Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-17 15:48:41

LOGOUT.hu

2021 Résztvevők: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35651) Greentea válasza ittakary (#35649) üzenetére


Greentea
senior tag

:DD :DDD

(#35652) vasi89 válasza oszy (#35650) üzenetére


vasi89
addikt

az lehet h nem de a macbook tuti :DDD 2015ös konfig, ennyiért még úgy is vicc h apple.. ez új korában is 350 körül volt, kapni sem lehet már kb sehol, támogatás sem sokáig lesz már.

[ Szerkesztve ]

(#35653) Kaba válasza oszy (#35650) üzenetére


Kaba
veterán

Szinte biztos,mivel a 64GB verzió most 74000 náluk.

(#35654) marsu. válasza vasi89 (#35652) üzenetére


marsu.
senior tag

Több mint 4 év, +40e-ért vettem MM-ben...jól tartja az árát :)

(#35655) tothjozsi96 válasza Kaba (#35653) üzenetére


tothjozsi96
addikt

2020-as SE-ről van szó.

(#35657) GamrGarfield


GamrGarfield
csendes tag

Még egy kis szivárgás a holnapi akciókról. Mert elméletileg ezt az emailt küldik ki nekünk, bár szerintem ez még nem végleges [link]

(#35658) BoC1ka válasza GamrGarfield (#35657) üzenetére


BoC1ka
senior tag

az apple watch 3 azt most hogy nézzem ? :D ennyire balfaszok lennének a cégnél?

YNWA

(#35659) koxx válasza BoC1ka (#35658) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Felárazva :D sztem ezt már nem érdemes megvenni.

(#35660) GamrGarfield válasza BoC1ka (#35658) üzenetére


GamrGarfield
csendes tag

Én is jót felröhögtem rajta, hogy most, hogy lehet 60 000ftról leértékelve 88 000ft-ra! :D

(#35661) jupp008


jupp008
senior tag

Viszont az 55Q60 Tv jó akciót kap.

(#35662) BiP válasza dorika87 (#35637) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is a monitoron gondolkodom. A 27-es elődje (F350) van itthon, meg vagyok vele elégedve. 20ezret a 24-es is simán érne.

#35622 GamrGarfield : Igen sokat kell keresni, mert csomó szám kimarad :)

#35601 GamrGarfield : Egész jól eltaláltad, sőt, a Samsungból nem is a 350-est, hanem az újabb 354-est akciózzák.

(#35663) kdavid86 válasza GamrGarfield (#35657) üzenetére


kdavid86
tag

Honfoglalo tarsas? Ez most komoly? :DDD
Teszkoban olcsobban meg lehet kapni (szinte mindegyik honapban akcios).

(#35664) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

ez az Airdots az eMagnál ennyiért szerintem teljesen jó ajánlat, lehet benevezek egyre. iStylenál egyébként várható valami akció?

[ Szerkesztve ]

(#35665) oszy válasza GamrGarfield (#35657) üzenetére


oszy
veterán

Mekkora sz@r lett ez? Már megerősítettem egyszer! :W

"Erősítsd meg, hogy te vagy az
Az eMAG fiókod biztonsága fontos nekünk. Kérj egy kódot és folytasd a hitelesítési folyamatot a következő lépésekkel."

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#35666) adise


adise
őstag

Nem tudja valaki 55" oled lesz valahol? akár kulfold is jo

(#35667) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Tavalyi BF-hez képest mennyire sovány ez az emag felhozatal? :O

(#35668) ittakary válasza kalanchoe (#35664) üzenetére


ittakary
nagyúr

teljesen jó ajánlat kivéve, hogy az eredeti ára inkább 6-6500
van itthon belőle három

[ Szerkesztve ]

(#35669) SyMbioTe válasza tothjozsi96 (#35667) üzenetére

És az a durva, hogy idén még így is ők a legjobbak, van néhány valóban jó ajánlat.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#35670) Boond válasza koncsik (#35640) üzenetére


Boond
addikt

keres rá google-n termék és emag, kiadja, mehet kedvencbe.

