Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6151) SimonYana válasza Anthony28 (#6146) üzenetére


SimonYana
addikt

Szia!
Ma kapom vissza a Sata2 Seagatemet.Miest rádugtam mondom az eredményt. :R
Jelenleg van egy 150-es raptor rajta a rendszer,és 2 db 160 gb-os WD RE.Nem tapasztaltam semmi gondot.Az előlle 1 hónappal 2 db P5E-lapot vittem vissza 1 nap alatt a boltba,mert nem adot képet.Villogtak a Tracerek mintha menne minden.Kivettem a videókarit és nem sípolt.Ugyan úgy villogtak a ledek,mintha menne a gép.
Most van 2.napja összerakva,eddig nem tapasztaltam hibákat.
Egyébként egyértelmű:Bandittal beszéltem,hogy 3 lapot vitt vissza ezekből ami vem kezelte a vinyókat.Garis csere!Nagyker szervízben is azt mondták,hogy előfordul,de ez nem jellemzó a P5K Prémiumra.Az az nem mind ilyen. :R

® SimonYana ®

(#6152) Shkiz0 válasza bigdigit (#6149) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

én is megrendeltem egy karit amin van 2 sata 2 ide csati. 3K-ba kerül, bizok benne hogy ezzel már jó lesz.
Neked müködik? Igy kártyával van hogy beakad belassul másolás közben?
Én most irok dvd-t szerintem nekem azzal nem lesz gond, csak a vinyóval.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6153) keIdor válasza Anthony28 (#6146) üzenetére


keIdor
titán

Az akkor nem halt meg, csak egy másik bosszantó Asus bug jött elő.
Nekem a Premium is csinálta, meg másoknak is volt már ez itt a fórum-on.
Egyszerűen nem hajlandó kiolvasni a ramokból az SPD-t ilyenkor a lap és mivel ugye AUTO-n "kezd" ezért szar időzítéseket és szar feszültségeket ad. Ezért nem indul el mással, csak Value rammal.

Megoldás: 1-2 napig áram nélkül hagyni. (így nálam mindig működött) És utána 1 rammal indítani.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6154) japy válasza lacos777 (#6136) üzenetére


japy
őstag

Nézd meg itt

(#6155) Shkiz0 válasza keIdor (#6153) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ez a mostani lapomban is megmaradt. Csak JEDEC szabványú rammal indul def biosnál. (1.8v kingmax)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6156) keIdor válasza Shkiz0 (#6155) üzenetére


keIdor
titán

Így van, meg 5-5-5-16 vagy 18.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6157) Shkiz0 válasza keIdor (#6156) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Amúgy azon agyaltam hogy mi a geci lenne ha fellázadnának a p5k premium tulajok, oszt beperelnék az ASUS-t? :U

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6158) keIdor válasza Shkiz0 (#6157) üzenetére


keIdor
titán

Nem tudom, de amit linkeltél az se semmi... egy pofont mondjuk megérdemelne a cég, kicsit észbekapnának!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6159) apro


apro
senior tag

hali
sziasztok, csak aszt szeretném leírni,hogy régóta csak ASUS lapokat használok és eddig(lekopogom) eggyik leg megbizható lapom a P5K, ez nekem kezeli mindegyik fajta ,márkályú vinyomat,biztos szerencsém van! de ugynéz ki hogy ezeket a lapokat "kikell fogni" mint a Cpu-kat vagy bejön vagy nem, de azért elég kinos egy ilyen nagynevű gyártotó,l mnt az ASUS. hogy képes ekkora hibaszériával kidobni enyiféle deszkát?
Szerintem úgyvannak vele egy két betüt át irunk rajta egy kondi csere és mehet is egy pár ezressel drágábban, és a felhasználó had kinlodjon (a statisztika és a bevétel a lényeg)
Sajnos hogy az ASUS is ide sülyett.
Ez az én véleményem a tapasztalataim alapján, és osztom a más véleményét, a következö NEM ASUS DESZKA LESSZ.
hali

