Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#801) futár válasza Quiksilver (#799) üzenetére


futár
aktív tag

Mennyit gondoltál árban?
Én azt hittem belenyúltam egy rosszabb típusba, de megoldottuk a problémát, és nagyon kis ütős a masina. Ráadásul JÓÁRASÍTOTT!!!
25k körül van az ára.
Futár

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#802) tata81


tata81
csendes tag

Köszi, megy!!! :C
megmentetted a napomat :)

(#803) fenyo válasza Quiksilver (#799) üzenetére


fenyo
csendes tag

Hát, én bizony a Wayteq-X920 -ast választanám, ez nem kérdés.

Mert: EGYEDÜL A Wayteq legújabb modelljeibe lett beépítve a legújjab, és a világon eddig létező LEGPONTOSABB navigációs vezérlője, az Sirf Atlas IV. (Ahogy ez EBBEN a cikkben gyönyörűen látszik is)

Mert: Ez a modell 5"-es képernyőjű

Mert: Bluetooth-os (kihangosítás mobiltelefonhoz)

Mert: Van benne FM-transmitter, azaz a cucc minden hangját (navigáció&MP3hallgatás&filmnézés(AVI,H264,DIVX,XVID,WMV)) képes FM rádió csatornán sugározni, ezáltal bármelyik autórádión hallgatható egy sima rádiócsatorna behangolással.

Mert: Egy kétmagos 500Mhz-en futó ARMv6-os utasításkészlettel működő bivajerős proci van benne

Mert: A legtöbb PNA-val ellentétben ebben 128 MB RAM van

Mert: Windows CE 6.0 fut rajta (és iGO8 szépen muzsikál)

Mert: 2GB saját belső Flash memóriája van

Mert: microSDHC-t lehet rakni bele, ami pici és lehet akár 32 GByte-os is.

Mert: Ezt a készüléket 27 lepedőért meg is kapni.

Azt hiszem ennyi érv elég is lesz, gyakorlatilag szinte minden paraméterében magasan veri a legtöbb ma kapható egyéb PNA-t.

Ha nem kell, h 5" legyen a képernyő, és elég a 4.3" is, akkor Wayteq-X820BT, ez 25 lepedő, minden ugyanaz, csak a képernyője kissebb.
Ha nem kell BT&FM-transmitter se, akkor meg Wayteq-X820, ez is 4.3", ez már 21 lepedőért is kapható.

Ja, és használja bátran mindenki az Árgép-et. :)

/Ingyenreklám-off :D

[ Szerkesztve ]

(#804) fenyo válasza futár (#801) üzenetére


fenyo
csendes tag

Sikerült megoldanod?? Na! Hogyan?

(#805) fenyo válasza maxxum120 (#800) üzenetére


fenyo
csendes tag

Bocs, hogy ilyen szemétül "aládpakolok", de én abszolút nem javaslom az ilyen noname csing-csáng-csung márkákat.
Nézd meg futár is hogy járt vele.
Főleg a legújabb Wayteq tekintetében. (ami egy IGAZI márka! Mindig is annak számított GPS terén)
Meg amúgy is minden paraméterben a Wayteq-ek verik ezeket a szarokat, MÉG ÁRBAN IS szinte ugyan az!

(#806) fenyo válasza fenyo (#803) üzenetére


fenyo
csendes tag

Jahh....
Hohhooo!!

A Wayteq-ek egyik legfontosabb előnyét kihagytam!!
...hogy cserélhető a Li-Ion akkuja!!!
Ez két okból nagyon jó:
1) ha idővel tönkremegy az aksi, nem kell készülékkel együtt cserélni
2) ha nem kocsiban használod, akkor használhatsz tartalék akku-t hozzá, ha kimerült a benne lévő akku.
És nem is olyan drága egy aksi a cucchoz, olyan 1300 Ft-ért kapni egyet.

[ Szerkesztve ]

(#807) Schaf válasza fenyo (#803) üzenetére


Schaf
tag

Látom nagyon értesz a témához...

