Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13701) nahunn válasza Benji77 (#13695) üzenetére


nahunn
tag

te legalább elárulod melyik sellertől van a hibás széria?
most akarok rendelni de akkor nem onnan :)

(#13702) alienpapa válasza nahunn (#13701) üzenetére


alienpapa
senior tag

Nekem is megsúghatnád, vagy ha nem sajnálod akkor a topikba is jöhet. Sokan sok pénzt spórolnának meg....

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#13703) ielektros válasza nahunn (#13700) üzenetére


ielektros
senior tag

Nem valtoztat sajnos semmin. Ez a problema sokkal melyebben gyokerezik.

(#13704) KillHates válasza nahunn (#13700) üzenetére


KillHates
nagyúr

ACHI IR pro + Aoyue hotgun a legjobb párosítás...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13705) Benji77 válasza nahunn (#13701) üzenetére


Benji77
tag

Goldenchipset 1412-es széria

A múlt héten is volt egy 026 kontra Acer 5536 probléma. 3 napot ment az új chipel.
Majd a következő "újjal" már nem lett jó.
Szóval nagyon érdekes. Hétfőn megpróbálom kicseréltetni 13-as szériára.

[ Szerkesztve ]

(#13706) Gigabyga válasza Benji77 (#13705) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Nekem is van a szervizben egy Acer 5536G amd 4026 északi letérdelt rátettem egy új +13at még múlt évben nem ment vele egy percet se. Kapott új bios-t azzal se volt se kint se bent kép. Ami volt szalagos +13 ic mind rápróbáltam de szintúgy ez a hiba. Volt egy régi refurbis (tutti jó) ic rátettem azóta kb. 1 éve megy.

(#13707) nahunn válasza Gigabyga (#13706) üzenetére


nahunn
tag

és a +13-ak utána más lapokon mentek hibátlanul?

(#13708) nahunn válasza Benji77 (#13705) üzenetére


nahunn
tag

köszi az infót :)
hát én egy 0774007-el küzdöttem meg velük, nagy nehezen a shipping nélküli árat visszaadták pedig rendeletem tőlük már elég sok chipet és nem volt gond... ez a chip 11-es date volt és meg sem nyikkant
azóta is megy az a lap egy nem videohibás lapról leszedett chippel

[ Szerkesztve ]

(#13709) Kocska89


Kocska89
tag

G84-825-A2 mi helyett jó?

(#13710) Gigabyga válasza nahunn (#13707) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Ha jól emlékszem igen hibátlanul működnek a mai napig.
Most jutott eszembe egyszer jártam úgy, hogy Dv6nál 215 helyére raktam 216...4026 -ot és nem ment.

(#13711) Benji77 válasza Gigabyga (#13710) üzenetére


Benji77
tag

Persze, mert módosított BIOS kell hozzá.

(#13713) netzoli válasza DisRespect (#13712) üzenetére


netzoli
tag

ment pü.

[ Szerkesztve ]

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#13714) Gigabyga válasza Benji77 (#13711) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Volt aminél alapból hibátlanul indult.

(#13715) koandri123


koandri123
csendes tag

Sziasztok! Egy hp 615 re valakinek kapacitàsa? 5-öt villan caps. Köszi

(#13716) moonguru


moonguru
őstag

Sziasztok!

Valaki dolgozik Sopronban, vagy a környékén?

Lenne egy X58 északi híd csere! (G1 Assassinban "kicsit" zárlatos a chip)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#13717) nahunn válasza koandri123 (#13715) üzenetére


nahunn
tag

na mégsem a Bios elem :)

(#13719) Vizsgyi


Vizsgyi
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Toshiba noti, az alábbi hibajelenséggel:
Saját kijelzővel megy szépen. De mivel a külső is kell (eddig nem volt használva, tehát nem tudni hogy jó volt e előtte), azon viszont a kép zöldes-kék árnyalatú (egyébként éles a kép). Több monitorral tesztelve... Fontos infó hogy VGA chip volt már rajta anno cserélve. Találkozott már valaki ilyennel?

