Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9101) HIJ válasza Shkiz0 (#9100) üzenetére


HIJ
őstag

Aham. Hát én Hammon -nál vettem. Ott gari max egy hónap :Y . Tehát egyenlőre várok még vele...

HIJ

(#9102) tom_tol válasza public73 (#9099) üzenetére


tom_tol
addikt

szó sem volt tunningról
az 1066Mhz nem feltétlen default (800Mhz az) 2,2-2,3v között kell a ramnak
márpedig alapon csak 1,8v kap kénytelen leszel ezeket az értékeket beállitani különben nem fog menni a dolog és az nb sem fog hibátlanul müködni 1,1v-tal
ezen nem kell meglepödni nekem sem megy minden ramom 1,8v-al

[ Szerkesztve ]

(#9103) public73 válasza tom_tol (#9102) üzenetére


public73
aktív tag

a gondom a szájbabaszott 1001-es biossal volt!!!! :((( :((( :(((
mostanra sikerült ledúrnom és a 0903-ast visszatenni!
ezzel gyönyörűen szalad 1066-ba!
viszont az usb-s egeremet nem tudom használni, csak a (szintén usb billentyűzetet).
ki érti ezt?
én nem.... :U

(#9104) public73


public73
aktív tag

jó minden, "visszakaptam" az egeremet is! ;]
huh!!!!
ez kemény volt!
egyszerűen nem értem az embereket..... :(
ha valami műxik (mint, pl. 0903-as biossal), akkor minek kell felrakni egy lutri 1001-es biost????
amivel csak szopás van, nem is kevés!!!
ejjjj-ejjjj!

(#9105) VinoRosso válasza Tails111 (#9065) üzenetére


VinoRosso
veterán

Igy persze, de nem is erről volt szó, hanem arról hogy mekkora a címtartomány, az meg 4G. Akármilyen mikrokerneles OSed van, 0 szolgáltatással, még akkor sem fogja odaadni mind a 4G-t egyetlen 32bites oprendszer sem(+ a töredezettség miatt fizikailag is lehetetlen lenne ), ennek ellenére az alkalmazások 4 gigáig tudnak címezni virtuálisan. Hiszen a fordítód, vagy az interpretered 32bitre gyártja őket.

(#9106) VinoRosso válasza zso73 (#9067) üzenetére


VinoRosso
veterán

elég egy 64bites Pista is. Egész jó lett az sp1-el. Mondjuk x64es xpsp3at nem prószáltam még :U

(#9107) zso73 válasza public73 (#9104) üzenetére


zso73
veterán

Ha igazán stabil bioszt akarsz dobd vissza a 0804-es bioszt. A procid miatt nem kell az újabb. És ezzel megy minden, és nincs failed tuning indulás./Nem tudom pontosan mit ír, mert rég láttam / :C

Vinorosso: Az a baj, hogy valós gyári winfosaim vannak. Vagy ábgréd horror pénzért, vagy nem gyári...... :W És ez csak a ram, és a proc miatt. Nem beszélve róla, hogy 64 biten minden lassabb!! :W Tenksz billy

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#9108) public73 válasza zso73 (#9107) üzenetére


public73
aktív tag

igen, lehet, hogy az ennek az elődjét (0804) kell megpróbálnom, mert ugyan megy meg minden, de instabil!
a procit meg tudom rántani @3500-re, de a ramokat @1200-t már nem tudtam!!! :O
pedig a giga lap röhögve vitte az @1250-et is!

(#9109) egonka8


egonka8
csendes tag

Hi
A P5K-mból eltünt a hang. Elözö nap még ment aztán sehova. Semmilyen hardver hibát nem jelez. Olyan mintha müködne minden. Mégsem jön a hangszróból egyettlen reccsenés sem! Találtam a kupiban egy 5.1-es hangkártyát. Azt felraktam az meg müköd. Ha valaki tud segitsen!
Üdv
Egonka

(#9110) zso73 válasza egonka8 (#9109) üzenetére


zso73
veterán

Azt hiszem a no tuning, + új drájver megoldja.

