Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Sziasztok!

Ma BIOST frissítettem a kisgépemen. (Illetve próbáltam.) Azóta nem indul a gép. Illetve a monitor ad képet, de nem túl biztató:

''Award BootBlock BIOS v1.0
BIOS ROM checksum error
Detecting floppy drive A media...''


Az eredeti BIOS-t lementettem. ASUS P4BGV-MX típusú az alaplap. Bekapcsoláskor FDD meghajtót keres (ez jelenleg nincs a gépben), utána pedig az ASUS recovery CD-t keresi. CD-m nincs, szerezni is csak úgy tudnék, hogy valahonnan letöltve. Azt kérdezném, hogy valaki egy ilyen letöltős linket tudna-e adni, vagy volna-e kedves leírni, hogy floppyról vissza tudom-e állítani az eredeti BIOS-t?

Előre is köszönök minden segítséget.

HGyu

[Szerkesztve]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#602) vbbb


vbbb
őstag

Hi all!

Egy Compaq Evo n115 laptopon kéne bios-t frissítenem floppy boot disk használatával, mert még nincs rajta op. rendszer. A gyártó honlapján viszont csak winplash-es biosfrissítés van.
Ezt a fájlt egyébként ki lehet csomagolni. Van benne egy .wph kiterjesztésű fájl, gondolom ez tartalmazza a bios-t...

Valaki tud valamilyen megoldást?

(#603) 04ahgy válasza 04ahgy (#601) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Megoldódott a probléma...
Floppyról rendesen bootol a gép, mivel amit leírtam, az ugyebár a bootszektora a BIOS-nak. Be tudja tölteni a legalapabb illesztőket, és egy floppy-t és egy CD-meghajtót el tud kezelni (az újabbak). Arról indítottam a gépet, DOS módban. Az awdflash nem akart működni, így hát kipróbáltam az uniflash nevű progit. Egyszerűen nagyszerű! Szó nélkül megcsinált mindent, és azóta frankó a gép, az új BIOS van benne.

HGyu

[Szerkesztve]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#604) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A memory testing elég lassú nálam a bootolásnál, pedig csak 1 giga van a gépben. Mitől függ ez a gyorsaság és BIOS-ban le lehet ezt lőni esetleg?

<< Heimdal >>

(#605) Travelos


Travelos
őstag

hogyan kell Gigabyte DS3 lap esetén, vagy bármi más esetén a biost a backupból visszaolvasni, mert így nem megy a gépem! és lehet ez a baja!

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#606) izriot


izriot
tag

Lomexen, HQNedisen, hqvideoelectronikán, elektrokonthán, reten, Mikronikán kívül hol lehet még flash romokat kapni Pesten? Eddig csak a Lomexben találtam 3Vosat, de az TSOPs volt. Mindenütt csak 5Vos van, de alaplapokba csak 3as jó. Szal 32pines PLCC tokozatu 4Mbit-es, 512kx8-as szervezésű flashromot akarok venni.
Nem mintha sürgős lenne vagy valami, de mostmár kíváncsi vagyok, hogy ilyet egyáltalán nem lehet kapni itthon boltban vagy csak én kerestem rossz helyen o.O
Ha tényleg nincs akkor majd valamikor berendelek vagy nézek bontóban egyet : )

(#607) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Sikeresen felélesztettem 2db Acorp 6VIA/85P tipusú alaplapot, az itt található információk alapján. Köszönet a fórum minden tagjának érte! :C ;)


A 601-es HSZ.ben lévő probléma volt nálam is. Ha megvan a bios file, akkor semmi gond. A lépések a következők:
1: egy kis floppyt MS-DOS rendszerindító lemezé formázol.
2: felmásolod a lemezre a bios file-t.
3: letöltöd a netről az UNIFLASH nevű bios flesselő programot, és szintén a lemezre másolod a file-jait.
4: boot a floopy lemezröl, és ha bejöt a DOS prompt, akkor az uniflash segitségével újra flesseled a bios-t.
Elviekben enyi. Ha nem megy, dobj prívit.

