Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) EgyGábor válasza Tidus (#1600) üzenetére


EgyGábor
tag

nem a leg újabb 1502 es aleg újabb és nekem a 1401 ez R0 procihoz van ís nekem meg M0 procim van ( E5200) ez nem lehet baj ??

(#1602) Tidus válasza EgyGábor (#1601) üzenetére


Tidus
addikt

Nem lessz gond, mert a bios alkalmas lessz a frissítés után az R0 proci kezeléséhez is.
Az én procim D0-ás, és kezeli a lap a többi típust is.

(#1603) csoszrobert


csoszrobert
csendes tag

Üdvözletem a Kedves, és mélyen Tisztelt Guruknak! :R

Volna egy olyan problémám, hogy: :))

Alaplap: ASUS TUSI-M, Bios: Phoenix 886

És egy bios frissítés során elszállt a BIOS... Szerettük volna visszapakolni, viszont hiába a pöpecül elkészített MS-DOS indítólemez, valahogy nem akar DOS-ban indulni a gép... :W :W :W :W

Olvastam több helyen, hogy egy bizonyos bill. kombináció segítségével kell bejutni DOS módba, aztán onnan betölteni a disk-ről a BIOS-unkat, de sajnos semmilyen bill. komb. nem műxik. :W :W :W :W

Kérdésem az lenne, hogy mi lehet vajon a helyes bill. kombináció? :F

A válaszokat előre is köszönöm!

(#1604) Tidus válasza csoszrobert (#1603) üzenetére


Tidus
addikt

Itt nézz körül, valamelyik parancs biztosan megoldja a problémádat.

(#1605) atti_2010 válasza csoszrobert (#1603) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Bootol a floppy-ról?Vagyis kigyullad a floppyin a LED?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#1606) Ivory


Ivory
csendes tag

Szép jó estét!

Asus alaplapon hogy lehet kikapcsolni azt a segéd női hangot? Mikor bekapcsolom állandóan motyog valamit, hogy pl most a merevlemezről elkezdődik a betöltés stb... Eddig ilyet nem csinált... :S

(#1607) Livius válasza Ivory (#1606) üzenetére


Livius
őstag

Ilyenről még nem hallottam, de biztos hogy a BIOS-ban.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1608) Tidus válasza Ivory (#1606) üzenetére


Tidus
addikt

Te, nálam az UD9 sem beszél, pedig per pill. a legtutibb deszka, :Y .

(#1609) enemy107 válasza Ivory (#1606) üzenetére


enemy107
senior tag

Szia!

Advanced menü, Speech Configuration, Speech Post Reporter= Disabled
De ha beszél ott vmi baj van.

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#1610) Hidas


Hidas
csendes tag

Sziasztok egy kérdésem Lenne van egy Fujitsu Siemens a7645 laptopom az a gáz hogy a bios semmi életjelet nem ad szerintetek fel lehet valahogy támasztani? Én már kifogytam minden ötletböl előre is köszi ha tud valaki nekem segiteni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#1611) Jani09


Jani09
tag

Sziasztok !

kezdő vagyok és egy pár dolgot szeretnék megtudni a biosról amit nem találtam meg, ilyenek pl a : Mem. oc charger
Ai clock twister
Dram static read controll
Dram read traning
Dram CLK skew on channel (A1-2 stb..)
NB clock skew
CPU clock skew
CPU spread spectrum
Load line calibration

(#1612) poffsoft


poffsoft
addikt

Üdv!
Nem tudjátok véletlen, hogy a cpu mcirocode ID kódok emberi nyelven milyen cpu-kat jelentenek?
Illetve esetleg az AGESA verziókról valami listát nem tudtok-e , ahol látni lehet, melyik AGESA milyen cpu-kat támogat?

Esetleg valami howto is jól jönne, hogy nagyjából hogyan is működik a biosokban ez a cpu support rész (microcode, AGESA ver, supported CPU)

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1613) Tidus válasza poffsoft (#1612) üzenetére


Tidus
addikt

Ha jól tudsz angolul, akkor a CPU microcode-ről itt mindent megtudhatsz.

Igazából én úgy vagyok az AGESA Code-val hogy az alaplapomnak kell tudnia bios frissítés után a külömbözö magos és magosítható processzorok kezelését.
Ha konkrétan szeretnéd tudni a működését akkor írj a supportba , v. egy bios fejlesztővel kellene értekezned.

(#1614) atti1848


atti1848
senior tag

sziasztok
Lenne egy compaq evo d310 alaplapom és szeretném frissíteni a biost.Az lenne a kérésem,hogy mit toltsek le,honnan és hogyan tovább?

