Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. Egr szelep csere után valóban kell csinálni "adaptációt" ?
Ha igen, a Forscan alkalmas erre?

-

(#802) Spancho


Spancho
őstag

Sziasztok.

Van egy Panda 100hp-m.
A váltó kicsit lötyögős
A Fiatalkatreszek.hu oldalon találtam komplett váltókart (ami nincs raktáron) [link]
Ez 6 sebesség + rükverc (1.4 100 lóerő)
Kérdeztem tőlük ,hogy beszerezhető e ,vagy van e javítókészlet.
Ők ezt küldték : [link] "A váltógomb áthelyezésével ez is megfelelő hozzá"
Ez is fiat csak 5 sebességes (talán 1.2 60hp de nincs oda írva ,csak ,hogy fiat).

Nem értek a váltókhoz csak furcsán hangzik ,hogy egy 5 sebességes váltókulisszára rárakom a 6 sebességes váltógombot.

Szerintetek tényleg működne a dolog ?

Köszönöm.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#803) molnarpeter válasza Spancho (#802) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Rudazatos vagy bowdenes? Lehetnek máshol is perselyek kikopva. A hasonló gömb lötyögést Opeleseknél egy réteg zsugorfóliával szokták majdnem ingyen megoldani, keress rá :)

(#804) Spancho


Spancho
őstag

Leszedtem a szoknyát , ott már látszik szerintem ,hogy mi a hiba.
A sebváltókar aljánál a műanyag szerintem törött lehet.
És annak a műanyagnak is csak a jobb oldala gáz ,mert az engedi balra mozgatni a kart.
Amúgy elég gagyin néz ki az egész (kulissza) tiszta zsír :D
Mindjárt csinálok róla egy pár másodperces videót.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#805) Spancho


Spancho
őstag

A onedrive-om nyilvános mappájába feltettem 27mp.
[link]
Talán így látszik valami.
Középen a sebváltókar alatt az a fehér dzsuva + a műanyag rész amit meg lehet venni (amit linkeltem is feljebb váltókulissza)
Ha így szemből nézzük ,akkor baloldalt + felém hátúl csatlakozik a kulissza 2 rúdhoz (golyós csatlakozással)
Itt egy youtube videó ,ahol beszerelnek egy short shifter (itt látszik az egész)
[link]

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#806) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Lenne egy Grande Punto 1.3 Mjet 90 LE 199A3000 motoros paripa, ami jellemzően limp mode-ban hajlandó csak üzemelni. Hibák törlése után pár km, illetve némi terhelés után természetesen vissza is jön.

Hibakódok:
P0401 EGR - insufficient flow
P0238 MAP - signal too high
P0236 MAP - implausible signal

A kérdésem elsőre az lenne, hogy mivel kezdjem? Arra gondoltam, hogy az EGR és környéke tisztítást igényelhet a lerakódott korom miatt (turbó geometria szintén gyanúsított), nade ha a szelepnek elektronikai hibája van, azt meg lehet állapítani egyszerűen, akár a helyén, vagy már kiszerelt állapotban? :R Vagy inkább vákuum szelepet/csöveket kellene valahogyan tesztelni elsőnek? Nem akarok semmit levakolni, nem vagyok én kőműves :DDD

Végére a freeze frame, itt 2. fokozatban gyorsítva ~4500-nál fogta magát, torpant egy nagyot, és 3500 maximális fordulatszámmal beállt a vészmód.

(#807) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Üdv!
Szüleimnek van egy Daewoo Lanos 1.6 SX 2000' autójuk. Mostanában random leáll menet közben az autó. Nem rég volt cserélve: Felső holtponti jeladó, benzinpumpa, benzinszűrő. Gyertyák kb 2 éve. Valakinek ötlete esetleg? Több szerelőnél is volt már, de senki nem tudott rájönni a hiba konkrét okára

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#808) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!

Adott egy Opel Astra K ST és egy alacsony mennyezetű garázs szerencsétlen kombinációja...:( A garázsajtó (elektromos, szelvényezett) felnyitott állapotban olyan alacsonyan van, hogy a viszonylag magasra nyíló csomagtérajtó hozzáér. Sajnos néha elfelejtem becsukni a garázsajtót, mielőtt kinyitom a csomagteret - már csúnyán összekarcoltam a csomagtértetőt.
Kérdésem a következő. Elvileg létezik elektromos nyitású csomagtérajtó, aminél egy tekerővel lehet az utastérből szabályozni a nyitás magasságát. Nekem ilyen fícsör sajnos nincs gyárilag, de nem is kell: elég lenne azt elérni, hogy fixen 3-4 centivel kevésbé nyíljon ki a csomagtérajtó a jelenleginél. Meg lehet ezt oldani valahogy, lehetőleg olcsón, és persze kulturáltan?
Köszönöm előre is a segítséget.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#809) Mágus2 válasza Egon (#808) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szerintem nem lehet. A végállás kapcsolója adott helyen van.

