Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-17 15:48:41

LOGOUT.hu

2021 Résztvevők: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) B-L-A-C-K válasza Milka 78 (#3298) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Emagon a rendelésnél fel van tüntetve a nyomkövetés, ami átirányít egy másik oldalra, és ott meg feltudod venni a futárszolgálattal a kapcsolatot, azaz írni kell nekik hogy melyik nap hozzák ki neked.

(#3302) radi8tor válasza Milka 78 (#3298) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem csak 1x próbálják meg kézbesíteni, no para.

⭐ Stella

(#3303) #81562624 válasza r3dsnake (#3299) üzenetére


#81562624
törölt tag

Neked lehet jó volt, másnak nem biztos.

(#3304) Milka 78 válasza B-L-A-C-K (#3301) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Azt megtaláltam,de nem tudok se regelni az oldalra (nem is lehet ez évben már) és a számla/rendelési számot sem fogadja el.Alapból azt írja,hogy nincs találat.

radi8tor1 : A próféta szóljon belőled :K Ciki lenne a célegyenesbe elbukni... :(((

[ Szerkesztve ]

(#3305) B-L-A-C-K válasza Milka 78 (#3304) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor meg szard le, ha nem tudják kézbesíteni úgyis híni fognak....

(#3306) Newyorker


Newyorker
addikt

Vkit hívtak ma már az Emagtól, h hozzák a cuccot? Vagy a futártól?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#3307) dropopi


dropopi
aktív tag

Nem értem, miért ilyen csőlátásúak / gondolkozásúak egyesek.
Érdekes módon szoktam venni kerékpárokat jó áron... sokszor leszerelek róla egy-két alkatrészt, ami jobb állapotú mint az én kerékpárjaimon, és kicserélem ilyenformán, v agy letárolom az ilyen alkatrészeket, aztán később eladom / elcserélem, ha úgy adódik. A "donorkerékpárokat" meg szépen lepucolom, felfújom a kerekeit, amit szükséges, azt megcsinálom rajta, akár még kicsit rá is költök. Csinálok róluk jó képeket, a hirdetésben jóféle leírást, és sokszor kétszeres, akár még ennél is többszörös áron adom el ezeket; viszont még ezeket az árakat is úgy lövöm be, hogy olcsóbb legyen mint a hasonló vagy magasabb áron hirdetett daraboké. "Érdekes" módon meg is veszik így őket, sőt még igen jó véleménnyel, értékeléssel nyugtázzák az üzletet, mert megérte nekik, és senkit nem verek át soha.
Az így keletkezett plusz pénzből meg tudok venni magamnak a gyűjteményembe szép darab bicikliket, vagy el tudok menni egy-egy rendezvényre, oda belépőt fizetni, ott fogyasztani, vagy másfajta árukat meg tudok venni magánszemélyektől, stb. Ezek után akiktől vásárolok, ahol költök, azok is meg fognak élni... lehet hogy épp a rinyálók ismerősei, családtagjai fognak ezáltal belőlem (is) megélni.
Szóval ez úgyis egy állandó körforgás lesz, csak kicsit át kéne látni a szitán!

(#3308) Zjunior válasza mrhitoshi (#3294) üzenetére


Zjunior
veterán

Én sem, holnap jön a csomag:Y!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#3309) lupus_l válasza mrhitoshi (#3294) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Nekem a mai nap a DPD hozta a SPRINTER helyett az eMag rendelést. Viszont végig DPD volt feltűntetve.

[ Szerkesztve ]

(#3310) Milka 78 válasza Newyorker (#3306) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Pont most...vasárnap hozzák a bezárt melóhelyemre :U

(#3311) Silent77 válasza Newyorker (#3306) üzenetére


Silent77
veterán

Futár sms, hétfőn hozzák a könyvet. Lírától jön, de emagon rendeletem.
Van egy óra azt se az emag fogja küldeni.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#3312) Silent77 válasza lupus_l (#3309) üzenetére


Silent77
veterán

Gyors volt, mit vettél?

Sorry, dupla lett.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#3313) lupus_l válasza Silent77 (#3312) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Csütörtöki rendelés:
Russel Hobbs 20000-56 kávéfőző - 9.990

Most délutántól újra akciós, aki szeretné, rendelheti :)

A tegnapi rendelések még "Rendelés rögzítve" állapotban vannak.

