Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9901) lajosx válasza miccur (#9900) üzenetére


lajosx
őstag

a dvd sata a winyó ide lenne de átalakitóval sata az is a sata 1be van a winyó a 2 be meg a dvd a bios is igy ismeri,de az elején felpörög a dvd a lemez utána semmi kiirja hogy hiányzó dll vagy mit :F

(#9902) lajosx válasza miccur (#9900) üzenetére


lajosx
őstag

Igen probáltam elsönek ide kábellal volt bekötve ,de úgy is ez volt a helyzet :O

(#9903) miccur válasza lajosx (#9902) üzenetére


miccur
aktív tag

ment PU ! Nem röhög :))

no comment.....

(#9904) Ombi5 válasza miccur (#9879) üzenetére


Ombi5
őstag

Hat en feltem nem viszi majd wolfdale-t ,igy felraktam inkabb! :DD

Rusher: Koszi,felraktam es mehet a tuning vegre! :R

Ha meglesz 4 Ghz 1.32v max akkor mar orulok! :C :R

(#9905) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Helló Mindenkinek! Kicsit húzni szeretném a procimat.Odáig eljutottam hogy kikapcsoltam a C1E Supportot,most 3005MHz körül ketyeg.A DRAM Frequency 534MHz a CPU-Z szerint Van néhány dolog amihez nem tudok hozzáférni a BIOS-ban.Mit kellene még kikapcsolni? Egyáltalán hogyan tovább? :U Láma dolog de még nem tuningoltam :B

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#9906) Rusher válasza Ombi5 (#9904) üzenetére


Rusher
őstag

Mondjuk ami alapból volt neked rajta azzal is elindult volna, de a 8xx biosok nagyon jók pár dolog megváltozott a beállítható értékeknél pl. FSB Term. 1.1v lett a min. és ezek a procik annyira nem is szeretik ha magasabbra van állítva + a ramidőzítésknél is kitolták a beállítható értékeket jobban lehet hangolni.....am milyen FPO? Felraktam pár képet bár az enyém 8200 sok sikert majd eredményeket dobjál fel ;)

lajosx nem állítottál el valamit a sata config menüben? Nincs ötletem...ha beállítottad first boot device-nak akkor simán bootolnia kéne....a boot menü sem segít? Lemez tuti jó, bootolható biztos?

bandras0226 mire gondolsz amihez nem férsz hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#9907) miccur válasza Ombi5 (#9904) üzenetére


miccur
aktív tag

Jobb félni :DD de viszi simán a 0705-is.

no comment.....

(#9908) lajosx


lajosx
őstag

Megoldodott a probléma gondolom leírom mi volt a bibi:)) Annyi az egész hogy az sp 2 xp lemezzel nem indult a boot,de már a sima xp,vel vagy az sp 1el meg igen:) Gondoltam hátha valaki igy jár... ennyi volt a baj:))Köszi mindenkinek a segitséget!

Különösképp Miccur-nak:)) (nagyon rendes volt:) )

:R :R :R

Ja és bootolható az sp2 lemezem is csak nem szerette az új gép valamiért?:)

[ Szerkesztve ]

(#9909) miccur válasza lajosx (#9908) üzenetére


miccur
aktív tag

Örülünk :)) Sok sikert a tuninghoz :R

no comment.....

(#9910) bandras0226 válasza Rusher (#9906) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Advanced-Jumper free configuration menüben a CPU RATIO SETTING(Auto),FSB FREQUENCY (333).Minden más Auto-n van,kivéve a DRAM FREQUENCY(DDR2-1066MHz)-t.

[ Szerkesztve ]

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#9911) miccur válasza bandras0226 (#9910) üzenetére


miccur
aktív tag

:U

[ Szerkesztve ]

no comment.....

(#9912) dime27


dime27
őstag

Miccur pü ment;)

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#9913) bandras0226 válasza miccur (#9911) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Végül is kb.3600-3800MHz-t szeretnik kicsalni belőle,csak nem tudom hogy kezdjek hozzá.Mit kell engedélyezni,mit kell letiltani.Elcseszni nem akarom,nincs másik gépem.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#9914) lajosx


lajosx
őstag

Üdv! Megint lenne egy kérdésem,Az asus p5k pro lapnak mennyi a normális hőmérséglete? Mert nekem terheletlenül 50C ír az everest,és hát sokallom...Egyébként tényleg melegek a hütöbordák,de nem tudom ez normális hőmérséglet e?Köszi a választ.

:R

(#9915) miccur válasza lajosx (#9914) üzenetére


miccur
aktív tag

Szerintem igen ! Beszálhatsz te is fűteni télen :)) :R Bár minden szellőzés kérdése, lesz ez még melegebb is :Y 40C-ban

no comment.....

