Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Gábor33


Gábor33
csendes tag

Szép jó reggelt kivánok minden fórumozonak!
Az alábbi problémám miatt fordulok hozzátok,hátha valaki tud segíteni
A probléma a következő:
- Van egy P3-as számitogépem amit kb..2-3 éve vásároltam.
- Amikor bekapcsolom a gépet, ugye elő jön a gép adatait tartalmazó adathalmaz.Pl az alaplapra vonatkozó adatok,vagy pl. mennyi ram ,vagy milyen merevlemez van benne
--A problémám nem ebből adódik ,hanem a következő.
- amikor ez be tőltödik akkor vár egy pár pillanatot,aztán elvileg a Windows Xp kellne bejönnie.
-De nem az jön be hanem a A BIOS menűje.Amit egy enter meg nyomássával indítja be a Windows Xp.És ezt a menűt szeretném ha nem töltödne be hanem közvetlenül Az Xp.
- A kérdésem a következő : -Mit kell tennem és hol a BIOS-ba ,hogy ne ez jöjjön be.
-Mivel ez nem csak az én gépem,hanem egy nevelt 9éves kislányom is használja,és olyankor mikor ott vagyok nem tudja mit kell nyomkodni ha meg valami olyan gombot nyom meg akkor sirni fog hogy elrontott valamit.
-Ezért kérem a tisztelt Fórumozókat,aki tud segítsen.
-A tipusa a következö:Phoenix Bios 4.0 Realeas 6.0
A válaszotokat elöre is köszönöm.
Üdv.

(#1402) gombcomp válasza Gábor33 (#1401) üzenetére


gombcomp
senior tag

Valószínüleg az alaplapi elem merült le (CR2032 tip.),cseréld ki (power off!!)
utána állíts be mindent a BIOS-ban (dátum,idő,első boot eszköz stb.),és úgy lépj ki,hogy "SAVE & EXIT".
Ezután már nem szabad belépnie a BIOS-ba. :K

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#1403) Gábor33 válasza gombcomp (#1402) üzenetére


Gábor33
csendes tag

Járok egy munkanélküli tanfolyamra és a tanito az rendszer gazda és épp ő is ezt ajánlotta.Kicseréltem,De mind a mai napig ugy jön be mint annak elött.
Gép inditáskor HP logo Teljes monitopr felületen aztán F8 tovább,majd jön a szürke ablak ahol a Winyo ,a ram,Configuration and Diagnostics.
A monitor bal oldalán <Setup> a jobb oldalán Ez a Configurations Szöveg
És csak akkor enged tovább ha nyomok egy Entert.
Addig nem tölti be a Windows Xp.
Ez a Web oldal amit letöltöttem ugy vettem észre,hogy ez a biossa a gépnek,de ebböl mivel én nem értek hozzá mit kell állitani .Ezért gondoltam hátha valaki tud tanácsot adni,hogy ebben mit is kell állitani,hogy Ne ezzekel az ablakokkal inditson.
Előre is köszönjük minden jó tanácsot.

http://videosmart.hu/video/hogyan-telepitsunk-windows-xp-t-2-resz-phoenix-bios-beallitasa

(#1404) gombcomp válasza Gábor33 (#1403) üzenetére


gombcomp
senior tag

Minenféleképpen kell lennie egy Exit & Save Change, vagy hasonló sornak.
Azt keresd meg és fogadtasd el (vagy Y vagy Yes ),még ha nem állítottál
semmit akkor is meg kell hogy oldódjon a dolog.
A mellékelt videón tökéletesen elmagyarázza a fickó.

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#1405) DonManó


DonManó
tag

Helló mindenki!
Adott egy MSI 975X Platinum PowerUp Edition MS-7246 V2.1
gyári bios volt rajta, 7.4, live update feltette rá a 7.9-et, és utána se kép se hang... :F
esetleg valami ötlet amivel helyre lehetne állítani a biosát?
:R

Viva España

(#1406) Pulsar válasza DonManó (#1405) üzenetére


Pulsar
veterán

próbálj egy bios resetet, hátha utána elindul.

