Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sirus86


Sirus86
tag

Tud valaki hasonlo OLED-es laptopot Ryzen 6+ szeriaval?

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#2) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Nagy pirospont az OLED-ért, az ára ennyi, nem kell magyarázni, csak nem értem a Star Trek logót a fedlapon :DDD

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#3) Chiller


Chiller
őstag

Látom a billentyűzet terén még mindig van lejjebb...

Ezeket már tényleg nem tudom mire vélni, mint szándékos szopatása a vásárlónak.

@Sirus86: Nagyon semmilyen laptop nincs R6-al, ami nem asus... :(((

[ Szerkesztve ]

(#4) azbest


azbest
félisten

Asusnál rettettően nagy a kavar, hogy melyik gépen milyen portok vannak. Elsőre azt hittem itt is erről van szó.

Nem akartam elhinni, hogy usb3.2 gen2 van rajta (10gbps), mert a ryzen 6000 sorozatról azt hallottam, hogy usb4/tb3 portokat támogat. De úgy tűnik, hogy mégsem, mert az amd oldalán is csak 10gbps van. Bakker, ez most komoly, hogy alapból 3.2-es és ha a gyártó ad ki bios upgradet, akkor van usb4 experimentál? [link]

#1 Sirus86
Vivobook S sorozatban is lehet ryzen 6k szériás. Lehet néhány dologban még jobb is. Attól függ, hogy energiatakarékosabb vagy állítható teljesítményű gép kell, bővíthető ram kell / lehet-e. Ddr4es szériákból még előfordul ram bővítős.

Más gyártónál is lehet, csak oleddel szerintem asustól vannak kedvező áron. (múltkor volt akciósan 12th gen i3 12 szálas ram és ssd bővíthetős 2.8k oledes gépük is br 190ezerért.)

[ Szerkesztve ]

(#5) lohi válasza Sirus86 (#1) üzenetére


lohi
tag

Lenovo Thinkpad Z13 / Z16 :)
Ez viszont USB-4 -el van ellátva.

[ Szerkesztve ]

(#6) nkmedve


nkmedve
őstag

Nem tűnik rossznak az új széria. Én az egyel korábbi UX325-öt használom teljesen elégedetten már lassan másfél éve, viszonylag jó áron jutottam hozzá (800 EUR körül).

A régin más a portválaszték, volt még USB-A, HDMI, de hiányzott a Jack. Hogy összességében jobb vagy rosszabb az új változat portok szempontjából, az szerintem felhasználófüggő.
Már az enyémben is nagyon szép OLED panel van, még ha alacsonyabb felbontású is (1080p), másfél év alatt a beégésnek még semmilyen nyomát nem látom, bár nem vagyok nagyon hardcore user (a munka/játék többnyire asztali gépen megy, a laptop csak hordozásra van).
Hardveresen elég nagy különbség van, mivel az UX325-ben Tiger Lake dolgozott (az enyémben i5, 16GB LPDDR4x társaságában) a Ryzen 6 jóval erősebb és energiahatékonyabb.
A hűtés persze lehetne jobb úgy a régi mint az új szériában, de 1 kilós súlynál, nagy akku mellett egy komplex/nehéz hűtő nem igazán lehet elvárás, egy ilyen gépnél inkább hardveres oldalon kell mérsékelni a fogyasztást és javítani a hatékonyságot. Átlagos használat mellett nekem nem volt gondom a melegedéssel még Tiger Lake-el sem, egyedül játék közben tudott a burkolat kényelmetlenebb szintre melegedni.

Összességében nekem még mindig nagyon szimpatikus ez a széria, de sok fog függni az árazástól. Én az enyémet kb. féláron vettem egy közepesen felszerelt XPS 13-hoz képest, más OLED-es opció pedig nem igazán volt akkoriban, úgyhogy nem is volt kérdés melyik éri meg jobban. Ha a mostani széria lényegesen drágább lesz akkor már lehetnek értelmesebb alternatívák.

[ Szerkesztve ]

(#7) lohi


lohi
tag

Egy ideje már ilyen gépet használok és teljesen meg vagyok elégedve. Ha bele akarnék mégis kötni, akkor a Lenovo Thinkpad Z13 -as tapipadját raknám ebbe bele... de a következő gépem úgy is az lesz csak már a gen2.
Én legfőképpen munkára használom, programozásra. Egész nap bírja, 8 - 10 órát el tudok lenni egy töltéssel folyamatos munka mellett. Ez idő alatt nem akad, nem lasul... pedig én használom rendesen. egész nap aktív 7-9 asztal, a memória 12-14Gb foglalt.
Ami az egyik legjobban tetszik benne és ezt a tesztekből mindig kifelejtik, hogy itt ha kihúzom a töltőt a gépből, akkor csak kevés százalékban lassul vissza. Az Inteles 'konkurencia', viszont ilyenkor az harmadára vágja vissza a teljesítményt (és úgy is jóval kevesebb ideig bírja). Szóval, a legjobb windows-os gép munkára. Ennél hatékonyabb már csak a mekbúk, de nekem windows-os kellett.

