Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-28 12:57:20

LOGOUT.hu

Ajánlott weboldalak:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) ldave


ldave
Topikgazda

A Yakuza Like a Dragon (7) felbukkant a Steam adatbázisban, valószínűleg egyszerre érkezik majd angolul PS4-re és PC-re.

A Slime draws near! Command?

(#5952) Kai_Rong válasza ldave (#5951) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Interesting choice... Kimarad a 3, 4, 5 Remaster collection és a 6? :D OK, lazábban kapcsolódik a 7. rész a korábbiakhoz, de still.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#5953) Kai_Rong


Kai_Rong
senior tag

Ez pedig még a múlt hétről van
Az eredeti NieR remastere nem csak egy sima remaster lesz - bevonják a Platinum Games-t a készítésbe, szóval valószínűleg a fapados harcrendszer helyett valami upgrade-elt változatot kapunk. Plusz az is nyílt titok, hogy 2B és 9S szinkronszínészeit is szerződtették, ebből gondolom, hogy valahogy majd össze akarják kötni a NieR-t és a NieR Automatát (ami nem lesz egyszerű az időbeli különbség miatt :) ). Kíváncsian várom, remélem, tényleg jönni fog még idén.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#5954) ldave


ldave
Topikgazda

Ez a Blue Protocol egész jónak tűnik az ázsiai MMO-k sorából.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#5955) oriic válasza ldave (#5954) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

+1

Ez is meg Genshin Impact is jó cucc lesz.

Live-Die-Respawn

(#5956) ldave


ldave
Topikgazda

Pár FF XVI pletyka/infó: [link]

- 2017-ben pár FF XIV-en dolgozó fejlesztővel indult a projekt
- high fantasy (pl Dragonlance) környezet, talán ez a concept art is ehhez köthető: [link]
- Matsuno (FF Tactics, Vagrant Story, FF XII) együtt dolgozott a csapattal az egyik FF XIV kiegészítőn és továbbra is együttműködik a fejlesztőkkel

A Slime draws near! Command?

(#5957) ldave


ldave
Topikgazda

Új NieR Replicant ver.1.22474487139 képek:

A Slime draws near! Command?

(#5958) Adam_Shepard válasza ldave (#5957) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Ezen olyan jót mosolygok amiota eloszor lattam a kepeket, elsodlegesen azert mert ptsd-m van a platinazas ota, a másik meg hogy ezen a középső képen levő hídon koonkrétan 2x szaladsz át az egész játék alatt, ami tart kb. 10 mp-ig :D

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#5959) Silεncε válasza ldave (#5957) üzenetére


Silεncε
őstag

Az Automata sztorija hol helyezkedik el ehhez képest? Folytatása?

(#5960) ldave válasza Silεncε (#5959) üzenetére


ldave
Topikgazda

Folytatás, de sok ezer év van a két játék története között. Bár én nem játszottam egyikkel sem, de az első Nier pedig a Drakengard játékok után játszódik többezer évvel, szóval ez ilyen :)

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#5961) Adam_Shepard válasza Silεncε (#5959) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

[link] Tesséh a teljes Taroverzum

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#5962) Silεncε válasza Adam_Shepard (#5961) üzenetére


Silεncε
őstag

+ Idave:

Köszi szépen, a közelmúltig én azt hittem hogy az Automata egy teljesen új IP, de úgy látszik, nem igazán :D

(#5963) Kai_Rong válasza Silεncε (#5959) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Lazán kötődik hozzá. Mindkettő jó, de a sima NieR egy hangyányival nagyobb emocionális élményt ad a végén.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#5964) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Nagyon kíváncsi leszek, hogy a Yoko Taro itt is tartja-e magát az "útálom a trophykat" mentalitásához és meg lehet venni őket. Elvileg a Platinum is besegít nekik, így egy esetleges "Automata" irányítással érdekes lesz a speedrun trophy.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#5965) Kai_Rong


Kai_Rong
senior tag

Nyugatra jön a Yakuza 7, XBox Series X, Xbox One, Windows, Steam platformokra (XBox Series X nyitócímként)
Eh, whatever. Nem túl elegáns húzás a Segától, de nyilván van mindig van az a pénz...