(#1407) DonManó válasza Pulsar (#1406) üzenetére


DonManó
tag

próbáltam, de semmi :F
proci ventije maxon pörög, monitor nem kapcsol be, és ami fura nekem hogy ugye a lan csatija se villog ahogy érzékelné, hogy be lenne dugva
egyéb ötlet? :R

Viva España

(#1408) Tidus válasza gombcomp (#1402) üzenetére


Tidus
addikt

Ha lemerül az elem akkor az óra soha nem jár jól, mert a gép áramtalanítása után nullázodik, és a manuális beállítások is auto-ra állnak vissza.

Gábor33: Alaplapon csinálj egy CMOS RESET-et, aztán lép vissza a biosba és a Boot menüben elsődleges meghajtónak a vinyót jelöld be mert különben a Floppy, és a CD lessz, ezek után nyomj egy F10 Entert majd indul a rendszer. És szerintem úgy, ahogy kell.

DonManó: Ott valami más gebasz van, v. csináltál, mert elvileg ez nem lehetséges. Újra kell flash-elni a bios chipet.

(#1409) DonManó válasza Tidus (#1408) üzenetére


DonManó
tag

köszi a segítségeket :R
nem tudom mi lehet, csak azt tudom, hogy live update-tal frissítettem a bios-t, és azóta semmi :F
hogyan lehetséges újraflashelni a chipet? :)

Viva España

(#1410) Gábor33 válasza Tidus (#1408) üzenetére


Gábor33
csendes tag

A Hp teljes képernyős logo eltünt,illetve az az ablak amiért itt kértem segitséget akik jobban értenek hozzá.
de viszont Másik probléma jött.
Azt irja ki,hogy Egy uj ablakba
PXE-E61 Media Test Failure Check Cable
PXE-MOF Exiting Intel PXE ROM
Aztán tölti be a XP logot.

(#1411) Pulsar válasza DonManó (#1409) üzenetére


Pulsar
veterán

necces... kicsit proci gyanus is a dolog... akkor szokott pörögni a venti, és semmi más.

(#1412) DonManó válasza Pulsar (#1411) üzenetére


DonManó
tag

most másik lapban megy a proci, semmi gond nincs vele :R
egyéb ötlet?

Viva España

(#1413) Tidus válasza DonManó (#1409) üzenetére


Tidus
addikt

Nála érdeklődj, asszem megoldja a problémádat.

(#1414) cvn69


cvn69
tag

Sziasztok!

Gigabyte EP35C-DS3R alaplapom BIOS-át frissítettem F2-ről, F4-re és azt vettem, hogy a processzorhűtő nem dolgozik megfelelően. F2-vel az Everest rendszerstabilitás tesztjén 15-20 perc után sem ment 60°C fölé a CPU-hőmérséklet, míg az F4-gyel másfél perc alatt felment 80°C fölé, míg a ventillátor 1400 forduélaton pörgött. Visszaraktam az F2-t megint stabilan 60°C alatt marad 900-as ventillátorfordulaton. Most az F3-mal kisérletezem, eddig jónak tűnik.
Hogy lehet az, hogy a legújabb BIOS nemhogy javít, de eléggé sokat ront a teljesítményen? Lehetséges, hogy ennyire elb...ták, vagy én nem vettem észre valamit?

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv, cvn69

[ Szerkesztve ]

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#1415) DonManó válasza Tidus (#1413) üzenetére


DonManó
tag

ha nem lesz más, akkor írok neki, de várok még, hátha valakinek lesz még ötlete, mai világban meg kell gondolni mire költ az ember :)

Viva España

(#1416) Tidus válasza Gábor33 (#1410) üzenetére


Tidus
addikt

Én erre nem tudok mit lépni, lenne még ötletem de ahhoz a géped elött kellene lennem.

(#1417) DonManó válasza Tidus (#1416) üzenetére


DonManó
tag

kérdezz felelek :)
amit tapasztaltam: CPU venti maxon pörög, LAN csatinál a "kábel nem világít", HDD-k felpörögnek, FDD-t nem keresi, DVD-meghajtókat igen, monitor nem kapcsol be :R

[ Szerkesztve ]

Viva España

(#1418) Tidus válasza DonManó (#1417) üzenetére


Tidus
addikt

Azért kíváncsi lennék arra a biosra amit feltettél. A leírtak alapján nincs bios vezérlés.

