Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#351) gtipower


gtipower
csendes tag

Helló!

Szerintetek 70k-ért milyen GPs-t érdemes venni?
A lényeg hogy Full-EU térkép, TMC, bluetooth, legyen.

Amit eddig néztem: ICONX G400
Navon N550
Mio C720b - de ebből teljesen kiábrándultam
Dreimgo C200 (azt hiszem)
Az ezekről szóló tesztek mind szépek és jók, csak a fórumokon utánajárva, meg a frissétéseket nézve elég elszomorító a helyzet.

Vagy valami Garmin....

Előre is várok minden ötletet!! :)

(#352) runner 125 válasza gtipower (#351) üzenetére


runner 125
nagyúr

70k-ért már elég komoly GSM/GPS/PDA kombót kapsz, én elgondolkodnék azon is.
Nyilván ha csak navira kellene akkor a Navon is jó választás lehet, vagy Wayteq.
Ha kicsit vársz lassan megjelenik a Wayteq N800, bővebb infóért keress rá a témák között.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#353) runner 125 válasza [HUN]Tyson (#350) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pl. innen.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#354) gtipower válasza runner 125 (#353) üzenetére


gtipower
csendes tag

Köszi a választ! Egy PDA-t én is szivesebben használnék, de otthonra kell családnak.

A Wayteq eddig nekem kimaradt a szórásból, mondjuk azért mert a legtöbb helyen külön kell az Igo-t megvenni rá!

Wayteq n800-as érdekes lehet tényleg, azthiszem még alszok rá egy párat http://www.technet.hu/gps/20090318/wayteq_n800_-_nagyon_gps/

[ Szerkesztve ]

(#355) [HUN]Tyson válasza runner 125 (#353) üzenetére


[HUN]Tyson
senior tag

Köszönöm!

De asszem veszek egy univerzálisat akárhol, az feleannyiba kerül.

(#356) runner 125 válasza [HUN]Tyson (#355) üzenetére


runner 125
nagyúr

..esetleg még vateran nézz szét, lehet akad ott is vmi utángyártott.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#357) runner 125 válasza hvb (#348) üzenetére


runner 125
nagyúr

A 2gb-t biztosan kezeli.
Írjon rá? A PNA írjon rá?

Fat 32-re ha formázod annak jónak kell lennie.
Ha valamit másolni akarsz a kártyára, ne gépen keresztül tedd, vegyél egy 300ft-os SD olvasót, gyorsabb és egyszerűbb is.

A PNA-val szerintem nem tudod leformázni.

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#358) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Ma jött meg az új Navon N460-as navigációs készülékem. Aminek elvileg 43 vagyis teljes Európa térképesnek kellene lennie,de csak a keleti országokat találom rajta. Pedig a gyártó illetve a forgalmazó honlapján is 43 ország szerepel. Tudna segiteni valaki hogy ilyenkor mi van? Köszi előre is :R

(#359) Viktor0610 válasza zsolt1129 (#358) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egyszerű. Hívd a forgalmazót.

Samsung Galaxy A54

(#360) zsolt1129 válasza Viktor0610 (#359) üzenetére


zsolt1129
addikt

Az lesz köszi a segitséget. :R Pedig még direkt rákérdeztem elötte E-mail-ben,és mondták hogy 43 ország. Ekkora szemeteket :W

(#361) syC válasza zsolt1129 (#360) üzenetére


syC
addikt

Fogyasztóvédelem egy kis qrvaanyázással :R :)

off: Csőő Zsótti :D

(#362) zsolt1129 válasza syC (#361) üzenetére


zsolt1129
addikt

Halihó :D De most komolyan megőrülök. Kéne a készülék,mert járom az országot egész nap,erre küldhetem vissza :W

Nézd csak meg! 43 ország. Van kemény 12 :O [link]

[ Szerkesztve ]

(#363) runner 125 válasza zsolt1129 (#362) üzenetére


runner 125
nagyúr

Komoly..

Először mindenképpen próbáld meg a bolttal rendezni a dolgot, ha normálisak biztosan cserélik, a fogy.véd. az utolsó maradjon.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#364) zsolt1129 válasza runner 125 (#363) üzenetére


zsolt1129
addikt

Jött is a válasz:

"A Navon N460 készüléket kétféle térképszoftverrel dobta piacra a gyártó. Teljes-Európával és Kelet-Európa szoftverrel. Nekünk sajnos Teljes-Európával már elég régóta nincs raktáron, ebből gondolom, hogy Ön Kelet-Európával vásárolta meg. A legbiztosabb, ha a készülékkel kapott számlán megnézi a termék megnevezését.