Public: Az egy dolog, hogy a giga lapban mi megy, és mennyin. A p5kc hisztis. Nekem nem ment a Kingmax 1066-on. És egy halom hiba volt vele. 1001 bioszal szívtam, majd viszatettem a 0804-et, és semmi gond vele. A többiek is megerősítik, hogy ez a legjobb biosz a laphoz. Akinek újabb procija van, annak meg a 0903. Ez sem volt rossz biosz, csak nekem valami tuning failed hibaüziket nyomott. De gyorsabb volt a memkezelése egy picivel. /Azonos frekin./

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#9111) egonka8 válasza zso73 (#9110) üzenetére


egonka8
csendes tag

Hi!
Én még elég kezdö vagyok,nem szoktam a gépeimet tuningolni. Azt sem tudom hogy kell a BIOS-okat cserélgetni! Ha elmagyarázzátok nekem mint egy hülyegyereknek azt nagyon megköszönném. De ha már a témánál vagyunk! 64bites vista volt fönt a gépen, a nagy memória miatt(4096mb). A legtöbb (játék)programot nem is tudtam feltelepitteni. Most egy 32bites XP alatt fut minden. Van erre valamilyen megoldás?
Üdv
Egonka

(#9112) public73 válasza zso73 (#9110) üzenetére


public73
aktív tag

nos fölraktam a 0804-es bios-t, de nem jött el a megváltás!
forma-forma a 0903-mal, de viszont a pencil mod kárpótolt.
@3500-ra van megrántva a procim és ehhez bios-ban elég 1,385V-ot adnom, ami ténylegesen 1,68V.
a memókat @1000-en sikerült stabilizálnom, ami egy @1066-os modultól nem egy hajde nagy eredmény....
lehet, hogy rühelli az a-datákat! :U
lehet ki kellene próbálnom más ramokat is!

(#9113) Brumi˘ válasza public73 (#9112) üzenetére


Brumi˘
addikt

A p5kc minden ramot utál... Én a crucialokkal is szívtam, a-datákkal is, aztán elcseréltem egy sima p5k-ra. Az az 1,68V ugye 1,368V akart lenni? :U

(#9114) public73 válasza Brumi˘ (#9113) üzenetére


public73
aktív tag

igen, 1,368V akart lenni! :B
rohadék uri geller van ennek is a hátterébe bitzos!
már nem műxik a num 3-as sem....
:DDD
hát, akkor megy picsába ez a lap is, mert az a-datákat nem adom el.... :(

(#9115) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Hi!

Na most egyik haveromnak ez a kérdése:
"A P5K-ba ha belerakok 4 db 1GB 1066-os RAM-ot, akkor lehet-e tuningolni, mivel a P5B-vel nem ment. 4 db 1 GB-os RAM-mal elindult, de tuningolni nem lehetett, csak alig (legújabb BIOS)."

Valakinél olyat látott, hogy 4×1 GB DDR2-vel nem volt hajlandó tuningra, de 2×1 GB már hagyta magát. Nekem nincs túl sok közöm a dologhoz, úgy hogy ide szúrom be a kérdését, hogy ez egyedi dolog-e?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#9116) Brumi˘ válasza public73 (#9114) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nekem szervízbe anno azt mondták kingstonokkal megy rendesen. Látni nem láttam...

CYBERIA: 4 rammodulhoz kell már nb feszt emelni ha tuningolni akarja. Nálam most 4×512mb super talent t1066-van teszt alatt. Ami ment 2×1gb cruaiallal 1,4V nb fesszel most 1,55V nb feszt kér. De ezen kívül semmi hátrányt nem vettem észre. (sima p5k lapom van)

[ Szerkesztve ]

(#9117) public73 válasza Brumi˘ (#9116) üzenetére


public73
aktív tag

szerintem látni senki sem látta!
csak lehet valaki halotta egy távoli ismerősétől.....
ez azért nem valami kecsegtető az annusz-tól!!! :)

(#9118) Brumi˘ válasza public73 (#9117) üzenetére


Brumi˘
addikt

Előfordul a legjobbakkal is. :)

(#9119) Olekgsxr válasza keIdor (#9001) üzenetére


Olekgsxr
tag

Hali!
Most készülök összerakni egy új konfigot.
az új gép:
-ASUS P5K Premium/Wifi
-C2D 8200
- 2gb Ballistix 1066
a többi a régi gépből lesz átpakolva.