(#3314) rgranc válasza B-L-A-C-K (#3293) üzenetére


rgranc
aktív tag

Teljesen egyetértek veled! Hosszú lesz, bocs!

Olvastam a Homáron is a felháborodottan panaszkodó ügyfeleket, meg itt is azokat akik lemaradtak. Egyrészről teljesen egyetértek velük, én is nagyon pipa voltam múlt héten amikor egész nap próbálgattam az eDigitalra belépni és egyetlenegyszer nem sikerült, pedig nagyon-nagyon hiányzott az a 15ezer forintos kedvezmény a termékből, amit kinéztünk a gyerekeknek karácsonyi ajándékként.
Másrészről azt viszont nem értem hogy miért gondolja ennyi ember, hogy a BF azt jelenti, hogy már pedig neki "jár" ez vagy az a termék, és milyen ***** már a bolt, hogy csak x darabot adott féláron, vagy miért akkor nyitott amikor, vagy miért volt elérhetetlen, meg milyen ****** már x.y. amiért ő megvette ugyanaz a terméket, és esetleg most a félár helyett már háromnegyed- vagy kétharmad áron árulja tovább. Ugyan miért "járna"?

A bolt részéről egyértelmű, hogy ez marketingfogás, "feláldoznak" kurrens, keresett termékekből x darabot akár beszerzési ár alatt azért hogy ezel csábítsák be a vásárlókat. Erre a veszteségre ugyanolyan költségként tekintenek, mint a konkrét reklámköltségekre, amikkel az akciót a tévében, rádióban, online hirdetik. Aki szeretetszolgálatként tekint az eMagra, eDigitalra, MM-re, stb-re az valahol keressen magának "bevezető a piacgazdaságba óvodásoknak" tananyagot szerintem.

Aki pedig megvette helyette a félárú terméket magának, barátjának, barátnőjének, gyerekének, szüleinek, Margit néninek, akárkinek, - vagy akár eladásra, az szemfülesebb, sikeresebb volt. Majd lehet, hogy jövőre fordítva lesz. Azért mert x.y. itt árulja a hardveraprón az XBoxot vagy a telefont vagy a Joshi Bharat könyvet, még nem jelent gonosz ***** nyerészkedőt aki ezen gazdagodik meg.

Én például a sikeres eMagos vásárláson "nyertem" annyit a gyerekeknek vett XBoxon, hogy a feleségemnek vett ajándék lehetett eggyel jobb ugyanannyi pénzből. Ha vehettem volna 2 XBoxot, hogy a másodikat eladjam, akkor azt is megcsináltam volna, hogy a gyerekek kapjanak mondjuk még plusz pár játékot az így "nyerészkedett" pénzből, amire egyébként most nincs már pénz karácsonyra. Én személyesen nem tartom ezt szégyellnivalónak.

Mindez személyes vélemény, lehet ellentmondani, egyet nem érteni, de fröcsögni meg anyázni (akár rám, akár másokra azért mert szerencsésebbek vagy ügyesebbek voltak) szerintem teljesen felesleges.

(#3315) amadeus11


amadeus11
senior tag

Hát röhej ez a román cég !!! Tegnap beraktam a kosárba egy tablet billt 2000-ért , de mire a fizetésre került a sor , hogy, hogy nem "elfogyott" . Erre ma arcátlanul küldenek egy mailt , hogy van a kosaramban egy billentyűzet véglegesítsem a rendelést és küldik is 4000 -ért , mert ma már van töménytelen mennyiségben dupla annyiért . Hozzáteszem az árgépen találni hasonló no name billt 2 ezer körül . PFFFFFFFFF :(((

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#3316) Silent77 válasza lupus_l (#3313) üzenetére


Silent77
veterán

Tényleg, másik topikban írtad. :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#3317) syl5 válasza dropopi (#3307) üzenetére


syl5
őstag

Pont hogy ezt egyáltalán nem lehet összehasonlítani a megveszem olcsón eladom drágán dologgal.
Te megveszel egy leharcolt biciklit, felújítod, munkád van vele, közvetve/közvetlenül költesz rá, hozzáadsz értéket!
Ez nem egyenlő azzal, hogy megveszek egy bedobozolt új biciklit 100-ért, még le se szervizelem, még meg sem érkezett, de már 150-ért árulom, mert máshol 180!

