Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12951) Gesta28


Gesta28
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. :) Erről szeretnék kicsivel többet tudni. Mennyire megbízhatók, vagy egyáltalán bárki hallott már róluk? Nem tudom, hogy érdemes-e velük javíttatni. Nem akarok befürödni ilyen házilag barkácsoló, szakmailag kifogásolható csapattal.

Valakinek van tapasztalata velük kapcsolatban?

(#12952) mobileman válasza Gesta28 (#12951) üzenetére


mobileman
aktív tag

Én most hallom először, ráadásul a honlapjuk se teljes, vannak itt ott sablon szövegek..
Úgyhogy szerintem új játékos..

[ Szerkesztve ]

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#12953) Gesta28 válasza mobileman (#12952) üzenetére


Gesta28
tag

Első olvsatra milyennek tűnik? Nem tudom, hogy hogyan dolgozhatnak.

Ilyen árajánlatot kaptam:

Általában a reball 8-10000,-
A reflow 4-6000,-

Mennyire reális?

(#12954) KillHates válasza mobileman (#12952) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nincsen egy cím feltüntetve? Ez azért vicc...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12955) netzoli válasza Gesta28 (#12951) üzenetére


netzoli
tag

Én csak átfutottam az oldalt, pl ezt: [link] és az alábbi bejegyzéseken egy jót mosolyogtam:

-További információért használjon kékhalál mentesítő eszközöket, alkalmazásokat.
-Munkatársaink a BGA-zás nagymesterei.
-és az óngolyócskák még ami nagyon tetszett

Számos speciális felszerelést használunk annak érdekében, hogy szolgáltatásunk a lehető legprofesszionálisabb és a legmagasabb szintű legyen. Optikai BGA-zó felszerelésünk lehetővé teszi az IC-n lévő óngolyócskák alapos feltérképezését. A vizsgálat során kiderül, ha a golyócskák kiestek a helyükről, elmozdultak vagy megsérültek. Munkánkat nagy felbontású mikroszkópok segítik. [link]

Bár ez még nem jelenti, azt hogy nem ért hozzá, de egy kicsit zavaró, hogy se név, se cím. Ha valakinek professzionális eszközei vannak, mint pl. több komoly mikroszkóp akkor az már feltételez egy céget. A cégek pedig szerintem kicsit többet is megmutatnak magukból, ha mást nem is a de a nevüket biztos...

[ Szerkesztve ]

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#12956) Gesta28 válasza netzoli (#12955) üzenetére


Gesta28
tag

Ezt a címet kaptam:

Cím:
BGA Support
1038 Budapest, Lőrinc tér 5/2.

(#12957) Gesta28 válasza KillHates (#12954) üzenetére


Gesta28
tag

Az árakat milyennek találod? Mennyire reálisak?

Általában a reball 8-10000,-
A reflow 4-6000,-

[ Szerkesztve ]

(#12958) nahunn


nahunn
tag

DOMAIN PRIVACY SERVICE FBO REGISTRANT.
Cím és név nélkül, komoly, biztos számlát is ad a garjegy mellé. :)

És azért páran már megírták/írtuk itt, hogy a legtöbb esetben chip csere a hosszútávú megoldás,
ehhez képest ő olyat nem is kínál. Vicc kategória.

[ Szerkesztve ]

(#12959) gliga69 válasza Gesta28 (#12956) üzenetére


gliga69
csendes tag

Ez a cím nem kamu?
Csak azért, mert google mapson nem találtam.
Néztem volna egy street view-t a bolt utcafronti látványáról, de a 3. kerületben nem találtam lőrinc teret.
Kezdő embernek tűnik nyelvhasználat alapján huszas évei elején járó versenyzőről lehet szó, aki , mivel mással nem tud az árakkal igyekszik versenyhelyzetbe kerülni, a fent említettekről nem is beszélve.
Ezzel nincs is semmi baj, mindannyian elkezdtük valahogy. Viszont ha tényleg az a szitu amit írtál, azaz embert keresel elvégeztetni munkát, akkor ne hozzá vidd, az ár ellenére, mert nem biztos hogy korrekt lesz. Érdemesebb inkább killhateséket, vagy másik tényleg szakértő gárdát felkeresned, ha pedig valami gerillamarketing lett volna akkor az nem jó helyre került, mert vagyunk itt páran véresszájúak szakmabuzik! Mindezt mondom úgy hogy a legkevésbé sem szeretnélek megbántani!