(#1419) DonManó válasza Tidus (#1418) üzenetére


DonManó
tag

MSI live update tette fel, valami ötlet? :R

Viva España

(#1420) terrion


terrion
tag

help .. hoztak hozzám egy IBM netvista 8307 41g masinát
hogy beszart
már a legelsö indulásnál egy fél nap mire elöjön a bios (spanyol nyelven)
na cmos nem segit
elem ki nem segit
hol lehet a biosban átállitani a nyelvet angolra?
letöltöttem user manual
na abba sincs semmi utalás a nyelvválasztás menüre
aki tud segitsen
(esetleg biosfriss?)

terrion

(#1421) Tidus válasza DonManó (#1419) üzenetére


Tidus
addikt

Probálkozz ebben a két topikban. Itt talán valaki részletesebben tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1422) DonManó válasza Tidus (#1421) üzenetére


DonManó
tag

köszi!!
bár elég kihalt ez a két topic :DDD próba cseresznye.... :R

Viva España

(#1423) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdv!

Van egy Gigabyte 7NF-RZ lapom F3-as biossal. A lap megy ahogy kell, de a következő a gondom vele. Már 3 CPU-t is (AthlonXP 2500+ Barton, AthlonXP 2000+ Thoroughbred, K7 Sempron 2200+) kipróbáltam, de képtelen normál frekvencián működni. Ilyen 1100, 1250 Mhz-ekkel működnek csak. Próbáltam CMOS cleart, BIOS-ban is túrkálkoztam, Ctrl+F1-el megnyitottam a kiterjesztett menüt, de nem leltem rá olyan beállításokra, melyekkel jó lett volna. Már állítgattam szinte mindent.

Pontosan mit kellene állítnom? :F

(#1424) Tidus válasza g.gergo (#1423) üzenetére


Tidus
addikt

Küld rá az F4-es biost, mivel az az utolsó frissítése a lapnak, aztán azzal próbáld minden auto beállításon.

(#1425) g.gergo válasza Tidus (#1424) üzenetére


g.gergo
senior tag

Ráküldtem, ugyanaz. Egyéb javaslat vkitől? :F

(#1426) Clark


Clark
tag

sziasztok!

adott egy asus m4n78 se lap, benne minden jóval. egyik nap elkezdett egy olyat csinálni, hogy bootnál feljön egy kis kék ablak, hogy válasszam ki, hogy miről szeretnék bootolni:
1. SATA1
2. DVD (ATA)

biosban be van állítva minden, nem változtattam semmin, egyszer csak jött ez és minden bekapcsoláskor kérdez.

minden ötletet szívesen fogadok.

üdv

(#1427) naksys


naksys
senior tag

Sziasztok

Gigabyte x38-dq6 lapban mit kell a biosban állítani, hogy usb pendriveról bootoljon?
Az összes usb cuccot:hdd,fdd,odd stb beállítást kipróbáltam, de nem bootol a pendriveról.. :(

(#1428) Tidus válasza Clark (#1426) üzenetére


Tidus
addikt

Ha esetleg rajtad kívül használja más is a gépet és biost módosítottál rajta, ami nem biztos hogy alkalmas hosszú távon, v. lefagyott és újra indult, akkor indításkor előfordul hogy a beállítás megkérdezi az F1, és az F2 indítást, ha F2-vel indítanak akkor gyári alapbeállítás lép érvénybe, ami a Boot menüben a Floppy v. CD-ről való indítást eredményez. Nézd meg újra a boot menüt, mi az elsődleges meghajtó.

(#1427) naksys: Asus-nál van a Removable Dev. menü, de gigánál is kell lenni valaminek a Boot menüben, lehet hogy Disable állásban van. De egyébbként ha van használható Op. rendszered akkor írd ki CD-re v. DVD-re és arról a legjobb telepíteni, nem kell félned hogy elveszik.

[ Szerkesztve ]

(#1429) naksys válasza Tidus (#1428) üzenetére


naksys
senior tag

Azért szerettem volna kipróbálni pendrive-ról mert állítólag sokkal gyorsabb, meg ugye nem zúg az odd.

:R

(#1430) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Az, hogy egy laptop nem érzékeli egyik napról a másikra a proci hőmérsékletét, lehet BIOS probléma?