Előre köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#1615) poffsoft válasza Tidus (#1613) üzenetére


poffsoft
addikt

Nem annyira a mikrokód működése kellene, hanem a biosban levő supported cpu-k kinyomozása lenne érdekes. Igazándiból nem is a mikrokód az érdekes itt, hanem az ID-je, gondolom ez kapcsolható egy adott processzor(család)hoz...
Nem írni akarok biost, csak nagyjából megérteni a felépítését.
Meg az agesa verziók is csak a cpu támogatás miatt lennének érdekesek

(konkrétan egy agesa ver és egy cpu patchID lista alapján kideríthető-e , hogy a bios milyen cpu-kat képes kezelni)

ja, a support felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#1616) poffsoft válasza atti1848 (#1614) üzenetére


poffsoft
addikt

Konkrét okod van a frissítésre? Mert ha nem, inkább ne tedd.
Szerintem a compaq honlapján elég részletesen tájékoztatni fognak a teendőkről.
Nagyjából.. 2003-as az a bios.
Lehet, hogy a gépeden gyárilag frissebb van, mondjuk cpu microcode update van benne.
Itt nagy vonalakban le is van írva a lényeg.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#1617) Tidus válasza poffsoft (#1615) üzenetére


Tidus
addikt

A bios frissítés megjegyzés rovatában fel szokták tüntetni a processzor fajtát is(Asus, Gigabyte) négy magosítható Phenom II, Thuban x6 kompatibilitás. AM2+-nál, négy magos phenom kezelés.

(#1618) poffsoft válasza Tidus (#1617) üzenetére


poffsoft
addikt

khmmm....
"updated cpu codes", see the "cpu support table" for more information...

Ha már az asust is felemlegetted...
Ja, a lista meg a 2007-ben kiadott utsó biosukra hivatkozik max, kár hogy bétában már kiadtak azóta 2 frissebbet, és x6-ot is támogat, a lista szerint még am2+ -t sem... :U

Nekem valami összesítés kellene, hogy pl:
x.xx.x agesa phenom II x3
y.y.yy.yy agesa : phenom II x6

...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#1619) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Sziasztok! Valaki nem tudja véletlenül hogy meg lehetne módolni egy biost hogy az alapértelmezett Vcore ne 1,2V legyen hanem 1,3.Egy AMI bioszról lenne szó.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#1620) poffsoft válasza atti_2010 (#1619) üzenetére


poffsoft
addikt

Tudtommal meg lehet.
Vcore mod-ra keress a gugliban.
Amúgy az alapértelmezett a cpu-hoz van "rendelve", ha jól tudom...

[ Szerkesztve ]

(#1621) thboxx


thboxx
aktív tag

Hello! A kérdésem a következő lenne: Van-e olyan progi, amivel lehet BIOS-t haxolni? Nem akarok semmi komolyat, csak a dátumot átírni benne. Lehet, hogy kicsinyesnek tűnik, de nekem zavaró, hogy rohadt everest kiírja, hogy a rendszer/videó bios 2 évnél régebbi, szükség esetén frissítse. :DDD ( nincs már frissítés új, se a laphoz, se a vga-hoz ). Előre is köszönöm a segítséget! :R

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#1622) atti_2010 válasza thboxx (#1621) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Te kb olyasmit kérsz tőlünk hogy dobjunk már le egy atombombát a szomszédos tócsára mert két szúnyog is ólálkodik benne, hát ne nézd mit ír ki az everest.A bioszt átírogatni nem egy hétvégi kiruccanás, kivéve a VGA-kat ott már sokszor írogattam.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#1623) Tidus válasza poffsoft (#1618) üzenetére


Tidus
addikt

Szóval szót szó követett, és szerintem a te álltalad feldobott kérdés igazából senkit nem érdekelt itt a PH.-n, rajtad kívül, és ha meg is tudnád a konkrét választ az agese code-ról, akkor mit kezdenél vele? Mivel itt vannak a hat magos thuban-ok amiknél nyolc magot nem fogsz feloldani, se hetet. Esetleg most szereztél be egy X3 720-as, v. 10-es unlock-ot?
Nem tudom milyen 2007-ben kiadott biosról beszélsz. Nézd meg a Bios updatet az M3A-79 TDeluxe, az M4A79 T-Deluxe, és a Crosshair IIIFormula alaplapnál, aztán tudni fogod miről beszélek. sőt az MSI-nél is a 790FX-GD70 Bios update-jét.

