Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#158) kandban96 válasza VGYke (#157) üzenetére


kandban96
csendes tag

Szia, kösz a válaszokat és tényleg gondolkodunk...
Többen vagyunk, családi házban vidéken.
Egyszerre 3-4 aktív használó (időnként akár 8-10, ha jönnek cimborák)...játék, net, film, zene.
Bent és nyáron az udvaron is.
Most egy TPLink 54 megás wifis router van, 4db vezetékes 100megás fix kapcsolat (3 pc és egy médialejátszó).
Három laptop (meg néha telefonok) használják a wifit.
Udvarra már nem nagyon hord ki, meg elég lassú...pedig nyári estéken van, hogy kinn is néznénk filmet, de most elég esélytelen ...erről a routerről jókat írtak a teszteken..2-3 falon át kellene menjen, vagy 20-25m távra).
Szóval szeretnénk egy erősebb alapot: még ha most többe is kerül egy kicsit, hosszabb távra építjük...sok zavar nincs a környéken, 1-2 eszköz a szomszédokból...alig érezhető...
A 300 meg a 450 közötti különbséget nem biztos, hogy most ki tudnánk használni (meg nem is nagyon találtam 450-es sebességű adaptert (jó áron), másképp arra hajlanék..ha javasoltok valamit, kösz)
A pc-ket továbbra is kábellel szántuk összekötni, elvileg ez már nem is 100 megás, hanem gigabites lesz.
Mondjuk ilyen nagy sebességű wifi-nél már lehet, hogy meg kellene fontolni, hogy szabaduljunk-e a vezetékektől...
Mindenesetre kösz a segítséget...
USB HUB: én sem akarom szétégetni az USB kimenetet, tápos HUB-ban gondolkodtam (ha képes kezelni).
A külső vinyóink többségének is saját tápja van, az USB-n csak az adat menne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.