Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19651) ZozzHUN válasza Gaboman (#19650) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Nekem HD6870x2 van.

(#19652) Dency01 válasza zoleeno1 (#19649) üzenetére


Dency01
aktív tag

Nincs, azért kérdeztem mert ha nem ad semmi pluszt akkor hagyom az egészet.

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#19653) zoleeno1 válasza Dency01 (#19652) üzenetére


zoleeno1
addikt

Akkor meg is válaszoltad a kérdésedet :) Ha nincs vele gond ne piszkáld szerintem. Pluszt, gyorsulást, stb pl játékoknál a driverek hoznak, nem a bios.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#19654) Gaboman válasza ZozzHUN (#19651) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ezt a tesztet lefuttatnád nekem?
Alapórajelen és max OCval amit bír a kártya?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#19655) csucsbicep válasza zozyk (#19646) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

6850 eleve nem az a melegedős fajta. Egy szellős házban simán produkálhat ilyeneket.

(#19656) miresz válasza Gaboman (#19650) üzenetére


miresz
veterán

:B De ,már ha minden jól megy nem sokáig.

(#19657) Gaboman válasza miresz (#19656) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Egy kis tesztelés?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#19658) miresz válasza Gaboman (#19657) üzenetére


miresz
veterán

Nincs meg a bench. Honnan tudom leszedni?

(#19659) Gaboman válasza miresz (#19658) üzenetére


Gaboman
nagyúr

S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat esetleg?
Letöltés
FullHD 7970 eredményei alap és tuningos.

Beállítások:
4x MSAA / DX10.1 / HDAO / Ultra(CS) Version / Use DX10.1 ON / Enable Tessellation / Contact hardening shadows

DAY 51 / 81 / 113
NIGHT 45 / 79 / 110
RAIN 47 / 81 / 115
SUNShafts 42 / 62 /101

OverClocked! (1125/1575)
DAY 59 / 97 / 135
NIGHT 52 / 93 / 130
RAIN 52 / 95 / 137
SunShafts 47 / 72 / 116

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#19660) miresz válasza Gaboman (#19659) üzenetére


miresz
veterán

Az sincs. :( :DDD Milyen procival vilt ez a teszt,mert anno még próbálkoztunk vele,de kemény 1 szálat,azaz fél magot mozgatott meg a CPU-ban(FX8120) a teszt. Ez a teszt erősen CPU függő pl egy Intel Sandy B. procival sokkal jobb,mivel az erősebb egy szálon.

[ Szerkesztve ]

(#19661) Gaboman válasza miresz (#19660) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ott a link, nem kell hozzá a játék, le tudod mérni.
Persze tudom nem lesz olyan jó az eredmény, de az OC érdekelne igazán hogy az alaphoz képest mit kapsz vele.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#19662) miresz válasza Gaboman (#19661) üzenetére


miresz
veterán

Holnapra lemérem neked,de most lépnem kell,mert az asszony beszabályzott. :DDD :DDD

(#19663) zoleeno1 válasza miresz (#19662) üzenetére


zoleeno1
addikt

gondolom a valenytiny napra vagy mi van mára hivatkozva... :DDD

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#19664) Gaboman válasza miresz (#19662) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Okés! :DDD

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#19665) ZozzHUN válasza Gaboman (#19654) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Holnapra halasztanám én is ezt a mérést, mert engem is beszabályozott a párom, először csak a testemet akarta, de most már a szememet is !! :Y :Y (sorozatot nézünk együtt)

[ Szerkesztve ]

(#19666) #19617792 válasza Dency01 (#19648) üzenetére


#19617792
törölt tag

nekem is V2es van, ua. bios volt rajta, mint neked, jól működött, de volt egy bugja, hogy idle nem ment le a megfeleő 100/150MHz órajelekre (ami a 6800-ak default idle órajelei), csak 300/300-ra, amit nem tudom honnan szedett, BIOS-ban sehol se volt így megadva. BIOS update után már rendesen lement 100/150-re. VGA-kon se árt BIOS-t frissíteni, ugyanúgy, mint alaplapok esetén, de szintén figyelmesnek kell lenni, mert téglázható...

[ Szerkesztve ]

(#19667) zozyk válasza #19617792 (#19666) üzenetére


zozyk
addikt

Nekem az MSI R6850 a memóriát nem is veszi vissza,csak a GPU-t 300 ra...

Érdemes lenne akkor BIOS-t frissítenem rajta,vagy ez ilyen?

BiOS ver. : 013.012.000.028

Röviden leírná valaki,mi a menete a BIOS frissítésnek?