Amennyiben Önnek Teljes-Európa térképére lenne szüksége a Navon új készülékét ajánlom már IGO Amigo térképpel.

A megvásárolt készülékét ráfizetéssel ki tudjuk cserélni, ha újnak eladható."

Igy valahogy nem lesz jó. 40k-s készülék,de még dobja rá 20k-t. :N :(

(#365) runner 125 válasza zsolt1129 (#364) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hm, de Te ezt milyen néven vetted?
Mert ha nem volt odaírva h Teljes EU akkor nyilván nem a bolt hibázott. :U
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#366) hvb válasza runner 125 (#357) üzenetére


hvb
tag

Köszi a válasz....
Igazából formáztam már mindennel. Fomázni nem tudja a Myguide "write error"-al megáll, ha másolni akarok mondjuk a Flash-ből valamit "error cone 31"-el száll el....
Pc oldalról minden OK a kártyával.
Kipróbáltam normál 1GB-os kártyával is ugyan ezt csinálja...
Csak az eredeti 1 gigás működik benne...
Lehet, hogy a régi SD kártyák eltérnek a mostaniaktól?

Esetleg tudja valaki, hogy lehet-e még a MyGuide (teleatlas) térképeket frissíteni?
Most 2006-os térképeim vannak :)

zs.

(#367) aggressor


aggressor
aktív tag

sziasztok! tudja e valaki, hogy a Navigon 1200-re az IGO 8-at rá lehet e tenni? alapból rajta van egy Navreq klet európa térkép.

(#368) fila


fila
senior tag

Sziasztok!

Van egy bluetooth-os cd fejegységem : Sony Mex-BT2500 [link]

A telefonom automatikusan kapcsolódik vele indításkor, és tökéletesen kihangosítja a hívásokat. A kérdésem az lenne, meg lehet-e azt oldani, hogy a gps-el is összekapcsolódjon(bluetooth), és a kocsi hangszóróján szóljon a gps?

Milyen gps-t vegyek, hogy ezt meg tudjam oldani?

Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#369) zsolt1129 válasza aggressor (#367) üzenetére


zsolt1129
addikt

Elvileg igen :K

(#370) aggressor válasza zsolt1129 (#369) üzenetére


aggressor
aktív tag

és gyakorlatilag, és akkor az eredeti térképnek annyi ha sikerülne?

(#371) pweisz


pweisz
senior tag

Sziasztok.

Tudtok valahol olyan oldalt ahol a PNA-k összevannak hasonlítva hogy kinek meddig bírja az aksi. Valami olyan PNA-t keresnék bicajra aminek sokáig bírja az askija, Garminnak vannak ilyenjei de azok nagyon drágák.

(#372) m75Marci


m75Marci
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem! Adott egy Intensa / Wayteq N410 PNA. Már egy éve használom, IGO 8-cal, minden rendben volt. Egyik nap az Intensa feliratú nyitóképnél tovább nem lép... :( ... pontosabban: fél percig ez a kép, aztán sötét, és megint ez a kép.... :( ActyveSync nem látja.. :( Nemrég raktam SD kártyán újjabb IGO-t rá, de nem gondolom, hogy ez a hiba.. Viszont mostanában kezdett halódni az akksija.. kb 10 perc után lemerül, majd kis pihenés után újra majdnem fullt jelez... Lehet ennek köze hozzá..?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#373) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Hali! El tudná nekem vki mondani honnan és hogyan lehet túristatérképet feltenni Garmin autós navira( pl 250W)?!

(#374) tothm


tothm
őstag

Az lenne a kérdésem, hogy minden gps-re fellehet tenni az IGO-t? :R

(#375) Wayne


Wayne
aktív tag

Sziasztok!
Két pda között vaciáláok
Asus A696 ill. Mio P560.
Kb egy árban vannak, tudásukat is hasonlónak mondanám laikusként...
Még soha sem volt pda-m, kérlek segítsetek a választásban.
Legfőképpen navigációra használnám.

[ Szerkesztve ]

(#376) runner 125 válasza Wayne (#375) üzenetére


runner 125
nagyúr

P560 fiatalabb széria, én azt mondanám.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#377) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok Garmin Rino-ról szeretnék infókat megtudni valaki tud nekem segíteni akár itt vagy priviben?
Előre is megköszönném.

