Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) sonar válasza Ronnie12 (#900) üzenetére


sonar
addikt

Sípol esetleg?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#902) Ronnie12 válasza sonar (#901) üzenetére


Ronnie12
tag

Nem, nem sípol, csak egyszerűen nem jut el a BIOS-ig. Mikor elkéne indulni a BIOS-nak, akkor minden alkatrsz újraindul magától.

(#903) sonar válasza Ronnie12 (#902) üzenetére


sonar
addikt

Kezd el kiszedni a felesleges cuccokat.
Elsőként csak egy videókártya és egy memória modul legyen bent, aztán kezd el visszapakolni a többi komponenst.

PÜ-dre ment válasz

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#904) harlyngton


harlyngton
tag

Sonar: Phoenix-Award bios lcd-s post kódjait nem tudod véletlenül?

[ Szerkesztve ]

(#905) sonar válasza harlyngton (#904) üzenetére


sonar
addikt

Azt hiszem ez kell neked: [link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#906) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Hali!Volna egy kérdésem![Ez] itt mi?Azt tudom hogy HT,de mire van?A masodikat lehet 200-1000-ig tenni az alsot meg 4,8,16.Mi ez?Probaltam atallitani ,de nem vettem eszre semmilyen kulonbseget!Ugyanolyan gyorsan ment ha maxon volt minden meg csak 200 es 4-en lett volna! :F
A valaszokert elore is koszi! :R

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#907) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

sziasztok
vki segitsen nekem
olyan irjon aki profi a biosfrissitesbe

ABIT FATALITY FP IN9 SLI
375FSB max pedig a lap 500at is bir
felken raknom a modbiost v biostfrissiteni de nemtom hogyan kell:)
akinek van ilyen lapja es mar csinalta ezt HELP ME :DD

(#908) Attix82


Attix82
őstag

Hello.

Olyan problemam van, hogy az Asus P5B lapomba nemtudom allitani az NB es SB feszultseg erteket..legujabb Bios van fent de hatha tud valaki mast amivel mar erre kepes lennek...koszi.

(#909) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

sziasztok vki segitsen
ABIT FATALITY FP IN9SLI
1.4es modbiost akarom felrakni
hogy csinaljak floppy dosos lemezt?
mit kell csinalnom vki leirna szorul szora
megkoszonnem
thx

(#910) sonar válasza Cobrusz (#909) üzenetére


sonar
addikt

Tessék:[link]
Amugy én inkább boot cd-t csinálnék biztonságosabb vagy pendrive-ot, vagy egy régi fat-os winyót tennék a gépbe. Kisfloppy mindig a legrosszabbkor döglik be

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#911) Fender


Fender
tag

Lenne egy elég nagy problémám! A hiba leírását itt megtaláljátok: [link]

Még annyit hozzátennék, hogy Floppy-ról egyálalán nem is kezd el olvasni, mint ha a meghajtó benne sem lenne!

(#912) Szipi válasza Fender (#911) üzenetére


Szipi
aktív tag

Üdv.

Sajnos nálam ugyanez történt pont 1 éve.
Biosfrissítés közben egyszercsak megállt(Dos-ban) és utána hiába írta ki, hogy keresi a floppymeghajtót nem csinált semmit. Próbáltam CD-ről, Pendrive-ról HDD-ről helyreállítani de nem csinált semmit csak állt a gép.
Hülye fejemmel elküldtem gariba és azóta nem láttam azt a lapot :O .
Hol vetted?

(#913) Fender válasza Szipi (#912) üzenetére


Fender
tag

Pesten az iPon-ba

(#914) Szipi válasza Fender (#913) üzenetére


Szipi
aktív tag

Nekem másik boltból volt, neked talán több szerencséd lessz.

(#915) Fender válasza Szipi (#914) üzenetére


Fender
tag

Nah új fejlemény! Megpróbáltam mégegyszer, de a változatosság kedvéért most sem olvasta a floppy-t! Viszont most eltűnt a BootBlock os cucc és bejött vmi awdflash -hez hasonló valami, de csak a szinei után ítélek mert a teljes kép szét volt esve! Ha ez a vadi új videókártya végét okozta akkor nem a szervízbe megy az alaplap az már biztos...

Visszaküldöm a fenébe akkor... addig meg nemtudom mi lesz! Venni kéne egy másik alaplapot!