(#810) molnarpeter válasza Egon (#808) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lehet csak nekem nem egyértelmű, a csomagtérajtó elektromos vagy sima gázrugós?

(#811) Egon válasza molnarpeter (#810) üzenetére


Egon
nagyúr

Utóbbi.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#812) Egon válasza Mágus2 (#809) üzenetére


Egon
nagyúr

Teleszkópcserében gondolkodtam, vagy valami hasonló megoldásban. Végálláskapcsoló? :F

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#813) Mágus2 válasza Egon (#812) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Abból amit írtál, az jött le, hogy elektromos csak nem állítható. :U

(#814) Egon válasza Mágus2 (#813) üzenetére


Egon
nagyúr

Akkor pontatlanul fogalmaztam, elnézést.
Nem, nem elektromos, manuális. A nyitás mértékét szeretném pár centivel lejjebb venni (ahogy néztem, elvileg elég lenne 3-4 centivel kisebb nyílódást elérni, akkor már elférne felette a garázsajtó). A lehető legegyszerűbb módszerrel szeretném ezt elérni (persze ha lehetséges). Ha csak bonyolult módon, akkor azt is megfontolnám, hogy utólag szereltetek elektromos nyitást a csomagtértetőre (feltéve hogy a nyitás mértékét is lehet vele szabályozni, és nem kerül csilliárd forintba).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#815) molnarpeter válasza Egon (#814) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Irány az UnixBárdi, hátha tudnak méret alapján kisebb gázrugót adni. Szerintem ha 1-2 centivel kisebb teljesen kinyújtva, már jó is lehet akár. Vagy beszéld meg a boltossal, hogy lehet, cserélni fogsz próba után.

[ Szerkesztve ]

(#816) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!
Felteszem itt is a kérdést, hátha.
w201 2.5D nem klímás. Hosszbordás szíj méret... Sehol nem találok releváns adatot.
Ezeket a méreteket találtam:
6 PK 1015
6 PK 2030
6 PK 2033
6 PK 2100
Ami tuti:
- 2100-as nekem nem jó, mert az klímáshoz van.
- 1015 nem tudom mi lehet, sejtésem szerint ott "összehajtott" hosszt írnak.
Szóval 2030 vagy 2033? van annak a 3mm-nek bármi jelentősége?
Gates, Conti-ban van 2033-as valamint 2030-as méret is. Többi márkában csak 2030 as...
Köszi a segítséget előre is :R

(#817) molnarpeter válasza bucihost (#816) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha nem látszik rajta a felirat, akkor tajga módszer: végighúzol egy vékonyabb madzagot/vastagabb cérnát, stb a szíjon, aztán kint megméred :)

(#818) bucihost válasza molnarpeter (#817) üzenetére


bucihost
senior tag

Az elképzelés jó. Viszont. Mi van ha most 2030 van rajta, de az nem is jó rá hanem inkább 2033 kellene? Vagy épp fordítva. :F

(#819) molnarpeter válasza bucihost (#818) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

3 mm nem igazán számít, feszítőt hozzá lehet állítani és kész :)

(#820) freaghill


freaghill
őstag

Valaki meg tudja mondani, hogy E46 320D 2003 Touring diffi töltő- illetve leeresztőcsavarja milyen, vagy milyen kulcs kell hozzá?

(#821) molnarpeter válasza molnarpeter (#806) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Na, csak jobban körül kellett nézni, vákuum cső hiba volt. Mielőtt hozzám került, volt két hosszbordás szakadás görgő miatt, valószínű az csapott oda, látszott javítási próba nyoma. Lyukas és ragasztós részt kivágtam, kis toldás fém csővel, s már jó is (bár a csövet rögzítő patent törött, cserés). Majd némi szépítés ráfér a megoldásra, legjobb lenne a csövet cserélni, csak ne volna olyan nehéz hozzáférni a vákuum tartályhoz :D

[ Szerkesztve ]

(#822) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. Érdeklődnék: 1.6 tdci motornál a befecskendezők tetején van egy csomó szám. Gyártási évre lehet ebből következtetni?