[Szerkesztve]

(#608) toza


toza
senior tag

nem tom ide kell e irni,nyilvan nem kivanok ujabb topikot nyitni ez miatt,de fontos lenne valaszt kapnom,ha rossz hejen van a kerdes vki dobja mar at a megfelelo hejre kosz..

adott egy p2 es alaplap,everest szerint unknow a neve,es ez nem konnyiti meg a dolgomat bios update teren...de van egy

Program: eSupport.com BIOS Agent Version 3.60
BIOS Date: 01/01/98
BIOS Type: American Megatrends
BIOS ID: 61-0208-001169-00111111-071595-440LX-1440L000
OEM Sign-On: A6160O1 V1.2B1 042999
Chipset: Intel 440EX/LX rev 3
Superio: Winbond 977EF rev 1 found at port 3F0h
OS: Win98
CPU: Pentium® II With On-Die L2 Cache 400 MHz
BIOS ROM In Socket: Unknown
BIOS ROM Size: Unknown
Memory Installed: 63 MB
Memory Maximum: Unknown
ACPI Revision: 1.0

eSupport.com, Inc.
1-800-800-BIOS (2467)
www.esupport.com

ijen infom.... remelem ez segit... lecci vki megtudna mondani honnan mit toltsek le ujabb bios neven,mert elakkattam..!!pls heelp!!
(igazabol gyanus h MSI 6117 koruli lap,de aztan megsem,viszont meg azt is tudjuk hogy


Motherboard ID 61-0208-001169-00111111-071595-440LX$1440L000_A6160O1 V1.2B1 042999

meg azt is h

North Bridge Properties
North Bridge Intel 82443LX/EX PAC
Revision / Stepping 03 / A3
Package Type 492 Pin BGA
Package Size 3.5 cm x 3.5 cm
Core Voltage 3.3 V
In-Order Queue Depth 4

Memory Timings
CAS Latency (CL) 2T
RAS To CAS Delay (tRCD) 2T
RAS Precharge (tRP) 3T

Memory Slots
DRAM Slot #1 128 MB (SDRAM)
DRAM Slot #2 128 MB (SDRAM)

es hogy 3 pci slot van,meg 1 agp ugye,meg allul egy megvalami agp nal nagyobb hosszabb,nemertek hozza bocs...)

bocs hogy ide meg igy,de lecci aki tugya hol a heje rakja mar at!! KOSZI SZEPEN!!

ja egyebkent 40 gb s vvincst akarok beledobni azert kene vmi !!

szegyen a futas,de faraszto...

(#609) toza


toza
senior tag

vagy vki mongya meg pls alaplapon hova irjak a szamomra szukseges adatokat?nev ijesmi?mer en semmit talalok,pedig neztem vagy 2 orat... :(

szegyen a futas,de faraszto...

(#610) Postas99 válasza Rive (#580) üzenetére


Postas99
senior tag

Keress meg maganban. Tudok segiteni.

(#611) kraftxld válasza toza (#609) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Írj le róla minden számot,szöveget (ami a lapon van fizikailag van) vagy csinálj róla nagyfelbontású képet. Miért kell hozzá bios frissítés? Vmi nem megy benne jól?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#612) zso73 válasza toza (#609) üzenetére


zso73
veterán

Bedobtam a keresőbe.[link] Az szerint MS-6117 v2.0
PCI winyó kezelő kártyában nem is gondolkodtál? Én annó egy BX-es lapba dobtam bele egyet, és nagyon szuper lett. Gyorsabban olvasott, mint az NF7-em. Szerintem most is 2eFT-ért kapható használtan. A biosz frissítés, meg vagy bejön vagy nem. :) És utána még mindig ATA 33 marad. A kártyával meg ATA 100,133 lesz.

[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#613) kraftxld válasza toza (#609) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Itt egy kép zso hsz-e alapján :)
[kép]
Ez lesz az?

Ha felrakod rá az msi oldalán lévő biost, az első hsz-ek egyikében megemlített bios patcherrel felfrissítve, biztosan viszi majd a nagyobb vinyókat.

[Szerkesztve]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#614) toza válasza kraftxld (#613) üzenetére


toza
senior tag

en is rakerestem nyilvan azert irtam h gyanus ,de nem ez a,3 pci slot,2 ram slot, es allul is csak egy ojan nagy ize van...de kereso megis ezt dobja ki bios id alapjan...erdekes mi?!?! :D :(

egyebkent mi ez a pci s atalakitos vmi???ez erdekelne!!!

viszont van benne egy
Field Value
ATA Device Properties
Model ID Maxtor 91024U4
Serial Number W40ZY5JA
Revision VA5105F0
Parameters 19386 cylinders, 16 heads, 63 sectors per track, 512 bytes per sector
LBA Sectors 19541088
Buffer 2 MB (Dual Ported, Read Ahead)
Multiple Sectors 16
ECC Bytes 57
Max. PIO Transfer Mode PIO 4
Max. UDMA Transfer Mode UDMA 4 (ATA-66)
Active UDMA Transfer Mode UDMA 2 (ATA-33)
Unformatted Capacity 9542 MB