(#1621) thboxx: Alaplapi Bios-nál felejtsd el, az csak a bios írók privilégiuma! A megfelelő bios feltétele az alaplap gyári garanciájának.

[ Szerkesztve ]

(#1624) poffsoft válasza thboxx (#1621) üzenetére


poffsoft
addikt

persze hogy van. Toolt nem ismerek, de AMIra pl:
AMI PCB, vagy MMTools, meg jól jön hozzá mondjuk a Hack hexaedit.

De mielőtt besütöd, elég sokat érdemes olvasni előtte, hacsak nem gond ha kinyírod a lapodat :)

Tidus: Az a baj, hogy nem csak a PH!-n nem nagyon érdekel senkit.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#1625) zsúrficsúr


zsúrficsúr
tag

Sziasztok!

Procicsere miatt BIOS-t kell flasheljek a lapomon, de semmilyen módon nem engedi. Az @Bios (2.08) legfrissebb verziója először egyszerűen közölte, hogy ami rajta van, az a legújabb BIOS. Egy CMOS clear után már felismerte, hogy azóta 8 újabb megjelent, fel is ajánlja, hogy akkor letölti, de frissítés előtt lehal a program. File-ból egyszerűen nem értem hogyan lehetne, mert a gyártó honalpjáról letöltött csomagok nem tartalmaznak .bin vagy .rom kiterjesztéseket, márpedig csak abból hajlandó.
Vettem a fáradtságot kitúrni a régi dvd-t, arról felrakni a régi @Biost (1.2), az legalább nem halt le, viszont közli, hogy Unknow BIOS or write protection enabled. Namost a gugli szerint kéne találnom vagy egy ilyen beállítást a BIOS-ban, vagy egy jumpert az alaplapon, de egyiket se sikerült egy órányi tüzetes átvizsgálás után megtalálni.

Aki idáig eljutott, és tud, segítene lécci?

Ja, nincs floppy, USB-ről próbáltam Q-flashen, de nem látja a fájlokat annak ellenére, hogy a driveot látja.

(#1626) poffsoft válasza Tidus (#1623) üzenetére


poffsoft
addikt

Az a baj, hogy nem csak a PH!-n nem nagyon van rá válasz, hanem általában qka csönd van. Kizárt dolog, hogy csak engem érdekelne ez a lista.
És nem, nem x6-ból akarok x128-at ucc-zni (és a z 1G tera L1024 cachet sem akarom feloldani), hanem pl. ASUS-éknak hála némi biosmoddon "elmélkedünk", akik - bár maga a vas simán meghajtaná akár a Thubanokat is, egészen egyszerűen baxnak supportolni őket.
És bizony számít az, hogy melyik az az első agesa verzió, amelyik támogatja az adott családot (ugyanis a kód méretének növekedése számottevő, ennek nagy része a patch, a core és a p6 , és ugye az sem mindegy, melyik procchoz melyik patch szükséges, stb...).
2007-es bios: konkrétan az egyik lap, aminek a biosát keresgéltem. Ezzel csak azt akartam mondani, az asus support egy nagy kalap xar. Volt szerencsém személyesen is értekeznem velük, de a honlapjukat is gyakran kotrom (majdnem feleslegesen). A hivatalos cpu support table - a laphoz egy 2007-ben kiadott beta biosig- csak am2 proccokat sorolt fel, miközben egy alig 2 évvel fiatalabb ASUS beta bios egy rakat am2+ és néhány am3 procit is tartalmaz. és ennél a lapnál (és még egy párnál, amit megnéztem) a leírás a frissítésről pontosan annyira informatív volt, mint ahogy beidéztem...

Megnézem az említett lapokat is, de ezek túl újnak tűnnek, amiknek az alap agesa-juk a 3.7.0.0 környéke lehetett... :)

Amúgy meg az MSI-ben egyetértünk, meglepően korrekt az információjuk -legtöbbször ;) , ami sajnos ASUS-ról messze nem mondható el.

no mindegy, megyek máshol keresni agesa vert.

:R

[ Szerkesztve ]

(#1627) poffsoft válasza zsúrficsúr (#1625) üzenetére


poffsoft
addikt

mondjuk egy két szó a lapodról, a kérdéses biosokról segített volna.
Felteszem "Gigabyte GA-P35-DS3L" -ről van szó?

[ Szerkesztve ]

(#1628) zsúrficsúr válasza poffsoft (#1627) üzenetére


zsúrficsúr
tag

Pontosan. Eddig nulla BIOS-update-tel próbálkoztam, miután minden tökéletesen ment, így F1 a rajta lévő. F9-től van támogatva az új CPU (amúgy a jelenlegi CPU a holnap szerint nem támogatott az F1-el, de ez más kérdés).