Nem speciális kérdésekről van szó csupán hogy a készülék tudja a gps-t és a pmr rádió tulajdonságát,de azt hallottam amerikai szabvány.Használhatom e a készüléket az országban,jogilag és technikailag vagy technikailag csak akkor ha a haverrnak is ilyen van?
Alap dolgokban vannak hiányosságaim a témával kapcsolatban csak tetszik a készülék és vennék egyet csak nem szeretnék későn rájönni,hogy nem tudom itthon használni.

Mr.Brightside

(#378) runner 125 válasza tothm (#374) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem mindegyikkel kompatibilis.
Csak a Win CE alapúakon fut.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#379) caleb


caleb
aktív tag

Hello!

Megvettem a Wayteq N470-t ,tök jó meg minden,de hogy tudok bemenni a win-be nem tudjátok? Felkéne telepíteni vagy a Russa-t,vagy a Navitelt,kapok egy CAB kiterjesztésű fájlt,de gondolom az csak a gps oprendszerén lehet futtatni. Vagy hogy lehet feltenni nem tudjátok?

Válaszokat előre is köszi :R

Üdv!

Z

Az élet jó a világ nem!!!

(#380) szerzola


szerzola
csendes tag

Sziasztok!!

Van nálam egy Navigo A-N318-as Gps ,csak nem indul el. Kártyáról nem tudom indítani, saját memóriájából indulna de csak homokóra van a kijelzőn. Onnan nem mozdul. Mit csináljak vele? Előre is köszi ha valaki tud segíteni.

(#381) Mentatea


Mentatea
csendes tag

Sziasztok!
A PDA-mra most tettem fel a Tomtom-ot. A gond, hogy hiába töltöttem hozzá térképet is, illetve másoltam azt a memkártya gyökerébe, továbbra sem lát a program semmi térképet. Mit kellene még tennem, hogy lássa a térképet?
Előre is kösz!
M

(#382) aggressor válasza Mentatea (#381) üzenetére


aggressor
aktív tag

szerinten megkellen vásárolnod...

(#383) Mentatea válasza aggressor (#382) üzenetére


Mentatea
csendes tag

Hm, ötletnek nem rossz. De: az iGO-t majdnem megvettem, mondván, hogy miért is ne futna, aztán egy próba telepítés során kiderült, hogy valamiért nem képes normálisan együttműködni a PDA-val. Így majdnem nyertem egy nem működő programot, nem kevés pénzért. Ezek után már csak olyat veszek, amit láttam futni a saját készülékemen. Szerintem...

(#384) vadaszg


vadaszg
csendes tag

Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy a Wayteq N470 -el van -e valakinek tapasztalata? Mennyi ideig bírja az akkuja?
Simán, túrázáshoz is lehet használni?

Köszönöm,
Gábor

(#385) vadaszg válasza vadaszg (#384) üzenetére


vadaszg
csendes tag

Még annyi kérdésem lenne, hogy a 2GB-os ROM-ba lehet másolni navigációs szoftvert? Vagy azt csak külön SD kártyáról lehet futtatni?

(#386) runner 125 válasza vadaszg (#384) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hali!

Autóban szivargyújtóról biztosan jól teljesít, az akkuja ezeknek nem olyan strapás, valahol olvastam h van akinek már a halálán van, kb 1 órát bír..

Az IGO-t meg, meg kell vásárolni kártyán.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#387) caleb válasza vadaszg (#384) üzenetére


caleb
aktív tag

Nekem ilyen van, kb 3 napja :B
Szóval az akku elég kevéske kb 1,5-2 óra -remélem ez még változik lehetőleg felfelé
Sajna ehhez a típushoz elég kevés a leírás,de megoldható hogy a túrázás is menjen róla.
Ja és a belső memóriába is lehet bármit tenni,navigáció,zene...stb.

[ Szerkesztve ]

Az élet jó a világ nem!!!

(#388) alkatraz


alkatraz
csendes tag

MITAC MIO P550
Sziasztok. Sajnos az van velem, hogy befektettem egy ilyen kütyüre. Viszont kiderült hogy a GPS nem akar műholdra kapcsolódni, és néha veszi csak a jelet, vagy félóra múltán kapcsolódik rá, de pár lépés után elveszik a jel. Szervízben volt, ott ÁLLÍTÓLAG megjavították, és kifogástalanul működik. Aztán ma átvettem, és csodára INGYEN volt a javítás. De még mindig nem működik. Azt mondták egy GPS antenna segíthet, de nem vok benne biztos. Nav v Go IGO8 van rajta, sajnos tört verzióval. Aki tud legyen szíves segíteni. MSN-en jobb lenne benedek9@freemail.hu ! Előre is nagyon köszönöm segítséget. Sziasztok.
[/P]
[/B]

[ Szerkesztve ]

Kockák kockája!!!!!