[ Szerkesztve ]

(#19668) Malibutomi válasza zozyk (#19667) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Egy monitor van rajta, van másik kijelző is?

(#19669) zozyk válasza Malibutomi (#19668) üzenetére


zozyk
addikt

1 monitor + 1 TV (HDMI)

(#19670) zoleeno1 válasza zozyk (#19669) üzenetére


zoleeno1
addikt

akkor nem is fogja vissza venni, ha 1-nél több megjelenítő van csatlakoztatva, nem veszi vissza az alap órajeleket.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#19671) petymeg


petymeg
addikt

sziasztok!

ez a bios update hogy történik, meg honnanlehet letölteni friss biost?
a kártyám honlapján nem találok ilyet.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#19672) zozyk válasza zoleeno1 (#19670) üzenetére


zozyk
addikt

Köszi az infót...

Lekapcsoltam a TV-t és már szépen le is vette 100/150-re...
(és 10 C fokot esett a hőmérséklet is...)

:R

[ Szerkesztve ]

(#19673) RetepNyaraB válasza Gaboman (#19659) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez egy ratyi szimpla tesztecske, el is hasalt a cucc :K :

beallitasok

alapon

huzva

Az egy szal stimmel, 3,8 Ghz-en is kifektette a mutatot terhelve :C

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#19674) Biga123 válasza petymeg (#19671) üzenetére


Biga123
addikt

[link]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#19675) #21346560 válasza Biga123 (#19674) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ez már 2 éve is régi volt.... és unalmas...
Gondolom azért jött ide és azért kérdezett itt, mert elég szorosan köze van ahhoz a témához, amire kíváncsi.
Le akarod szoktatni az embereket a PH! látogatásáról? Ennyiből akkor nem PH!-zunk hanem mindent beírunk a gúgliba...

[ Szerkesztve ]

(#19676) csucsbicep válasza petymeg (#19671) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Minek akarod frissíteni?

(#19677) petymeg válasza csucsbicep (#19676) üzenetére


petymeg
addikt

csak akkor akarom, ha van friss.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#19678) csucsbicep válasza petymeg (#19677) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Szerintem, ha jól működik a kártya nem éri meg minden áron lecseréli.

(#19679) Biga123 válasza #21346560 (#19675) üzenetére


Biga123
addikt

Te fogod neki elmagyarázni lépésről lépésre újra és újra hogy mit hogy csináljon? .. mert látszólag fogalma sincs a történetről.. előbb nem árt azért körülnézni hogy mit is akar csinálni az ember szvsz. és mivel jár ha pl elszúrja.. és amennyire tudom ez nem egy flash-elős topic csak neked :[link] + ott a ph kereső is párszor már le lett itt is írva..

amúgy meg csucsbicep-nél a pont..

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#19680) #21346560 válasza Biga123 (#19679) üzenetére


#21346560
törölt tag

És ezt olyan nehéz lett volna elmondani neki egyből?!
Neked hogy esne, ha valahol kérdezel valamit, és elküldenek a gúgliba?

(#19681) zoleeno1 válasza petymeg (#19677) üzenetére


zoleeno1
addikt

csak akkor akard, ha gond van a meglévővel, ne ha van friss. Ez nem egy pl winrar, amiből felpakolod minden féle következmény nélkül a legújabbat, mert miért ne... csúnyán el is lehet szúrni a dolgokat, főleg ha még sosem csináltál ilyet. Ha nincs gond vele ne piszkáld szerintem se. Játékoknál gyorsulást, javulást, stb nem a bios hoz, hanem a driverek. Ha minden áron neki akarsz fogni, tüzetesen olvasd át a linkelt "bios frissítés" topikot, mielőtt bele vágsz.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#19682) #19617792 válasza ZozzHUN (#19612) üzenetére


#19617792
törölt tag

egy jó minőségű táp a közel 100%-os terhelést is bírja hosszútávon (ettől lesz jó), hiszen a kicsik sokszor úgy készülnek, hogy leskálázzák a nagyokat, ergo van bennük túlméretezés. mert minek tervezzenek totálisan más teljesítményű belet, ha olcsóbb úgy megoldani, hogy leskálázzák a meglévőeket... ha meg nem bírja, akkor lekapcsol, de megmurdelni nem, vagy legalábbis nagyon kicsi az esély, hogy megfog. és ismét, ha jó a táp, akkor csak a táp megy el az örök elektronmezőkre pihenni, a gép meg pörög tovább. egy 400W-os (pláne a mai erős 12V szekciósak) bírják a strapát. TDP csak egy adott határérték, annyit egy kari legfeljebb Furmarkkal eszik...