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#3318) CharlieDrop válasza amadeus11 (#3315) üzenetére


CharlieDrop
veterán

pont most magyarázták el, miért röhej.
TFH 4000 az ára, kiraknak 10-et 2000-ért, nem az egész készletet rakják ki.
A BF erről szól, ez nem általános leárazás...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#3319) Mate válasza amadeus11 (#3315) üzenetére


Mate
nagyúr

Akkor vedd meg ott és black friday-ezz (vagy vásárolj bármiféle akcióban) ha felfogtad miként működik a dolog.

(#3320) HXY


HXY
addikt

Az eDigital-nál mi volt a TOP3 legjobb vétel?

(#3321) membrandj válasza HXY (#3320) üzenetére


membrandj
nagyúr

1. 404 oldal nem található
2. Jelentkezz be újra.
3. Kosarad üres.

Ezeket nyitották meg a legtöbben!
:D

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#3322) Mate válasza HXY (#3320) üzenetére


Mate
nagyúr

Top 1-2 egy ingyenes online játék volt. A top 3 meg nokia telefon talán.

Egyik egy fiktív webáruházban kellet megpróbálni rendelést leadni. Akinek sikerült, az nyert. Nem sokan győztek.

A másik egy szinonima verseny volt facebook-on. A "menjetek ti a *icsába" mondatot kellet minél változatosabban leírni.

(#3323) amadeus11 válasza CharlieDrop (#3318) üzenetére


amadeus11
senior tag

Az rendben van . de utána ne küldjenek mailt, hogy tessék megvenni dupla annyiért !

There is a star

(#3324) tope válasza amadeus11 (#3315) üzenetére


tope
addikt

Nekem is küldtek egy levelet, én meg visszaírtam, hogy az eredeti kosárbatevéskori áron szívesen veszek.

UI: Van valahol még ma is élő "akció" ?

[ Szerkesztve ]

(#3325) B-L-A-C-K válasza rgranc (#3314) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen amit leírtál teljesen így van, ha tegyük fel 1 ember bármennyit vehetett volna, és XY Pistike felvásárolta volna az egészet azon lehetne vitázni, de itt mindenki ugyan olyan eséllyel indult, ezt kellene felfogni sok embernek, az meg hogy ki mit csinál utána a telefonnal mindenkinek a magánügye...

Más téma mindenkinek: Szerintetek Edigi fog még valamit durrantani a napokban/hetekben? Egy GPS+hozzávaló tokot akarok ajándékba, ergo érdemes várni rá, vagy vegyem meg...Tudom itt senki sem jós, de hátha tud valaki valamit...:)

[ Szerkesztve ]

(#3326) _adaml21_ válasza dropopi (#3307) üzenetére


_adaml21_
őstag

Abszolút megértem az álláspontodat, és tisztelem benned azt, hogy ezt így műveled.

A különbség azonban ÓRIÁSI: te azokba a bicajokba ÉRTÉKET raksz, értékes munkaórákat (gondolom a szabadidődet), tapasztalatodat, műszaki érzékedet, kézügyességedet, türelmedet, stb. És az, hogy ezzel te pénzt keresel, egy igazán jó, és becsülendő dolog.

A gond a hardverapróval ott van, hogy kereskedők 5 percenként nézegetik a hirdetéseket (mert nincs más dolguk, ezzel foglalkoznak éjjel-nappal), presszionálják az eladókat, hogy minél hamarabb, minél alacsonyabb áron túladjanak a portékán, majd 3 órával később fenn van a telefon újra 15 %-al magasabb áron. Ebben az én meglátásom szerint SEMMI hozzáadott érték nincs.
Ugyanez volt a Black Fridayyel is, kereskedők 25ezer helyről be voltak jelentkezve, és elhappolták az árukat.

Engem leginkább a hardveraprós helyzet zavar, de az nagyon.

(#3327) Newyorker


Newyorker
addikt

Egyébként, ha emagra beregelsz pl egyszer a saját neveddel, majd a párod nevével, akkor tudtál volna akár uazon termékből kettőt is venni? Lakcím uaz!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#3328) Mate válasza _adaml21_ (#3326) üzenetére


Mate
nagyúr

Itt is értékes munkaórát rak bele az ember. Azzal, hogy éjjel már gép előtt ül, várja folyamatosan a kezdést. Míg aki este 7-kor felmegy, majd hisztizik, az megspórolta ezt az időt.