(#1629) zsúrficsúr válasza zsúrficsúr (#1628) üzenetére


zsúrficsúr
tag

P*csába. Megtaláltam a BIOS-ban (ctrl+F1-es keresés kimaradt, jó, hülye voltam), viszont a baj az, hogy a megfelelő állásban volt a protection: Auto-n. Ezen felül már csak Enabled állás van, ami minden próbálkozást letilt állítólag, amíg az Auto csak az unauthorized öli le. Mondjuk mi authorized, ha az @Bios nem az...

Na akkor most mit lehet csinálni?

(#1630) poffsoft válasza zsúrficsúr (#1628) üzenetére


poffsoft
addikt

nos, én is gugliztam egy kicsit.
Letöltöd a bios update-t, ami egy 7zip önkicsomagoló exe, az azonnal kicsomagol egy flashert (Flashpi), egy autoexecet, meg egy bin (rom) fájlt (P35DS3L.F9).
ezeket kell egy fat-ra formázot penre vagy floppyra másolnod, a boot-ot átállítani (állítólag a pendrive esetén usb-fdd a nyerő)..
A protection tutira auton kell legyen.

ja, ha win alól csinálod, akkor valami q-flash nevűt kell használni, és bios sosem szerverről frissítünk, letöltöd, kicsomagolod, és a helyi fájlt nyittatod meg vele...

-előtte HT kikapcsolása biosban

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#1631) zsúrficsúr válasza poffsoft (#1630) üzenetére


zsúrficsúr
tag

Nos, minden ilyet megtettem, és minden úgy történt, ahogy leírtad, kivétel azt az egyet, hogy továbbra sem sikerül. Amúgy a sokadik próbálkozásra most megtalálta a pendriveon a fájlokat, erre meg ROM programing errort ír ki.

Azért köszi a kitartásod.

(#1632) poffsoft válasza zsúrficsúr (#1631) üzenetére


poffsoft
addikt

rom programing error-ral elvileg halott a biosod...Ha már elkezdte az írást...

Köztes biost nem próbáltál?
lehet a régebbi @biossal egy régebbi biost beírva tudsz tovább upgradelni lépésenként :)

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#1633) zsúrficsúr válasza poffsoft (#1632) üzenetére


zsúrficsúr
tag

Ja, ez nekem is eszembejutott, de az összes létezőre errort ad. Konkrétan a nemrég lementett back upra is, ami elvileg ugye rajta van, és működik, meg a f1-re is. Mindenre. Persze nincs tényleg error, miután arról a gépről írok most is, amiről szó van...

Lassan már inkább azon gondolkodom, hova kéne szállítani ezt az ipari hulladékot.

(#1634) atti_2010 válasza poffsoft (#1620) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem igazán találtam értékelhető leírást ha netalán tudsz valamit a dologról és van időd szívesen vennem ha megosztanád velem.Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#1635) poffsoft válasza zsúrficsúr (#1633) üzenetére


poffsoft
addikt

Esetleg vesd fel a supportnak....
hátha értelmesebbet fogsz ki.
Am. annyit találtam fórumokban (szarvas hiba), hogy mégsem teljesen passzolt a verzió.
Lapodon megnézted már a szitázást (de ez csak kósza tipp..) ?

atti_2010 #1634: jó, majd ránézek. Azért 2 dolog lenne:
1.) vcore modd, hardveres módosítást jelent : magasabbat ad ki a lap, mint amit a biosban beállítasz
2.) nem indul el a procid az 1,2-vel, vagy miért kell az 1,3 default-ként?

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#1636) zsúrficsúr válasza poffsoft (#1635) üzenetére


zsúrficsúr
tag

Egyre jár az agyunk. Még tegnap este írtam nekik, de csak elolvasták a rendszer szerint, válasz nem érkezett. Valszeg rajtuk is kifogott, vagy csak nem értik...

Szitázást? Na az viszont engem fog meg. Azt hogyan is kéne megnézzem?