(#19683) xerion


xerion
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég vettem zsír újonnan 1 Sapphire hd 6850 toxic kártyát. Az a bajom vele ha cod2-vel ami nem 1 mai játék dx9 be játszok vele full grafón van hogy 71 fokos a kártya-.- és a venti mindig csak ilyen 20-30% os sebességel pörög.. ezt írja a gép legalábbis és a ház oldala is levan véve pedig szal nemértem mivel a gép szellőzése jó alapbol van a hátuljába is 2 venti.. pedig nem szabadna neki ennyire melegednie. a procim is van hogy 60 fokos-.- és semmi nincs húzva pedig csak összevan rakva és kész.. segítségeteket előre köszi

(#19684) csucsbicep válasza xerion (#19683) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A ventilátor fordulatszámát te is át tudod állítani, pl ATT-el. Egyébként a 71fok nem sok, bár nem tudom mennyire terheli le a kártyát.

(#19685) zoleeno1 válasza xerion (#19683) üzenetére


zoleeno1
addikt

A 71 fok egyáltalán nem sok ezeknél a kariknál... Ha a venti fordulatot manuálisan akarod állítani, akkor MSI afterburner-el, vagy Sapphire trixx programokkal tudod megtenni. Terhelés alatt a processzor 60 fok is jó érték, gyári hűtővel főleg (gondolom nincs cserélve). Nem tom mi a problémád :N

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#19686) xerion


xerion
csendes tag

ki tuddnád nekem fejteni mi is az az ATT? :D a bios ban van valaholv vagy ez 1 program?

(#19687) Debilon válasza xerion (#19686) üzenetére


Debilon
addikt

külön program, Ati Tray Tools rövidítése

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#19688) csucsbicep válasza xerion (#19686) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Külön program. Ati Tray Tools. Nagyon sok beállítást tesz lehetővé, de nem biztos, hogy erre lesz szükséged. Elég lehet egy könnyebben átlátható Trixx vagy AB is. Ezekkel tudsz belőni ventilátor profilt is.

(#19689) xerion


xerion
csendes tag

ha jól emlékszem valamelyik topicban láttam hogy 60-65 fok a procinál azért nem a legjobb és az. a videókártyánál a program meg jelzett hogy bajvan..:D

(#19690) zoleeno1 válasza xerion (#19689) üzenetére


zoleeno1
addikt

Engedj rá a video karira 1 Furmark-ot, az szénné terheli, ha tényleg túl melegszik, az majd megmutatja. (Mert az a régebbi játék valóban nem járatja fullon, ez szinte tuti.)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#19691) csucsbicep válasza zoleeno1 (#19690) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Viszont, azt meg soha sem fogja elérni a játékok alatt.

(#19692) zoleeno1 válasza csucsbicep (#19691) üzenetére


zoleeno1
addikt

Persze, de túlmelegednie sem szabadna az alatt sem. Egyszerűbb felpakolni, mint pl 1 crysis-t :) Ha furmarkot bírja vagy fél órát, akkor semmi alatt nem melegszik túl, az biztos.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#19693) xerion


xerion
csendes tag

6 perc alatt elértem a 85 fokot furmarkal... és inkább kiléptem belőle.. :D ja és a bioszban mivel hogy 1600 mhz-s ram van az alaplapba de alapból cask 1333-at lát felhúztam 1600-ra az 1-ik progi írja hogy látja az 1600-at de a 3dmark 11 aztírja hogy csak 1333-ment..

(#19694) RetepNyaraB válasza xerion (#19689) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez így nem mond sokat...
Miféle program jelzett és micsodát?
A cpu gyári hűtővel van?
Milyen fajta?
Egyáltalán milyen géped van? Tedd fel adatlapra legalább. :K

A kártyára írták többiek is, hogy 71 fok nem sok. Nekem ha húzva van, akkor 80-82 fokon pörög. Akkor már megy a venti is 55%-on...