[ Szerkesztve ]

(#12960) Rics22


Rics22
tag

Így van,ez egy gyengére sikerült ön-reklám volt...
Feri,te talán emlékszel is az elején még,volt egy Nyíregyházi/Miskolci srác,csórit hányszor rúgattuk ki? a kókler gyerek,sütő hőlég kombóval,imádta a 8800-akat meg az xboxokat :DDD
nagyon gyenge reklám,egy gyengén felhúzott valamire...ráadásul egy ir 6000,F27 kedvenc gépe :C

+ ha már lehet kedvencet írni,a környezetvédelem...megkérdezném szerényen azért,hogy a használt ónszívó szalag,vagy IPA-s törlőkendő,meg a többi keletkezet veszélyes anyagról gondoskodik-e a "cég" ? :U

[ Szerkesztve ]

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#12961) gliga69 válasza Rics22 (#12960) üzenetére


gliga69
csendes tag

3ban szerintem nincs vegyestüzelés, úgyhogy kizárnám hogy felgyújtja :D

(#12962) Rics22 válasza gliga69 (#12961) üzenetére


Rics22
tag

ilyen esetekben az "értesítjük tisztelt ügyfelünk,hogy külsős szervizben történő javítás miatt pár nap csúszás várható" szlogen jön képbe ;]

Tamás9x régi cimborája volt már,beugrott...4400,Nyíregyháza xx utca.
kiadta a személyi fénymásolatát,majd elkezdett sírni,hogy visszaélnek az adataival.Profi csaló volt :C
deja-vu érzésem van,hasonlót művelt le ő is,csak barbár megnyilvánulással...

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#12963) zorroka74


zorroka74
újonc

sziasztok. n11p-ge1-w-a3 cserélhető n11p-ge1-w-a2-re? egyáltalán valami különbség? apple lapi.

www.notebookgarage.hu, www.nbga.hu , https://www.facebook.com/NotebookGarageNyiregyhaza

(#12964) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Helló!
Van valakinek egy ilyen táp ic-je?
TI SN608098
Folyadék káros gépen, mérés közben megcsúszott a kezem és most bele látok az ic közepébe :DD :W

(#12965) Gigabyga válasza Gesta28 (#12957) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Végig olvasva az oldalt a BGA-n kívül más alkatrészt nem ismer a szerzője.
Minden bekezdésben csak a ic-chip-vram szerepel holott nem csak ezek lehetnek a hibák.
Valóban sokszor van ilyen kommersz hiba de ez egy sablon..
Szerintem keress fel itt a topicban egy hozzád közel eső valóban hozzáértő szakit aki minőségben többet nyújt picivel drágábban mint ez a "cég".

(#12966) Router válasza Gigabyga (#12965) üzenetére


Router
őstag

Azért az is elárul valamit ha egy magát komolynak hirdető, állítólag nagyfelbontású mikroszkópokkal dolgozó valaki a nyitólapjára vga telefon kamerával csinál trágya minőségű képeket. Itt nálam el is bukott a profizmus. Legalább ennyire vegye már a fáradtságot ha hirdet...

www.reballing.hu/forum

(#12967) zorroka74 válasza Gigabyga (#12964) üzenetére


zorroka74
újonc

MAX17020=PM6686=SN608098=RT8206A=ISL6236

elvileg bármelyik jó helyette.
Az rt és az isl az tuti, a masik kettő nem tudom.