ATA Device Features
SMART Supported
Security Mode Not Supported
Power Management Supported
Advanced Power Management Supported
Write Cache Supported
Host Protected Area Supported
Power-Up In Standby Not Supported
Automatic Acoustic Management Not Supported
48-bit LBA Not Supported
Device Configuration Overlay Not Supported

ATA Device Physical Info
Manufacturer Maxtor
Hard Disk Family DiamondMax Plus 5120U
Form Factor 3.5''
Formatted Capacity 10240 million bytes
Disks 2
Recording Surfaces 4
Physical Dimensions 146.6 x 102.1 x 25.9 mm
Max. Weight 590 g
Average Rotational Latency 4.18 ms
Rotational Speed 7200 RPM
Max. Internal Data Rate 249.6 Mbit/s
Average Seek 9 ms
Track-To-Track Seek 1 ms
Full Seek 20 ms
Interface Ultra-ATA/66
Buffer-to-Host Data Rate 66.6 MB/s
Buffer Size 2 MB
Spin-Up Time 8.8 sec

de latom ez is csak ata 66.... bar ez nem tom jo hir e vagy rossz..de ezek szerint 40 gb s nyilvan mar 100 ..es ez majd poblema lesz..

szoval mi van a pci atalakito izeval??

szegyen a futas,de faraszto...

(#615) kraftxld válasza toza (#614) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Totál mindegy, hogy ATA66 vagy ATA100, a vinyó fizikailag úgyse tud ennyit kipumpálni magából.
Akkor a lap nem ez lesz, valószínűleg az everest félreismerte.
Tessék leírni a dolgokat az alaplapról ami rá van nyomtatva :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#616) zso73 válasza toza (#614) üzenetére


zso73
veterán

Ez.[link] 3e Ft a legolcsóbb.
Ez egy olyan kártya, ami átveszi a biosztól a winyók kezelését. Már a bút résznél átveszi a winyók irányítását. 4 IDE eszköz köthető rá. RAID funkciót is tud......
615: Na jó, hogy nem lesz ATA 100, de sokkal gyorsabb lesz, mint az ATA 33.(10) Én biztos, hogy nem görcsölnék rajta.

A Microstar ooldalon nincs lap beazonosító valami?/program, lista/

[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#617) kraftxld válasza zso73 (#616) üzenetére


kraftxld
nagyúr

MSI Live Update a neve
[L]http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_liveupdate.php[/L

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#618) zso73 válasza kraftxld (#617) üzenetére


zso73
veterán

Ha ismeri a lapot, akkor minden probléma meg van oldva. :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#619) tupacamaru válasza zso73 (#618) üzenetére


tupacamaru
veterán

Esetleg ez? [link]

De ha nem jók akkor biztosan nem engedi beleírni. :U
Mindenesetre mentsd le az eredetit, hogy vissza tudd írni.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#620) tupacamaru válasza zso73 (#618) üzenetére


tupacamaru
veterán

Bocsi, a válasz természetesen ''toza'' kollégának ment. (volna) :(

Lehet hogy ugyanazok: [link]

Itt van AMI és Award BIOS is, Az AMI-nál nézd.

[Szerkesztve]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#621) toza


toza
senior tag

mindenkinek nagyon koszi szepen..probalkozok live updat izevel egyenlore ..aztan nezek megint..majd mentek,es pakolok..es koszi..

szegyen a futas,de faraszto...

(#622) toza


toza
senior tag

hihetetlen h mijen lusta emberek vannak...igazabol 2 mp volt az a 2 ora vizualis keresgeles...ugynezki...

elbujt a rohadek a video kartya ala...ms6160 az alaplap ..

leszedem legujabb biost,de gyanus h az van mar fennt...nem baj..

azert koszi szepen mindenkinek segitseget!!

szegyen a futas,de faraszto...

(#623) toza


toza
senior tag

gaz van!