A háznak pedig nem tesz jót, ha leveszed az oldalát, mert nem valósul meg a légcsatorna benne. Illetve, ha mégis hűvösebb így, akkor rossz a szellőzése.

előzőhöz: a modern kártyák védve vannak túlmelegedés ellen, lelövi magát, ha gond lenne; tehát nem kell beszarni a Furmarktól. 85 foknál hány százalék volt a légkavarás?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#19695) xerion


xerion
csendes tag

A furmark program írta hogy 85 fokos a kártya és a grafikonon mutatta hogy már eléggé a pirosba van. A cpu igen gyári hűtővel van ami 1 amd phenom ii x4 965 black edition.
A gépem:
Alaplap: Asus m4a88t-m /usb 3
vga: Sapphire hd 6850 toxic
táp: lc power lc 6600 vagy mi:D
ram: kingston 1600 mhz hyper x
van 1 corsair ssd-m 60gb 1 sima winchester valami régi 250gb-os
amikor 85 foks volt a vidikártyám csak 35% on ment a ventije.. nyáron amikor nagyon meleg volt a szobámba is és levettem a ház oldalát teljesen hallható volt a különbség hogy sokkal kevesebbet forgott a proci hűtője.. akkor forgott vagy 3800 at utána lement 3000-re kb..

(#19696) RetepNyaraB válasza xerion (#19695) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ahham.
Ha eltekintek a beleugatástól, akkor próbáld meg a Sapphire Trixxben manuális vetilátor profil gyártását (tehát megmondod neki, milyen hőfokon mennyire pörögjön). Ezt egy kis grafikonon húzgálható tetszőleges számú pöcökkel teheted meg. Azt tartsd szem előtt, hogy kb 55% felett már nem nő a pörgettyű hatása, csak a zaja; de az nagyon :P
Ez sztem leviszi a hőmérsékletet valamelyest.
Nb. Nekem az Afterburner nem engedi szabályozni a ventit, azt nem tudom ajánlani (pedig tuningra-monitorozásra amúgy nagyon remek cucc)

Ha kicsit beleugathatok :B akkor dobd ki a gyári cpu hűtőt, nagy határ szar :(
Végy az aprón egy használt valamit (ez nem ennek a topicnak témája, de 5-7K ft-ért már van ált. jó Alpenföhn, Arctic, Xigmatek, Scythe és társai) és rögvest le fog menni 20 fokot :K

Másrészt pedig az a táp hajmeresztő :Y Én sürgősen összespórolnék egy minőségi 500W-os darabot és ezt rituálisan megsemmisíteném, mielőtt bajt csinál. Erről a "milyen tápot vegyek" c. topicban tudsz kiokosodni, de a Chieftec-nek van pl olcsó és jó ilyen tápja.

Ha pedig szemlátomást hűlt a cucc a leszedett oldalfaltól, akkor sajna NEM jó a szellőzés a házban. De ez se ide való. Kérdezz utána.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#19697) zoleeno1 válasza xerion (#19695) üzenetére


zoleeno1
addikt

RetepNyaraB kb mindent leírt az utóbbi 2 hozzászólásában. Nálam tökéletesen műxik MSI Afterburner. Nekem pont trixx-el volt régebben gondom, mert restart után vmiért nem töltötte be a kézzel módosított értékeket. Ez már régen volt, azóta jött nem is 1 új verziója, lehet már jó lenne, de mivel AB bejött, meg se néztem. Szal mind2 progi alkalmas manuális venti szabályozásra, próbáld ki, használd amelyik bejön. Pofon egyszerű, egyikhez sem kell szaktudás.

A tápot pedig mihamarabb cseréld le, mert haza vághatja az egész konfigod! Ahogy mondani szoktam/szokás: ajtó támasznak, papír nehezéknek, villany vasutat üzemeltetni jó, de sz.gépet nem. Elég oda pl 1 minőségi 350-400W-os is, pl: Chieftec CTG-400.

Bár valóban azt szokás mondani, hogy a gyári CPU hűtők alapból kukába valók, de nálam az i5-2400-on az van. Alap 3.1-en jár, újra pasztázva Artic MX-2-vel és 1 óra prime után sem megy 60 fok fölé. Ami szerintem nem sok, nekem megfelel. Amíg ezt tartja nem is rakok rá másikat.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#19698) #19617792 válasza zoleeno1 (#19697) üzenetére


#19617792
törölt tag

"villany vasutat üzemeltetni jó"

még arra se. :DDD

(#19699) RetepNyaraB válasza zoleeno1 (#19697) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az Intelnek vannak (inkább: voltak) használhatóbb gyári hűtői.
Ha Neked bejött, akkor hurrá - az AMD nagyon nem remekel ilyen fronton, főleg nem az izzani szerető x4-eseknél. Meg hangos is baromira :K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#19700) #21346560 válasza RetepNyaraB (#19699) üzenetére


#21346560
törölt tag

Meglepődtem, mert az FX-8120-hoz egész kellemes kis hűtőt adtak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.