Köszi

A patak ereje legyen veled! ;)

(#13720) Zoli986 válasza Vizsgyi (#13719) üzenetére


Zoli986
tag

Ha nem volt használva sosem a dsub én elsőnek kitakarítanám a csatlakozót alaposan.Konkrétan ilyennel még nem találkoztam,de olyannal már igen,hogy semmilyen kép nem jött ki rajta,mert tele volt kosszal és kb a 10. csatlakoztatásra adott képet,mert akkor lett csak kontakt.Ha a piros lábad nem érintkezik lehet ilyen.Gondolom a több monitoron nem ugyan azzal a vga kábellel próbáltad,hanem minden monitoron másikkal.Persze lehet,hogy köze sem lesz a hibának ehez,de egy próbát megér és ez a legegyszerűbb lépés.

(#13721) Vizsgyi válasza Zoli986 (#13720) üzenetére


Vizsgyi
csendes tag

Szia,
Kiméregettem, azok jók, de a szín akkor se :)

A patak ereje legyen veled! ;)

(#13722) Router válasza Vizsgyi (#13719) üzenetére


Router
őstag

Szia!

Nálam intel igp-s toshibánál volt reballozás után elszíneződött kép, reflowolás óta tökéletesen megy, lehet nálad is kontakthiba van a chip alatt de mivel nem írtad pontosan milyen gépről van szó, lehet más is. Gpu biztos cserélve volt, nem csak szögelve?

www.reballing.hu/forum

(#13723) Vizsgyi válasza Router (#13722) üzenetére


Vizsgyi
csendes tag

Hát a jó Isten tudja hogy cserélték e vagy csak golyózták.
Toshiba L300

A patak ereje legyen veled! ;)

(#13724) Router válasza Vizsgyi (#13723) üzenetére


Router
őstag

Ha inteles akkor max északi hidat golyózhattak rajta. Én újraforrasztanám vagy reball ha ólommentes van alatta.

www.reballing.hu/forum

(#13725) Mur


Mur
csendes tag

Sziasztok!
Legmélyebb tiszteletem az uraknak! :R
Már régóta olvasom a fórumot, most vettem a bátorságot, hogy hozzászóljak. :) Átfutottam az összes hozzászólást, a releváns kommentekből X oldalas kivonatot gyártottam témakörönként, tartalomjegyzékkel. Szóval „tanár urak én készültem". :)

Gondoltam bemutatkozom mielőtt kérdeznék.
Magamról annyit, hogy az elektronikával hobbi-szinten foglalkozom (egyik nem gyakorolt szakmám is ezzel kapcsolatos). Nagyjából már összeszedtem a normális szerszámokat is (páka, hőlég, mikroszkópok, műszerek etc).

A BGA-zás egy másik agymenésemmel kapcsolatban jött képbe, amellett, hogy szeretek forrasztani :), gyűjtöm az Amigákat, felújítom őket (SMD ELKOk cseréje, stb.).
Néhány extra ritka turbó kártyán már BGA255 tokozású PPC CPU-k vannak 0,6-os 63/37 SnPb golyókon. Ezeket szeretném majd reballozni, cserélni etc.

A neten találtam egy lengyel csókát, aki hasonlóval foglalkozik már profi szinten, ő ShuttleStar SP-360-at használ. KillHates, látom, hogy áruljátok ezt a cuccot, van valami tapasztalatotok róla? Szinte semmi véleményt nem találtam a neten róla :(.
(Ha minden jó megy, akkor 1 éven belül tervezek v.mi használható állomást beszerezni.)

+1 kopasz kérdés: a BGA255 tokhoz stencilt hogy keressek? Ehhez OK egy megfelelő univerzális vagy mi stencil?

Thx! :R
Mur

(#13726) hoax válasza Vizsgyi (#13723) üzenetére


hoax
aktív tag

Azt azért még meg kellene nézni, hogy rendesen rá van-e dugva a szalagkábel az alaplapra, esetleg nincs-e elgörbülve az egyik láb az alaplapi csatlakozóban!
Ugyanis a D-Sub aljzat szalagkábelen lóg az L300-nál!

Don't panic!

(#13727) KillHates válasza Mur (#13725) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia, üdv a klubban (izé, a gumiszobában) !