1. Turn on your computer.
2. Boot up clean, bypassing your AUTOEXEC.BAT and CONFIG.SYS files.
3. Then, run the AWDFLASH.EXE file.
EX: C:\>AWDFL52B
The programming screen will be shown. You will prompt to enter the file
name:
File name to program:
EX: WF73.BIN
At the bottom of the screen, the following message will appear:
Do you want to save BIOS (Y/N)?
Press ''N'' if you do not want to save the old BIOS.
Press ''Y'' if you want to save the old BIOS. Enter file name to save.
File name to save: __________
After saving the old BIOS, the following message will appear at the
bottom of the screen:
Are you sure to program (Y/N)?
Press ''N'' if you do not want to program the new BIOS.
Press ''Y'' if you want to continue programming the new BIOS. The new BIOS
will then be programmed. When it has finished programming, the following
message will appear:
Flash EPROM Program Successful.

igy kene csinalni,de igazabol 2. pontnal elakattam,korabban mar kb 5 cor fleseltem bioszt,de akkor mindig lemezre dobtam file okat,es onnan butolt kb,vagy alaplap miatt konnyebbvolt meg stb...e most nem ok vmi...

elmondana vki hogy kell bypassingni?merthogy en win98 indito floppal ertem el vmit,aztan indult a cucc,de ha nem mentem regi beost akkor aztirja hogy nem egyezik a fajlrencerremmel vmi,biztos akarom vagy vmi ijesmit,ha meg menteni akarom beost akkor meg owerflood akarmi van es megkene vmit valtoztatni config.sys ben..hogy is van ez??

(bocs a hoszzu hsz k miatt...)

szegyen a futas,de faraszto...

(#624) Flashy válasza toza (#623) üzenetére


Flashy
veterán

boot közben tartsd lenyomva a bal shiftet, az bypassolja

(#625) toza


toza
senior tag

KOSSZ!

viszont kozben meg ezt fedeztem fel...meglevo beos adatja

BIOS Type: American Megatrends
BIOS ID: 61-0208-001169-00111111-071595-440LX-1440L000
OEM Sign-On: A6160O1 V1.2B1 042999

ez meg az uj lenne...

This is the initial Award® BIOS release.
3. This BIOS employs the new naming convention of Micro-Star
BIOS: W6160 MS V1.0 011599

szal gyanus..ez nem is ujabb,meg nem is american megatrends...pedig alaplapon ott figyel ms6160 v1.0 as felirat... i m confused...

szegyen a futas,de faraszto...

(#626) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Hali!

Nem tudtok olyan oldalt, ahol módosított biosokat lehet találni, vagy a témával foglalkozik?

Szerk.: Vagy van olyan progi, amivel lehet i865pe chipsetes lapban FSB-t CPU/RAM arányt, időzítéseket állítgatni?

[Szerkesztve]

(#627) izriot válasza k.t.a. (#626) üzenetére


izriot
tag

Itt nézz körül, hátha segít:

http://www.dstyles.de/bios/
http://www.hwupgrade.it/forum/showthread.php?t=785101&page=1

Btw, mi van srácok, a #606 ban szakmai titkokat kérdeztem? o.O : )

(#628) izriot


izriot
tag

Találtam mégegy jó kis oldalt:
http://www.logan.eclipse.co.uk/how%20to%20mod%20a%20bios.htm

[Szerkesztve]

(#629) k.t.a. válasza izriot (#627) üzenetére


k.t.a.
senior tag

THX, de még nem találtam olyat ami nekem kell. :R

(#630) kraftxld válasza toza (#625) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha a gyári msi flash-elő megcsinálja akkor nem valószínű, hogy gond lesz. Az award bios jobb, mert azt még gatyába lehet rázni a bios patcherrel, és úgy tuti vinni fogja a nagy hdd-ket.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#631) zolforg


zolforg
tag

Hy! Adott egy acer által gyártott MSI lap MS-6763,a biosban nem igazán tudok semmit állítani
ami befolyásolná a tuningot.Elképzelhető,hogy találok olyan biost amit rá tudok tenni és
mindezen funkciókat teljesíti? pl.FSB állítgatás.
Intel 865G chip van rajta.Google barátunkat már próbáltam nem sok sikerrel.

(#632) bogdany


bogdany
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy van egy régi ABIT KT7es alaplap eddig működő config-al! Viszont BIOS-t akartak frissíteni rajta, mert 200GB os winyót akarnak belerakni, de az nem kezelte csak 135GB-ig! Namost egy olyan BIOS-t akartak rárakni ami kezeli ezt a problémát, de nem lett jó! A gép mostmár nem tud semmit csinálni, csak annyit hogy bekéri a flopy-t és arról én tudok BIOS-t felrakni rá, viszont egy részét nem írja felül, így nem lesz jó a BIOS! Fontos! Nagyon megköszönném ha tudnátok valami megoldást erre, hogy felrakjak rá valamit, mert akié ez a gép, már nincs több pénze a gépre költeni, és ha ez az alaplap elszáll akkor új alaplap, cpu, mem. Ez meg nem olcsó!
Szóval ha van ötletetetk hogy tudom megoldani ezt, esetleg kivakarni a BIOS-t üresre és újat rárakni, megköszönném! Nagyon! :)

Üdv, bogdany!

