Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#915) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Rengeteg kételyem volt, ami egyre csak erősödött a 4. éved vége felé érve, hogy nem tudják majd rendesen befejezni, mert csak tologatják a végét. de most elégedett vagyok.
Persze, volt pár apróság, de szerintem összességében nagyon jó zárórész lett.

Mondjuk mikor "VÉLETLENÜL" lőtték ki az atomrakétákat, épp a jó helyre, hogy az egész nagy bázis szétessen, az JAJJJ!!! De mindegy.
Mikor ment a letöltés, aztán elkezdtek lövöldözni, hát majdnem azt mondtam basszák meg, hogy ennyi a vége, hogy halomra lövik egymást egy mellékszereplő miatt, miután már X-edszerre is békét kötöttek. De ez aztán jobb véghez vezetett, megbocsátom.
Ugyan ki akarna városépítés helyett őslakosokkal fajtalankodni? Ne mondják már, hogy abból baj lett volna, ha felhúznak pár kunyhót, és együtt élnek, ez csak az ő nemzedékük életvitelét érinti, a gyerekeiknek akik ott születnek már az lesz a természetes, amibe belenevelkednek, fpkozatosabban barátkoztak volna a bennszülöttekkel, nameg 150000 év múlva már úgysem lesz semmi kihatása ennek az egy emberöltőnek.

Az utolsó 30 perc szerintem nagyon is kellett, de a kötelező jellegen túl magában is szép volt (utálom ha fontos dolgot bíznak a fantáziámra, ha a saját fantáziám érdekel írok egy könyvet magamnak, az érdekel az író mit álmodott meg, ha már végigolvastam a könyvét mondja el a végét...).
Sosem voltam oda a Rosslin-Adama párosért, de azért szép és megindító jelenetet hoztak össze így a végén, Rosslinnak sikerült úgy meghalnia, hogy sajnáltam, és Adamaval is együtt tudtam érezni már a BSG elhagyása óta a dombtetős végig.

Mikor még ott jártak a Baltar-Six angyalok, hogy Isten terve sosincs befejezve, akkor még röhögtem egy nagyot (először és utoljára a rész alatt) Aztán már akkor erős együttérző szomorúság ült ki rajtam, mikor elárulták nekik, hogy ezután egyszerű hétköznapi életük lesz, a flashbackjük olyan átlagos volt, na de mikor Baltar kijelentette, hogy ért a földműveléshez, és elsírta magát... Na számomra az volt az igazi mélypont, ha tennék olyat, hát ott én itt megkönnyeztem volna vele együtt. Számomra ez volt a legszomorúbb rész, de azért elfogadható sorsuk lett nekik is.
A többiek sosem érdekeltek túlzottan, főleg Lee, de azt már alig vártam, hogy Kera eltűnjön. (És azonnal levágtam, amint az a képkocka jött, amiből kilógott a feje, hogy "Na most eltűnt végre"). Chefet már rég meguntam, sőt, megutáltam, most is csak hülyeségeket csinált, menjen ahova akar.

A 150000 évvel később az, ami szerintem talán kimaradhatott volna. Pusztán csak azért, mert nem biztos hogy ez a legjobb leges-legutolsó végszó, hogy a mai, valós társadalmat kritizálgatjuk, mintha csak ez lett volna az egész film lényege. Jó, tudom, végig rengeteg társadalom-, gazdaság-, és egyéb politika, vagy épp valláskritika volt benne, de mélységeiben nem erre volt kihegyezve, hogy a valós jelent bírálja. Esetleg magukat az eszméket, amik nálunk is jelen vannak, de nem direktben a konkrét jelent...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.