www.notebookgarage.hu, www.nbga.hu , https://www.facebook.com/NotebookGarageNyiregyhaza

(#12968) Gesta28 válasza gliga69 (#12959) üzenetére


Gesta28
tag

Köszi a választ! :) Nem vettem bántásnak, mivel infóra volt szükségem. :)
A címet ő adta meg, szóval nem tudom, hogy kamu-e vagy sem :)
Azért is dobtam fel a kérdést, mert elég sok "hozzáértő" ténykedik ebben a szakmában és elég nehéz látatlanba elhinni bármit is utánajárás nélkül. Nem akarom hogy olcsó munkával hazavágják a gépem, amit még hosszú távon szeretnék használni.
Megfogadom a tanácsod és inkább itt nézek körül szakemberek terén, mivel itt azért úgy érzem megbízható emberek komoly tapasztalattal rendelkeznek, még ha kicsivel drágábban is. A lényeg a jó munka! :)

Egyébként ha valaki mégis bármi infót megtud, annak hasznát veszem, már csak azért is mert kíváncsi lennék, hogy milyen volt a megérzésem. :)

(#12969) Gesta28 válasza Gigabyga (#12965) üzenetére


Gesta28
tag

Én is úgy érzem, hogy itt komolyabb szakik vannak, bár az árakat még nem ismerem, de majd kipuhatolom. :) Nekem annyi a lényeg, hogy a gépem visszakapja régi fényét, és minél tovább tudjam használni, legalább még pár évig.
Ha valakit nagyon tudsz ajánlani, akkor azt megköszönöm, mivel ti azért ismeritek valamilyen szinten egymást, így könnyebb lenne választani. :)

(#12970) Gigabyga válasza zorroka74 (#12967) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Kipróbálom holnap. Köszi a tippet!

(#12971) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Nem ide tartozik de hátha, "Huawei echolife hg850a" - hoz nem tud valaki esetleg egy gyári FW-t? Ami rajta van Tré online, az teljesen le van zárva. Neten eddig nem találtam full gyárit. :R

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#12972) f27 válasza Rics22 (#12960) üzenetére


f27
aktív tag

Na igen :)

(#12973) heads82


heads82
újonc

Helló!

van egy Toshiba l655 a nincs háttér világítás a lcd-n néztem a 12v megkapja.. negatív ott van...
mit kell még megnézni kábelt cseréltem akkor sem jó!
valahol olvastam hogy az lcd-n van egy lcd_enable +5v megy egy pwm ezek mik gondolom a pwm a fényerő...
az lcd_enable azt honnan kapcsolja az alaplapról vagy az lcd kapcsolja maga? tudtok segíteni... köszi..

[ Szerkesztve ]

(#12974) f27


f27
aktív tag

Titeket nem idegesit ez a kodbeirkalas minden levelkuldes utan?
Mar az agyamra megy hogy kb olyan 20? Level utan bekell irni egy kodot hogy elkuldhesem a privatom :)
Ma mar beirtam vagy 30x ,,,tiszta gaz :W

(#12975) Zoli986


Zoli986
tag

Ilyen usb csatlakozó nincs valalkinek?
Bontott vagy új nem számit,csak működjön és beépithető állapotú legyen.
Expressz kellene




(#12976) Godpake


Godpake
újonc

Hy, valakinek van felesleges 216-0674022 IGP -je?

"Nincs végzet csak ha bevégzed"

(#12977) gliga69 válasza Godpake (#12976) üzenetére


gliga69
csendes tag

216-0674026 szerintem jó lesz helyette

(#12978) alienpapa


alienpapa
senior tag

Valakinek van ehhez szitája? :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#12979) Tamás9x válasza alienpapa (#12978) üzenetére


Tamás9x
őstag

Sima telisablonnal felönthető.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#12980) egyedije


egyedije
csendes tag

Sziasztok.
Volna valakinek lenovo T510-hez billentyűzete. Az se baj ha gomb hiányos csak müködjön.