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#5966) oriic válasza Kai_Rong (#5965) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De ez miért gond? Ugyanúgy jön PS4-re is.

Live-Die-Respawn

(#5967) Kai_Rong válasza oriic (#5966) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Xbox One Series X nyitócím, egy Xbox eventen bejelentve. PS5-ről egyelőre még officially nincs szó a kommunikációban.
Nekem nem fáj, csak kicsit úgy van pozícionálva a játék, mintha a Microsoft holdudvara lenne. Holott ezt a sorozatot az 5. rész és a Zero között a Sony meg a PS3-as community húzta ki a gödörből, meg általuk kapott a Sega 2010-es évek eleji halálbéna marketinges csapata még egy esélyt Nyugaton. Morálisan ezért visszás nekem ez a nyitócím kérdés, ezért mondtam, hogy nyilván van az a pénz.
A poén az egészben az, hogy ez a korábbi részekkel ellentétben egy körökre osztott, nagyon japán RPG lesz, ami általában nem szokott túl nagy sikert aratni az amcsik konzolján.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#5968) Carlos Padre válasza Kai_Rong (#5967) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A CP2077-et így így mutatta be a Microsoft, szóval ne akadj ki ezen.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#5969) oriic válasza Kai_Rong (#5967) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hjahogy PS5 verzióra gondolsz. Jönni fog arra is szerintem.

Live-Die-Respawn

(#5970) EmThor válasza Kai_Rong (#5967) üzenetére


EmThor
addikt

Biztos jön nyugatra PC-re, egyébként meg ki bírtam 8 évet yakuza nélkül mikor ps után nem volt konzolom, majd boxon lett, szal ne legyetek elégedetlenek. Egyébként is megveszi az MS a Segát :C

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#5971) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#5972) Mike


Mike
veterán

Ni no kuni remastered-del játszott már valaki?
a harc nekem még eléggé zavaros
1. kell nyomogatni a támadást vagy ameddig az óra mutatja csinálja maga?
2. ha a famulus sérül, akkor Oliver sérül?
3. lehet harc közben enni?
4. visszatöltődik a hp/mp mászkálás közben vagy enni, inni kell
5. hol lehet vásárolni?

most tartok az első bossnál, wood Guardian vagy vmi hasonló a neve
persze elhasaltam

ha egy-két tippet is adnátok egy kezdőnek mire kell figyelni azt is megköszönném

a játék nagyon tetszik, végre egy teljesen rajzfilm játék, régóta keresek már ilyet

(#5973) penge111 válasza Mike (#5972) üzenetére


penge111
addikt

Huha, rég volt, én még Ps3-on pörgettem ki:

1. Nem kell nyomogatni
2. Igen, tulajdonképpen egy életerőtök van
3. igen, ha Olivért vagy más főszereplőt választasz, a menüben tudsz itemeket használni, varázsolni, pl gyógyító spell stb.
4. emlékeim szerint a csata után regenerálódik
5. gondolom a kisebb nagyobb városokban, de nem emlékszek már. De szerintem a harcokból mindig potyog elegendő cucc

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#5974) Kai_Rong válasza Mike (#5972) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Én a remastereddel ugyan nem játszottam, de az eredeti PS3-as verzióval igen (bár nem ma volt, hanem vagy 5 éve), szóval nem biztos, hogy a kristálytisztán jól emlékszem ezekre, de:
1. a saját famulusoddal targetet tudsz váltani, de alapvetően auto attack van. Később tudsz majd parryzni meg akár dodge-olni is, ahhoz kell aktívan irányítanod a karaktert, de emlékeim szerint alapvetően maguktól püfölik a Target ellenfélt.
2. A HP és MP pool közös a gazda és a famulus között, szóval igen.
3. Treatet csak csatán kívül tudsz használni (ezek a statokat módosítják, skilleket adnak vagy metamorfózishoz kellenek). Így hirtelen HP és MP visszatöltő itemek nem rémlenek, de lehet, hogy voltak.
4. Emlékeim szerint nem, viszont a csatákban az ellenfelek hullajtanak kék és zöld gömböket, amiket összeszedve a HP-d és az MP-d visszatöltődik valamelyest.
5. Meglepő módon a boltban :D Van egy Cawtermaster's Shop nevű bolthálózat.