-

(#823) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Volna egy gépjárművem amit télen igen ritkán használok.
Garázsban áll.
Jártam már tavaly télen úgy, hogy az akkumulátor lemerült.
Létezik valami olyan készülék amit rá tudnák kötni a gépjárművem akkumulátorára ami szinten tartaná a töltöttséget a télen? Nem szerelném ki a kocsiból egyéb okok miatt. (pl ezek az újabb autók ezt nem szeretik)
Vagyis úgy szeretném rákötni, hogy nem veszem ki a kocsiból az aksit.
Nem tudom számít-e az autó start-stop rendszerrel szerelt, ez lehet a töltés miatt számíthat.
12v

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#824) molnarpeter válasza hódmaci (#823) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] ilyesmi, aztán hetente rátenni, vagy időzítővel pl napi fél órára... :)

(#825) Qwertrt


Qwertrt
tag

Sziasztok! 1997-es B4-es Passatom amióta bejött ez a hűvösebb idő, reggeli indulásnál rögtön kiolvad az irányjelző biztosítéka. Feltételezem valahol lecsapódik a pára, ami zárlatot okoz -- a jelenség rögtön megszűnik, ha eltelik kis idő, megyek két kört, stb. Első körben az utánfutó elektromos csatlakozását ajánlották szétszedni, nem párásodik-e (folyamatban van), ezenkívül hol tudom én magam kezdetleges eszközeimmel leellenőrizni, nincs-e nedvesedés? Találkozott már valaki Passatos hasonló problémával?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Csak egyszer valami ebéden összejönnék vele, tudom, hogy megpaprikáznám a levesét úgy gebulával, hogy hanyatt fordulna tőle, mint a döglött hal.

(#826) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok! A múltkori hosszbordás szíj csere megoldva. azért nyikorgott, mert a kedves szerelő 2050-est rakott rá 2030 helyett...

Most viszont adódott egy másik probléma. Fűtés kapcsol, meleg is mint a pokol. Viszont kb 80km megtétele után megszűnik létezni. Csak langyosat fúj onnantól. mi lehet a gond? :F (om602 2.5D)

(#827) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Sziasztok,
P0411 hiba volt-e már valakinek, szekunder levegő check engine hiba, hiába kinyomom géppel 50-60km újra előjön, javítható a szekunder levegő? Vagy cserés, valaki járt már vagy foglalkozott már szekunder levegővel?

The easy day was yesterday!

(#828) jjohn


jjohn
aktív tag

Sziasztok!
Kérdésem lenne? Van egy citroen zx, lehetne bele bontott klímát beszereltetni? Hely az van benne csakhogy mit kellene cserélni hozzá. Vagy felejtős az egész? Ja kb árban mennyi közelítőleg? Tudom el kellene menni szerelőhöz, de ez most egy érdeklődés a fórumon.
Köszi.

(#829) bohoc71


bohoc71
aktív tag

Hali!Meghalt az első ablaktörlő motorom a hyundai i20 (2010…. 1.2 benzin).Valaki nem tud akár használt motort is eladót? Esetleg milyen hasonló tipusú autó motorja lenne jó? Köszi a választ!

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#830) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. Esp-s autónál van valsmi spéci dolog, smire figyelni kell futómű állításnál? Kormányszög jeladó miatt kérdezem, mert ahol eddig csináltattam, (nem Esp-s autót) ott szemre beteszik középre a kormányt, megfeszítik valamivel, és ahhoz lövik be. Viszont ha itt a jeladó szerint pl 1-2 Fokot eltér a középtől, nem fog valamit bekavarni?

-

(#831) molnarpeter válasza 7Sony7 (#830) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gépet érdemes rátenni, és jeladó szerint 0 fokra tenni, úgy rögzíteni.

ABS megoldódott, vagy nem te voltál?

[ Szerkesztve ]

(#832) 7Sony7 válasza molnarpeter (#831) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi. Már csak keresnem kell Debrecenben egy helyet, ahol ezt meg is tudják csinálni. Vagy vigyaem a saját Elm-et?
Még csinálja néha, de lehet, hog az a gond, hogy forcan szerint 1,4 fokot csal a kormány az egyeneshez képest. Hátha ez megoldja. A jeladó nekem benne van a kerékagyban.

-

(#833) 7Sony7


7Sony7
addikt

Újra itt, helósztok. :D
1.6 tdci üzemmeleg motornál piros lámpa felé közeledve, üresben fékezve néha leejti a fordulatot 660 rpm- re néhány másodpercre, aztán visszaáll. Ez valami konkrét dolognak a jele, vagy tudjaafene?

