Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Blender 3D

Hozzászólások

(#301) nexwo


nexwo
őstag

Hasznos videó gyűjtemény: [link]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#302) gyulank


gyulank
addikt

Hogy lehet a kimenet méretét úgy váltani, hogy az a rész legyen benne amit akarok? Pozíció állítás nincs, csak méret.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#303) nexwo


nexwo
őstag


Csak feltöltöm a képeket ha valakit érdekel:
4.0 PCIe 16x és 3.0 PCIe 4x szinte azonos Blender eredményt hozott.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#304) nexwo válasza nexwo (#303) üzenetére


nexwo
őstag


Megéri Blender szemponjából két GPU (3060 ti és 3070), jobb mint egy sima RTX 3090 (persze ha nem a memória a szűk keresztmetszet)

Egyéb teszt: [link]

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#305) nexwo


nexwo
őstag

Apró változtatás és máris jobb az eredmény (videokártya csere, alaplap csere, gépház csere, undervolt, extra venti)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#306) gyulank


gyulank
addikt

Azt hogy lehet megcsinálni, hogy van egy háttérkép ami egy szoba, elé tennék másik képet, és közé egy lámpát, ami bevilágítja a szobát, szóval ha elsötétítem a szobát, akkor a lámpa sárgás fénye világítaná meg a falakat, és a parkettát, esetleg az egészet ködbe tenném, és hogy kell a kamerát ráállítani?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#307) nubreed


nubreed
veterán

Üdv!

Hátha valaki tud segíteni.
Nagyon érdekel a K-Cycles. Ugye van az alap "belakott" Blenderem, egy csomó pluginnel és egyebekkel amiket beszereztem hozzá. Na most ha jól értem a K-Cycles -t nem úgy kell telepítreni mint más addon -okat Blender alá, hanem egy önálló Blender entitás gyakorlatilag. A kérdésem az, hogy hogyan tudnám gyorsan és egyszerűen átvinni az addonjaimat és plugin -jeimet a K-Cycles féle Blender alá? Van erre valamilyen megoldás?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#308) nubreed válasza nubreed (#307) üzenetére


nubreed
veterán

Közbe rájöttem, hogy hülyeséget kérdeztem, mert kiderítettem, hogy a K-Cycles az alap Blendert hívja meg így ott lesz az összes addonom és a munkakörnyezetem amit beállítottam.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#309) nubreed


nubreed
veterán

Srácok, van még itt valaki? Boxcutter problémám lenne, lehet itt kérdezni?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#310) alexnowan2


alexnowan2
csendes tag

Sziasztok! Fiam a Blendert próbálgatja, de lassú.
Egy 970gtx van a gépében, i5 3470 és 8gb ram ami tudom kevés de eddig elvolt.
Mit fejlesszek és mennyire? Quadro kártya kellene? Egy 4000m jobb mint a 970-as? Vagy a proci kevés?
Köszi! :)

(#311) nubreed válasza alexnowan2 (#310) üzenetére


nubreed
veterán

Mi lassú, a viewport vagy a renderelés? Cycles-t (GPU rendering )használ vagy Eveet (CPU rendering)?

Amúgy nekem is volna kérdésem. Ha van egy mesh -em és annak az egyik face -éből csinálok egy separated objected, akkor a BoxCutter miért nem működik rendesen rajta?

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#312) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Gondolkodom a Blender-en, egy dupla E5-2640, +GTX960 elég hozzá, tudja-e használni a rendelkezésre álló rengeteg cpu-magot/-szálat?

A W10 vagy a Linux jobb egy ilyen rendszerhez?

:C

(#313) repvez


repvez
addikt

érdeklödnék, hogy a beépitett NODE rendszerrel meg lehet e oldani azt, hogy egyéni kritériumokat végezzen el ?
Ugy értve, hogy olyat szeretnék csinálni, hogy több bemeneti adatot bevezetni a NODE-ba ott az alap matematikai müveleteket hozzárendelve kiadja a kimenő részen, amit azután egy másik NODE-ba lehet becsatlakoztatni és az egész rendszert hozzákapcsolni egy 3D modellhez , hogy az alapján viselkedjen?
például ha van egy repülö modell, akkor a nodeba be lehessen vinni a felhajto erő képletéhez az adatokat . a másik node-ba meg összeadni a repülögép tömegét a különbözö modellekre mint a bonbák rakéták és a gép saját töbege

meg a hajtomu toloerejét és ezek kombináciojának megfelelöen viselkedjen a repülö modell ha ledobja a bombát akkor ugye értelem szerüen csökkentet tömeggel számolva

(#314) gyulank


gyulank
addikt

Nem tudok elég nagy frame ranget beállítani.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#315) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv!

Szeretném megkérdezni profi Blender használóktól, hogy kb mennyi ideig tart egy profinak és egy teljesen kezdőnek összerakni kb 1 perces videót 1-2 szereplővel, nem túl bonyolult háttérrel?
Illetve meg lehet olyat oldani benne, hogy maga a szereplő az animálva van, ve minden más az egy video felvétel lenne?

(#316) Lathronos válasza gabor128 (#315) üzenetére


Lathronos
őstag

Mármint egy videóba beilleszted a modelt, mint pl. a Cyberpunk 2077 paródiákban?

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#317) gabor128 válasza Lathronos (#316) üzenetére


gabor128
aktív tag

Igen.

(#318) gabor128


gabor128
aktív tag

Van itt valaki, aki foglalkozik Blenderrel és tudnék vele privátban beszélni megbízással kapcsolatban?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Blender 3D
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.