Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6251) szacsee válasza AirBooms (#6250) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ezt csak megerősíteni tudom (kopp-kopp)! :D

(#6252) Anthony28 válasza szacsee (#6251) üzenetére


Anthony28
őstag

Én is a jól működő Premium tulajokat képviselem! :C :DDD

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#6253) Neszójábe válasza Balázs33 (#6248) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Kipróbálom én is... :F

Peace

(#6254) [HuN]AlbaBAC


[HuN]AlbaBAC
csendes tag

Hali nekem is P5K Premium alaplapom van és az a kínom hogy a régi BIOS-t 204 nem tudom visszatenni nemengedi az 504 es :W :W Kellene egy kis help vagy valami infóóóóóóó

[ Szerkesztve ]

(#6255) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Köszi!Amíg ilyen drága a DDRIII, talán jobb választás az ASUS P5K Deluxe.Eléggé hasonló eredményeket ér el az ASUS P5K, P5K3.
Az integrált memóriás ASUS P5K3 Premium-ról tudtok valamit?Mennyire vált be és mi az ára?

(#6256) Balázs33 válasza Neszójábe (#6253) üzenetére


Balázs33
csendes tag

Öröm látni egy hozzám hasonló lelkes versenyzőt! :C

Kíváncsi vagyok, hogy neked változik e valami a bétától. :U

(#6257) Shkiz0 válasza [HuN]AlbaBAC (#6254) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

nem is fogja :)
nekem is ekkor szált el a lap mikor megpróbáltam visszatenni.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6258) gyurczy


gyurczy
őstag

Nem tudja valaki, hogy amit az everest alaplapi hőmérsékletnek ír ki az konkrétan minek a hőmérséklete, illetve hol mér a szenzor?

(#6259) shteer válasza gyurczy (#6258) üzenetére


shteer
titán

jó kérdés :K

ma felvizeztem a lapot - fet, sb, nb kapott faja blokkokat és most 47 fokos az alaplap, ami kizárt hogy a nb legyen :(

..szerintem jónak tűnik

(#6260) gyurczy válasza shteer (#6259) üzenetére


gyurczy
őstag

Hehhe... Vízhűtés topicban fojt. írtam oda is...

(#6261) repcor válasza VinoRosso (#6242) üzenetére


repcor
csendes tag

Hali vino!

Nekem is hasonló a szett én is szeretnék kihozni 1 3ghz-es cuccot alapfeszel és láttam neked nadjából sikerült is egy olyan kérdésem lenne, hogy: "miaza cerkás módszer?" :C

Szifon.com Admin :)

(#6262) lala1234 válasza Balázs33 (#6256) üzenetére


lala1234
csendes tag

Szia! Nekem is egy ASUS P5K pro alaplapom van. Időnként problémám van nekem is vele. Pl ha gondol egyet kifagy,aztán újraindul,de fekete a képernyő. Erre reset megnyom akkor a gép lekapcsol,majd be és előjön a hőn áhított Overclocking failed felirat,de nekem semmi sincs tuningolva a gépben. A tápom Chieftec 560W-os,tehát ez nem lehet gond.
A pci tesztkártya egyébként a holt állapotnál "69"-et mutat.
Még várok a kicseréltetésével egy keveset.Anno egy Gigabyte 965p s3 rev3.3-at cseréltem erre,az nem produkált hasonló dolgokat. A hardverben nem történt változás az alaplapot kivéve.
Szerintem a tiéd is és az egyém is gyárihibás. :W
Remélem segítettem.

Lala

(#6263) lala1234 válasza lala1234 (#6262) üzenetére


lala1234
csendes tag

A 69-es kód meg valami Setup System Management Mode area.....

Lala

(#6264) StevieWonder válasza #96302336 (#6167) üzenetére


StevieWonder
tag

probléma megoldódott, köszi

(#6265) Neszójábe válasza Balázs33 (#6256) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Feltelepítettem. A kép, a játékok gyönyörűek, nem is fagyott, ma reggelig. Aztán ma egyből egy kék képernyővel indítottam...
Először is be sem indult, csak forgatta a DVD romot. Aztán reset, beindult és mikor futtatni akartam egy játék DVD-t, pörgette azt, de nem csinált semmit, kivettem és akkor fagyott. Ezért gondoltam, hogy a DVD-vel van a baj.
És most félek, lehet, hogy be fogok égni, de amikor vasárnap összeraktam a konfigot, mindkét satát (HDD, DVD) a piros (master)-ba kötöttem, ráadásul a SATA1-be a DVD-t, a SATA2-be a HDD-t. Ez gáz? :B
Szóval ma reggel HDD ment SATA1-be, a DVD meg fekete (slave) SATA3-be. Kíváncsi leszek, lehet, hogy ez volt a baja a drágámnak... :B