(#633) kraftxld válasza bogdany (#632) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Első pár HSZ elolvasása? :F
A biost a mikronikában megírják pár forintért.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#634) Bici


Bici
félisten

Mercury KOB P4M266 NDSUMx BIOS frissítő progit keresek!!!!!
nincs meg az alaplapi CD, és a neten sem találtam, csak BIOS-t...
Ha valakinek van, vagy talál a neten, akkor legyen szíves a file-t, vagy a linket elküldeni ide, vagy a bici666@walla.com email címre!!!
Köszönöm!!!! :R :R :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#635) Superman


Superman
nagyúr

Volna egy kis problémám emberek, remélem tud valaki ez ügyben segíteni és előre elnézést, ha nem olvastam végig az összes hozzászólást. Igyekszem konkrét lenni.

Tények: tönkrement az előző alaplapom és AGP-s volt (Geforce 7800-as videokártya miatt), ezért, hogy ne cseréljek teljesen rendszert vettem egy új alaplapot. nem nagyon válogathattam, az idő is szorított, vettem egy MSI 865PE Neo3-V alaplapot. Valszeg a kettes széria jobb lett volna, de ez van/volt. Vettem hozzá egy 3GHZ-es P4-es Prescottot.

Gép egyéb jellemzői: 500 Wattos táp, 2GB Kingmax Ram.

A probléma: A bios Phoenix - Awardbios és a gépkönyvvel ellentétben semmiféle tuninglehetőség nincs benne. A gépkönyvet csak azután néztem meg, miután beállítottam a biosban néhány értéket.

A tuninglehetőségeknek a Frequency/Voltage Control alatti menüpontban kéne lennie, de nincsenek.

Ott kéne lennie a CPU Clock Ratio-nak (ez lockolva van, még megértem, hogy nincs ott), illetve a CPU Clock-nak, ami szintén nincs. Pusztán két opció van ott, a Spread Spectrum és az Auto detect PCI Clk.

Biost frissítettem, szétnéztem az MSI weboldalán, de nem lettem okosabb. Valami ötlet, hogy miért lehet ez? Előre is kösz.

(#636) Superman


Superman
nagyúr

Upolom a topikot, hátha valakinek eszébe jut valami a problémámról. :D

(#637) k.t.a. válasza Superman (#636) üzenetére


k.t.a.
senior tag

Van olyan bios ahol csak billentyű kombináció megnyomására jelenik meg a tuning menü/opció, lehet itt is ilyesmi van. De ne kérdezd, h mit kell megnyomni, csak rémlik, hogy volt ilyen is.

(#638) Superman


Superman
nagyúr

Nekem a CTRL+F1 rémlik, de nem biztos.....

(#639) zolforg válasza Superman (#636) üzenetére


zolforg
tag

Szia,
Nekem is ugyanez a problémám szintén egy Msi lappal.
Ha megtudsz valami okosságot kérlek értesíts.

(#640) Superman válasza zolforg (#639) üzenetére


Superman
nagyúr

Olvastam fentebb, de én ezt egyszerűen nem értem. A gépkönyv és a weboldal szerint van tuninglehetőség, még le is van fényképezve, de nálam szőrén-szálán eltűnt. :F

Persze, ha megtudok valamit értesítelek, vagyis ide beírom.

(#641) Superman válasza zolforg (#639) üzenetére


Superman
nagyúr

Keresek, de nem találok semmit. A legújabb biosom van fenn, de a tuninglehetőségek nem látszanak, még CTRL+F'-el sem, amire nem reagál a Bios.

(#642) zolforg válasza Superman (#641) üzenetére


zolforg
tag

Sajnos nálam is ugyanez a helyzet,ebből nem lesz tuning úgy látom :((

(#643) Superman válasza zolforg (#642) üzenetére


Superman
nagyúr

Az MSi hivatalos fórumába is beírtam angolul, hátha valakinek támad ötlete, kerestem az ilyesfajta alaplapokkal való manipulálást, sztorikat, de nem sokat találtam. Ami történet keringett, az vagy nem oldódott meg, vagy nem tudták a választ a problémára.