Néhány addicionális tipp még:
- A pénzedet lehetőség szerint költsd el a dungeonök előtt. Ha meghalsz dungeon közben, vagy visszatöltöd a dungeon előtti mentésedet (buksz mindent amit azóta szereztél), vagy pedig egy közbenső állapotot töltesz vissza, de akkor a pénzed 10%-a elveszlik. Minél kevesebb lóvéd van, annál jobb és így időt spórolsz meg.
- A szellemvarázslót találd meg minden városban és válaszolj a kérdéseire helyesen, jó rewardot ad az öreg.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#5975) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

A FF 13 Lightning Returns mennyire hasonlít a Drakengard 3-ra? Vagy mire hasonlít az a játék? Olvasom mindenhol, hogy tök műs mint az első két XIII.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#5976) ldave válasza Adam_Shepard (#5975) üzenetére


ldave
Topikgazda

Nagyon más a harcrendszer, sokkal inkább akciójáték. Drakengarddal nem játszottam, nem tudom ahhoz hasonlítani. Ha jól rémlik egyszerre három class/job lehet aktív, amik között realtime lehet (és kell) váltogatni harc közben. Jópofa.

A Slime draws near! Command?

(#5977) Kai_Rong válasza Adam_Shepard (#5975) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Semennyire :D A Drakengard 3 egy tradicionális hack'n'slash, ez meg egy hibrid real-time akciójáték. Mászkálsz egy openworld térképen, ahol vannak ellenfelek. Hasonlóan a Personához, meg kell őket közelíteni, és attól függően, hogy hogy ütöd meg őket a fő térképen, kapsz bónuszt vagy ha ők ütnek meg előbb, akkor te kapsz valamilyen debuffot. A harc külön képernyőn bonyolódik, tudsz támadni, skillt használni, védekezni meg talán dodge-olni. Egy party membered van, Lightning, a különféle role-okat a ruhák fedik le, amiket váltogatnod kell. Minden ruhának van egy ATB mérője, ha használsz skillt vagy támadsz, akkor ez csökken, ha fullosan lemerül, akkor ruhát kell váltanod, és közben a nem használt ruhák ATB mérője szépen lassan visszanő. Ez alapján a harcrendszer valahol a Crisis Core és az FF7 Remake közötti "prototípus" (egy csapattagod van, mint a CC-ben, viszont azzal az egy taggal kell mindazt lemenedzselned, amit az FF7R-ben több csapattaggal).
A harcon kívül a játék időmenedzsmentre megy, nehézségi szinttől függően egy in-game day egy-három órának felel meg. Alapvetően 7 napod van, de side contenttel 13 napig növelhető a "szabadidő".

Érdekes játék, csak felesleges volt a XIII sagát tovább toldozni-foldozni.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#5978) Adam_Shepard válasza Kai_Rong (#5977) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

AZért is kérdem, mert a Drakenben 2 trophy kell és megvan a platina, így van viszonyítási alapom. Most tolom a sima 13-mat de ahogy olvastam ezt a z időre menő cuccot nekem pl a Majora's Mask jutott eszembe. Ad valamit a történethez, vagy ez is inkább ilyen rókabőr spinoff?

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#5979) ldave válasza Adam_Shepard (#5978) üzenetére


ldave
Topikgazda

Semelyik FF 13 folytatás nem ad olyat a történethez, amit normális, ép ésszel értelmezni lehetne.

A Slime draws near! Command?

(#5980) Kai_Rong válasza Adam_Shepard (#5978) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

500 évvel az FFXIII-2 után játszódik, szerinted ez alapján mennyire lehetett szükséges ezt a részt is megcsinálni? :D Rókabőr sztori, persze, masszívan. A XIII saga egyik legnagyobb problémája az, hogy mindegyik újabb rész teljesen újragondolja és értelmetlenné teszi a korábbi részeket. Ettől függetlenül a gameplay itt egész fun, ráadásul nem is túl hosszú maga a játék, nekem napi átlag 3 órányi időráfordítással volt két hét a platina, ez messze a legrövidebb a XIII-trilógiából. Egy-két neccesebb boss fight van, amúgy plain vanilla.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#5981) ldave válasza Kai_Rong (#5980) üzenetére


ldave
Topikgazda

Valami olyasmi rémlik, hogy az egy egyedi tri-Ace játék lett volna, csak a Square ráhúzatta a FF13 köntöst. Remélem hamarosan kapunk valamit ettől a csapattól is, ha még egyáltalán létezik. Jó kis jrpg-ket csináltak régebben.