Peace

(#6266) Balázs33 válasza lala1234 (#6262) üzenetére


Balázs33
csendes tag

Nem figyelted meg, hogy kb. mikor gondol olyat, hogy kifaggyon??? (nekem voltak olyan dolgok, amik fixen fagytak 10-ből 10-szer. Pl.: van egy könyvtáram benne 35 db 5mb-os kép. Ha ezeket elkezdtem sorba végignézni acdsee-vel akkor a közepén tutti fagyott, vagy ha egy mediaplayerclassicba behúztam 6-8 filmet, az egyiknél a váltáskor tutti fagyott vagy a 3dmark06 3-ból kétszer tutti fagyott.)
Neked nincs ilyen fix fagyásod? (amúgy fagyás után nekem sem indult újra a gép, mindig ki kellett kapcsolnom viszont nem volt overclocking failed)
(és mi az a pci tesztkártya??? ami 69-et jelez???)

Üdv,

Balázs

(#6267) Balázs33 válasza Neszójábe (#6265) üzenetére


Balázs33
csendes tag

Nekem is így működött amíg volt satás vinyóm! Hdd sata1, dvd sata3!
Hajrá! :K

(#6268) Neszójábe válasza Balázs33 (#6267) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Thx! :R
Remélem jó lesz, mert egyre közelebb vagyok hozzá, hogy kettétörjem... ;]

Peace

(#6269) VinoRosso válasza repcor (#6261) üzenetére


VinoRosso
veterán

grafit mod. Besatirozol egy ellenállást a lapon 2B-s cerkával és utána nem fog 0,1V-ot droppolni... csak 0,02őt :DDD

(#6270) Kelvin válasza VinoRosso (#6269) üzenetére


Kelvin
őstag

Ha jól satirozod semmit nem droppol:)

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#6271) repcor


repcor
csendes tag

lol ! Ezt nem erőltetem :) :F :Y

Szifon.com Admin :)

(#6272) kicsigeri


kicsigeri
senior tag

Sziasztok.

A problémám a következő:

A gépem egy idő után elkezd kékhalálozni.
Volt elöször 1 asus P5B SE lapom, kicseréltettem a boltal mondván az hibás, mert nem kezeli duálba a kingmax memoriákat. Utána kicseréltettem a memoriákat is mert kifingtak (kingmax DDR2 800MHz). Lett uj lapom (ASUS P5KPL, új kingmax memoriákkal, ezek a ramok is kifingtak. Vettem bele fasza Geil ultra DDR2-öt. Közbe folyamatos telepítgetés újra és újra. Legutobb a VGA (ASUS 8600 GT silent+12cm venti) lett kicserélve merthogy túlmelekszik és amiatt van kékhalál. 2 hete vasárnap nyomtam ezelle a Pro Sreet-et semmi baja. Hazamentem szerda este, benyomom a gépet, hogy megnézem a Dakar eddig leszedett részeit, behozza a lejátszót és kékhalál. Újraindítás, játszanék kékhalál. Másnap dolgozom rajta CAD programmal 3D-s látványokat csinálok semmi gond. Megint megpróbálom megnézni a Dakart kékhalál. A vinyó tesztek alapján hibátlan. Én másra nem tudok gondolni, vagy a táp (codegen 400W) vagy proci (E6550). De he proci lenne akkor miért nem fagy ki 3D-s látvány készítésekor???

Ha valaki tudna segíteni köszi

[ Szerkesztve ]

(#6273) Neszójábe válasza kicsigeri (#6272) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Elég sokan panaszkodnak ilyesmire, köztük én is. Még nem kaptam választ. Vasárnap raktam össze a gépet, szóval a tapasztalat csak pár napos, de az elején sűrűn fagyott. Aztán frissítettem mindent, bios, chipset, vga driver. Jobb lett, de egyszer megint fagyott. Lentebb olvashatod, próbálkozom a satákat jó helyre dugni, hátha azért fagyott, amikor a DVD-hez nyúltam. Szóval nem tudom. Lehet, hogy nagyon érzékenyek ezek a rendszerek, vagy csak a p5k lapok, vagy a többi dual core-os cuccok is. Egyébként meg érdemes inkább minőségi cuccokat venni, szóval kingmax és társait én hanyagolnám. Táp FSP, meg ilyesmi...