(#9916) Cuco


Cuco
tag

Ma megjött a Premiumom. Nem tudom, ki hogy van vele, de számomra ez a „réz” hűtőszerkezet igencsak alumíniumnak tűnik. A hp-k hatékonysága is gyanús, a felső különösen nagyvonalúan fut (?) a bordák között.
Egyébként csinos kis lap, nem is értem, hogy én milyen képeket láttam róla, ahol csak piros és lila kondik voltak. Esetleg régebbi verzió?

A boltban garanciavesztéssel riogattak, ha újrapasztázom, ez most komoly?
Az alaplaphoz kapott könyv szerint 4db 2Gb-os modulnál „esetleg 8Gb-nál kevesebb memóriát érzékel az alaplapi chipset korlátai miatt” ez nekem új.
Próbálta már valaki telerakni a gépét, és ha igen mennyivel sikerült 8Gb alá menni a chipset korlátai miatt? Okozott pl. instabilitást is, vagy csak 8 helyett pl. 6 lett? És ez a probléma mem. típus esetleg mhz függő?
:F

[ Szerkesztve ]

(#9917) Cuco


Cuco
tag

Másik meglepiként találtam még a dobozban 2 ventit, amit passzív hűtés esetére ajánl a gyár. Tuningmentes passzív (ha kell lefolytott) gépnél elhagyhatók szerintetek? Mert ha nincs más kiút, inkább kap egy 5V-os Noctuát, mint ezt a két kis -valszeg visító- légkavarót, ami az egész passzív koncepciómat hazavágná. :O
Nézegettem még az ajánlott mem. típusok felsorolását, itt feltűnt a Kingston KHX8500D2/2 2GB DDR2 1066MHz Non-ECC CL5 5-5-5-15 2.25V memória, ha használ valaki ilyet, a tapasztalatokat megköszönném! :R

[ Szerkesztve ]

(#9918) Rusher válasza bandras0226 (#9913) üzenetére


Rusher
őstag

Próbálj meg 400-as fsb-n....állítsd be a CPU Vcore-t kb. 1.27v-ra; FSB Termination a legkisebb első érték, NB Voltage szintén az első legkisebb érték, a Load Line Calibration-t tedd Enabled-re, a többi GTl Ref. voltokat hagyd auto-n....ha 9-es szorzóval csinálod ez 3600Mhz szerintem menni fog....ha nem akkor sincs baj kikapcsolod a gépet m,ajd vissza és be fog indulni....a Configure DRAM Timing alapból By SPD-n van azt állítsd át Disabled-re ekkor előjönnek a ram időzítések...állítsd be azt ami rá van írva a ramra és a hozzá tartozó feszültséget a DRAM Voltage-nak, Transaction Booster-t állítsd Enabled-re alatta Boost Level 1-re...aztán majd ha már stabilizáltad akkor lehet finomítani rajta...sok sikert ;)

[ Szerkesztve ]

(#9919) _ATi_1 válasza Cuco (#9917) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Én tuning mellett sem használom azt a két ventit amit adtak a chipsetre... :)

(#9920) szacsee válasza _ATi_1 (#9919) üzenetére


szacsee
nagyúr

:U :W ;]

(#9921) gabroca


gabroca
tag

Most tervezem a P5K lap vásárlását. Milyen procit (Core2 duo 25e körül) és 2x1 GB ramot (15e körül) vegyek hozzá? Hol érdemes vásárolni a jobb gari és árak miatt? előre is köszi a válaszokat.

(#9922) Shkiz0 válasza gabroca (#9921) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Attól függ hogy mire kell, illetve hogy tuning mennyire játszik szerepet :)
Ramnak ajánlom a Crucial Ballistix 1066-ot amiből 2x1gb 17K, ezek lazán mennek 1200-at is, vagy esetleg a kistesóját ami csak 800-as, ez 14K de ez is elszaladgálhat szerencsés esetben 1200-on is.
Proci terén pedig tegyél hozzá egy kis lét, és vegyél egy E8200-at. Az uj ára 36K, használtan olyan 32-35 között meg tudod venni, attól függően mennyire tuningos.
Ez a proci olyan 3800-4200MHz-et tud normál feszekkel 24/7-be.
Esetleg szóba jöhet még a Q6600 amit használtan már szintén me tudsz venni 35-40K ért.
Itt it a tuningeredmények szerint válltozik az ár.
Bár nem írtad melyik P5K-t akarod venni, de ha a quad procira voksolsz, és húzni is akarod akkor ne add lejjebb egy P5K-E lapnál, mert minimum 8 fázisu lap kell alá ahoz, hogy rendesen ki tudd haszálni.
Ram ügyében keresd Ősember-t, ő majd készséggel segít neked.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9923) Shkiz0 válasza Cuco (#9917) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

próbáld ki nyugodtan, kellemes csalódás fog eltölteni.
Annak ellenére hogy közel 5000-et forog nagyon csendes. :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9924) gabroca válasza Shkiz0 (#9922) üzenetére


gabroca
tag

Köszi a válaszod! Tuning nem érdekel nagyon és már keveset játszom, fontos a megbízhatóság és az időállóság, ill a későbbi eladhatóság. Amióta pc-m van, lassan már annyit költöttem fejlesztésekre, hogy abból vehetnék már egy jó autót...

