Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23751) Asbee válasza keke69 (#23748) üzenetére


Asbee
veterán

Ilyen hűtővel persze, hogy nem megy feljebb.

(#23752) keke69 válasza csucsbicep (#23749) üzenetére


keke69
őstag

Levettem róla mert nagyon hangosak voltak nagyobb fordulaton és raktam helyette kama flex folyadék csapágyasokat ami 100% fordulat mellett is hallgatnak mint a sír! ;)

Ha kell a kék ventik eladóak! :D

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#23753) Apone33 válasza keke69 (#23748) üzenetére


Apone33
őstag

Jól néz ki. ;)

Play Hard!!!

(#23754) keke69 válasza Apone33 (#23753) üzenetére


keke69
őstag

Köszönöm,igyekszik az ember! ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#23755) csucsbicep válasza CJ3 (#23750) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Én ezt úgy mondom, hogy nekem 3,5GHz-es i5 + 6850 950/1150 esetén néha bezuhan a vga kihasználtság a GTA4-nél, pedig magas beállításokkal nyomatom. Mondjuk, ha manuálisan feltekered a ventifordulatot, akkor érthető.

(#23756) Mustármag


Mustármag
őstag

csucsbicep: Had kérdezzem meg hogy mire elég az a 6850-es és a core i5?
Erősen gondolkozom hogy lecserélem a "Yorki"mat egy i szériás intel re.

(tudom ez nem procis topik u-h elnézést a félig off topic ért!)

[ Szerkesztve ]

(#23757) csucsbicep válasza Mustármag (#23756) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

GTA4-ben nem elég, mert a játék finoman szólva nincs jól megírva.
Maga a 6850 1680x1050-re tuningolva elég, 1-2 helyen azért visszább kell venni a beállításokból, de elégedett vagyok vele.

(#23758) Mustármag válasza csucsbicep (#23757) üzenetére


Mustármag
őstag

Értem, Köszönöm a választ. :R

(#23759) faranus


faranus
aktív tag

sziasztok

van egy kis problémám kb 1 éve használok egy sapphire 6870 t. Eddig 1 monitoron ment DVI csatlakozót használtam. Most sikerült beszereznem még egy monitort, azt is DVI portra akartam dugni de nem megy. Rádugom és semmi megpróbáltam de a HDMI se megy. Akármit dugok a kártyára csak az egyik DVI porton jön jel. Már mindent kipróbáltam másik kábel másik átalakító akárhogy trükköztem csak egy DVI port megy. CCC ben próbáltam hogy hátha valami szoftveres gond van de ott hiába dugok rá akármennyi monitort csak 1 db lát. Szerintetek mi lehet a gond? Elvileg a kártya képes 2 db monitort kezelni nem?

előre is köszönöm üdv faranus

tisztelettel faranus :R

(#23760) #00983040 válasza faranus (#23759) üzenetére


#00983040
törölt tag

Anno nem állítottad be hogy 1 monitorod van ?
Próbáltad a jelenlegit a másikra dugni ? Mert lehet h a másodlagos van használva elsőszámúnak ...
Nincs tiltva szoftveresen ?

Ha mégsem , akkor vedd ki a kártyát s rakd be ujra 1 perc múlva ...

Engedélyezve van a második kijelző ?

Klónozás vagy kiterjesztett-nek ....

Vezérlőpanelben ott van kettő monitor ? akkor csak beállítás kérdése az egész :U

(#23761) faranus válasza #00983040 (#23760) üzenetére


faranus
aktív tag

csak 1 monitort lát a ccc. ha a másik monitort dugom rá arra a portra amit használok akkor tökéletesen működik. tehát az a gondom hogy akármit csinálok csak 1 porton jön jel a vga ból . mintha csak 1 port lenne a vgan úgy látom a beállításoknál

tisztelettel faranus :R

(#23762) #00983040 válasza faranus (#23761) üzenetére


#00983040
törölt tag

És melyik csati nem müxik , melyiken nem megy ki jel ?

A Single Link DVI -n vagy a
Dual-Link DVI -n nem megy ki ?

[ Szerkesztve ]

(#23763) #00983040 válasza #00983040 (#23762) üzenetére


#00983040
törölt tag

Dual Link kimenethez :

[ Szerkesztve ]

(#23764) faranus válasza #00983040 (#23763) üzenetére


faranus
aktív tag

Dual-Link DVI nem megy

tisztelettel faranus :R

(#23765) DroiDMester válasza faranus (#23761) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Mind 2 DVI nem tud aktív lenni egyszerre!

