Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Android felhasználók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45851) no more


no more
addikt

IPS természetesebb színekkel

A Super AMOLED-nél nincs természetesebb...

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#45852) gerner1 válasza SybenX (#45850) üzenetére


gerner1
veterán

A beégés nem válogat, az minden más kijelzőtípusnál is, azonos mértékben jelen van (ez pl. beégett szifon kijelző). A tarttós időtartamú, indokoloatlan, és feleslegesen magas fényerő használata, és statikus grafikai elemkkel teletűzdelt appok használata, a hiba okozója. A többi pedig relatív, mert lehet, hogy ami nekem megfelel →az másnál már nem, és fordítva...

[ Szerkesztve ]

(#45853) SybenX válasza gerner1 (#45852) üzenetére


SybenX
őstag

Ezzel tisztában vagyok, de nekem eddig csak az s7 volt beégve és kijelzőcsere után is 1-2 hónap után már a kijelző felső harmada zöld színeknél más árnyalatú...Igen relatív, ezért írtam oda, hogy nekem ez nem jön be. Legjobban az nem tetszik nekem, hogy a piros amoleden narancssárgának néz ki.

De hogy nehogy az legyen, hogy azt mondtam, hogy szar lenne az s7, NEM AZ. Eddigi legjobb telefonom, nem használom ki a tudását ezért váltok egy olcsóbb telefonra amit talán már ki tudok használni és pár dologban jobban bejönne nekem.

[ Szerkesztve ]

(#45854) gerner1 válasza SybenX (#45853) üzenetére


gerner1
veterán

Nálam S7E -n rendben vannak a színek. Ráadásul, ezek állíthatóak is (elég széles tartományban) tehát mindenki betudja lőni olyanra, amit a saját szeme lát elfogadhatónak. Nekem volt már beégve szifon, P8, HTC one is, de ez miatt én nem írom le egyiket sem, mert semmi értelme. Szerencsére, garanciában cserélték azokat (is). Értelemszerűen, akinél -ez- akkor jön elő, amikor már nincsen garancia, akkor annak a fájdalomdíját, és az egésszel járó "macerát" jobban megjegyzi az ember.

(#45855) no more válasza SybenX (#45853) üzenetére


no more
addikt

Próbáld ki Alapvető Módban. ;) Akkor 101% sRGB színskálát jelenít meg. Az S7 Edge és S8 kijelzője a legszínhűbb az iPhone 7-tel egyetemben.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#45856) Aryon87 válasza SybenX (#45850) üzenetére


Aryon87
félisten

:C
Szinte ugyanazokat irtad le amiket en akkoriban :))

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#45857) SybenX válasza no more (#45855) üzenetére


SybenX
őstag

Alapvető módban már majdnem jó, csak akkor a fehéregyensúly nem jó, túl meleg, de egyébként összességében tetszik az amoled, főleg a fekete, csak például mikor megnézem a fotóim amoleden, miután LG IPS-en beállítottam, sokkal szaturáltabbak a színek.

[ Szerkesztve ]

(#45858) gerner1 válasza Aryon87 (#45856) üzenetére


gerner1
veterán

Ahogy van(nak) felsorolható negatívum(ok) azokkal a készülékekkel kapcsolatban is, amelyeket éppen most Te birtokolsz. Akkor azokhoz mi is beszúrhatnak azt a temérdek emoji t, amit rendszeresen használsz (most éppen a "vastapsot" ....) Semmi értelme ezeknek, mert szubjektív, egyéni preferenciákon alapulnak, és senki sem lesz a sajátjával a másikéhoz képest előrébb, ahogy hátrébb sem.

(#45859) no more válasza SybenX (#45857) üzenetére


no more
addikt

csak akkor a fehéregyensúly nem jó, túl meleg

6500K fehér nem jó? Tudtommal az a tökéletes fehér szín. :U

(#45858) gerner1: Direkt csinálja, már megszoktuk. Az ő telefonja meg pixeles képeket lő sötétben, erre rögtön harap! ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#45860) nrg_52 válasza no more (#45855) üzenetére


nrg_52
addikt

Az alapveto mod a valoban, de nem az az alapertelmezett, es nem hinnem, hogy a legtobb user atallitja.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#45861) no more válasza nrg_52 (#45860) üzenetére


no more
addikt

Persze, hogy nem az az alapértelmezett, mivel mindenki a túlszaturált színeket szereti. Bárkinek, akinek megmutattam S7E-en kapásból azt reagálta, hogy "de szar, fakó kijelződ van". És mutatta a 9000K-s Sonyján a színeket... Hogy neki Bravia van, meg ilyenek (ezek az opciók is szarrá szaturálják a kijelzőt ugyanúgy). :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#45862) vodrosjozsi válasza Aryon87 (#45856) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Nem ilyen formában, nem ilyen stílusban és nem ezt.
Jó, hogy emlékszel a saját magad által leírt dolgokra :C

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#45863) gerner1 válasza SybenX (#45857) üzenetére


gerner1
veterán

A Samsung a képeket enyhén túlszaturáltra lövi be, és rögzíti. Így, bármin is nézed vissza a képeit, azok akkor is szaturáltabbak lesznek, ha a kijelző egyébként színhelyesre kalibrált. Automatán készítve a fotókat ezt nehéz elkerülni, de Prof. módban, vagy LR -rel utófeldolgozva (mondjuk, akár RAW -ból..) már más lesz a képlet. Persze ez melósabb, ez kétségtelen.