(#8) flexxx2


flexxx2
őstag

Valaki látja az értelmét a 2880as felbontásnak 13.3"-on? Nekem FHD van és már az is durván kicsi betűket jelent natívban használva.

(#9) L4mie válasza flexxx2 (#8) üzenetére


L4mie
veterán

Nem is ez a fő kérdés, hanem, hogy FHD-ban romlik a minősége a képnek?

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#10) lohi válasza flexxx2 (#8) üzenetére


lohi
tag

Igen van értelme. Sokkal szebb a képe, nem véletlenül rendelkeznek a mekbúkok is nagy natív felbontással. Én ezt a gépet 150% használom és tökéletes. De pl videóknál nagyon látszik ha fhd vagy 4k, ezen a kijelzőn meg pláne.

(#11) L4mie válasza Neurotoxin (#2) üzenetére


L4mie
veterán

nekem az kifejezetten tetszik :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#12) plömplöm


plömplöm
őstag

hát, nemtom, hogy ennek az entere, vagy a hp-k í gombja a nagyobb hüjeség

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#13) ddekany


ddekany
veterán

Azt amúgy lehetne, hogy bevezetnek egy nemzetközi szabványt arra, hogy hogyan néz ki egy billentyűzet adott méret esetén, és aki azt nem tartja be, azt a céget beszánják sóval? Csak mert ez valahol egy produktivitás kérdés is. (Pl. az ilyen enter remek, ha szeretnék random sortöréseket tenni a forráskódba...)

[ Szerkesztve ]

(#14) plömplöm válasza ddekany (#13) üzenetére


plömplöm
őstag

igen, semmi gond nincs ezzel, látod, "ajánlott" :D
keress rá a tesztben arra, hogy "enter". legalábbis én nem találtam egyet sem. ez nem fontos.
és azok a csillogó kerek izék a zsanéroknál oldalt, mint "letisztult". aha.
"Okos erősítő prémium Cirrus Logic AMP a 350%-kal hangosabb, torzításmentes hangzásért", gyá

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#15) zsocy válasza nkmedve (#6) üzenetére


zsocy
őstag

Én is az előző tiger lake-es szériát használom, egy UX363-at. Ugyanolyan hardver kiépítésben mint a tiéd (i5,16gb,512ssd), szintén másfél éve.
Nekem ez a használós gépem, nincs olyan nap hogy legalább néhány órát ne menne, szóval van tapasztalatom vele. Netezek, filmezek, zwiftelek (az tekeri a procit is rendesen), mindent csinálok rajta. Sokat megy aksiról is.
Eddig hibátlan, a panelen semmilyen beégés nem látható, hibákat nem produkál, laza netezéssel ma is elmegy 6-7 órát, erős terhelésnél persze kevesebbet. Alapból nincs hangja sem, terhelésre persze pörög, de az sem felszálló repcsi kategória.
A filmek gyönyörűek az oleden, az egész gép teljesen egyben van ma is.
Ezen a szinten már nagyon jó gépeket csinál az Asus is, és persze, írjátok a Thinkpad Z13-z16-ot, Macbookot, XPS-t, de azok 1 milla környéki gépek mind. Ezt meg 370-ért vettem, és ha megmutatom bárkinek még ma is elbámul az oled képminőségen.

(#16) ddekany válasza plömplöm (#14) üzenetére


ddekany
veterán

Amúgy valószínűleg nem szempont a legtöbb embernek a billentyűzet, mert már csak visszahatna a gyártókra, ha ez alapján választanak. (Ja, plusz hülyeségeket írok, mert nem random entereket rakok be ilyeneken, hanem random backslash-eket.)

(#17) Sirus86 válasza lohi (#5) üzenetére


Sirus86
tag

A meret a lenyeg, a portok nem annyira :) Koszi a tippet!

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#18) Semplar válasza Chiller (#3) üzenetére


Semplar
őstag

„A Notebook gyártók új koordinátákra irányítva. Kutasson fel új billentyűzetelrendezést, gyűjtsön tesztelő mintapéldányokat! A legfontosabb feladat: új típusok piacra dobása elemzés céljából. Minden egyéb szempont másodlagos. A vásárlói elégedettség és az Enter -gomb feláldozható.” ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#19) nkmedve válasza zsocy (#15) üzenetére


nkmedve
őstag

Mindenben egyetértek, a kissebb hibák ellenére is nagyon jó kis masinák ezek, főleg ha az ember jó áron fog ki egyet. Én annak idején 300k forint körül vettem az enyémet (az akkori erősebb forinttal számolva) annyiért best buy volt, semmi nem ért a közelébe.