(#12981) bugmenot1


bugmenot1
tag

sziasztok

lehet (biztos), hogy hülye kérdés:

igp-s laptopból van dvga-s változat. a gpu helye megvan az alaplapon, bios ugyanaz. rá lehet tenni úgy a gpu chipet, hogy működjön? hűtőt lehet hozzá venni... :) :U

[ Szerkesztve ]

(#12982) Tamás9x válasza bugmenot1 (#12981) üzenetére


Tamás9x
őstag

Megoldható, de egy másik noti olcsóbb mint maga a műtét.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#12983) bugmenot1 válasza Tamás9x (#12982) üzenetére


bugmenot1
tag

ilyen alaplap:

vram-ot is lehet rátenni? vagy az egpu olcsóbb? van rajta üres mpci-e :U

szerk: ha már itt vagyok, beírom ide is: ebben a gépben menne egy i7-2640M? [link] i5-ös is van belőle... és 16gb ram? egpu? van üres mpcie :U

szerk2: 3g kártya milyen kell bele? sim hely van

[ Szerkesztve ]

(#12984) bugmenot1 válasza bugmenot1 (#12983) üzenetére


bugmenot1
tag

még egy kérdés: csak gt520 gpu-t lehet rátenni, vagy újabbat is?

(#12985) ielektros


ielektros
senior tag

Keyence csoda. Nem nem nem mielott barki azt hiszi, hogy vettem egy ilyet azonnal verje ki a fejebol. Talan par ev mulva. De minden esetre nagyon motivalo hatasu a cucc :DDD






(#12986) Gigabyga válasza ielektros (#12985) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Elég szemrevaló cumó!
Idén nekem is kijár valami jó eszköz bevételezése(sztereo microszkóp) jó voltam múlt évben :)

[ Szerkesztve ]

(#12987) mobileman válasza ielektros (#12985) üzenetére


mobileman
aktív tag

mit tud ez a csodamachine?

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#12988) Hunter2


Hunter2
addikt

Lenovo SL510-hez van valakinek esetleg működő alaplapja?

(#12989) ielektros válasza mobileman (#12987) üzenetére


ielektros
senior tag

Ami a kepeken van az a Keyence VHX-5000. Ez a zaszloshajo a mikroszkop szeriakbol a Keyence-nel. Persze van makroszkopjuk is meg minden egyeb ezen a teruleten.
Az egesz cumo modularis. Leirhatatlan igy, hogy mit tud de egyet biztosan. Evekre hitelbe verni egy kisebb ceget. :Y Ez egy komoly analtikai muszer. Valos idoben tudsz vele majdnem mindent csinalni. Mereseket vegrehajtani µm pontossaggal. Azonnali dokumentacio keszites blabla. Bar ez inkabb a szoftvernek koszonheto. Az optika ami rajta volt es ami erdekes szamomra az pl a 20-200x tartomany. Millio lencse van hozza kulonbozo extra feltetek szinten. Diffuzorok, tukrok stb. A "fej" egy az egyben lekaphato az alvanyrol es lehet vele Jedi modjara hadonaszni vagy anal intruder uzemmodban hasznalni. Persze ki ki a maga felelossegere mert egy E osztalyos mercit siman ki lehet kanyarintani minden snikksnakkal egyutt a mikroszkop kedvezemenyekkel megnyirbalt arabol is. :DDD De ilyen a kapitalizmus. Amugy Japan cumo. Rohadtul finom minden szervo, minden mozgasa, mechanikaja ugy mukodik, hogy az maga a tokeletesseg.