Ez csak egy ötlet a részemról, annyi a biztos, hogy egyik napról a másikra az XP betöltése után leáll a venti, és nem is indul e terhelésre seml, inkább lefagy a proci túlmelegedés miatt. Sem csökkentett mód, sem live CD nem segített. Speedfan nem látja a proci hőmérsékletét, csak a HDD-t, meg valami ACPI-t ami 0,8 C-t mutat. Előtte nem tudom, látta-e, mert nem néztem. BIOS load defaults megvolt, resetet nem tudok csinálni, mert laptop. :(

FuSi L7300x a pontos típus.

(#1431) Tidus válasza naksys (#1429) üzenetére


Tidus
addikt

Probálkozz ebben a topikban is, itt lehet hogy tudnak tanácsolni valami okossságot.

(#1432) Clark válasza Tidus (#1428) üzenetére


Clark
tag

köszi a választ! rajtam kívül nem nagyon használja más a gépet, max akkor, ha én is ott vagyok. nem fagyott le, nem volt semmi baj. boot be van állítva vinyóra, a többi le van tiltva, mégis megkérdezi, hogy honnan bootoljon.

(#1433) Vincent_ válasza g.gergo (#1425) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Nekem gyanúsak még a ramok, ill. azok késleltetései. Állíts mindent auto-ra/SPD-re, hátha segít!

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#1434) DaNi017


DaNi017
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudtam pontosan, hogy hova írjam a kérdésemet, így ide irtam a Bios topicba, bár szerintem függ hozzá.
Az lenne nekem a problémám, hogyha leállítom a gépet a monitor kikapcsol, a ventillátorok még ugyanúgy pörögnek, él a gép, de nem kapcsol le, hanem CSAK akkor ha megmozgatom az egeret.

Mi lehet a probléma? :F Bios-ban van talán elállítva valami?

Köszönöm előre is a segítséget :R

... N73 ->N73 ME ->N95 8GB ->5800 XM ->C6 White ->iPhone 3G ->HTC Desire HD

(#1435) tomic


tomic
addikt

Ismertek itt a ph-n ,olyan megbízható emberkét aki bios chippek beszerzésével foglalkozik?
Vagy tudtok olyat aki tud rendelni,

(#1436) Tidus válasza tomic (#1435) üzenetére


Tidus
addikt

Nála érdeklődj.

(#1437) tomic válasza Tidus (#1436) üzenetére


tomic
addikt

köszi :R

(#1438) g.gergo válasza Vincent_ (#1433) üzenetére


g.gergo
senior tag

Úgy van, SPD-n, ráadásul már kipróbáltam több, más lapnál tökéletesen működő modulokkal is. Szóval nem tudom.

(#1439) thyrpacia


thyrpacia
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy van egy msi k9n sli v2 es alaplapom és egy amd 7750 BE procim. A napokban kijött egy bios frissítés az alaplaphoz amire frissítettem is. Ez megoldott egy korábbi problémát ami az volt hogy nem tudtam állítani a szorzót és a cpu feszültséget. Az új biosal már tudom állítgatni mind a kettőt de a feszültséget hiába állítgatom az nem mozdul el 1.336V ról.

Szerintetek mi lehet a probléma? Valamilyen megoldás esetleg?

Üdv
thyrpacia

(#1440) Lajkó


Lajkó
őstag

Tudna nekem valaki segíteni?
A Fusi Pi 3560-as notimban processzort szeretnék cserélni!
Sajna nem tudom, hogy a bios milyet/meddig, vagy egyálltalán támogat-e valamit a 800MHz-esek felett.
Adott lenne egy P8600, P8700, vagy esetleg T9400 (mindhárom 1066MHz-es). Ezek közül valamelyikre szeretném cserélni a T4300-amat ami 800MHz-es. A cpu fogalalt támogatja az 1066 Mhz-et, de a memória foglalatok (amik DDR2-esek) csak 800MHz-ig támogatják a memókat.
A bios: Phoenix 1.06 -os!

(#1441) Tidus válasza thyrpacia (#1439) üzenetére


Tidus
addikt

Mit takar azhogy nem mozdul? Milyen progikkal nézed, hol látod?