(#3329) B-L-A-C-K válasza _adaml21_ (#3326) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az a baj te nem vagy kereskedő, nincs boltod, nem üzletelgetsz, azaz nem látsz ebbe bele, de ha bele látnád tudnád minden így működik, csak nem ennyire átlátható. Pl ha bemész egy élelmiszer boltba, ilyen alapon ott is el lehet gondolkozni azon hogy azt tejet, kenyeret ők olcsóbban veszik, mint amennyiért eladják, és csak jóformán annyi a dolguk hogy kirakják a polcra....

Newyorker: Nem próbáltam, de szerintem igen...

[ Szerkesztve ]

(#3330) membrandj válasza B-L-A-C-K (#3329) üzenetére


membrandj
nagyúr

", kenyeret ők olcsóbban veszik, mint amennyiért eladják, és csak jóformán annyi a dolguk hogy kirakják a polcra...."
Hivatalos kereskedőt szerintem ne keverjük ide, mert az fizet áfát, iparűzési adót + 20 járulékot és számlát ad+ alkalmaz embereket.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#3331) B-L-A-C-K válasza membrandj (#3330) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Gondoltam ezzel jön valaki majd egyből, de amit itt sokan csinálnak abban sincs semmi törvénytelen, 1 évben 600 ezer forintig adhatsz el, adómentesen magánszemélyként.

(#3332) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Nem értem miért veszekedtek. Simán megteheti az aki megvette, hogy egyből eladja haszonnal.

Nekem nem lenne hozzá pofám, de nincs vele bajom ha másnak van.

[ Módosította: radi8tor ]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#3333) membrandj válasza B-L-A-C-K (#3331) üzenetére


membrandj
nagyúr

Nem én hoztam fel a kereskedő témát és egy szóval nem mondtam,hogy törvénytelen amit csináltok.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#3334) Alex91 válasza B-L-A-C-K (#3329) üzenetére


Alex91
félisten

Azert az nem ugyanaz, ha valaki adozik a tevekenysege utan, vagy nem...

Es az se ugyanaz, ha valaki megelhetesszeruen seftel, vagy csak a megunt dolgaitol szeretne megvalni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3335) Silent77


Silent77
veterán

Ebben semmi rossz nincs, ami nekem szúrja a szemem az az mikor vaterán hirdetik az ebeyes cuccokat, amik nincsenek náluk, nah ezzel kell pofa! Én is árulok, de minden itt van nálam, mindet letesztelem, még áfát is fizetek, mivel sokszor vám érték felett rendelek.

De nagyon elkanyarodunk, fejezzük ezt be.
Én is leírtam, ha nem kell elfogom adni.
Ár alatt, hogy én, és a vevő is jól járjon. Mindenki boldog!
Történet vége

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#3336) B-L-A-C-K válasza membrandj (#3333) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Említetted hogy nekik mennyi adót kell fizetni, igen mert ők nagyba nyomják, de aki kicsiben évente elad pár telefont az is ugyan azt csinálja mint a nagyok, csak ő kiscsibe, magán jelleggel, némi plusz bevételért.

Alex91:

Igen nem ugyan az aki nem adózik, de ha nem köteles miért is tenné? Ezt nem nagyon értem miért hozod fel. Most nem arról a kereskedőkről beszélek aki napi 3 telefont elad, és nem adózik utána. Hanem aki néha megveszi, és eladja drágábban a holmijait...

[ Szerkesztve ]

(#3337) sutszi


sutszi
veterán

Most egyeseknek komolyan azon kell kattogni, hogy valaki vett egy telefont és utána eladja?! :U
Nem kurv@ mindegy nektek? 1 db nyüves telefont vett...kész. Nem egy raklappal. Az már külön poén, hogy nagy igazság bajnokai kb egyik sem pályázott ilyen telefonra...aki mégis az meg így járt. Vegye meg mert így is megéri. De kíváncsi lennék, hogy akik itt moralizálnak mégis hogyan élik a mindennapjaikat.. :U