Az jó hír, hogy a kijelző aktívabb használat mellett is jól bírja a gyűrődést. Nálam, mivel csak másodlagos gép, így nem ment olyan sokat, de azért kis munka, képfeldolgozás, film, néha casual játék simán megy rajta és enyhébb terhelés mellett az akkuidő nálam is kiváló (80% max töltéssel szoktam használni, úgy is elég legtöbb helyzetben).
Egyelőre nem érzem azt, hogy le kéne cseréljem az UX325-öt, valószínűleg kijön még egy-két Zenbook 13 széria addig, de mindenképp figyelemmel kísérem a szériát. :)

(#20) plömplöm válasza ddekany (#16) üzenetére


plömplöm
őstag

és vedd észre, hogy sikerült úgy feliratozni a billentyűzetet, hogy a < és > ott van a helyén az í és y gombokon, de rákerültek az m és : gombokra is, ahol vagy < és > lesz az eredmény, vagy nem. az ű gomb szélesebb, mint kellene; a 0 viszont keskenyebb. aztán azt, hogy a funkcióbillentyűkön ott vannak ugye a másodlagos funkciók, hangerő és ilyesmik, de az esc gomb másodlagos funkcióját sikerült az fn gombra feliratozni. a számgombokon a fű funkció a gomb közepén van, a betűgombokon baloldalon, kivéve amelyiken nem, mert azon szintén középen. 40kg-os plázacicáknak persze lehet ajánlott, mert 1kg, és azok úgysem gépelnek, mert képtelenek a tarkabarka műkörmeikkel.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#21) Karolac


Karolac
csendes tag

Ferencz Józsi után szabadon: minden szép, minden jó... kivéve "ujjlenyomat-olvasót rejt, ez tesztünk során gyorsan és megbízhatóan működött" Mert az csapnivaló. :W A masinám annyival gyengébb, hogy Ryzen 5 van benne, de nem az a lényeg. A biometrikus olvasója, vagy drájvere egy nagy rakás, vagy másképpen egy kalap... Originál gépnél az 5. napon bemondta az unalmast. Drájver újratelepítés ezt ideig-óráig megoldja, de egyre rosszabb az eredmény. Az ügyfélszolgálat szerint ezzel együtt kell élni, mert nem jól optimalizálták a W11-hez. Akkor miért azzal az OS-el árulják kérdésre a válasz az volt, hogy ez üzletpolitika, ez a trendi... :Y Elképzelhetőnek tartom a hardveres hibát is, de azért nem gariztatiok egy egyébként "tökéletes" gépet.

(#22) zsocy válasza Semplar (#18) üzenetére


zsocy
őstag

Én a billentyűzetet sem érzem annyira rossznak mint ahogy itt beállítjátok.
Tök jó a nyomáspontja, csendes, sötétben is látszik a világítás miatt, jól működik.
A számológép-touchpad is nagyon jó ötlet szerintem.
A céges gépem egy Thinkpad T480s, az azon lévő bill persze kb. mindenben jobb, de az ágyban webcímeket (meg ilyen hülye kommenteket ;] ) írni teljesen jó ez is. Ha pedig melléütök akkor kijavítom. :)
40 kg-os plázacicának sem érzem magam, pedig bizisten élvezem a gépet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23) azbest válasza flexxx2 (#8) üzenetére


azbest
félisten

Nem natívon nézik az emberek ezeket azért. Pontosabban nem 100% skálázással.
A 2880x1800 felbontás 200% skálázáson 1440x900. Ha 150%, akkor 1920x1080 a logikai felvontás és méretezés. Gondolom nem véletlen, hogy ez a natív felbontása :)

És nem látszik torznak egyik módban sem, mert az alappixelek aprók, meg ugye a képt nem pixelesen skálázza át amúgy sem a programok többsége, hanem csak a méretezésnél számít, a formák natívan vannak rajzolva. Szóval igen, jó.

#21Karolac
nekem is hektikus az ujjlenyomatolvasó felismerése vivobook s-sel, ilyen power gombba ültetettel. Sok múlik a betanításon és nagyon el kell találni hogy érintem hozzá, hogy sikerüljön, de akkor sem mindig megy.

#14plömplöm
ja, mindengyik hangja hitvány hardveresen. Ha fenn vannak a szoftveres hang mágiák, akkor lesz kb elfogadhatóra ellentorzítva.

[ Szerkesztve ]

(#24) plömplöm válasza azbest (#23) üzenetére


plömplöm
őstag

"A 2880x1800 felbontás 200% skálázáson 1440x900. Ha 150%, akkor 1920x1080 a logikai felvontás és méretezés."

1920x1200 az az 1920x1080, ez nem 16:9, hanem 16:10. és igen, nálunk 4k-s 13"-es és 14"-es notebookok is vannak, és senki sem nézi natívban, tökre sok értelme van meghajtani ennyi pixelt, mindenki 200%-kal nézi. és akinek meg a külső monitorja egy 24"-27"-es 1920x1200, reklamál, hogy minden olyan összevissza :D

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#25) ddekany válasza plömplöm (#20) üzenetére


ddekany
veterán

Az Alt Gr + M az magyar kiosztáson Win 10-el tényleg <, és az Alt Gr + . tényleg >. Szóval kétféleképpen is lehet reláció jeleket írni magyar kiosztáson. Ezt eddig amúgy nem tudtam.

(#26) ddekany válasza plömplöm (#24) üzenetére


ddekany
veterán

Az az értelme, hogy bár ugyan akkora, de szebb/élesebb rajta az írás. Illetve főleg az írás, de potenciálisan más is. Persze, a hátulütő, hogy a régi típusú alkalmazásoknál lehet gond (vagy homályosak lesznek, vagy nem férnek ki a feliratok itt-ott).

(#27) plömplöm válasza ddekany (#25) üzenetére


plömplöm
őstag

ha ezt nézzük, akkor igen, speziel az előttem lévő dell billentyűzeten az m és . gombokon nincs rajta a < és > , és az altgr+m kombóra < helyett elindul a macrium reflect, én meg ezt nem tudtam :D

és az fn+esc nekem is a lock funkció, de normálisan szépen kékkel, ahogy a többi fn funkció az f1-f12 gombokon

#26: szóval egy 4k monitoron 200% skálázással szebb a bármi, mint egy ugyanakkora és ugyanolyan megjelenítési paraméterekkel rendelkező, de "csak" natív fullhd felbontásún?

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#28) ddekany válasza plömplöm (#27) üzenetére


ddekany
veterán

200% kapcsán... Sokminden szebb, mert több pixelre renderelnek mindent, ami vektoros (pl. írás). Illetve ha valami így is úgy is át van méretezve (pl. kép weboldalon, amit nem 100% zoomal nézel), akkor kevesebbet veszít az élességéből.

(#29) azbest válasza plömplöm (#24) üzenetére


azbest
félisten

oh lol, tényleg, nem számoltam utána a másodiknak. Nekem is ilyen van 14" -esben :D

Ha asztalnál ülve, nyugodt körülmények közt használom, akkor 150% jött be nekem a nagyobb asztal felület miatt, ha utazás közben, mozgó járműben, akkor meg a 200%.

#26ddekany
szerencsére ennyi év után win alatt is egyre kompatibilisebbek az alkalmazások a skálázással. Így a crt-knél annó megszokott kényelmet hozza, hogy más felbontásokon is jó a kép, nem csak natívan.

Mondjuk linuxszal még nem vagyok kibékülve ezen a gépen. Mármint, hogy az új gépek közt van, aminek a beépített billentyűzetét nem kezeli alapból a kernel valami régi kókány miatt és majd később kerül be hivatalosba a fix rá (nekem pl 6.2-be talán). Meg hogy ubuntun nézve csak egyformára lehetett állítani a skálázást mindenen, ami nem annyira megy 4k külső és 2.8 belső kijelzővel :D De majd kinövik.

A vektoros, ami alkalmazás nem maga rajzol fizikai pixeleket, hanem kihasználja az os képességeit.. vagy ha multiplatform, akkor már az os képességeik kihaználni tudó köztes réteget használn, akkor azok szépek lesznek. Minden natív felbontáson van úgy, csak a méretezést igazítja a logikai felbontáshoz. Úgy mint az okostelefonok is.

[ Szerkesztve ]

(#30) nyunyu válasza Chiller (#3) üzenetére


nyunyu
félisten

Nagyon semmilyen laptop nincs R6-al, ami nem asus... :(((

HP 835/845/855 G9?

Mondjuk az nem OLED.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Azt hittem elsőre, hogy már az Artix is ad ki saját hardvert, mint a Manjaro meg a System76.

(#32) emvy válasza plömplöm (#27) üzenetére


emvy
nagyúr

> #26: szóval egy 4k monitoron 200% skálázással szebb a bármi, mint egy ugyanakkora és ugyanolyan megjelenítési paraméterekkel rendelkező, de "csak" natív fullhd felbontásún?

Termeszetesen. Sokkal.

while (!sleep) sheep++;

(#33) L4mie válasza flexxx2 (#8) üzenetére


L4mie
veterán

tegnap vettem végre egy 14x-et, 14" on 200% os win beállítások mellett olvasható és szép képe van, így 1 nap utána abszolúte jó :K

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#34) awexco válasza zsocy (#15) üzenetére


awexco
őstag

M1 air ami kb ugyanezt tudja olyan 1000juró

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#35) nkmedve válasza awexco (#34) üzenetére


nkmedve
őstag

Az 1000 itt mifelénk inkább 1200-1300, valamint azért csak 256GB SSD-t és 8GB RAM-ot kapsz, OLED-ről pedig nem is lehet álmodozni (bár ott legalább van egy jó IPS). Én a Zenbook-omat 800 EUR-ért vettem (i5, 512 GB SSD, 16GB RAM, OLED) a kolléga valamivel drágábban, de az övé Flip. Szóval nem rossz az Air, de nem abban az árkategóriában játszik amiről mi beszéltünk (amikor én néztem, kb. 1.8-2x szorzó volt a hasonló felszereltségű Air és az én Zenbook-om között árban). Arról nem beszélve, hogyha valakinek kell a Windows akkor az ARM-os Macbook nem opció.

(#36) Alchemist válasza Chiller (#3) üzenetére


Alchemist
addikt

Katasztrofális, különösen az a bekapcs gomb... ha lett volna humoruk, a billentyűzet közepére teszik, hátha a vevő pöcökegérnek nézi. ;]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#37) nyunyu válasza Alchemist (#36) üzenetére


nyunyu
félisten

HPnál ~2-3 éve, a 8xx G7 óta van ugyanott a BackSpace felett a bekapcs gomb. :W
Szerencsére megoldották azt, hogy egyrészt keményebb a gomb, másrészt pár másodpercig nyomva kell tartani, hogy lekapcsolja a gépet.
Ha egy pillanatra nyomod csak le, a Del helyett, akkor nem történik semmi.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#38) ddekany válasza nyunyu (#37) üzenetére


ddekany
veterán

Azóta sem értitek a lényeget... ami a vizuális letisztultság! A gépelés másodlagos. A billentyűzet körvonala épp ezért egy téglalap kell legyen, amiből nem lóghat ki semmi, azon kívül semmiféle gomb nem helyezkedhet el. Mint régen a ki/be kapcsolás, hangerő, némítás, stb... soha többé ilyet! Ugyan ezért kell a fel/le nyilakat is összenyomorítani. Illetve ezért nem lehet a 4-es F billentyű csoportok közt extra rés, és a Caps Lock mellet sem. Nem letisztult, és megvetne a környezeted, hogy ú de igénytelen vagy már, össze-vissza rések meg kilógások vannak, te ilyet megveszel???

[ Szerkesztve ]

(#39) Chiller válasza ddekany (#38) üzenetére


Chiller
őstag

Értem hogy szarkazmus, de még ez sem igaz, mert ezt is lehetne (lehetett 5+ évvel ezelőtt) jól csinálni. Például:

[ Szerkesztve ]

(#40) orbano válasza Chiller (#39) üzenetére


orbano
félisten

csak hogy értsd miről beszél, mutatom a laptop billentyűzetet, amit használatra terveztek és nem esztétikára:

A vér nem válik VAZZE!™

(#41) Chiller válasza orbano (#40) üzenetére


Chiller
őstag

Mondtam hogy értem :D

Az lett volna a lényege a hsz-emnek, hogy lehet egyszerre esztétikus is és használatra tervezett is.

Amúgy a nyomorított kurzorgombok, elcseszett power/enter gomb, agyatlan kiosztás egyike sem az "esztétika" miatt van...

(#42) orbano válasza Chiller (#41) üzenetére


orbano
félisten

Nem tudsz sajnos meggyőzni, hogy az billentyűzet bármennyire is jó kompromisszum lenne :) Szépnek szép, de produktív munkára egy rémálom. ahogy már kb. az összes laptop billentyűzet :( Amikor pl. a Lenovo lecserélte ezt a régi UltraNav-ot az új chicletes designra, azt gondoltam hogy csak megszokás kérdése. Hozzá tudtam szokni, de valahányszor előveszem a régi laptopot a szekrényből sírok, annyira drasztikus a különbség használhatóságban és gépelési élményben. Persze az a laptop vastagabb 5mm-rel... gyalázat.

A vér nem válik VAZZE!™

(#43) nkmedve válasza orbano (#40) üzenetére


nkmedve
őstag

Biztos vannak helyzetek ahol hasznos egy ilyen billentyűzet+trackpoint+apró touchpad kombináció, de ez a túlbonyolított beviteli séma maximum a user-ek néhány százalékánál lehet előnyös, esztétikától függetlenül (amúgy szerintem esztétikailag nagyon ott van). Legtöbben (köztük én is) inkább használnék egy normálisabb kiosztású egyszerű Zenbook billentyűzetet ami mellett van egy méretes touchpad. Mondom ezt úgy, hogy volt már 3 Latitude-om, hasonló billentyűzet+trackpoint+touchpad kombinációval, valamint ThinkPad is járt már több a kezemben. Egy business orientált gépnek megvannak a maga előnyei és hátrányai, nem érdemes keverni az otthoni, inkább médiafogyasztásra tervezett masinákkal.

(#44) orbano válasza nkmedve (#43) üzenetére


orbano
félisten

Senki még csak nem is beszélt a touchpadről :U Ráadásul ez egy 6-8 éves modell, lehetett volna azóta ezen fejleszteni a touchpadet. Pár évig dolgoztam ilyenen, viszont nem tudnál annyit fizetni, hogy egy zenbook billentyűzetét használjam napi 8 órát.
Ez a trend pedig az üzleti laptopokon is meglátszik, oda is a gagyi ámde jól kinéző billentyűket rakják már. És idén a Lenovo pl. megint alkotott a gen3-mal, mert megint levettek a billentyűk megtett útjából elég jelentőset... mert ugye így laposabb juhu.

A vér nem válik VAZZE!™

(#45) nkmedve válasza orbano (#44) üzenetére


nkmedve
őstag

"Senki még csak nem is beszélt a touchpadről"

Pedig az is a beviteli rendszer egy fontos része, a régi Lenovo-n pedig konkrétan használhatatlan, mert nem marad neki hely a magas billentyűzet mellett. Azért is használt régebb mindenki trackpoint-ot (azt is szar használni, de még mindig jobb, mint az 5x5 centis touchpad-ot). Szóval akár beszéltünk róla, akár nem, fontos dolog, és nem lehet elkülöníteni a billentyűzettől, mivel egy adott területen osztoznak. Nem hiába mentel el az uktrabook-ok a nagy touchpad és laposabb billentyűzet irányába, átlag (nem business) user-eknél inkább arra van igény, a Zenbook széria pedig ezt a réteget célozza.

"viszont nem tudnál annyit fizetni, hogy egy zenbook billentyűzetét használjam napi 8 órát."

Én használtam és néha használok is programozásra ilyet, ahol azért van némi szövegbevitel. Régebb pedig évekig konkrétan minden munkámat (+ egyéb mindennapi dolgot) egy ASUS N551JX laptopon végeztem, aminek nagyon hasonló billentyűzete volt (a numpad-tól eltetekintve).
A kicsit furcsa kiosztáson kívül semmivel nem volt rosszabb az ASUS-ok gépelési élménye, mint a régebbi 6-os szériás Latitude-jaimnak. Az elején megszokást igényel (mint minden billentyűzet), de utána kényelmes tud lenni. Nagyon távol áll az alja Apple butterfly és hasonló rövid úton járó modellektől. Az egyetlen gondom a régi ASUS N551 billentyűzetével az volt, hogy az 5.5 év intenzív használat után 1-2 billentyű kezdte megadni magát, mintha ki akartak volna esni néha (de amúgy még megvan és működik minden rajta).

[ Szerkesztve ]

(#46) orbano válasza nkmedve (#45) üzenetére


orbano
félisten

Én is programozásra használtam, és sírni tudnék úgy hiányzik a T420 (és a DiNovo-m). Megszoktam a T460-at, meg megszokok mindent, viszont vlaahányszor visszanyúlok a régi UltraNav-hoz, mint ha szűz p*niba dugnám a kezem...
A T460-ason is amúgy rendesen 4-es blokkokban vannak az F billentyűk, amint gondolom neked nem kell magyarázni mennyire jól jön :) Mégis rengeteg billentyűzet laptopon és desktopon is beáldozza a design oltárán. Ja és ezen is rendes nhelyen vannak a kurzor billentyűk, meg minden, és mégis tisztességes méretű tapipad van rajta. Hiába chicletes, még ez is köröket ver egy ilyen zenbookos billentyűre.
Én speciel amúgy nem használok touchpadot, annyira megszoktam a pöcökegeret. Persze kellett Hozzá egy X201, amin egyáltalán nem volt touchpad, így rákényszerültem. Két hétig olyan volt, mint amilyennek a komoly strokeból való felépülést képzelem :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#47) nyunyu válasza orbano (#44) üzenetére


nyunyu
félisten

Ráadásul ez egy 6-8 éves modell, lehetett volna azóta ezen fejleszteni a touchpadet

2003-tól gyártották az IBM Travel Keyboard with UltraNAVot, 2007-ben lett Lenovo.

Bő 10-12 éve ThinkPad vagy Lenovo logós SK-8845-öt se lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48) orbano válasza nyunyu (#47) üzenetére


orbano
félisten

sírok de öreg vagyok :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#49) nyunyu válasza orbano (#48) üzenetére


nyunyu
félisten

Tavaly adtam el az enyémet, ami 2009 óta állt a polcom tetején.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#50) ceia


ceia
őstag

A legröhejesebb rajta a power gomb. Ezt nehéz nem úgy venni, hogy a tervező be volt állva, amikor tervezte, aztán valamiért így maradt. De az egész Esc-kel kezdődő sor nagyon apró lett, mi lett volna, ha nagyobbra csinálják..? A nulla bill. kisebb, mint a többi szám. Ezt is nyugodtan lehetett volna ugyanakkorára csinálni, az is ugyanolyan fontos, mint a többi. És akkor legalább szélesebb lehetne lejjebb a tab, bal shift és a space. Az Ű pedig kiférhetetett volna az Á mellé, és akkor ami most Ű, az lehetne az enter része. Az enter összeépítése az Ű-vel különben szintén egy "érdekes" részlet. A kurzorok számomra teljesen használhatatlanok lennének, ez szó szerint vicc kategória. A felső képen a rózsaszínt kivéve a többinek jó színe van, (vagy csak a kép nem srgb.. az én monitorom arra van állítva :P ) de ez a kékes szín nekem túl depis. Na és ekkora felbontás teljesen felesleges volt, pláne ekkora kijelzőre. Úgyis mindenki zoomolva használja, akkor minek? Attól még ennyi pixelt kell kezelni, ami erőforrás és energiahasználattal jár - kisebb felbontással még jobb lehetne a fogyasztása.
Első ránézésre jól mutat, főleg mert nincs túlkerekítve gömbölyítve, szóval szinte szögletesnek hat. De ezen és a logón kívül a külső tervezése gáz, főleg ennyiért. Ami belül van, az legalább jó.
Biztosan van ennyiért jobb is, én azért szétnéznék, mielőtt megvenném ezt a műremeket.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#51) ddekany válasza ceia (#50) üzenetére


ddekany
veterán

0 nyomorítás kapcsán, valószínűleg onnan jön, hogy US billentyűzeten (és gondolom még sok másikon), a 0 a 9-es mellett van, és mi 0-ánk helyén egy ritkán használt billentyű van (` és ~). Enter elrontása is nyilván innen ered (US kiosztásban a lapos enter a szokványos). Tehát lényegében, nem fektettek be abba, hogy a magyar konvenciókhoz igazodjanak.

"ekkora felbontás teljesen felesleges volt, pláne ekkora kijelzőre. Úgyis mindenki zoomolva használja, akkor minek?"

Mert sokkal szebben néz ki, főleg az írás. Élesebb, részletesebb.

Illetve előbb-utóbb el kéne jutni oda, hogy mindenki a saját látásához igazított "zoomot" használhasson kompromisszumok nélkül. Ez viszont csak akkor működik jól, ha magas DPI-s a kijelző, és az alkalmazások helyesen működnek akármilyen skálázással. Az ehhez vezető rögös út az, hogy először elkezdjük általánossá tenni a magas DPI-t.

Többlet fogyasztást nem tudom mennyit okoz. Érdekes lenne tudni. A mindennapos "2D-s" terhelés a mai IGP-knek már nem nagy ügy, szóval lehet hogy sokat nem számít, hogy most 4x annyi pixelt kell kinyomni.

[ Szerkesztve ]