- Valos ideju melysegelesseg rendereles. Ez persze csak kb. valos ido. Amint viszont kikapcsoljuk a renderelest onnantol kezdve tenyleg teljesen realtime a cucc.
- Full automata minden optikai funkcio. Zoom, fokusz, melysegelesseg, tukrozodes kikuszoboles stb.
- Rengeteg es meg tobb beepitett szoftveres okossag meresi feladatok elvegzesehez vagy dokumentacio kesziteshez.
- 2MPixel (ez 18MP-ig bovitheto). Ez nyilvan tokeletesen elegendo mert az optika vegzi a munka nehezet. A lenyeg, hogy nagyon jo erzekelo kerult beepitesre a tesztek alapjan. Marha szep kepeket csinal 1600x1200-ban.

Az elobbi post-ban a negyedik kep ugy keszult, hogy siman odanyomtuk a Keyence-es kollega nyakkendojehez az optikat. Sajnos a 200x-es kepet nem mentettem le. Ez meg ugye csak 50x-es.

Peldaul egy golyot amit felulrol lefotoztal igy tudsz analizalni "3D" -ben. Nyilvan ilyen esetben celszerubb egyszeruen szogben vizsgalni, de a kep akkor is mutatja, hogy mit tud a feldolgozo software.

Ez meg egy bazi nagy krater :D

Gondolom nem lattad akkor a par hete linkelt videot amit csinaltam az electonica ´14-en.
[link]

(#12990) mobileman válasza ielektros (#12989) üzenetére


mobileman
aktív tag

eszem f@szom megáll :C

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#12991) Hunter2


Hunter2
addikt

SL510-es lenovo-val van valakinek olyan tapasztalata hogy BIOS cserével megoldható-e a BIOS password?
Konkrétan hogy egy ázott lapról átrakom a biost egy bios jelszavas helyére.

(#12992) gliga69 válasza Hunter2 (#12991) üzenetére


gliga69
csendes tag

TPMes?

(#12993) gliga69 válasza ielektros (#12989) üzenetére


gliga69
csendes tag

Geeeeeeec, mekkor anál intrúder!

(#12994) mobileman válasza Hunter2 (#12991) üzenetére


mobileman
aktív tag

Biztos, hogy tpm-es lesz, nem elég a bios átrakása..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#12995) Kemotox75 válasza gliga69 (#12993) üzenetére


Kemotox75
csendes tag

Na ja! Ezzel ki lehet szúrni melyik bélbolyhokat nyírta ki a cseresznyepaprika amit tegnap ettél. Ráadásul gatyán keresztül 5 méterről :C

[ Szerkesztve ]

(#12996) chipkonzol válasza Kemotox75 (#12995) üzenetére


chipkonzol
csendes tag

"Ráadásul gatyán keresztül 5 méterről"
:DD :DD :C :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Xbox360 és Notebook javítás Békés megyében

(#12997) hoax


hoax
aktív tag

PS3 RSX chip-et keresek! 1 db kellene...

Don't panic!

(#12998) d3lete válasza hoax (#12997) üzenetére


d3lete
aktív tag

van. :R

(#12999) DisRespect


DisRespect
csendes tag

Sziasztok!
Pár évvel ezelőtt dolgoztam már finetech forrólevegős géppel, így azt aránylag ismerem. Viszont lenne egy pár kérdésem. Az első az, hogy forrólevegős, vagy infra bga állomást ajánlotok jobban?
Abból is melyik típust kezdésnek? Hol érdemes venni? Illetve mikroszkópot milyet érdemes (nagyítás, márka, stb..)? Nem, nem szakadt rám a bank sajnos, úgyhogy olyan eszközöket keresek amik árban sem túl húzósak de azért lehessen velük igényes, jó munkát csinálni. Ha használt az sem probléma. Illetve keresek még ERSA 2000A-hoz micro tool-t, vagy JBC pákát, akkor viszont az ERSA eladó lesz.
Válaszokat köszönöm!

(#13000) KillHates válasza ielektros (#12985) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jezusom! Egy hetig tarto euforias allapotom lenne egy ilyen cucctol... Irigyellek koma, nagyon jo keszulek! Remelem minnel hamarabb szert tudsz majd tenni ra.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.