(#1637) atti_2010 válasza poffsoft (#1635) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Azért kellene mert ha 1,3V-ra állítom nem veszi vissza a feszültséget és fogyaszt mint állat (idle), de ha 1,3V a default, van 1 kis tuning és az energiagazdálkodás is megmarad.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#1638) thboxx válasza poffsoft (#1624) üzenetére


thboxx
aktív tag

Ahham. Nézegettem már utána. Az általad javasolt úton el is tudtam indulni. Majd közzéteszem, ha jutottam is valamire. :))

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#1639) atti_2010 válasza thboxx (#1638) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Mielőtt felteszed a módolt biost csinálj flopira egy olyan biost ami automatikusan betöltődik anélkül hogy barmit tegyél, akkor nem lehet baj.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#1640) poffsoft válasza zsúrficsúr (#1636) üzenetére


poffsoft
addikt

ami a lapodra van "nyomtatva", vagyis szitázva, a "neve", verzió, stb.
:)

atti_2010 #1635: pedig én már láttam oylan diassembed paramétertáblát, amiben kommentelve volt, mi micsoda...
majd megpróbálom előkeríteni...

thboxx #1638: csak ügyesen! :)

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#1641) atti_2010 válasza poffsoft (#1640) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az bizony nem lenne rossz, előre is köszi.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#1642) Tidus válasza poffsoft (#1626) üzenetére


Tidus
addikt

Valahogy úgy ahogy írtad, :R .
Azért ha találnál agesa ver.-t jelezd, engemet is érdekel a dolog.

(#1643) poffsoft válasza Tidus (#1642) üzenetére


poffsoft
addikt

o.k, persze, megosztom majd.
Egyelőre nincsen :(

[ Szerkesztve ]

(#1644) simon7109


simon7109
csendes tag

sziasztok van egy kis problémám a gépemmel remélem valaki tud segiteni.nagyon fonto lenne.
epp filmet neztem mikor kékhall lett és mikor ujrainditottam a gépet ez fogadott:
Warning.USB device over current detected.
Please remove over-current USB device.
System will shutdown in 20 seconds.

mi ez?mar a haverommal bezeltem rola mondott par meoldást koztuk,hogy huzzak ki inden USB-t de nem segitett aztán probáltam kivenni az alaplapbol az elemet majd vissza de ez sem segitettt:(
pls valaki aki tud segitsen.
elore is thx.

(#1645) poffsoft válasza simon7109 (#1644) üzenetére


poffsoft
addikt

Asus lapod van, ha jól gondolom, tipikus hibájuk.
Szó szerint arra panaszkodik, hogy zárlatos valamelyik usb portod.
Persze ezt nem kell készpénznek venni, mert bios nyűg inkább.
Azért nem árt ellenőrizni az onboard usb portokat, nincs-e valami rendellenességük.
Nem tudom, a +5V /+5VSB jumpereket próbáltad-e már átrakni, esetleg leszedni, hátha segít- legalábbis pl ezt olvastam fórumokban..

[ Szerkesztve ]

(#1646) simon7109 válasza poffsoft (#1645) üzenetére


simon7109
csendes tag

sajnos nem igazán értek még a gépekez szoval nem sokat ertettem abbol amit mondtal:S
haver azt monta,hogy az elulso usb ortokat probaljam meg lecsatlakoztatni ez bevalhat?de ugye nem kell majd alaplapot cserelnem mert az nem volna jo....

(#1647) poffsoft válasza simon7109 (#1646) üzenetére


poffsoft
addikt

nos, mivel ez hiba, legrosszabb esetben cserés a lap...
Ha nem értesz hozzá, inkább csináltasd valaki mással, aki értette, amit leírtam...
A havernak alapjában igaza van, minden felesleges dolgot le kell húzni róla, és úgy tesztelgetni, de sajna ez asusnál típushiba

Az 5v/5VSB pedig a lapra fixen forrasztott usb csatlakozók környékén levő jumperek(kis kék bütyök, hármas tüskesoron kettőre rárakva), talán "USB_pwr"=usb power néven hivatkozik rá a manuál.
Ezeket kell átrakni a "másik" állásba, volt akinek ettől meggyógyult a lapja..

[ Szerkesztve ]

(#1648) simon7109 válasza poffsoft (#1647) üzenetére


simon7109
csendes tag

aha thx.majd megprobaljuk olnap haverral oszt ha nem jo elviszem szerelohoz...

(#1649) poffsoft válasza simon7109 (#1648) üzenetére


poffsoft
addikt

hááát, a szerelőt nem bizti, hogy bevonnám...
Pontosan milyen lap? Ér annyit, amibe egy szervíz kerülhet? vagy ismersz megbízható szerelőt?

[ Szerkesztve ]

(#1650) simon7109 válasza poffsoft (#1649) üzenetére


simon7109
csendes tag

van egy ismerősöm aki eetleg még szoba johet am ASUS M2N-E SLI

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.