(#45864) SybenX válasza gerner1 (#45863) üzenetére


SybenX
őstag

De nem csak a saját képeit jeleníti meg túlszaturálva, hanem azokat is amiket sony a5000-rel csináltam PS-ben feldolgozva LG IPS kijelzőn, ami be van kalibrálva viszonylag jól. Egyébként mindennapi használatra szép és jó az amoled, de ha képeimet akarom megmutatni valakinek S7-en, akkor már nem azok a színek jelennek meg amit én beállítottam.
De mindegy mert így is úgy is váltanám xiaomira, ugyanis kell a pénz másra. Ez a fő oka a váltásnak.

[ Szerkesztve ]

(#45865) nrg_52 válasza no more (#45861) üzenetére


nrg_52
addikt

En nem birtam elviselni az alapertelmezett beallitast, egette a szemem. 😀

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#45866) no more válasza SybenX (#45864) üzenetére


no more
addikt

AMOLED Fotó módban sem jó? Úgy meg az Adobe RGB színskálát jeleníti meg... :U Fotósoknak való -elvileg-.

(#45865) nrg_52: Én AMOLED Mozi módban használom. Na, az túlszaturált! :D De én imádom az élénk, színeket.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#45867) gerner1 válasza SybenX (#45864) üzenetére


gerner1
veterán

Mint írtam, a kijelző színei állíthatóak. Lehet, hogy pont Te nem tudtál találni így sem, megfelelő beállítást, de ez még nem zárja ki azt, hogy mások (akár sokkal többen, mint gondolnád) viszont igen. Ezzel persze, értelemszerűen még mindig nem lesz, 100-ból →100 embernek megfelelő, mert eltérően érzekljük ezeket is. Az LG -vel kapcsolatban is lehetne felsorolni, (akár) kijelzővel kapcsolatos gondokat (nem tetszést), de azok épp úgy szubjektívek, mert van akinek plö teszik/szimpatikusabb, ahogy neked is az, van akinek pedig nem. Egyikkel sincs probléma, nem vagyunk egyformák.

[ Szerkesztve ]

(#45868) Quqesz válasza SybenX (#45850) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ezek a te preferenciáid, amit sztem korrektül leírtál. Ettől ahogy írtad: még mindég egy jó telefon az S7e. Viszont nem rinyáltál eddig itt, hanem váltottál. Na engem ennek a lépésnek a hiánya szokott egyeseknél irritálni(leírja 1000x hogy xar, de nem cserél). Használd egészséggel az újat.

Gerner
Neki nem sikerült, de ettől még jól kalibráható, ezt nem vitatja. Nekem is jobban tetszik az ips, de ettől még nem xar az amoled. Kinek ez, kinek az......

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#45869) Aryon87 válasza no more (#45859) üzenetére


Aryon87
félisten

Hamm :))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#45870) SybenX válasza no more (#45866) üzenetére


SybenX
őstag

Fotó módban már sokkal jobb, de még mindig egy picit szaturált. Aztán az is lehet, hogy az én monitorom van szarul beállítva, mivel én állítottam be ahogy tudtam ,nem profi műszerrel. Mindegy, engem nem nagyon érdekel már.
Zárjuk le az ügyet: Én is azt mondom, hogy az amoled a legjobb, csak a piros szín valahogy ips-en akkor is jobban tetszik nekem.

(#45871) gerner1 válasza Quqesz (#45868) üzenetére


gerner1
veterán

Így van. Egyetértek. 👍 Mindkét technológiának megvannak az előnyei, és a hártányai is.