(#35671) dorika87 válasza oszy (#35650) üzenetére


dorika87
őstag

Nem, sajnos a 64gb-s verzió lesz. Emailben benne van.
Kártyafüggetlen, Dual Sim, LTE, 64GB, több színben.

(#35672) Kaba válasza dorika87 (#35671) üzenetére


Kaba
veterán

Ez akkor megint a szokásos felárazási trükk,,mert most 74000 Ft-ba kerül náluk,pénteken meg 100000-ről lesz leárazva.

[ Szerkesztve ]

(#35673) Chereiose válasza dorika87 (#35671) üzenetére


Chereiose
addikt

Még az sem rossz ár, normális boltban 57-60k körül van alapból.

(#35674) Kaba válasza Chereiose (#35673) üzenetére


Kaba
veterán

Miér lenne jó,ha máshol 57-60,akkor a pénteki 50 az nem BF-hez méltó kiemelt "egetrengető" akció.

(#35675) dorika87 válasza Kaba (#35672) üzenetére


dorika87
őstag

igen, de most is azt írják, hogy 99990,- ft helyet 74990,- ft.

(#35676) pn4hvq válasza Kaba (#35674) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Én nem értem ezt a "BF-hez méltó" kifejezést. Van erre valami előírás? :F
Ha máshol 57-től indul és most 50 lesz. Akkor az miért nem jó ár? 12%-kal olcsóbb, mint az általad említett legolcsóbb ár. Mennyit kellene a legolcsóbb árból (ami emagtól független ár) engedni, hogy "méltó" legyen?
Én továbbra is azt mondom (BF, Cyber Monday, boxig day, egyébrandomakcióelnevezés): akarok venni egy terméket x áron. Ha az éppen aktuális akciós ár megbízható helyről kisebb, mint x, akkor az olvasatomban akciós és megveszem. Nem azon sopánkodok, hogy "dehátnem_x/2_áronvan_mert_bf_van".

(#35677) Chereiose válasza pn4hvq (#35676) üzenetére


Chereiose
addikt

Így van, ennél lejjebb nem fognak menni sehol gondolom, ha valakinek 50k-ért kell egy ilyesmi annak nem rossz ajánlat.

Én vártam volna valami apple mobilt, vagy huawei p30 / p40 pro, samsungot de úgy látszik idén a mobilokat nem erőltetik.

(#35678) Taci


Taci
addikt

Nem tudom, volt-e linkelve az utóbbi napokban, de hasznos lehet:

eMAG HU Black Friday teljes weboldal készlet árlista 2018 (2018.11.23)

(#35679) tope válasza pn4hvq (#35676) üzenetére


tope
addikt

A legolcsóbb normális bolti ár -20%, azt már én Black Friday akciónak merem nevezni, de ami itthon van, azt inkább hagyjuk...(eleve több napig, héten át tartó Black Friday, hát nooormális...)

(#35680) sambenez válasza Taci (#35678) üzenetére


sambenez
addikt

Egy 2 évvel ezelőtti lista?

(#35681) HellGreg válasza sambenez (#35680) üzenetére


HellGreg
őstag

Persze, hogy tudjunk szomorkodni, hogy most mit mennyiért nem veszünk :DDD

(#35682) Kaba válasza pn4hvq (#35676) üzenetére


Kaba
veterán

A hangsúly nem a BF-n van hanem a hirdetett egetrengető akción,amúgy ilyen mértékű akciójuk szinte minden héten van

(#35683) ittakary válasza Taci (#35678) üzenetére


ittakary
nagyúr

hát szerintem ennél kevésbé hasznosat ma még nem linkeltek :D

(#35684) Taci válasza sambenez (#35680) üzenetére


Taci
addikt

Csak viszonyítási alapnak, hogy mennyire változtak az árak azóta. És igaz, a hasznos helyett inkább érdekest kellett volna írnom. :)

@ittakary: :D Mi szkúzi.

