Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Tidus válasza tomamd (#1448) üzenetére


Tidus
addikt

Mushkin Asusba nem éppen a legjobb választás. De ez a probléma más alaplap gyártóknál is fenn áll, nem éppen minden rammal kompatibilisek. ezért adják ki a Memory Support List nevü tájékoztatást.
Részemről szigorú a válasz, le kell cserélned, elsősorban G.Skill, OCZ, v. Dominator GT, ramokra. Az adott alaplaphoz a többi csak reklám kampány.

(#1452) thyrpacia válasza Tidus (#1447) üzenetére


thyrpacia
csendes tag

Végül sikerült megoldani. Fölraktam a beta biost. Ezzel most működik és sokkal több mindent tudok beállítani pl.:északi híd szorzó vagy a feszültsége.

Az AM3-as procikkal kapcsolatban viszont ki kell hogy javítsalak mivel az am3 asok visszafele kompatibilisek. Tehát egy am2-es lapban is működnek csak megfelelő bios kell hozzá. Az am3 prociknak csak 938 lábuk van tehát belemennek az előző foglalatba és van bennük ddr2 támogatás.
Visszafele már nem igaz pontosan a ddr3 memóriák miatt mivel az am2 és am2+-os procik nem tudják kezelni a ddr3 as ramokat.

Azért köszönöm a segítséget!

üdv
thyrpacia

(#1453) Tidus válasza thyrpacia (#1452) üzenetére


Tidus
addikt

Az rendben amit írsz, mert a jelenlegi alaplapom előtt AM2-ben használtam AM3-as procit, arra valók ezek a táblázatok. A táblázatban csak AM2-es lapok vannak, és az AM3-at támogató bios sorszámok. Kissé bonyolultan vezettem le.
A béta telepítés mindenkinek a saját felelőssége.

[ Szerkesztve ]

(#1454) thyrpacia válasza Tidus (#1453) üzenetére


thyrpacia
csendes tag

Sokat is agyaltam hogy használjam-e a béta bios-t de több fórumon is olvastam hogy nincs vele probléma így most megfelelően működik. Az viszont fura hogy csak akkor emeli a proci feszültségét ha vele párhuzamosan emelem az északi hídét is.

Valószínűleg félreérthettük egymást az am3 procikkal kapcsolatban :)

(#1455) syC


syC
addikt

Sziasztok!

Láttatok már olyat, hogy "elmegy" a biosból a szín? Kék heleyett fekete-fehér lett :D Ötlet?

(#1456) Tidus válasza thyrpacia (#1454) üzenetére


Tidus
addikt

A béta nem végleges verzió, de működő képes. A véglegesben, szerintem biztos hogy külön-külön is működni fog a fesz emelés.

(#1457) Lajkó válasza syC (#1455) üzenetére


Lajkó
őstag

Vannak bios tipusok, amiknél lehet válltani a színt egyetlen billenytűvel! ;) Ezeknél álltalában alul írja, hogy melyik az, de most meg nem mondom neked.

[ Szerkesztve ]

(#1458) syC válasza Lajkó (#1457) üzenetére


syC
addikt

A kérdéses masina egy 2 éves msi laptop. Gondolod hogy az is tudna ilyen csodát? :)

(#1459) Lajkó válasza syC (#1458) üzenetére


Lajkó
őstag

Persze! :K Faternak a 6éves asztalija keni vágja!

(#1460) syC válasza Lajkó (#1459) üzenetére


syC
addikt

Ja, akkor én kérek elnézést :) :U

(#1461) dvd_R+


dvd_R+
őstag

sziasztok segitséget szeretnék kérni bios frissitésben egy P35C-DS3R Rev2.1 alaplapom van F3 as bios van rajta és az legujabb az F4-s re szeretném lecserélni de ugy hallotam ez kockázatos .. szóval ha valaki le tudná irni nekemi tt vagy privátban lépésről lépésre mit és hol hogyan csináljak meg köszöném

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1462) cvn69 válasza dvd_R+ (#1461) üzenetére


cvn69
tag

Szia!
Először le kell tölteni és telepíteni a @BIOS-t, majd a letöltött BIOS-t egyszerűen betölteni vele. (interneten keresztül is lehet vele BIOS-t frissíteni, de biztonságosabb előbb letölteni)

Az F4-et nem ajánlanám, mert nekem gondok voltak vele, forralta a procit. (#1414).
De egy próbát tehetsz, ha gondolod. Majd oszd meg a tapasztalatod.