(#389) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziaszok.

Van egy Garmin StreetPilot c510es PNA.

A gondom hogy nem tudok ra IGO8at tenni.

Itt van az SD kartyan, beteszem a pna-ba de nem csinal vele semmit, a sajat street pilot programjat akarja mindig betolteni, pedig mar letoroltem rola, de megis rajta van.

Hogy tudom ratenni az IGO t ?

Esetleg kell valami program? mert a sajatgep nem latja minden reszet?
Vagy rossz kabellel probalom?

Az 5pines mini USBvel kell osszekotni a geppel ugye?

[ Szerkesztve ]

üdv

(#390) Pocee válasza Pocee (#377) üzenetére


Pocee
senior tag

? Valaki?

Mr.Brightside

(#391) vadaszg


vadaszg
csendes tag

sziasztok,

Hogyan tudok PNA-val track log-ot rögzíteni? Geotagging-hez kellene, wayteq n470-em van.

Előre is köszönöm.
Gábor

(#392) caleb válasza vadaszg (#391) üzenetére


caleb
aktív tag

Geo mihez ??? :DDD
Én a Navitel [link] progit ajánlanám,beletettem az egész magyarországi láda térképet,tök jó ;)
És az akku még mindig max 2 órát bír,elég gyatra,autóstöltő mindig kell hogy nálam legyen.

[ Szerkesztve ]

Az élet jó a világ nem!!!

(#393) Viktor0610 válasza caleb (#392) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Geotagging.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#394) werszomjas válasza werszomjas (#389) üzenetére


werszomjas
őstag

Magoldottam.

Garmin keszulekre nem lehet IGO.t tenni, csak a sajat Garmin programot es terkepeket.

üdv

(#395) caleb válasza Viktor0610 (#393) üzenetére


caleb
aktív tag

Upssz, bukta :D

Az élet jó a világ nem!!!

(#396) CHIPman


CHIPman
nagyúr

[link]
Tud valaki segíteni?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#397) caleb válasza CHIPman (#396) üzenetére


caleb
aktív tag

Indítsd el a szabadban,lehetőleg minél jobb rálátás az égre,magas épületektől megy minél messzebb.

Az élet jó a világ nem!!!

(#398) _Bishop_


_Bishop_
tag

Sziasztok!

Van 1 Mio P350em! Miért van az, h szeretnék rámásolni vmit és 3óra hosszat tartana? :F

(#399) Viktor0610 válasza _Bishop_ (#398) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben teheted, háttértár-módban csatlakoztasd a géphez (feltéve, hogy a gép alkalmas ilyen kapcsolatra, kapcsolódáskor kérdezi meg vagy a beállítások között tudod ezt módosítani), így a memóriakártyára, mint külső meghajtóra tudsz másolni.
Abban az esetben, ha a belső memóriába szeretnél adatokat tenni, az sajnos, csak ilyen lassan megy.

Samsung Galaxy A54

(#400) Killl


Killl
csendes tag

Üdv mindenkinek nekem olyan kérdésem lene hogy van e itt köztetek olyan ilető akinek GARMIN nüvi 205W GPS készüléke van mert tegnap vetem és nagyon nem vagyok vele megelégedve mert elég sok hibát észleltem rajta pl:Pegnap voltam kint vele Bécsbe és Sopronba akartam haza meni és amikor be ütötem a készülékbe az adatokat és rákatintotam hogy indit nem csinált szinte semit csak anyit irt ki hogy a kordináta nem megfelelö ezért csak Györt tudtam beletáplálni ugy hogy egy 50 km pluszom volt, örültem neki nagyon de legaláb valahogy haza keveredtem vele, na mindegy én még ollyan problémát is észleltem hogy határ közelében megbolondul és visza akar forditani ha nem fordulok visza újra tervezi az utvonalat és kész de hogy ez miért van azt nem tudom a térképével se vagyok nagyon meg elégedve nagyon hiányos kb 5 vasuti átjárot ki se jelzet meg 1 körforgot ki is hagyot szoval nem tudom tehát ebbe kérném a segitségeteket hogy lehet hogy hibás a beálitásom vagy valami frisités kelene rá csak nem tudom hogy hogyan kell csinálni és hol található a frisités letöltése?Lehet hogy ez segitene rajta vagy ha valakinek van valami beálitási javaslata szivesen fogadnám köszönöm elöre is a segitségeteket.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.