Jaj, Te szegény... Bele sem merek gondolni mennyi marhaságon kellett átrágnod magad, hogy ahhoz a pár morzsányi érdemleges információhoz hozzájuss :D :DDD

Igazság szerint a PLC vezérelt 3 zónás manuális BGA-zó gépeket a színük és a kínai írásjegyek különböztetik meg egymástól. Nincsen megemlíteni való különbség közöttük; ugyanazt a WinCE-s kontrollert, ugyanazt a turbina felépítést, ugyanazt a szilártest reléket használja az összes összeszerelő üzem, csak hol Sáttlő sztárnak, hol szkottlínak, hol Lájönnek, hol Hontyonnak hívják. A minőségi ugrást nem a gyártó és a gyártmány típusa határozza meg hanem az ára. És ez a küszöb 2 Millió Forint (kb 6 ezer Dollár). Ott már Siemens cuccok, Panasonic szervók, Elstein betétek dolgoznak, Omron fázishasításos szilártestrelékkel, ezek ipari felhasználásra méretezett cuccok (3 műszak, heti egy leállással).
Szóval az általad említett masina a 400-450 ezres kategória, ami azért jó gépet jelent, jó minőségű alkatrészekkel, inkább műhely mint ipari felhasználásra. Ha jó áron be tudod szerezni, akkor nyugodtan ugorj bele meg leszel vele elégedve!

A stencilhez emberi méretek kellenének nem bzui angolszász halandzsa :D és akkor könnyebben be tudjuk lőni melyik univerzális stencilre és egy kis capton szalagra van szükséged. :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13728) Mur válasza KillHates (#13727) üzenetére


Mur
csendes tag

Hát igen! Volt itt minden ... (eltartott egy ideig). :)

Bőven elég lesz nekem majd egyszer a műhely kategória.

A tokkal kapcsolatban ezt találtam:
BGA255 position BGA surface mount land pattern (0.05" pitch, 16 x 16 array)
Ha jól értem a golyóköz 0.05" = 1.27mm

Thx!
Mur

(#13729) KillHates válasza Mur (#13728) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bogyóméret?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13730) Mur válasza KillHates (#13729) üzenetére


Mur
csendes tag

Ha minden igaz 0,6mm-es
"0,6-os 63/37 SnPb golyókon"

(#13731) KillHates válasza Mur (#13730) üzenetére


KillHates
nagyúr

Faxa!
Direkt, vagy befogatós kellene?
Kölcsön vagy véglegesen?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13732) Mur válasza KillHates (#13731) üzenetére


Mur
csendes tag

Mind2 lenne a legjobb, véglegesen.
Tudod, gyűjtöm a cuccot.
Mur

(#13733) hoax válasza Mur (#13732) üzenetére


hoax
aktív tag

Szerintem állj rá csak az egyik típusra, utána sokkal egyszerűbb lesz kezelni a készletet... Viszont ha még egyikkel sem dolgoztál, akkor bizony nem árt mindkét fajtából legalább 1-1 darabot beszerezni tesztelés céljából!

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#13734) Mur válasza hoax (#13733) üzenetére


Mur
csendes tag

Jól látod :), nem dolgoztam még egyikkel sem, szeretném majd kipróbálni mindkettőt.
+1: szereztem egy rakat nVidia GeForce FX 5200-as kártyát majd gyakorolni. Ha ehhez is tudnátok stencilt, azt is megköszönném :R.

Mur

(#13735) DisRespect


DisRespect
csendes tag

Na végre ez is meg van! :)) Már tényleg csak egy jó gépet kellene találnom.

(#13736) hoax válasza DisRespect (#13735) üzenetére


hoax
aktív tag

Ez meg mi a pék?

Don't panic!

(#13737) DisRespect válasza hoax (#13736) üzenetére


DisRespect
csendes tag

Forrasztási füstelszívó. :)

(#13738) hoax válasza DisRespect (#13737) üzenetére


hoax
aktív tag

Ahan..! Hasznos holmi! :K
Hol lehet ilyet beszerezni és mennyire fájdalmas összeg?

Don't panic!