Üdv, cvn69

ui.: A BIOS egy önkicsomagoló fájlba tölthető le, kicsomagolás után át kell nevezni EP3CDS3R.F4-ről EP3CDS3R.BIN-re, csak így tudod a @BIOS-ba tölteni

[ Szerkesztve ]

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#1463) Archer


Archer
őstag

Üdv!

Egy gyors kérdés. Ha az adott alaplap nem támogatja a procit (mondjuk régi BIOS miatt) akkor bekapcsolás után a BIOS menüig azért el kell jutnia vagy se kép se hang?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#1464) Tidus válasza Lajkó (#1459) üzenetére


Tidus
addikt

Ez a szín váltásos dolog úgy szokott működni, ha minnél régebi a bios annál valószínübb.

(#1465) kali válasza Archer (#1463) üzenetére


kali
legenda

többnyire utóbbi!

(#1466) Tidus válasza Archer (#1463) üzenetére


Tidus
addikt

Ha a CPU passzol a foglalatba akkor el fog indulni a gép.

(#1467) kali válasza Tidus (#1466) üzenetére


kali
legenda

a ventik biztos, de kép nem biztos, hogy lesz, illetve a bios sem feltétlenül tölt be... :)

(#1468) tomamd


tomamd
tag

ASUS P8P67 Evo,Intel Core i5-2500K,Mushkin DDR-3 4Gb 1600 KIT,GIGABYTE GTX580, CORSAIR HX850W,SCYTHE Mugen 2 .

(#1469) Archer


Archer
őstag

Köszi a segítséget, de közben megoldódott a dolog csak egy pár percre ki kellett venni az elemet.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#1470) tomamd


tomamd
tag

Régebbi Bios-t hogy lehet visszarakni?

ASUS P8P67 Evo,Intel Core i5-2500K,Mushkin DDR-3 4Gb 1600 KIT,GIGABYTE GTX580, CORSAIR HX850W,SCYTHE Mugen 2 .

(#1471) dvd_R+


dvd_R+
őstag

sziasztok újra igaz kaptam már itt egy választ a problémámra de szerintem nem az a probléma .

van egy E8400 E0 wolfade procim egy EP35C-DS3R rev2.1 lapba.

a probléma az lenne hogy az E8400 hoz ahogy néztem ph-n a printscreeneket mindenkinek ott van hogy SSE4.1 nekem se cpuz se everestbe nem jelzi ezt.

itt fórumon kaptam egy olyan választ hogy frissitsek biost felmentem az alaplap gyártó oldalára és ott meg néztem a biosokat összesen 4 bios van fent hozá F1-F4 ig nekem jelenleg az F3 van fent ami mellé ez van írva

1. Support DES Advanced
2. Update CPU microcode(Support Intel Wolfdale/Yorkfield E0-stepping CPU)

szóval elvileg pont az a bios van fent amivel támogatja az én fajta tipusu procikat

ugyhogy gondolom én nem ez a probléma forrása hogy nem írja hogy SSE4.1 arra gondolok hogy a procival lenne valami ? mert scak pár napja van nállam ezért még érvényes rá a proba gari
de javítsatok ki ha tévedek mert tényleg ez csak egy tipp .. vagy tényleg a bios frisstés kell neki ? vállaszt előre is köszi :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1472) dvd_R+


dvd_R+
őstag

már tárgytalan updateltem és jó :P

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1473) Tidus válasza kali (#1467) üzenetére


Tidus
addikt

Igen, köszi hogy kijavítottál. Indulásnál csak is az indulásra gondoltam.

(#1470) tomamd: Afudos-al. Az alaplapod gyári oldalán, a Download menűben megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#1474) tomamd válasza Tidus (#1473) üzenetére


tomamd
tag

Köszi. :R

ASUS P8P67 Evo,Intel Core i5-2500K,Mushkin DDR-3 4Gb 1600 KIT,GIGABYTE GTX580, CORSAIR HX850W,SCYTHE Mugen 2 .

(#1475) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.
Van egy ASUS F83se notim.Biost szeretnék rajta frissíteni,de még eddig sosem csináltam.Gondolom a winflash-el kell.Eddig minden ok.De az ASUS oldaláról mit töltsek le?
Ha tudtok segítsetek már egy linkel.
Köszi.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#1476) kali válasza atti1848 (#1475) üzenetére


kali
legenda

(#1477) Tidus válasza kali (#1476) üzenetére


Tidus
addikt

:C :K

(#1478) #48613632


#48613632
törölt tag

Üdv
MSI P45 Neo-F lap esetén eleve halott BIOS helyreállítására van lehetőség? Értem én ezalatt hogy PCI karit kölcsönkérni, BOOT USB-ről, ilyenek. Ha valaki megjutalmazna egy linkkel hálás lennék. Kösz

ui. sajna csak ASUShoz találtam hasonló leírást ...