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3338) bul07 válasza Silent77 (#3335) üzenetére


bul07
nagyúr

Miért szerinted a emag már kiszállította a tegnapi rendeléseket ;]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3339) B-L-A-C-K válasza sutszi (#3337) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, tegnap óta 1-1 db terméken megy a vita...:D Meg ezzel mennyi embernek tönkretettük az egész karácsonyát... :(

(#3340) Silent77 válasza bul07 (#3338) üzenetére


Silent77
veterán

Nekem most jött még egy sms, jön a fejhallgató holnap. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#3341) membrandj válasza B-L-A-C-K (#3336) üzenetére


membrandj
nagyúr

Még 1x: Te hoztad fel a kereskedő témát. Én csak arra regáltam,hogy ez nem idevaló téma, mert egy kereskedő fizet áfát, járulékot stb.
Baromira nem ugyan azt csinálja, mert ha te veszel egy hűtőt pl 30-ért és eladod 40-ért, akkor tisztán nyersz 10-et. Ha ő vesz bruttó 30-ért valamit és brutto 40-ért eladja, akkor a bevétele közel se 10k lesz.

Azt is leírtam,hogy tisztába vagyok vele,hogy nem kell adót fizetned utána. Szimplán csak elmagyaráztam,hogy a kereskedő közel se ugyan azt csinálja.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#3342) bul07 válasza Silent77 (#3340) üzenetére


bul07
nagyúr

Az írásod ezen részére reagáltam
hirdetik az ebeyes cuccokat, amik nincsenek náluk, nah ezzel kell pofa!

;] :N

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3343) whatnot válasza dropopi (#3307) üzenetére


whatnot
őstag

Fura, hogy pont te nem látod.
Te dolgoztál azokon a bicajokon, tehát valamit tettél bele.
Itt viszont semmi másról nincs szó, minthogy a terméket mindenféle plusz munka nélkül ahogy megkapják, fel is rakják drágábban a hirdetőoldalra. Ez tkp. ugyanolyan, mint a jegyüzérkedés.

(#3344) B-L-A-C-K válasza membrandj (#3341) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem én hoztam fel, mert már tegnap óta téma, hogy aki itt árul adócsaló egyesek szerint...

De a te/mi jelenlegi témánkhoz visszatérve, akkor is ugyan az a lényeg, csak ők nagyban csinálják. Azaz oké hogy nekik adózniuk kell és nem annyit keresnek 1 db terméken mint Pistike, de Pistike egy évben elad 6 telefont, míg a multik több százat ezret....

[ Szerkesztve ]

(#3345) whatnot válasza Mate (#3328) üzenetére


whatnot
őstag

Ezt te sem gondolhatod komolyan :U

(#3346) Boond válasza HXY (#3320) üzenetére


Boond
addikt

Gondolom telefon, box, és egyéb elektronikai cuccok.

"Szerintetek Edigi fog még valamit durrantani a napokban/hetekben?"

Most épp a szórólapot érdemes megnézni, ha ilyesmi érdekel, pl.

[ Szerkesztve ]

(#3347) whatnot válasza B-L-A-C-K (#3329) üzenetére


whatnot
őstag

Ezt úgy hívják, hogy arbitrázs (nem egészen a pénzpiaci értelemben). Ő beszerzi és mozgatja az árut, nyilván hasznot rak rá. A vásárlónak meg azért éri meg, mert nem kell neki elmenni messzire az áruért, hanem gyorsan ott helyben meg tudja venni.
Ez a jelen esetben viszont nem érvényes, hiszen ingyenes házhoz szállítás van. Itt konkrétan nincs semmilyen hozzáadott érték, még arbitrázs formájában sem.

[ Szerkesztve ]

(#3348) Silent77 válasza bul07 (#3342) üzenetére


Silent77
veterán

De nem is lesz náluk, csak megrendelik a vevő pénzén. :)

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#3349) whatnot válasza sutszi (#3337) üzenetére


whatnot
őstag

Nem az érdekel itt senkit sem, hogy ki mennyit keres rajta. Hanem az, hogy azok, akik így ki lettek golyózva, mennyit veszítenek a semmiért, mert ugye semmit sem kapsz azért, amennyivel többért felrakják az apróhirdetésre.

(#3350) Alex91 válasza whatnot (#3347) üzenetére


Alex91
félisten

Pontosan, regean a kereskedok elmentek Europabol Indiaba, beszereztek az arut, elszallitotak stb.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.