(#6160) Rusher válasza apro (#6159) üzenetére


Rusher
őstag

Részben egyetértek, de én azt mondom, hogy nekem eddig soha semmi bajom nem volt egyik Asus lapommal sem(kopp kopp kopp) a mostanival sem pedig én is mindig felrakom az új biost és soha nem volt még csak az sem, hogy utána nehézkesen indulna vagy valami egyből postol......deluxe-ot kell venni :K

(#6161) szacsee válasza apro (#6159) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nos rossz a példád: "kikell fogni" mint a Cpu-kat vagy bejön vagy nem -. ez helytelen, mivel a procik nagy valószínüséggel nem halnak meg 3 év alatt enyhe + feszel sem, valamint a specifikációkat teljesítik.
A tuning lutri, de itt alapvető dolgokról van szó, alapon hajtva...azt gondolom az ASUS mérnökök sem gondolták komolyan, hogy nem lesz HDD a gépben.. :DDD

(#6162) SimonYana válasza szacsee (#6161) üzenetére


SimonYana
addikt

Dehogynem!
Csak mi még nem tudunk róla! :)) :DD ;]

® SimonYana ®

(#6163) Shkiz0 válasza szacsee (#6161) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Inkább az az idegesítő hogy fél éve semmit se tesznek. Se az hogy kijavítanák, se az hogy esetleg beismernék hogy hát sorry hw-es hiba vagy valami, pedig szerintem ők is tudják hogy szar van a palacsintába, ennek ellenére nem foglalkoznak vele.
Az ASUS is jobb lenne hogyha a "2 havonta adok ki uj chipsetet meg alaplapot" elv helyett inkább a részletekre figyelne oda, mert ne legyen igazam de igencsak megcsappanhat a vásárlói köre nagyon hamar. Azért bocsássa már meg a világ, de elvárja az ember hogy egy csúcskategóriás lapnál ami 40-50-60K vagy akár többe is kerül, minden működjön ugy ahogy az elő van írva.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6164) StevieWonder


StevieWonder
tag

most nekem nem sikerült megoldanom az ide vinyóm lassulását, nem tudtok valami megoldást?

(#6165) szacsee válasza StevieWonder (#6164) üzenetére


szacsee
nagyúr

Részletesebben nem lehetne leírni a problémát?

(#6166) StevieWonder válasza szacsee (#6165) üzenetére


StevieWonder
tag

hát annyi a probléma hogy szinte minden eszközöm sata csatolójú kivéve egy 250es ide vinyót
ez a 250es vinyó iszonyat lassú ebben a gépben
50000 helyett mondjuk 6000 el másol erre a vinyóra a toltalcommander

miért lehet ez?

(#6167) #96302336 válasza StevieWonder (#6166) üzenetére


#96302336
törölt tag

Dobd fel a jmicron drivert

(#6168) Anthony28 válasza SimonYana (#6151) üzenetére


Anthony28
őstag

Oké, akkor te is találkoztál ilyen hibával.Kicsit megnyugtat. :U De neked alapban se mentek, nekem meg előtte hiba nélkül ment, ezért tünt x-aktának.De akkor ezek szerint megdöglött benne valami ami a te új lapjaidban eleve döglött volt. :U Egyenlőre úgy tünik kifogtam a jó lapot, jó procival. 8x495fsb 1,5668V-vel Prime95 stabilan ami 5,5 órát futott. :K

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#6169) Anthony28 válasza keIdor (#6153) üzenetére


Anthony28
őstag

Oké, de csak úgy fél év után előjön, és ráadásul egyik márkás rammal se akar indulni? 1 modullal se? Fél évig hol volt a bug? A hardverkörnyezet nem változott, kivéve a procit. :U

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#6170) apro válasza szacsee (#6161) üzenetére


apro
senior tag

hali
biztos igazad van,nem is akarok veled vitatkozni, de a Cpu-k ra arra értettem ,hogy (volt 6300-as, 6400-es 6420-as, most 6750-es em van )ezeket a túning ra és a melegedésre értettem nem arra hogy be "krepál"az elsök úgy melegettek mint a höközpont, igaz a mostani jó "hideg" ezzel cserencsém van (a hütés u.azvolt minden. Zelm.950Cu)
hát a HDD-k re ez elég érdekes.
hali

(#6171) Bécy


Bécy
tag

Hali!
A héten kétszer újraindult a P5K alaplapom teljes win restart volt.
Szóval kezdjek el aggódni vagy lehet hogy csak szoftveres hiba volt?
Köszi!