[ Szerkesztve ]

(#1479) Tidus válasza #48613632 (#1478) üzenetére


Tidus
addikt

Pü ment.

(#1480) Grabovsky2


Grabovsky2
tag

Sziasztok!
Lenne egy kissebb fajta, problémám. Van egy asus a7n8x e delux lapom és egy 2800+ lock mentes barcim... Na, nekiáltam tuningolni és el is jutottam 2405 Mhz ig. Majd gondoltam, hogy megy ez tovább is. Emeltem még 1 Hz fsb. Na és itt jön a problem.. A lap nem tért vissza. Nem botol. Játszottam, már a cmos clearel, az elemet kivettem, beraktam egy másik procit, másik ramot de se kép se hang....

Szerintetek a Bios írta magát nullára? Vagy esetleg valami ötlet valakinek...?
Esetleg szerintetek egy bios íratás segíthet a dolgon?

Ötleteket, segítséget mindenkitől szivesen várok!

(#1481) Tidus válasza Grabovsky2 (#1480) üzenetére


Tidus
addikt

Szerintem nem a Bios-al van a gond, mivel az az alaplap amúgy sem volt egy tuning barát. Valószínüleg megadta magát rajta a "leggyengébb" láncszem.
A témák és hsz.-ek nem maiak de maradandóak:[link], [link], [link].

(#1482) grimetime


grimetime
tag

Üdv!

Marha nagy problémám van, remélem itt tudtok segíteni.

Van egy ilyen alaplapom -> [link] tök alap biossal, semmit nem baszakodtam rajta.

Történt az, hogy fel kellett raknom egy 2. windowst, mert 64 bitesen vmi nem indult el, boot ordert állítottam csak át, semmi mást, aztán valami miatt miután átbootoltam a 32 bites winre és restartoltam a boot hang után, mielőtt leszámolja a ramot megáll a gép minden alkalommal amikor elindítom, kb 3 - 5 perc közötti időre. A windows betöltése képernyőn, amikor végig ér a töltés, és el kellene indulnia ugyanez. A gép teljesen gyors, semmi baj nincs vele, leformaztam az egészet azóta már 1x, semmi változás, ezen a két helyen mindig megáll a töltés....

valaki tudna esetleg segíteni? nagyon megköszönném...

(#1483) Tidus válasza grimetime (#1482) üzenetére


Tidus
addikt

A lappal és a biosal semmi gond.
A boot cd-vel van a gond, amin rajta van a krekk verzió, szerezél be egy másik 64 bit-es verziót.
Amúgy minek a két op rendszer?

(#1484) klembi


klembi
csendes tag

Üdv! Adott egy Asus P5Pe-VM alaplap.
Nem enged be a biosba,a következőt írja ki:USB Device Over Current Status Detected
System will shut down in 15 seconds Elemet kivettem cmos reset. Semmi eredmény.
előre is kösz a segítséget :W :R

Nem mindig vagyok netközelben. Ha sürgős keress telefonon 06 70 276 98 63

(#1485) balint2112


balint2112
csendes tag

Sziasztok. Az lenne a problémám hogy van egy asus p4s333 alaplapom, amin áramszünet esetén elrontottam a bios flashelést. Most ha bekapcsolom szinte nem csinál semmit a hűtők felpörögnek, viszont a monitor nem jön vissza alvó módból, mintha be se kapcsoltam volna a gépet. Megcsináltam a boot floppyt rajta a pontos bios-szal és az awdflash.exe-vel valamint csináltam rá egy autoexec.bat-ot hogy automatikusan lefusson a flashelés, csak sajnos nem akar floppyról bootolni, nem is világít a floppy drive meghajtója. Azt szeretném kérdezni hogy hogy lehet "rávenni" a gépet hogy bootoljon floppyról. Ja amugy award bios volt rajta v6.0. Köszi!

(#1486) Thrawn válasza balint2112 (#1485) üzenetére


Thrawn
félisten

Ebben a helyzetben nem sok lehetőséged maradt.
1. biosiras.hu -> elviszed a lapot/BIOS-chipet egy hozzá való BIOS-fájllal és megcsinálják
2. Ha kivehető a BIOS-chip, akkor kell találnod egy ugyanilyen működő alaplapot és a "kölcsönchippel" elindítani a géped. Ha ez megvan akkor menet közben kell kicserélni a rosszra majd újraflashelni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1487) balint2112 válasza Thrawn (#1486) üzenetére


balint2112
csendes tag

Értem. Köszi a gyors választ!