Vagy dvi+display port vagy display port+hdmi vagy dvi+hdmi (itt viszont nem mindegy melyik dvi ba dugod a hdmi mellett mert az egyik dvi osztozik a hdmi vel)

(#23766) faranus válasza DroiDMester (#23765) üzenetére


faranus
aktív tag

az a gáz hogy a HDMI se megy és a mini displayport sem sőt van az alaplapon DVI és HDMI és az se megy

tisztelettel faranus :R

(#23767) v!ct0y válasza faranus (#23766) üzenetére


v!ct0y
veterán

Kijelzők érzékelésénél próbáltad már ?

(#23768) tibizje


tibizje
tag

Üdv.

Van egy MSI HD6850 1GB DDR5 típusú VGA-m. GTA IV közben 10perc játék után, minden high vagy very high, felbontás 1024x768, és felment 80fokra is, a fan speed 80%. Ez normális hőfok ilyen melegben? Gyári hűtő, és a ház oldalát levettem a jobb szellőzés érdekében.
Egy másik kérdés: alapjáraton,ha csak netezek, de videó nem megy, a VGA 40-45 fokos, és a Fan Speed ekkor 70-75 között jár, és elég zajos. Még játék közben is zavarna, de ha csak netezek, elég zavaró a hangja. Ez így normális? Esetleg merjem levenni 35%ra a fan speedet? Mert úgy már gyakorlatilag nincs hangja, vagy hagyjam Auto-n és alapjáraton 70-65% Fan Speeddel?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#23769) Peet20


Peet20
csendes tag

Sziasztok, 6870-et szeretnék venni, azt vettem észre hogy a powercolor 6870
http://www.powercolor.com/Global/products_features.asp?id=307
sokkal olcsóbb mint a többi márka.. Volt már tapasztalatotok vele? Hallottatok róla jót/rosszat?

(#23770) Apone33 válasza Peet20 (#23769) üzenetére


Apone33
őstag

Nincs vele személyes tapasztalatom, de dicsérik.

Play Hard!!!

(#23771) Asbee válasza tibizje (#23768) üzenetére


Asbee
veterán

Ház szellőzésed van? Az a 80 fok még azért elfogadható bár a 6850-nek nem alacsony. MSI afterburnert ajánlom venti állításhoz. De eleinte mindig monitorozd közben a hőmérsékletet.

(#23769) Peet2: [link]

[ Szerkesztve ]

(#23772) tibizje válasza Asbee (#23771) üzenetére


tibizje
tag

Igen eddig is Afterburnerrel néztem.
Normális hogy alapjáraton is ilyen hangos(70-75% fan speed)

(#23773) Peet20 válasza Apone33 (#23770) üzenetére


Peet20
csendes tag

Köszi

(#23774) Asbee válasza tibizje (#23772) üzenetére


Asbee
veterán

Alapesetben szerintem fölöslegesen megy annyin, de elképzelhetőnek tartom, hogy ha nincs ház szellőzés megáll a meleg levegő és ezért pörgeti ennyire.

(#23775) csucsbicep válasza tibizje (#23768) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az sok főleg, hogy ilyen pici felbontáson megy, akkor nagy eséllyel nincs is teljesen leterhelve és a fordulatszám is elég magas lehet. Ha 40-45 fokos, akkor is fölös a 70-75%-on pörögnie. Próbáld esetleg kitisztítani a kártyát vagy végső esetben újrapasztázni, de közre játszhat, hogy a házad is alig szellőzik, ráadásul meleg is van.
Nem lehet, hogy nem a gyári ventilátorvezérlése van és vki felül írta?

(#23776) tibizje válasza csucsbicep (#23775) üzenetére


tibizje
tag

Csak nem poros még annyira, hiszen valamivel több mint 2 hónapos, és a kezdetektől ezt csinálja:)

(#23777) F_Zolee válasza tibizje (#23776) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor rossz a szellőzés vagy ennyit tud a vga.

(#23778) tibizje válasza F_Zolee (#23777) üzenetére


tibizje
tag

A gépház oldalát levettem, ennél többet nem tudok tenni. És még zárt helyen sincs(pl. nincs 2 asztal között), hanem szabadon van, simán járhat a levegő.