(#1442) DaNi017 válasza DaNi017 (#1434) üzenetére


DaNi017
csendes tag

Na valaki? :F :F

... N73 ->N73 ME ->N95 8GB ->5800 XM ->C6 White ->iPhone 3G ->HTC Desire HD

(#1443) Tidus válasza DaNi017 (#1442) üzenetére


Tidus
addikt

Alaplap típus, Bios milyen van rajta, frissítetted, beállítások, mit piszkáltál?

(#1444) thyrpacia válasza Tidus (#1441) üzenetére


thyrpacia
csendes tag

A nem mozdul az azt jelenti hogy például beállítom a feszültséget 1,400V-ra de a valóságban nem állítja be. A cpu-z és az everest is ugyan azt írja ki hogy a core voltage: 1.336V

(#1445) Tidus válasza thyrpacia (#1444) üzenetére


Tidus
addikt

Dobd fel ezt, mit lát?
Ha nem Vistád, v. Win 7-ed van akkor ezt.

[ Szerkesztve ]

(#1446) thyrpacia válasza Tidus (#1445) üzenetére


thyrpacia
csendes tag

Letöltöttem. Ez 1.3250 V ot ír ki amikor elvileg 1.4125V van beállítva.
Találtam egy beta biost ehhez a laphoz de nem tudom segítene-e. itt
Itt azt írja hogy ezután támogatja majd az alaplap a 45 nanométeres am2+ és am3 as procikat. De ha ezt fölrakom attól még ugyan úgy támodatni fogja a rágabbi am2-eket is?
Mert ha igen akkor megpróbálom.

Egyébként 64 bites win7 em van.

köszönöm a segítséget!

(#1447) Tidus válasza thyrpacia (#1446) üzenetére


Tidus
addikt

A CoreTemp-nek hihetsz ugyanis AMD ajánlott rendszer progi, tehát amit ír az úgy is van!
Én a Béta biosokat soha nem töltöm le, csak a végleges hivatalos oldalon megjelenteket, de problémám sem volt soha.
Ha a te alaplapod AM2-es, akkor csak az AM2+-os procit fogadja be. Az AM3-as Phenomokat soha nem fogja befogadni mivel a foglalat sem megfelelő, mert csak 939.
A DDR3-as memóriákat nem is elítettük, ami kellene az AM3-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#1448) tomamd


tomamd
tag

Sziasztok.
Vásároltam egy Mushkin DDR3 4Gb / 2000 KIT Black RAM-ot fagy a gép tölle ASUS P7P55D Pro lapam van mi a probléma?

ASUS P8P67 Evo,Intel Core i5-2500K,Mushkin DDR-3 4Gb 1600 KIT,GIGABYTE GTX580, CORSAIR HX850W,SCYTHE Mugen 2 .

(#1449) Miller12


Miller12
csendes tag

Sziasztok! :O

Van egy Asus P5Q3 -as alaplapom és frissíteni szeretném a biost, mert valamiért nem mindig ismeri fel a Nv GTX 260-as videókártyát! S már mindent kipróbáltam csak a bios frissítés maradt ki!
Régen már frissítettem biost, de ezekkel az új lapokkal nem bírok! :B

Ezt szeretném felrakni a gyártó oldaláról: P5Q3 BIOS V0806
A gyártó oldaláról ezt töltöttem le: P5Q3-ASUS-0806.ROM
Elvileg ha jól értem az asusnak van egy telepítő progija (AFUDOS238.exe) ami elmélatileg fut a windows 7(x64) (a gyártó szerint) alatt és ezen keresztül lehetne frissíteni, de!
De mikor felraknám a AFUDOS238.exe progit az írja, hogy nem kompatibilis a program a win7-tel! Na most akkor szottyi??? :W

Van valakinek ötlete, hogy mit csináljak a P5Q3-ASUS-0806.ROM fájllal, ki lehet írni valahogy cd-re??? vagy az asusnál van más frissítési eljárás??? :F
Légyszi segítsetek!!!!

(#1450) Miller12


Miller12
csendes tag

Időközben megoldottam!
Alt+F2 bios menü
pendrive-ra felraktam a "...ROM file-t" és a bios menüben megkerestem a
a pendrive-ot és enter!
Megoldódott a problémám is !!!!
Hát holtig tanul az ember! :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.