(#1488) dvdbackuper válasza klembi (#1484) üzenetére


dvdbackuper
őstag

húzz ki minden usbs cumót, vmelyik megadta magát, ha azután is itja, akkor vmelyik usb port rövidzáras...

(#1489) lorcsi


lorcsi
veterán

kellene egy kis help bios frissítés terén
ezt hogy kell feltenni az alapomra ?
nincs floppym

(#1490) klembi válasza dvdbackuper (#1488) üzenetére


klembi
csendes tag

Üdv! Kösz a segítséget.Klembi

Nem mindig vagyok netközelben. Ha sürgős keress telefonon 06 70 276 98 63

(#1491) lorcsi


lorcsi
veterán

hogyan kell boot image-t készíteni?
én így készítettem, de ezzel valami nem stiimmel

(#1492) kokszi75


kokszi75
csendes tag

Sziasztok.Van egy p4-esem amiben procit akarok cserélni.Ezen az oldal szerint tudnija kellene a 800-as fsb-t http://www.motherboards.org/mobot/motherboards_d/Chaintech/S848P/Felraktam a legfrissebb bios amit találtam,de így is csak 100-132 között állítható az órajel.Most akkor mitől függ,hogy mekkora processzor mehet bele?Egy másik oldalon a támogatott procik mind a régi biosom dátumával megeggyezőek< a href = "http://www.cpu-upgrade.com/mb-Chaintech/S848P.html" > Link < /a> .Vagy ezekből választva bármelyiket hasznáhatom?Mitől függ ez?

[ Szerkesztve ]

(#1493) kokszi75 válasza kokszi75 (#1492) üzenetére


kokszi75
csendes tag

Bocs ha kicsit zagyva,de gyakorolni próbáltam a linkelést.Valahogy nem jövök rá,hogy kell csinálni.

(#1494) Tidus válasza kokszi75 (#1493) üzenetére


Tidus
addikt

Hát valahogy fogalmazd át, mert nem igazán érthető a problémád.
Ha nem jött össze a link, újra szerkeszthetted volna, van rá öt perced.

(#1495) kokszi75 válasza Tidus (#1494) üzenetére


kokszi75
csendes tag

A linkelésről ennyit csak: nem tudom hogyan kell csinálni azt,hogy ne keljen beírni az egész címet csak egy szót.A fő problémám egy chaintech s848p lap amiben egy2.2MHz-es cerka fut 400-as órajelen.Ezt gondoltam kicserélem 800-asra,de a biosban nem tudom 200-ig emelni az fsb-t,csak 132-ig.Biost frissítettem.A neten a lapról azt találtam,hogy tudnija kellene a 800-at,valamint a támogatott procik közt is vannak ilyenek egy másik oldalon(az itt szereplő bios dátumok a régi biosom dátumával megeggyezőek).Ezért nem értem,hogy miért csak 132-ig lehet emelni a biosban.Azt hittem egy ujabb bios megoldja a gondomat----tévedtem,ugyanannyi maradt.

(#1496) Tidus válasza kokszi75 (#1495) üzenetére


Tidus
addikt

Akkor még sem a legmegfelelőbb Bios-t szedted le. Viszont a problémádat csak a Bios-ban tudod megoldani.
Ezt a verziót próbáltad?

(#1497) Livius válasza kokszi75 (#1495) üzenetére


Livius
őstag

Én úgy emlékszem hogy az sem mindegy, hogy milyen órajelű ramok vannak bent.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1498) kokszi75 válasza Tidus (#1496) üzenetére


kokszi75
csendes tag

Talán a tálálható összes verziót leszedtem már.Mind 2004.12.27.-ei dátumos.

(#1499) kokszi75 válasza Livius (#1497) üzenetére


kokszi75
csendes tag

Gondoltam Én is ilyenre,mert most két különböző van benne.Ettől függetlenül nem azt kellene a biosban látnom,hogy 200-ig állítható nem csak 132-ig?Azért egy próbát csinálok majd.

(#1500) dvdbackuper válasza Livius (#1497) üzenetére


dvdbackuper
őstag

igen, min. 400-as memók kellenének nem? vagy le kell osztani az fsb:mem arányt, ha lehet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.