(#23779) F_Zolee válasza tibizje (#23778) üzenetére


F_Zolee
veterán

Attól hogy leveszed az oldalát még nem támad valami szellő ami elviszi a meleget onnan. De ha alapjáraton is felmelegszik akkor ez ilyen fajta. Mondjuk nem mondtad még, hogy milyen meleg van ott.

(#23780) tibizje válasza F_Zolee (#23779) üzenetére


tibizje
tag

Hát a szobában pontosan nem tudom, de olyan 25, max 30fok lehet. De inkább 25.
Valamint észrevettem 1 furcsát.
Most ugye jelenleg 76% a Fan Speed, és 45-50 fokos a VGA. De mikor mittudomén például megnyitok 1 új oldalt Mozillában, akkor hirtelen felugrik 55-re is akár, vagy ha pont megnyitom a Mozillát, hirtelen felugrik, és látom a grafikonon, hogy amíg nyugalomban volt(nem nyitottam meg semmi újat sehol), akkor alacsonyabb volt a hőmérséklet. Tehát ha valami "változás" történik(megnyitom a Mozillát, vagy egy új oldalt nyitok Mozillában, vagy egyik megnyitott oldalról másikra megyek), akkor hirtelen felugrik, és ha 1-2 másodpercig nem teszek ilyet, lemegy a hőmérséklet 45 és 50 közé. Ezt nem értem:)

[ Szerkesztve ]

(#23781) DroiDMester válasza tibizje (#23780) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát pedig semmi érthetetlen nincs benne :N Mivel a Firefox használ Hardveres gyorsítást(amit ki lehet kapcsolni) alapból így még lapot se kell váltanod elég ha csak görgeted le-fel az adott oldalt(pl itt a tropic -ot) akkor felkapcsol 3D re a kártya értelem szerűen ha nem szöszölsz semmivel akkor vissza megy 2D re!

A túlzott melegedésnek 2.oka lehet

1, a már jól megszokott MSi baromsága hogy feleslegesen túl feszeli a GPU -t (eddig amikkel volt dolgom msi kártyák mind magasabb gpu feszen jártak mint a referencia kártyák) gondolom ez sem referencia 1,15.V ot kap!

2, Gyárilag elég sokszor nem jól van pasztázva a gpu(ez még a kisebbik és könnyen orvosolható hiba) és-vagy a GPU val érintkező hűtő felület nagyon rosszul van lemarva és nem fekszik rendesen a GPU -ra a hűtő ezt is lehet orvosolni de már picit bonyolultabb mint egy újra pasztázás :O

(#23782) tibizje válasza DroiDMester (#23781) üzenetére


tibizje
tag

A hardveres gyorsítást hogy kell kikapcsolni Mozillában?:)
Valamint a VGA feszültségét hol kell megnézni?(GPu-Z nem írja, valamint BIOSban sem figyeltem fel rá, csak a CPU feszültségét láttam,de lehet hogy csak szimplán vaksi vagyok:))
Az újrapasztázás macerás dolog? Kb mennyibe kerül egy normális hűtőpaszta?

(#23783) Apone33 válasza tibizje (#23782) üzenetére


Apone33
őstag

Eszközök, beállítások azon belül általános, ott van egy olyan menüpont, hogy hardveres gyorsítás használata ha lehetséges. Ab-vel meg tudod nézni, hogy mennyi feszt kap. katt

[ Szerkesztve ]

Play Hard!!!

(#23784) tibizje válasza Apone33 (#23783) üzenetére


tibizje
tag

Igen, közben megtaláltam a Mozillásat, köszi:)

Afterburner nem írja a feszt. Üresen van hagyva.

[ Szerkesztve ]

(#23785) Asbee válasza tibizje (#23782) üzenetére


Asbee
veterán

MSI Afterburner elvileg jelzi, de a gpu-z nek is kéne. Nem vészes a pasztázás bár ha még előtte nem pasztáztál semmit nem biztos hogy a vga-val a legjobb kezdeni. Jó paszta olyan 1500-2000Ft.

[ Szerkesztve ]

(#23786) tibizje válasza Asbee (#23785) üzenetére


tibizje
tag

GPU-Zben megtaláltam. A Sensors menüpontban van, szerintem ez lesz az: VDDC: 0.950V
Ez az ugye?

(#23787) Asbee válasza tibizje (#23786) üzenetére


Asbee
veterán

Igen, de terhelés alatt nézd meg.