-

(#834) molnarpeter válasza 7Sony7 (#832) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Saját cucc a legbiztosabb szerintem, nekik is gyorsabb/kényelmesebb.

ABS adatok között nincs kerék fordulat? [link]

Fordulat ejtés - nekem nem sok tippem van, EGR volt pucolva mostanában?

(#835) 7Sony7 válasza molnarpeter (#834) üzenetére


7Sony7
addikt

Akkor viszem majd a sajátot. Kerékfordulat sajnos bincs nálam.
1500 km el ezelőtt kapott vadiúj valeo egr-t, dpf tisztítást, új turbónyomás szabályzó mánesszelepet.

-

(#836) Pttypang


Pttypang
veterán

Szerelőbakot vennék, de látom van kismillio verzio, a régi pines megbizhatobb, mint a fogakkal allithato pl?

Everybody lies.

(#837) bitpork válasza Pttypang (#836) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha súlylimitet megtartod akkor bármi jó :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#838) Mágus2 válasza Pttypang (#836) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A fogas jobb. ;)

(#839) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!

VW poló classic 2001 benzin
Motordiagnosztika lámpa világít majd elalszik majd világít.................
Vagyis random felkapcsolódik.

Kiolvastuk a hibakódot VAG-COM hibakódolvasóval:

16684 Random/Multiple Cylinder Misfire Detected
16685 Cylinder1 Misfire Detected 16685

Esetleg tudnátok segíteni a hibakeresésben?
Lambda szonda 1 nemrég volt cserélve kb 2-3 hónapja (eredeti alkatrészre)

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#840) Mágus2 válasza hódmaci (#839) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Gyújtás kimaradásra panaszkodik. Gyertyák, kábelek jók? Milyen motor ez? Motorkód?

[ Szerkesztve ]

(#841) hódmaci válasza Mágus2 (#840) üzenetére


hódmaci
senior tag

Hibatörténet amit tudok:
Nagy-fesz kábelek újak. cserélve lettek kb fél éve. Nem tudom miért, más volt a tulaj.......
Megvettem és utána bedobott egy lambda szonda hibát 2-3 hónapja.
Ez cserélve lett, motorolajjal és levegőszűrővel együtt.
Ezek után látszólag minden rendben... egészen a múlt hétig

1390cm3 44kw
AUD257865

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#842) hódmaci válasza hódmaci (#841) üzenetére


hódmaci
senior tag

Cylinder"1"
Nem az 1 hengerre utalna?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#843) molnarpeter válasza hódmaci (#841) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gyertya nem volt cserélve, illetve nem ismert a legutóbbi csere ideje?

(#844) Mágus2 válasza hódmaci (#842) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az is, meg a többi is. Vákuum rendszer rendben van? Falsot nem szív? Első körben, gyertya ellenőrzés vagy csere, kábeleket átmérni, vákuumot átmérni, kompresszió mérés. ;)

(#845) hódmaci válasza molnarpeter (#843) üzenetére


hódmaci
senior tag

Sajnos nem ismert.

Mágus2
Akkor kezdődik a tánc :)
Gyertyákkal kezdem. kap szép ujjakat, kiütöm a hibakódot azután meglátom visszadobja-e
Amennyiben igen akkor haladunk tovább. :)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#846) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!
Az ülésfűtés elszakadt fűtőszálát lehet javítani? (csak fűtő huzat)
Nem nagy összeg egy újat venni, de szívesen megcsinálnám, ha lehet. Nem szeretek pazarolni. A miatt merült fel bennem kétség, mert nem tudom, hogy működne-e, ha kivágom az elégett fűtőszál részt, majd összekötöm? A mérete az egész szálnak, ezzel változni fog. Ez számít a gyakorlatban? A szálat, hogyan lehet összekötni? Gondolom a forrasztás nem lesz jó, préselni kellene. Vagy mi a helyzet ez ügyben?

(#847) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok,

ha éles jobbra kanyarodáskor nagyobb sebességnél (60+..km/h) az autó bal elejéből ütemes "tukk tukk tukk" szerű hang hallatszik, annak mi lehet az oka?

(#848) Mágus2 válasza Askformore (#847) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Kerékcsapágy vagy féltengely csukló.

(#849) Askformore válasza Mágus2 (#848) üzenetére


Askformore
senior tag

A kerékcsapágynak nem búgni kellene? Egyenes úton általában semmi hangja sincs.

(#850) Mágus2 válasza Askformore (#849) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem feltétlenül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.