(#916) Fender válasza Szipi (#914) üzenetére


Fender
tag

Mindenesetre kössz a hozzásuólást! Legalább tudom, hogy nem vagyok egyedül...

(#917) The Gunn válasza sonar (#892) üzenetére


The Gunn
csendes tag

Sziasztok,

MSI K8N NEO 4 FI lapom van a gépben. Pár napja azt vettem észre, hogy kikapcsoláskor, miután a rendszerből kilépett és már a monitor sem kap jelet, nem áll le, hanem ég mind a 2 led és egyszerűen nem kapcsol ki (ha folyamatosan nyomom a power buttont akkor sem) csak kb. 2 perc után. Aztán bekapcsoláskor is a bekapcsolás után 2 percig úgy pörög, hogy ég mind a 2 led és csak utána indul a rendszer. Mára pedig már nem is kapcsol be egyáltalán, bekapcsolás után ismétlődő hosszú síp amíg le nem állítom, közben mind a két leg világít és ennyi. Még a monitor sem kap jelet. Tehát mostmár el sem indul. Ez mi lehet? Köszi a helpet előre is.

U.I.: Én vagy videokártyára (MSI 7800GT) vagy az alaplapra gyanakszom. A 2 ram közül próbálgattam úgy, hogy cserélgetem őket, de akkor is ugyanez volt.

Szóval? Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#918) #96302336 válasza The Gunn (#917) üzenetére


#96302336
törölt tag

A VGA nem hinném, hogy hibás lenne, mert annak a síphangja két rövid, egy hosszú. Az egy hosszú síp RAM, vagy CPU hibát jelez. De előfordulhat alaplaphiba is.
Ram modul teszt egy másik lapban memetest86 progival, Ha jó, akkor CPU teszt egy másik alaplapban, ha az is jó biztonság kedvéért egy VGA teszt egy másik lapban, ha az is, akkot tuti, hogy alaplap.

(#919) mmdms


mmdms
addikt

sziasztok!
az asus update-t el tudná mondani valaki hogy mit is takar az a Follow the screen instructions to complete the update process szöveg pontosan?
kérdezz feleleket kell majd jáccani vele?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#920) Thrawn válasza mmdms (#919) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem, csak követni kell az utasításokat.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#921) mmdms válasza Thrawn (#920) üzenetére


mmdms
addikt

akkor az nvidiásat teszem fel.
elb@szni mennyire lehet a dolgokat evvel a progival?
már 2 totyikba :D

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#922) Thrawn válasza mmdms (#921) üzenetére


Thrawn
félisten

Melyik progira gondolsz? Az ASUS Update-re? Nem nagyon, csak ne legyen áramszünet flash közben ;]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#923) mmdms válasza Thrawn (#922) üzenetére


mmdms
addikt

és mennyi ideig flash-el?
mert én egész nap el szoktam flesselni a gép előtt :DD

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#924) Thrawn válasza mmdms (#923) üzenetére


Thrawn
félisten

Kb fél percig.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#925) mmdms válasza Thrawn (#924) üzenetére


mmdms
addikt

na ez nem volt nagy kunszt.
de a HT órajelem leesett 800-ra :F
igaz a BIOS-ba azóta nem jártam...

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#926) Jozzz


Jozzz
tag

Az egyik haverom most vett gépet Giga P35-DS3L lappal. Össze szerelés után működött a gép rendesen, aztán kétszer is kékhalált dobott. Most pedig Award BIOS BLOCK!!! Nem csinált vele semmit, nem frissített vele BIOS. Szerintetek alaplap csere? Vagy van rá valami megoldás?

(#927) Jozzz válasza Jozzz (#926) üzenetére


Jozzz
tag

Nem volt teljes az infóm :((( BIOS-t akart frissíteni :U

Van rá valami megoldás? Vissza lehet hozni a lapot?

(#928) Jorus válasza Jozzz (#927) üzenetére


Jorus
nagyúr

Meg kellene próbálni feltolni rá BIOS-t, ha nem megy, akkor biosiras.hu. Persze vissza lehetne vinni a boltba is, de ahhoz nekem nem lenne arcom. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#929) Jozzz válasza Jorus (#928) üzenetére


Jozzz
tag

HA jól értettem ahogy mondja akkor az elején jön ez a tiltás és semmit nem tud csinálni...