Kérdésem: Ha jól veszem ki a szavaidat(9001hsz), akkor lehetséges, hogy a gép ezzel a procival nem fog elindulni ameddig nem teszek fel új biost( 0504)?

Bocs, a láma kérdésért.
Üdv: Olek

(#9120) CYBERIA válasza Brumi˘ (#9116) üzenetére


CYBERIA
őstag

Köszönöm a választ!

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#9121) Scr1pter.cg válasza Olekgsxr (#9119) üzenetére


Scr1pter.cg
csendes tag

Elindul, csak pofádba nyomja minden indításnál (ha csak ki nem kapcsolod) azt az üzit, hogy frissíts biost :)

(#9122) Olekgsxr válasza Scr1pter.cg (#9121) üzenetére


Olekgsxr
tag

Az jó hír.
Akkor ezzel a procival is elmegy, és ez alatt is lehet frissiteni a biost, tehát nem kell egy régebbi típust proct betenni, hogy frissítsem?
Bár a bios frissítés majd egy új kihívás lesz, mert még soha nem csináltam. :B
Nagyon köszi a hasznos infót! :R

(#9123) zso73 válasza egonka8 (#9111) üzenetére


zso73
veterán

A gépedről nem írsz semmit, így nagyon nehéz lesz segíteni.
Az adataid sincsenek kitöltve.
Tuning : Keress rá itt is van szájbarágós leírás. Akár ram, akár proci, akár alaplap specifikusan. Pl: DDr 3 tuning eredmények.
Biosz frissítés: Na ez még hosszab lenne. User manual............
1.Live update,asus update.........win alól. Gázos, mert a win nem túl stabil ! Ha ezt elrontja az ember, akkor szervíz,gari........... De egyszerű.Ápgréd? yess,Enter,restart, kész.
Régebbi verzió, csak varázslattal tehető vissza./ Asus./
2.Dos mód: Pötyögős.Pl A:\Afudos.exe tuti.rom.............tőt........restart, kész.
Hiba :A floppi lehet hibás,sérült. E miatt rossz frissítés.... A legtöbb gépben nincs is meghajtó! :(
USB : biztonságos,körülményes DOS alól.
Régebbi verzióra van visszalépés.
3.A beéptett ALT+F2 kombó. FDD,USB -n a biosz.......ellenőriz...frissít. Nem rossz megoldás. Ezt szerettem az abit lapomnál használni.
4.Asus P5KC: Bioszból. :U Nem rossz. Pendrájvról fájl betallóz,ellenőriz frissít......load def.
Nem rossz.
Dióhéjban.
64 bit,Vista: Vistát egy pár játék nem szereti. A 64 bitet főleg! A programok 64 biten lassabbak Lsd PH teszt. Mikrofos nem tesz semmit. :( :W :W
Minek? A szoftot megvetted, túró a füledbe. Kalóz változat? Akkor kuss! MS Support......
A többi fejlesztő sem tesz semmit jóformán. CAD,CAM szoftok valamennyire 64-re felkészítettek. Ill 1,2 játék.
Megoldás?
XP,Vista 32 bit játék. 64 bit csak alkalmazásokra.
Másra Linux. Ha szereted az önkínzást, és ki akarod használni a géped. :DD
Bocs a hosszért!! :R De ADSL, és az 1MB elbirja. :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#9124) Patent


Patent
csendes tag

Sziasztok!

Tudom, hogy már ezerszer szó volt ilyesmiről, és vissza kellene olvasnom mind a sok ezer hozzászólást, amit részben meg is tettem, de ennek ellenére sem tudom összehangolni a ramomat a lapommal. Minden defaulton van, és így csak 800-on mennek a ramok, de még így is néha fagyások és egyéb hibák vannak..
Nagyon-nagyon hálás lennék, ha valaki segítene összehangolni a cuccot, hogy végre menjen annyit a ram, amit elvileg tud..