A Slime draws near! Command?

(#5982) Kai_Rong válasza ldave (#5981) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Létezni léteznek még, bár eléggé a mobil lett a fő platformjuk (sajnos). Illetve a Star Ocean sorozatnak voltak már jobb napjai, ugye az ő nagy projektjük az SO.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#5983) nonsen5e válasza ldave (#5979) üzenetére


nonsen5e
addikt

dühedelem :((

Kai_Rong: tbh a Drakengard-Nier széria timelinejában is van 11000 évnyi ugrás, az önmagában nem jelent sokat.


Mindegyikben van szerintem olyan amit lehet szeretni, a XIII-2-ben nekem a nem-lineáris haladás jött be nagyon, ahogy ugrálok folyamatosan 30 különböző idő és helyszín között, az LR-ben meg elsődlegesen a harcrendszer, meg a Lightning-dress-up simulator 2000.
Az mondjuk elég gáz, hogy grafikára XIII > XIII-2 > LR.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#5984) Kai_Rong válasza nonsen5e (#5983) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

"Kai_Rong: tbh a Drakengard-Nier széria timelinejában is van 11000 évnyi ugrás, az önmagában nem jelent sokat."

De az nem is egy összefüggő sorozat, függetlenül attól, hogy egy univerzum. A Drakengard-NieR inkább hajaz a Fabula Nova Crystallisra, ha már FF-es hasonlatot kell mondani, mint az FF XIII sagára. De ettől függetlenül a sztori full értelmetlen, azt leüthetjük :)

A XIII-2-ben a nem-linearitás meg a Pokémonozás tetszett, de harcrendszerre az LR vitte a prímet. Az első részben viszont maga a sztori volt kerek, egész (még ha csak nyomokban is hozta a Final Fantasy érzést). De őszintén szólva nem dőltem volna a kardomba, ha a XIII után egy újabb FF részbe nyomta volna az effortot az SE.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#5985) Adam_Shepard válasza Kai_Rong (#5984) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Én meglepődtem azon, hogy a 13-ban is Nomura karakterek vannak. A párom fogalmazta meg jól, hogy ha nem mondtam volna, hogy ez egy FF-játék, akkor semmi nem utalt volna rá.

Most vagyok valahol a chapter 3-4 környékén és jól esik, hogy nem tolja az arcombe ezt a alcie/lcie/seed/neomutánsogrechocobo/purge dumát.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#5986) Ghard


Ghard
őstag

Valaki ismeri esetleg ezt a tamagocsit? Azt hiszem a kilencvenes évek végén gyártották.

A menüje sajnos japán. Leírást sem találtam hozzá, csak ezt a 2 képet, amit japán aukciós oldalról mentettem :DDD [kép] [kép]
Ha tudja valaki, mit jelent az étel ikon melletti 3 soros szöveg, már az is nagy segítség lenne.

[ Szerkesztve ]

(#5987) Mike válasza Ghard (#5986) üzenetére


Mike
veterán

nézz rá Google fordítóval a telefon kamerájával

(#5988) Ghard


Ghard
őstag

Már próbáltam, nem elég jó hozzá a képminőség.