(#930) dvdbackuper válasza Jozzz (#927) üzenetére


dvdbackuper
őstag

a honlapján ez van: Supports Virtual DualBIOS

namost esetleg tedd be neki a gyári cd-t, hátha azon rajta van, és felismeri, vagy tedd rá a biost és a flesselő progit egy kislemezre és onnan próbáld meg, hátha bebootol vhonnan...
elvileg akkor elindul a lap? csak nem megy tovább?

(#931) Jozzz válasza dvdbackuper (#930) üzenetére


Jozzz
tag

Kipróbáltatom vele. Telefonon hívott, hogy nézzek utána a hibának, így én nel láttam sajnos mit csinál.( hála istennek ezzel a problémával eddig nem is találkoztam :R ) De ahogy mondja bekapcsolja és ez a hiba jelenik meg

(#932) Jorus válasza Jozzz (#929) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mi a pontos hibaüzenet?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#933) dvdbackuper válasza Jozzz (#931) üzenetére


dvdbackuper
őstag

akkor végülis még menthető, mivel megy a cucc...akkor meg kéne próbálni, amit írtam...

(#934) Jozzz válasza dvdbackuper (#933) üzenetére


Jozzz
tag

A CD-t próbálta már az nem ment. Most nincs is otthon csak este fog tudni nekiállni

(#935) Jozzz válasza Jorus (#932) üzenetére


Jozzz
tag

Award Bios Block az biztos, meg még egy hiba üzenet nem pontos - nem talál biost a merev lemezen

(#936) dvdbackuper válasza Jozzz (#935) üzenetére


dvdbackuper
őstag

amúgy itt a megoldás...

jah: és nem a floppyn nem talál semmit?

[ Szerkesztve ]

(#937) 5teve


5teve
senior tag

üdv. hasonó bios block problémám van nekem is.
vettem 3 alaplapot, melyek közül úgy néz ki, hogy csak az egyiken van épkézláb bios.
a helyzetet csak súlyosbítja, hogy sehol nem találok hozzávalót (Gigabyte 8i915PM Fujitsu Siemens biossal), ezért az ép bios-úalaplapról kellene átmásoljam valahogy a bios-t.
lehetséges ez valahogy?
ha igen, leírná valaki "szájbarágós" módon?

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#938) MK VII


MK VII
veterán

Hello.Lenne egy kérdésem!
Van nekem egy Gigabyte 8i945gzme-rh lapom.Vettem bele egy E2140-es proccot.
Namost a gigabyte honlapján fennt van,hogy a procchoz az F9-es bios kell.Nekem valszeg a régi F2-es van fennt.Tudom frissíteni ugy a biost, ha ez a proci van benne?Vagy olyat kell bele raknom amit kezel és csak ugy tudom?Fontos lenne,mert csak ez a procim lesz hozzá.
Illetve hogy floppy nélkül megy a frissítés?
Előre is kösönöm a választ. :))

(#939) dvdbackuper válasza 5teve (#937) üzenetére


dvdbackuper
őstag

BIOS recovery
Award BIOS
The AWARD BIOS has a similar procedure to AMI. To recover an AWARD BIOS you will need to create a bootable floppy diskette and add the desired BIOS file (we recommend using the most recent). Award BIOS's generally are in .BIN format, where as AMI was .ROM format. You will also add an AWARD flash utility (usually awdflash.exe) and an AUTOEXEC.BAT file.

The AWARD BIOS does not automatically restore the BIOS information to the 'system block' like the AMI BIOS does. You will need to add the commands necessary to flash the BIOS in the AUTOEXEC.BAT file. The system will run the AUTOEXEC.BAT file, which contains the flash instructions.

Step by Step:

1. Create a bootable floppy diskette

2. Copy the BIOS file and flash utility to the diskette

3. Create an text file with any standard text editor and add the following lines

@ECHO OFF

awdflash 12345678.BIN /py/sn/f/cc/r

Exchange the awdflash with the name of whatever flash utility you are using, and replace the 12345678.BIN with the name of the BIOS file you are using. The parameters are explained here:

py = program yes
sn = save no
f = flash
cc = clear cmos
r = reboot

Ennél érthetőbben nemigen lehet leírni...a giga honlapjáról lehet letölteni biost...meg itt nézz szét...