[ Szerkesztve ]

(#9925) Shkiz0 válasza gabroca (#9924) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

ilyen dolog ez a számítech világ :)
hmm msot látom szigetszentmikósi vagy :)
holnap megyek oda a bőrzére :)

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9926) Ombi5 válasza Rusher (#9906) üzenetére


Ombi5
őstag

Alapfeszen kb max 3700 mhz-ig birja,bar lehet apro hangolasok kellenenek,de pl amit irtal FSB Term stb,nem is tudom mire jok! :U Tudnatok vmi tanacsot adni miken erdemes allitgatni? :F

#9907) miccur : Errol nemtudtam,bar azzal a biossal semmi gondom nemvolt soha!!

Talaltam par ujdonsagot benne ,amik eddig nemvoltak !! :DDD

Cel 4 GHZ lenne max 1.35V-al!!

FPO :Q808

(#9927) gabroca válasza Shkiz0 (#9925) üzenetére


gabroca
tag

motoros börzére?

(#9928) miccur válasza Rusher (#9918) üzenetére


miccur
aktív tag

Ment neki 02:00 -ig megoldottuk, rendben van, rá tért az útra :)) Tuti fertőzött ! Igaz = -re auton hagytam vele nagyjából mindent , majd ma finomitunk!

[ Szerkesztve ]

no comment.....

(#9929) miccur válasza Ombi5 (#9926) üzenetére


miccur
aktív tag

Én is cserélem ha lesz rá időm :K mert ha már felteszem nem bírom ha nem tesztelem ;]

no comment.....

(#9930) _ATi_1 válasza szacsee (#9920) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Mi a gond? :F

[ Szerkesztve ]

(#9931) Rusher válasza Ombi5 (#9926) üzenetére


Rusher
őstag

Figyu az FSB Termination-t állítsd 1.1v-ra...nem igazán igényel eza proci többet sőt inkább árt neki...max 550fsb körül 1.2v én így tapasztaltam, de még ott sem biztos, hogy kell neki....am meg a magasabb fsb elérésében segít, de ezek a procik alapból sokkal könnyebben érik el pl. a 2000-mint a 65nm procik. Miket állítottál be eddig? CPU PLL 1.5v, 500FSB-ig NB Voltage 1.4v felette és esetleg 500 stabilitáshoz 1.55v, a reference értékeket hagyd auton én legalább is sosem használtam és így is elértem szép eredményeket. A Q8xxFPO-s 8400-ek jobban tuningolhatók mint az első széria és kevesebb fesszel mennek akár 4Ghz-t is sztem lehet még 1.3v-al is meglesz ;)

miccur

[ Szerkesztve ]

(#9932) miccur válasza Rusher (#9931) üzenetére


miccur
aktív tag

:R kicsit félek a feszektől de azt hiszem menni fog távkapcsolatban is , majd megkeresem a magyarázatot amit azt hiszem te linkeltél ?! Érdeke Pl: nálam a spyware doctor nem mükszik tuning alatt akkor mem, Ha a Nod akkor meg proci nyűg, érdekes nem? ;] De jó segitség idáig mindig bejött :))

[ Szerkesztve ]

no comment.....

(#9933) Ombi5 válasza Rusher (#9931) üzenetére


Ombi5
őstag

Igazabol csak cpu feszt es mem feszt allitottam semmi mast,de kovetem utasitasaid es,ha hazaertem melobol megprobalkozom vele,lehet hogy meg zargatlak ez ugyben majd!! :R :R
Alapfeszen 3.7ig birta kb.....

(#9934) Rusher válasza miccur (#9932) üzenetére


Rusher
őstag

Neem kell félni.....biztos menni fog csak a határokat be kell tartani :K Érdekes a kémprogram vs antivirus amit írsz valszeg akkor mégsem stabil akkor teljesen.....mondjuk talán az is kiderül ebből akkor, hogy ez pont két olyan progi ami energiát vesz el a rendszer teljesítményéből :) .....én még nem találkoztam ilyennel, de ha elfogadsz egy tanácsot egy jó tűzfal és egy jó antivirus bőven elég sztem.....