Elmondanád a kedvemért, hogy milyen is a SiRFAtlasIV GPS chip?

ha ezzel meg vagyunk, akkor mi az, hogy a "világon a legpontosabb"? :D :D :D

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#808) sagit


sagit
addikt

.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#809) fenyo válasza Schaf (#807) üzenetére


fenyo
csendes tag

"Látom nagyon értesz a témához..."
Ezeket bárki maga is megnézheti/kikeresheti, és könnyen összehasonlíthatja az adatlapját (más PNA-kéval), jóformán csak ide-paste-eltem.

"Elmondanád a kedvemért, hogy milyen is a SiRFAtlasIV GPS chip?"
A milyen alatt nem tudom mit értesz, de nagyjából így jellemezném:
A legtöbb (sőt, talán az összes) GPS vezérlő-chip-hez képest jelentősen nagyobb a jelérzékenysége, ezáltal azonos jelerősség mellett pontosabban tudja bemérni a koordinátákat, illetve megfordítva: ugyan azt a pontosságot kevesebb jelerősségből is képes hozni. Valamint az elődhöz (és másokhoz képest is) az Atlas IV -ben van egy anti-jamming technológia, amely azt teszi lehetővé, hogy az épületekről meg egyebekről visszatükröződő GPS jeleket, meg sok más zavart szépen kiszűr, ezáltal a nagyvárosi részben jelentősen javítja a mért pontosságot.

"ha ezzel meg vagyunk, akkor mi az, hogy a "világon a legpontosabb"?"
Közismerten / Elismerten eleddig a legjobbnak és legpontossabbnak tartott GPS vezérlő-chip a Sirf Star III -as volt, és az Atlas IV pedig az utódja, egészen friss fejlesztés. Ezért merem mondani, hogy a legpontosabb.
...Jó, nyilván az ipari (pld mezőgazdasági) GPS-ek jóval jobbak, pontosabbak, de hát azok nem is ekkora méretben készülnek. (meg én amúgyis a PNA-kra gondoltam)

(#810) Schaf válasza fenyo (#809) üzenetére


Schaf
tag

Mielőtt jobban belemerülnénk, javaslom olvasd el ezt:

SirFAtlasIV

Csak hogy magyarul is érthető legyen mi a különbség a processzor és a GPS chip között...

Aztán gondold át ismét ennek függvényében ezt a "legjobb, legpontosabb, stb" megnyilvánulást. :DD ..és esetleg olvasgass még ott a témában.

[ Szerkesztve ]

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#811) KakaosCsirke


KakaosCsirke
tag

Sziasztok!

Meg tudnatok mondani, hogy mely telefonok jonnek elotelepitett iGO-val?
Telefon/navi kombot keresek ocsoert. (Hasznalt is jatszik, felteve hogy relative friss a terkep). Az iGO-hoz sem ragaszkodok, csak jo legyen a terkepe.

Vagy esetleg olcsobb ket kulon keszuleket venni?

Istenről beszélni ciki. Feszegetni a kérdést, hogy mi van a halál után nem illik. Pedig a statisztika nem hazudik: 100 emberből 100 hal meg.

(#812) user234 válasza strt44 (#798) üzenetére


user234
csendes tag

Szia!

Megkerdezhetem, hogy milyen porton es atviteli sebessegen mukodik a 838i vevod? nekem is sikerult beuzemelni az iGO-t, de a GPS vevot nem ismeri fel.. :(

Koszi!

(#813) Schaf válasza KakaosCsirke (#811) üzenetére


Schaf
tag

A piacon jelenleg kapható lególcsóbb GSM-PDA combó a GSmart MW702-es.

Ez még nem tud 3G-t, de minden másban elégséges lehet. Ára 60e körül van újonnan. Az iGO8 30e körül.

Természetesen a telefonos készülékek már nagyon régóta meglehetősen gyenge GPS vevővel jönnek ki. Legyen ez Nokia, vagy HTC is. Utcai alkalmazásra természetesen jók, de mondjuk terepen már ne akard használni.
Az utolsó valamire való GPS vevő a Mio telefonos készülékeiben volt...