(#940) dvdbackuper válasza MK VII (#938) üzenetére


dvdbackuper
őstag

nem lehet azzal a procival frissíteni, mert nem támogatja...és nem is fog menni vele a lap...floppy nélkül is megy a bios fless, csak akkor be kell bootolni egy boot cd-ről, de előtte kíírni a cd-re a flesselő progit meg a bios-t...onnan ugyan úgy, mintha kislemezről menne...

(#941) MK VII válasza dvdbackuper (#940) üzenetére


MK VII
veterán

Köszi szépen!! :D A gyors választ.
Bár már eldőlt,hogy veszek helyette egy másik lapot.Viszont a frissítést meg fogom csinálni! :D
Még egyszer thx! :))

(#942) Jozzz válasza dvdbackuper (#936) üzenetére


Jozzz
tag

Nem jött be... nem akar lemezről bootolni... hiába teszi be semmi, nem is próbálja beolvasni... :(

(#943) dvdbackuper válasza Jozzz (#935) üzenetére


dvdbackuper
őstag

meg még egy hiba üzenet nem pontos - nem talál biost a merev lemezen

nah, akkor meg kéne tudni a pontos hibaüzenetet, utána tudnánk vmit kezdeni a lappal...

(#944) Jozzz válasza dvdbackuper (#943) üzenetére


Jozzz
tag

A hiba üzenet: Award BootBLock Bios v1.0

Scanning Bios Image In Hard Drive...

Próbáltuk Boot CD-vel és lemezzel is és semmi

(#945) dvdbackuper válasza Jozzz (#944) üzenetére


dvdbackuper
őstag

aham, esetleg a vinyóra próbáltátok felmásolni a bios imege-t? mondjuk a C:-re?

(#946) Gubar


Gubar
csendes tag

Sziasztok!

Kérem, aki tud okosat mondani, tegye meg, a problémám a következő: egy Asus P5W DH Deluxe alaplapom van, és tegnap processzor upgrade miatt bios-t frissítettem (volna) rajta. Vista alól az AsusUpdate-et használtam, és a legfrissebb nem béta biost flasheltem volna fel. Első körben fel is ment, viszont a "verify" szakasz már nem sikerült, kiírta a program hogy próbáljam újra. Másodjára már egyáltalán el sem indult a flashelés, hibát írt ki. Elővettem az alaplap kézikönyvét, mert rémlett, hogy van valamilyen megoldás a bios visszaállítására, és valóban: támogat a lap olyat hogy "Crashfree BIOS 3", ami a kézikönyv szerint elvileg azt jelentené hogy újraindítást követően az alaplap support cdjéről vagy pendrive-ról visszaállítja az ott található .ROM fájlt. Ezen felbátorodva újra is indítottam a gépet és vártam hogy megjelenjen a kézikönyv által prediktált BIOS checksum error felirat, de semmi, se kép se hang. Próbáltam az alaplap CD-jével és pendrive-val is, amire felmásoltam a legfrissebb biost de természetesen semmi eredmény. Induláskor a gép nem ad ki hibajelző hangot, a monitor pedig nem kapcsol be. Feltételezem, hogy maga a bios chip romolhatott el. Korábban összesen egyszer frissítettem BIOS-t (szintén AsusUpdate-tel, igaz, még XP alól), akkor semmi gond nem volt. Meg tud erősíteni valaki abban a hitemben, hogy a bios chip romolhatott el? Természetesen egyéb tanácsnak is örülni fogok. (Remélem minden lényeges infót leírtam.)

(#947) dvdbackuper válasza Gubar (#946) üzenetére


dvdbackuper
őstag

hy. próbáld ki ezt a megoldást...

(#948) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Hali! El tudnátok mondani pontosan hogyan kell biosfrissítést csinálni biztonságosan? Lapom: ASUS p5W DH Deluxe. És kb mennyi ideig tart a művelet?

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#949) Jozzz válasza dvdbackuper (#945) üzenetére


Jozzz
tag

Szia! Megoldódott a probléma :C Gariba kicserélték...szerencséje volt a haveromnak

(#950) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!
DFI Nf3 250-es laphoz a dfi-n kivül honnan tudok nem fizetős biost letölteni?
Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.