(#6172) Kelvin válasza Bécy (#6171) üzenetére


Kelvin
őstag

Mikor vetted a lapot?
Én pár hónapja de eddig minden tökéletes(kip kop),mondjuk a topik alapján már lelkiekben felkészültem ...... :DDD

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#6173) Bécy válasza Kelvin (#6172) üzenetére


Bécy
tag

szeptember végén,egy volt Amd-s gigabyte konfigot búcsúztattam el!
Ezért is volt a váltás Intelre!

(#6174) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

Sziasztok.

Egy olyan problémám lenne, hogy néha amikor bekapcsolom a gépet, elkezd szagatottan sípolni, de tök random, szóval azzal a sípolós bios-táblázattal nem megyek semmire, mert néha 5-öt néha meg 15-öt nyom le. :(

A vicc azaz, hogy tényleg nem mindig, csak ha olyan kedve van, azért a bizti kedvéért nyomtam tegnap éjjel/ma hajnalban egy blend-et, "de" teljesen stabilnak tűnik, szóval nem tudom, hogy mi lehet a gáz.

Kábelek rá vannak dugva, minden. Max arra gondoltam még, hogy az én tápom csak 20pines és lehet h ez már kérné a 24pines csatit? :F

(#6175) speet2146


speet2146
csendes tag

most akkor érdemes megvenni a p5k premium-ot?

írtatok jót is meg rosszat!

(#6176) Shkiz0 válasza speet2146 (#6175) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én a helyedben deluxe-ot vennék, mert semmi garancia arra hogy nem épp egy sata bugost fogsz ki.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6177) speet2146


speet2146
csendes tag

és mi a különbség a kettő között?

(#6178) Shkiz0 válasza speet2146 (#6177) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

[link]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6179) speet2146


speet2146
csendes tag

köszi
akkor már megvan a konfig:

ASUS p5k deluxe
Intel Core 2 Duo E6750
2*1 gb Kingmax 800 mhz ddr2
250 gb samsung sata 2 winyó
ASUS en8800 gt 512 mb
Chieftec 450 w táp

(#6185) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Nos nagyon úgy néz ki hogy amit adtak cserelapot az használt! :Y
Jóóó mi? :W

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6186) Kelvin válasza Shkiz0 (#6185) üzenetére


Kelvin
őstag

A tiédet meg másnak adták :DDD :C

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#6188) subaruwrc válasza speet2146 (#6184) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem lehetne átmenni a 8800gt topikba ezzel?
vagy akár egy hsz-ban is feltehetnéd ezt a sok fontos kérdést....
sőt mondok jobbat a válasz gombot is használhatnád :C
Skhiz0 azigen :Y ez honnan biztos?
Kelvin :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6189) Shkiz0 válasza subaruwrc (#6188) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

onnan hogy ezen a 2 sárga slotnál a ramrögzitő pöckök szinte maguktól járank :)
Értsd nagyon könnyen, mig a fekete olyan mint az ujakon, kicsit nehezen jar még, nincs megkopva.
Másik meg hogy mikor összeraktam mentem a biosba hogy beállítsam a feszt, órajelet stb, és nagy meglepetésre tapasztaltam, hogy a 2. oc profilnál azt irta hogy installed. magyarán 100% hogy ez már volt használva, mert gyárilag üres.
megnéztem hogy mit tartalmaz ez a profile. Cpu frek 400 pcie 100 ddr2 800, a többi auto.
illetve kivolt még kapcsolva az egyik lan, csak a marvel-es volt engedélyezve, és a wifi a firewire a hang meg a többi is disabled volt. :)
Hétfőn ebből lesz egy kis balhé, érzésem szerint.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6190) subaruwrc válasza Shkiz0 (#6189) üzenetére


subaruwrc
félisten

:Y :Y az nem pite b....meg. ilyet hogy csinálhatnak? :W
adjá a szájuknak :D

(#6191) Shkiz0 válasza subaruwrc (#6190) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igazából én se tudom. ent-en keresztűl megy a buli mert anno ö rendezte nekem a lapot, és ö mondta hogy ezt nem hagyja annyiba, én már belenyugodtam hogy veszek egy raid karit oszt csók, de így hogy most kiderült hogy nagyvalószínűséggel használt, így már nálam is ledobta az agyam az ékszíjat.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6192) Anthony28 válasza Shkiz0 (#6189) üzenetére