Előre is köszönöm az építő jellegű segítségeket! :R :R :R

öööö....izé

(#9125) public73 válasza Patent (#9124) üzenetére


public73
aktív tag

szia!
mellik biost használod a lapodhoz?
nekem a 0804-es biossal sikerült az a-datákat @1080-ra belőni.
de sem a 1001-es, sem a 0903-as biossal nem ment! :(

(#9126) Patent válasza public73 (#9125) üzenetére


Patent
csendes tag

Hello,

momentán az 1001-t, de visszapakolhatom akár a 0804-est is..
bár valahol elkevertem a "visszabutításhoz" szükséges progit.. :(

öööö....izé

(#9127) public73 válasza Patent (#9126) üzenetére


public73
aktív tag

itt mindent megtalálsz!
azzal a biossal annyit szoptam,mint állat!
riherongy!!!! :(

mod: de ez még lehet egyszerűbb!!!!

[ Szerkesztve ]

(#9128) Patent válasza public73 (#9127) üzenetére


Patent
csendes tag

Letöltöttem, felrakom/csinálom! :R

öööö....izé

(#9129) Patent


Patent
csendes tag

Felraktam, de most hogyan tovább?
..tényleg nem akarok kisérletezni, mert már elegem van belőle.. :B

ja bocsi, a 0804-ről van szó

[ Szerkesztve ]

öööö....izé

(#9130) public73 válasza Patent (#9129) üzenetére


public73
aktív tag

mit raktál föl???? :U
a régebbi biost?

(#9131) public73 válasza public73 (#9130) üzenetére


public73
aktív tag

most minden defaulton szalad?
bios-hoz még nem is nyúltál?

(#9132) Patent válasza public73 (#9131) üzenetére


Patent
csendes tag

Nem nyúltam, minden natur :D

öööö....izé

(#9133) public73 válasza Patent (#9132) üzenetére


public73
aktív tag

csinálhatok a biosomról screeneket, de csak tájékoztató jelleggel.
ugyanis a procink lényegesen nem ugyanaz!
de ha Te is egy 450-es FSB-t el tudnál érni, akkor nagy valószínűséggel a ramokat is tudnád 2:3-ba hajtani.

(#9134) Patent válasza public73 (#9133) üzenetére


Patent
csendes tag

Próba - cseresznye :DD

öööö....izé

(#9135) public73 válasza Patent (#9134) üzenetére


public73
aktív tag

megy privibe!

(#9136) Patent válasza public73 (#9135) üzenetére


Patent
csendes tag

Naa, kpróbáltam, be se töltött a paraszt...
Aztán, kpróbáltam, h csak simán 1067 re állítottam a ramokat, minden más auto, érdekes módon ez üzemelt, de nem volt stabil..
most megint minden default, most legalább viszonylag probléma mentesen müxik..

:W

öööö....izé

(#9137) Patent


Patent
csendes tag

:DD :DD :DD

Sikerült mindent beállítanom, most úgy tűnik üzemel minden!!!
A proci szorzóját visszavettem 6x-ra, az FSB-t meg 533-ra. Így a ram automatikusan 1066-ra állítódott! Minden más automatán van!
Remélem ez így jó lesz (most annak tűnik), de ha valamit még be kellene állítanom szóljatok légyszi, nem szeretném ha elfüstölne valami
Köszönöm a segítséget! :R :R :R

öööö....izé

(#9138) IstexI


IstexI
tag

Hali!

P5K lapommal van 1 nem túl életbevágó annál idegesítőbb probléma. A bios az óráját folyamatosan átállítja. Hiába állítom be a pontos időt bootoláskor össze vissza átállítja. Kezdetben ritkán csinálta mostanában viszont már minden 1es indításkor. q6600 van benne 3ghz-en ninjával szal semmi komoly tuning memo 1066os kingmax asszinkronban 1000en szinte minden auton pci freki fix 100.

majd 1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#9139) Brumi˘ válasza IstexI (#9138) üzenetére


Brumi˘
addikt

Más is módosul a biosba, vagy csak az óra? Első tippre lemerülőben van a bios elem... :U

[ Szerkesztve ]

(#9140) Proli válasza IstexI (#9138) üzenetére


Proli
tag

Szerintem is az elem merül...

