Hirdetés
-
LOGOUT.hu
Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
kispx
addikt
-
King Unique
titán
válasz olloczky #120430 üzenetére
Ez inkább úgy működne, hogy ha magát azt a programot telepíted a laptopon futó Windows alól az USB HDD-re (már ha engedi). Gondolom az utóbbin lévő Windowsra lett telepítve, onnan meg nem nagyon fogod tudni csak úgy betallózni és indítani, kivétel ha portable program... Vagy másik lehetőség USB-s meghajtóra telepíteni Windows To Go megoldással a Windowst, vagy akár átkonvertálni a SATA-s Windows-telepítést USB-sre és onnan futtatni a Windowst és egyben azt a programot, .
Egyébként 1 db program miatt érdemes ezt ennyire bonyolítani, nem lenne egyszerűbb feltelepíteni azt a programot a laptopon lévő Windowsra is, vagy talán van valami akadálya?
-
-
BitRider
senior tag
válasz olloczky #141525 üzenetére
Igen. Töltsd le a legújabb ISO-t a Microsoft oldaláról (ez már a 23H2-es verzió), azt írd ki Rufus-szal! A kollega ellenjavaslata további információk hiányában nem értelmezhető. Az MCT egy szenvedés a lassúsága miatt (plusz mindig újra letölti a telepítőt újra) és valójában nincs előnye.
A Rufus kiírásnál egyértelműen hagyd GPT-n a kiírást! Az indítás előtt még megjelenik pár opció, ott akár az összeset bepipálhatod és akkor kevésbé traktál a hülyeségeivel telepítés közben és a retkes regisztrálást is kihagyhatod.
A BIOS-ban ez a pár dolog kell:
- CSM > ki (tehát only UEFI mindenképp)
- Secure boot > be
- Fast boot > ki (ez nem kötelező, de néha segít)Így bootolnia kellene normálisan. Ha újraindulgat ennek ellenére is, akkor valóban kérdésessé válik, hogy milyen géped van és hogy legalább 8. generációs-e.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz olloczky #141534 üzenetére
Gondoltam. A Ryzen 2600-astól támogatott hivatalosan. A VGA még rendben lenne.
Ha kipróbálod a Rufus-os módszert (kifejezetten erre lesz szükséged a hardver-kompatibilitás kihagyhatósága miatt, amit az írás előtt kell majd bejelölnöd) és továbbra is újraindulgat, akkor engedd el! Amúgy is, még ha fel is megy, a frissítéseket már nem biztos, hogy megkapja. Előbb-utóbb cserélned kéne a procit.
A BIOS cuccok közül egy dolgot kihagytam: TPM > be. Ez pár régebbi BIOS esetén még ki van kapcsolva. De sokszor a BIOS-frissítés már defaulton bekapcsoltra rakja. Innen jut eszembe, egy BIOS update-et érdemes nyomni.
[ Szerkesztve ]
-
-
King Unique
titán
válasz olloczky #141525 üzenetére
TPM 2.0, UEFI + Secure Boot, kompatibilis CPU, min. 4 GB RAM, min. 64 GB célmeghajtó, stb. kell hivatalosan a Windows 11 telepítéséhez és futtatásához.
Vagyis az előbbiek értelmében akkor nyilván nem Legacy (CSM), hanem UEFI módban kellene bootolni a telepítőt, bekapcsolt Secure Boot mellett, ha van TPM 2.0 opció dTPM / fTPM / PTT néven a BIOS-ban, akkor azt is bekapcsolni előtte, stb.Ha nem felel meg a hardverkonfiguráció a rendszerkövetelményeknek, akkor lehet szükség trükközésre a telepítéshez.
• Windows 11 telepítése inkompatibilis gépre
• How to create Windows 11 bootable USB to bypass requirements with RufusBár ha csak a CPU hibádzik, akkor attól még működhet a telepítés trükközés nélkül az MCT-vel kreált ISO-val is, lásd más ezen és ezen tapasztalatát a téma releváns topikjából, ha a Windows Update nem ajánlaná fel a verziófrissítést pl. 23H2-re akkor az is megoldható, stb.
"ezért nem fogok procit venni"
Mivel az előbb leírtak értelmében trükközéssel megoldható a Windows 11 telepítése nem támogatott hardverkonfigurációra is, sőt ha csak a CPU hibádzik akkor trükközni sem feltétlen kell, ezért adott a válasz, hogy kell-e csak miatt új CPU-t vásárolni vagy sem.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz olloczky #141541 üzenetére
Itt max. az lehet a későbbiekben téma, ami ebben a cikkben van leírva, de ez a nemrég megjelent 23H2 verziót még nem érinti és amúgy is megkerülhető. Ellenben ha 1x már sikeresen fel lett telepítve a Windows 11, akkor ugye utána miért ne menne, működne tovább később is.
+ Még a frissítés lehet téma, de ott is csak a funkciófrissítések verzióváltásnál, mivel a havi kumulatív frissítések ugyanúgy gond nélkül települnek nem támogatott hardverkonfigurációknál is. Vagy még az előbbi sem feltétlen, mivel ha nem ajánlja fel a Windows Update az új funkciófrissítést, akkor is megoldható egyéb módon, mint a már linkelt példa szemlélteti. Ahol ugye Home és Pro, valamint Enterprise és Education kiadásoktól függően eleve 24 és 36 hónap 1-1 Windows 11-verzió támogatási ideje, vagyis nem muszáj évente újabb verzióra váltani, lehet 1-1 verziót akár 2-3 évig is használni aktív támogatással.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Kedves Fórumozók!
Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali fáradtgőzös kérdések topikjában tegyétek fel.
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Hardcore café
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Láncfűrész topik
- Büszke apukák és anyukák topikja
- Black Friday november 29. / Cyber Monday december 2.
- Ukrajnai háború
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Microsoft Excel topic
- Elemlámpa, zseblámpa
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest