Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45) nkmedve válasza orbano (#44) üzenetére


nkmedve
őstag

"Senki még csak nem is beszélt a touchpadről"

Pedig az is a beviteli rendszer egy fontos része, a régi Lenovo-n pedig konkrétan használhatatlan, mert nem marad neki hely a magas billentyűzet mellett. Azért is használt régebb mindenki trackpoint-ot (azt is szar használni, de még mindig jobb, mint az 5x5 centis touchpad-ot). Szóval akár beszéltünk róla, akár nem, fontos dolog, és nem lehet elkülöníteni a billentyűzettől, mivel egy adott területen osztoznak. Nem hiába mentel el az uktrabook-ok a nagy touchpad és laposabb billentyűzet irányába, átlag (nem business) user-eknél inkább arra van igény, a Zenbook széria pedig ezt a réteget célozza.

"viszont nem tudnál annyit fizetni, hogy egy zenbook billentyűzetét használjam napi 8 órát."

Én használtam és néha használok is programozásra ilyet, ahol azért van némi szövegbevitel. Régebb pedig évekig konkrétan minden munkámat (+ egyéb mindennapi dolgot) egy ASUS N551JX laptopon végeztem, aminek nagyon hasonló billentyűzete volt (a numpad-tól eltetekintve).
A kicsit furcsa kiosztáson kívül semmivel nem volt rosszabb az ASUS-ok gépelési élménye, mint a régebbi 6-os szériás Latitude-jaimnak. Az elején megszokást igényel (mint minden billentyűzet), de utána kényelmes tud lenni. Nagyon távol áll az alja Apple butterfly és hasonló rövid úton járó modellektől. Az egyetlen gondom a régi ASUS N551 billentyűzetével az volt, hogy az 5.5 év intenzív használat után 1-2 billentyű kezdte megadni magát, mintha ki akartak volna esni néha (de amúgy még megvan és működik minden rajta).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.