[ Szerkesztve ]

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#814) strt44 válasza user234 (#812) üzenetére


strt44
csendes tag

Szia!
igo8 fut már rajta és a beállításoknál gps majd aut.keresés. Nekem elsőre megtalálta. A műholdakat is egyből látta mire az útvonaltervezés elérte a 100%-ot. Megnézni sajna nem tudom, mert ajándékba vettem és miután megbízhatóan működött egyből oda is adtam az új gazdájának.

(#815) Szilvike05


Szilvike05
csendes tag

Szióka!
Lenne egy kérdésem,a navimra igo 8 van telepítve,egy nagyobb döccenőnél elment a kijelzőjéről minden :O ,azóta már bekapcsol,de még mindig azt az állapotot mutatja,mint amikor kikapcsolt lehetséges,hogy teljesen megficcent?V.kinek már volt ilyen problémája?

(#816) pernyehuszar


pernyehuszar
csendes tag

Sziasztok!
Van a birtokomban egy készülék, valami: vme 9122ts
Ez egy beépített navigáció, a memóriakártyán ez olvasható, ha ez mondd valamit: nav 101 audiovox.
A program azt hiszem: smart2go az európa térkép cdt kiterjesztés és 1,34 Gb.
Lehet ezt valahogy frissíteni, mert 2007-es a térkép?
Előre is köszönöm.

(#817) nosmanHuN


nosmanHuN
csendes tag

Sziasztok
Van egy hyundai UB-3-as gps-em és az lenne a kérdésem, hogy tudja e valaki hogy tudnám elővarázsolni a win ce 6.0-t,van ismerősöm akinek megy a ce 5.0, de az a mem kártya csak 5.0-ra jó... ha van valakinek ötlete szívesen fogadnám... előrre is köszönöm

(#818) thug


thug
tag

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy a Hp ipaq hw6915-ön megy-e az igo 8?
Igo my way 2006 simán megy rajta, de ez már necces!

köszi

Melyik maradt fenn tovább, a Magyar Korona vagy a szlovák korona?

(#819) fenyo válasza Schaf (#810) üzenetére


fenyo
csendes tag

"Csak hogy magyarul is érthető legyen mi a különbség a processzor és a GPS chip között..."
Nem értem hol van az ellentmondás abban amit írtam.
Attól még, hogy ez egy processzor, attól még navigációs vezérlő is. Látom mindenáron fogást akarsz találni...

"Aztán gondold át ismét ennek függvényében ezt a "legjobb, legpontosabb, stb" megnyilvánulást"
Na akkor mutass jobbat.
Sirf Star IV nyilván jobb lesz, mert annak kistestvére az atlas valóban, csakhogy Sirf Star IV-es készüléket MO-n még sehol nem lehet kapni.
A SiRF GRF3i+ (SiRFprima) pedig csak akkor számít jobbnak az Atlas IV -nél, ha már megy az európai navigáció (mármint a műholdak), a Galilei. De az egyelőre még nem üzemel, így az mondhatni ugyan azt tudja, mint az Atlas IV. Egyébként SiRF GRF3i+ -os készülék egyetlen egy létezik eddig, a Wayteq-N800. (tény, hogy ez felbontásban amúgy veri a 920 meg 820-asokat ...meg árban is: 50e)

(#820) joc77 válasza user234 (#812) üzenetére


joc77
csendes tag

Hy!

Ha sikerült, leírhatnád hogyan, okíts ki minket is...

Nemdetényleg;) Aki elégedett az adásvétellel, kérem értékelje a megfelelő helyen!

(#821) luigiano


luigiano
csendes tag

sziasztok!
segítséget szeretnék kérni
két problémám is van: van egy nagyobb méretű pna-m kb 7 collos szélesvásznú kijelzővel, még igo 2006 fut rajta, szeretnék igo 8 használni, de ami a kisebb pna-n megy itt nem indul el. mi a megoldás? már ha van!

a másik: igo 8.3 tervezett út estetén a következő manővert kb 1 km -rel előre jelzi a kép közepén egy nagy nyillal (ami sztem fölösleges, hiszen a köv manővert és az az utánit is mutatja a sarokban), ezt szeretném kikapcsolni.gondolom valami sys.txt változtatás kell, tudja valaki, hogy lehet?