[ Szerkesztve ]

(#35685) SyMbioTe válasza pn4hvq (#35676) üzenetére

Nincs gond, csak akkor ne úgy lengessék be, hogy egetrengető, sohanemlátott akció, holott nem egy nagy eresztés némelyik, és akkor arról ne is beszéljünk, hogy nem 50% az a leértékelés pl a Note 8 Pro esetén.

Ha az Amcsi BF-ből indulunk ki, akkor az ember nem ilyen 5-10-15% akciókat vár, hanem magasabbakat. De itthon egy vicc a BF, így 1-1 jó ajánlatot ki lehet fogni (pl. a TV, hűtő szerintem nem rossz, és azok ténylegesen közel féláron vannak), de 90%-ban semmi érdemleges.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#35686) kalanchoe válasza ittakary (#35668) üzenetére


kalanchoe
senior tag

jó mondjuk ez is igaz, egyes helyeken olcsóbban is kapható, emag meg olyan 12 körül adja, ehhez viszonyítva nem rossz.
amúgy ez pontosan kijelzi a töltöttséget, mint egy AirPods/Beats, vagy csak hozzávetőlegesen?

[ Szerkesztve ]

(#35687) ittakary válasza kalanchoe (#35686) üzenetére


ittakary
nagyúr

10%-onként ugrik iPhoneon nézve

[ Szerkesztve ]

(#35688) HellGreg válasza SyMbioTe (#35685) üzenetére


HellGreg
őstag

Egyébként keresgéltem mindenféle angol meg amerikai oldalakon, hogy ott milyen a BF, de nem találtam ott sem egetrengető akciókat. Vagy ott inkább boltokban van mintsem webshopokban?

(#35689) pn4hvq válasza SyMbioTe (#35685) üzenetére


pn4hvq
senior tag

De nem kell az amerikai bf-ből kiindulni. Jó lenne, ha lennének 50-70%-os akciók, de nem jellemzőek.
Az, hogy mi is átvettük a black friday kifejezést, amit nálunk akár hetekre is használnak nyár közepén -fogalmazzunk diplomatikusan- eléggé idiótaság, de nem hiszem, hogy az usa levédette a kifejezést világszinten, hogy csakis az amerikai bf hagyományoknak, akció mértékeknek és időpontnak megfelelően lehetne használni.
Tavaly én az általam előre kinézett szárítógépet a media marktnal vettem meg 130e helyett 100e-ért, valós akcióban. Ez kb 25%-os kedvezmény volt az aktuális legolcsóbb árhoz képest. Ha más típusú szárítót szerettem volna, akkor így járok, mert lehet, hogy azt nem akciózzák, vagy nem ennyire.
Az, hogy "egetrengető" és hasonló hangzatos jelzőkkel illetik az akciókat, miért érdekes? Ha a cirkuszban is azt mondják, hogy világraszóló mutatvány következik, aztán ugyanazt a produkciót láttad már az előző cirkusz előadásán is, akkor lesz valami? Maximum csalódsz. Egy dolgot kell nézni: olcsóbb-e a kinézett termék, mint alapesetben szokott lenni. Ha igen és kell, meg kell venni. Mindenféle akcióelnevezés, "egetrengető" és hasonló jelzőktől függetlenül. A többi lényegtelen információ, hogy "papírforma" szerint mennyiről lett leárazva, nem érdekes. Olcsóbb-e, mint korábban volt. Ennyi.

(#35690) pohár válasza adise (#35666) üzenetére


pohár
félisten

talán a MM-ban 55-ös LG CX 360-ért... belsős infó volt elvileg, hogy gyakorlatilag mi lesz belőle, nemsoká kiderül :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#35691) Boond válasza Kaba (#35674) üzenetére


Boond
addikt

Ez csak nézőpont kérdése 100.000-ből 50.000 az jó akció.
56.000-ből 50.000 az laza szellő :D

De erőrl a "gyanútlan" vásárlók, nem fognak tudni, főleg, hogy azonnal kell dönteni, mert 1 percen belül elkelt...
Szerinted hány tudatos vásárlója van az emagnak, meg úgy általában?

Amúgy tényleg az a szitu, hogy kb nyáron kellene, karácsonyra bevásárolni, mert akkor még viszonylag jók az árak - pangás van. vagy esetleg télen, év első fele...