Ombi5 alapfeszen az elég jó :K .....bármit tudok segíteni akkor ne kímélj :D

(#9935) miccur válasza Rusher (#9934) üzenetére


miccur
aktív tag

Igen érdekes !! De csak ez a 2-tő jelzi ha gond van, sem az orthos ,prime95 , everest nem vagyis mehet 24/7ben tőlük, Win bootnál jön csak elő ha gond van valamilyen beállitással.1X-en nem töltenek be, hibás dll. Fesz vagy freki állít és nincs gond :F :)) Na mindegy legalább van két rendszer stabilitást figyelő progim , még ha nem is annak készült :DDD

[ Szerkesztve ]

no comment.....

(#9936) west válasza shteer (#9880) üzenetére


west
őstag

tévedhettél,mert 3298 mb ot lát a 4096 helyett. :(
megnezem este vista alatt is.

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#9937) Rusher válasza west (#9936) üzenetére


Rusher
őstag

Nem tévedett olvasd el mégegyszer mit írt ;) Persze az NB Configuration menüben a memory remapp-ot engedélyezni kell, hogy a lap kezelje rendesen.

miccur :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9938) Shkiz0 válasza gabroca (#9927) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

jah, veterán motoros :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9939) Ombi5 válasza Rusher (#9934) üzenetére


Ombi5
őstag

De felette meg 1.35V is keves volt 37xx mhz-nel szar ...... :(

[ Szerkesztve ]

(#9940) miccur válasza Ombi5 (#9939) üzenetére


miccur
aktív tag

Ram mennyin megy? ill. hány V-on? időzitések nincsenek lekényszeritve a béka segge alá? csak azért mert simán nem kellene ilyen nagy fesz :R

no comment.....

(#9941) Ombi5 válasza miccur (#9940) üzenetére


Ombi5
őstag

Geil 800-as ultra,siman viszik 1000 mhz-et cl 5-be! DE most biztonsag kedveert cl 5-be nyomom 2.2V-al,mert 860 mhz-en mennek 38xx mhz folott 9x szorzoval!!! :R

(#9942) Ombi5


Ombi5
őstag

Ilyen bealliasokkal kekhalal!! :(

9x szorzo
FSB Strap to nb 400Mhz
FSB 425
PCIE 100 mhz
mem cl 5.5.5.15
CPU: 1.35V
CPU PLL 1.5V
FSB Term: 1.1V
Dram V: 2.2V
NB Volt: 1.4V

Ha vkinek van tippje irja le please?! :R

(#9943) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Nekem P5K-Premium/Wifi alaplapom van és sokat szenvedtem mert simán újraindult, miután egy kékhalált bevágott a windows!
Cseréltem memóriát, procit, winyót stb...
Hamarosan publikálom a teljes történetet a Logouton...

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#9944) Rusher válasza Ombi5 (#9942) üzenetére


Rusher
őstag

FSB Strapot hagyd auto-n, a Transaction Booster mire van állítva? FSB/DRAM arány 1:1? Static Read Control->Disabled (ha nem azon lenne) ;)

(#9945) miccur válasza Ombi5 (#9942) üzenetére


miccur
aktív tag

Értem csak első gondolat volt.

no comment.....

(#9946) miccur válasza Ombi5 (#9942) üzenetére


miccur
aktív tag

Nekem ezekkel a beállitásokkal a "világ végére" megy a wolf Remélem Rusher tanácsa be jön. ebből is látszik semmi sem egyforma ! Este haza megyek rakok fel képet a bios-ból hátha segit?. hasonlitásnak jó lesz.

no comment.....

(#9947) gabroca válasza Ombi5 (#9942) üzenetére


gabroca
tag

2 éves Asus alaplapom kékhalálát installkor egy tunerkártya drivere okozta.

(#9948) jobbman


jobbman
tag

Valakinek megy sima P5K-ban a bios-os ventiszabályozás? Vagy csak PWM-es ventivel megy a CPU-fan szabályozása? Illetve tud e szabályozni olyan ventit, amin nincs 3.-ik vezeték, amiről a fordulatszámot olvassa?

[ Szerkesztve ]

Régi PH-n: jobbman felhasználónak 84 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Frissítve: 2013.09.14

(#9949) shteer válasza jobbman (#9948) üzenetére


shteer
titán

csak pwm-essel megy. sima 2 eres ventit a kiegészítő csatira dugva tudod speedfannal szabályozni

..szerintem jónak tűnik

(#9950) jobbman válasza shteer (#9949) üzenetére


jobbman
tag

Kiegészítő csati? Az melyik? A pwr fan csatira gondolsz? A chassis csatikon elvileg menne a 3-eres ventik szabályozása nem? Vagy ezeket nem lehet speedfannal szabályozni?

[ Szerkesztve ]

Régi PH-n: jobbman felhasználónak 84 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Frissítve: 2013.09.14

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.