(#822) futár válasza fenyo (#806) üzenetére


futár
aktív tag

A Wayteq X920BT-nek nem!
:)

A többire igaz.
:R

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#823) fenyo válasza futár (#822) üzenetére


fenyo
csendes tag

Ehh, tényleg. :)
Ennél az egynél miért kellett beépítettet....

(#824) fenyo válasza luigiano (#821) üzenetére


fenyo
csendes tag

egyik: Mi a hibaüzi?

másik: Asszem ez:
[3d]
show_guidance_arrows=0

[ Szerkesztve ]

(#825) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdv! Win7 pro és Mio c250. Rádugom, feltelepíti a windows mobile eszközközpontot, majd látszólag fel is ismeri a készüléket (mio digiwalker active syn) de nincs kapcsolat közöttük. ötlet?

(#826) nekemnyoc válasza g.gergo (#825) üzenetére


nekemnyoc
csendes tag

hello

segíthetne valaki, hogy RoyalTek RN2- re iGO8 hogy megy fel!?? addig eljutottam ha rakok bele microSD-t és ott mobilenavigator mappában az igo mobilenavigator.exe-vel akkor indul de a flashdisk-éből nem indul sajna! valaki segítsen!

(#827) luigiano válasza fenyo (#824) üzenetére


luigiano
csendes tag

köszönöm szépen a nyil kérdés megoldódott, tényleg az a bejegyzés a ludas.

a másik: hibaüzenet nincs nyomom a navi indítás ikont és kikapcsol a készülék :((

(#828) Schaf válasza fenyo (#819) üzenetére


Schaf
tag

Akkor két kérdésem van:

1. Mi az a AT840?
2. Mi az az MT3328?

..és a "legpontosabb-ra" meg "legjobb-ra" visszakanyarodva mindjárt ezek után kifejthetnéd a véleményed az uBlox lapkákról is.

[ Szerkesztve ]

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#829) fenyo válasza Schaf (#828) üzenetére


fenyo
csendes tag

"1. Mi az a AT840?"
Ő az Atlas IV.

"2. Mi az az MT3328?"
PDAplus-fórum: "Az MT3328 egy nagyon buta konstrukció :( és a 64 csatornás jelző ne tévesszen meg!
Felőlem akár 128 csatornás vagy akárhány is is lehet csak ne virtuális adatokból hanem valós holdakból dolgozzon."

"mindjárt ezek után kifejthetnéd a véleményed az uBlox lapkákról is."
Az, hogy fikarcnyit sem jobbak a Sirf Atlas IV-nél.
a u-blox lapkái -160 dBm érzékenységűek, az Atlas IV meg -161 dBm.

(#830) fenyo válasza luigiano (#827) üzenetére


fenyo
csendes tag

Meg se jelenik az iGO logoja?
Mi a készülék neve, tipusa? Mennyi memóriája van?
Milyen OS fut rajta? (gondolom WinCE)

(#832) luigiano válasza fenyo (#830) üzenetére


luigiano
csendes tag

én is azt hiszem hogy wince, bár ezt csak a menü alapján mondom.
a rendszerinfo szerint a memoria össz: 40112 K elérhető:36230 K nem tudom ez elég vagy nem.
és indításkor teljesen kikapcsol a készülék, nincs logó sem.
viszont az akksi az teljesen kész van, 15 perc töltés után ha kihúzom a szivargyújtóból azonnal kikapcsol még a menü pozicióban is.
lehet ez a baj? az igo 2006 fut de a 8 indítása több energiát igényel és nem bírja?
bekapcsolom töltés alatt és pár sec. múlva elhalványul a kép, ilyenkor , gondolom, energiagazdálkodik.
a tipusárol semmi info, de megpróbálom megkeresni neten, régebben már láttam ilyet valami hirdetésben.