Mert ez azért nevetséges, hogy mindent felviszünk...

Most pl te vmilyen szerelő, szakember lennél, akkor ugyan azt a munkát meg csinálnád vkinek nyáron x forintért, és télen, pl december x-100 forintért de magasabb árból adnál "karácsonyi" kedvezményt. Annak sok értelme nincs...

de mondjuk, szeretik, az emberek azt gondolni, hogy de jó üzletet csináltam :D (néha lehet is(főleg kiárusítás, egyébnél), de sok a kamu).

(#35692) omfgk válasza Boond (#35691) üzenetére


omfgk
addikt

Szerinted hány tudatos vásárlója van az emagnak, meg úgy általában?

Hány ember jut el addig ,hogy legalább megnézzed egy árgrafikont?
Nagyon kevés. Ezért tudják orrba-szájba tolni a felárazás-leárazás intézményét...

Pár dolog árát most figyelgetem, de ugyanaz a helyzet mint tavaly. Szép lassan felkúsztak árak. Esetleg BF alkalmával visszaviszik a tavaszi árszintre.

Majd januárban-februárban megint megnézem ,hogy mi a helyzet.

(#35693) Boond válasza pn4hvq (#35676) üzenetére


Boond
addikt

"Van erre valami előírás?"
Inkább íratlan szabályok, hogy úgy viszik a lapos tv-t meg a többit, mint a cukrot, ponton áron... Ugye, eredete, az, hogy a kereskedők, nagy kedvezményeket adtak - amire esetenként "ráfizettek" - tehát veszteség, de összességében, az egész szezon, mert ez csak a karácsonyi, nyitó akció/ csalogató - A BF, az viszont vaskosan pozitív.

Legalábbis ez a története ugye. https://youtu.be/431k7x1t3r8?list=PLMGM4HtojKuHHBJD8LdUqtep0id-Hsnql

[ Szerkesztve ]

(#35694) Boond válasza HellGreg (#35688) üzenetére


Boond
addikt

Eredetileg ez offline dolog, tudtommal. Egész sorok szoktak lenni, már előző nap beállnak, meg napokkal korábban, mert akik elsőnek jutnak be azok "válogathatnak". Találni egy csomó ilyen videót, amerikából, Angliából stb.

később találták ki a cyber hétfőt, hogy legyen online is, de az kevésbé terjedt el, vagy ismert, a bf-hez képest. Legalábbis így tudom. Azóta, nyilván változhatott picit.

Kínában van pl a 11.11 ami nagy "durranás" szokott lenni, állítólag.

(#35695) Boond válasza pn4hvq (#35689) üzenetére


Boond
addikt

Abból a szempontból, nem lényegtelen, hogy jogilag, akár komoly büntetést is kaphatnak, a vásárlók tudatos megtévesztése okán. Lásd Alza, pl tavaly, vagy mikor, az meg azzal trükközik, hány van éppen készleten, ami kamu információ.

"Pár dolog árát most figyelgetem, de ugyanaz a helyzet mint tavaly. Szép lassan felkúsztak árak. Esetleg BF alkalmával visszaviszik a tavaszi árszintre."

Én is néztem néhány terméknek az ár grafikonját... de pl nem is mindnél írják, ami éppen nem kapható, vagy ilyesmi az olcsobbat.hu vagy melyik nem is írja, jelenleg :(

Viszotn ott is lehetett látni, egy emelkedés, volt egy pár napos törés, decemberben (korábbi évek áraira, "mélypont" - gondolom vmi akció volt), de aztán vissza / tovább nőt az ára.

[ Szerkesztve ]

(#35696) Boond válasza omfgk (#35692) üzenetére


Boond
addikt

Én is ezt mondom. A másik tényező, hogy egyes termékeknél az árat, még a járvány is emelte, mert készlet hiány van/volt. "így is meg veszik".

Kíváncsi leszek, vissza megy-e normál szintre, vagy lesz-e hasonló akció... mondjuk ezekből most is hiány van puff. többé kevésbé.