Anthony28
őstag

Én is jártam már így a Média Markt-ban... :( :( SE P990i, pixelhibás, csere másikra.Még jó hogy ott kipróbáltam mert a csere darab ami ugye zsír új tele volt telefonszámokkal...mondtam hogy ez nem új..azt mondták hogy de új, csak biztos valaki visszahozta 3 napon belül.Erre én azt mondtam köszi viszek egy másikat. :W Erre ők hogy ez nem lehetséges mert ez az utsó darab volt...a következő kérdésem az volt egyik markt-ban sincs?Ja...de van csak át kell hozatni és az nem egyszerű.Mondtam nekik hogy hétfő van péntekig érkezzen meg a telefon mert balhé lesz.Csütörtökön mehettem érte.Az tényleg új volt.

Menj el és balhézz!Ki fogják cserélni! :K

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#6193) Shkiz0 válasza Anthony28 (#6192) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ez így mind szép és jó, csak vidéki vagyok. Egy oda vissza posta 4K és ezt már egyszer eljátszottam, mikor most cserélték. Most ha visszaküldöm megint és kicserélik, az megint 4K és semmi garancia nem lesz rá hogy annál nem e lesz sata betegség. Igy csak az jöhet szóba ha személyesen megyek el, ami meg kb 6-8K-ba lenne ugyanis ennyi a benzin, de a vonat is ilyesmi árban van. Szóval lényeg a lényeg buktam/bukok rajta ígyis-ugyis.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6194) subaruwrc válasza Shkiz0 (#6191) üzenetére


subaruwrc
félisten

marad a balhé.megvolt az esélyük :((( ,
Anthony28 nem csodálom hogy utána ilyen segítőkészek voltak :D

(#6195) zso73


zso73
veterán

Nem műxik mindenkinél a válasz gomb. Speet 214x
Speet 21xx : A Galaxy 88gt OC teljesen jó hűtésű. :C 62C°-ról 49-re 3 perc alatt hűl vissza. Nálam ez szuper. :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#6196) subaruwrc válasza zso73 (#6195) üzenetére


subaruwrc
félisten

hiába minden már a 88gt topikban folytatja pályafutását.ott megtalálod. :DDD

(#6197) zso73 válasza subaruwrc (#6196) üzenetére


zso73
veterán

Rend a lelke mindennek. :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#6198) subaruwrc válasza zso73 (#6197) üzenetére


subaruwrc
félisten

végre valaki rajtam kívül aki így gondolja :C :K

(#6199) #40731136


#40731136
törölt tag

Üdv!
Amiket olvastam hsz-eket, úgy értetem, hogy az ASUS P5K nem kezeli rendesen az IDE-s winchestereket? :F :O Javítsatok ki ha nem így van...
Szóval akkor mit tegyek ha mégis így lenne, mivel én a jövőbeli konfighoz már megrendeltem az ASUS p5K nevű alaplapot, és a winchesterem egy 320 GB-os Hitachi lesz (IDE-s) Szóval akkor most kezdhetek izgulni, hogy működni fog-e a rendszerem rendesen?? (a jövőbeli rendszer: ASUS P5K; Intel Core 2 Duo E4500; 2 GB GEIL Ulrta kit DDR2 800 MHz; Gigabyte Radeon HD 3850 512 MB; Hitachi 320 GB IDE; FSP BlueStorm II. 500W) A gyors választ nagyon megköszönném :R

(#6200) Superman válasza #40731136 (#6199) üzenetére


Superman
nagyúr

Az IDE-vel szerintem semmi gondjuk nincs. Ismert az ún. SATA2 bug, de főleg a Premiumok néhány példányánál. Bár a sima P5K-val nincs tapasztalatom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.