(#52) nyuszis


nyuszis
csendes tag

Én vettem S13-at. A fő szempont számomra a hordozhatóság. Eddig dell-eket használtam munkára, de most kipróbáltam az ASUS-t. Éppen ezért Dell usb-c dokkolóval használom a hétköznapokban (homeoffice), de van pár a legolcsóbb kínai dokkolóból is, amivel szintén elvagyok. Ami pozitív:, könnyű, a képernyője gyönyörű, a billentyűzet nyomáspontja nagyon szuper, maga a gép elég gyors. Ami negatív, a billentyűzet kiosztása, de azt sajnos minden más típusban is elrontják és a hőmérséklete, de azért nem vészes és a forrasztott memória, amit elfogadok, mert tudtam róla mikor erre esett a választás. Amivel nem volt tapasztalatom az a garancia. Dellnél sajnos ki kellett használjam a garanciaügyintézést, ami ott nagyon profi, de elegem lett abból, hogy 2 év után telefonálnom kell a dell-hez. Az utóbbi két választott modellnél előjöttek problémák. A kaput az tette be, hogy ugyanaz a hiba jelentkezett a 7400 esetében mint a 7490-nél és ugyanúgy két év után (időnkét, de sajnos elég nagy előfordulással lefagy ha a megemelem).
ÉS AKKOR A FŐ NEGATÍVUM AZ ASUS-NÁL: A dellnél az NBD garancia kitűnően működik, a baj az, hogy igénybe kellett ezt vennem, meglettem volna nélküle. Az ASUS pedig NEM NYÚJT ÜZLETI SZINTŰ GARANCIÁT! A konkrét eset ami miatt ezt rögtön az 5 napos laptopnál tapasztaltam:
Adtak a laptophoz egy ASUS PEN-t, amit nem sikerült működésre bírjak. Nem létszükség, de ha már adták akkor gondoltam kipróbálom. Mikor ezt jeleztem az ügyfélszolgálatnak, akkor több meglepetés is ért amit most nem részletezek, de ami fontos, két megoldást ajánlottak fel: Csomagoljam vissza a laptopot is a PEN-el és küldenek futárt érte, vagy fáradjak be Budapesten a szervízbe kétszer.
Ami a problémám ezzel: a laptopot elkezdtem használni miután kicsomagoltam. Telepítettem és beállítottam a VPN-eket, a fejlesztői környezeteket és átköltöztettem a kódjaim amikkel épp dolgoznom kell, mivel ez a munkám. Az amúgy rendben működő laptopot nem tudom nélkülözni hetekig de napokig sem. Nem áll szándékomban letörölni mindent a már beállított laptopon, de a kódokkal és dokumentációkkal teli gépet sem adhatom ki a kezeim közül. Megbontani sem akarom a laptopot, hogy kiszedjem az SSD-t belőle. A felviszem pestre megoldással azon kívül, hogy 2x kellene elmenni ami ~900km, szintén az a bajom, hogy azt sem tehetem meg, hogy valaki hátraviszi a laptopot a szervízbe úgy hogy én előtte arra belépek. Olyan programkódok és dokumentációk vannak rajta aminek a szerzői jogi státusza ezt nem teszi lehetővé.
A DELL NBD garanciában ezt úgy oldja meg, hogy eljön házhoz a szervizes, én hellyel és kávéval megkínálom és ott előttem kicseréli akár az alaplapot is.
Arról nem is beszélve, hogy ebben a konkrét esetben nem volt a laptopnak baja, csak egy ajándék PEN-t szerettem volna javíttatni (habár nem romlott el, hanem nem is működött) amihez márcsak azért sem kell a laptop, mert másik ASUS laptoppal is kipróbáltam és ott sem működött.
Volt jópár levélváltás az ASUS garanciával, de nem sikerült megoldást találni.
Röviden, MUNKÁRA NEM AJÁNLOM AZ ASUS LAPTOPOT, internetezéshez meg luxus egy ilyen árú gép, akkor már inkább chromebook

(#53) orbano válasza nyuszis (#52) üzenetére


orbano
félisten

Én pontosan ezért veszek csak üzleti laptopot. Mondjuk megvétel után nem árt egy alapos teszt mielőtt belakod a gépet. Jártam én is úgy, hogy mindent felraktam aztán kiderült hogy full kuka a gép, kérnem kell másikat :W

A vér nem válik VAZZE!™

(#54) nyuszis válasza orbano (#53) üzenetére


nyuszis
csendes tag

Mint írtam a laptopnak nincs baja. Körültekintően jártam el, az első pár napban még hagytam menekülőutat, ha a laptoppal lett volna baj, akkor visszaköltözöm a fagyós DELL-re, vagy elmegyek és veszek egy újat ezt meg visszaküldöm, van rá jogalapom, neten vettem az asus com -ról, jogszabály szerint elállhatok internetes vásárlás esetén 14 napon belül indoklás nélkül.
de itt az ajándék pen miatt kellett volna ezt mind megtennem?!

(#55) nkmedve válasza nyuszis (#52) üzenetére


nkmedve
őstag

Az ASUS Zenbook nem üzleti széria, ezért ha szempont a business support akkor máshol kell nézelődni. Ettől függetlenül nem látom, hogy rossz lenne a laptop arra amire tervezték (akár munkára is), csak vásárlás előtt érdemes meggondolni, hogy az embernek az adott szériával adott support megfelelő-e vagy sem, arra amire használni akarja.

Én a Zenbook-omat (ennek az elődjét) olyan áron vettem ami inkább egy jobbacska Chromebook-nak megfelő, és mindenfélét is csinálok rajta (időnként még munkát is). Nekem tökéletes, de itt nem is volt szempont a business support, tudom, hogy azért lényeges felárat kéllett volna fizessek.
A Zenbook előnye, hogy adott árért kb. a legjobb hardvert kapod ami létezik, beleértve az OLED kijelzőt is, ami még mindig ritkaság. Egy NBD-s Latitude-ot nem hinném, hogy hasonló áron be tudsz szerezni, vagy ha igen akkor az hardveresen sokkal spórlósabb lesz. Nem tudom mostanában mi a helyzet, de régebb legalábbis legendásan rossz kijelzőket raktak az olcsóbb Latitude-okba (a használható panel csak egy drága opció volt), így pl. bizonyos grafikai munkákra teljesen alkalmatlan volt (vagy hogyha valakinek igényesebb a szeme akkor átlag használatnál is nagyon zavaró). Szóval egyik oldalon ott van az NBD + gyengébb hardver, másikon pedig standard support és jobb hardver, mindenki eldöntheti, hogy inkább melyik felel meg neki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.