"Majd januárban-februárban megint megnézem ,hogy mi a helyzet."
Én is ezen gondolkodom :D

[ Szerkesztve ]

(#35697) HellGreg


HellGreg
őstag

Amazon.de-n jó akciók vannak, csak hát mivel mi B.zmegasztánban nem részesülünk a prime benefitekből (bár a pénzt elfogadják érte ), így ugyanannyira jön ki a végösszeg mintha itt vennék bárhol bármit.
Nincs erre szabályozás EU-ban, hogy ne lehessen megkülönböztetni EU-s vásárlót más EU-s vásárlótól? FŐLEG ha a magyar illető ugyanannyit fizet a prime-ért mint a német? Mintha hoztak volna valami szabályt 2-3 éve. :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#35698) pn4hvq válasza Boond (#35694) üzenetére


pn4hvq
senior tag

"Kínában van pl a 11.11 ami nagy "durranás" szokott lenni, állítólag."
Ott is szoktak játszani ezzel a felárazással, majd nagyobb % kedvezményt adnak. De múlt héten én ott a szokásos kuponos árak alatt vásároltam 30-40%-kal. Zömében mindegyik vásárlásomhoz volt nagyértékű, nagy kedvezményt adó kuponom. Én sokat spóroltam aznap.

#35693 Boond
"a kereskedők, nagy kedvezményeket adtak - amire esetenként "ráfizettek" - tehát veszteség"
Úgy rémlik, mintha ilyet nálunk nem engednének a törvények (valamiért az rémlik, hogy a tej, dinnye esetén rángattak meg valamilyen üzleteket).

"Inkább íratlan szabályok"
Azt, hogy ezt valamely országban hogyan, mekkora mértékű akciókkal szokták végezni, nem befolyásol a világ többi részén semmit. Nincs olyan, hogy íratlan szabály, pláne nem földrészekkel odébb.
Sarkítva ez olyan, mintha azt mondanád, hogy x törzsnél a kannibalizmus megengedett ("íratlan szabály"), akkor nálunk és a világ többi részén is ezt kéne követni. Az most lényegtelen, hogy kislétszámú törzshöz vagy az USÁ-hoz köthető ez az íratlan szabály.

#35695 Boond
Ha megtévesztik a vásárlókat és rá is tudják bizonyítani a boltra, fizessenek is.

(#35699) SyMbioTe válasza pn4hvq (#35689) üzenetére

Nyilván nem jogszabályba van rögzítve, de elvárja az ember, hogyha már azt a kifejezést használják és onnan vették át, akkor az akciók is hasonlók legyenek. Nekem nincsenek nagy elvárásaim soha BF-al kapcsolatban, mert tudom, hogy mi megy itthon. Lásd alza, egész bánatos évben BF van náluk. Vagy iPon-nál ott a Tech Friday gyanítom az is innen jött.

Egetrengető és hasonló azért érdekes, mert ha azzal hirdetik, akkor jogosan várja el az ember, hogy legyen is az. Ha azt mondják egy autóra, hogy prémium, nem a legsz*rabb műanyagokat akarom látni benne.

Ugye te, a szárítós sztori alapján, meg én, meg szerintem a legtöbben a topikban tudatosan nézzük ezt, mert használjuk az árukeresőt, tudjuk, hogy mi az ami valós akció és mi az ami nem. Na, ez a kisebbség. Egyszerű, átlag ember nem nagyon nézi meg ezeket. Csak látja, hogy -50%, bomba vétel. És ez az, amiért itthon a BF egy vicc, nagyon könnyen átverik az embert, pedig 1 perc guglizással ki lehet deríteni, hogy minek mi a valós ára.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#35700) SyMbioTe válasza HellGreg (#35697) üzenetére

Naigen, ez is egy érdekes kérdés.
De sok ilyenre van példa. Pl. x alkalmazás itt van, ott nincs (Samsung pay, tegnapelőttig Gpay),
Telefonoknak ilyen olyan kiadásai (LG a legjobb példa...)
Meg még lehetne sorolni.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.