(#13739) DisRespect válasza hoax (#13738) üzenetére


DisRespect
csendes tag

OLX-en hirdetett egy faszi több darabot. Kérdeztem itt egy párszor hogy kinek mi a véleménye róla de sajnos választ nem kaptam. Aztán megtaláltam az új eredeti árát (200eHUF), így le is csaptam az utolsóra 40e-ért. Kicsit tartottam tőle (bár nem volt még szerencsém bevetni) de kézrátétellel elég jól szív és aránylag halk is!

(#13740) ielektros válasza KillHates (#13727) üzenetére


ielektros
senior tag

Most mé mondod? Renszerint próbáljuk komolyan korlátozni a mellébeszélést :DDD

Achtung. Szolgálati közlemény: vevõ lennék 2 lityi JÓ, nem vakítós vegyespálinkára. Áprilisi átvétellel. Fejér megyei õstermelõk elõnyben! Persze ennek a fele sem tréfa.

[ Szerkesztve ]

(#13741) d3lete


d3lete
aktív tag

Sziasztok valaki ki tudna segiteni par gramm olmos 0.5 os golyoval? Kina sokido harcsa sokat ad. Annyi nem kellene. Az ar megbeszelesel alakul a pk-t allom.

(#13742) KillHates válasza DisRespect (#13735) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egy 600 ezres Weller allomast mellé?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13743) DisRespect válasza KillHates (#13742) üzenetére


DisRespect
csendes tag

:) Páka, hőlég van, Bga-zó állomás kellene még mellé csak kifutottam a keretből. :W

(#13744) izee


izee
senior tag

Hello!

Felhasználóként kérhetek olyat, hogy RV790-es VGA chiphez a régi 975 mhz-es GDDR5 memóriát valami maira, pl. 1750mhz-esre cserélni? Működjön... ;]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#13745) izee válasza izee (#13744) üzenetére


izee
senior tag

Ha már itt vagyok:
A kijelzőn belül található egy COF fólia kábel, amely szeret elválni (gyárilag fel van gőzölve és ez egy kritikus pontja a kijelzőnek).
Gépeitek segítségével javítható-e? A kijelzőcsere ebben az esetben nem vonzó dolog. [link]
Vízszintesen durván ~120pixelfelületen vált le a fólia a monitor tetején, függőlegesen haladt kb ~15 pixelt. (egyetlenegy oszlopban ~ függőlegesen is ~120 pixelt.)

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#13746) KillHates válasza izee (#13745) üzenetére


KillHates
nagyúr

Reménytelen eset. Kukaérett, hacsak nem köt hozzá valami érzelmi szál. Szerintem lomizz egy ilyen monitort döglött elektronikával és a kettőből tudsz egyet csinálni...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13747) izee válasza KillHates (#13746) üzenetére


izee
senior tag

Köszönöm.
Maradt a VGA kérdés

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#13748) mobileman válasza izee (#13747) üzenetére


mobileman
aktív tag

Ja, persze, trabant kasztniba porsche motort simán... :C

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#13749) izee válasza izee (#13744) üzenetére


izee
senior tag

Alapanyagot nekem kell biztosítani 2 VGA formájában.
Alaplap esetén a proci meg a RAM a kompatibilitás keretein belül driver nélkül plug&play működik. De legalábbis a RAM.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#13750) KillHates válasza izee (#13747) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mégha valaki a 16 chipet Neked kicserélné mondjuk egy új VGA kártya ára alatt (kb 60 ezer lenne) akkor is felvetődne a gond, hogy kompatibilis-e a lábkiosztás, a tápfeszültség, az illesztő áramkörök, a meghajtás. Ez olyasvalami kérés, mintha azt kérnéd; itt a DDR2-es alaplapom, csinálj belőle DDR3-ast. Még ha a chipset tudja is a DDR3-as protokollt, akkor is sokat kellene drótozni, hogy menjen is az.

A gamer topicban éltem egyszer azzal a hasonlattal, mikor valaki képtelen volt megérteni, hogy az egyik cpu miért nem megy a másik alaplapban; hiába teszed a f@rkad egy helyes kecskébe, attól még nem lesznek ember fejű kis kecskéid :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.