Peace

(#6274) -Deejay-


-Deejay-
csendes tag

Hát srácok!

Mindig mondtam, hogy AMD-t kell venni!

Azt csak bekapcsolja az ember és működik (ASUS M2N-E)!

Najó bocs az OFF-ért! Csak vicceltem! :) Bár tény, hogy eddig semmi gondom nem volt vele.

Kívánom, hogy mielőbb rendeződjenek a fagyás gondok. Régebben én is szívtam egy korábbi Gigabyte K8NF9-es lappal, aztán hipp-hopp egyszer csak jó lett...

Mondjuk itt az utolsó hozzászólásnál szerintem a Codegen táp lehet a gyenge pont...

Üdv.

DJ

(#6275) shteer válasza kicsigeri (#6272) üzenetére


shteer
titán

tápcsere minél előbb.. 350W FSP vagy ha van több zséd rá akkor 400W

..szerintem jónak tűnik

(#6276) kicsigeri válasza -Deejay- (#6274) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Hát köszi mindkettötöknek, még várok hátha valaki tud e többet mondani. Addig is megnézem az FPS tápokat már mások is javasolták ezt a fajta tápot hogy jók és halkak. Akkor be kell fektetni 1 ilyenbe.

(#6277) shteer válasza kicsigeri (#6276) üzenetére


shteer
titán

nem FPS, FSP :P

ipon-ban a legolcsóbbak most ha van rá lehetőséged, vagy ph!-s bazárokban is találsz. ők postáznak is

szerk: én épp az előbb rendeltem meg egyet unokaöcsémnek

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#6278) b.ricsi válasza Kelvin (#6270) üzenetére


b.ricsi
csendes tag

hali,
a drophoz-> valaki olyat kérnék hogy segítsen aki már csinált ilyet és nem szállt el a gépe: szóval sima p5k-nál pontosan melyik ellenállást kell satírozni? mert nekem idle 1,35 loadon meg csak 1,29 azér ez elég csúny nem? Ha jól veszem ki, akkor azt érném el vele hogy (mivel a procit tovább már nem húzom) kevesebb feszt kapna idleben, ezáltal hidegebb is lenne akkor- mert akkor elég lenne neki 1,29 voltot adni biosból??? amúgy ez van hatással a pwmre? milyen cerkával nyomjátok?
üdv

http://b_ricsi.extra.hu

(#6279) kicsigeri válasza shteer (#6277) üzenetére


kicsigeri
senior tag

jóvanna

Azért köszi

(#6280) lala1234 válasza Balázs33 (#6266) üzenetére


lala1234
csendes tag

Általában akkor fagyott meg az enyém amikor ment a net fel/letöltés,és közben filmet néztem. Ekkor egyszercsak fagyás,újraindul,de a fekete képernyőtől sehová->akkor reset gom ekkor kikapcsol,aztán bekapcsolom és akkor jön az overclocking failed. Általában 1-3 óránként megfagy,de van amikor meg jó egész nap....Ha viszont egyszer kifagy,akkor tuti a 2. fagyás 1-2 órán belül.
A tesztkártya jelzi,hogy a post éppen hol tart,számokkal.
Volt az abitnak is olyan alaplapja,amin volt digitális kijelző,csak az integrálva volt az alaplapra.

Üdv.

Lala

(#6281) lala1234 válasza Balázs33 (#6266) üzenetére


lala1234
csendes tag

A tesztkártyák: [link]

Lala

(#6282) [HuN]AlbaBAC


[HuN]AlbaBAC
csendes tag

Premium alaplap 504 bioszt ki használ ? vagy kinek sikerült már visszavarázsolni a régebbieket ?????

(#6283) Neszójábe válasza shteer (#6277) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Én is iponba vettem, szinte az egész gépet a ramokon kívül.

Peace

(#6284) b.ricsi válasza b.ricsi (#6278) üzenetére


b.ricsi
csendes tag

gondolkoztam ezen a drop módon, és arra jutottam hogy ha egy ellenállást kell beszínezni akkor tulajdonképp megszűntetjük annak létezését az alaplapon- tehát olyan mint ha egy drótszál lenne. Akkor vajon miért csinálták meg ilyenre a gyárban? mi az értelme? és miért nem forrasztottak oda egyszerűen egy drótdarabot? :)) biztos nem ok nélkül van ott ellenállás, és nem ok nélkül droppol. Vagy ez valami kikküszöböletlen hiba?

