Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Blender 3D

Hozzászólások

(#34) duffbeer válasza Jester01 (#33) üzenetére


duffbeer
őstag

Sajnos nem hiszem. A windowsos drivernél fel van sorolva az 1950 is, de a linuxosnál nincs. Akkor a windowsosnál miért? (Ugye teljesen mindegy milyen kártyája van az embernek, úgyis ugyanazt a csomagot tölti le, ezért gondolom, hogy nem támogatja.)
Leginkább ubuntut próbáltam. Volt, hogy friss telepítés után első boot, X kifagy valami hülye hibával (régen volt nem emlékszem mi volt az), de volt, hogy nem. Ha el is indult, akkor vagy 3Ds gyorsítás nem volt, vagy composit nem működött stb. Pl bekapcsoltam a desktop effects-et fullra és akadt (már ha éppen be tudtam kapcsolni). Az Intel Atomos gépemen, GMA950-es grafikával pedig csodálatosan megy.
Egy rakás Xorg.conf beállítást próbáltam, átolvastam egy valag fórumot, de vagy semmi, vagy max annyi, hogy első restartig megy.
Próbáltam Envy-vel, hátha én vagyok balek, csodaszépen feldobálta a drivert, restart után minden működik, örülök nagyon, másnapi indulásnál bejelentkező ablaknál újraindulgat az X... Na és ez volt az a pont ahol feladtam. Végigjátszottam (már amennyire linuxos tudásom engedi) Ubuntu 7.04-el, 7.10-el 8.04-el, OpenSUSE-al, Fedorával, Debiannal...
Úgyhogy jelenleg marad a windóz...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Blender 3D
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.