(#833) luigiano válasza fenyo (#830) üzenetére


luigiano
csendes tag

itt van a masina:

http://www.vatera.hu/7_os_pna_navigacio_teljes_europa_terkeppel_156587896.html

(#835) Yani70


Yani70
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Vásároltam egy BluePanther Zaphire PND készüléket amelyen jelenleg van egy próba verziós NDrive navigációs program telepítve gyárilag.
A készüléken Windows CE 6.0 van. Hogyan tudnék rávarázsolni egy IGO-t és hogyan tudnám előcsalogatni az op.rendszert? Esetleg más programokat is lehetne a készülékre telepíteni? Megköszönném, ha tudnátok cikkeket vagy oldalakat ajánlani a navigációval és a készülékkel kapcsolatban, mert még kevés a tudásom.

Előre is köszönöm.

Üdv, Yani

(#836) Gvara


Gvara
tag

Teljesen kezdő vagyok sajna ebben a témában.
Leírná valaki, hogyan tudnék egy csupasz eszközre (Alcor pna) igo8 szoftvert és egy magyar térképet telepíteni?
Köszönöm előre is!

(#837) attis71


attis71
tag

Sziasztok!

BP v350 PNA-an szeretnék Garmin Mobile XT futtatni, lehet valahogy müködtetni rajta?
Esetleg valaki próbáltamár?

Üdv attis71.

(#838) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Fentebb nagyon dicsért WayteQ X920-hez milyen a kézhez kapott Sygic Drive program? Mennyire használható? Esetleg megoldható az igo8 ráerőszakolása valahogy?

Köszi a segítséget. :))

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#839) Bog válasza la_cc (#838) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem, ez illegális.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#840) Bog válasza attis71 (#837) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ez sem legális

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#841) Bog válasza Gvara (#836) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ez is tilos.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#842) Bog válasza Yani70 (#835) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ez is törvényellenes.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#843) la_cc válasza Bog (#839) üzenetére


la_cc
addikt

IGAZ! :D Akkor a Sygic Drive mennyire jó egy iGO-hoz képest? :DDD

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#844) Bog válasza la_cc (#843) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Olvass, úgy neked is könnyebb:
link1
link2

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#845) didu


didu
csendes tag

vettem ma egy pnd 838i navit de sehogy sem tudom futtatni rajta az igot. Tudna valaki esetleg segíteni,

(#846) zsolesz10


zsolesz10
csendes tag

Sziasztok!
segítsen valaki ha lehet. Wayteq N400(350)-on a wince hogyan jön elő? Billentyű kombináciot próbáltam. A gondom annyi, hogy csak a 6 gombos menü látszik.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de én ügyes vagyok és megfejtem!

(#847) Bog válasza didu (#845) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

olvasni csak kb 3-at kellett volna vissza, gratulálok. igo telepítésre olyan gépre, amin gyárilag nincs az illegális. még mindig és így is marad.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#848) didu válasza Bog (#847) üzenetére


didu
csendes tag

Miért illegális most vettem navi boltban sd-n gyári Nav&go igot. Eladó azt mondta csak bedugom aztán megy (de sajna nem). Egyébként a pda forgalmazó honlapján is árulnak sdn igot. Gyári softvert miért nem lehet szerinted pnara telepíteni? Ez olyan lenne mintha Windowst nem lehetne olyan pcre telepíteni amit a boltba os nélkül árulnak. Egyébként vettem a fáradtságot és vissza olvastam! Létre is hoztam az ini filet de nem akar működni.

(#849) Yani70 válasza Bog (#847) üzenetére


Yani70
csendes tag

Ha illegális IGO telepítése olyan gépre amelyiken nincs gyárilag, akkor mi a helyzett azzal amelyiken gyárilag semmi sincs. Akkor arra bármit telepítek illegális? Ez így elég fura.

(#850) Bog válasza Yani70 (#849) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem, arra megveheted azokat a programokat, amelyek legálisan telepíthetőek. Például a Sygic Drive. Az iGO nem ilyen.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.