(#45872) no more válasza SybenX (#45870) üzenetére


no more
addikt

iPhone 7? Annak a legszínhűbb az IPS-e.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#45873) SybenX válasza no more (#45872) üzenetére


SybenX
őstag

50k a keret :)
Többet egy jó ideig nem szánok telefonra,mivel pénzkidobás szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#45874) Soybex válasza SybenX (#45873) üzenetére


Soybex
őstag

Annyiért a legjobbat választottad viszont :K

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#45875) Cry0


Cry0
őstag

kösszönöm jófogás! :W
valaki tudja hogy ilyenkor mi van ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#45876) vodrosjozsi válasza Soybex (#45874) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

De hol marad az nfc bakker.. :U

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#45877) no more válasza vodrosjozsi (#45876) üzenetére


no more
addikt

Meg az oldalról nem elszíneződő kijelző. ;]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#45878) Soybex válasza vodrosjozsi (#45876) üzenetére


Soybex
őstag

Ragaszt rà celluxxal

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#45879) SybenX válasza vodrosjozsi (#45876) üzenetére


SybenX
őstag

Addigra lecserélem mire szükségem lesz nfc-re,de max ott a bankkártya. Remélem a jövőben nem spórolja ki az nfc-t a xiaomi.

(#45880) vodrosjozsi válasza SybenX (#45879) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Tényleg ez lenne a tökéletes telefon de egy alap samsung telefonban is van nfc könyörgöm! Most így nem, marad nálam az s7 vagy veszek egy A3 2017-et abba is van nfc és kompakt. Erre a samsungon és a sony-n kívül más miért nem képes? :U

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#45881) no more válasza vodrosjozsi (#45880) üzenetére


no more
addikt

Aki ennyiért vesz telefont, az kompromisszumot köt... Mondjuk, ha nekem olcsó telefon kellene, akkor én is A3-at vennék. Egy lóf*sz előfizuval 70 körül meg lehet kapni szerintem.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#45882) vodrosjozsi válasza no more (#45881) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

50ért van használtan. Viszont ha már ennyi minden fasza benne akkor egy nfc-t lehagyni elég nyomorék dolog..
Varjú: mit kell ráragasztani? A kártyát?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#45883) no more


no more
addikt

Nokia 9. Szép S7 Edge másolat! Támad kína! :D

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#45884) Quqesz válasza no more (#45883) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Akkor inkább S8, de ez kockább és nem kerekített a kijelző sarka. Az a baj, hogy már minden telefon egykaptafa megint.....

Most volt ismerős nálunk és lecserélte az i5s-t egy honor9-re. A miért nem drágábbra a pénz függvénye, az ok pedig az iphone drasztikus belassulása,akadozása,elgyengült aksija,forrósodása(a csaj szó szerint eldobta úgy felmelegedett töltés közben). Tény, nem mai telefon volt(asszem 3 éves), de érezhető amortizáción esett át(szerintük az apple részéről direkt)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#45885) mark! válasza no more (#45883) üzenetére


mark!
őstag

legalább nem samsung ;]

>

(#45886) Soybex válasza vodrosjozsi (#45882) üzenetére


Soybex
őstag

Poénból írtam hogy ragasszon rá ;]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#45887) vodrosjozsi válasza no more (#45883) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Na jó azért ne túlozz.. ez nem s7 koppintás.
Pls, egyik se jó: se a hater se a lover.
Varnyú: jómá mit gondoltam volna :DDD

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#45888) akooos


akooos
veterán

Na és ez?

(#45889) mark! válasza akooos (#45888) üzenetére


mark!
őstag

szép jószág.

>

(#45890) vodrosjozsi válasza akooos (#45888) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Öccáé megvenni szép japán szakállas doki, vagy felajánlani én egy tájváni kurvá? Nos, mejik?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#45891) Dr. 444Hertz válasza vodrosjozsi (#45890) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Szakállas doki lenni ultra spórol üzemmód.
Üzletre bólintani nem.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#45892) Quqesz válasza Dr. 444Hertz (#45891) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Pedig szok kici occo...nem gyagyi, csak kopi.....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#45893) vodrosjozsi válasza Dr. 444Hertz (#45891) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Én adni pénzt, te elfogadni, venni nekem japán csaj és egy note8 amit megtarthatsz? A japán csaj lenni enyém.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#45894) Dr. 444Hertz válasza vodrosjozsi (#45893) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Megegyezni.
Ez szépség lenni jó?

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#45895) vodrosjozsi válasza Dr. 444Hertz (#45894) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Te halni meg én kezem által.
Ez lenni jó?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#45896) Aryon87 válasza Dr. 444Hertz (#45894) üzenetére


Aryon87
félisten

:C

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#45897) nrg_52 válasza Dr. 444Hertz (#45894) üzenetére


nrg_52
addikt

Ez nem lenni fogaz?

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#45898) Dr. 444Hertz válasza vodrosjozsi (#45895) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Ha te túlélni Kayoko kisasszony átka, én elfogadni te ajánlat.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#45899) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Amúgy anime feliratozással lehet pénzt keresni, vagy csak az önkéntes vérfanok csinálnak ilyesmit?
Sokszor fogom a fejem, hogy tejóég...

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#45900) vodrosjozsi válasza Dr. 444Hertz (#45898) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Ki az a kayoko?
Áá nem lehet.. én is fordítottam anno egy sorozatot, egy feliratozó se tudott elkérni pénzt

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.