(#23788) tibizje válasza Asbee (#23787) üzenetére


tibizje
tag

1.150V GTA IV közben.

(#23789) csucsbicep válasza tibizje (#23788) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Akkor pedig ref feszen megy 3d alatt.

(#23790) tibizje válasza csucsbicep (#23789) üzenetére


tibizje
tag

Tehát akkor nem ezzel van a gond?
Újra kéne pasztázni?
Mondjuk majd valamelyik nap Win7 reinstall lesz, hátha változik majd valami.

(#23791) Asbee válasza tibizje (#23790) üzenetére


Asbee
veterán

Milyen házad van? Van benne valami ventillátor? Ha ebben a melegben megreked a levegő benn attól simán lehet ez a melegedés.

(#23792) tibizje válasza Asbee (#23791) üzenetére


tibizje
tag

Gépház oldala le van véve. Régi, Codegen márkájú ház... Tudom elég rossz. Főleg hogy csak 2 hely van ventinek, egy hátul a táp alatt, valamint az oldallapon, amit levettem. Jelenleg az oldallapon van 1 venti, hátulra nem tudok rakni, mert ugye van 4 csavarnak hely a ventihez, de amint visszarakom az oldallapot, annak a része eltakarja a hátsó venti csavar helyét... Codegen szépen megoldotta.

(#23793) Asbee válasza tibizje (#23792) üzenetére


Asbee
veterán

Én a helyedben ha belefér azzal kezdeném. Egy ilyen ház. Van egy picit többért olyat ami felül is nyitott. Hátulra bele egy olcsó ac venti/esetleg felülre is más háznál. Van egy olyan érzésem, hogy a proci gondod is megoldódna.

[ Szerkesztve ]

(#23794) F_Zolee válasza tibizje (#23792) üzenetére


F_Zolee
veterán

Milyen lapod, tápod, procid és hűtő van?

(#23795) Asbee válasza F_Zolee (#23794) üzenetére


Asbee
veterán

Fölösleges azt itt megbeszélni, nem ide tartozik, fx topikban már dolgozunk rajta, csak megemlítettem.

[ Szerkesztve ]

(#23796) tibizje válasza Asbee (#23793) üzenetére


tibizje
tag

Sajnos most egy forintom sincs új házra:/ Esetleg őszre tudnék annyit gyűjteni,de az se biztos.

OFF: Szerintem a procimnál nem a melegedés lehet a gond, mert a CPU 55 fokos kb játék közben.Mielőtt leesik a CPU 1400MHzre, akkor 52 fokos az alaplap. Túlmelegedés szerintem nincs ezeknél.
OFF vége.

(#23797) Asbee válasza tibizje (#23796) üzenetére


Asbee
veterán

Valszeg alaplap. De írtam privátot.

(#23798) mex28 válasza faranus (#23761) üzenetére


mex28
csendes tag

Szia. Ezt találtam, hátha segít:

1. Connecting monitor 1 to the the botton DVI port, using Dual Link DVI-D lead. Start and Shut Down.

Then, 2. Connecting monitor 2, to the the top DVI port, using Dual Link DVI-D lead. Start in 'safe mode'and Shut Down. Both monitors kicked into life and were displaying identical content. Shut Down.

3. Restarting in normal mode. Both monitors were displaying identical content. Right clicked on the display icon (in the toolbar) and selecting monitor 2 ~ Extend Desktop.

Checking in CCC, two monitors (1 and 2 of 3) were shown enabled.

És itt egy doksi is http://www.tomshardware.co.uk/forum/304311-15-6870-multi-display-problem
A chapter 4-ben van szó erről a témáról.

(#23799) milan18


milan18
aktív tag

Sziasztok!

Vásároltam egy 6850-es karit iponból és furcsa a régi 8800gt-mhez képest jóval gyorsabbnak kéne hogy legyen de játékokba olyan mintha egy kis fps laggom volna...szóval mintha laggolnának a játékok +az efektek is olyan furcsák az nvidia karihoz képest sima dx9-be is!
Leszedtem a juniusi drivert de semmit nem javult ja és csak 1024-es felbontáson játszom ahova még a 8800-as is elégecske volt mit tehetek??

[ Szerkesztve ]

(#23800) Asbee válasza milan18 (#23799) üzenetére


Asbee
veterán

Milyen procival hajtod?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.