(#5989) penge111 válasza Ghard (#5988) üzenetére


penge111
addikt

Kis türelmedet kérem, hétfőn tuti válaszol a japán nyelvtanár kollégám :R Bár az a rész nagyon ramaty minőségű :(

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#5990) Kai_Rong válasza Ghard (#5988) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

To be honest ahhoz se elég jó, hogy szabad szemmel el lehessen olvasni, kanji meg kana ismeret ide vagy oda (legalábbis az én szemem ehhez nem elég jó). Ebből guess game lesz így is, úgy is.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#5991) Totheground


Totheground
addikt

Erősen guessgame és a szemem is kifolyik lol

食事
ミルク - たくさん飲むと・・・
骨 - これ一までお腹が・・・
?? - 一日に????7杯まで

Első a tej, és azt mondja, “ha sokat iszol belőle...”. Nem derül ki, hogy az rossz (i.e. összefosod magad :DDD ) vagy jó (nagy leszel erős csontokkal).
Csont (lehet, rosszul látom és tudat alatt befolyásol a kutya) - ebből talán egy is elég? Ezt a mondatot baromira nem lehet látni (és nyelvtanilag sem helyes így, szóval passz)
Az utolsó már végképp katyvasz, de valami innivaló, amiből 1 nap max 7 menjen le.

És most megyek a szemészhez. :DDD

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#5992) oriic válasza Totheground (#5991) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na én meg épp neked akartam szólni. :D

Live-Die-Respawn

(#5993) Ghard válasza penge111 (#5989) üzenetére


Ghard
őstag

Köszi :R

(#5991) Totheground

A kaja menüje így néz ki. Tej, csont szinte biztos. De a harmadik mi lehet vajon. Minden funkcióra rájöttem, csak arra nem, a kaját hogy kell neki adagolni. Mert 7-8 nap alatt mindig megpusztul szegény :D Vagy az is lehet, ennél többet nem bír, másik tamagocsiknál olvastam max 7-12 napról.

(#5994) Kai_Rong válasza Totheground (#5991) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

A 骨 az lehet hogy helytálló - végülis sokvonásos paca :D

Én megpróbáltam a manual olvasható részeiből konkrét szövegeket beírni a google-be, hátha kidobja valahol, de nem jártam sikerrel, ez még abból az érából van, amikor az internet nem volt ennyire elterjedt :(

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#5995) Totheground válasza Ghard (#5993) üzenetére


Totheground
addikt

Lol 酒 - alkohol. :DD

De hogy mitől purcan meg, azt passzolom. Nekem sose volt, pedig nyaggattam az ősöket derekasan. :))
Amúgy ott a menüben is tej - csont - alkohol a sorrend (ミルク - ホネ - サケ).

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#5996) Totheground válasza Kai_Rong (#5994) üzenetére


Totheground
addikt

Jam, én is azzal próbálkoztam a vakulás előtt, még néhány más elérhető leírásba is belenéztem, hátha, de semmi.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#5997) Ghard válasza Totheground (#5995) üzenetére


Ghard
őstag

Kutyának alkohol. Végül is japán kütyü :DDD

(#5994) Kai_Rong
Mielőtt ide írtam, googlen eltöltöttem 1-2 órát ezzel. Képkereső, szöveg, translate angolul-japánul. De 2 régi japán hirdetésen kívül 1 angol oldalt találtam, ahol out of stock volt az egyetlen infó :)
Már majdnem eldobtam szegényt, de megláttam milyen vacak, funkciószegény tamagocsik vannak manapság aliexpressen. Végül úgy döntöttem, megtartom.

(#5998) penge111 válasza Ghard (#5986) üzenetére


penge111
addikt

Ezt küldte a kollégàm:

Gyorsan akkor: 食事 étkezés
ミルク - たくさん飲むと・・・ Ha sok tejet iszik....
骨 - これ一までお腹が・・・ Csont - eddig a pocak
?? - 一日に????7杯まで egy nap hány porárral (gondolom lehet inni)

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#5999) Ghard válasza penge111 (#5998) üzenetére


Ghard
őstag

Köszi :R
Úgy látszik nincs utalás, hogy melyikből mennyi a jó mennyiség. Marad a próbálgatás :)
A sok tejtől megfájdul a hasa, sok csonttól meg szumó harcos lesz belőle, kitölti az egész kijelzőt :DDD

(#6000) ldave


ldave
Topikgazda

Hát, ez is megtörtént :)

Nem tudom mikor kerül sorra, de annyiszor elterveztem már, hogy a sorozat egyik részét kipróbálom, lassan tényleg eljön az ideje.

A Slime draws near! Command?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.