[ Szerkesztve ]

http://b_ricsi.extra.hu

(#6285) Neszójábe válasza lala1234 (#6280) üzenetére


Neszójábe
senior tag

És ennyivel elintézted, hogy fagy és kész?

Peace

(#6286) shteer válasza b.ricsi (#6284) üzenetére


shteer
titán

drótdarab hülyeség lenne, viszont egy megfelelő trimmer az az amit forrasztásos modnak nevezünk

nem szünteted meg, csak csökkented az ellenállást

..szerintem jónak tűnik

(#6287) kicsigeri válasza shteer (#6277) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Hi ismét vagyok

Akkor azt javasoljátok hogy elöbb 1 tápcsere és meglátjuk?
Vagy valaki közbe rájött valamire?
Öszerakom a héten egy új gépet szerintem elöbb belerakom a procit az én lapomba és megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#6288) b.ricsi válasza shteer (#6286) üzenetére


b.ricsi
csendes tag

jó ezt értem csak nekem az a fura hogy akkor miért nem tettek rá gyárilag kisebb ellenállást és akkor nem lenne drop és nem lenne para belőle

http://b_ricsi.extra.hu

(#6289) lala1234 válasza Neszójábe (#6285) üzenetére


lala1234
csendes tag

Nem,természetesen ki lesz majd cseréltetve,de mostanában nem érek el odáig,hogy elvigyem. Amint lesz időm kicseréltetem. Csak kérdés,hogy meddig kell várni egy másikra.
:U

Lala

(#6290) lala1234 válasza Neszójábe (#6285) üzenetére


lala1234
csendes tag

Egyébként Aqua-ban vettem,mert jó áron volt. 3 év gari van rá. De most ahogy néztem nincs is raktárukon ilyen lap.

Lala

(#6291) shteer válasza lala1234 (#6290) üzenetére


shteer
titán

elég ha a nagykernek van...

..szerintem jónak tűnik

(#6292) lala1234 válasza shteer (#6291) üzenetére


lala1234
csendes tag

Ez igaz,amint lehet és lesz rá időm kicseréltetem.

Lala

(#6293) Pigcop


Pigcop
csendes tag

Nos én is beléptem a P5K klubba, úgy néz ki nekem a sata2 gondok elmaradtak, annak ellenére, hogy az egyik wichester az WD ami ha jól tudom pont mumus a P5K Premiumnak.

Pigcop /i7-12700K 2,6@5,3 G Alphacool vízhűtés, Asus ROG Strix Z690-A Wifi D4, 64 G Kingstone 3200, Samsung Nvme 850 2T

(#6294) shteer válasza Pigcop (#6293) üzenetére


shteer
titán

samu a mumus

..szerintem jónak tűnik

(#6295) Pecc válasza shteer (#6294) üzenetére


Pecc
őstag

Nálam 2db samu sata2 van egy dlx-ban.
Rendesen működnek.

[ Szerkesztve ]

(#6296) shteer válasza Pecc (#6295) üzenetére


shteer
titán

öröm-bótottá, de mi amúgy is a premiumról beszéltünk ;)

..szerintem jónak tűnik

(#6297) Kris87 válasza b.ricsi (#6278) üzenetére


Kris87
aktív tag

Hali! Én már megcsináltam, 1.35-öt kap a proci bios szerint, terheléssel és anélkül is az everest pl. vagy bármi más 1.34-et ír ki, a százados eltéréseket nem tudom persze mérni, és épp egy 5b-s cerkával csináltam, jó alaposan befirkáltam. :) itt egy kép róla, hogy mit is kell besatírozni. [link]

(#6298) Silent77 válasza Goddyevil (#6040) üzenetére


Silent77
veterán

Szia!

Sztem P5K-E-hez a legjobb bios, még mindíg a 0503.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#6299) floxet válasza Silent77 (#6298) üzenetére


floxet
tag

ha már így szóbajött a p5k-e megkérdezhetném mennyire megbízható a lap? ilyen vételét tervezem ugyanis és szintén egy q6600 pörögne benne 8*400-on és egy gtx. fasza a lap és megéri megvenni vagy problémás hülyegyerek?

(#6300) Shkiz0 válasza shteer (#6296) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Amúgy kezdem azt gondolni hogy a mostani premiumokkal nincs gond, csak a korábbi darabokkal, és simán el tudom azt is képzelni hogy sok helyen a megmaradt raktárkészlet miatt fogták ki az emberek a szart. Az enyém ismét garba van kiváncsian várom lesz e gond az uj lappal. :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.