektettél be (teddy, vödör, létra...)

Veszteség: az adott terméket, szolgáltatást a beszerzési áránál kevesebbért értékesíted. Ami akár 0 Ft is lehet, ha az általad kínált terméket ellopják vagy a szolgáltatást nem fizetik ki. Az alma esetében 20 Ft-ot buktál a bolton (alma beszerzési ára) és négy almát kell még eladnod, hogy nullán legyél! Ehhez hozzátartozik, hogy csak Neked szabad az alma forgalmazási jogával rendelkezned, mert a más által eladott alma nem a Te veszteséged, az már piaci verseny...

Most térjünk ki szoftver irányba: bizonyos cégek abba fektettek pénzt, hogy szellemi termékeket hozzanak forgalomba. Ez tárgyi befektetéssel is jár. A teljesség igénye nélkül, ki kellett perkálni: a programozót, az adathordozó médiát, a mellékelt használati utasítást (nyomda), a csomagolást, az épületet ahol dolgoznak, a szállítást, a supportot (postafiók, telefonvonal). A nyereségből pedig ezt az egészet még fenn is kell tartani, tehát az előfizetési díjakat (telefon, internet), épület rezsije, stb. És minden ember gyarló anyagias világunkban a legjobban azt szeretné, hogy a befektetett pénze minnél nagyobb nyereséggel jöjjön vissza . Ha nem produkál a cég eladásokat, mert valójában közel mindenki XY OS-t használ, de ezért csak a fele fizetett az veszteség. Ugyanis ha minden a jog szerint (szoftver esetén a szerzői jogok) történik, akkor én 100 szoftvert adtam volna el, és azon meglenne az x nyereségem. DE nem adtam el ennyit, csak 50-et, használják, de nem fizettek érte. Figyeltél az almánál? 4 almát kellett eladnod, hogy nullán legyél, addig veszteséges voltál.
Kettő dolog lehetséges: vagy úgy növelem az árat, hogy az el nem adott szoftvereimet belekalkulálom az árba, vagy élek a törvény adta lehetőségeimmel és megvédem a saját érdekeimet. Az előző megoldás a piaci versenyben csak részben alkalmazható. Ki vesz meg egy almát 50 Ft-ért?

Vagyis: hülye lenne nem élni a szerzői jogaival, amik megilletik. És erre létrehozott egy érdekvédelmi egyesületet, esetünkben a BSA-t, aki a ''nem fizető'' végfelhasználókkal szemben a bíróságon nem ügyészként, hanem felperesként fog szerepelni!

A BSA-t, Microsoft-ot én sem szeretem. Meg a Mol-t se, mégis tankolok a kocsimba. :))

Most ez a Linux, Windows esetében:
Az IBM, a Dell, a Compaq vannak. Hiába kapsz itt, kishazánkban minden sarkon feleannyiért összeszerelt gépet, sok cégnek meg fogja érni, hogy brand gépeket vegyen. Mégis miért? Mert tudja, hogy azokon a gépeken folyamatosan megy majd a munka, a fennakadások a lehető legrövidebbek lesznek. Amíg a júzer dolgozik, addig termel. Minnél kevesebb a fennakadás, annál többet. Először a munkahely fenntartása fog visszatérülni és csak utána keres rajta a munkaadó. Egy W*n esetében a lehető legtöbb dolgot elrejtenek a felhasználó szeme elől. Hogy miért? Mert a magasabb szintű tudás, azon felül hogy magasabb intelligenciát igényel a taníttatás révén plusz költséget is jelent . További költség lehet a rendszergazdai felügyelet. Nem állíthatsz minden titkárnő mellé egy rendszergazdát. És a rendszergazdai szintű tudás komoly pénzekbe kerül, mert valahol a munkavállaló is befektetett egy tanfolyamba/iskolába amiből meg kíván élni, úgy, hogy a befektetése visszajöjjön (a BME elvégzése után nem fox minimálbérért elmenni dolgozni rendszergazdai munkakörbe, ide a bökőt).

Tehát szivesen fizetek többet, hogy minél hatékonyabb legyen a munka, és többet tudjak termelni. Ezért nem fogja a Linux csődbe taszítani a MS-t. Multik vannak, voltak, lesznek, megkerülni nem lehet őket.

Akkor mégis hol éri meg ''ingyenes'' szoftvert forgalmazni?

Van egy szoftver, ami ahogy elhangzott ''más gondolkodást igényel''. Ebből akkor tudok pénzt keresni, ha:

1. Dobozos termékként értékesítem. Aki már látott Linux dodozt, az magyarázza el a nagyérdeműnek, hogy az abban található média/support szinvonala, mennyisége vajon a gyártónak tényleg anyagárban van? Mert ha nem, akkor már nem volt ingyenes.

2. Tanfolyamokat szervezek, ahol az embereket másként tanítom gondolkodni. Ezért szép pénzeket el lehet kérni, nem beszélve arról, ha bizonyos szolgáltatásokhoz csak adott kvalifikálással lehet hozzáférni, például csak a Official Linux Partnerek szállíthatnak egy pályázathoz (IKB rulez!)

3. Supportot tartok fenn, a rendszergazdai teendőket közvetlenül én vállalom. Egy becsületes Linux-os munkaállomás készre konfigurálása a személyes beállításokkal mennyibe kerül? Én egy átlagos gép össszeszerelésére-windows telepítésére-driverek felpakolására-office telepítésére nem szánok többet kettő óránál. Ezt új gép esetén ingyen odaadom (a 2 óra szervizt), de Linux-al nem tudnám megcsinálni, pénzt kérnék pluszban érte. Tehát itt is megfeküdt az ingyenesség.

Mégegyszer mondom, semmi sincs ingyen és a piac diktál. Punktum!

El kellene már odáig jutni, hogy a linux meg a windows nem egy kategória. Nem érdmes hasonlítgatni, pláne, ha a szellemi termék jogosulatlan használatba vételéről beszélünk.

Egyenlőre ennyi, kifujom magam és akkor jöhet a CD-téma.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#150) BobMaster válasza borg315 (#143) üzenetére


BobMaster
senior tag

Nem igaz, hogy használt termékre nincs ÁFA.

Amiről számlát kapsz, azon ott van az állami sarc, és a garancia a jótállás szerint csak a vásárlást igazoló blokkal vagy számlával érvényes.

Tehát ha kaptál garanciát, akkor kaptál számlát, és akkor semmi gond. 0%-os ÁFÁ-val oktatni lehet, eladni nem.

Ha nem kaptál minimum 1 évet, akkor átvertek, az meg ha nem kértél számlát, az meg a Te hibád.

Leírnád mégegyszer a konkrét szitut? Alig látok ki a fejemből, és lusta vagyok a topic-ot végigolvasni :) Becsszó válaszolok.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.