(#9141) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok. P5K SE-ben mennyire tudom tuningolni az E4500-at(holnap lesz egy ilyenem).
A lap ki tudja hajtani megfelelően, tehát elég lesz neki? Mondjuk egy 3 Ghz körüli erdménnyel már kibékülnék. Csak a ramjaim nem egy tuningbajnokok. Holnap lesz 2x1Gb kingmax 800 Mhz DDR2 PC2-6400. :U

(#9142) mindfreak válasza Proli (#9140) üzenetére


mindfreak
őstag

Az azért durva, hogy egy vadi új alaplapnak merűl az eleme... :D

(#9143) Proli válasza mindfreak (#9142) üzenetére


Proli
tag

Az hogy vadi új, még nem garancia arra, hogy hibátlan is.
Csak arra garancia, hogy ki lehet cseréltetni.. :)

(#9144) shteer válasza IstexI (#9138) üzenetére


shteer
titán

mire állítja? összevissza vagy csak az órában tér el? :U

..szerintem jónak tűnik

(#9145) ent válasza Shkiz0 (#9095) üzenetére


ent
őstag

Hány fokos most a lapod biosból?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#9146) egonka8 válasza zso73 (#9123) üzenetére


egonka8
csendes tag

Na ja! Akkor túró a fülembe. A 64bites vista teljessen legális! A MS ubdate oldal meg nem ér semmit. Szerintem az sem tudja hogy mit csinált aki kitalálta a Vistát. Hang továbbra sincs a gépemen pedig vinyot op.rendszert és drivert is cseréltem.
Egyébként köszi mindent amit irtál,majd szép sorban végig nyalogatom hogy mik is ezek!?
Üdv
Egonka

(#9147) VinoRosso válasza egonka8 (#9146) üzenetére


VinoRosso
veterán

[OFF]Szerintem az sem tudja hogy mit csinált aki kitalálta a Vistát

azér ez nem ilyen egyszerű. Jó párszor tízmillió kódsor, milló emberhónap és munka, az OS fejlesztés nem egyszerű, és 64bit sem egy kiforrott tehnológia még,annak ellenére, hogy már régóta létezik(... de a Crysis nagyon szereti a 64bites Vistát ám! )[/OFF]
Nálam is volt ilyen problem p5k-e vel. Először cseréld le a legujabb soundmax driverre a drivered, aztán ha úgy se megy( bár igy működnie kell ) akkor ixeld be a driver beállításoknál hgy detect new audio devicces és huzogasd ki meg be a jackdugót. Amikor megkérdi, hogy vat didjú plág on , akkor jelöld be amit kell( rear/front stb.. ). És jesszoké. :K

(#9148) egonka8 válasza VinoRosso (#9147) üzenetére


egonka8
csendes tag

Köszike ez jó,kifogom probálni. Kéne nagyon a nagy RAM mert én is nagy játékokat akarok futtatni rajta. Call of Dutty4,Flight Simulator stb. A VGA-n nem múlhat,mert Nvidia Geforce 8800GT. Most a 32bites vista-án megy és igy is meg tudom akasztani.

(#9149) zso73 válasza egonka8 (#9146) üzenetére


zso73
veterán

Akkor kapcsold be az update cuccot, mert ott a megoldás. HD audio device nekem az MS update cuccal megy hibátlanul.
Off/
Ezért eszem én is a kefét. Legális 32 bites vista. Ápgréd lenne horror áron 64 bitre, de nem éri meg.......... Shit
On:/
Ha írsz lap típust, akkor bizto tudunk pontos, jó tájékoztatást adni. :K

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#9150) egonka8 válasza zso73 (#9149) üzenetére


egonka8
csendes tag

Sima ASUS P5K,alaplap, Intel(R)Core(TM)2Quad CPU Q6600 2,4Ghz processzor.
GeForce8800GT 1024Mb videokártya. Samsung SP250 4G ATA Device vinyo.
4X1024MB kingmax 800Mhz memo. Ennyit tudok róla.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.