Valakinek volt pontosan ilyen problémája, hogy a tuninglehetőségek eltűntek az alaplapja biosából, de elintézték annyival, hogy nem tuningolható a lap. Mondjuk én olyan lapot még nem láttam, ahol ennyire limitálnák a dolgokat, hogy még az FSB sem látszik....

Neked milyen lapod van egészen pontosan?

(#644) zolforg válasza Superman (#643) üzenetére


zolforg
tag

MSI MS 6763 az acer.nek gyártotta az msi.Találtam most egy bios patcher nevű progit
amivel elő lehet hozni a biosban a ''rejtett'' funkciókat.Azért ezzel meg fenntartásaim vannak
mert a lapot nem szeretném hazavágni.Persze lehet hogy műkszik.

(#645) Superman válasza zolforg (#644) üzenetére


Superman
nagyúr

A második hozzászólásban lévő cuccokra gondolsz az orosz oldalon?

(#646) zolforg válasza Superman (#645) üzenetére


zolforg
tag

Én itt találtam [link]

(#647) Superman válasza zolforg (#646) üzenetére


Superman
nagyúr

Ez nekem nem lenne jó, mert az alaplapomat nem támogatja. Egyébként is azt lenne jó kideríteni, hogy a tuning opciók, még ha mégoly kevés volt is belőlük a biosban, hová tűntek el és miért, de erre senki sem tudja a választ, még megközelítőleg sem, az MSI fórumán sem. Úgyhogy ez van, talán idővel megoldódik a rejtély.

(#648) Superman válasza zolforg (#646) üzenetére


Superman
nagyúr

Lehetséges, hogy az alaplapunkon OEM bios van, ezt fogtuk ki és ebben egy rakat dolog le van tiltva, vagy rejtett. Most írok az MSI-nek, hátha mondanak valamiféle okosságot....

(#649) Partició


Partició
csendes tag

Sziasztok

Lenne egy pár kérdésem, amire egyszerűen nem kapok választ senkitől, ezért gondoltam megpróbálkozom itt. Amint láthatjátok újonc vagyok, de nem csak itt, hanem a számítógépek területén is. Van egy gépem, amiben egy Intel Pentium 4 541 3.2 processzor van, egy ASUS P5SD1-FM2-es alaplappal, he nem muszáj a többit nem részletezem, higgyétek el nem sokat vesztetek. 1 éve sajnos konfigként vettem a gépet, Fujitsu-Siemens Scaleo L Edition. Az alaplapról megtudtam, hogy hááátt… szóval nem egy főnyeremény, sőt egy oldalon sem találtam róla érdemleges információt, a Bios frissítésről pedig pláne nem, még az Asus oldalán sincs fent.. Felraktam a gépre az Everest Ultimate Edition 2006 változatát, és itt jön az első problémám. Az érzékelők csak a videokártya, és a HDD hőmérsékletét mutatják, azon kívül semmi mást, az Everest jól van beállítva, az összes OSD érzékelő ikon ki van jelölve, ezt csak azért mondom, mert a szűkebb környezetem, áhh… béna vagy, majd Én beállítom neked alapon, az Everestre gyanakodott. Hozzáteszem pl: az AIDA sem mutat többet. Elkezdtem gyanakodni, hogy esetleg az alaplap lesz a ludas, létezik az, hogy nincsen semmilyen érzékelő rajta? Létezik egyáltalán az, hogy egy alaplap más információkat nem tud megjeleníteni? Ha más nem, de legalább a CPU-t kikellene jelezni, mert ha belépek a Biosban akkor azt ott jelzi, a venti fordulatszámával együtt! Lehet, hogy ez esetleg valami Bios beállítási probléma, pl: nincs engedélyezve? Esetleg a driverel nem stimmel valami? A másik probléma pedig a Bios frissités, nincs valakinek ötlete honnan tudnék egyet beszerezni? Mert akárhogy is kerestem, egyszerűen nem találtam sehol!
A segítségeteket előre is köszönöm…
:R

Az ember vágyait követő akarat, önemésztő törekvésének színtere.

(#650) Superman válasza zolforg (#646) üzenetére


Superman
nagyúr

Még jobban beleástam magama témába és az én lapomon tényleg OEM bios van, ezért nincsenek tuninglehetőségek. Amennyire én átlátom most a dolgot egy lehetőség van: az AWARD-tól 30 dolcsiért vásárolsz upgradet és ha kifizetted majd szólnak néhány napon belül, honnan töltheted le. A Bios agent automatikusan felismeri a biosodat, a chipsetet, mindent. Ez van, vagy a buhera......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.