Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#356) thon73 válasza fatal` (#355) üzenetére


thon73
tag

Nem úgy működik, hogy a java fordító a forráskódból byte-code-ot csinál, és a .class-ból készít az Android SDK .dex-et? Vagyis az elején kell lennie egy java fordítónak (a jdk-ból) és csak az eredményből lesz Dalvik VM-hez való kód. Ezért mégsem értem, hogy az AIDE a fordítás első felére mit használ fel? ((Mert egyébként teljesen kompatibilis az Android SDK/Eclipse IDE -vel))

A kérdésem igazából windows alatt sem más, uis. - az írások szerint - az Oracle/Sun Java 7 sem megfelelő a fordításhoz. (Na jó, 99%-ban megfelel.) Ott (Win alatt) egyébként abban különbözik a helyzet, hogy a 7-es és 6-os verziókat nehezebb párban használni, legalábbis nehezebb beállítani/átlátni, hogy melyiket használja a rendszer. (Az Eclipse dokumentációja szerint a környezeti változókat nem használja.) Viszont a 6-os egyre inkább ki lesz téve biztonsági réseknek, tehát pl. bankolásra egyre kevésbé illik használni. (Még két hétig ez persze nem igaz :) )

Bocsánat, hogy a kákán is csomót keresek; csak izgat a kérdés. Belefutottam ebbe az elméleti problémába, és sehol nem találok választ.
Igaz, az is egy válasz, hogy használjam az OpenJDK-t vagy a SunJava 7-t, lesz-ami-lesz alapon. Ha hiba jelentkezik, elég majd akkor foglalkozni vele. Én azért örülnék, ha inkább az előbbit tudnánk tisztázni.

Több infom nincs a fentiekről, nem jártatom tovább a számat, csak fülelek a válaszokra! Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.